Savaş Filmleri İzle

The WallSniper: Duvar (2017)

The Wall - Sniper: Duvar (2017)

Irak savaşında iki Amerikalı askerden biri Irak'lı keskin nişancı tarafından vurulur. Irak'lı keskin nişancı ile iki askerin ölümle yaşam arasındaki soğuk savaşı odak noktasına alıyor.

Dram,Gerilim,Savaş

The Wall
Sniper: Duvar (2017) 6.3
Y: Doug Liman
O: Aaron Taylor-Johnson,John Cena,Laith Nakli
T: Dram,Gerilim,Savaş
Hell Is for HeroesAteş Hattı (1962)

Hell Is for Heroes - Ateş Hattı (1962)

1944 sonbaharı, bir grup Amerikan askeri, Almanları Siegfried hattının gerisinde tutmakla görevlendirilirler. Koskoca bir ordu karşısında yalnız kalan askerlerin tek bir çareleri vardır; sayılarını çok göstermek. Destek güçleri gelene kadar bu bir avuç asker direnişlerini sürdürebilecekler midir?

Dram, Savaş

Hell Is for Heroes
Ateş Hattı (1962) 7.1
Y: Don Siegel
O: Steve McQueen, Bobby Darin, Fess Parker, Harry Guardino
T: Dram, Savaş
Dunkirk (1958)

Dunkirk (1958)

Fransa'da bir İngiliz onbaşı, subayları öldürüldüğünde. Adamlarının hayatından kendini sorumlu tutar, onbaşı hayatını tehlikeye atarak onları İngiltereye geri götürmek zorundadır..

Dram, Tarih, Savaş

Dunkirk (1958) 7.1
Y: Leslie Norman
O: John Mills, Robert Urquhart, Ray Jackson, Meredith Edwards
T: Dram, Tarih, Savaş
La révolution françaiseFransiz Devrimi (1989)

La révolution française - Fransiz Devrimi (1989)

Fransız ihtilalinin 200. yılı anısına çekilen ve 3'er saatlik iki bölümden oluşan bir film. 1789-1794 arası dönemi bütün ayrıntılarıyla anlatılıyor...

Dram,Tarih,Gerilim,Savaş

La révolution française
Fransiz Devrimi (1989) 7.6
Y: Robert Enrico,Richard T. Heffron
O: Klaus Maria Brandauer,Jane Seymour,François Cluzet,Jean-François Balmer
T: Dram,Tarih,Gerilim,Savaş
The Ottoman LieutenantOsmanlı Subayı (2017)

The Ottoman Lieutenant - Osmanlı Subayı (2017)

Fllm, ülkesindeki adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevine yardımcı olmak için Amerika’yı terk eden idealist genç kadın Lillie’nin (Hera Hilmar) hikâyesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Michiel Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

Dram,Savaş

The Ottoman Lieutenant
Osmanlı Subayı (2017) 8.1
Y: Joseph Ruben
O: Michiel Huisman,Hera Hilmar,Josh Hartnett,Ben Kingsley
T: Dram,Savaş
Tea with MussoliniMussolini İle Çay (1999)

Tea with Mussolini - Mussolini İle Çay (1999)

Floransa, 1934... Farklı kültürleri temsil eden bir grup kadın her öğleden sonra çay içmek için bir araya gelmektedir. Kısa bir süre sonra bu alışılmadık grubun hayatında hızla değişen politik ortamın etkileri görülmeye başlar...

Dram, Komedi, Savaş

Tea with Mussolini
Mussolini İle Çay (1999) 6.9
Y: Franco Zeffirelli
O: Cher, Judi Dench, Joan Plowright, Maggie Smith
T: Dram, Komedi, Savaş
Their FinestAşkın Çekimi (2016)

Their Finest - Aşkın Çekimi (2016)

