Suç Filmleri İzle

Mechanic: ResurrectionSuikast (2016)

Mechanic: Resurrection - Suikast (2016)

Mechanic Resurrection filminde Arthur Bishop sevgilisini kaçırmışlardır. Kaçıranlar ondan 3 tane yapılması imkansız suikast görevini yapması isterler. İşin en iyi tarafı tüm bunları kaza olarak göstermesi gereklidir.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Mechanic: Resurrection
Suikast (2016) 5.6
Y: Dennis Gansel
O: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones, Michelle Yeoh
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The Lady from ShanghaiŞangaylı Kadın (1947)

The Lady from Shanghai - Şangaylı Kadın (1947)

Küba'da iş arayan İrlandalı Michael bir denizcidir. İş ararken bir saldırıya şahit olur ve bir kadını saldırıdan son anda kurtarır. Adının Elsa olduğunu öğrendiği kadın, çok ünlü bir avukat olan Arthur Bannister'ın karısıdır. Michael ve Elsa birbirlerine aşık olurlar. Arthur'un ortağı olan Grisby, bu aşkın farkındadır ve Michael ile bir anlaşma yapmak ister. Bu anlaşmaya göre ikisi Grisby güya ölmüş gibi yaparak sigortadan epey para alacaklar ve bunun 5.000 dolarlık payı da Michael'a kalacaktır. Böylece Michael da Elsa'yı alıp hayal ettiği gibi buralardan kaçabilecektir. Fakat Grisby gerçekten de öldürülmüş şekilde bulununca ve bütün oklar Michael'ı gösterince işler karışır.

Suç, Dram, Kara-Film

The Lady from Shanghai
Şangaylı Kadın (1947) 7.7
Y: Orson Welles
O: Rita Hayworth, Orson Welles, Everett Sloane, Glenn Anders
T: Suç, Dram, Kara-Film
Sonatine (1993)

Sonatine (1993)

Dünyadan usanmış Tokyo'lu bir yakuza ekibiyle birlikte iki ayrılıkçı grup arasındaki sorunları çözmek üzere Okinawa'ya gönderilir. Yeni verilen görev hakkında şüpheleri olmasına rağmen yine de Okinawa'ya gider ve birkaç gün içerisinde birçok adamı ölmesine rağmen görevinin ne olduğu hala netleşmemiştir. Beklemek için ıssız bir sahildeki bir eve çekilir. Oradaki ilk gecesinde genç bir kadını yaşadığı saldırıdan kurtarır ve ikisinin arasında coşkulu bir ilişki başlar. Zamanla Okinawa'ya gönderilmesinin bir tuzak olduğu ortaya çıkar, bu tuzakla hedeflenen onun karlı bölgesinin başkaları tarafından ele geçirilebilmesidir. Ekibi gittikçe küçülen yakuza intikam almak için bir plan yapar. Ama bu plan başarılı olsa bile ne olur ki? Hayatta yaşamaya değer ne var ki zaten?

Aksiyon, Komedi, Suç

Sonatine (1993) 7.6
Y: Takeshi Kitano
O: Takeshi Kitano, Aya Kokumai, Tetsu Watanabe, Masanobu Katsumura
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Miss CongenialityGüzel Dedektif (2000)

Miss Congeniality - Güzel Dedektif (2000)

Gracie Hart (Sandra Bullock), görevi başında ölen FBI ajanı annesinin izinden gitmek ve onun gibi olmak ister. Bu yüzden üzerinde ağır bir baskı vardır. Oldukça sinirli bir yapıya sahip olan Grace, dağınık ve kendine dikkat etmeyen, giyim konusunda yeteneksiz bir FBI ajanıdır. Bir teröristin "Miss United States" güzellik yarışmasını bombalama eyleminde bulunacağını söylemesi üzerine, FBI; yarışmada katılımcı bir kadın ajan bulundurmaya karar verir. FBI'da çalışan tek bayan ajan Gracie'dir. Zarafet ve kadınsılıktan uzak, erkek gibi davranmaya alışık olan Grace'in yarışmaya katılma düşüncesi tüylerini diken diken etmeye yetmektedir. Ne var ki, durumu kabullenmekten başka çaresi yoktur. Victor Melling (Michael Caine) uzmanlığının gereklerini fazlasıyla yapan, disiplinli ve maharetli bir güzellik uzmanıdır. Grace onun ellerinde çok zarif ve güzel bir kadın haline gelir.

