Spor Filmleri İzle

When We Were Kings (1996)

When We Were Kings (1996)

Sene 1974. Muhammed Ali 32 yaşında ve şatafatlı döneminin sona ermekte olduğuna dair görüşler hakim. Rakibi George Forman ise ondan 10 yaş daha genç ve Dünya Ağırsiklet Şampiyonu. İkilinin Zaire”nin başkenti Kinşasa”da 1974 yılında yılında yaptığı maç tüm heyecanı ve çekişmesiyle bu belgeselde.[eng]

Belgesel, Tarih, Spor

When We Were Kings (1996) 8
Y: Leon Gast
O: Muhammad Ali, George Foreman, Don King, James Brown
T: Belgesel, Tarih, Spor
WillBabam İçin (2011)

Will - Babam İçin (2011)

25 Mayıs 2005 tarihinde İstanbul'da oynanan Liverpool - Milan Şampiyonlar Ligi final maçını izlemek için hayaller kuran 11 yaşındaki fanatik Liverpool taraftarı Will, babasıyla birlikte İstanbul biletlerini alır. Fakat yolculuklarına az bir süre kala Will'in babası ölür. İngiltere’deki yatılı okulundan kaçarak, içindeki futbol aşkıyla, inancının ve hayallerinin peşine düşen 11 yaşındaki Will’in yolu Bosnalı eski futbolcu Alek’le Paris’te kesişir. Bir süre sonra dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar onları yürekten desteklerken, İstanbul’a varmak hayatlarında bir dönüm noktası olur. İstanbul, onlar için, hayattaki yalnızlıklarına rağmen yaşama azmini yeniden kazanmanın, hayal kurmak için asla vazgeçmemenin sembolü haline gelir.

Dram, Aile, Spor

Will
Babam İçin (2011) 7
Y: Ellen Perry
O: Damian Lewis, Bob Hoskins, Rebekah Staton, Kieran Wallbanks
T: Dram, Aile, Spor
Bleed for This (2016)

Bleed for This (2016)

Film, ölümcül bir araba kazasından sonra tekrar yürüyüp yürümeyeceğini bile bilmeyen fakat spor tarihinin en inanılmaz geri dönüşünü gerçekleştiren Dünya Box Şampiyonu Vinny Pazienza'nın ilham verici hayat hikayesini konu ediniyor.

Biografi, Dram, Spor

Bleed for This (2016) 6.9
Y: Ben Younger
O: Miles Teller, Aaron Eckhart, Katey Sagal, Ciarán Hinds
T: Biografi, Dram, Spor
Queen of KatweKatwe Kraliçesi (2016)

Queen of Katwe - Katwe Kraliçesi (2016)

Dünyada yaşam şartlarının en zor olduğu kıta Afrika, Afrika'da yaşamın en zor olduğu ülkelerden biri Uganda, Uganda'nın en mahrum bölgelerinden biri ise başkent Kampala'nın varoşlarından Katwe. Katwe'de hayatı en zor geçenlerse hiç şüphesiz kız çocukları; hele bir de babalarını kaybetmişlerse... İşte film; fakirlikle, açlıkla mücadele eden; ailesi ile birlikte sokaklarda yaşayan Katwe'li Phiona Mutesi'nin, 16 ülkenin katıldığı satranç şampiyonasında Afrika Şampiyonu olma ve dünya satranç şampiyonasına katılma hikayesini anlatyor. Film; Phiona'yı Rusya'da katıldığı Dünya satranç şampiyonasında tanıyarak öyküsünü yazan ABD'li gazeteci Tim Crothers'ın sonradan 2012'de makalesini kitaba çevirerek "Katwe'nin Kraliçesi: Hayat, Satranç ve Olağanüstü Bir Kızın Büyük Usta Olma Rüyasına Dair Bir Hikâye" adıyla yayımladığı kitaptan beyazperdeye uyarlanmış.

