Savaş Filmleri İzle

Saving Private RyanEr Ryan'ı Kurtarmak (1998)

Saving Private Ryan - Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)

Dört çocuk annesi bir annenin İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır. Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır. Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır.

Aksiyon, Dram, Savaş

Saving Private Ryan
Er Ryan'ı Kurtarmak (1998) 8.6
Y: Steven Spielberg
O: Tom Hanks, Tom Sizemore, Edward Burns, Barry Pepper
T: Aksiyon, Dram, Savaş
Company of HeroesKahramanlar Takımı (2013)

Company of Heroes - Kahramanlar Takımı (2013)

Amerikan askerleri İkinci Dünya Savaşı korkunç bir keşif yaparken düşman hatlarının arkasında kaybolur. Hitler'in geliştirdiği süper bir bomba ve herşeye rağmen, onlar sığınmak isteyen programından sorumlu bilim adamı bulmak için yola çıkarlar.

Aksiyon, Savaş

Company of Heroes
Kahramanlar Takımı (2013) 5.1
Y: Don Michael Paul
O: Tom Sizemore, Chad Michael Collins, Vinnie Jones, Dimitri Diatchenko
T: Aksiyon, Savaş
Gardens of StoneTaş Mezarlar (1987)

Gardens of Stone - Taş Mezarlar (1987)

Vietnam savaşı sırasında yaşanan dokunaklı bir öykü. Bir çavuşun, genç askerlerini cepheden sağ olarak kurtarmak için, tecrübelerini paylaşması konu ediliyor. Çavuş Clell Hazard’ın savaş sırasında emrindeki askerlerle yaşadığı duygusal anlar ve savaşın soğuk yüzü çarpıcı bir şekilde birbirine karışıyor.

Dram, Savaş, Romantik

Gardens of Stone
Taş Mezarlar (1987) 6.4
Y: Francis Ford Coppola
O: James Caan, Anjelica Huston, James Earl Jones, D.B. Sweeney
T: Dram, Savaş, Romantik
The English PatientIngiliz Hasta (1996)

The English Patient - Ingiliz Hasta (1996)

Micheal Ondaatje’ nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, II. Dünya Savaşı İtalya’sından Kuzey Afrika’nın savaş öncesi çöllerine kadar aşk, benlik ve savaşın öyküsünü anlatıyor. Minghelle, film boyunca aşkın farklı türlerini getiriyor karşımıza; Hana’nın hastasına duyduğu şefkat, Kip ile yaşadığı yoğun aşk, Almasy ile Katherine’in ilişkisi ve Almasy’nin milliyetçi tutkular yüzünden mahvedilen çöle duyduğu sevgi...Tüm bu farklı hikayeleri başarılı senaryo geçişleri ile gerçekleştiren film, yönetmen Anthony Minghelle ile Juliette Binoche’un ilk ortak çalışması. 1996 yılında Oscar Ödülleri’nde de En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu da dahil pek çok ödül kazanandı.

Dram, Romantik, Savaş

The English Patient
Ingiliz Hasta (1996) 7.4
Y: Anthony Minghella
O: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas
T: Dram, Romantik, Savaş
ValkyrieOperasyon Valkyrie (2008)

Valkyrie - Operasyon Valkyrie (2008)

Bir Nazi albayı olan Baron Claus Graf Schenk von Stauffenberg dönemin Almanya'sı adına bir çok uluslararası görevde bulunmuştur, hatta bunlardan birinde bir tankın içinde meydana gelen patlamada büyük ölçüde sağır olur.Orduda devrim yapmayı planlayan isimlerle bağlantısı olmuş bunların adına bir suikast girişiminde bulunmuş fakat başarısız olmuştur.Naziler tarafından yapılan katliamları gören Stauffenberg sonunda kendi başına Adolf Hitler'e suikast düzenlemeye karar verir. Hitler'in düzenlediği brifinglere katılma hakkı olduğundan suikasti bu toplantılar sırasında yapacaktır.20 Temmuz 1944'de Rastenburg'da yapılacak olan brifinge doğru hareket eder. Suikasti bir bombayla yapacaktır. Deneyeceği ilk günde bomba çalışmamıştır. İkinci denemede Hitler patlamaya çok az bir süre kala odayı terk etmiştir. Üçüncü ve son teşebbüsteyse bomba çalışmış fakat inanılmayacak bir şans eseriyle Adolf Hitler sadece kolundan aldığı bir yarayla kurtulmuştur.Yakalanan Stauffenberg, herhangi bir yargılama dahi yapılmadan kurşuna dizilerek idam edilmiştir. Ölmeden önce son sözleri "Es lebe unser heiliges Deutschland!" ... "Yaşasın kutsal Almanya'mız" idi.

