Spor Filmleri İzle

CollegeÜniversiteli (1927)

College - Üniversiteli (1927)

Liseyi birincilikle bitiren Ronald spordan anlamayan şaşkın ve sakar bir gençtir. Aşık olduğu kızın yakınında olabilmek ve ilgisini çekmek için onunla aynı üniversiteye gider. Okuldaki herkes, Ronal'ın aksine, spora ilgi duyan popüler gençlerdir.Okuyup bir yandan da hayatını kazanmak zorunda lan Ronald okul büfesi ve bir kafede çalışır. Ama aksilikler bir türlü peşini bırakmaz. Sevdiği kzın ilgisini çekmenin tek yolunun sporla ilgilenmek olduğunu anlayan Ronald, dekanın da yardımıyla okul kürek takımına girer. Burada da bir sürü komik durumun içine düşen genç acaba sevdiği kıza ulaşabilecek midir? Tarzıyla Woody Allen ve Rodney Dangerfield gibi birçok kişiyi etkileyen sessiz komedi filmlerinin yıldızı Buster Keaton, "Üniversite"de kendi deyimiyle "tam bir aptal"ı oynar. Çünkü sinemanın hiç gülmeyen soğuk adamına göre komedi filmi, oyuncu için eninde sonunda "aptal numarası" yapmak anlamına gelir ve oyuncu bunu ne kadar ciddi yaparsa o adar komik olur.

Komedi, Dram, Spor

College
Üniversiteli (1927) 7.2
Y: James W. Horne, Buster Keaton
O: Anne Cornwall, Flora Bramley, Harold Goodwin, Snitz Edwards
T: Komedi, Dram, Spor
Michel Vaillant24 Saat (2003)

Michel Vaillant - 24 Saat (2003)

Gözüpek bir yarış pilotu olan Michel Vaillant, tüm dünyadaki pistlerin yenilmez şampiyonudur. Kendisinin ve Vaillante Ekürisi isimli ekibinin başarıları, hayranlık olduğu kadar, rakiplerinde kıskançlık da uyandırmaktadır. Leader ekibinin menajeri olan Ruth Wong, meşhur bir pilot olan babası Leader'ın intikamından başka bir şeyi düşünmeyen ve cazibesini amacına ulaşmak için sinsice kullanan bir kadındır. Vaillant ekibini yoketmek için hayal edilebilecek herşeyi deneyecektir..

Aksiyon, Spor

Michel Vaillant
24 Saat (2003) 5.2
Y: Louis-Pascal Couvelaire
O: Sagamore Stévenin, Peter Youngblood Hills, Jean-Pierre Cassel, Diane Kruger
T: Aksiyon, Spor
Shaolin SoccerShaolin Futbolu (2001)

Shaolin Soccer - Shaolin Futbolu (2001)

Hayatının bir dönemini futbol oynayarak geçiren bir genç, başına gelen bir kaza sonucu futbolu bırakmıştır. Ancak bir süre sonra kung-fu konusunda uzman olan Shaolin rahipleriyle beraber yeniden futbola başlar. Bu tuhaf ekip bir süre sonra takım ruhlarını bularak başarılardan başarılara koşacaklardır.

Aksiyon, Komedi, Spor

Shaolin Soccer
Shaolin Futbolu (2001) 7.3
Y: Stephen Chow
O: Stephen Chow, Wei Zhao, Man Tat Ng, Yin Tse
T: Aksiyon, Komedi, Spor
Big WednesdayBüyük Çarşamba (1978)

Big Wednesday - Büyük Çarşamba (1978)

Californiyalı sörfçü üç arkadaş Matt, Jack ve Leroy her ne olursa olsun dev dalga gelip sahile vurmaya hazırlandığında, birlikte o anı bekleyeceklerdi. Big Wednesday, sörfçülüğü olduğu kadar bu işe kendini adamış diğerlerini de kutluyor. Ayrıca bir geçiş dönemi olan 1962-1974 yıllarında yaşanan arkadaşlığın ve yaşam tarzının hikayesini de büyüleyici bir dille anlatıyor.

Dram, Spor

Big Wednesday
Büyük Çarşamba (1978) 7.3
Y: John Milius
O: Jan-Michael Vincent, William Katt, Gary Busey, Patti D'Arbanville
T: Dram, Spor
Trouble with the CurveHayatımın Atışı (2012)

Trouble with the Curve - Hayatımın Atışı (2012)

Gus göz problemi olan bir beyzbol gözlemcisidir. yakalaması gereken bir sürü beyzbol anını kaçırmaktadır. Gözlerindeki problem nedeniyle Kızı Mickey ona yardım etmek ister ve işini bırakıp babasıyla birlikte bir iş seyahatine çıkar , bu seyahat Gus'ın doğru adımları atmak için son şansıdır. Başrollerini Clint Eastwood, Amy Adams ve John Goodman'ın oynadığı filmin yönetmenliğini Robert Lorenz yapıyor.

