Suç Filmleri İzle

HomicideCinayet (1991)

Homicide - Cinayet (1991)

Polis Bob Gold, FBI'ın bile bulamadığı bir katili yakalamakla görevlendirilmiştir. Fakat daha başlayamadan, zencilerin yaşadığı bölgede öldürülmüş yaşlı bir kadının cinayetini araştırmaya atanır. Deliller Yahudi bir gruba işaret etmektedir ve onlarla bir önceki vaka arasında bağlantılar keşfeder.

Suç, Dram, Gerilim

Homicide
Cinayet (1991) 7.1
Y: David Mamet
O: Joe Mantegna, William H. Macy, Vincent Guastaferro, J.J. Johnston
T: Suç, Dram, Gerilim
SavagesVahşiler (2012)

Savages - Vahşiler (2012)

Ben (Aaron Johnson) kendini adamış bir Budist ve yardımseverdir. En iyi arkadaşı Chun (Taylor Kitsch) ise eski bir paralı askerdir. Uyuşturucu satıcıları gibi görünmemelerine rağmen, birlikte en iyi kalitede marihuana satarak rahat rahat geçinebiliyorlardır. Böylesine karlı bir iş dışında paylaştıkları başka bir şey daha vardır: Ophelia (Blake Lively). Ortak sevgilileri Ophelia iki genç ve hırslı girişimciyi idare edebilecek bir kadındır. Ancak Ben ve Chun kendilerini dünyanın üzerinde hissederken, onlara mutluluk veren kanunsuz, zevke düşkün hayatlarının korkunç yan etkileri ortaya çıkmaya başlar. Meksikalı Baja karteli ikiliden pay ister. Kartelin zalim lideri Elena (Salma Hayek) işin gerçekleşmesinden emin olmak için en önemli adamı Lado'yu (Benicio Del Toro) gönderir. Kartel Ophelia’yı kaçırır ve Ben ve Chun'ı şartlara uymazlarsa sevgililerini öldürmekle tehdit eder. Çaresiz uyuşturucu satıcıları sahtekar bir Narkotik ajanından (John Travolta) yardım isterler.

Suç, Dram, Gerilim

Savages
Vahşiler (2012) 6.6
Y: Oliver Stone
O: Blake Lively, Taylor Kitsch, Aaron Taylor-Johnson, Jana Banker
T: Suç, Dram, Gerilim
Vengeanceİntikam Peşinde (2009)

Vengeance - İntikam Peşinde (2009)

Mayıs ayında Cannes’da Altın Palmiye için yarışan, Hong Konglu yönetmen Johnnie To’nun son filmi 2006’da ilk kez masaya yatırıldığında yalnızca iki şey kesindi: Film İngilizce çekilecek ve başrolünü Alain Delon oynayacaktı. Delon geri adım atınca To’nun ?çok erkeksi... gerçek bir idol? dediği Fransız şarkıcı ve oyuncu Johnny Hallyday’le anlaşıldı ve ortaya aksiyon dolu bu neo-noir gangster filmi ortaya çıktı. Filmin konusu çok basit: Kızı, damadı ve torunu öldürülen bir baba, intikam almak için Hong Kong’a gelir. Görünürde Fransız bir aşçıdır. Ama, yirmi yıl önceki işi bambaşkadır: profesyonel katillik. Filmde, Hallydey’in canlandırdığı François Costello’nun işi icabı bolca yemek yapılıyor ve yeniliyor. Sonuçta, To’nun dediği gibi, ?yemek, yaşamaktır?!

Aksiyon, Suç, Dram

Vengeance
İntikam Peşinde (2009) 6.6
Y: Johnnie To
O: Johnny Hallyday, Sylvie Testud, Anthony Chau-Sang Wong, Ka Tung Lam
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Hitch-HikerOtostopçu (1953)

The Hitch-Hiker - Otostopçu (1953)

Kendi arabalarını kullanan iki balıkçı otostop çeken psikopat kaçak bir mahkumu arabalarına alırlar. Ve bu adam yolculuğun bitiminde balıkçıları öldürmeyi planladığını söyler.

