Suç Filmleri İzle

Live by NightGecenin Kanunu (2016)

Live by Night - Gecenin Kanunu (2016)

1920’li yıllarda Boston tam bir suç şehridir. Bir an bile sokaklardan suç ve tehlike eksik olmamaktadır. Bütün Kentte Joe Coughlin isimli bir adam illegal bütün işlerde büyük bir nam salmıştır. Boston’da bu tarihlerde içki satışı ve içilmesi yasağı vardır. Fakat el altından bütün içkilerin satışı yapılmaktadır. Joe önceden dürüst ve namuslu bir adamdı. Fakat hayat şartları onu bu acımasız gangster yaşamına itmiştir. Bu karanlık dünyanın ise ödenmesi gereken bedelleri vardır...

Suç, Dram

Live by Night
Gecenin Kanunu (2016) 6.9
Y: Ben Affleck
O: Ben Affleck, Elle Fanning, Remo Girone, Brendan Gleeson
T: Suç, Dram
Yellow SkySarı Gökyüzü (1948)

Yellow Sky - Sarı Gökyüzü (1948)

Bir grup adamıyla banka soygunculuğu yapan çete reisi Stretch (Gregory Peck), son banka soygunundan sonra arkasından gelen atlı birliklerin sıkıştırmasıyla tek çareyi bir tuz gölüne kaçmakta bulur. ayrıca adamları arasında da huzursuzluk baş gösterir ve Stretch, çaldıkları parayı eşit paylara ayırarak artık kendi başlarına bakmasını söyler. Ama adamları başka çareleri olmadığı için onun peşinde tuz gölünde ilerlemeye başlar. Suzuluktan kıvrana kıvrana ilerlerler. Ve nihayetinde bir kasaba görünür, ölü bir kasaba, terk edilmiş bir kasaba... "Yellow Sky" kasabası... Acaba gerçekten terk edilmiş mi?

Suç, Kovboy

Yellow Sky
Sarı Gökyüzü (1948) 7.6
Y: William A. Wellman
O: Gregory Peck, Anne Baxter, Richard Widmark, Robert Arthur
T: Suç, Kovboy
The Air I BreatheKesişen Hayatlar (2007)

The Air I Breathe - Kesişen Hayatlar (2007)

Eski bir Çin Atasözü’ne göre, insan yaşamını temsil eden 4 temel duygu vardır: Sevgi, Keder, Zevk ve Mutluluk. The Air I Breathe, bu 4 duyguyu sembolize eden 4 insanın iç içe geçen hikayesini anlatıyor. At yarışı oynayıp kaybeden Mutluluk, Fingers isimli mafya babasına borçlanır. Zevk ise, Fingers’ın yanında çalışan bir çete lideridir ve patronun emriyle yeğeni Tony’nin belaya bulaşmasını engellemekle görevlendirilir. Keder’i temsil eden Trista isimli pop starın menajeri yıldızın sözleşmesini Fingers’a devredince Trista, Fingers’ın baskısı altında kalır. Öte yandan, hayatının aşkı ölmek üzere olan doktor (Sevgi) da umutsuzca sevdiği kadın için çok nadir rastlanan bir kan grubunu bulmak için çırpınmaktadır. Bu 4 insanın hikayesi ummadık şekilde birbiriyle kesişecektir.Jieho Lee’nin senaryosunu yazdığı ve ilk yönetmenlik denemesi olan The Air I Breathe, geniş oyuncu kadrosunun performanslarıyla öne çıkan Türkiye’de gösterim şansı bulamamış başarılı bir ilk film.

Suç, Dram, Gerilim

The Air I Breathe
Kesişen Hayatlar (2007) 6.9
Y: Jieho Lee
O: Kevin Bacon, Julie Delpy, Brendan Fraser, Andy Garcia
T: Suç, Dram, Gerilim
I, Olga HepnarováBen, Olga Hepnarová (2016)

I, Olga Hepnarová - Ben, Olga Hepnarová (2016)