Dram, Gerilim, Savaş

Valkyrie
Operasyon Valkyrie (2008) 7.1
Y: Bryan Singer
O: Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson
T: Dram, Gerilim, Savaş
Essential KillingÖlümüne Kaçış (2010)

Essential Killing - Ölümüne Kaçış (2010)

Merakla beklenen yeni filmlerden biri olan Essential Killing, Jerzy Skolimowski'nin yönettiği, İrlanda, Macaristan, Norveç ve Polonya ortak yapımı bir gerilim ve savaş filmi. Afganistan'da yaşayan bir Taliban üyesi üç Amerikalı askerin öldürülmesinden sonra Amerikalılar tarafından esir alınır. Sorgulama için Avrupa'ya transfer edilir ama Kendini tutsak tutanlardan kaçmayı başarır ve amansız gerilim dolu bir kovalamaca başlar. Chemist

Gerilim, Savaş

Essential Killing
Ölümüne Kaçış (2010) 6.1
Y: Jerzy Skolimowski
O: Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen, Iftach Ophir
T: Gerilim, Savaş
In DarknessKaranlıkta Kalanlar (2011)

In Darkness - Karanlıkta Kalanlar (2011)

Polonya sinemasının yüz akı Agnieszka Holland, In Darkness’ta savaşa karanlığın göbeğinden bakıyor. Polonya adına, 2012 yılında Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar için yarışan In Darkness, İstanbul Film Festivali’nde Karanlıkta Kalanlar adıyla gösterilmişti. Polonya-Almanya ortak yapımı olan filmi günümüz Polonya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Agnieszka Holland yönetti. Robert Wieckiewicz, Benno Fürmann ve Agnieszka Grochowska’nın başrollerini paylaştığı yapım, Naziler’in Polonya’yı işgal ettiği dönemde geçiyor. Filmde 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya’da Lvov kentinde lağım işçiliği ve küçük çapta hırsızlıklar yaparak geçinen Leopold Socha’nın öyküsü anlatılıyor. Kanalizasyona sığınmak zorunda kalan bir grup Yahudi ile karşılaşan Leopold, para karşılığında saklanmalarına izin vermeyi ve onlara düzenli olarak erzak getirmeyi kabul eder. Zamanla ödeyecek paraları kalmayan Yahudiler’le Leopold’un ilişkisi farklı bir boyut kazanır. Saklandıkları 14 ay boyunca trajik insan hikayelerinin yaşandığı dehlizlerde, ahlak, suç, din ve ölüm gibi kavramlar sorgulanır. Kaynak: cnbce.tv

Dram, Savaş

In Darkness
Karanlıkta Kalanlar (2011) 7.3
Y: Agnieszka Holland
O: Robert Wieckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader
T: Dram, Savaş
300300 Spartalı (2006)

300 - 300 Spartalı (2006)

Sparta Kralı, son derece kuvvetli bir ordu ile karşı karşıyadır çünkü Pers Kralı Xerxes, sahip olduğu gücü, çoktan Yunan Krallıkları üzerine salmıştır. Sparta Kralı, bu durumla baş edebilmek için çareyi yürekleri kocaman olan cesur 300 askerini toplamakta bulur.Tanrıları savaşa ikna edememiştir. Bu savşaçı yetiştirilmiş 300 asker, şartların zorluğuna rağmen ve ölmek pahasına Thermopylae’de Perslilerle savaşmaya hazırdır. Öte yandan konsey savaşmama kararı alarak bir hata yapar. Bu durumun da üstesinden gelip ordunun savaşa gitmesini beklemeleri gerekecektir. Zack Synder yönetmenliğindeki film, Fran Miller’in romanından uyarlanmıştır.

