Savaş Filmleri İzle

Doctor ZhivagoDr. Jivago (1965)

Doctor Zhivago - Dr. Jivago (1965)

Bolşevik Devrimi döneminde yaşayan bir doktor ve de şair olan Yury Jivago, devrim atmosferinde büyük bunalımlar yaşamaktadır. İdeallerini ve doğru bildiği şeyleri kaybeden Jivago'nun evliliği de bir hayli sıkıntıdadır. Karısının kendisine duyduğu aşka karşılık veremeyen çaresiz adam devrim liderlerinden birinin karısına aşıktır. Bu aşk ve evliliği arasında sıkışıp kalan Jivago sadakat ve tutkuları arasında kalmaktadır. Rusya'nın geçirdiği dönüşüm evresini karakteri Jivago'nun üzerinden anlatan film, beş dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Dram, Romantik, Savaş

Doctor Zhivago
Dr. Jivago (1965) 8
Y: David Lean
O: Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod Steiger
T: Dram, Romantik, Savaş
Mister RobertsBay Roberts (1955)

Mister Roberts - Bay Roberts (1955)

Mister Roberts, İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik'te görevde olan Reluctant isimli Amerikan kargo gemisinde çalışmaktadır. Her ne kadar savaşın içerisinde yer alıyor olsalar da bu geminin tayfası günlerini savaşın tüm hengamesinden uzakta, okyanusun ortasında sessiz ve sakin bir şekilde geçimektedir. Mister Roberts'ın şikayetçi olduğu şey ise tam da budur. Mister Roberts, bu nedenle gemiden yapılacak transfer işlemleri için kendisinin görevlendirilmesini talep etmektedir. Ancak geminin pek de sevilmeyen sert kaptanı, Roberts'ın bu isteğini bir türlü kabul etmez. Ancak Roberts her şeye rağmen her anı tartışma ve şamata dolu olan bu gemiden kurtulup, gerçek savaşta yer alma hayalinden vazgeçmeyecektir.

Komedi, Dram, Savaş

Mister Roberts
Bay Roberts (1955) 7.9
Y: John Ford, Mervyn LeRoy, Joshua Logan
O: Henry Fonda, James Cagney, William Powell, Jack Lemmon
T: Komedi, Dram, Savaş
The Man in the Gray Flannel SuitRoma'daki Sevgili (1956)

The Man in the Gray Flannel Suit - Roma'daki Sevgili (1956)

Tom Rath Manhattan’da çalışmakta mutlu bir evliliği,sevği dolu bir eşi ve üç çocuğu bulunmaktadır. Daha fazla para kazanacağı bir fırsat doğar. Büyük bir şirkette halkla ilişkiler işi için başvurur. İşe başvurduğunda ondan bir saat içinde otobiyoğrafisini yazarak kendilerine vermesini isterler. Tom boş bir odada biyografisini yazarken katılmış olduğu 2.Dünya savaşına ait anılarına doğru bir yolculuğa çıkar...

Dram, Savaş

The Man in the Gray Flannel Suit
Roma'daki Sevgili (1956) 7.2
Y: Nunnally Johnson
O: Gregory Peck, Jennifer Jones, Fredric March, Marisa Pavan
T: Dram, Savaş
Empire of the SunGüneş İmparatorluğu (1987)

Empire of the Sun - Güneş İmparatorluğu (1987)

Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay’da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı’nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir. İşgal sonucu değişen bütün hayatlar gibi, Jim ve ailesi için de herşey altüst olur. Anne ve babasından koparılarak Japonya’daki bir toplama kampına götürülen Jim, sahip olduğu müthiş hayal gücüyle yaşadığı korkunç ortamı, bir maceranın parçası haline getirmeye çalışır ama koşulların sertliği, Jim’in hayal gücünün bile başa çıkamayacağı kadar keskindir.Steven Spielberg’in, J.G. Ballard’ın yarı otobiyografik romanından uyarlayarak çektiği Güneş İmparatorluğu’nda Christian Bale, on üç yaşındaki haliyle izleyici karşısında. İleriki yıllarda şekillenecek başarılı kariyerin ilk sinyallerinin bu filmde yoğun bir şekilde hissedildiğini söylemek mümkün.Z.S.