1973 yılında kullandığı kamyonla 8 kişinin ölümüne sebep olan Olga Hepnarová'nın tüyler ürperten hayat hikayesi Dramatize edilerek beyaz perdeye aktarıldı. Peki, Olga Hepnarová kimdir ? Olga, 1951 yılının Haziran ayında Prag'da doğdu. Babası banka memuru, Annesi diş hekimliği yaparak geçimlerini sağlayan orta dereceli bir Ailenin kızıydı. Henüz 15 yaşındayken aldığı yüksek doz ilaçla intihar girişiminde bulundu. 1 yıl boyunca Psikiyatrik yardım almasına rağmen durumunda bir değişiklik olmadı. Son olarak çeşitli iş yerlerinde çalışan Olga, çevresine verdiği rahatsızlık yüzünden istenmeyen biri haline gelip kovuluyordu. Psikolojik sorunları günden güne şiddetini artırmış ve toplumda istenmemesinin yarattığı bunalımla intikam duygusuna yenik düşüyordu. Kafasında bir treni raydan çıkarma, kalabalık bir ortamda bomba patlatma gibi dehşet verici planlar yapıyor ve bunları hiç çekinmeden çevresine söylüyordu. Sonunda kanlı planlarından birini hayata geçirmiş ve 10 Temmuz 1973 yılında Prag'ın "Horáková" adlı bir sokağında tramvay bekleyen yaklaşık 25 kişinin üzerinden kamyonla geçti ve 8 kişinin ölümüne sebebiyet vermekten "12 Mart 1975" tarihinde idam edildi. Olga Hepnarová filminin konusu şimdilik bu kadar. Film 6 ödüle layık görülmüş ve 14 Adaylıkla Çek sinema tarihinde adını altın harflerle yazmış ender drama filmlerinden biridir. Petr Kazda ve Tomás Weinreb ikilisinin yönetmenliğinde çekilen filmin başrol kahramanları Michalina Olszanska, Martin Pechlát, Klára Melísková ve Marika Soposká 'dir.

Biografi, Suç, Dram

I, Olga Hepnarová
Ben, Olga Hepnarová (2016) 6.8
Y: Petr Kazda, Tomás Weinreb
O: Michalina Olszanska, Martin Pechlát, Klára Melísková, Marika Soposká
T: Biografi, Suç, Dram
Get the Girl (2017)

Get the Girl (2017)

Zengin, genç adam, aşık olduğu kızın kahramanı olmak ve ilgisini çekmek için sahte bir ‘kaçırma planı’ hazırlar. Fakat plan sırasında tuttuğu kişilerden birisi ölünce, işler tersine döner ve bu sefer kızın hayatını gerçekten kurtarmak için mücadeleye başlar.

Aksiyon, Komedi, Suç

Get the Girl (2017) 5.1
Y: Eric England
O: Justin Dobies, Elizabeth Whitson, Noah Segan, Adi Shankar
T: Aksiyon, Komedi, Suç
iBoy (2017)

iBoy (2017)

Saldırıdan önce Tom Harvey sıradan bir gençti. Ancak yüksek teknoloji ile çarpışması kendisini gerçek bir uygulamaya dönüştürdü. Kırılmış bir iPhone’un parçaları beynine yerleşti. Şimdi ise her düşüncesini olağanüstü bir şekilde etkiliyor. Çünkü artık Tom biliyor, görüyor ve normal bir gencin yapabileceğinden çok daha fazla şey yapıyor. Ama güçleri bir seçeneği de beraberinde getiriyor: Sevdiği kız olan Lucy’den intikam almak için, kızı inciten acımasız gangsterlere sessiz mi kalacak? Adaleti kendi elektrikli ellerine alıp, korku ve şiddetle yönetilen Güney Londra projelerinden kendilerini atacak mı?

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

iBoy (2017) 0
Y: Adam Randall
O: Maisie Williams, Rory Kinnear, Miranda Richardson, Bill Milner
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
The MatadorMatador (2005)

The Matador - Matador (2005)

Bir kiralık katil olmakla övünen Julian ile evliliğinden sıkılmış, Mexico City'de çok para kazanma hayalleri olan Danny'nin yolları bir barda kesişir. Bu iki insan çok geçmeden kendilerini Mexico city'ye özgü olayların, onları değiştirecek bir deneyimin içerisinde bulurlar. Bu olaylar karşısında birbiriyle tamamen alakasız bu iki adam birbirlerine inanılmaz derecede ihtiyaç duyar olurlar.