Suç, Kara-Film, Gerilim

The Hitch-Hiker
Otostopçu (1953) 7
Y: Ida Lupino
O: Edmond O'Brien, Frank Lovejoy, William Talman, José Torvay
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
The Dark MirrorKaranlık Ayna (1946)

The Dark Mirror - Karanlık Ayna (1946)

Ünlü bir doktor öldürülür ve yapılan araştırmalar sırasında kuşkular Ruth Collins’te toplanır. Sonra yeni bilgiler ortaya çıkar ve tam onun katil olduğuna inanıldığı sırada Ruth’un bir ikiz kardeşinin olduğu öğrenilince işler arap saçına döner. Katil kimdir Ruth mu ? yoksa ikiz kardeşi mi ?

Suç, Dram, Kara-Film

The Dark Mirror
Karanlık Ayna (1946) 7.1
Y: Robert Siodmak
O: Olivia de Havilland, Lew Ayres, Thomas Mitchell, Richard Long
T: Suç, Dram, Kara-Film
IrreversibleDönüş Yok (2002)

Irreversible - Dönüş Yok (2002)

Paris'te oldukça pis bir arka sokak barı... İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece... Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz. Hayatın kurgusu, bazen insanın zannettiği gibi ileri doğru değil, geriye doğru akar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir.Modern sinemanın heyecan verici yönetmenlerinden Gaspar Noe'nin oldukça sert tonlarda kotardığı filmi kimi festivallerde seyirciyi şoka uğratmıştı.

Suç, Dram, Gizem

Irreversible
Dönüş Yok (2002) 7.4
Y: Gaspar Noé
O: Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel, Jo Prestia
T: Suç, Dram, Gizem
Kansas City ConfidentialKansas Gizemi (1952)

Kansas City Confidential - Kansas Gizemi (1952)

Eski bir hükümlü olan Joe (John Payne), her ne kadar suç dünyasından çekilmeye karar verdiyse de, başkaları tarafından gerçekleştirilen silahlı bir soygun onun üzerine yıkılmaya çalışılır. Joe'nun gerçek suçluları bulması için Meksika'ya gitmesi gerekmektedir.

Suç, Dram, Kara-Film

Kansas City Confidential
Kansas Gizemi (1952) 7.5
Y: Phil Karlson
O: John Payne, Coleen Gray, Preston Foster, Neville Brand
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Thin Blue Lineİnce Mavi Çizgi (1988)

The Thin Blue Line - İnce Mavi Çizgi (1988)

Çekildiği yılda belgesel tarihini alt üst etmiş bir film. Filmdeki röportajlar ve itiraflar kanıt olarak gösterildi ve yargılanan kişiyi idamdan kurtararak beraat ettirdi. Film 1970'lerde işlenen bir polis cinayetini aydınlatmak için o dönemdeki görgü tanıklarıyla, polislerle ve sanıklarla yapılan röportajlardan oluşuyor. Film genel anlamda "12 Angry Man"in gerçekte vücut bulmuş hali olarak tanımlanabilir. zeynep1972 -

Belgesel, Suç, Gizem

The Thin Blue Line
İnce Mavi Çizgi (1988) 8.1
Y: Errol Morris
O: Randall Adams, David Harris, Gus Rose, Jackie Johnson
T: Belgesel, Suç, Gizem
Kiss of DeathÖlüm Öpücüğü (1947)

Kiss of Death - Ölüm Öpücüğü (1947)

Küçük bir hırsız olan Nick Bianco hapisten yeni çıkmıştır ve hayatını yola koymak istemektedir ama içinde bulunduğu şartlar ona izin vermeyecektir.

