Suç Filmleri İzle

Panic in the StreetsCaddede Panik (1950)

Panic in the Streets - Caddede Panik (1950)

New Orleans sokaklarında bir gece, hırçın serseri Blackie ve arkadaşları bir kart oyununda çok kazanan, yasadışı bir göçmeni öldürür. Ertesi sabah, Halk Sağlığı hizmetlerinden Dr Clint Reed, ölü adamın pnömonik veba olduğunu doğrular... Salgının önlenmesi için 48 saatleri vardır...

Suç, Dram, Kara-Film

Panic in the Streets
Caddede Panik (1950) 7.3
Y: Elia Kazan
O: Richard Widmark, Paul Douglas, Barbara Bel Geddes, Jack Palance
T: Suç, Dram, Kara-Film
Jackie Brown (1997)

Jackie Brown (1997)

Yavaş bir tempoda öykü kısa sürede gelişerek ikili, üçlü ihanetleri barındıran ilişkiler yumağına dönüşür. Filmimizin her yerinde Tarantino öğelerini görmek mümkün. Akılcı diyaloglar, beklenmedik kurşunlar, 70'lerin pop melodileri ve bayanların çıplak ayaklarının yakın çekimleri...Jackie Brown, Amerika'ya uyuşturucu ve para sokmaya çalışırken yakalanan bir uçuş görevlisidir. Silah tüccarı Ordell Robbie (Samuel L. Jacson) için çalışmasına rağmen federal ajan Ray Nicolet'in (Michael Keaton) baskısına rağmen sorgusunda ağzını sıkı tutar. Artık Jackie'ye güvenip güvenemeyeceğinden emin olmamasına rağmen Ordell, 10.000 $ lık kefaleti ödemesi ve Jackie'nin ihaneti halinde onu vurması için Max Cherry'i (Robert Foster) ayarlar. Jackie, Ordell'in testini başarıyla geçer ancak Max ile federalleri de atlatıp Ordell'in 500 bin dolarını Amerika'ya kaçırmak için planlar yaparlar...Kısa sürede Jackie, Max, Ray, Ordell'in uyuşturucu müptelası kız arkadaşı Melanie (Bridget Fonda) ile sağ kolu olan Louis'in de (Robert De Niro) olduğu hemen hemen herkes paranın peşindedir...

Suç, Dram, Gerilim

Jackie Brown (1997) 7.5
Y: Quentin Tarantino
O: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster, Bridget Fonda
T: Suç, Dram, Gerilim
Le doulosŞapka (1962)

Le doulos - Şapka (1962)

Pierre Lesou'nun romanından uyarlanan 1962 tarihli film, hırsızlık suçundan içerde yatan Maurice Faugel hapisten yeni çıkmıştır. Gilbert Vanovre'u öldürüp bir soygundan aldıklarını çalar. Maurice ayrıca bir evi soyma planı yapmaktadır ve arkadaşı Silien ihtiyacı olan ekipmanları ona getirir. Ancak Silien polis için çalışmaktadır.

Suç, Gerilim

Le doulos
Şapka (1962) 7.9
Y: Jean-Pierre Melville
O: Jean-Paul Belmondo, Serge Reggiani, Jean Desailly, René Lefèvre
T: Suç, Gerilim
Band of Outsidersçete (1964)

Band of Outsiders - çete (1964)

Arthur ve Franz oldukça yakın iki dostturlar. Ortak bir hedefleri vardır. O hedef de başlarına ne gelecekse gelsin bir soygun yaparak sonsuza kadar zengin olmaktır. Franz, Odile isimli bir kadınla tanışır. Bir süre sonra Odile'in büyükannesinin evinde yüklü miktarda bir para olduğunu öğrenir. Odile'i de bunun için ikna ederler. Ancak her şey yolunda gitmeyecektir. Fransız sinemasının en büyük dehalarından biri olan Jean-Luc Godard'ın en önemli eserlerinden biri olan A Band Apart' başta Quentin Tarantino olmak üzere birçok yönetmeni derinden etkilemiştir.