One Day ve An Education filmleriyle tanınan yönetmen Lone Scherfig’in son filmi, Gemma Arterton ve Me Before You’nun yıldızı Sam Claflin’i buluşturan bir romantik komedi. 2. Dünya Savaşı sırasında A.B.D ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, ulusa moral aşılamak amacıyla Dunkirk Muharebesi’nde kurtarılan askerlerin hikayesini anlatan bir film çekmektedirler. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin işe alınınca, birden kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Senaryo ekibinin başındaki Tom’un sayesinde savaşın tüm zorluklarına rağmen içindeki umudu ve sevgiyi keşfedecektir. BAFTA ödüllü Lissa Evans’ın romanından uyarlanan film, sinemaya ve sinemacılara yazılmış bir aşk mektubu olarak niteleniyor. Carol ve Brooklyn’in Oscar adayı yapımcılarının imzasını taşıyan filmin başrollerindeki Gemma Arterton ve Sam Claflin’e ise usta aktörler Bill Nighy ve Jeremy Irons eşlik ediyor.

Komedi,Dram,Romantik,Savaş

Their Finest
Aşkın Çekimi (2016) 6.9
Y: Lone Scherfig
O: Gemma Arterton,Sam Claflin,Bill Nighy,Jack Huston
T: Komedi,Dram,Romantik,Savaş
The Caine MutinyDenizde isyan (1954)

The Caine Mutiny - Denizde isyan (1954)

İkinci Dünya Savaşı'nın en ateşli zamanlarında, Caine'in kitabına göre davranması yüzünden ikinci kaptan Maryk (Van Johnson) ve tayfası isyana başlarlar. Ancak asıl kırılma noktası bir çok sorgulanan emirinden sonra kaptanın tüm tayfayı Ölüm Tayfunu'na yöneltme emri olur.

Dram, Savaş

The Caine Mutiny
Denizde isyan (1954) 7.9
Y: Edward Dmytryk
O: Humphrey Bogart, José Ferrer, Van Johnson, Fred MacMurray
T: Dram, Savaş
Firebase (2017)

Firebase (2017)

Son zamanlarda ismini sık sık andığımız Neill Blomkamp RAKKA'dan sonra yeni bir kısa filmle daha karşımıza çıkıyor. Oats Studios projesi olan bu kısa filmin ismi FİREBASE. Olaylar bu sefer Vietnam topraklarına taşınıyor. Vietnam'daki savaş sırasında, askerlerin başına tuhaf olaylar gelmeye başlar. Tankların havalarda uçması, insanların garip değişimler geçirmesi gibi bir takım olaylar baş gösterir. CIA olayı araştırmaya koyulur ve buna sebep olan şeyin Nehir Tanrısı denen bir yaratık olduğunu keşfeder. Bu yaratığı durdurmak için Hines isimli bir Amerikan askerini devreye sokar. Böylece Hines'in de olaya katılmasıyla Uzay-Zaman yapısı Hines ve Nehir Tanrısının etrafında bozulmaya başlıyor. Böylece hikaye bambaşka bir boyut kazanıyor. Bu hikaye ile Neill Blomkamp, Vietnam Savaşı’ndaki eşsiz ortamı bilim kurgu ögeleriyle bir araya getirmiş oluyor.

Short,Korku,Bilim-Kurgu,Savaş

Firebase (2017) 7.4
Y: Neill Blomkamp
O: Steve Boyle,Robert Hobbs,Tyler Johnston,Carlo Yu
T: Short,Korku,Bilim-Kurgu,Savaş
Judgment at NurembergNüremberg Duruşması (1961)

Judgment at Nuremberg - Nüremberg Duruşması (1961)

Soğuk savaş sürmektedir ve birçok insan II. Dünya Savaşı'nda yaşanan acı olayları unutmak istemektedir. Suçları hakkında hiçbir şüphe olmamasına rağmen politik baskılar nedeniyle tereddüt geçiren yargıç Haywood, II. Dünya Savaşı'nda Nazi eylemlerini yasal hale getiren dört yargıç hakkında en doğru kararı vermek zorundadır. mercom

Dram, Tarih, Savaş

Judgment at Nuremberg
Nüremberg Duruşması (1961) 8.3
Y: Stanley Kramer
O: Spencer Tracy, Burt Lancaster, Richard Widmark, Marlene Dietrich
T: Dram, Tarih, Savaş
The Army of ShadowsGölgeler Ordusu (1969)

The Army of Shadows - Gölgeler Ordusu (1969)

Direniş savaşçısı Philippe Gerbier, Vichy'de tutuklanır ve Gestapo'ya teslim edilmeden önce bir esir kampına gönderilir. Kendisine ve grubuna ihanet eden ihbarcının peşini bırakmamakta kararlıdır.Filmin ana konusu İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman işgali altındaki Lyons'da, Fransız Direnişi'nin cesur ve karmaşık çalışmalarının karanlık bir betimlemesidir.