Dram, Tarih, Savaş

Empire of the Sun
Güneş İmparatorluğu (1987) 7.8
Y: Steven Spielberg
O: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson, Nigel Havers
T: Dram, Tarih, Savaş
Play DirtyKirli Oyun (1969)

Play Dirty - Kirli Oyun (1969)

"aşamak istiyorsan, asil duyguları unut" İkinci Dünya savaşı sırasında Kuzey Afrika’daki Alman yakıt deposunu yok etme görevlendirilen ve bir İngiliz subayın yönettiği suçlulardan oluşan bir grup askerin hikâyesi .

Macera, Dram, Savaş

Play Dirty
Kirli Oyun (1969) 6.8
Y: André De Toth
O: Michael Caine, Nigel Davenport, Nigel Green, Harry Andrews
T: Macera, Dram, Savaş
Sometimes in AprilKara Nisan (2005)

Sometimes in April - Kara Nisan (2005)

Akıllara hemen Don Cheadle'ın oynadığı Hotel Rwanda filmini getiren Sometimes in April, 1994 Nisan'ında patlak veren Ruanda soykırımını yine orta sınıftan bir aile babası üzerinden anlatıyor.

Dram, Tarih, Savaş

Sometimes in April
Kara Nisan (2005) 8
Y: Raoul Peck
O: Idris Elba, Carole Karemera, Pamela Nomvete, Oris Erhuero
T: Dram, Tarih, Savaş
The War GameSavaş Oyunu (1965)

The War Game - Savaş Oyunu (1965)

The War Game (Savaş Oyunu), nükleer savaş ve sonrası hakkında yapılmış, en kötü durum senaryolarını içeren bir belgesel-dramadır. Kurgudur, bir ingiliz şehrinde geçmektedir. BBC'de 1 saatlik program olarak gösterilmesi planlanmıştır, ama çok şiddetli bulunduğu için 1965 yılında gösterilmemiştir. Onun yerine sinema salonlarında gösterilmiş, büyük ilgi toplamıştır. Bunda içerdiği gerçekçilik payı yüksektir.

Dram, Bilim-Kurgu, Savaş

The War Game
Savaş Oyunu (1965) 8.1
Y: Peter Watkins
O: Michael Aspel, Peter Graham
T: Dram, Bilim-Kurgu, Savaş
The Year of Living DangerouslyTehlikeli Bir Yıl (1982)

The Year of Living Dangerously - Tehlikeli Bir Yıl (1982)

Guy Hamilton, ilk işi yurtdışında muhbirlik olan bir gazetecidir. endonezya' ya gelişi sandığının aksine onu çok tehlikeli bir ortama sokar.Komünist Parti'nin silahlanması ve Sukarno'yu düşürme girişimini batı destekli müslüman generaller önler, Sukarno düşer, generaller yönetime el koyar; işin içinde batılı muhabirler, ateşeler, ajanlar da eklenmiştir

Dram, Romantik, Savaş

The Year of Living Dangerously
Tehlikeli Bir Yıl (1982) 7.2
Y: Peter Weir
O: Mel Gibson, Sigourney Weaver, Linda Hunt, Michael Murphy
T: Dram, Romantik, Savaş
Merry Christmas Mr. LawrenceMutlu Noeller Bay Lawrence (1983)

Merry Christmas Mr. Lawrence - Mutlu Noeller Bay Lawrence (1983)

II. Dünya Savaşı sırasında bir Japon esir kampında geçen film, Japon subaylarla İngiliz esirler arasında yaşanan gerilim dolu günleri anlatıyor. Savaş karşıtı olduğu kadar insan ve toplum psikolojisinin derinlerine inen filmin kadrosunda David Bowie ve Takeshi Kitano gibi iki efsane yer alıyor...

Dram, Savaş

Merry Christmas Mr. Lawrence
Mutlu Noeller Bay Lawrence (1983) 7.3
Y: Nagisa Ôshima
O: David Bowie, Tom Conti, Ryûichi Sakamoto, Takeshi Kitano
T: Dram, Savaş
The CounterfeitersKalpazanlar (2007)

The Counterfeiters - Kalpazanlar (2007)

Alman Nazi Partisinin 1936’da gerçekleştirdiği en büyük kalpazanlık operasyonunu anlatan ve gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen bu film, II. Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Irkçı Nazilerin, savaşın tek kazananı olabilmek için çevirdikleri dümenlerden biri de sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini iflasa sürüklemektir. Bu operasyon için özel bir grup kurdurulur. Kurdukları oluşuma, el sanatları ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon 'Sally' Sorowitsch (Karl Markovics) da dahil olur. Yoksulluktan kurtulan yaşamlarına rağmen, içinde bulundukları durum onları rahatsız eder, vicdanlarıyla karşı karşıya getirir.

Suç, Dram, Savaş

The Counterfeiters
Kalpazanlar (2007) 7.6
Y: Stefan Ruzowitzky
O: Karl Markovics, August Diehl, Devid Striesow, Martin Brambach
T: Suç, Dram, Savaş
The Deer HunterAvcı (1978)

The Deer Hunter - Avcı (1978)

The Deer Hunter, üç birbirine çok yakın arkadaş olan Michael, Steven ve Nick’in Vietnam savaşı esnasında talihsiz bir şekilde birbirlerinden ayrı düşmelerini ele alır. Savaştan önce tüm boş zamanlarını beraber geçiren üçlü Steven’ın düğünüyle beraber birbirlerine veda ederler. Savaş başladığı anda kendilerini birbirlerine karşı oynamaya zorlandıkları bir Rus ruletinin içerisinde bulan eski dostlar, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının farkına varmaya başlarlar.Heaven’s Gate ve Year of the Dragon gibi filmlerle tanınan Michael Cimino’nun en tanınan filmi olan yapıt, savaşın sıradan insan üzerindeki tesirlerini su yüzüne çıkarıyor

Dram, Savaş

The Deer Hunter
Avcı (1978) 8.2
Y: Michael Cimino
O: Robert De Niro, John Cazale, John Savage, Christopher Walken
T: Dram, Savaş
Two Mules for Sister SaraSara'ya İki Katır (1970)

Two Mules for Sister Sara - Sara'ya İki Katır (1970)

19. yüzyılda Fransız işgalindeki Meksika’da geçen sürükleyici ve anarşik bir macera. Amerikalı bir paralı asker Hogan (Clint Eastwood) üç tacizcinin saldırmak üzere olduğu rahibe Sara’yı (Shirley MacLaine) serserilerin elinden kurtarır. Şans eseri gerçekleşen bu tanışma Hogan’ın işine yarayacaktır. Sara Hogan’ın ele geçirmeyi planladığı garnizondaki askerlerle ilgili bilgi sahibidir. Seyahatlerine birlikte devam eden ikili zamanla birbirleri hakkındaki gerçekleri öğrenirler.

Macera, Komedi, Savaş

Two Mules for Sister Sara
Sara'ya İki Katır (1970) 7
Y: Don Siegel
O: Shirley MacLaine, Clint Eastwood, Manolo Fábregas, Alberto Morin
T: Macera, Komedi, Savaş
Ship of FoolsAptallar Gemisi (1965)

Ship of Fools - Aptallar Gemisi (1965)

1933’te Meksida’dan Almanya’ya( Bremen’e) giden bir şilepteki yolcuları ve onların arasında gelişen olayları anlatıyor. Bu şilep, yükün yanı sıra az sayıda yolcu’da almıştır. Günler geçtikçe yolcular arasında ilişkiler kurulur, bir aşk öyküsü devreye girer ve olaylar hızla gelişmeye başlar... Olumlu eleştiriler alan özellikle finali çok beğenilen “Aptallar Gemisi” sonradan ün yapacak George Segal’in ilk, Vivien Leigh’in ise son filmi... Simone Signoret açısından özelliği ise Fransa dışında çevirdiği en başarılı iki filmden biri oluşu...

Dram, Romantik, Savaş

Ship of Fools
Aptallar Gemisi (1965) 7.2
Y: Stanley Kramer
O: Vivien Leigh, Simone Signoret, José Ferrer, Lee Marvin
T: Dram, Romantik, Savaş
The Man Who Never WasVatan Borcu (1956)

The Man Who Never Was - Vatan Borcu (1956)

Artık benim bir oğlum yok ama sizin bir cesediniz var” İkinci Dünya Savaşında İngilizlerin Almanları çıkarma yapacakları yer konusunda aldatmak için tasarladıkları senaryonun hikâyesi. Sinema tarihinde bir şekilde öne çıkamamış, klasikler arasında adı geçmeyen ama keşfettiğinizde sizi heyecanlandıran filmler vardır. Bu film de işte tam bu kategoriye düşen filmlerden. Gerçek bir hikâyeye dayanan film casusluk, savaş ve gerilim öğeleri ile keyifli bir klasik sinema örneği.

Savaş, Dram

The Man Who Never Was
Vatan Borcu (1956) 7.5
Y: Ronald Neame
O: Clifton Webb, Gloria Grahame, Robert Flemyng, Josephine Griffin
T: Savaş, Dram
A Midnight ClearCesaretin Bedeli (1992)

A Midnight Clear - Cesaretin Bedeli (1992)

2. Dünya Savaşı’nın sonlarında karşı karşıya gelen bir Amerikan birliği ile teslim olmak isteyen bir Alman birliği arasında dostluk bağları oluşur ve birlikte Noel’i kutlarlar. Ancak teslim planındaki değişiklik, iki tarafı birbirleriyle savaşmaya zorlayacaktır.

Dram, Savaş

A Midnight Clear
Cesaretin Bedeli (1992) 7.2
Y: Keith Gordon
O: Peter Berg, Kevin Dillon, Arye Gross, Ethan Hawke
T: Dram, Savaş
Catch-22Barışa Giden Yol (1970)

Catch-22 - Barışa Giden Yol (1970)

II. Dünya Savaşı en çetin günlerini yaşarken, bir savaş pilotu psikolojik sorunları olduğunu resmi olarak kanıtlamaya çalışmaktadır. Adamın "deli" raporu almaktaki tek amacı ise savaştan muaf kalıp bir kez daha bombardıman görevi için uçmamaktır... Yönetmenliğini Mike Nichols'ın üstlendiği filmin senaryosunu Joseph Heller'ın romanından uyarlayan isimse Buck Henry. Oyuncu kadrosu ise Alan Arkin, Martin Balsam ve Richard Benjamin'den oluşuyor. Film savaşın yarattığı delilik kaosu içerisinde en mantığa uygun çözümün gerçek delilikten geçtiğini vurgulayan bir paradi aslında. Askeri mantıksızlık ve toplumdaki bürokrasi mantığı da eleştirilen bir diğer unsur...

Komedi, Dram, Savaş

Catch-22
Barışa Giden Yol (1970) 7.2
Y: Mike Nichols
O: Alan Arkin, Martin Balsam, Richard Benjamin, Art Garfunkel
T: Komedi, Dram, Savaş
All Quiet on the Western FrontBatı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (1930)

All Quiet on the Western Front - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (1930)

Birinci Dünya Savaşı esnasında bir erkek lisesinde öğretmenlik yapan Profesör Kantorek, öğrencilerini savaşa katılmanın ve bir asker olarak savaşta yer almanın son derece onurlu bir mevki olduğu gerekçesiyle doldurmaktadır. Bu etkileyici konuşmalardan etkilenen askerler gönüllü olarak askere yazılarak Alman ordusuna katılırlar. Ancak savaş ne kitaplarda yazdığı, ne de öğretmenlerinin anlattığı türden epik bir olay değildir. Genç askerler bu yanılgının farkında olsalar da artık geriye dönebilmeleri mümkün değildir; tüm toyluklarıyla olup biten tüm siyasi oyunların ve acımasız planların gölgesinde canları için mücade edeceklerdir. Erich Maria Remarque’nin ?Im Western nichts Neues? isimli romanından uyarlanan bir klasik, anlamsız bir kavram olan savaşın yıkıcı etkilerini tüm çarpıcılığıyla ölümsüzleştiriyor.

Dram, Savaş

All Quiet on the Western Front
Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (1930) 8.1
Y: Lewis Milestone
O: Louis Wolheim, Lew Ayres, John Wray, Arnold Lucy
T: Dram, Savaş
Paths of GloryZafer Yolları (1957)

Paths of Glory - Zafer Yolları (1957)

Birinci Dünya Savaşı kaos ortamanın içerisinde Fransız generali Broulard, General Mireau’ya Almanların yönetimindeki Ant tepesinin ne pahasına olursa olsun ele geçirilmesi emrini verir.. General Mireau, askerlerinin hayatını tehlikeye atan bir ölüm yürüyüşü niteliğindeki bu görevi şahsi çıkarları uğruna kabul eder. Görev süresince hiçbir şey beklendiği gibi gitmez ve birliğin başarısızlığa uğrayacağı kesinleşir. Bu noktadan sonra Mireau’nun mevki ve rütbe için tehlikeye attığı bu askerler üzerinden oynadığı kirli oyunlar ve insanlık dışı eylemler, savaşın kaotik ortamı içerisinde insan hayatının ucuzluğunu ortaya koyar. Stanley Kubrick’in gerçekçi başyapıtı uzunca bir süre çeşitli ülkeler tarafından sansüre uğramış, gösterimi yasaklanmıştır.

Komedi, Dram, Savaş

Paths of Glory
Zafer Yolları (1957) 8.5
Y: Stanley Kubrick
O: Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou, George Macready
T: Komedi, Dram, Savaş
The Human Condition III: A Soldier's Prayerİnsan Manzaraları (1961)

The Human Condition III: A Soldier's Prayer - İnsan Manzaraları (1961)

Üçlemenin üçüncü bölümü. Son bölümde Japonların Ruslara karşı yenilgisinden sonra, Japon askeri ve insan sever kahraman Kaji geride kalan askerleri Mançurya'dan geçirir. Sevgili karısına ve eski yaşamına dönmek isteyen Kaji arkadaşlarıyla beraber düşman hattının yakınlarında ilerlerken birçok zorlukla karşılaşır. Sonunda, kendisini ilk bölümdeki konumun tam tersi bir durumda bulur. Kaji artık bir savaş esiridir ve Kaji'nin tüm kalbiyle inandığı Komünizm ideallerine bağlı görünmeyen Ruslar için çalışmak zorunda kalır.

Dram, Tarih, Savaş

The Human Condition III: A Soldier's Prayer
İnsan Manzaraları (1961) 8.8
Y: Masaki Kobayashi
O: Tatsuya Nakadai, Michiyo Aratama, Tamao Nakamura, Yûsuke Kawazu
T: Dram, Tarih, Savaş
Ashes and DiamondsKüller ve Elmaslar (1958)

Ashes and Diamonds - Küller ve Elmaslar (1958)

Filmde, Polonya'da Nazi işgalcilere karşı bir zamanlar zorunlu olarak işbirliği yapmış olan Milliyetçi güçlerin ve Komünistlerin aralarındaki bu ittifakın artık çatırdamaya başladığı 2. Dünya Savaşı'nın son günlerinde, taşralı Milliyetçi bir militan olan Maciek (Zbigniew Cybulski) etkili bir Komünist lideri öldürmekle görevlendirilir. Görevi sırasında kaldığı otelde hayata dair farklı şeyler hissetmeye başlar, bir seçim yapıp sonuçlarına da katlanmak zorunda kalacaktır.

Dram, Savaş

Ashes and Diamonds
Küller ve Elmaslar (1958) 7.9
Y: Andrzej Wajda
O: Zbigniew Cybulski, Ewa Krzyzewska, Waclaw Zastrzezynski, Adam Pawlikowski
T: Dram, Savaş
Springfield RifleÖlüm Harbi (1952)

Springfield Rifle - Ölüm Harbi (1952)

Savaşta korkak davranışları yüzünden ordudan terhis edilen Binbaşı Lex Kearney Birlik için gereken atların nakliyesine karşı yapılan baskınları önlemek için gönüllü olur. Bu saldırıları düzenleyen Konfederasyon askerlerinin arasına karışarak onların güvenini kazanır ve at nakliyelerinin rotalarını içeren gizli bilgileri verenleri öğrenebileceği bir konuma ulaşır.