Aksiyon, Komedi, Suç

Miss Congeniality
Güzel Dedektif (2000) 6.1
Y: Donald Petrie
O: Sandra Bullock, Michael Caine, Benjamin Bratt, Candice Bergen
T: Aksiyon, Komedi, Suç
I'm Not ScaredHiç Korkmuyorum (2003)

I'm Not Scared - Hiç Korkmuyorum (2003)

1970’li yıllardayız. On yaşındaki Michele, İtalya’nın güneyindeki küçük bir kasabada masumiyet dolu bir hayatı yaşamaktadır. Arkadaşlarıyla birbirlerini korkutma oyunu oynarken bir kuyunun dibinde hiç görmemesi gereken bir sırla karşılaşır ve masumiyetten oluşan hayatı değişiverir:Kuyunun dibinde zemine zincirlenmiş bir şekilde Filippo vardır. Michele kasabanın belalısı Felice’yi olay mahallinde gördüğünde kötü bir şeyler olduğunu hisseder. En yakın arkadaşına gördüklerini anlattığında, ailesinin olaydan haberdar olması ve ondan herşeyi unutmasını istemesi, küçük çocuğun hayata bakışını sonsuza dek değiştirecektir.Oscar ödüllü Akdeniz’in yönetmeni Gabriele Salvatores’in bu son filmi, 2003’ün Berlin Film Festivali seçkisinde de yer alıyordu.

Suç, Dram, Gizem

I'm Not Scared
Hiç Korkmuyorum (2003) 7.6
Y: Gabriele Salvatores
O: Giuseppe Cristiano, Mattia Di Pierro, Adriana Conserva, Fabio Tetta
T: Suç, Dram, Gizem
The Hollow Point (2016)

The Hollow Point (2016)

Amerika-Meksika sınırındaki küçük bir kasabada geçen hikayede Şerif Leland ölümle sonuçlanan bir kovalamacanın ardından başka bir şerif olan Wallace ile yer değiştirir. Wallace da en az Leland kadar katıdır ancak sınırın diğer ucundaki uyuşturucu ağı da etkisini daha da arttırmaktadır. İki şerifin hem uyuşturucu ağı ile hem de birbirleriyle uğraşmasını konu alan bir film..

Suç, Gerilim

The Hollow Point (2016) 6.5
Y: Gonzalo López-Gallego
O: Lynn Collins, Patrick Wilson, Ian McShane, John Leguizamo
T: Suç, Gerilim
This Gun for HireKiralık Silah (1942)

This Gun for Hire - Kiralık Silah (1942)

Kiralık katil Raven, Gates adında bir gece kulübü sahibi tarafından aldatılır. Gates aynı zamanda Nitro Chemical'ın sahibi Brewster'ın sağ koludur ki çıbanın başı esasında bu heriftir. Gavurlar double-cross diyorlar sanırım bu aldatılma olayına. Raven, Gates tarafından kimyasal bir formulü ele geçirmek için tutulur. İş bittiğinde aldığı para Nitro Chemical'dan çalınan ve polis tarafından numaraları belirlenmiş onluklardan oluşmaktadır. Polis, Raven'ı yaptığı bir alışveriş sonrası aramaya koyulur. Raven ise ona kazık atanların peşine düşmek için Los Angeles trenine atlar. |

Suç, Dram, Kara-Film

This Gun for Hire
Kiralık Silah (1942) 7.6
Y: Frank Tuttle
O: Veronica Lake, Robert Preston, Laird Cregar, Alan Ladd
T: Suç, Dram, Kara-Film
Kiss of the DragonEjder'in öpücügü (2001)