Dram, Savaş

The Army of Shadows
Gölgeler Ordusu (1969) 8.2
Y: Jean-Pierre Melville
O: Lino Ventura, Paul Meurisse, Jean-Pierre Cassel, Simone Signoret
T: Dram, Savaş
The Zookeeper's WifeUmut Bahçesi (2017)

The Zookeeper's Wife - Umut Bahçesi (2017)

The Zookeeper’s Wife filmi 2. Dünya Savaşı’nın başlarında 1939 senesinde Almanya’nın Polonya’yı işgal etmek amacıyla girişti hava hareketi sonucunda Polanya’nın Warsaw adında ki hayvanat bahçesine isabet eden bombadan ötürü tahribat alanına dönüşen havanat bahçesini Nazi Almanya’sı yakaladıkları Yahudi esirleri burada barındırmaya başlar. Esir alınan Yahudiler hava karardığında gecenin ilk ışığından son ışığına birbirleri ile muhabbetler edip yemeklerini yemeleri ile dikkatleri üzerlerine çekmeden esir olmayı kabullenmiş görüntüsü çizerek büyük özgürlük isyan girişimi izin gerekli cephane mühimmatını ve bu uğurda savaşacak insanları tedarik etme gayretlerine şahit olacağız.

Biografi,Dram,Tarih,Savaş

The Zookeeper's Wife
Umut Bahçesi (2017) 7.1
Y: Niki Caro
O: Jessica Chastain,Johan Heldenbergh,Daniel Brühl,Timothy Radford
T: Biografi,Dram,Tarih,Savaş
The Sea WolvesDeniz Kurtları (1980)

The Sea Wolves - Deniz Kurtları (1980)

Gerçek bir 2.Dünya savaşı hikayesi.. İngilizler bir alman gemisine saldırmak zorundadır fakat Gemi güvenli bir tarafsız limandadır ve İngilizler eski asker ve yaşlıları kullanmaya karrar verir...

Aksiyon, Tarih, Savaş

The Sea Wolves
Deniz Kurtları (1980) 6.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: Gregory Peck, Roger Moore, David Niven, Trevor Howard
T: Aksiyon, Tarih, Savaş
The Exception (2016)

The Exception (2016)

Bir Alman askeri, II. Dünya Savaşı’nın Hollanda direnişi ayağında, Kaiser Wilhelm’in evine sızmak için bir casus yerleştirip yerleştirmediklerini araştırmaya çalışır fakat bu araştırma sırasında Hollandalı Yahudi bir genç kadının tuzağına düşecek midir düşmeyecek midir?

Dram,Romantik,Savaş

The Exception (2016) 6.8
Y: David Leveaux
O: Lily James,Jai Courtney,Christopher Plummer,Loïs van Wijk
T: Dram,Romantik,Savaş
Mrs. MiniverBayan Miniver (1942)

Mrs. Miniver - Bayan Miniver (1942)

Altı Oscar kazanan BAYAN MİNİVER, savaşın başlarında ABD'nin Avrupa'ya müdahale etmesi doğrultusundaki kamuoyu desteğini oluşturan ve devam etmesini sağlayan bir İkinci Dünya Savaşı propaganda filmiydi. İngiliz "orta sınıf" ailesi Miniver'lar, savaşın ilk aylarını Belham kasabasında geçirirler. Miniver'ların oğlu Vin, bir yandan bombalardan isabet almamaya çalışırken, bir yandan da Leydi Beldon'ın zarif torunu Carol'a kur yapar. İstasyon şefi Bay Ballard yetiştirdiği güle Bayan Miniver'ın adı verilir ve gururlu yaşlı Leydi Beldon'ın gülüne rakip olarak yarışmaya sokulur. Daha sonra, Vin Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne katılır; Bayan Miniver'in iriyarı kocası Clem İngiliz Ordusu'nun Dunkerque'ten dramatik bir biçimde tahliyesine gezinti teknesiyle yardımcı olur; Nazi bombalarının güllerini mahvetmesine göz yummayı reddeden hoş, kibar ama güçlü bir iradeye sahip Bayan Miniver ise, bahçede bulduğu yaralı Alman paraşütçüsünü etkisiz hale getirir…