Savaş, Kovboy

Springfield Rifle
Ölüm Harbi (1952) 6.6
Y: André De Toth
O: Gary Cooper, Phyllis Thaxter, David Brian, Paul Kelly
T: Savaş, Kovboy
Germany Year Zero (1948)

Germany Year Zero (1948)

Edmund, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra harabe olan Almanya’da yaşayan küçük bir çocuktur. Babası yatalak olduğu için, kardeşleriyle beraber eve ekmek getirme görevi ona kalmıştır. Türlü türlü hileler ve hırsızlıklarla ailesinin karnını doyurmaya çalışan küçük Edmond, günün birinde bir öğretmeni tarafından keşfedilir. Ancak öğretmenin onun beynini yıkayıp, ondan her anlamda faydalanmaktan başka bir amacı yoktur.Yeni gerçekçilik akımının öncülerinden olan İtalyan yönetmen Roberto Rossellini bu filmiyle savaş sonrası dönemi çarpıcı bir şekilde yansıtmıştır. Ayrıca filmin finali de çok tartışılıp, büyük bir sansasyon yaratmıştır.

Dram, Savaş

Germany Year Zero (1948) 7.9
Y: Roberto Rossellini
O: Edmund Moeschke, Ernst Pittschau, Ingetraud Hinze, Franz-Otto Krüger
T: Dram, Savaş
The Wind That Shakes the BarleyÖzgürlük Rüzgarı (2006)

The Wind That Shakes the Barley - Özgürlük Rüzgarı (2006)

1920'li yılların ortaları... İrlanda, halen İngiltere'nin bir parçası ve koloni olarak varlığını sürdürmektedir. İngiliz askerlerin İrlanda halkına yaptığı eziyetler de halan dinmemiştir. Damien bu vahşete şahitlik eden binlerce insandan biridir. Bir süre sonra kendisini bu şiddete karşı bir şeyler yapmak zorunda hisseder. Bunun üzerine İrlandalı cumhuriyetçilerin yanına gider. Ancak barış ve barışın getireceği yeni acılar yakındır.Ken Loach'un son dönemde çektiği en önemli filmlerden biri olan Özgürlük Rüzgarı, 2006 yılında Cannes'da Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu.

Dram, Tarih, Savaş

The Wind That Shakes the Barley
Özgürlük Rüzgarı (2006) 7.5
Y: Ken Loach
O: Cillian Murphy, Padraic Delaney, Liam Cunningham, Orla Fitzgerald
T: Dram, Tarih, Savaş
The Miracle of Morgan's CreekMorgan's Creek Mucizesi (1944)

The Miracle of Morgan's Creek - Morgan's Creek Mucizesi (1944)

Saf ve temiz bir genç olan Norval Jones(Eddie Bracken)Morgan's Creek kasabasında çalışkan ,yardımsever kimliği ile tanınmakta ve kasaba bankasında çalışmaktadır.Fiziki yetersizlik sebebiyle askere alınmamanın ezikliğini yaşayan Norval,Kasabanın Polis Memuru Edmund Kockenlocker'(William Demarest)'in aklı havada büyük kızı Trudy(Betty Hutton)'e sırılsıklam aşıktır ancak Trudy hiç oralı değildir. Trudy babasına Norval ile sinemaya gideceğini söyleyerek izn alır ve savaşa gidecek askerlerle dansa gider.Gecenin sonunda çok sarhoş olan Trudy sabah ayıldığında sarhoş kafayla adını bile bilmediği biri ile evlendiğini ve hamile kaldığını geç de olsa anlar.Trudy işin içinden nasıl çıkacağını düşünürken kızkardeşi Emy(Diana Lynn) Norval'la evlenip durumu kurtarması yönünde kendisine akıl verir.Norval ise başına geleceklerden habersizdir.

Komedi, Romantik, Savaş

The Miracle of Morgan's Creek
Morgan's Creek Mucizesi (1944) 8
Y: Preston Sturges
O: Eddie Bracken, Betty Hutton, Diana Lynn, William Demarest
T: Komedi, Romantik, Savaş
Hellcats of the Navy (1957)

Hellcats of the Navy (1957)

Eski Amerikan başkanlarından Ronald Reagan ve eşi his wife, Nancy Davis'in beraber oynadıkları tek film.Reagan, 2.Dünya savaşı sırasında Çin ile Japonya rasındaki mayınlı sularda görev yapan USS Starfish'in kaptanıdır.

Dram, Gerilim, Savaş

Hellcats of the Navy (1957) 5.3
Y: Nathan Juran
O: Ronald Reagan, Nancy Reagan, Arthur Franz, Robert Arthur
T: Dram, Gerilim, Savaş
Incendiesİçimdeki Yangın (2010)

Incendies - İçimdeki Yangın (2010)

Polytechnique'in yönetmeni Denis Villeneuve tarafından Wajdi Mouawad'ın ünlü oyunundan sinemaya uyarlanan bu yürek burkucu trajedi, anneleri Nawal'ın ölümünün ardından Lübnan'a doğru yola çıkan Simon ve Jeanne adlı ikizleri izliyor. Bu serüven annelerinin geçmişine rahatsız edici bir ışık tutarak onları çarpıcı bir gerçekle karşı karşıya getirecektir. İzleyiciyi tamamen içine alan film, tüm iniş çıkışların sonunda şok etkisi yaratıyor...

Dram, Gizem, Savaş

Incendies
İçimdeki Yangın (2010) 8.2
Y: Denis Villeneuve
O: Mustafa Kamel, Hussein Sami, Rémy Girard, Mélissa Désormeaux-Poulin
T: Dram, Gizem, Savaş
J.S.A.: Joint Security AreaBirleşik Güvenlik Bölgesi (2000)

J.S.A.: Joint Security Area - Birleşik Güvenlik Bölgesi (2000)

Güney Kore ile Kuzey Kore'yi ayıran sınırda iki Kuzey Kore askeri öldürülmüştür. Bu durumun üstüne iki tarafın askerleri de birbirine karşı ateş açmaya hazırdır. İki taraf arasında yükselen tansiyonu durdurmak ve krize neden olayı araştırmak için tarafsız kalan İsveç ve İsviçre'den gelen uzmanlarca soruşturulmaya başlanır. Farklı senaryolar üretilen soruşturmada ortaya çıkan, gerçeğin çok daha basit ve çok daha trajik olduğudur. Kazazzade

Dram, Gerilim, Savaş

J.S.A.: Joint Security Area
Birleşik Güvenlik Bölgesi (2000) 7.9
Y: Chan-wook Park
O: Yeong-ae Lee, Byung-hun Lee, Kang-ho Song, Tae-woo Kim
T: Dram, Gerilim, Savaş
Overlord (1975)

Overlord (1975)

Normandiya çıkarmasına hazırlanan askerlerin öyküsünü anlatan İngiliz yapımı bir film..

Dram, Tarih, Savaş

Overlord (1975) 7.2
Y: Stuart Cooper
O: Brian Stirner, Davyd Harries, Nicholas Ball, Julie Neesam
T: Dram, Tarih, Savaş
King RatHain Kral (1965)

King Rat - Hain Kral (1965)

Japonlara esir düşmüş İngiliz ve Amerikalı askerlerin Singapur'daki Changi kampındaki son günlerini anlatıyor. Filmde Japonları neredeyse hiç görmüyoruz. karaborsanın, yalanın dolanın gırla gittiği, yüce askeri değerlerin, rütbelerin hiç bir anlam ifade etmediği kampın kralı amerikalı onbaşı king rolünde George Segal [ki kendisini just shoot me'nin babası olarak hatırlayabilirsiniz], king'in gerçek hayatta aynı salonlarda bulunmasının pek mümkün olmadığı kankası pete marlowe rolünde james fox ve bu ikisine beslediği düşmanlıkla ayakta duran sevimsiz teğmen grey rolünde tom courtenay harikalar yaratıyorlar...(lex luthor) dedikodusu: film en iyi siyah beyaz görüntü yönetimi ve en iyi siyah beyaz sanat yönetimi ve set dekorasyonu dallarında oscara aday olmuş, ancak kazanamamış... işte tüm bu sebeplerden mutlaka izleyin, zorla da olsa izletin!

Savaş, Dram

King Rat
Hain Kral (1965) 7.6
Y: Bryan Forbes
O: George Segal, Tom Courtenay, James Fox, Patrick O'Neal
T: Savaş, Dram
George Stevens: D-Day to Berlin (1994)

George Stevens: D-Day to Berlin (1994)

İkinci dünya savaşına renkli olarak bakan nadir bir belgesel.

Belgesel, Biografi, Savaş

George Stevens: D-Day to Berlin (1994) 7.7
Y: George Stevens Jr.
O: George Stevens Jr., Dick Kent, Ken Marthey, Ivan Moffat
T: Belgesel, Biografi, Savaş

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son