Komedi, Suç, Dram

The Matador
Matador (2005) 6.8
Y: Richard Shepard
O: Pierce Brosnan, Arlin Miller, Azucena Medina, Jonah Meyerson
T: Komedi, Suç, Dram
ManiacManyak (1980)

Maniac - Manyak (1980)

Çocukluğunda annesi tarafından cinsel tacize maruz kalan Frank Zito, zamanın en ürkütücü psikopatlarından biri olmuştur. Yıllardır dinmeyen öfkesini masum kadınlardan çıkaran Zito, New York şehrini korkuya boğmaktadır. Kurbanlarının kafa derilerini yüzen psikopat katil kurbanların saçlarını toplayıp bu saçlardan mankenleri için peruk hazırlayacak derecede ürkütücü bir zihne sahiptir. Polis ise tüm uğraşlarına rağmen katile erişememektedir. Bir gün, Zito, Anne D'Antoni isimli genç bir fotoğrafçı tarafından resmedilir. Zito, Anne'ın adresini bulduğunda ise olaylar yön değiştirir. Aralarında başlayan arkadaşlık Zito'nun yaydığı vahşete son verebilecek midir?

Suç, Dram, Korku

Maniac
Manyak (1980) 6.5
Y: William Lustig
O: Joe Spinell, Caroline Munro, Abigail Clayton, Kelly Piper
T: Suç, Dram, Korku
This Is EnglandBurası İngiltere (2006)

This Is England - Burası İngiltere (2006)

This Is England'da, babasını ölümünden sonra çektiği acı ve yalnızlıkla, öfkesini dazlak çetesine dahil olarak gidermeye çalışan, 11 yaşındaki Shaun'un (Thomas Turgoose) 1983 yazında geçen hikayesi anlatılıyor...

Suç, Dram

This Is England
Burası İngiltere (2006) 7.7
Y: Shane Meadows
O: Thomas Turgoose, Stephen Graham, Jo Hartley, Andrew Shim
T: Suç, Dram
The Man Who CopiedKopyalayan Adam (2003)

The Man Who Copied - Kopyalayan Adam (2003)

Andre, hayatını bir kırtasiyede çalışarak kazanan, pek parası olmayan bir gençtir. Bir gün evinin penceresinden dürbünle dışarı bakarken bir apartmandaki bir daireyi fark eder. Birkaç saniyeliğine pencereden gördüğü Silvia'ya aşık oluverir. Artık onunla konuşmak için her şeyi göze alacaktır. Bu onu korkunç bir alışkanlığa ve dolandırıcılığa doğru sürükleyecektir.

Komedi, Suç, Dram

The Man Who Copied
Kopyalayan Adam (2003) 7.8
Y: Jorge Furtado
O: Lázaro Ramos, Renata de Lélis, Sérgio Lulkin, Heitor Schmidt
T: Komedi, Suç, Dram
ContrabandSon Vurgun (2012)

Contraband - Son Vurgun (2012)

Başrolde arkasında bıraktığı karanlık dünyanın dışında kalmak ve ailesini korumak için her şeyi yapmaya hazır Mark Wahlbergleads'in (Chris Farraday) oynadığı heyecanlı bir aksiyon filmi... New Orleans'ta çekilen filmde, umutsuz suçlular, ahlaksız devlet adamlarıyla dolu, büyük rüşvetlerle dönen uluslararası kaçakçılığın acımasız yeraltı dünyası sergileniyor. Sadakatin yer almadığı bu dünyadan tek çıkış ölümle olur... Chris Farraday (Wahlberg) bu suç dünyasını terk edeli uzun zaman olmuştur. Ama kayınbiraderi Andy'nin (Caleb Landry Jones) acımasız patronu Tim Briggs (Giovanni Ribisi) için yerine getirmesi gereken bir uyuşturucu işinde başarısız olması sonucu, Chris Andy'nin patronuna olan borcunu ödemek için son bir vurgun yapmaya mecbur kalır. Efsanevi bir kaçakçı olan Chris'in en yakın arkadaşı Sebastian'nın yardımıyla (Ben Foster) takımını toparlayıp Panama'ya gitmesi ve oradan milyonlar değerindeki sahte parayla dönmesi çok uzun sürmez. Her şey çok hızlı ilerler. Paraya ulaşmasına sadece saatler kala Chris kendini zalim uyuşturucu lordları, kiralık katiller, polisler ve ihanetlerle dolu bir ağın ortasında bulur. Karısı (Kate Beckinsale ) ve oğulları bu adamların birer hedefi haline gelmeden, bu dünyadan çıkabilmek için paslanmaya yüz tutmuş yeteneklerini kullanmak zorundadır.

Aksiyon, Suç, Dram

Contraband
Son Vurgun (2012) 6.5
Y: Baltasar Kormákur
O: Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster, Giovanni Ribisi
T: Aksiyon, Suç, Dram
American PastoralPastoral Amerika (2016)

American Pastoral - Pastoral Amerika (2016)

Dışarıdan mükemmel görünen bir aileye odaklanan yapım eskiden okulun yıldız atleti, şimdi ise başarılı bir işadamı olan Seymour “Swede” Levov ve ailesini yavaş yavaş keşfetmemizi sağlıyor. Eski güzellik kraliçesi olan karısı ve ergenlik çağındaki kızıyla mutlu bir hayat süren Levov'un mutluluğu bir gün kızının ortadan kaybolmasıyla bozuluyor. Kızının vahşi bir siyasi terör eylemi gerçekleştirmekle suçlandığını öğrenen baba ne olursa olsun kızını bulmaya karar veriyor. Ancak bu arayış sürecinde keşfettikleri hayatını derinden sarsıyor... Ünlü oyuncu Ewan McGregor'ın ilk yönetmenlik denemesi olan Pastoral Amerika filmi Phillip Roth'un Pulitzer ödüllü romanını temel alıyor.

Suç, Dram

American Pastoral
Pastoral Amerika (2016) 6.2
Y: Ewan McGregor
O: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Peter Riegert
T: Suç, Dram
11:14 (2003)

11:14 (2003)

11:14’te gerçekleştirilen bir kazayla açılan yapım, bağımsız gibi gözüken birden fazla olayı sondan başa doğru anlatıyor. Ve bir kazayla bağlanan olayların nasıl şekillendiğini ve birbirini nasıl etkilediğini izlemeye başlıyoruz. Ve bu süreç bizi herşeyin başladığı ana götürüyor.

Komedi, Suç, Dram

11:14 (2003) 7.2
Y: Greg Marcks
O: Henry Thomas, Blake Heron, Barbara Hershey, Clark Gregg
T: Komedi, Suç, Dram
The HitcherOtostopçu (2007)

The Hitcher - Otostopçu (2007)

Yağmurlu bir gecede New Mexico Çöl’üne doğru yol almakta olan üniversite öğrencisi Jim Halsey ve kız arkadaşı Grace Andrews, otostop yapan John Ryder’ı arabaya alırlar. Çok geçmeden John, gençleri elindeki bir bıçakla tehdit ederek piskopatın teki olduğunu belli eder. Ancak Jim, bir şekilde onu yolun ortasında arabadan atmayı başarır. Ertesi sabah, genç çift, aynı adamı başka bir ailenin arabasında görürler. Jim, o arabanın şoförüne, tehlike altında olduklarını anlatmaya çabalarken bir kaza yapar. Yola doğru yürüdüklerinde diğer arabadaki tüm ailenin bıçaklanmış olduğunu ve şöförün halen hayatta olduğunu fark eder. Bir restorana gidip yardım ister ancak polis cinayetten ötürü Jim ile Grace’i suçlar ve karakola gönderir. Tam da bu sırada John, polisleri öldürür ve çiftimizin peşine düşer. Trajik bir kedi fare kovalamacası başlar.

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Hitcher
Otostopçu (2007) 5.6
Y: Dave Meyers
O: Sean Bean, Sophia Bush, Zachary Knighton, Neal McDonough
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Blood FatherKan Bağı (2016)

Blood Father - Kan Bağı (2016)

Kızını öldürmeye çalışan uyuşturucu satıcılarından intikam almak için silah kuşanan bir babanın öyküsünü anlatıyor. Eski bir suçlu olan john Link uzak yaşadığı kızı başı belada bir şekilde kendisine geldiğinde, hayatını dövme yaparak karavanında sürdüren bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Ancak kızının başındaki tehlikeyi öğrenen baba bu kez doğru şeyi yapmaya karar vererek hayatı pahasına kızını korumak için savaşmaya başlıyor.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Blood Father
Kan Bağı (2016) 6.5
Y: Jean-François Richet
O: Mel Gibson, Erin Moriarty, Diego Luna, Michael Parks
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Asura: The City of MadnessAsura Çılgınlar Şehri (2016)

Asura: The City of Madness - Asura Çılgınlar Şehri (2016)

Yıllardır, kirli işlere bulaşmış Vali Park Sungbae’nin pis işlerini yapan Dedektif Han, Kim Cha-in adında inatçı bir savcı tarafından vali aleyhine delil toplamak üzere görevlendirilir. Köşeye sıkışmış hisseden Han, genç ortağı Sunmo’dan bu işi devralmasını ister. Ancak işler iyice sarpa sarar ve Han gittikçe daha çok belaya bulaşır. Dedektif Han Do-Kyung'un (Jung Woo-Sung) karısı kanserdir. Han Do-Kyung karısı için asla yapmayacağı işler yapar ve yakalanır. Han Do-Kyung Park Sung-Bae'yi (Hwang Jung-Min) tutuklamak için savcılığa baskı yapar.

Aksiyon, Suç, Dram

Asura: The City of Madness
Asura Çılgınlar Şehri (2016) 6.6
Y: Sung-su Kim
O: Woo-sung Jung, Jung-min Hwang, Ji-hun Ju, Do Won Kwak
T: Aksiyon, Suç, Dram
Band of Robbers (2015)

Band of Robbers (2015)

Mark Twain hikayelerindeki ikonik karakterler Huckleberry Finn ve Tom Sawyer artık yetişkin adamlar olmuşlardır. Adi suçlu Huck Finn hapisten yeni çıkmış ve bir daha da oraya dönmek istememektedir. Ancak kirli polis olan can dostu Tom Sawyer'ın çocukluklarından beri peşinde oldukları gizli bir define üzerine farklı planları vardır.

Macera, Komedi, Suç

Band of Robbers (2015) 6
Y: Aaron Nee, Adam Nee
O: Kyle Gallner, Adam Nee, Matthew Gray Gubler, Melissa Benoist
T: Macera, Komedi, Suç
Ms .45 (1981)

Ms .45 (1981)

Tek başına yaşayan, yaşamı evi ile işi arasında geçen içe dönük ve dilsiz Thana, yaşadığı şehrin ne kadar tehlikeli olduğunu, aynı gün içinde iki kez tecavüze uğrayarak öğrenir.Genç kadın berbat günü yaşadıktan sonra hayatı bir daha eskisi gibi olmaz. Önce iş çevresine yabancılaşmaya başlar. Gördüğü bütün erkeklere tiksintiyle bakar. Ve bir gün kendisini rahatsız eden bütün erkekleri öldürmeye karar verir. İşlediği cinayetlerle tuhaf bir güven duygusu edinen Thana, ilk defa mekyaj yaparak kadınlığını keşfeder. Fakat komşularının ondaki bu değişimi hissetmesiyle beraber yavaş yavaş kendi sonunu da hazırlamaya başlar.Abel Ferrara’nın ilk filmlerinden olan Ms. 45’de sıradışı şair Zoë Lund rol aldı. Öyküsüyle Death Wish’i andırsa da, çok daha güçlü bir sinema var karşımızda. Üstelik öyküsü de zamanında pek çok feminist araştırmacı tarafından incelemelere konu oldu.Gelmiş geçmiş en sert kadın filmlerinden biri olduğunu ve müthiş son sekansının da katkısıyla Abel Ferrara diye bir usta yarattığını hatırlatalım.S. K.