Suç, Dram, Kara-Film

Kiss of Death
Ölüm Öpücüğü (1947) 7.5
Y: Henry Hathaway
O: Victor Mature, Brian Donlevy, Coleen Gray, Richard Widmark
T: Suç, Dram, Kara-Film
The GetawayKaçış (1972)

The Getaway - Kaçış (1972)

Tecrübeli hırsız Carter "Doc" McCoy (Steve McQueen) ve eşi Carol (Ali MacGraw) berbat olan bir soygundan ganimetlerle kaçarlar. Kendilerini kanundan ve hınçlı bir gruptan ve suç patronunun ölümcül vuruş takımından kaçarken bulurlar. Tek amaç vardır: en son soygundan başarıyla çıkmak.

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Getaway
Kaçış (1972) 7.5
Y: Sam Peckinpah
O: Steve McQueen, Ali MacGraw, Ben Johnson, Sally Struthers
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Beverly Hills CopSosyete Polisi (1984)

Beverly Hills Cop - Sosyete Polisi (1984)

Detroit polis departmanında çalışan Axel Foley, öldürülen bir arkadaşının intikamını almak istemektedir. Amacına ulaşmak için yetkilerini kötüye kullanabileceği şüphesiyle Foley’nin Detroit’ten uzaklaştırılır. Tayin edildiği Beverly Hills’de Foley’nin ününü duymuş olan polis şefi Bogomil ona beladan uzak durmasını öğütler.Fakat Foley’nin aklı halen arkadaşının ölümündedir. Her türlü riski göze alan Foley iki polis arkadaşı Rosewood ve Taggart’ın yardımıyla peşinde olduğu İngiliz suçlu Steven Berkoff’un yaşadığı eve baskın düzenler.Polisiye komedi türünün pek çok başarılı örneğini sunan yönetmen Martin Brest’in büyük gişe ve satış başarısı yakalayan filmi Sosyete Polisi’nde Axel Foley rolü ilk olarak Clint Eastwood’a önerilmişti. Eastwood’un teklifi geri çevirmesiyle bu rolde şans bulan ve o güne kadar sadece iki filmde rol almış olan Eddie Murphy, Sosyete Polisi ile dünya çapında üne kavuşmuştu.

Aksiyon, Komedi, Suç

Beverly Hills Cop
Sosyete Polisi (1984) 7.3
Y: Martin Brest
O: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton, Lisa Eilbacher
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Pickup on South Street (1953)

Pickup on South Street (1953)

1953 ABD yapımı film, kalabalık bir metroda başlıyor. Bir kadının çantasına uzanan yabancı bir el, yaptığı bu yankesicilikle karmaşık bir olaylar zincirini başlatacaktır. Çünkü kadın üzerinde gizli bilgilerin yer aldığı bir mikrofilmi Amerika dışına çıkaran bir şebekenin kuryesidir. Şimdi kadını takibe alan polisin işi karışmıştır. Yankesici farkında olmadan teslimatı engellemiştir.

Suç, Kara-Film, Gerilim

Pickup on South Street (1953) 7.8
Y: Samuel Fuller
O: Richard Widmark, Jean Peters, Thelma Ritter, Murvyn Vye
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
10 Rillington Place (1971)