Aksiyon, Fantastik, Savaş

300
300 Spartalı (2006) 7.8
Y: Zack Snyder
O: Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West, David Wenham
T: Aksiyon, Fantastik, Savaş
Pan's LabyrinthPan'ın Labirenti (2006)

Pan's Labyrinth - Pan'ın Labirenti (2006)

İspanya’da faşist iktidarın tüm vahşetinin gölgesinde yalnız bir kız çocuğu olan Ofelia, sadist eğilimleri olan babasının etrafındakilere yaptığı tüm eziyetleri bizzat gözlemlemektedir. Bu küçük kız çocuğunun gerçeklikten kaçabileceği tek yer kendi hayal gücüdür. Ofelia, gerçeklikte bulamadığı huzuru, hayallerinde aramaya başlayacaktır. Bu esnada vahşet ise tüm sertliğiyle Ofelia’nın çevresinde vuku bulmaya devam edecektir.Guillermo del Toro’nun gösterildiği sene Cannes’da dakikalarca ayakta alkışlanan yakın dönem başyapıtı, çocukların gözünden savaşın ne kadar sert bir fırtına olduğunu gözler önüne seriyor

Dram, Fantastik, Savaş

Pan's Labyrinth
Pan'ın Labirenti (2006) 8.3
Y: Guillermo del Toro
O: Ivana Baquero, Sergi López, Maribel Verdú, Doug Jones
T: Dram, Fantastik, Savaş
Full Metal Jacket (1987)

Full Metal Jacket (1987)

Bir grup acemi asker kendilerini nasıl bir eğitimin beklediğinden ve nasıl bir işin içine girdiklerinden habersiz bir biçimde üslerinin önünde dikilmektedirler. Askerlik ve savaş kavramlarının ciddiyetlerini fark etmeleri için savaşa gitmeleri gerekmeyecektir.İlk bölümünde savaş için antrenman yapan bir grup deniz piyadesinin Parris Island’da edindiği tecrübelere odaklanan Full Metal Jacket ani bir geçişle savaşın en ağır biçimde cereyan ettiği tarihlere taşıyor seyircisini. Full Metal Jacket, fazlasıyla detaycı ve dokunaklı bir anlatımla askerlerin ve askerliğin, Vietnam savaşı esnasındaki zihnini peliküle döküyor.

Dram, Savaş

Full Metal Jacket (1987) 8.4
Y: Stanley Kubrick
O: Matthew Modine, Adam Baldwin, Vincent D'Onofrio, R. Lee Ermey
T: Dram, Savaş
GloryZafer (1989)

Glory - Zafer (1989)

Robert G. Shaw, Amerikan İç Savaşı’nda Amerika Birleşik Ordularında zencilerden oluşan bir alayın başına liderlik etmesi için atanmış bir komutandır. Siyahlara karşı yapılan ayrımcılığa ve köleliğe karşı da olan bu savaş, tüm alay için oldukça zorlu bir sınavdır.Düşman ordularının, zenci askerlerden oluşan bu birliğin kumandanının öldürülmesi emrinin yanında, birliğin kendi askerleri arasındaki olaylar da, Robert G. Shaw’un üstesinden gelmesi gereken sorunlar arasındadır.Amerikan İç Savaşı’nda savaşmış Robert G. Shaw’un ailesine yazmış olduğu mektuplardan derlenerek sinemaya aktarılmış Zafer, hem Edward Zwick filmografisinin hem de sinema tarihinin önemli filmleri arasında yer alıyor. Tüm oyuncu kadrosunun başarılı performanslarının yanında, Denzel Washington’ın olağanüstü oyunu ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandığını da ekleyelim.

Dram, Tarih, Savaş

Glory
Zafer (1989) 8
Y: Edward Zwick
O: Matthew Broderick, Denzel Washington, Cary Elwes, Morgan Freeman
T: Dram, Tarih, Savaş
Born on the Fourth of JulyDoğum Günü 4 Temmuz (1989)

Born on the Fourth of July - Doğum Günü 4 Temmuz (1989)