Suç, Dram, Gerilim

Ms .45 (1981) 6.8
Y: Abel Ferrara
O: Zoë Lund, Bogey, Albert Sinkys, Darlene Stuto
T: Suç, Dram, Gerilim
Fresh (1994)

Fresh (1994)

Michael (ya da daha çok bilinen ismiyle Fresh), kuzenleri ve teyzesiyle kalabalık bir varoşta yaşamakta olan 12 yaşında bir uyuşturucu satıcısıdır. Boaz Yakın'ın en iyi iki filminden biride Fresh'tir hiç kuşkusuz ... Film son derece sıkıcı başlayıp ne anlatmaya çalışıyor desede ilk yarısında sabrınızın mükafatı olarak ikinci yarısı size veriliyor diyebilirim ... Ustaca kurgulanmış bir hikaye ve oyunculuklarında son derece iyi olduğu güzel bir yapım Fresh ... Fresh posterde gördüğünüz imdi kocaman adam olan Sean Nelson'ın ta kendisi lakabı gibi kendide yaşından büyük bir soğukkanlılıkla hem rolünde hem de oyunculuk olarak sonderece etkili bir iş çıkarıyor ... Yukarıda yazdığım gibi filmin ikinci yarısı meraklanmanıza ve filme odaklanmanıza sebep oluyor ... Ufaklıktan hiç de ummadığınız ince ince örülmüş usta işi bir plan sizleri bekliyor ... Ailecek izlenebilecek son derece başarılı mesajlar veren ve düşünmeye sevk eden bir aile dram suç filmi ... Sabırlı iseniz ve de fazla aksiyon aramıyorsanız tam sizlik

Suç, Dram, Gerilim

Fresh (1994) 7.7
Y: Boaz Yakin
O: Sean Nelson, Giancarlo Esposito, Samuel L. Jackson, N'Bushe Wright
T: Suç, Dram, Gerilim
Trespass Against Us (2016)

Trespass Against Us (2016)

Bir adam suça bulaşmış ailesinin yasadışı işlerinden kendini kurtarmak için bir yol bulma çabasını anlatıyor.. Film, İngiltere’nin en zengin kırsal kesiminin kendi anarşik köşesinde yasadışı olarak yaşayan Cutler ailesinin üç neslini anlatmaktadır. Chad Cutler (Michael Fassbender), cezaevinde çürüyen Colby (Brendan Gleeson) ‘nin mirasçısıdır ve yaşantısını avcılık, hırsızlık ve polise eziyet vererek geçirmektedir. Ancak kendi çocuğu olan Tyson (Georgie Smith) onun yaşına geldiğinde Chad kendisini ailesinin geleceği için babasıyla savaş halinde bulur. Colby, Chad’in başka bir yaşam hayali olduğunu öğrendiğinde, oğlunu ve torununu Cutler ailesini nesillerdir birbirine bağlayan arkaik düzenin içerisine sokmaya çalışacaktır.

Aksiyon, Suç, Dram

Trespass Against Us (2016) 6.2
Y: Adam Smith
O: Michael Fassbender, Brendan Gleeson, Lyndsey Marshal, Georgie Smith
T: Aksiyon, Suç, Dram
Pride and GloryZafer ve Gurur (2008)

Pride and Glory - Zafer ve Gurur (2008)

Bir gece dört adet New York polisi pusuya düşürülerek katledilir. Bunun üzerine tüm departman harekete geçer. Bu davayı şehrin önemli dedektiflerinden biri olan Ray Tierney yürütecektir. Ray, öldürülen polislerin kendi ailesiyle de olan ilişkilerinden ötürü bu davayı pek de istemeden kabul eder. Araştırma süresince attığı her adım yeni sorular doğuracaktır. Zira bu sıradan bir uyuşturucu hesaplaşmasına benzememektedir. Bu işte içerideki bir polisin de imzası vardır.

Suç, Dram, Gerilim

Pride and Glory
Zafer ve Gurur (2008) 6.7
Y: Gavin O'Connor
O: Colin Farrell, Edward Norton, Jon Voight, Noah Emmerich
T: Suç, Dram, Gerilim
Super Troopers (2001)

Super Troopers (2001)

Thorny, Mac, Rabbit, Foster ve Farva isimli beş farklı polisten oluşan bir polis ekibi, denetimini yaptıkları otoyolda sürücülere göz açtırmamaktadırlar. İşlerini iyi yapma takıntısına sahip olan macera düşkünü bu beş polis, sudan sebeplerle yolcuları şüpheli konumuna getirmekte ve onları takibe almaktadırlar. Ancak kontrol ettikleri bölgede meydana gelen bir cinayet olayı sonrasında daha büyük bir gizemle karşılaşmanın zamanıdır. Buldukları ceset genç bir çocuğa aittir ve bu ölümün nedenlerini çözmek için harekete geçmek durumundadırlar.