Komedi, Suç, Dram

Band of Outsiders
çete (1964) 7.9
Y: Jean-Luc Godard
O: Anna Karina, Danièle Girard, Louisa Colpeyn, Chantal Darget
T: Komedi, Suç, Dram
HustleCinayet Bulmacası (1975)

Hustle - Cinayet Bulmacası (1975)

Phil Gaines sahilde bulunan ölü bulunan porno aktrisi/striptizciyi araştıran ukela bir polistir ve bir fahişe ile sorunlu bir ilişki yaşamaktadır..Ölen kızın babası kendi soruşturmasına başladığında işler dahada karışır..

Suç, Dram, Gizem

Hustle
Cinayet Bulmacası (1975) 6.2
Y: Robert Aldrich
O: Burt Reynolds, Catherine Deneuve, Ben Johnson, Paul Winfield
T: Suç, Dram, Gizem
Desperate LivingUmutsuz Yaşam (1977)

Desperate Living - Umutsuz Yaşam (1977)

Zengin bir ev hanımı kilolu hizmetçisinin yardımı ile kocasını öldürür ve şuclular için bir sığınak olan "ölüşehir" Mortville'e kaçarlar...

Komedi, Suç, Fantastik

Desperate Living
Umutsuz Yaşam (1977) 7.2
Y: John Waters
O: Liz Renay, Mink Stole, Susan Lowe, Edith Massey
T: Komedi, Suç, Fantastik
Breachİhanet (2007)

Breach - İhanet (2007)

2001 Şubatında FBI da 25 yıl ajanlık yapmış Robert Hanssen casusluk suçu ile tutuklanır. İki ay geriye gittiğimizde : Eric O’Neill bir bilgisayar uzmanı olarak Hanssen’ın yazmanı olarak görevlendirilmiştir. O’Neill’e verilen görevin temelde Robert’ın cinsel alışkanlıklarına odaklanmak ve araştırma yapmak olduğu bilgisi verilmiştir. Birkaç hafta içinde kendini adamış bir Katolik olan huysuz Robert, kendisine saygı duymakta olan O’Neill’a ısınır. Ancak O’Neill’in karısı duruma karşı gücenmeye başlar. Yine de kişisel ve profesyonel boyuttaki menfaatler giderek yükselir.

Biografi, Suç, Dram

Breach
İhanet (2007) 7
Y: Billy Ray
O: Chris Cooper, Ryan Phillippe, Laura Linney, Caroline Dhavernas
T: Biografi, Suç, Dram
UnleashedKır Zincirlerini (2005)

Unleashed - Kır Zincirlerini (2005)

Danny, Bart Amca dediği güçlü bir haydut için adeta insana saldırmak üzere eğitilmiş bir köpek gibi yaşamaktadır. Danny, çocukluğundan itibaren öldürmek için savaşmaktan başka bir şey bilmemektedir. Bart onu bu şekilde yetiştirmiştir.Yasa dışı dövüşlerden başka hiçbir şey içinde yer almayan Danny’nin kafası da 10 yaşında bir çocuk gibi işlemektedir. Ancak bir gün Bart ile beraberken geçirdikleri kaza sonucu Bart, komaya girer ve Danny ortada kalır. Bir süre sonra iyi bir aile onu yanına alır. Gözleri görmeyen piyano akortçusu Sam ve onun genç üvey kızı Victoria, Danny’e aşkı, sevgiyi, bağışlamayı ve daha bir çok insanca duyguyu öğretir.

Aksiyon, Suç, Dram

Unleashed
Kır Zincirlerini (2005) 7
Y: Louis Leterrier
O: Jet Li, Morgan Freeman, Bob Hoskins, Kerry Condon
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Blues BrothersCazcı Kardeşler (1980)

The Blues Brothers - Cazcı Kardeşler (1980)

Jake Blues hapisten çıkar çıkmaz kardeşi Elwood ile birlikte eski öğretmenleri Rahibe Mary Stigmata’ya koşar ve korkunç gerçeği öğrenir: birlikte büyüdükleri yetimhane yokolmaktan kurtarmak için tam 5000 dolara ihtiyaç vardır.Jake ve Elwood bunun üzerine eski müzisyen arkadaşlarını bir araya toplayarak bir konser vermeye karar verirler. Bunu yaparken Şikago’nun altını üstüne getirecekler, peşlerinde tüm bir polis filosu ve naziler olduğu halde müthiş bir serüvene girişecekler.Zenci müziği ile büyümüş iki beyazı canlandıran John Belushi ve Dan Aykroyd’a bu müthiş müzikalde James Brown, Aretha Franklin, Ray Charles, John Candy, Carrie Fisher ve Steve Lawrence gibi sayısız ünlü isim eşlik ediyor. Yönetmen John Landis’in bu kez yanında Belushi olamadan 1998’de kalkıştığı devam filmi, Cazcı Kardeşler 2000’in aynı başarıyı yakalayamadığını ekleyelim.