Amerikalı Ron Kovic gönüllü olarak Vietnam'a savaşmaya gider. Ancak savaşın acımasız, sert yüzü kendini gösterir ve Kovic evine belden aşağısı felç olarak geri döner. Genç yaşta sakat kalmanın verdiği ruhsal acıya katlanmanın yanı sıra, uğrunda felç olduğu ülkesinin gazilere saygı göstermediğini gören Kovic, ihanete uğradığını hisseder ve savaş karşıtı gösterilere katılarak kendi mücadelesini başlatır. ?Vietnam Üçlemesi'nin ikinci filmi olan Born On The Fourth Of July'da sıcak savaş sahnelerine fazla yer vermeyen Oliver Stone, bu kez de savaşın insan üzerindeki olumsuz etkilerini göstererek muhalif tavrını ortaya koyuyor.Film 1989 yılında, 8 dalda Oscar’a aday gösterilip yönetim ve montaj dallarında ödüle layık görülmüştü. Ayrıca Tom Cruise, Ron Kovic rolü sayesinde ilk defa Oscar’a aday olmuş ancak ödülü My Left Foot filmindeki Daniel Day-Lewis’e kaptırmıştı.

Biografi, Dram, Savaş

Born on the Fourth of July
Doğum Günü 4 Temmuz (1989) 7.2
Y: Oliver Stone
O: Tom Cruise, Raymond J. Barry, Caroline Kava, Josh Evans
T: Biografi, Dram, Savaş
Gone with the WindRüzgar Gibi Geçti (1939)

Gone with the Wind - Rüzgar Gibi Geçti (1939)

Amerikan Sivil Savaşı'nın arifesinde, Georgia eyaletinin kırsal bir bölgesindeyiz... Scarlett, Suellen ve Careen ile birlikte İrlanda göçmeni bir ailenin kızlarından biridir. Güzeller güzeli Scarlett, Brent ve Stuart isimli iki kardeşle konuşmaktadır. Bu iki kardeş Scarlett'tan bir şeyi gizlemektedirler. Genç kızı gizlice sevdiği Ashley Wilkes isimli adam Scarlett'a aşık olsa da kuzeni Melanie ile evlenecektir. Henüz kimsenin bilmediği bu gerçek, yakın bir zamanda duyurulacaktır. Daha sonraları Scarlett, gönlünü Rhett Butler'a kaptırsa da Ashley'i aklından atamayacaktır. Sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini konu alan efsanevi film hem dönemin Amerikası hem de aşk halleri üzerine önemli şeyler söylüyor. Efsaneleşmiş müzikleri ve oyunculuklarıyla da ayrı bir ilgiyi hak eden film sekiz dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Dram, Romantik, Savaş

Gone with the Wind
Rüzgar Gibi Geçti (1939) 8.2
Y: Victor Fleming, George Cukor, Sam Wood
O: Thomas Mitchell, Barbara O'Neil, Vivien Leigh, Evelyn Keyes
T: Dram, Romantik, Savaş
Suite FrançaiseAşk Uğruna (2014)

Suite Française - Aşk Uğruna (2014)

1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.Yönetmenliğini Saul Dibb’in yaptığı filmin uyarlama senaryosu yönetmenle birlikte Matt Charman’a ait. Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan filmde Michelle Williams, Matthias Schoenaerts, Ruth Wilson, Margot Robbie, Kristin Scott Thomas ve Sam Riley başı çeken isimler.

Dram, Romantik, Savaş

Suite Française
Aşk Uğruna (2014) 6.8
Y: Saul Dibb
O: Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Margot Robbie, Eric Godon
T: Dram, Romantik, Savaş
Kelly's HeroesÇılgın Savaşcılar (1970)

Kelly's Heroes - Çılgın Savaşcılar (1970)

2. Dünya Savaşı'nda Fransa’ya çıkarma yapan küçük bir Amerikan askeri birliği bir Alman bankasında 16 milyon dolar değerinde Nazi altını yattığını öğrenir...

Macera, Komedi, Savaş

Kelly's Heroes
Çılgın Savaşcılar (1970) 7.7
Y: Brian G. Hutton
O: Clint Eastwood, Telly Savalas, Don Rickles, Carroll O'Connor
T: Macera, Komedi, Savaş
Dear JohnSevgili John (2010)

Dear John - Sevgili John (2010)

Çocukluğu evdeki dengeyi kurmakla geçen John Tyree, orduya yazılır ve asker olmak için evden ayrılır. Gitmeden önce Savannah isminde, hayır kurumlarında çalışan muhafazakar üniversite öğrencisi ile tanışır. Tesadüfler onları hep karşı karşıya getirir. Aralarındaki ilişki kıskançlık nedeniyle bozulur gibi olsa da, John genç kızın kalbini kazanmayı başarır. Ancak 11 Eylül'den sonra John orduya çağrılmıştır. Savannah ile John'un arasındaki ilişki artık mektuplarla ilerleyecektir