Kiss of the Dragon - Ejder'in öpücügü (2001)

Liu Jiun (Jet Li) çok gizli ve hassas bir görev için Şangay'dan Paris'e gelir. Çin'in bu en iyi ajanı için bu görevin detayları belli değildir. Birkaç ipucu Liu'yu zalim Fransız polis Jean-Pierre Richard'a (Tchecky Karyo) götürür. Richard'ın arkasında her zaman küçük bir ordu vardır. Bir süre sonra Liu'ya verilen görevle ilgili herşey ters gitmeye başlar ve Liu kendisini bir komplo yumağı içinde bulur. Kaçacak yer yoktur.Liu, cinayet işlemediği halde, yabancısı olduğu bu şehirde, birden suçlu duruma düşer. Bir süre sonra Liu, Richard'ın fuhuşa zorladığı Jessica (Bridget Fonda) isimli bir Amerikalı kadınla tanışır. Jessica ve Liu hilekar ve merhametsiz düşmana karşı güçlerini birleştirir. Liu, kötülerle savaşta yaşamını ve kariyerini tehlikeye atmak zorunda kalır.

Aksiyon, Suç, Dram

Kiss of the Dragon
Ejder'in öpücügü (2001) 6.6
Y: Chris Nahon
O: Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Max Ryan
T: Aksiyon, Suç, Dram
Leaves of GrassÇifte Bela (2009)

Leaves of Grass - Çifte Bela (2009)

Yönetmenliğini Tim Blake Nelson'ın yaptığı filmde; Edward Norton, biri Ivy League felsefe profesörü, diğeri ise zeki bir ot yetiştiricisi olan tek yumurta ikizlerini canlandırıyor. Bu yapımda Edward Norton hem başrol hem prodüktör, Tim Blake Nelson ise hem yönetmen, hem senarist, hem de oyuncu olarak görev alıyor. kalender62

Komedi, Suç, Dram

Leaves of Grass
Çifte Bela (2009) 6.5
Y: Tim Blake Nelson
O: Edward Norton, Lucy DeVito, Kent Jude Bernard, Amelia Campbell
T: Komedi, Suç, Dram
Anatomy of a MurderBir Cinayetin Tahlili (1959)

Anatomy of a Murder - Bir Cinayetin Tahlili (1959)

Michigan eyaletinin küçük kasabalarından birinde avukatlık yapan Paul Bieglar, suçun da pek yaygın olmadığı bu yerde tüm zamanını arkadaşlarıyla ya da çeşitli hobileriyle geçirmektedir. Bir gün önemli bir mevkide bulunan tanınmış kişilik Frederick Manion'un karısından aldığı telefon onu ilginç bir vakaya dahil eder. Frederick Manion, bir cinayet suçunun tek şüphelisi olarak tutuklanmıştır. Ancak ortada ilginç bir durum vardır. Manion cinayeti işlediğini kabul edip suçunu inkar etmez, fakat haklı gerekçeleri olduğunu söyler. Öldürdüğü adam karısı Laura'ya tecavüz etmiştir ve suçu bu yüzden işlemiştir. Çarkları bozuk adalet, kimin haklı olduğu şaibeli sayılabilecek bu zorlu davada nasıl bir neticeye varacaktır?

Suç, Dram, Gizem

Anatomy of a Murder
Bir Cinayetin Tahlili (1959) 8.1
Y: Otto Preminger
O: James Stewart, Lee Remick, Ben Gazzara, Arthur O'Connell
T: Suç, Dram, Gizem
Rush Hour 2Bitirim İkili 2 (2001)

Rush Hour 2 - Bitirim İkili 2 (2001)

Çok ses getiren ilk filmi 'Bitirim İkili' ile tanıdığımız Lee ve Carter tekrar iş başındalar! Fakat bu kez Carter tatilini geçirmek için Hong Kong'a gidiyor. Her zaman olduğu gibi herhangi bir belaya ratladığında rahat duramayan Lee, bu kez oldukça büyük bir belanın kokusunu alıyor. Carter tatilini yaparken Lee azılı bir çetenin peşine düşüyor ve Carter'ı da tatilinden etmeyi başarıyor! Eski bir ajan olan Ricky, bağlı bulunduğu çetenin terör faaliyetleri doğrultusunda adreslerine paket göndererek çoğu kişiyi öldürür. Lee ve Carter'a ise bu işe bir dur demek düşer. Hong Kong'ta başlayıp Los Angeles'ta devam edecek olan bu macera her zamanki gibi hem tehlikeli hem de eğlenceli durumlara gebe oluyor.