Dram, Spor

Trouble with the Curve
Hayatımın Atışı (2012) 6.8
Y: Robert Lorenz
O: Clint Eastwood, Chelcie Ross, Raymond Anthony Thomas, Ed Lauter
T: Dram, Spor
WarriorBüyük Dövüş (2011)

Warrior - Büyük Dövüş (2011)

Tom ve Brendan Conlon kardeşlerin ailesi, babalarının alkol sorunu nedeniyle parçalanmış, kardeşler annelerini de yanlarına alarak babalarından uzaklaşmıştır. Bir süre sonra anneleri ölmüş, Tom orduya katılmış, Brendan ise sevdiği kadınla evlenmiştir... 14 yıl aradan sonra Tom babasının yanına döner, "MMA ([Mixed Martial Arts} birçok dövüş sanatının birleşmesinden oluşan bir spor) turnuvası için kendisine antrenörlük yapmasını ister, babası eski bir boksördür. Turnuvanın büyük ödülü 5 milyon dolardır. Brendan Conlon, ekonomik yönden sıkıntılı dönemler yaşamaktadır ve bu turnuvaya o da katılır. Yıllar sonra kardeşlerin yolu burada kesişecektir...

Dram, Spor

Warrior
Büyük Dövüş (2011) 8.2
Y: Gavin O'Connor
O: Joel Edgerton, Tom Hardy, Nick Nolte, Jennifer Morrison
T: Dram, Spor
Saint RalphAziz Ralph (2004)

Saint Ralph - Aziz Ralph (2004)

Ergenliğe yeni girmiş genç'in tüm ailesini kaybettikten sonra annesinin de amansız hastalığı yüzünden komaya girmesi ve onun annesini kurtarmasının tek yolunun, bir mucize yaratıp boston maratonu'nu kazanması gerektiğine inanması sonucu gelişen olaylar ve bu yoldadaki mecarası...

Komedi, Dram, Spor

Saint Ralph
Aziz Ralph (2004) 7.6
Y: Michael McGowan
O: Adam Butcher, Michael Kanev, Gordon Pinsent, Tamara Hope
T: Komedi, Dram, Spor
Here Comes the BoomDikkat Yumruk Geliyor (2012)

Here Comes the Boom - Dikkat Yumruk Geliyor (2012)

Kendini işine adamış bir öğretmen dövüş sanatları ustası olarak hayatını riske atarak okulunun müzik programını kurtarmaya karar verir. Frank Coraci'nin (The Wedding Singer, Click) yönettiği bu aksiyon komedi filminde Kevin James ve Henry Winkler rol alıyor.

Aksiyon, Komedi, Spor

Here Comes the Boom
Dikkat Yumruk Geliyor (2012) 6.5
Y: Frank Coraci
O: Kevin James, Salma Hayek, Henry Winkler, Greg Germann
T: Aksiyon, Komedi, Spor
Friday Night LightsZafer Gecesi (2004)

Friday Night Lights - Zafer Gecesi (2004)

Odessa, Texas’ta küçük bir şehirdir. Irksal açıdan bölünmüş ve ekonomik açıdan yok olmaktadır. Tek bir gece şehre hayat verir ki o da Cuma gecesidir. Texas lise futbolu alanında ciddi başarılar söz konusudur. Ancak yıldız oyuncu Boobie sezon başında yaralanır. Şehir de takım da umudunu yitirir. Ancak koç Gary Gaines “Mükemmelliğin arkadaşların gözlerine bakabilmek ve onların devrilmemesi uğrunda kendinin en iyisini yapmak” olduğuna inanır. Takım küllerinden yeniden doğacaktır. Panterler, şimdi hayatları boyunca yapabildiklerinin en iyisi ile sahne almak üzeredirler.

Aksiyon, Dram, Spor

Friday Night Lights
Zafer Gecesi (2004) 7.3
Y: Peter Berg
O: Billy Bob Thornton, Lucas Black, Garrett Hedlund, Derek Luke
T: Aksiyon, Dram, Spor
Peaceful WarriorDingin Savaşçı (2006)

Peaceful Warrior - Dingin Savaşçı (2006)

Jimnastiğin hayatındaki önem derecesi uçlarda olan Dan, olimpiyat seçmelerine 10 ay kala ciddi bir motor kazası geçirir ve bacağının parçalandığı gerçeği ile karşı karşıya kalır. Karşısına çıkan ve konsantrasyonunu yeniden kazanmasını sağlayan Sokrates ile amacına ulaşmaya çalışır

Dram, Romantik, Spor

Peaceful Warrior
Dingin Savaşçı (2006) 7.3
Y: Victor Salva
O: Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart, Tim DeKay
T: Dram, Romantik, Spor
A Day at the RacesYarışlarda Bir Gün (1937)

A Day at the Races - Yarışlarda Bir Gün (1937)

Doctor Hugo Hackenbush, Tony, ve Stuffy Judy'nin çiftiğini korumak için buüyük at yarışını kazanmalıdırlar..