Dram, Savaş

Mrs. Miniver
Bayan Miniver (1942) 7.7
Y: William Wyler
O: Greer Garson, Walter Pidgeon, Teresa Wright, Dame May Whitty
T: Dram, Savaş
Tiger Raid (2016)

Tiger Raid (2016)

İki paralı asker, bir kaçırma işini bitirmek üzere Irak’a yola çıkar. Baskın sırasında, yaşanmışlıklar gün yüzüne çıkar ve birbirlerini yeme noktasına getirir.

Aksiyon,Suç,Dram,Gerilim,Savaş

Tiger Raid (2016) 4.7
Y: Simon Dixon
O: Brian Gleeson,Damien Molony,Sofia Boutella,Rory Fleck Byrne
T: Aksiyon,Suç,Dram,Gerilim,Savaş
City of Life and DeathYaşam ve Ölüm Kenti (2009)

City of Life and Death - Yaşam ve Ölüm Kenti (2009)

"Nanjing ! Nanjing !" ya da Avrupa ve ABD piyasalarındaki ismiyle "City of Life and Death", -Yaşam ve Ölüm Kenti- 2009 yılında çekilen Çin Halk Cumhuriyeti imalatı bir film. Bu tarihi filmin yönetmeni aynı zamanda senaryosunu da kaleme alan Lu Chuan, üçüncü uzun metrajlı filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Filmin ana omurgasını Nanjing'in mücadelesi ve kötü akıbeti oluşturmakta... Japon-Çin savaşın esnasında vuku bulan tecavüz olayı ve işlenen katliamların oluşturduğı hikaye, göz alıcı bir sinema eserini oluşturmakta...

Dram, Tarih, Savaş

City of Life and Death
Yaşam ve Ölüm Kenti (2009) 7.7
Y: Chuan Lu
O: Ye Liu, Yuanyuan Gao, Hideo Nakaizumi, Wei Fan
T: Dram, Tarih, Savaş
SaboteurSabotajcı (1942)

Saboteur - Sabotajcı (1942)

Uçak fabrikasında çalışan Barry Kane, fabrikasını sabote etmek ve bir iş arkadaşının ölümüne yol açmakla suçlanıyor. Aslında, kimsenin şüphelenmeyeceği Amerikalı hayırsever Charles Tobin'in başını çektiği, akıllı bir Nazi casus şebekesi suçu onun üzerine yıkıyor.Kane, gerçek sabotajcının peşinde Los Angeles'tan New York'a tüm ülkeyi katediyor. Tabii ki bu arada polis de onun takip ediyor. Yolda yanına Patricia Martin adında isteksiz bir "yol arkadaşı" da alıyor. Kız önceleri Kane'e tepeden bakıyor ve onu ilk fırsatta yetkililere teslim etmek istiyor ama yavaş yavaş genç adamın masum olduğunu anlıyor.Sürekli tırmanan gerilimine, eli kulağında ölüm ve dehşet havasına, zekâ dolu diyaloglarına karşın, bu filmde bir tür sıradanlık olduğu yorumları yapılır.

Gerilim, Savaş

Saboteur
Sabotajcı (1942) 7.2
Y: Alfred Hitchcock
O: Priscilla Lane, Robert Cummings, Otto Kruger, Alan Baxter
T: Gerilim, Savaş
Before the FallÇöküşten Önce (2004)

Before the Fall - Çöküşten Önce (2004)

Berlinli bir işçi ailesinin oğlu olan on yedi yaşındaki Friedrich, bokstaki başarıları sayesinde 1942 yılında seçkin bir Nazi okuluna, NAPOLA'ya kabul edilir. Ancak resmi ideolojiye karşı çıkan ve bir Nazi önderinin oğlu olan yakın arkadaşının başına gelenleri görünce, özgürlüğünün aslında tehdit altında olduğunu ve kendine olan saygısının azaldığını fark eder.

Dram, Spor, Savaş

Before the Fall
Çöküşten Önce (2004) 7.5
Y: Dennis Gansel
O: Max Riemelt, Tom Schilling, Jonas Jägermeyr, Leon A. Kersten
T: Dram, Spor, Savaş
Bitter Harvest (2017)

Bitter Harvest (2017)

SSCB zamanında Ukrayna, bütün birliğin tahılını üreten topraklara ve deneyimli çiftçilere sahiptir. Lenin zamanında da Stalin zamanında da Ukrayna'nın emekleri sömürülmektedir. Halkın tek isteği özgür olmaktır. Küçük bir Ukrayna köyünde yaşayan genç ressam Yuri, çocukluğundan beri aynı kıza aşıktır. Tam büyüyüp Natslka ile evlendiklerinde, Stalin yönetime geçer ve komünizm nedeniyle köyün bütün varlıklarına el konur. Dikta rejimin baskısından kaçan Yuri, istemeden de olsa karısı Natalka'yı geride bırakıp Kiev'e gider. Rus topraklarının tamamında kıtlık çıkar ve insanlar açlıktan ölmeye başlar. Sınırların kapatılması ve annesinin hastalığı nedeniyle Yuri'nin yanına gidemeyen Natalka, zorluklarla tek başına mücadele etmek zorunda kalır. Film, Stalin döneminde Ukrayna halkının çektiği çileleri anlatırken, Yuri ile Natalka'nın birbirlerine kavuşma mücadelesini ve komünist dikta rejiminin baskılarını da gözler önüne seriyor.

Dram,Romantik,Savaş

Bitter Harvest (2017) 6.1
Y: George Mendeluk
O: Max Irons,Samantha Barks,Terence Stamp,Barry Pepper
T: Dram,Romantik,Savaş
Operation: DaybreakŞafak Operasyonu (1975)

Operation: Daybreak - Şafak Operasyonu (1975)

Prag Kasabı olarak bilinen General Reinhard Heydrich, 1941 yılının Çekoslavakya'sında o dönem için son derece önemli bir göreve getirilmiştir. Hitler'ın sağ kollarından biri olan Heydrich'in bu durumu özellikle Londra'yı alarma geçirir. Heydrich'i öldürmek için plan yapan İngilizler bu doğrultuda Çek asıllı üç vatandaşı ikna ederler. Kubis, Curda ve Gabcik bu önemli görevi başarıya ulaştırmak yola çıkarlar

Dram, Tarih, Savaş

Operation: Daybreak
Şafak Operasyonu (1975) 7.2
Y: Lewis Gilbert
O: Timothy Bottoms, Martin Shaw, Joss Ackland, Nicola Pagett
T: Dram, Tarih, Savaş
War MachineSavaş Makinesi (2017)

War Machine - Savaş Makinesi (2017)

Günümüzün savaşlarla dolu dünyasında, yazar ve yönetmen David Michôd üst düzey bir Amerikan askerinin inişli çıkışlı hayat hikayesini kâh tüm gerçekliğiyle, kâh acımasız bir parodi tadında ekranlara taşırken, gerçeğin ve parodinin nerede başlayıp nerede bittiğini de tartışmaya açıyor. Filmde gözünü karartıp kendini çılgın bir savaşın ortasına atan, doğuştan lider karakterli, kendine sonsuz güveni olan bir asker; Michôd'nun absürt bakış açısıyla anlatılıyor. Hikâyenin merkezinde, Brad Pitt'in hayat verdiği gelmiş geçmiş en uç savaş karakterlerinden biri yer alıyor: başarılı ve karizmatik orgeneral Stanley McChrystal. Afganistan'daki NATO güçlerine adeta bir rock star gibi giriş yapan orgeneralin tüm karizması bir gazetecinin sınır tanımayan makalesiyle yıkılacaktır.