Aksiyon, Komedi, Suç

The Blues Brothers
Cazcı Kardeşler (1980) 8
Y: John Landis
O: John Belushi, Dan Aykroyd, James Brown, Cab Calloway
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Get ShortyTut Şu Bücürü (1995)

Get Shorty - Tut Şu Bücürü (1995)

Uyuşturucu kaçakçılığı. Para toplamak. Borç kapatmak. Hollywood'a hoşgeldiniz! Filmlerde kendinizi göstermek için pek de fazla birşeye ihtiyacınız olmadığını gösteren oldukça gülünç bir komedi... Sadece mafyada bir arkanız olması aslında yeterli. Tecrübeli mafya mensubu Chili Palmer (Golden Globe sahibi Travolta) bir gangster olarak kendisini kanıtlamıştır. işi bitik bir film yapımcısından (Gene Hackman) borçlarını tahsil etmek üzere Los Angeles'a yolu düştüğünde, Chili, Hollywood'un tam ortasına balıklama dalar; bir film yıldızıyla tanışır (Danny Devito), B sınıfı filmlerin kraliçesiyle romantizm yaşar (Rene Russo) ve hatta şehrin en popüler restorantlarında rezervasyon bile yaptırmayı başarır. Eğer uyuşturucu kaçakçıları ve kızgın mafya üyeleri onu rahat bırakacak olsalar, bu yeni ve süper yapımcı için aslında herşey yolunda gitmektedir. Ama işte burası Hollywood'dur ve hiç kimse herşeyin kolay olacağı için size söz veremez!

Komedi, Suç, Gerilim

Get Shorty
Tut Şu Bücürü (1995) 6.9
Y: Barry Sonnenfeld
O: John Travolta, Gene Hackman, Rene Russo, Danny DeVito
T: Komedi, Suç, Gerilim
Our Man in HavanaHavana'daki Adamımız (1959)

Our Man in Havana - Havana'daki Adamımız (1959)

1959'da Graham Green'in romanından sinemaya uyarlanan "Our Man in Havana"da (Havana'daki Adamımız), bir elektrikli süpürge satıcısının, İngiltere için çalışan bir casus oluşunun komik öyküsünde rol aldı Guiness.. Eleştirmenler bu filmi çok önemli bulmaz.. Ama Alec Guiness'in en çarpıcı oyunlarından biri..

Komedi, Suç, Dram

Our Man in Havana
Havana'daki Adamımız (1959) 7.3
Y: Carol Reed
O: Alec Guinness, Burl Ives, Maureen O'Hara, Ernie Kovacs
T: Komedi, Suç, Dram
One False Move (1992)

One False Move (1992)

Los Angeles'taki şiddetli uyuşturucu soygunundan sonra LAPD detektifleri üçlü grubun kimliklerini tespit eder: Bunlar, üniversite mezunu, 150 IQ'ya sahip sadist Lenny "Pluto" Franklyn; onun San Quentin'den pek de aklı başında olmayan arkadaşı Ray Malcolm ve onun kız arkadaşı Fantasia. Polisler, ileri düzey araştırmaları suçluların Star City, Arkansas'a kaçtıklarını gösterir. Akabinde LAPD dedektifleri Dale 'Hurricane' Dixon adındaki yer polis şefiyle iletişime geçip Arkansas'a doğru yola çıkarlar. İç sorunları çözme konusuna alışkın, köylü bir aile adamı olan Dale'i insan avında görev alma şansı onu büyüler ve iki detektifleriyle arkadaş olur. Ama Fantasia'nın resmini gördüğünde onu eski adı olan Lila Walker olarak tanır ve geçmişi ve Lila Walker hakkında sakladığı bir sır başına dadanır.