Komedi, Suç, Gizem

Super Troopers (2001) 7.1
Y: Jay Chandrasekhar
O: André Vippolis, Joey Kern, Geoffrey Arend, Erik Stolhanske
T: Komedi, Suç, Gizem
The YakuzaYakuza (1974)

The Yakuza - Yakuza (1974)

İlgi çekici, iyi oyunculuklarla öne çıkan, Amerikan yapımı bir Japon gangster filmi. Robert Mitchum, yakuza tarafından kaçırılan Amerikalı bir kızı kurtarmak üzere Japonya’ya giden özel dedektif rolünde, efsanevi Japon yıldız Ken Takakura ona yardım eden eski bir gangster. Kishi Keiko ise Mitchum’un İkinci Dünya Savaşı sonunda Japonya’da görevliyken bir aşk yaşadığı ve şimdi tekrar karşılaştığı kadın. Paul Schrader’in, kardeşi Leonard’ın bir hikâyesinden sinemaya uyarladığı Yakuza, Japon tür sineması geleneklerinin Amerikan seyircisine tanıtımı açısından kayda değer bir girişim. Halâ geçmişin değerleri ile yaşayan ve kapitalist Japonya’da var olmaya çalışan modası geçmis¸ bir yakuza olan Ken karakteri (kardeşi ona “yalnız kurt” diyor), eski ritüel ve geleneklerle çağdas¸ değerleri, ilgi çeken bir biçimde karşılaştırma imkanı sunuyor. Yönetmen Pollack bir zanaatkarın ustalığıyla, ne hikâyeyi parlatıyor ne de iyi bir fikri buyurgan bir yönetimle berbat ediyor. Kamerası sadece performansları kaydetmek için orada bulunuyor – asla daha fazlası için değil. İşte bu nedenle, bu film büyüleyici bir seyir yaratmayı başaran oyunculara ait

Aksiyon, Suç, Dram

The Yakuza
Yakuza (1974) 7.3
Y: Sydney Pollack
O: Robert Mitchum, Ken Takakura, Brian Keith, Herb Edelman
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Absent OneSülün Katilleri (2014)

The Absent One - Sülün Katilleri (2014)

Bir lisede, ikiz kardeşler cinayetini işleyen katil hedef saptırmaya çalışmaktadır. Üst sınıftan bir grup gencin üzerine bu suçu atmaya haince çalışırken, işler düşündüğü kadar kolay olmaz. Başladığı yere geri dönen adi katil için yeni bir plan lazımdır. Danimarka yapımı bir cinayet filmi olan The Absent One, film kritik platformlarından yüksek puanlar alarak göze çarpmayı başarmıştır.

Suç, Gerilim

The Absent One
Sülün Katilleri (2014) 7.1
Y: Mikkel Nørgaard
O: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk, David Dencik
T: Suç, Gerilim
Out of SightAşk ve Para (1998)

Out of Sight - Aşk ve Para (1998)

Florida’daki Glades Cezaevi’nde kalmakta olan Jack Foley, 20 yıllık mesleki kariyerine çok sayıda banka soygunu sığdırmayı başarmış bir mahkumdur. Soygunlarında asla silah kullanmamasıyla tanınan Foley’IN icraatları bir çok meslektaşından daha fazladır. Ancak bir problem vardır. Foley, her soygununda yakalanmakta, bu da genelde araç probleminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle hep kaybeden durumundaki Foley’IN önünde şimdi otuz yıllık bir hapishane hayatı vardır. Ancak onun bu süreyi tamamlamak gibi bir niyeti olmayan soyguncu, hapisten kaçarak büyük bir iş çevirmeyi planlamaktadır.