Komedi, Spor

A Day at the Races
Yarışlarda Bir Gün (1937) 7.7
Y: Sam Wood
O: Groucho Marx, Chico Marx, Harpo Marx, Allan Jones
T: Komedi, Spor
The HurricaneOnaltıncı Raund (1999)

The Hurricane - Onaltıncı Raund (1999)

Ortasiklet boks şampiyonluğunun eşiğine kadar gelen boksör Rubin "Hurricane" Carter yanında bir arkadaşıyla birlikte New Jersey'de bir barda otururken işlenen bir cinayet sonucu üç kişi hayatını kaybeder. Cinayet olayından sorumlu tutulan Carter yanındaki arkadaşıyla birlikte tutuklanır ve yapılan yargılama sonucunda suçlu bulunarak üç kere ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Cinayet olayıyla ilgili olmadığı halde hapishaneye giren Carter'in dünya şampiyonluğu hayalleri darmadağın olmuştur. Irkçı önyargılara öfkesini ve çaresizliğini yazıya dökmeye karar verir ve hücresinde anılarını yazmaya başlar.Aradan yıllar geçer. Yaşamını Kanada'da toplumsal hizmet vermeyi amaç edinen üç aktivistin gözetiminde sürdürmekte olan Lesra Martin adlı hayattan soğumuş bir genç, bir rastlantı sonucu Carter'in kitabını okuduktan sonra hayatında ilk kez bir amaç edinir ve Carter'ı hapishaneden kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir. Carter ile mektuplaşmaya başlayan Lesra Martin, Carter'in salıverilmesine yönelik bir kampanya başlatmaları için Terry Swinton, Lisa Peters ve Sam Chaiton adlı üç aktivistin yardımını ister. Carter bu üç yabancı insanın yardım talebi karşısında başta isteksiz davranırsa da bir süre sonra onların olağanüstü tutkusu karşısında etkilenir.

Biografi, Dram, Spor

The Hurricane
Onaltıncı Raund (1999) 7.6
Y: Norman Jewison
O: Denzel Washington, Vicellous Reon Shannon, Deborah Kara Unger, Liev Schreiber
T: Biografi, Dram, Spor
The Greatest Game Ever PlayedHayatımın Maçı (2005)

The Greatest Game Ever Played - Hayatımın Maçı (2005)

Golfün popülerleşmesinde büyük pay sahibi, unutulmaz bir sporcunun gerçek yaşam öyküsü... Oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Bill Paxton’ın yönetmen koltuğuna oturduğu The Greatest Game Ever Played, ünlü golfçü Francis Ouimet’in henüz amatör olduğu günlerden dünya çapında yıldız bir sporcu haline geldiği döneme kadar yaşananları anlatıyor. Film, 2002 yılında Mark Frost tarafından kaleme alınmış The Greatest Game Ever Played: Harry Vardon, Francis Ouimet and the Birth of Modern Golf adlı kitaptan uyarlandı. Shia LaBeouf’u aniden A sınıfına yükselten Transformers’tan iki yıl önce çekilen yapım, aynı zamanda oyuncuya ilk başrolünü bahşediyor. Golf sevmeyenleri bile iki saat boyunca ekran başına kilitleyecek bir film.

Dram, Tarih, Spor

The Greatest Game Ever Played
Hayatımın Maçı (2005) 7.5
Y: Bill Paxton
O: James Paxton, Tom Rack, Armand Laroche, Peter Hurley
T: Dram, Tarih, Spor
Home RunYeniden Başlamak (2013)

Home Run - Yeniden Başlamak (2013)

Alkol bağımlısı olan beyzbol oyuncusu Cory Brand, alkollüyken kardeşini yaraladığı bir kaza sonrası rehabilitasyon programına katılır. Cory, bir beyzbol takımında koçluk görevine başlar ve bu onun için yeni bir hayatın başlangıcı olur.

Dram, Spor

Home Run
Yeniden Başlamak (2013) 6
Y: David Boyd
O: Scott Elrod, Dorian Brown, Charles Henry Wyson, James Devoti
T: Dram, Spor
Million Dollar BabyMilyonluk Bebek (2004)

Million Dollar Baby - Milyonluk Bebek (2004)

Frankie Dunn (Clint Eastwood) ringlerde geçirdiği yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Derslerinde olduğu gibi yaşamında da ilkesi 'kendini korumak' olan Dunn, onu kızından soğutan acılı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap (Morgan Freeman), onun spor salonuna göz kulak olan biridir. Bir gün Maggie Fitzgerald (Hilary Swank) adlı genç ve yetenekli bir kadının boks yapmak üzere salonuna gelmesiyle Frankie'nin zırhı delinecek ve yaşamı değişecektir.

Dram, Spor

Million Dollar Baby
Milyonluk Bebek (2004) 8.1
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Hilary Swank, Morgan Freeman, Jay Baruchel
T: Dram, Spor

  
ilk < 1 2 3 > son