Suç, Dram

One False Move (1992) 7.2
Y: Carl Franklin
O: Bill Paxton, Cynda Williams, Billy Bob Thornton, Michael Beach
T: Suç, Dram
12 (2007)

12 (2007)

Bir Çeçen genç, Rus olan üvey babasını öldürmüştür. Gencin hayatı; aralarında doktor, TV yapımcısı, müzisyen, bir soykırım mağduru ve ırkçı bir taksicinin bulunduğu 12 kişiden oluşan mahkeme jürisinin vereceği karara bağlıdır. Herkes gencin suçlu olduğu konusunda hemfikir gibidir. Ancak bir jüri üyesi diğerlerinden farklı olarak gencin masum olabileceğini iddia eder.

Suç, Dram, Gerilim

12 (2007) 7.8
Y: Nikita Mikhalkov
O: Sergey Makovetskiy, Nikita Mikhalkov, Sergey Garmash, Valentin Gaft
T: Suç, Dram, Gerilim
Kind Hearts and CoronetsYumuşak Kalpler (1949)

Kind Hearts and Coronets - Yumuşak Kalpler (1949)

Chalfont Dükü Louis Mazzini'nin idam edilmeden bir gün önce yazmaya başladığı anı kitabından yola çıkarak hatırlamaya başladığı geçmişini konu alan filmde Louis'in yaşamı o an yapılan bir flashback ile anlatılır. D'Ascoynes Hanedanı'nın kızı olan annesi İtalyan bir opera şarkıcısıyla kaçtığında, genç kadın aristokrat ailesi tarafından reddedilir. Fakir fakat mutlu bir hayata başlayan genç kadının bu mutluluğu oğulları Louis'in doğumundan hemen sonra hayata veda eden kocasının gidişiyle alt üst olur. Louis büyüyüp genç bir adam haline geldiğinde; annesi, eski akrabalarına D'Ascoyne hanedanlığına bir mektup gönderir. Kadın, oğlunun geleceği için maddi yardım istemiştir fakat aile Louis'i akrabaları olarak kabul etmez. Soylu akrabalara sahip olmasına rağmen küçük bir kumaşçı dükkanında çalışmaya başlayan Louis intikam ateşiyle dolmuştur. Şimdi kendisini kabul etmeyen bu aileye karşı kurduğu kanlı planı gerçekleştirme zamanıdır.

Komedi, Suç

Kind Hearts and Coronets
Yumuşak Kalpler (1949) 8.2
Y: Robert Hamer
O: Dennis Price, Valerie Hobson, Joan Greenwood, Alec Guinness
T: Komedi, Suç
Phantom LadyHayalet Kadın (1944)

Phantom Lady - Hayalet Kadın (1944)

Mutsuz bir evliliği olan Scott Henderson (Alan Curtis), barda tanıştığı garip şapkalı bir kadınla olaylı bir gece geçirir, ancak eve döndüğünde karısını ölü bulur. Şapkalı kadının varlığına kimseyi inandıramayınca cinayetin bir numaralı sanığı haline gelir. Kız arkadaşı Carol (Ella Raines), olayı çözmek için o geceyi yeniden canlandırmaya karar verir. Ancak giderek tuhaf ve hastalıklı bir hal alan New York sokaklarında kendini kaybeder...

Suç, Dram, Kara-Film

Phantom Lady
Hayalet Kadın (1944) 7.4
Y: Robert Siodmak
O: Franchot Tone, Ella Raines, Alan Curtis, Aurora Miranda
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Long GoodbyeUzun Veda (1973)

The Long Goodbye - Uzun Veda (1973)

Ağzından sigarasını düşürmeyen ve alaycı özel dedektif Philip Marlowe arkadaşı Terry'yi Meksika sınırına bırakır. Eve dönüşünde iki polis onu Terry'nin eşini öldürmesine yardım ettiği şüphesiyle tutuklar. Serbest bırakıldığında arkadaşının Meksika'da intihar ettiğini öğrenir. Ardından Terry ile aynı bölgede oturan güzel bir kadın alkolik ve biraz da psikolojik sorunları olan kocasını bulması için Marlowe'u tutar. Bunlar yetmezmiş gibi Marty Augustine adında bir gangster Terry'nin intihar etmeden önce kendisine ait 350.000 dolarını, adamımız Marlowe'a verdiğini iddia eder ve parasını hemen ister. Gangsteri evinden çıktıktan sonra takip eden Marlowe bir sonraki durağının kendisini tutan güzel kadın olduğunu görür. Marlowe alaycı ve birazda ukala kişiliğiyle bütün bu olayların arkasındaki sırları ortaya çıkarmaya çalışacaktır. zeynep1972 -

Suç, Dram, Gerilim

The Long Goodbye
Uzun Veda (1973) 7.7
Y: Robert Altman
O: Elliott Gould, Nina van Pallandt, Sterling Hayden, Mark Rydell
T: Suç, Dram, Gerilim
The Bad Sleep WellAhmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960)

The Bad Sleep Well - Ahmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960)

Kin dolu genç, babasının intiharının arkasında yatanları araştırmak için yozlaşmış bir fabrika yöneticisinin kızıyla evlenir. Film kısaca Japonyadaki devlet dairelerinde meydana gelen rüşvet olayları ve bunun sonucunda babasını kaybeden Sai adlı gencin iyi planlanmış intikamını anlatıyor…

Suç, Dram, Gerilim

The Bad Sleep Well
Ahmaklar Barış İçinde Uyuyor (1960) 8.1
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Masayuki Mori, Kyôko Kagawa, Tatsuya Mihashi
T: Suç, Dram, Gerilim
The Taking of Pelham 1 2 3Metrodan Kaçış (2009)

The Taking of Pelham 1 2 3 - Metrodan Kaçış (2009)

Metrodan Kaçış'ta, Denzel Washington, sıradan günü cüretkar bir suçla, bir başka deyişle bir metro treninin kaçırılmasıyla kaosa dönüşen, New York şehri metro hareket memuru Garber'ı canlandırıyor... John Travolta ise baştan aşağı silahlı dört kişilik çetenin lideri ve beyni Ryder olarak, bir saat içinde yüklü bir fidye ödenmediği takdirde yolcuları öldürmekle tehdit eder. Ayaklarının altındaki gerilim artarken, Garber, Ryder'ı zekasıyla alt edip rehineleri kurtarabilmek için metro sistemi üzerine engin bilgisinden yararlanır. Ama Garber'ın çözemediği bir muamma vardır: Hırsızlar parayı alsalar bile, nasıl kaçabilirler ki?..

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Taking of Pelham 1 2 3
Metrodan Kaçış (2009) 6.4
Y: Tony Scott
O: Denzel Washington, John Travolta, Luis Guzmán, Victor Gojcaj
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The Roaring TwentiesKükreyen Yirmiler (1939)

The Roaring Twenties - Kükreyen Yirmiler (1939)

Eddie Bartlett, George Hally ve Lloyd Hart 1. Dünya savaşının sona ermesinden sonra ülkelerine en son dönen savaş gazileridir. Ve her 3′ünün de sivil hayata dönüşleri husunda geleceğe dair farklı hayalleri vardır. Eddie Bartlett eski araba tamirciliğine, George Hally kısa yoldan köşeyi dönen bir fırsatçı ve Lloyd Hart ise idealist bir avukatlık yapmanın hayallerini kurmaktadırlar. Ancak ülkelkelerine döndükten sonra hiç bir şey eskisi gibi kalmamıştır. ABD 20′li yıllardaki büyük ekonomik krizi yaşamaktadır ve tüm işler illegal yollardan yapılmaktadır. Böyle bir ortamda iş bulmak hemen hemen imkansız bir şeydir

Suç, Dram, Kara-Film

The Roaring Twenties
Kükreyen Yirmiler (1939) 7.9
Y: Raoul Walsh
O: James Cagney, Priscilla Lane, Humphrey Bogart, Gladys George
T: Suç, Dram, Kara-Film
Cool Hand LukeParmaklıklar Arasında (1967)

Cool Hand Luke - Parmaklıklar Arasında (1967)

Savaş gazisi Luke Jackson, işlediği bir önemsiz savaş suçu nedeniyle iki yıllık bir hapis cezasına çarptırılır. Hapiste, bulundukları yerin patronu olduğunu kendisine bir şekilde göstermeye çabalayan Dragline ile tanışır. Dostluk ve saygınlık kazanmanın oldukça zor olduğu bu yerde öne çıkmayı başaran Luke, hapishanenin yeni patronu olması yönünde önemli adımlar atmaktadır. Artık hapisten kaçmaya çalışmanın vakti gelmiş de geçiyordur.Stuart Rosenberg’in yönettiği Cool Hand Luke, George Kennedy’ye En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında bir de Oscar kazandırmıştı.

Suç, Dram

Cool Hand Luke
Parmaklıklar Arasında (1967) 8.2
Y: Stuart Rosenberg
O: Paul Newman, George Kennedy, J.D. Cannon, Lou Antonio
T: Suç, Dram
Far NorthKuzeyin Derinliklerinde (2007)

Far North - Kuzeyin Derinliklerinde (2007)

Filmlerinde zaman ve yer mevhumunu yok sayan arka planlar yaratmasıyla tanınan ödüllü İngiliz yönetmen Asif Kapadia’nın son filmi “Far North” yine neresi olduğu anlaşılmayan bir yerde, karlar altında geçiyor. Bazı eleştirmenlere göre gelecekte dünyanın hali olarak nitelenen bu bölgede (bu yanıyla geçen yıl vizyona çıkan, Cormac McCarthy’nin aynı adlı romanından uyarlanan The Road’u da çağrıştırıyor) zor şartlar altında yaşayan 2 kadın ve 1 erkeğin hikayesini anlatıyor. Kendi çocuğu olmamış, bu durumu da bir Şaman’ın ona söylediği “sen lanetlisin” sözüne bağlayan Salva (M. Yeoh) adında bir kadın ve onun evlatlık olarak yetiştirdiği genç kız Anja (M. Krusiec) diğer insanlara yaklaşmadan, izole bir yaşam sürmektedirler. Anja bir gün bir erkek görür. Loki (S. Bean) adındaki bu erkek iki kadının hayatlarını değiştirecektir. Fiziksel yakınlaşma, duygusal bağlanma anneyle üvey kızın birbirine düşürecektir. 2001 tarihli bol ödüllü “The Warrior”la tanınan Asif Kapadia, 2006’da Sarah Michelle Gellar’ın başrolde oynadığı daha ticari bir filme (The Return) imza atmıştı. Son olarak, efsanevi F1 pilotu Ayrton Senna üzerine çektiği belgeselle ses getiren İngiliz yönetmen, Cannes, Chicago, Locarno ve Melbourne gibi prestijli festivallerden ödüllü, önemli bir isim. thq

Suç, Dram, Romantik

Far North
Kuzeyin Derinliklerinde (2007) 6.2
Y: Asif Kapadia
O: Michelle Yeoh, Michelle Krusiec, Sean Bean, Gary Pillai
T: Suç, Dram, Romantik
Crime WaveCinayet Şebekesi (1954)

Crime Wave - Cinayet Şebekesi (1954)

Üç San Quentin kaçağı (Penny, Hastings ve Morgan) bir benzin istasyonuna soygun düzenledikleri sırada bir polisi öldürür. Yaralanan Morgan karanlık sokaklardan en kolay sığınağa kaçar: hücre arkadaşı Steve Lacey. Şartlı tahliyeyle salınan Steve yeni bir hayata başlamıştır ve eski dostlarıyla birlikte görünmemesi gerekmektedir. Ancak cinayet detektifi Sims Steve’i Penny ile Hastings’i yakalamasına yardımcı olması için kullanmak ister. Penny ile Hastings ise Steve’in kendilerine bir banka soygunu işinde yardım etmesini istemektedir. Steve için bu durumdan çıkış yolu var mı?

Suç, Kara-Film, Dram

Crime Wave
Cinayet Şebekesi (1954) 7.4
Y: André De Toth
O: Sterling Hayden, Gene Nelson, Phyllis Kirk, Ted de Corsia
T: Suç, Kara-Film, Dram
TranssiberianSibirya ekspresi (2008)

Transsiberian - Sibirya ekspresi (2008)

Makinist filmi ile büyük bir hayran kitlesi edinen yönetmen Brad Anderson'un 2008 Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan son filmi Sibirya Expresi / Transsiberian yine sürükleyici bir gerilim...Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar. Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır. Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.

Suç, Dram, Gizem

Transsiberian
Sibirya ekspresi (2008) 6.7
Y: Brad Anderson
O: Woody Harrelson, Emily Mortimer, Ben Kingsley, Kate Mara
T: Suç, Dram, Gizem
Black Cat, White CatKara kedi, ak kedi (1998)

Black Cat, White Cat - Kara kedi, ak kedi (1998)

Film, aşk ve mutluluk arayışındaki sıradan insanların, sıra dışı hayatlarını konu almaktadır. Montreal’li bir ailenin oğlu, kendi dünyasındaki bazı çelişkilerden ötürü benlik arayışı içinde savrulmaktadır. Bu süreç onu olgunlaşmaya taşırken ruhun farklı labirentlerine sürükleyecektir. Babasına hayranlık derecesinde bağlı olan Zach, onu hayal kırıklığına uğratmamak uğrunda kendi doğası ile daha derin çelişkilere de girer. Dahası bu durum onu yer yer çıldırmanın eşiğine kadar taşır. Çılgın, ruhsal bir yolculuğun, toplum baskısının ve insanın başkaldıran doğasının bir baba oğul ilişkisi dahilinde anlatıldığı harika bir film.

Komedi, Suç, Müzik

Black Cat, White Cat
Kara kedi, ak kedi (1998) 8.2
Y: Emir Kusturica
O: Bajram Severdzan, Srdjan Todorovic, Branka Katic, Florijan Ajdini
T: Komedi, Suç, Müzik
High and LowYüksek ve Alçak (1963)

High and Low - Yüksek ve Alçak (1963)

Varlıklı bir yönetici olan Kingo Gondo, National Shoes isimli bir ayakkabı firmasıyla ilgili son derece önemli bir işi bağlama sürecindedir. Eğer bu projede başarılı olursa şu anki halinden çok daha zengin olacak, bir hayli prestij kazanacaktır. Bu hayale kavuşmak için kusursuz bir plan hazırlayan Gondo planını gerçekleştirmek üzereyken telefon çalar. Telefondaki ses Gondo'ya oğlunun kaçırıldığını, serbest bırakılabilmesi için ise gerekli fidyeyi ödemesi gerektiğini söyler. Proje için ayırdığı parayı gözden çıkaran adam, bu esnada oğlunun eve gelişiyle oldukça şaşırır. Ortada bir yanlış anlaşılma olduğu sonradan anlaşılır; kaçırılan çocuk Gondo'nun şoförünün oğludur. Şimdi Gondo ahlak ve hırsları arasındaki ince çizgidedir. Şoförünün oğlunu kurtaracak mıdır? Tengoku to jigoku izle

Suç, Dram, Gizem

High and Low
Yüksek ve Alçak (1963) 8.4
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Tatsuya Nakadai, Kyôko Kagawa, Tatsuya Mihashi
T: Suç, Dram, Gizem
Killer Elite (2011)

Killer Elite (2011)

Gerçek bir hikâyeden sinemaya aktarılan, Killer Elite Avustralya'dan Paris'e Londra'dan Ortadoğu'ya nefes nefese izleyeceğiniz bir aksiyon macera... "Taşıyıcı" serisiyle kadınların gönlünde taht kuran aksiyon filmlerinin karizmatik oyuncusu Jason Statham ve yılların eskitemediği muhteşem oyuncu Robert De Niro bütün yeteneklerini Killer Elit filmi için bir araya getiriyorlar.Gizli Servisin çok özel eğitimli ajanı kendisini yetiştiren danışmanı zor duruma düşünce emekli olduğu bu tehlikeli hayata geri dönmek zorunda kalır. Fakat kadim dostunu kurtarmak için girişeceği aksiyonda karşısında en az kendisi kadar yetenekli bir diğer ajan ve iyi yetiştirilmiş üç özel katili alt etmek durumundadır...

Aksiyon, Suç, Gerilim

Killer Elite (2011) 6.5
Y: Gary McKendry
O: Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro, Dominic Purcell
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Blue VelvetMavi Kadife (1986)

Blue Velvet - Mavi Kadife (1986)

Evinden bir süredir uzak olan Jeffrey Beaumont babasının geçirdiği kalp krizi üzerine geri döndüğünde evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulur. Polisin vakayla yakından ilgilenmemesi üzerine olayı kendisi araştırmaya koyulan Jeffrey kendisini karmaşık bir dizi olayın içinde bulur. Uyuşturucu bağımlısı psikopat Frank Booth (Dennis Hopper) şarkıcı Dorothy’nin (Isabella Rossellini) küçük oğlunu Dorothy’e işkence etmek için kaçırmıştır...David Lynch isimli dehşetengiz yönetmenin en önemli filmlerinden biri. Yönetmeni henüz tanımayanlar için de bir Lynch’e başlangıç filmi olarak kabul edilebilir.

Suç, Dram, Gizem

Blue Velvet
Mavi Kadife (1986) 7.8
Y: David Lynch
O: Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan, Dennis Hopper, Laura Dern
T: Suç, Dram, Gizem
John Q (2002)

John Q (2002)

John Q. Archibald (Denzel Washington) bir fabrikada işçi olarak çalışan, sıradan bir adamdır. Karısı Denise ve oğlu Michael onun her şeyidir. Michael, bir gün beyzbol oynarken kalp krizi geçirir. Kurtulması için tek çare, acil kalp naklidir.Michael'in sağlık sigortası, böyle bir ameliyatı kapsamamaktadır. Maddi durumu, oğlunun ameliyat giderlerini karşılayamayan John Q, oğlunu yaşatmak için elinden gelen her şeyi yapmaya yemin eder. Zamanın ve seçeneklerin azalması üzerine hayatının kumarını oynar: Bir grup acil servis hastasını rehin alır. Arabuluculuk konusunda uzman Grimes (Robert Duvall) ve bu gösterinin bir an önce sona ermesini isteyen öfkeli polis şefi Monroe (R. Liotta) ile zamana karşı yarışarak, oğluna kalp nakli yapılması için pazarlığa başlar...

Suç, Dram, Gerilim

John Q (2002) 7
Y: Nick Cassavetes
O: Gabriela Oltean, Denzel Washington, Kimberly Elise, Ron Annabelle
T: Suç, Dram, Gerilim
Cop LandGüç Bölgesi (1997)

Cop Land - Güç Bölgesi (1997)

New York yakınlarında, 1970'lerde inşa ediline Garrison isimli küçük kasaba sadece New York'lu polislerin yaşadığı yüksek güvenlikli bir yerleşim yeridir. Fakat insan faktörü söz konusu olduğunda böyle bir yerde bile bazen yasalar yeterince caydırıcı olamaz.Bir gün genç bir polis memuru olan Babbitt hatayla iki zenciyi öldürür ve ortadan kaybolur. Şoka giren halk bir an önce bu olayın çözümlenmesini ister. Başkomiser, Babbitt'in intihar ettiğini duyursa da bu olaylar New York polis departmanında özel araştırmacı olarak görev yapan memurları tatmin etmeyecektir.

Suç, Dram, Gerilim

Cop Land
Güç Bölgesi (1997) 6.9
Y: James Mangold
O: Sylvester Stallone, Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro
T: Suç, Dram, Gerilim
Force of EvilŞeytanın Gücü (1948)

Force of Evil - Şeytanın Gücü (1948)

Joe Morese genç ve hırslı bir avukattır. Danışmanlığını yaptığı Ben Tucker ise bir gansgterdir. Joe bütün etik kuralları hiçe sayarak Ben ile ortak olmuştur. Amaçları, ortak oldukları bankanın büyüyerek etraftaki diğer dolandırıcılık yapan bankaralı da satın alarak hepsinin tek bir merkezden yönetilmesini sağlamaktır. Ancak bir sorun vardır: Joe'nun abisi Leo da söz konusu bankalardan birinin sahibidir ve bu plana dahil olmak istemez. Kalp sağlığında sorun vardır ve işlettiği yerde çalışanlarıyla adeta bir aile gibi olmuştur, bunun bozulmasına karşıdır. Ancak Joe'nun hırsı, bütün bunları altüst ederek onu ve etrafındaki herkesi felakete sürükleyecektir.

Suç, Kara-Film, Dram

Force of Evil
Şeytanın Gücü (1948) 7.4
Y: Abraham Polonsky
O: John Garfield, Thomas Gomez, Marie Windsor, Howland Chamberlain
T: Suç, Kara-Film, Dram