Biografi, Dram, Spor

Queen of Katwe
Katwe Kraliçesi (2016) 7.3
Y: Mira Nair
O: Madina Nalwanga, David Oyelowo, Lupita Nyong'o, Martin Kabanza
T: Biografi, Dram, Spor
Chariots of FireAteş Arabaları (1981)

Chariots of Fire - Ateş Arabaları (1981)

Harold Abrahams ve Eric Liddell iki atlettir. Biri Yahudi öbürüyse Hıristiyan'dır. Biri tanrının yaptıkları her işte bir şekilde varolduğunu düşünmektedir, diğeriyse spora olan tutkusunu kendini aşmak için bir mücadeleye dönüştürmüştür. İkisinin de amacı tektir, 1924 Olimpiyatları'na katılmak ve kazananlarla birlikte podyuma çıkabilmek.

Dram, Tarih, Spor

Chariots of Fire
Ateş Arabaları (1981) 7.2
Y: Hugh Hudson
O: Nicholas Farrell, Nigel Havers, Ian Charleson, Ben Cross
T: Dram, Tarih, Spor
Happy GilmoreMutlu Gilmore (1996)

Happy Gilmore - Mutlu Gilmore (1996)

Sportif filmlerden hoşlananlar için biçilmiş kaftan "Mutlu Gilmore"... İşleri ve spor hayatı pek de yolunda gitmeyen Happy Gilmore'un hazin öyküsünü konu edinen filmde, gücünü kontrol edemeyen başarısız bir hokey oyuncusu yakın plana alınıyor... Günün birinde tek varlığı olan büyükannesinin vergi borcundan ötürü evinden çıkartılacağını öğrenir ve bunun için paçaları sıvar. Hokey yetilerini ve gücünü golf sporunda da kullanabileceğini anlayan Gilmore, bir kolu protez olan hocasının yardımıyla golfün inceliklerini öğrenir ve bir golf turnuvasına katılır. Bilindiği üzere golf bir burjuva sporudur ve bu işte büyük paralar dönmektedir. İşte Gilmore'un ilgisini çeken de bu olur... Golften tırtıklamayı umduğu parayla büyükannesinin evini kurtarmayı amaçlayan Gilmore, bu turnuvada hayatının aşkıyla da karşılaşacaktır. Ama hepsinden önce daha ilk günden ezeli düşmanı ve rakibi olan Shooter McGavin’i mağlup etmesi gerekmektedir. Bir erken dönem Adam Sandler kahkaha fırtınası...

Komedi, Spor

Happy Gilmore
Mutlu Gilmore (1996) 7
Y: Dennis Dugan
O: Adam Sandler, Christopher McDonald, Julie Bowen, Frances Bay
T: Komedi, Spor
Semi-ProÇaylak Profesyonel (2008)

Semi-Pro - Çaylak Profesyonel (2008)

Jackie Moon, hit parçası Love Me Sexy ile kazandığı paraları en büyük hayali olan bir basketbol takımı sahibi olabilmek için harcar. Amerikan Basketbol Birliği’ne bağlı Flint Michigan Tropics takımını alan Jackie, bu takımın sahibi, koçu, organizatörü ve oyuncusudur. Eğer NBA’de oynamak istiyorlarsa, Jackie Moon bir an önce takımını harekete geçirmeli ve maçları kazanmaları gerekmektedir. thq

Komedi, Spor

Semi-Pro
Çaylak Profesyonel (2008) 5.8
Y: Kent Alterman
O: Will Ferrell, Woody Harrelson, André Benjamin, Maura Tierney
T: Komedi, Spor
Running for Her LifeYaşamak İçin Koş (2016)

Running for Her Life - Yaşamak İçin Koş (2016)

Alison Wynn, tartışmalı bir üst performans eğitmeni Dr. Laura Stevens'i müşterisi olarak almasını ikna eden amatör bir triatstüli. Birlikte, Alison'ı daha rekabetçi hale getirmek için deneysel hipnoterapi ile en ileri fiziksel eğitimi birleştiren titiz bir programa başlarlar. Stevens'in cezalandırma rejimi, sınırlarına itildi ve annesinin intiharının acı veren bastırılmış anılarını keşfetmek zorunda kaldı; Alison, etkileyici kazanımlar geçirdi ve kendi cam tavanından geçti; Ama ne pahasına? Alison'un kocası ve kızı ile birlikte çalışma ve aile hayatında acı çekiyor ama hiçbir fedakârlık Laura'nın tırmanan taleplerini karşılamak için çok büyük gözüküyor. Aslında Laura, Alison'a kendisinin sahip olması için ne gerekiyorsa yapacaktır. Alison, doğrudan Laura'nın kötü psikolojik tuzağına düştüğü için, Alison'un kızı, annesine sonsuza dek kaybetmeden önce aldatmayı görmelerine yardım eder.