Aksiyon, Komedi, Suç

Rush Hour 2
Bitirim İkili 2 (2001) 6.6
Y: Brett Ratner
O: Jackie Chan, Chris Tucker, John Lone, Ziyi Zhang
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Raman Raghav 2.0 (2016)

Raman Raghav 2.0 (2016)

Raman Raghav hakkında 2016 yapımı bir hikaye. Raman 1960 lı yıllarda Mumbai’de birçok kişinin ölümünden sorumlu olan bir seri katildir. Gö

Suç, Dram, Gerilim

Raman Raghav 2.0 (2016) 7.4
Y: Anurag Kashyap
O: Nawazuddin Siddiqui, Vicky Kaushal, Sobhita Dhulipala, Mukesh Chhabra
T: Suç, Dram, Gerilim
L.I.E. (2001)

L.I.E. (2001)

15 yaşındaki Howie bir hafta içinde her şeyini kaybeder ama bu süreçte kendisini bulur. Annesi yeni ölmüştür. Müteahhit babası genç kız arkadaşıyla bile ilgilenemezken, oğluyla hiç ilgilenmez. Bu nedenle genç adam yalnız başına kalmıştır. Arkadaşlarıyla beraber evleri soymaya başlarlar. En iyi arkadaşı Gary ile Big John isimli bir adamın evine girerler. Big John Gary’i suçlayınca Howie arkadaşının tehlikeli bir sır sakladığını öğrenir.

Suç, Dram

L.I.E. (2001) 7.2
Y: Michael Cuesta
O: Paul Dano, Bruce Altman, Billy Kay, James Costa
T: Suç, Dram
PerformancePerformans (1970)

Performance - Performans (1970)

“Performans”, hippi yaşamı ile gangster yaşamını üst üste kurgulayarak bir karakterin kimlik bölünmesini zeki ve gizemli bir dille inceliyor. Buna ulaşırken anlatısını kurgu teknikleri üzerine kurması da, suçla ilgili dertlerini söyleme şekliyle çığır açmasını sağlıyor. Sub-noir dediğimiz alt türün başlangıcı anlamına gelen yenilikçi bir gangster filmi! Aynı zamanda hippi kültürünün nasıl anlatılacağına dair bir sinema dersi.

Suç, Dram

Performance
Performans (1970) 7.1
Y: Donald Cammell, Nicolas Roeg
O: James Fox, Mick Jagger, Anita Pallenberg, Michèle Breton
T: Suç, Dram
MonsterCani (2003)

Monster - Cani (2003)

Film, Amerikan’nın ilk kadın seri katili olan Aileen Wuornos’un gerçek hayat hikayesini anlatan karanlık bir hikayedir. Wuornos’un zor ve acımasız bir çocukluğu olmuştur. Tacize uğramış ve uyuşturucu bağımlısı olmuştur. On üç yaşına geldiğinde bir hayat kadın olup aynı yıl hamile kalmıştır. Sonunda hayatını, yol üstündeki kamyoncuları tatmin eden bir oto yol fahişesi olarak kazanmaya başladığı Florida’ya yerleşir. Hikaye 1989-1990 arasında 9 aylık bir döneme odaklanıyor. Bu dönemde Wuornos’nun, Selby adında bir lezbiyenle ilişkisi olur. Aynı dönemde, seks haricinde para kazanabilmek için müşterilerini öldürmeye başlar. Bir zaman sonra durum, başka bir boyuta ulaşır. Wuornos’nun içindeki soğuk kanlı katil kavramından öte oto yol fahişelerinin, seri katillerin kurbanı olmak durumu gündeme yerleşir.