Dram, Romantik, Savaş

Dear John
Sevgili John (2010) 6.3
Y: Lasse Hallström
O: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins, Henry Thomas
T: Dram, Romantik, Savaş
PlatoonMüfreze (1986)

Platoon - Müfreze (1986)

Chris Taylor (Charlie Sheen), genç ve idealist bir Amerikalı'dır, ve çok geçmeden Vietnam'da sadece Viet Cong'larda değil, aynı zamanda içinde büyüyen korku, fiziksel bitkinlik ve gitgide artan kızgınlığıyla da savaşmak zorunda olduğunu anlar. Taylor'ın iki kumanda komutanı (Tom Berenger ve Willem Dafoe) düşman ve kendi aralarındaki iki savaş net bir çizgi çizmektedir, ama çelişkiler, kaos ve nefret Taylor'ın içine işler, inançlarını boğar ve duyularını insanın en yüksek tuttuğu değer olan hayata karşı hissizleştirir...

Dram, Savaş

Platoon
Müfreze (1986) 8.2
Y: Oliver Stone
O: Tom Berenger, Keith David, Willem Dafoe, Forest Whitaker
T: Dram, Savaş
The PianistPiyanist (2002)

The Pianist - Piyanist (2002)

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır. Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır. Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir anda gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.Film, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar alan Adrien Brody'nin de filmografisinin en güçlü işlerinden biri.

Biografi, Dram, Savaş

The Pianist
Piyanist (2002) 8.5
Y: Roman Polanski
O: Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard
T: Biografi, Dram, Savaş
Red DawnKızıl Şafak (2012)

Red Dawn - Kızıl Şafak (2012)

Washington eyaletinin bir şehri olan Red Dawn sakinleri bir sabah uyandıklarında, gökyüzünden düşen yabancı paraşütçülerin gerçekdışı görüntüsüyle karşılaşırlar. Amerika Birleşik Devletleri işgal edilmiş ve Red Dawn ana hedef noktasıdır. Vatandaşlar kendilerini bir anda mahkum, şehirlerini ise düşman işgali altında bulurlar. İşgalcilerle savaşmaya kararlı bir grup genç vatansever şehrin biraz dışındaki ormana saklanır ve kendilerini eğiterek bir dövüşçü gerilla grubuna dönüştürürler. Lise maskotlarından ilham alarak kendilerine Wolverine’ler derler. Birbirlerini koruyacaklarına, şehirlerini işgalcilerin ellerinde kurtaracaklarına ve özgürlüklerini geri kazanacaklarına dair söz verirler.

Aksiyon, Gerilim, Savaş

Red Dawn
Kızıl Şafak (2012) 5.5
Y: Dan Bradley
O: Chris Hemsworth, Josh Peck, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki
T: Aksiyon, Gerilim, Savaş
The Road to GuantanamoGuantanamo Yolu (2006)

The Road to Guantanamo - Guantanamo Yolu (2006)

Pakistanlı Asıf, İngiltere'de yaşamaktadır. Annesinin evlenmesi için bulduğu kızla tanışmak için ülkesine geri döner. Arkadaşlarıyla buluşan Asıf, bir macera yaşamak için Afganistan'a gitmeye karar verirler. Dört arkadaş, tam da Amerika'nın Talibanı devirmek üzere yaptığı operasyon sırasında Afganistan'a gelmişlerdir. Kendilerini beklemedikleri bir savaşın ortasında bulan gençler, Pakistan'a geri dönmeye çalışsalar da terörist oldukları gerekçesiyle yakalanacaklar ve Küba'daki Guantanamo üssüne götürüleceklerdir.Michael Winterbottom?un arşiv görüntüleri ve canlandırmalarla çektiği Guantanamo Yolu, Berlin Film Festivali'nden de ödülle döndü.