Dram, Spor, Gerilim

Running for Her Life
Yaşamak İçin Koş (2016) 5.6
Y: Philippe Gagnon
O: Arnold Pinnock, George Tchortov, Allison Brennan, Morgan Dipietrantonio
T: Dram, Spor, Gerilim
The Harder They FallSöhretin sonu (1956)

The Harder They Fall - Söhretin sonu (1956)

Amerika'da boks gibi seyirlik spor etkinliklerine hakim çetelerin düzenlediği organizasyonların ve bunlarla çoğu zaman birlik içinde çalışan medyanın iç yüzünü ortaya koyan, özellikle boks dünyasında dönen dolapları sergileyen bir film... Kalıbından başka bir özelliği olmadığı halde şampiyon yapılmak istenen Arjantinli boksör de, bu organizasyonların basın sözcülüğünü yapmak durumunda kalan gazeteci de çevrilen kötü oyunların birer kurbanı olmak üzeredirler. Budd Schulberg'in romanının bir uyarlaması olan filmin çekimleri sırasında kansere olduğunu öğrenen Humphrey Bogart, çok zorlandı ve film gösterime girdikten kısa bir sure sonra hayata veda etti.

Dram, Kara-Film, Spor

The Harder They Fall
Söhretin sonu (1956) 7.6
Y: Mark Robson
O: Humphrey Bogart, Rod Steiger, Jan Sterling, Mike Lane
T: Dram, Kara-Film, Spor
RollerballÖlüm pateni (1975)

Rollerball - Ölüm pateni (1975)

Çok da uzak olmayan bir gelecekte, kitleler yepyeni ve sert bir sporu izlemek için arenaları doldurmaktadır. Patenler ve motorsikletler kullanılarak oynanan bu sporun yıldızları Jonathan Cross (Chris Klein) Marcus Ridley (LL Cool J) ve Aurora (Rebecca) adlı güzel bir kadındır. Zaten tehlikelerle dolu olan oyun, takımın sahibi Petrovich'in (Jean Reno) çıkar kaygılarından dolayı tamamen ölümcül hale gelmiştir.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Spor

Rollerball
Ölüm pateni (1975) 6.6
Y: Norman Jewison
O: James Caan, John Houseman, Maud Adams, John Beck
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Spor
Requiem for a HeavyweightAltın Eldiven (1962)

Requiem for a Heavyweight - Altın Eldiven (1962)

Mountain Riviera (Quinn) geçen yıldan sonra final kemerini takmaya hazırdır. Ancak doktor, yediği tek bir yumruğun bile onu ebediyen diskalifiye edeceğini söyler. Sadık antrenörü (Rooney) ve kibar müşteri danışmanı�n da desteğiyle istemeye istemeye ringlerin dışında bir iş bulmaya razı olur. Fakat finans danışmanı Maish�'in onun için daha başka planları vardır. Büyük bir bahis uğruna Rivera'y�ı ringlere dönmeye zorlar.

Dram, Spor

Requiem for a Heavyweight
Altın Eldiven (1962) 7.9
Y: Ralph Nelson
O: Anthony Quinn, Jackie Gleason, Mickey Rooney, Julie Harris
T: Dram, Spor
Senna (2010)

Senna (2010)

3 sene Formula 1 yarışlarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna’nın hayat hikayesini anlatan belgesel türündeki film, ünlü yarışçının 1980’li yıllarda başladığı F1 kariyerini ve bu acımasız arenada yaşadıklarını beyazperdeye taşıyor. En büyük düşmanı olarak görülen Fransa Dünya Şampiyonu Alain Prost ile aralarında geçen mücadele, spordan siyasete uzanan bir güçler dengesini de beraberinde getiriyor. Ayrton Senna, pistteki rakiplerini tek tek geçerek, Formula 1’i fethederken, tüm dünyanın da tanıdığı bir yıldız haline gelir. Kişisel dünyasında ise vatanı Brezilya’ya sonuna kadar bağlı ama ününün getirdiği şöhretten uzakta mütevazi bir hayat sürdürür. Fakat 1994 yılında ölümüyle sonuçlanan trajik kaza, Senna’nın hayranlarını, F1 tutkunlarını ve tüm sporseverleri derinden bir yasa boğmuştur. 34 yaşında hayatını kaybeden bu F1 pilotu tüm zamanların en iyi yarış pilotu olarak adını altın harflerle spor tarihine yazdırmıştır.

Belgesel, Biografi, Spor

Senna (2010) 8.6
Y: Asif Kapadia
O: Ayrton Senna, Alain Prost, Frank Williams, Ron Dennis
T: Belgesel, Biografi, Spor
KingpinRaptiye (1996)

Kingpin - Raptiye (1996)

1979 yılında eyalet bowling şampiyonluğuna ulaşan Roy, yanlış insanlara bulaştığı için tek elini kaybeder. Bowling malzemeleri satarak geçinmeye başlayan ve son derece mutsuz olan Roy’un hayatı, Ishmael adlı yetenekli bir gençle ekip oluşturmasıyla birlikte tekrar renklenecektir.

Komedi, Spor

Kingpin
Raptiye (1996) 6.9
Y: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
O: Woody Harrelson, Randy Quaid, Vanessa Angel, Bill Murray
T: Komedi, Spor
Speed RacerHızlı Yarışcı (2008)

Speed Racer - Hızlı Yarışcı (2008)

Parkurda savrulan, rakiplerinin etraflarından, üstlerinden ve aralarından sıyrılan Hızlı Yarışçı Speed Racer (Emile Hirsch), direksiyon başında doğal bir yeteneğe sahiptir. Araba yarışlarına katılmak için doğmuş olan Speed saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden ve en önemlisi de korkusuz biridir. Tek gerçek rakibi, idolleştirdiği ağabeyinin hayalidir—bir yarışta ölen ve Speed’in yaşatmaya kararlı olduğu bir miras bırakan, efsanevi Rex Racer.Speed ailesinin yürüttüğü yarış işine sadık; işin başında, Speed’in yıldırım gibi olan otomobili Mach 5’i tasarlayan Baba Racer (John Goodman) yer almaktadır. Speed Royalton Endüstri’den gelen kârlı ve baştan çıkarıcı bir teklifi geri çevirdiğinde, şirketin psikopat sahibini (Roger Allam) öfkelendirmekle kalmaz, korkunç bir sırrı da açığa çıkarırır—büyük yarışların bazılarının sonuçları, kârlarını yükseltmek için en popular yarışçıları manipüle eden acımasız işadamları tarafından ayarlanmaktadır. Speed Royalton hesabına yarışmazsa, Royalton, Speed’in bir daha asla bitiş çizgisini geçememesini garantilemek için herşeyi yapmaya hazırdır.Speed’in aile işini ve sevdiği sporu kurtarmasının tek yolu, Royalton’u kendi oyununda yenmektir. Ailesinin ve sadık kız arkadaşı Trixie’nin (Christina Ricci) desteğiyle, Speed, bir zamanlar rakibi olan, gizemli Yarışçı X’le (Matthew Fox) işbirliği yapar ve ağabeyinin canına mal olan yarışı, Cadı Kazanı olarak bilinen, katılanların ölüme meydan okudukları ve ülkeyi baştan başa geçtikleri ralliyi kazanmaya çalışır. Ancak, Speed Racer’ın gerçek yarış yeteneklerinin deneneceği en büyük sınav, Dünya Yarış Ligi’nin en görkemli olayı: Grand Prix’tir. Speed’le damalı bayrak arasında ise Royalton’un Speed’i tamamen saf dışı bırakan sürücüye vereceği milyon dolarlık ödülün gazına gelen, dünyanın en iyi –ve en acımasız- rakipleri vardır.