Biografi, Suç, Dram

Monster
Cani (2003) 7.3
Y: Patty Jenkins
O: Charlize Theron, Christina Ricci, Bruce Dern, Lee Tergesen
T: Biografi, Suç, Dram
The ScoreKomplo (2001)

The Score - Komplo (2001)

NYC adlı caz barı işleten Nick Wells öte yandan son derece yetkin bir hırsızdır. İki farklı hayata sahip olan bu adam artık hırsızlık işlerini bırakıp tüm zamanını caz kulübüne ayırıp sevgilisiyle evlenmeyi planlamaktadır. Ancak ortağı Max'ten aldığı teklif son derece cazip gelir. Son kez bir soyguna karışmayı kabul eden Nick Wells son derece değerli bir antik asayı ele geçirmeye çalışacaktır. Asa, ülkeye illegal yollarla sokulmaya çalışılırken teşhis edilmiş ve gümrük ofisinde koruma altına alınmıştır. Nick, gümrükte çalışan Jackie Teller ile iş birliği yaparak bu güzide parçayı elde etmeye çalışacaktır. Ancak ortada bir sorun vardır. Birbirlerini ilk kez gören bu iki insan birbirlerine nasıl güvenecektir?

Aksiyon, Suç, Romantik

The Score
Komplo (2001) 6.8
Y: Frank Oz
O: Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett
T: Aksiyon, Suç, Romantik
Natural Born KillersKatil Doğanlar (1994)

Natural Born Killers - Katil Doğanlar (1994)

Mickey ve Mallory birbirine aşık bir çifttir. Ancak onları diğer çiftlerden ayıran, oldukça garip ve ürkütücü bir ayrıcalıkları vardır. Bu da onların birer katil ruha sahip olmalıdır. Route 666 otobanına çıkarlar ve tamamen amaçsızca etraflarına korkunç bir dehşet saçarlar. Artık onlar işledikleri cinayetle sadece birer korku ikonu değil; medyatik canavarlardır. Polis kadar basın da onların peşinde, onlardan bir şeyler öğrenmenin hedefindedir. Oliver Stone'un postmodern sularda gezdiği filmi kısa sürede bir külte dönüşmüştü.

Suç, Dram, Romantik

Natural Born Killers
Katil Doğanlar (1994) 7.3
Y: Oliver Stone
O: Woody Harrelson, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Rodney Dangerfield
T: Suç, Dram, Romantik
The KillerAcımasız Katil (1989)

The Killer - Acımasız Katil (1989)

Bu tür filmlerde şimdiye kadar gördüğünüz her şeyi unutun. Artık yeni bir devir başlıyor ve bu kadar acımasız, bu kadar çok merminin bu kadar hareketli ve son derece etkileyici bir biçimde sahneye aktarıldığı bir filmi ilk defa izleyeceksiniz. Jeffrey hayatını kiralık katil olarak kazanmakta ve bu konuda en iyisi olduğunu da bilmektedir. Yer altı örgütlerinden biri tarafından son bir iş daha yapması istenir ancak peşinde en az onun kadar ünlü bir polis olan Lee vardır e Lee, her ne pahasına olursa olsun onu durdurmaya azimlidir. Bu son iş sırasında oyuna getirilen Jeffrey ile olay yerine neden geldiği bilinmeyen sevgilisi de yaralanır. Onu uzun zamandır takip etmekte olan Lee de ilk defa onun hakkında bir ipucu ele geçirir. Artık iyi ile kötünün kaçınılmaz kozlarını paylaşacakları son çatışmaya çok az kalmıştır.

Aksiyon, Suç, Dram

The Killer
Acımasız Katil (1989) 8
Y: John Woo
O: Yun-Fat Chow, Danny Lee, Sally Yeh, Kong Chu
T: Aksiyon, Suç, Dram
In the Electric MistSislerin İçinden (2009)

In the Electric Mist - Sislerin İçinden (2009)

Fransa'nın en saygın yönetmenlerinden Tavernier'nin James Lee Burke'ün eserinden beyazperdeye uyarladığı, oyuncu kadrosu yıldız isimlerden oluşan, gizemli bir gerilim filmi... Şubat ayında Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan Sislerin İçinden, cinayet, yolsuzluk, ırkçılık ve hayaletler hakkında bir hikâye. Burke'ün dedektif kahramanı Dave Robicheaux kırk yıl arayla işlenen bir dizi korkunç cinayetin sır perdesini aralamaya çalışırken, bir Hollywood filminin yapımcılığını üstlenen New Orleans'lı gangster Balboni, nam-ı diğer "Bebe Ayak"ın olayla ilgisi olduğunu anlar. Sonra işler tuhaflaşır, çünkü Robicheaux güneyli bir komutanın hayaletinin yardımıyla yeni ipuçlarına erişir. Ölmüşlerin sırları gün ışığına çıktıkça, gizem daha da karmaşık bir hal alır.

Suç, Dram, Gizem

In the Electric Mist
Sislerin İçinden (2009) 6.1
Y: Bertrand Tavernier
O: Tommy Lee Jones, John Goodman, Peter Sarsgaard, Mary Steenburgen
T: Suç, Dram, Gizem
Oliver TwistOliver (1948)

Oliver Twist - Oliver (1948)

17. yüzyıl Londra’sında kimsesiz ve beş parasız bir yetimdir Oliver. Ancak hiçbir zaman dürüstlüğünden taviz vermeyen bir çocuk, masum olduğu bir konuda haksız suçlamalara uğrayacaktır. Oliver, yetimhaneden ayrılmış ve sonrasında çeşitli işlerde çalışmıştır. Ancak kader onu bir yer altında, yankesiciler çetesinin tam ortasına savurur. Çevresindeki çocukların hırsızlık yaptığından bihaber olan Oliver, tamamen suçsuz olduğu bir anda, Brownlow isimli bir zengini soymakla suçlanır. Polis tarafından sorguya alınan genç masumiyetini ispatlayabilecek midir? Charles Dickens’ın aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda usta yönetmen David Lean var.

Macera, Suç, Dram

Oliver Twist
Oliver (1948) 7.8
Y: David Lean
O: John Howard Davies, Robert Newton, Alec Guinness, Kay Walsh
T: Macera, Suç, Dram
At the End of the Tunnel (2016)

At the End of the Tunnel (2016)

2009 yılı yapımı El secreto de sus ojos (The Secret In Their Eyes Gözlerindeki Sır) filmiyle oscar kazanan ekibin, Arjantinli Rodrigo Grande yönetiminde modern anlamda korku, gerilim ve polisiye türlerinin de öncüsü olan Edgar Allan Poe etkisindeki yeni etkileyici filmi Al Final Del Tunel (At The End Of The Tunnel) Joaquin (Sbaraglia) tekerlekli sandalyeye mahkum, sakince hayatını sürdüren bir adamdır. Evindeki bir odayı striptizci bir kadın (Lago) ve kız kardeşine kiralamasıyla mülayim hayatı renklenir. Joaquin bir gece zemin katta bilgisayar tamiri yaparken, duvarın arkasından gelen belli belirsiz bir sesle irkilir ve kulağını duvara dayar. Böylelikle Galereto (Echarri) liderliğindeki bir hırsız çetesinin yandaki bankayı soymak için tünel kazdıklarını anlaması uzun sürmeyecektir. Joaquin bu soygun planını boşa çıkartmak için harekete geçer.

Suç, Gerilim

At the End of the Tunnel (2016) 7.1
Y: Rodrigo Grande
O: Leonardo Sbaraglia, Pablo Echarri, Clara Lago, Federico Luppi
T: Suç, Gerilim
Read My LipsDudaklarımı Oku (2001)

Read My Lips - Dudaklarımı Oku (2001)

Carla, emlak işinde çalışan ve doğuştan konuşamayan güzel bir kadındır. Bu durumu hayatında ona engel teşkil etmemektedir çünkü ileri derecede dudak okuma yeteneğine sahiptir. Günün birinde Paul isimli ufak çaplı bir dolandırıcıya aşık olur. Paul hayatta kendisinden başkasının ona yardım edemeyeceğini düşünen birisidir. Fakat Carla, onun izlediği yoldan giderek, birlikte soygun planı bile yapmaya ikna etmeye çalışacaktır.

Suç, Dram, Romantik

Read My Lips
Dudaklarımı Oku (2001) 7.4
Y: Jacques Audiard
O: Vincent Cassel, Emmanuelle Devos, Olivier Gourmet, Olivier Perrier
T: Suç, Dram, Romantik
Red DragonKızıl Ejder (2002)

Red Dragon - Kızıl Ejder (2002)

Anthony Hopkins, en başarılı ve en tüyler ürpertici performansını sergilediği Dr. Hannibal Lecter rolüyle tekrar karşınızda... FBI ajanı Will Graham artık emekli olmasına rağmen "Diş Perisi" olarak bilinen seri bir katili bulmak için tekrar göreve çağırılır. Graham, bu vahşi cinayetleri durdurabilmek için ilk başta Dr. Lecter'ın zihnine girmesine izin vermelidir... Oscar ödüllü oyuncular Ralph Fiennes, Emily Watson, Harvey Keitel, Mary Louise Parker ve Philip Seymour Hoffman gibi oyuncuların inanılmaz performanslarıyla devleşen bu filmi kaçırmayın.

Suç, Gerilim

Red Dragon
Kızıl Ejder (2002) 7.2
Y: Brett Ratner
O: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Harvey Keitel
T: Suç, Gerilim
To Live and Die in L.A.Yaşamak ve Ölmek (1985)

To Live and Die in L.A. - Yaşamak ve Ölmek (1985)

Film son derece becerikli ve dokunulmaz olduğuna inanan bir gizli servis ajanı Masters'ın kirli dolapları çevresinde geçiyor. Ortağının öldürülmesinin ardından, suçlunun peşine düşen Richard Chance yeni ortağı John Vukovich ile birlikte ölümcül bir maceranın içine giriyor. İki ortak baştan aşağı kokuşmuş şehirde adaleti sağlamak için, bazen adaletsizlik yapmaktan da kaçınmıyor.William Friedkin bu filmde de "The French Connection" benzeri kirli gürültülü ve kaotik bir atmosferi Los Angelesta kuruyor.

Aksiyon, Suç, Dram

To Live and Die in L.A.
Yaşamak ve Ölmek (1985) 7.2
Y: William Friedkin
O: William Petersen, Willem Dafoe, John Pankow, Debra Feuer
T: Aksiyon, Suç, Dram
Bad BoysKötü Çocuklar (1983)

Bad Boys - Kötü Çocuklar (1983)

Şikago'nun arka sokaklarında büyüyen Mick okulda karşılaştığı gangaster tiplerle gireceği ve hapiste devam edeceği bir yolculuğa çıkacağı bu macera kendisine yeni şeyler öğretecektir.

Suç, Dram, Gerilim

Bad Boys
Kötü Çocuklar (1983) 7.2
Y: Rick Rosenthal
O: Sean Penn, Reni Santoni, Jim Moody, Eric Gurry
T: Suç, Dram, Gerilim
Telefon (1977)

Telefon (1977)

Amerika'nın muhtelif yerlerinde sıradan insanlar, yaptıkları sıradan telefon görüşmelerinden sonra, korkunç eylemlere girişmektedirler. Başlangıçta tek zararı kendilerine verdikleri düşünülse de bir süre sonra olanların büyük bir planın küçük bir parçası olduğu fark edilecektir. Hem Amerika hem de Sovyet hükümetinin kontrolünden çıkan olayları çözmek ve sebep olanları bulmak Sovyet Binbaşı Grigori Borzov ve CIA ajanı Barbara'ya kalacaktır.

Aksiyon, Suç, Dram

Telefon (1977) 6.6
Y: Don Siegel
O: Charles Bronson, Lee Remick, Donald Pleasence, Tyne Daly
T: Aksiyon, Suç, Dram
Mona Lisa (1986)

Mona Lisa (1986)

LONDRA'NIN SOHO SEMTİ, KÜÇÜK BİR GANGSTERİN SEFİL HAYATINI RENKLENDİRİYOR. Hele, bu alelade hayata trajik ama fevkalade bir aşkın ışığı vurduktan sonra. İyi kalpli gangster, pahalı telekızın şoförü oluyor, sonra da kızın tek arkadaşını bulmak için pornonun karanlık dünyasına cepheden dalıyor...

Suç, Dram, Romantik

Mona Lisa (1986) 7.3
Y: Neil Jordan
O: Bob Hoskins, Cathy Tyson, Michael Caine, Robbie Coltrane
T: Suç, Dram, Romantik
Frank & Lola (2016)

Frank & Lola (2016)

Las Vegas’ta yaşayan Frank için mutfağından daha önemli hiçbir şey yoktur. Dahası tüm enerjisini işine adamış, sadık bir çalışandır. Ta ki genç ve güzel Lola ile tanışıncaya kadar. Kısa sürede iyi anlaşan ikili, bir ilişkiye başlar. Ancak Lola’nın Frank’i aldatmasıyla birlikte, Frank’in daha önce rülmeyen obsesif bir yönü açığa çıkar. Tüm bunlar yaşanırken Frank’e Paris’ten bir iş teklifi gelir. Ne yapacağı konusunda en ufak bir fikri olmayan Frank’in ihanet ve intikam duygularını aşarak yolunu çizmesi gerekmektedir.

Suç, Dram, Gizem

Frank & Lola (2016) 6.2
Y: Matthew Ross
O: Imogen Poots, Michael Shannon, Justin Long, Rosanna Arquette
T: Suç, Dram, Gizem
Saving GraceGrace'i Korumak (2000)

Saving Grace - Grace'i Korumak (2000)

Küçük kasabada İngiliz dul Grace, kocasının intiharından sonra mali sıkıntılarla karşı karşıya kalır ve yasa dışı bir tür tarım yapmaya karar verir...

Komedi, Suç

Saving Grace
Grace'i Korumak (2000) 6.9
Y: Nigel Cole
O: Brenda Blethyn, Craig Ferguson, Martin Clunes, Tchéky Karyo
T: Komedi, Suç
Angel FaceMuhteris Ruhlar (1952)

Angel Face - Muhteris Ruhlar (1952)

Frank Jessup, işi elverdiğince sakin bir hayat sürmekte olan bir ambulance şoförüdür. Birlikte olduğu şefkat dolu sevgilisiyle mükemmele yakın bir yaşamları vardır. Aldığı gizemli bir not her şeyi altüst edecektir. Notta yaşlı bir kadının evine gitmesi söylenmektedir. Frank notun dediğini yaparak sözü geçen kadının malikanesnin yolunu tutar. Bayan Tremayne ile karşılaştığında kafası karışır. KEndini öldürmek üzereyken adamın geldiğini söyler ama Frank bunun bir intihar mı yoksa cinayet teşebbüsü mü olduğuna anlam veremez. Evde dolanırken de evin üvey kızı olan Diane Tremayne ile karşılaşır. Genç ve güzel kadın kendine herkesi aşık edebilecek kadar cazibelidir de. Frank'i ne kadar baştan çıkarmaya çalışır. Hayatı tepetaklak olan adam sevdiği her şeyi yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Ancak bir süre sonra gerçeklerin farkına varır. İçinde bulunduğu durum bir aşk ilişkisinden ibaret değildir, bedelini düşündüğünden daha da ağır ödeyeceği büyük bir oyunun bir parçası haline gelmiştir.

Suç, Dram, Kara-Film

Angel Face
Muhteris Ruhlar (1952) 7.3
Y: Otto Preminger
O: Robert Mitchum, Jean Simmons, Mona Freeman, Herbert Marshall
T: Suç, Dram, Kara-Film