10 Rillington Place (1971)

John Reginald Christie 2.Dünya savaşının hüküm sürdüğü yıllarda Londra'da kendi halinde yaşayan eski bir savaş gazisidir.Sürekli olarak ne düşündüğünü belli etmeyen, son derece soğukkanlı ,hazır cevaplı bir seri katildir.Kurbanlarını kadınlardan seçmektedir ve onlara geçmişte orduda doktor olduğunu söyleyerek yaklaşmaktadır.Bir gün Beryl &Timothy John Evans isimli fakir bir çift John Reginald Christie'nin kiralık dairesini tutmak için gelirler.Evans çifti daireyi tutar ama aralarında sürekli olarak tartışma yaşamaktadırlar.John Reginald Christie bir gün Bayan Evans'ı ziyaret eder.Bayan Evans ona hamile olduğunu ve fakirliklerinden dolayı 2. çocuğa bakamayacaklarını söyler.John Reginald Christie de Bayan Evans'a kürtaj olmasında yardımcı olabilecegini söyler ve ona kocasını ikna etmesini ister.John Reginald Christie,Bayan Evans'ı kürtaj esnasında boğarak öldürür ve cesedini bodrum katında bir mahzene atar.Bu cinayette Bay Evans'a kendisinin de sorumlu olduğunu ve kimseye bir şey söylememesi gerektiğini ifade ederek artık bu daireden gitmesini ister.Bay Evans hiç bir suçu olmadığı halde polise gider ve karısını öldürdüğünü söyleyerek onu John Reginald Christie'nin evinin kanalizasyon şebekesine attğını söyler.Polisler araştırma yaparlar ama cesedi bulamazlar ancak Bay Evans tutuklanır.Mahkemede her şey aleyhine görünmektedir.John Reginald Christie tanık olarak dinlenir ve neticede Bay Evans karısını ve bebeğini öldürmek suçundan idama mahkum edilir ve cezası uygulanır.Aradan yıllar geçer ve John Reginald Christie'nin dairesini tutan başka birileri eşyayalarını yerleştirken duvarda tuhaf bir zulayı farkederler.Hemen durumu polise haber verirler.Yapılan araştırmalarda gerçek ortaya çıkar. Çünkü orası John Reginald Christie'nin boğarak öldürdüğü kadın kurbanlarını sakladığı yerdir.Bundan dolayı John Reginald Christie tutuklanır ve her şeyi itiraf ederek idam cezasına çarptırılır.Olayın ortaya çıkmasından 12 yıl sonra Timothy John Evans mezarından çıkarılır ve itibarı iade edilir

Biografi, Suç, Dram

10 Rillington Place (1971) 7.6
Y: Richard Fleischer
O: Richard Attenborough, Judy Geeson, John Hurt, Pat Heywood
T: Biografi, Suç, Dram
A Simple PlanBasit Bir Plan (1998)

A Simple Plan - Basit Bir Plan (1998)

Minnesota’da kimselerin önemsemediği küçük bir kasaba… Bu kasabada yaşayan Hank’in sevdiği bir karısı ve iyi kazandıran bir işi vardır. Hank’in uzun zamandır haber alamadığı kardeşi olan Jacob, ırkçı bir arkadaşı ile birlikte Hank’in çalışanı olduğu firmanın kapısını çalar. Birbirlerinden apayrı dünyaların insanları olan üç kişi, tuhaf bir şekilde bir araya gelmişlerdir. Bir gün kasabanın yakınlarına düşen bir uçağın enkazını görmeye giderler. Burada buldukları bir çantanın içerisinden tam 4 milyon dolar çıkar. Para, değerince sorunları da beraberinde getirecektir. 80’lerin en sevilen yönetmenlerinden biri olan Sam Raimi’nin 1998 yılında çektiği filmin başrollerinde Bill Paxton, Billy Bob Thornton ve Bridget Fonda var.

Suç, Dram, Gerilim

A Simple Plan
Basit Bir Plan (1998) 7.5
Y: Sam Raimi
O: Bill Paxton, Bridget Fonda, Billy Bob Thornton, Brent Briscoe
T: Suç, Dram, Gerilim
State of PlayDevlet Oyunları (2009)

State of Play - Devlet Oyunları (2009)