Aksiyon, Aile, Spor

Speed Racer
Hızlı Yarışcı (2008) 6.1
Y: Andy Wachowski, Lana Wachowski
O: Emile Hirsch, Nicholas Elia, Susan Sarandon, Melissa Holroyd
T: Aksiyon, Aile, Spor
Whip ItPatenci Kızlar (2009)

Whip It - Patenci Kızlar (2009)

Teksasta küçük bir kasabada yaşayan Bliss (Ellen Page) kendi küçük dünyasını aşmak ve ufkunu genişletmek için yeni yollar aramaktadır. Bir yandan okulun en başarılı öğrencileri arasında yer alırken, diğer yandan da annesinin istediği bir takım yarışmalara girmektedir. Fakat onun istediği gerçekten istediği bir şeyi yaparak sınırlarını zorlamak ve daha özgür hissetmektir. Bir gün Patenci Kızlar müsabakalarıyla ilgili bir broşür görür ve bunun istediği fırsat olabileceğini düşünür

Dram, Spor

Whip It
Patenci Kızlar (2009) 6.9
Y: Drew Barrymore
O: Sarah Habel, Shannon Eagen, Edward Austin Kelly, Mary Callaghan Lynch
T: Dram, Spor
I Am Bolt (2016)

I Am Bolt (2016)

Tarihin "en hızlı" adamı Usain Bolt'un hikayesi

Spor

I Am Bolt (2016) 6.9
Y: Benjamin Turner, Gabe Turner
O: Usain Bolt
T: Spor
Fat CityBoksörün Dünyası (1972)

Fat City - Boksörün Dünyası (1972)

Güçlü ve sizi derinden etkileyecek, amatör boksta kişisel zaferlerin ve yenilgilerin hikayesi. Alkolik bir boksör (Keach ), idealist genç bir çocuk (Bridges ), yalnız bir kadın (Tyrrell ), sınırları zorlayan ama hayallerinden vazgeçemeyen karakterler olarak unutulmaz bir tablo çiziyorlar. Fat City, sıradışı olayların üstesinden gelmeye çalışan sıradan insanların, zorlu, keskin ve çarpıcı hikayesidir.

Dram, Spor

Fat City
Boksörün Dünyası (1972) 7.5
Y: John Huston
O: Stacy Keach, Jeff Bridges, Susan Tyrrell, Candy Clark
T: Dram, Spor
Balls Out: Gary the Tennis CoachTenis Koçu Gary (2009)

Balls Out: Gary the Tennis Coach - Tenis Koçu Gary (2009)

Küçük Toplar. Büyük Hırslar... Gary Houseman (Sean William Scott) bir zamanlar iyi bir tenis oyuncusu olsa da sporu bırakmış ve bir lisede hademe olarak çalışmaya başlamıştır. Ancak, lisenin tenis koçu aniden ölünce Gary için spora dönme zamanı gelmiş demektir... Yeni koç, bazen hakarete varan konuşmalar yapsa ve daha önce görülmemiş taktiklerle takımını çalıştırsa da (yıldız oyuncusunu bir maç öncesinde bir striptizci kiralayarak "rahatlatmak" gibi) iki önemli amacı vardır : takımının turnuvayı kazanmasını sağlamak ve oyuncuların kendilerine güvenlerini yerine getirmek...

Komedi, Spor

Balls Out: Gary the Tennis Coach
Tenis Koçu Gary (2009) 5.5
Y: Danny Leiner
O: Seann William Scott, Randy Quaid, Brando Eaton, Emilee Wallace
T: Komedi, Spor
Back in the DayGeçmiş Günler (2016)

Back in the Day - Geçmiş Günler (2016)

Annesi ölen, alkolik babası da şehri terkeden genç ve yetenekli bir boksör, güçlü mafya patronu tarafından himayesine alınır…

Dram, Spor

Back in the Day
Geçmiş Günler (2016) 4.1
Y: Paul Borghese
O: Alec Baldwin, Shannen Doherty, Danny Glover, Michael Madsen
T: Dram, Spor
McFarland, USA (2015)

McFarland, USA (2015)

Deneyimli bir koç olan Jim White, hayatında bir süredir bazı problemlerle mücadele etmektedir. Yaşadığı birtakım talihsiz olaylardan dolayı California'nın en fakir bölgelerinden olan McFarland'a yerleşir. Jim White burada, genç lise öğrencilerinin spora olan yatkınlıklarını keşfeder ve onların saklı kalmış potansiyelini ortaya çıkartmak ister. Gençleri bir yarışmaya hazırlayan White, onlara hayatlarının fırsatını da sunacaktır. Daha önce Tek Başına (North Country) filmiyle tanıdığımız Niki Caro'nun yönetmen koltuğuna oturduğu yapımın başrolünde usta oyuncu Kevin Costner yer alıyor.

Dram, Spor

McFarland, USA (2015) 7.5
Y: Niki Caro
O: Kevin Costner, Ramiro Rodriguez, Carlos Pratts, Johnny Ortiz
T: Dram, Spor
Lucky YouŞans Sende (2007)

Lucky You - Şans Sende (2007)

Poker dünyasının gözünü diktiği bir aşkın öyküsü. Curtis Hanson’ı L.A. Confidential, Wonder Boys ve 8 Mile gibi filmlerden tanıyoruz. Yönetmenin 2007 tarihli filmi Lucky You, Amerika’da Spider-Man 3 ile aynı hafta vizyona girmek gibi bir hata yaptığı için, gişede bekleneni veremedi, dolayısıyla ne Eric Bana’nın ne de Drew Barrymore’un kariyerlerine olumlu bir etkisi olmadı. Ancak şimdi geriye baktığımızda, Lucky You’nun hak ettiği kitleye ulaşamadığı için arka planda kaldığı anlaşılıyor. Zira Hanson’ın aşina olduğu romantik dram türündeki filmin, hem A sınıfı yetenekli oyuncuları hem de ilgi çekici bir öyküsü var. Film, genç poker ustası Huck Cheever’ın (Eric Bana) Las Vegas’ta oyun masalarında yaşadığı maceralara paralel olarak yeni tanıştığı güzel şarkıcı Billie Offer (Drew Barrymore) ile arasındaki aşk öyküsünü anlatıyor. Poker aleminde çok iyi tanınan Huck, başlarda aşk ve bağlılık konusunda pek güven telkin etmiyor. Ama Billie ile tanışınca işler değişiyor. Bu aşkın en sorunlu tarafı ise çiftin hayatlarının ortasına kurulan Huck’ın poker tutkusu ve kazanma hırsı. Oyun masasında pek iyi anlaşamadığı poker ustası babasıyla (Robert Duvall) karşı karşıya gelmek zorunda kalan Huck, Billie ile ilişkisini bir hayli yıpratıyor. Ama aşk her şeye çare olacak kadar güçlü değilse, ne işe yarar ki? Bana ile Barrymore arasındaki kimyanın ikna edici bulunduğu Lucky You’nun yan rollerinde Robert Downey Jr., Debra Messing gibi isimlere rastlıyoruz.

Dram, Romantik, Spor

Lucky You
Şans Sende (2007) 5.9
Y: Curtis Hanson
O: Phyllis Somerville, Eric Bana, Horatio Sanz, Drew Barrymore
T: Dram, Romantik, Spor
SouthpawSon Şans (2015)

Southpaw - Son Şans (2015)

Görünüşte son derece etkileyici bir kariyere sahip Billy Hope, güzel ve sevgi dolu bir eşe (Rachel McAdams) ve harika bir kız çocuğuna (Oona Laurence) sahiptir. Yaşayacağı, geri dönüşü olmayan bir trajediden ve ayrıca eski arkadaşı da olan menajerinin (Curtis “50 Cent” Jackson) kendisini bırakmasından sonra Hope dibe vurur ve yaşadığı yerdeki küçük bir spor salonunda tekrar geri dönmek için çalışmaya başlar. Şehirdeki en zorlu dövüşçüleri eğiten emekli bir boksör ve antrenör olan Tick Willis’ın (Akademi Ödüllü Forest Whitaker) yönlendirmesiyle kaybettiklerini geri kazanmak için zorlu bir mücadele içine girer.

Aksiyon, Dram, Spor

Southpaw
Son Şans (2015) 7.7
Y: Antoine Fuqua
O: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Forest Whitaker, Oona Laurence
T: Aksiyon, Dram, Spor
Grand PrixÖlümle Yarışanlar (1966)

Grand Prix - Ölümle Yarışanlar (1966)

Amerikan Grand Prix sürücüsü Pete Aron, Jordan-BRM yarış takımından kovulmuştur. Nedeni ise takım arkadaşı Scott Stoddard’ın yaralanmasına neden olan Monaco’daki kazadır. Stoddard iyileşmeye ve gücünü yeniden toplamaya çalışırken, Aron Japon takımı Yamura ile psitlere geri döner. Bu süreçte Stoddard'ın eşi ile de bir aşk ilişkisi yaşar… Yönetmenliğini John Frankenheimer’ın üstlendiği yapımın senaryosu ise Robert Alan Aurthur’a ait. Filmin başrollerinde James Garner, Eva Marie Saint ve Yves Montand yer alıyor.

Dram, Spor

Grand Prix
Ölümle Yarışanlar (1966) 7.1
Y: John Frankenheimer
O: James Garner, Eva Marie Saint, Yves Montand, Toshirô Mifune
T: Dram, Spor
BASEketball (1998)

BASEketball (1998)

Milwaukee'li iki ezik olan Coop & Remer (Parker & Stone) beyzbol kurallarıyla yeni bir basketbol oyunu icat ederler. Oyun büyük başarı elde edince, bir milyarderin yardımıyla, hiçbir takımın şehrini değiştirmediği, oyuncuların eşit maaş aldığı profesyonel bir lige dönüştürürler. Coop & Remer'in takımı olan Milwaukee Beers, Dallas Felons takımının başkanının (Vaughn) ligin kurallarını değiştirmesi için önündeki tek engeldir. Joe "Coop" Cooper & Doug Reimer (Parker & Stowe) 'in icat ettiği bu beyzbol kurallarına dayanan basketbol oyunu, ülke çapında popüler olur. Şampiyon Dallas takımının çıkarlarını düşünen kulüp sahibi (Vaughn) Coop & Reimer'in takımı Milwaukee Bears takımını satın alıp Jacksonville'ye taşımak istemektedir.

Komedi, Spor

BASEketball (1998) 6.6
Y: David Zucker
O: Trey Parker, Matt Stone, Dian Bachar, Yasmine Bleeth
T: Komedi, Spor
The HustlerDolandırıcı (1961)

The Hustler - Dolandırıcı (1961)

Zorba ve son derece hırslı bir adam olan Eddy'nin son zamanlardaki tek tutkusu bilardo oynamaktır. Eddy, önündeki tüm rakipleri yenip şehrin şampiyon bilardo oyuncusu olmayı istemektedir. Bunun için önündeki tek engel bilardo şampiyonu Minnesota Fats'tir. İkili ortaya para koydukları iddiayla ilk oyunlarını oynamaya başlarlar. Oyun bittiğinde Eddy, yenilen taraftadır. Ancak bu onu durdurmayacak, hırsına hırs katacaktır. Sidney Caroll'ın aynı isimli romanından, Robert Resson tarafından sinemaya uyarlanan 'Bilardocu', aday gösterildiği dokuz Oscar adaylığından, 'en iyi görüntü yönetimi' ve 'en iyi sanat yönetimi' gibi, filmin görselliğinin kusursuzluğunu kanıtlayan iki ödülü kazanmıştır.

Dram, Spor

The Hustler
Dolandırıcı (1961) 8.1
Y: Robert Rossen
O: Paul Newman, Jackie Gleason, Piper Laurie, George C. Scott
T: Dram, Spor
The Philly KidGeri Dönüş (2012)

The Philly Kid - Geri Dönüş (2012)

NCAA güreş şampiyonu olduğu gece, Dillon McCabe (Wes Chatham) bir polis cinayetine karışır ve on beş sene hapse mahkum edilir. On yıl sonra, Dillon şartlı tahliye ile Baton Rouge sokaklarına geri döner. Hayatını düzene sokmaya çalışırken, en iyi arkadaşının başı acımasız bir tefeciyle derde girer. Onu rahat bırakması için gereken parayı bulmak adına, Dillon dövüşe geri dönmek zorunda kalır; bu kez karışık dövüş sanatlarına. Ama aniden yakaladığı başarı onun için iyi olmaz. Kazandığı üç zaferden sonra, gerçek rakibinin imkansızı yapmasını isteyen yozlaşmış sistem olduğunu fark eder.

Aksiyon, Dram, Spor

The Philly Kid
Geri Dönüş (2012) 5.7
Y: Jason Connery
O: Wes Chatham, Devon Sawa, Sarah Butler, Neal McDonough
T: Aksiyon, Dram, Spor
RedbeltKırmızı Kuşak (2008)

Redbelt - Kırmızı Kuşak (2008)

Mike Terry, bir polis akademisinde, Jiu-Jitsu isimli dövüş sanatı üzerine eğitim veren bir öğretmendir. İdealist bir kişiliğe sahip olan Terry'nin bu sanatla ilgili kurduğu felsefesi gayet nettir: bu işi asla bir yarışa dönüştürme, sadece eğitimine odaklan! Bir gece tesadüf eseri ünlü film yıldızı Chet Frank'i bir kavgadan kurtaran Terry, karşılığında film endüstrisinde çalışması için bir iş teklifi alır. Terry, bu teklifi başlarda kabul etmese de kaderi onu hayat felsefesine zıt düşecek bir alanda yer almaya zorlayacaktır.Wag the Dog ve Hannibal gibi kült filmlerin senaryolarını yazan ve iki kez Oscar'a aday gösterilen David Mamet tarafından yönetilen filmin başrollerinde Chiwetel Ejiofor, Tim Allen ve Emily Mortimer bulunuyor.

Dram, Spor

Redbelt
Kırmızı Kuşak (2008) 6.8
Y: David Mamet
O: Max Martini, Matt Cable, Chiwetel Ejiofor, Alice Braga
T: Dram, Spor
Downhill RacerBüyük Şampiyon (1969)

Downhill Racer - Büyük Şampiyon (1969)

David Chappellet, açgözlü, çıkarcı bir kayakçıdır. Amerikan Olimpiyat takımında yer almak için başka bir kayakçının sakatlığından faydalanan David'in bu çıkarcı yanını oda arkadaşı fark eder ve hiçbir zaman bir takım insanı olmayacağını söyler. Carole Stahl adında en az kendisi kadar kibirli Avrupalı bir kadınla kısa süreli bir ilişki de yaşayan David'in kısa zamanda varlığının ve kişiliğinin bir olay nesnesi olduğu pek çok insan tarafından anlaşılacaktır... Yönetmenliğini Michael Richie'n üstlendiği filmin yıldızı Robert Redford.

Dram, Spor

Downhill Racer
Büyük Şampiyon (1969) 6.5
Y: Michael Ritchie
O: Robert Redford, Gene Hackman, Camilla Sparv, Karl Michael Vogler
T: Dram, Spor
The Set-UpŞike (1949)

The Set-Up - Şike (1949)

Zamanında iyi bir boksör olan Stoker (Robert Ryan) artık yenilgi üstüne yenilgi almaktadır. Julie (Audrey Totter) Stoker'a bir şey olmasından korktuğu için boksu bırakmasını ister. Ama Stoker kabul etmez. Menajeri Tiny (George Tobias) ise Stoker'in maçta yenileceğine dair şike yapar.

Kara-Film, Spor

The Set-Up
Şike (1949) 7.8
Y: Robert Wise
O: Robert Ryan, Audrey Totter, George Tobias, Alan Baxter
T: Kara-Film, Spor
The ExpressExpress: Ernie Davis'in Hikayesi (2008)

The Express - Express: Ernie Davis'in Hikayesi (2008)

Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen film, kolejli bir spor kahramanının yaşam hikayesine dayanır. Ernie Davis, Heisman Kupası'nı kazanan ilk Amerikalı siyahidir.Hiçbir zaman profesyonel anlamda spor yapamasa da bu ünlü sporcunun eşitlik ve saygı için verdiği savaş, Amerikan sporunu kökten değiştirmiş ve gelecek nesiller ondan güç bulmuştur.Yoksulluk içinde büyüyen ve sporculuk kariyeri siyahi olduğu için engellenen Davis, 1960'larda Amerika'yı ikiye bölen İnsan Hakları Hareketi'nde ırkçılığı aşmanın sembolü olur.

Biografi, Dram, Spor

The Express
Express: Ernie Davis'in Hikayesi (2008) 7.3
Y: Gary Fleder
O: Rob Brown, Dennis Quaid, Darrin Dewitt Henson, Omar Benson Miller
T: Biografi, Dram, Spor