Komedi, Suç, Romantik

Out of Sight
Aşk ve Para (1998) 7.1
Y: Steven Soderbergh
O: George Clooney, Jennifer Lopez, Jim Robinson, Mike Malone
T: Komedi, Suç, Romantik
The Running ManKoşan Adam (1987)

The Running Man - Koşan Adam (1987)

2017 yılında geçen filmde enerji kaynakları tükenmiş ve dünyada açlık başlamıştır. Hükümet olası grevleri ve muhalifleri durdurmak için TV'yi kullanmaktadır. İnsanlar her gece "The Running Man" adlı bir şov programını izleyerek uyuşturulmaktadır... Masum insanları öldürmeyi reddettiği için tutuklanan Ben Richards hapisahaneden kaçtığında Amber adlı genç bir bayan tarafından ele verilir. Richards'ın fiziğinden etkilenen TV yapımcıları onu şova çıkarmaya karar verirler...Ben yaşamak istiyorsa peşindeki kovalayıcıları atlatmak zorundadır. TV başındaki milyonlarca seyirci ise şehvetle onun ölmesini beklemektedir...

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

The Running Man
Koşan Adam (1987) 6.6
Y: Paul Michael Glaser
O: Arnold Schwarzenegger, Maria Conchita Alonso, Yaphet Kotto, Jim Brown
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Stereo (2014)

Stereo (2014)

Eric, motorsiklet tamiri yaptığı dükkan ile ilgilenip basit bir hayat sürme niyetindedir. Boş zamanlarını ise yeni kız arkadaşı Julia ve onun kızı ile birlikte geçirmektedir. Her şey Eric’in mükemmeliyet anlayışına yakın bir çizgide devam ederken Henry adında bir yabancı zorla Eric’in hayatına girer. Asalak gibi yapışan Henry’den kurtulmanın mümkünatı yoktur. Henry’nin sinir bozucu hareketleri Eric’i çılgınlığın eşiğine getirir. Bir süre sonra Eric’i tanıdığını iddia eden daha karanlık tipler ortaya çıkar. Eğer yasadışı işlerinde onlara yardımcı olmazsa ciddi zararlar vermekle tehdit ederler. Eric’in hayatı rayından çıkmak üzeredir. Köşeye sıkışan Eric, çaresizce Henry’ye güvenmek zorunda kalır. Ama Henry ne kadar güvenilir biridir?

Suç, Gerilim

Stereo (2014) 6.7
Y: Maximilian Erlenwein
O: Jürgen Vogel, Moritz Bleibtreu, Petra Schmidt-Schaller, Georg Friedrich
T: Suç, Gerilim
We Are Young. We Are Strong.Genciz Güçlüyüz (2014)

We Are Young. We Are Strong. - Genciz Güçlüyüz (2014)

24 Ağustos 1992 tarihinde Rostock'ta gerçekleşen yabancı düşmanı ayaklanmalar yeni birleşmiş Almanya'yı şoke etmişti. Vietnamlıların yaşadığı bir binanın ateşe verilmesiyle sonuçlanan ve binlerce kişinin katıldığı ayaklanmalara giden süreç "Genciz. Güçlüyüz"'ün merkez noktasında yer alıyor.

Suç, Dram, Tarih

We Are Young. We Are Strong.
Genciz Güçlüyüz (2014) 7.3
Y: Burhan Qurbani
O: Jonas Nay, Trang Le Hong, Devid Striesow, Joel Basman
T: Suç, Dram, Tarih
48 Hours to Live (2016)

48 Hours to Live (2016)

Rehabilitasyondan yeni çıkan ve suçsuzun yanında, suçlunun karşısında olan bir kişi , kız kardeşinin öldürülmesi olayını çözmek için eve döner ve Los Angeles'ta bir kulüpte kendini intikam oyununa karışır bulur.

Suç, Müzik, Gerilim

48 Hours to Live (2016) 6.1
Y: Benny Boom
O: Tommy Flanagan, Danielle Savre, Cody Longo, Jade Tailor
T: Suç, Müzik, Gerilim
The Harrow (2016)

The Harrow (2016)

Miller terk edilmiş bir Alabama mezbahasında yalnız yaşamaktadır. 10 yıl önce öldürülen sevgilisini hala unutamamakta ve bu özlem onu yiyip bitirmektedir. Ruth annesinin ölümünü araştırmak için 3 geceliğine Miller’ın yanına gelir ve gerilim başlar…

Suç, Dram, Gizem

The Harrow (2016) 6.7
Y: Kevin Stocklin
O: Annabel Bloom, Geneva Carr, Patch Darragh, Daniel Dorrian
T: Suç, Dram, Gizem