Komedi,Dram,Savaş

War Machine
Savaş Makinesi (2017) 6.3
Y: David Michôd
O: Brad Pitt,Anthony Hayes,John Magaro,Anthony Michael Hall
T: Komedi,Dram,Savaş
Ballad of a SoldierAskerin Türküsü (1959)

Ballad of a Soldier - Askerin Türküsü (1959)

During World War II, 19 year old soldier Alyosha gets a medal as a reward for a heroic act at the front. Instead of this medal he asks for a few days leave to visit his mother and repair the roof of their home. On the train eastwards he meets Shura who is on her way to her aunt. In those few days traveling together they fall in love.

Dram, Romantik, Savaş

Ballad of a Soldier
Askerin Türküsü (1959) 8
Y: Grigoriy Chukhray
O: Vladimir Ivashov, Zhanna Prokhorenko, Antonina Maksimova, Nikolay Kryuchkov
T: Dram, Romantik, Savaş
The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara100 Yılın İtirafları (2003)

The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara - 100 Yılın İtirafları (2003)

"100 Yılın İtirafları", Başkan Kennedy ve Başkan Johnson dönemlerindeki eski Savunma Bakanı Robert S. McNamara'ın gözüyle Amerika'ın hikayesini anlatıyor... McNamara, 20.yüzyılın en tartışma yaratan ve en etkili politik figürlerinden biriydi. Şimdi tarihte ilk kez ödüllü yönetmen Errol Morris ile kafa kafaya verip, yakın Amerikan tarihindeki geleceği en çok etkileyecek olayları tüm samimiyeti, gerçekliği ve detaylarıyla gözler önüne seriyorlar... Ülkesinin son yıllardaki en değişken dönemi boyunca, dünyanın en büyük askeri gücünün lideri olan McNamara, 1945 Tokyo Bombardımanı'ın, Küba Krizi'in ve Vietnam Savaşı'ın etkilerinin, şaşırtıcı içyüzünü paylaşıyor. Başkanlar John F.Kennedy ve Lyndon B.Johnson'n kayıdı yeni yayınlanan Oval Ofis'eki görüşmelerinin de yeraldığı 100 Yılın İtirafları, yakın ve kişisel bilgilere dayalı bakış açısıyla eleştirmenlerce ayakta alkışlandı...

Belgesel, Tarih, Savaş

The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara
100 Yılın İtirafları (2003) 8.2
Y: Errol Morris
O: Robert McNamara
T: Belgesel, Tarih, Savaş
Casualties of WarSavaş Günahları (1989)

Casualties of War - Savaş Günahları (1989)

Dünya tarihinin kanlı sayfalarından bir yaprak: Vietnam Savaşı. Beş Amerikan askeri, yerli halktan bir kızı kaçırarak tecavüz eder. İçlerinden sadece biri, bunu reddetse de, diğerlerine engel de olmaz. Genç kızın daha sonra öldürülmesiyle olayın asla kapanmayacak insani boyutu açılacaktır.Tek bir olay üzerinden, genel olarak savaşın insanı acımasızlaştıran yönlerini eleştirel bir gözle ele alan Brian De Palma imzalı film, savaş karşıtı filmler arasında önemli yeri olan bir çalışma.

Dram, Tarih, Savaş

Casualties of War
Savaş Günahları (1989) 7
Y: Brian De Palma
O: Michael J. Fox, Sean Penn, Don Harvey, John C. Reilly
T: Dram, Tarih, Savaş
BattlegroundKahramanlar Taburu (1949)

Battleground - Kahramanlar Taburu (1949)

Aralık, 1944. Naziler Belçika’daki Ardennes Ormanı’na dönerler. Bulge Savaşı sırasında Belçika’daki Bastogne kasabasını kuşatırlar; Amerikan Ordusu 101. Hava Tugayı’nı da şehirde kapana kıstırmış olurlar. 101. bölük için işler daha da kötüye gider çünkü savaş boyunca tüm bölgeyi yoğun bir sis kaplar. Bu durum yardımın gelmesini de zorlaştırır.

Aksiyon, Savaş, Dram

Battleground
Kahramanlar Taburu (1949) 7.6
Y: William A. Wellman
O: Van Johnson, John Hodiak, Ricardo Montalban, George Murphy
T: Aksiyon, Savaş, Dram
Paradise RoadCennet Yolu (1997)

Paradise Road - Cennet Yolu (1997)

İkinci Dünya Savaşı süresince bir Japon toplama kampında biraraya gelen farklı ülkelerden ve farklı sosyal sınıflardan bir grup kadının yaşam mücadelesini anlatan film, esaretin yıkıcı baskısını müzikle hafifletmeye çalışan insanların direncini konu alıyor.Esir kampında bir koro kuran İngiliz müzisyen rolündeki Glenn Close'un güçlü karakterinin önderliğinde birbirlerine destek olmaya çalışan kadınlar arasında Pauline Collins, Francis McDormand ve Julianna Marguilies gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Dram, Tarih, Savaş

Paradise Road
Cennet Yolu (1997) 6.8
Y: Bruce Beresford
O: Glenn Close, Frances McDormand, Pauline Collins, Cate Blanchett
T: Dram, Tarih, Savaş
Operation PetticoatDonanmanın Melekleri (1959)

Operation Petticoat - Donanmanın Melekleri (1959)

Donanmaya henüz katılmış olan bir ABD denizaltısı II. Dünya Savaşı'nın hemen başlarında Filipinler'de daha limandayken batırılır. Geminin hevesli ve gayretli komutanı (Cary Grant) üstlerinin itirazına rağmen kendi imkânları ile denizaltıyı onarıp savaşa sokabileceğinde ısrar eder. Denizaltıyı onarılacağı emniyetli bölgeye götürürlerken mahsur kalmış bir grup ordu hemşiresi subayı da denizaltıya almak zorunda kalırlar.İlk bakışta sıradan yüzeysel bir durum komedisi gibi gözükse de filmin çevrildikten yarım asır sonra bile hala popüler olarak kalabilmesindeki sırrı, özellikle filmin ikinci yarısında kadınların denizaltıya gelmeleri ile devreye giren kadın erkek ilişkileri üzerine kurnazca kurulmuş incelikli mizah ve hicivdir.(Filmin özgün isminde geçen petticoat kelimesi İngilizce'de "kadınların iç etekliği, kombinezon" anlamına gelmektedir)

Komedi, Romantik, Savaş

Operation Petticoat
Donanmanın Melekleri (1959) 7.3
Y: Blake Edwards
O: Cary Grant, Tony Curtis, Joan O'Brien, Dina Merrill
T: Komedi, Romantik, Savaş
Across the WatersÖzgürlük Uğruna (2016)

Across the Waters - Özgürlük Uğruna (2016)

1943 yılında Almanlar, Yahudi Danimarkalı’ların peşindedir. Danimarkalı müzisyen Arne Itkin, karısı ve 5 yaşındaki kızı ile birlikte geç olmadan İsveç’e kaçmaları gerektiğini anlar. Ancak her yer Gestapo ajanları ile doluyken ve Danimarkalılar bile onları ihbar edebilecekken bu kaçış hiç kolay olmayacaktır.

Dram,Tarih,Savaş

Across the Waters
Özgürlük Uğruna (2016) 6.3
Y: Nicolo Donato
O: David Dencik,Danica Curcic,Jakob Cedergren,Nicolas Bro
T: Dram,Tarih,Savaş
The AscentTırmanış (1977)

The Ascent - Tırmanış (1977)

İkinci Dünya Savaşı yıllarında geçen hikayede iki Sovyet partizanı olan Sotnikov ve Rybak, yemek bulmak için Belarus'un bir kasabasına giderler. Birliklerine geri dönerken Alman devriyesi tarafından yakalanırlar ve bir şekilde kaçmayı başarırlar. Ancak Sotnikov ayağından vurulduğu için yola devam edemeyince Rybak bulduğu ilk evde gizlenmeyi başarır. Üç çocuklu bir anne olan Demchikha'nın evinde bir süreliğine saklanmayı başarsa da sonunda Almanlar tarafından yakalanırlar. Bir toplama kampına götürülen Rybak ve Demchikha'yı zor günler beklemektedir.

Dram, Savaş

The Ascent
Tırmanış (1977) 8.3
Y: Larisa Shepitko
O: Boris Plotnikov, Vladimir Gostyukhin, Sergey Yakovlev, Lyudmila Polyakova
T: Dram, Savaş

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son