Amerikan Kongresi’nin yakışıklı, soğukkanlı ve temkinli üyesi Stephen Collins (Ben Affleck), bağlı olduğu siyasi partinin geleceğini temsil eder. Savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanlığı gibi bir görevi vardır. Yaklaşan başkanlık seçimleri için partisinde tüm gözler onun üzerine çevrilmiştir. Onun araştırma asistanının ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine o güne kadar derinlerde bir yerde gömülü duran sırlar birer birer ortaya çıkmaya başlar.Araştırmacı gazeteci McCaffrey’nin (Russell Crowe) bu olaya ilgi duymasının iki sebebi vardır. Birincisi Collins onun eski arkadaşıdır, ikinci sebebi ise acımasız editörü Cameron Lynne'dan (Oscar ödüllü Helen Mirren) bu olayı araştırma görevi almıştır. Çaylak gazeteci partneri Della Frye (Rachel McAdams) ile birlikte katilin kimliği üzerindeki esrar perdesini kaldırmaya çalışan McAffrey, ülkenin güç dengelerini sarsacak bir komployu ortaya çıkartacak adımları atmaya başlar. Sahte doktorların ve yozlaşmış zengin politikacıların var olduğu bir kentte çok önemli bir gerçeği öğrenecektir: Milyar dolarlar tehlikeye girmişse hiç kimsenin sadakati, güvenirliliği, sevgisi ve hayatı güvence altında değildir.

Suç, Dram, Gizem

State of Play
Devlet Oyunları (2009) 7.1
Y: Kevin Macdonald
O: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren
T: Suç, Dram, Gizem
Le Corbeau: The RavenKarga (1943)

Le Corbeau: The Raven - Karga (1943)

Bir kasaba doktorunun Karga imzalı bir tehdit mektubu almasını ve giderek kasabada hemen hemen herkese aynı mektubun gönderilmesinin yarattığı huzursuzluğu anlatiyor.

Suç, Dram, Gizem

Le Corbeau: The Raven
Karga (1943) 7.7
Y: Henri-Georges Clouzot
O: Pierre Fresnay, Ginette Leclerc, Micheline Francey, Héléna Manson
T: Suç, Dram, Gizem
Edge of DarknessIntikam Pesinde (2010)

Edge of Darkness - Intikam Pesinde (2010)

Mel Gibson'ın canlandırdığı Thomas Craven, Boston Polis Teşkilatı'nda tecrübeli bir cinayet masası dedektifi ve kızını yalnız büyüten, hüzünlü bir babadır. 24 yaşındaki gözdesi, kızı Emma (Bojana Novakovic) evinde kimliği belirsiz katil ya da katillerce katledilmiştir. Bu katliamın hemen akabinde herkes asıl hedefin Craven olduğunu düşünür. Ancak kısa zaman sonra Craven bu durumdan şüphelenmeye başlar. Duruma el koyacak ve kızının katillerine ulaşacaktır. Cinayeti çözmek için yaptığı araştırma onu, kızının gizli yaşamına, devletin gizli işlerine ve kanıtları yok etmekle görevli devletin gizli adamı Darius Jedburgh'e (Ray Winstone) sürükler.

Suç, Dram, Gizem

Edge of Darkness
Intikam Pesinde (2010) 6.6
Y: Martin Campbell
O: Mel Gibson, Ray Winstone, Danny Huston, Bojana Novakovic
T: Suç, Dram, Gizem
Kalifornia (1993)

Kalifornia (1993)

Üniversiteden yeni mezun olmuş genç bir gazeteci olan Brian ve sevgilisi Carrie, ülkeyi arabayla gezerek, seri katiller hakkında yazacakları kitap hakkında araştırma yapmaktadırlar. Amaçları bu seri katillerin yaşadığı ve cinayetlerini gerçekleştirdiği mekanları gezmektir. Yolda rastladıkları Early Grace adlı eski bir mahkum ve sevgilisi Adele, bu seyahatlerini unutulmaz hale getirir. Seri katil araştırması yapan çift, gerçek bir seri katille aynı arabada seyahat etmek durumunda kalacaktır.

Suç, Gerilim

Kalifornia (1993) 6.7
Y: Dominic Sena
O: Brad Pitt, Kathy Larson, David Milford, David Duchovny
T: Suç, Gerilim
The Drowning PoolBoğulma Havuzu (1975)

The Drowning Pool - Boğulma Havuzu (1975)

Ünlü bir özel dedektif şantaj yapılan eski kız arkadaşına yardım etmek için güneye gider...

Aksiyon, Suç, Gizem

The Drowning Pool
Boğulma Havuzu (1975) 6.5
Y: Stuart Rosenberg
O: Paul Newman, Joanne Woodward, Anthony Franciosa, Murray Hamilton
T: Aksiyon, Suç, Gizem
HighwaymenOtobanda Dehşet (2004)

Highwaymen - Otobanda Dehşet (2004)

Rennie Cray, 5 yıl önce bir trafik kazasında karısını kaybetmiştir. Karısının ölümüne sebep olan kişi, kazadan sonra olay yerinden kaçmıştır.Barracuda'sına atlar ve Amerika'yı baştan başa katederek karısının katilini aramaya başlar.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Highwaymen
Otobanda Dehşet (2004) 5.7
Y: Robert Harmon
O: Jim Caviezel, Rhona Mitra, Frankie Faison, Colm Feore
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
FreejackÖzgür Jack (1992)

Freejack - Özgür Jack (1992)

Alex Furlong (Emilio Estevez) adlı bir otomobil yarışçısı, yarış sırasında korkunç bir kazada ölmek üzereyken, bedeni büyük çarpışmadan saniyeler önce, 21.yüzyıldan gelen korsanlar tarafından kaçırılır. Victor Vacendak'ın (Mick Jagger) yönettiği yüksek teknolojik donanımlı bu korsanların amacı, gelecekte yaşayan yaşlı ve zengin müşteriler için sağlıklı bedenler bulmaktır. Bu grubun göz koyduğu Alex, kokpitinin içinden çalındıktan sonra, McCandless şirketinin multi-milyarder patronuna verilmek üzere 2009 yılına götürülür. Yapılan işlem son derece basittir. Ölmekte olan ya da çok yaşlı müşterilerin beyinleri, geçmişten getirilen sağlıklı ve genç bedenlere transfer edilmektedir. Alex Furlong canını dişine katarak başarıyla adamların elinden kaçar. Ne var ki, şiddet ve açgözlülüğün hüküm sürdüğü bu korkunç gelecekte ne peşine düşen Vacendak'tan kurtulması ne de yalnız başına hayatta kalması mümkün görünmemektedir. Alex, artık ondan 15 yaş büyük bir kadın olan ve McCandless'le yöneticilik yapan eski nişanlısı Julie'ye (Rene Russo) ulaşmaya çalışarak hayatta kalma mücadelesini sürdürür...

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Freejack
Özgür Jack (1992) 5.3
Y: Geoff Murphy
O: Emilio Estevez, Mick Jagger, Rene Russo, Anthony Hopkins
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
The Longest YardBuldozer (1974)

The Longest Yard - Buldozer (1974)

Paul Crewe zamanında şike yaptığı iddalarından dolayı artık futbol oynamayan eski bir amerikan futbolcusudur.Bir gün sevgilisinin verdiği partide çok içtikten sonra onun arabasını alarak gider ve bu yüzden tutuklanarak hapse gider.Hapise girdiği andan özellikle bir gardiyan tarafından hiç hoş karşılanmayan Paul ,hapisin beklediğinden dahada kötü olduğunu düşünsede,burda hemen arkadaş edinir,Farell Caretaker gibi.Bir süre sonra Paul`u yukardakiler yanına çağırır.Ve şimdi Paul uzun zamandır yapmadığı bir şeyi yapmalıdır,futbol oynamayı.Paul burda gardiyanlar ve mahkumlara karşı oynanılacak oyunda olacaktır,ve takımla ilgilenecektir.

Komedi, Suç, Dram

The Longest Yard
Buldozer (1974) 7.1
Y: Robert Aldrich
O: Burt Reynolds, Eddie Albert, Ed Lauter, Michael Conrad
T: Komedi, Suç, Dram
The Crimson RiversKızıl Nehirler (2000)

The Crimson Rivers - Kızıl Nehirler (2000)

Kızıl Nehirler, ülkemizde de çok sevilen bir bestseller romancı olan Fransız yazar Jean-Christophe Grangé'a ait kitabın aynı adla sinemaya uyarlanan versiyonu olarak, 2000 yılında vizyon şansı bulmuş bir yapım... Eskiokul ve sert bir polis müfettişinin tuhaf maceraları olarak ana teması hakkında bilgi verebileceğimiz bu filmde, görevini yaparken sıklıkla kural dışına çıkan bir polisi izleyeceğiz... Uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.

Suç, Gizem, Gerilim

The Crimson Rivers
Kızıl Nehirler (2000) 6.9
Y: Mathieu Kassovitz
O: Jean Reno, Vincent Cassel, Nadia Farès, Dominique Sanda
T: Suç, Gizem, Gerilim
Strangers on a TrainTrendeki Yabanci (1951)

Strangers on a Train - Trendeki Yabanci (1951)

Bir yanda mutsuz giden evliliğinden kurtulmaya çalışan bir adam, diğer yanda ise nefret ettiği babasından kurtulmaya çalışan bir evlat... Yolları bir trende kesişen iki yabancının mutlu olabilmesi bu kurtulma olayına bağlıdır. Ünlü tenisçi Guy, geçimsiz karısıyla ayrılmak istemekte, böylece sevgilisi Anne'a kavuşma planları yapmaktadır. Ancak inatçı kadın para hırsı nedeniyle kocasından ayrılmayı kabul etmeyecektir. Trende karşılaştığı Bruno, akli problemler yaşayan, babasından kurtulmak isteyen bir adamdır. Bruno tren yolculuğu esnasında çılgın bir plan tasarlayarak Guy'a hem karısından hem de babasından kurtulma teklifi edecektir.En İyi Sinematografi kategorisinde Oscar'a aday gösterilen film usta yönetmen Alfred Hitchcock'un en önemli filmlerinden biri.

Suç, Kara-Film, Gerilim

Strangers on a Train
Trendeki Yabanci (1951) 8.1
Y: Alfred Hitchcock
O: Farley Granger, Ruth Roman, Robert Walker, Leo G. Carroll
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
The Doubleİkili Oyun (2011)

The Double - İkili Oyun (2011)

Bir parlamento üyesi, Cassius adlı Sovyet casusun izlerini taşıyan cinayete kurban gider. CIA, genç ajan Ben ile hayatını Sovyet casusu yakalamaya adamış dedektif Paul’den bir ekip oluşturur. Master tezini Paul’un Sovyet katili takibi üzerine hazırlayan genç Ben, Cassius’un tekrar ortaya çıktığından emindir. İkili suçları incelerken, Cassius’un hep olduğunu sandıkları kişi olmayabileceği fark ederler.

Aksiyon, Suç, Dram

The Double
İkili Oyun (2011) 5.9
Y: Michael Brandt
O: Richard Gere, Topher Grace, Martin Sheen, Tamer Hassan
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Disappearance of Alice CreedAlice Creed Kayboldu (2009)

The Disappearance of Alice Creed - Alice Creed Kayboldu (2009)

Biri genç, diğeri ise orta yaşlı olan iki adam son derece sıkı ve titiz bir çalışma sonucunda bir evi hapishane haline getirirler. Ne yaptıklarına bir anlam veremediğimiz bu iki adam, daha sonra Alice Creed adında bir kızı kaçırırlar ve bu sıkı güvenlik içeren eve getirirler. Her şey sadece 2 milyon dolarlık fidye için başlamıştır fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Durum kontrolden çıkmaya başladığında gerilim her saniye daha da artacaktır. 100 dakikalık süresi boyunca tamamıyla 3 kişinin yer aldığı film, zekice yazılmış akıcı diyaloglarıyla, “twist” severleri mutlu edecek hikaye örgüsüyle, Eddie Marsan’ın tekinsiz ve güçlü performansıyla gerilimi son dakikasına kadar hissettirmektedir. kalender62 - filmhafizasi

Suç, Gerilim

The Disappearance of Alice Creed
Alice Creed Kayboldu (2009) 6.8
Y: J Blakeson
O: Martin Compston, Eddie Marsan, Gemma Arterton
T: Suç, Gerilim
Once Upon a Time in AmericaBir Zamanlar Amerika (1984)

Once Upon a Time in America - Bir Zamanlar Amerika (1984)

David "Noodles" Aaronson, Manhattan'ın banliyölerinden birindeki yahudi mahallesinde hayatta kalmaya çalışan yoksul bir çocuktur. Kendisi gibi arkadaşlarından oluşan ve Noodles'ın liderliğini yaptığı ufak çaplı suç çetesi, zamanla yükselişe geçer ve sonunda 30'lu yılların en azılı gangsterleri haline gelirler. Ancak bu ün, ekibin dağılmaya başlamasıyla sona erer. Yaklaşık 30 yıl sonra New York'a dönen Noodles, burada eski günlere geri dönüp geçmişiyle başbaşa kalır. Sinema tarihinin en önemli yapıtlarından biri olan film, İtalyan yönetmen Sergio Leone tarafından yazılıp yönetilmiştir. Harry Grey'in 'The Hoods' adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Robert De Niro ve James Woods gibi usta isimler yer alıyor.

Suç, Dram

Once Upon a Time in America
Bir Zamanlar Amerika (1984) 8.4
Y: Sergio Leone
O: Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern, Joe Pesci
T: Suç, Dram
The Reckless MomentAymazlık Anı (1949)

The Reckless Moment - Aymazlık Anı (1949)

Lucia Harper (Joan Bennett) kızı Bea (Geraldine Brooks)'nın serseri Ted (Shepperd Strudwick) ile beraber olmasını istemez. Ama Bea, Ted ile gizlice evinin ordaki kayıkhanede buluşur. Annesinin haklı olduğunu anlayınca Ted ile tartışır. Ted, Bea gittikten sonra dengesini kaybedip düşer ve ölür. Sabah sahilde Ted'in cesetini gören Lucia, Bea zarar görmesin diye cesedi denize atar. Ted ile Bea arasındaki ilişkiyi kimse bilmediği için Bea sorguya bile çekilmeyecektir. Fakat Donnelly (James Mason) elinde, Bea'nın aşk mektuplarıyla çıkagelip 5000 dolar isteyince Lucia, kabusun daha yeni başladığının farkına varır.

Suç, Dram, Kara-Film

The Reckless Moment
Aymazlık Anı (1949) 7.3
Y: Max Ophüls
O: James Mason, Joan Bennett, Geraldine Brooks, Henry O'Neill
T: Suç, Dram, Kara-Film
Without a ClueBir İpucu Olmadan (1988)

Without a Clue - Bir İpucu Olmadan (1988)

Ünlü dedektif Sherlock Holmes ve yardımcısı Dr. Watson'un maceralarını mizahi bir dille anlatıyor.

Komedi, Suç, Gizem

Without a Clue
Bir İpucu Olmadan (1988) 7
Y: Thom Eberhardt
O: Michael Caine, Ben Kingsley, Jeffrey Jones, Lysette Anthony
T: Komedi, Suç, Gizem
TendernessŞevkat (2009)

Tenderness - Şevkat (2009)

Lori sorunlu ev hayatından kurtulmak için kaçış planları yapmaktadır. Tam bu sırada karşısına Eric çıkar ve genç kız onun çekiciliğine kendisini kaptırır... Beraber kaçan ve bir yolculuğa çıkan Eric ve Lori'nin peşinde Cristofuoro isimli bir dedektif vardır. Seri katil şüphesi ile yıllardır Eric'in peşinde olan Cristofuoro, Lori'nin kaderinin de diğer kızlar gibi olmasını engellemek için zamana karşı yarış vermektedir...

Suç, Dram, Gerilim

Tenderness
Şevkat (2009) 5.5
Y: John Polson
O: Russell Crowe, Jon Foster, Sophie Traub, Laura Dern
T: Suç, Dram, Gerilim