Belgesel, Dram, Savaş

The Road to Guantanamo
Guantanamo Yolu (2006) 7.6
Y: Mat Whitecross, Michael Winterbottom
O: Riz Ahmed, Farhad Harun, Waqar Siddiqui, Arfan Usman
T: Belgesel, Dram, Savaş
Lions for LambsArslanı Kuzulara (2007)

Lions for Lambs - Arslanı Kuzulara (2007)

Risk nedir? Cesaret nedir? Bağlılık nedir? Ve tüm bunlar medyamız, politikacılarımız ve gençliğimiz için ne ifade etmektedir. Oscar Ödüllü yönetmen Robert Redford yeni ve provakatif bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.Gerçek zamanda geçen filmde kapalı kapılar ardındaki bilinmeyenleri ortaya koyan ve bir gün içindeki olayları birbirine gerçekçi bir hikaye ile bağlıyor. Washington’daki güç dengeleri , bir habercinin oldukça önemli bir konuda ve büyük baskı altında hazırladığı haberi, iki cesur askerin oldukça gizli ve tehlikeli bir görev esnasındaki nefes kesici hikayeleri ve Amerikan gençliğinin günümüzde özgürlük ve demakrasiye bakış açılarını harmanlayan film soru işaretleri ve bunların cevapları ile karşımıza çıkıyor. Kongre üyesi ve başkanlığa en yakın isimlerden biri olan Jasper Irving (Tom Cruise) TV habercisi Janine Roth’u (Meryl Streep) gündeme bomba gibi düşecek bir haber için odasında kabul eder. 1 saat süren görüşme tam bir kedi fare oyunudur ve senator hem Amerikan medyasına hem de Amerikan hükümetine göndermelerde bulunur. West Coast Universitesinde idealist bir professor olan Dr. Malley (Robert Redford) öceleri çok istekli ve çalışkan fakat daha sonra dersine ilgisini yitiren öğrencisi (Andrew Garfield) ile hayattan beklentileri hakkında konuşmaktadır. Bu sırada dünyanın öbür ucunda Afganistan’daki sıcak savaşın içinde Dr. Malley’nin iki eski öğrencisi Arian (Derek Luke) ve Ernest (Michael Peña) üstlerinin verdiği emirlerle kazanmayı umdukları bir çatışmanın içine atılmaktadırlar...

Dram, Gerilim, Savaş

Lions for Lambs
Arslanı Kuzulara (2007) 6.2
Y: Robert Redford
O: Robert Redford, Meryl Streep, Tom Cruise, Michael Peña
T: Dram, Gerilim, Savaş
The Book ThiefKitap Hırsızı (2013)

The Book Thief - Kitap Hırsızı (2013)

Filmde Liesel Meminger’ın 9 yaşındayken Almanya’da işçi sınıfına ait insanların yaşadığı bir mahallede bir aile tarafından evlat edinilmesinden itibaren yaşadıkları anlatılıyor. Liesel buraya ilk kitabı “Mezar Kazıcıların El Kitabı”nı çaldıktan sonra gelmiştir. Bu kitaplarla yaşayacağı aşkın başlangıcıdır.

Dram, Savaş

The Book Thief
Kitap Hırsızı (2013) 7.6
Y: Brian Percival
O: Roger Allam, Sophie Nélisse, Heike Makatsch, Julian Lehmann
T: Dram, Savaş
Hart's WarŞeref ve Cesaret (2002)

Hart's War - Şeref ve Cesaret (2002)

Albay William McNamara esir düşmüş ve bir Alman toplama kampına gönderilmiştir. Ama en üs rütbeli Amerikan askeri olduğu için kampdaki diğer Amerika'lıları yönetmekte ve gurur duygusunun çok kolay bir şekilde ayaklar altına alınabildiği bir ortamda askerlerin gururlarını ayakta tutmaya çalışmaktadır. Bir asker olarak görevini asla aklından çıkarmayan McNamara düşmana geri saldıracağı zamanı beklemektedir. Kampta gerçekleşen bir cinayet riskli planını uygulamaya koyma şansı verir. Yapılacak dava sırasında kampın yöneticisi Albay Visser ve diğer Alman askerlerin meşguliyetinden faydalanarak bir kaçış düzenlemeyi ve yakındaki silah fabrikasını havaya uçurmayı planlamaktadır.

Dram, Savaş

Hart's War
Şeref ve Cesaret (2002) 6.3
Y: Gregory Hoblit
O: Bruce Willis, Colin Farrell, Terrence Howard, Cole Hauser
T: Dram, Savaş

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > son