Romantik Filmleri İzle

Man's Favorite Sport?Acemi Balıkçı (1964)

Man's Favorite Sport? - Acemi Balıkçı (1964)

Kahramanımız Roger Willoughby balık avı konusunda tam bir uzman. Hatta bu konuda bir de kitap yazmış. Av malzemeleri satan bir mağazada müşterilere danışmanlık yapıyor ve onlar tarafından çok seviliyor. Tek sorun hayatında hiç balık avına çıkmamış olması ve bunu herkesten gizlemesi. Bir gün patronunun baskısıyla balık avı turnuvasına katılmak zorunda kalıyor ve macera başlıyor...

Komedi, Romantik

Man's Favorite Sport?
Acemi Balıkçı (1964) 7.2
Y: Howard Hawks
O: Rock Hudson, Paula Prentiss, Maria Perschy, John McGiver
T: Komedi, Romantik
A Place in the Sunİnsanlık Suçu (1951)

A Place in the Sun - İnsanlık Suçu (1951)

George Eastman, varlıklı amcası Charles'ın fabrikasında çalışması için bir teklif alır ve otostop çekerek şehre doğru yolculuk etmeye başlar. George kısa zamanda başarılı olabilmek için oldukça sıkı bir şekilde çalışmakta, iş arkadaşı Alice Tripp dışında hiç kimseyle iletişim kurmamaktadır. Ancak aralarında beklenmeyen bir ilişki yaşanır ve bu durum şirket kurallarına aykırıdır. George bir gün bir partiye gider ve burada güzel Angela Vickers'la karşılaşır. İkili birbirlerini gördükleri an aşık olurlar. Zaman geçer ve birlikte güzel bir ilişkileri vardır. Ancak ortada bir sorun vardır. Alice, George'u tehdit etmeye başlar...

Dram, Romantik

A Place in the Sun
İnsanlık Suçu (1951) 7.9
Y: George Stevens
O: Montgomery Clift, Elizabeth Taylor, Shelley Winters, Anne Revere
T: Dram, Romantik
Never Say Never Again007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

Never Say Never Again - 007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

SPECTRE isimli terörist bir organizasyon dünyanın sonunu getirmek konusunda tehditler savurmaktır etrafına. Örgütün elindeki nükleer silahlar, tüm dünyayı korkutacak kadar ölümcüldürler. İngiliz Gizli Servisi MI6, bu konuda en gözde ajanı olan 007 James Bond'u görevlendirecektir. James Bond ve teröristler arasında amansız bir mücadele başlayacaktır. Filmin Bond kızı olarak Kim Basinger ve Barbara Carrera ikilisini görmek mümkün.

Aksiyon, Macera, Romantik

Never Say Never Again
007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983) 6.2
Y: Irvin Kershner
O: Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera
T: Aksiyon, Macera, Romantik
Waterloo BridgeWaterloo Köprüsü (1940)

Waterloo Bridge - Waterloo Köprüsü (1940)

İkinci Dünya Savaşının arefesinde, bir İngiliz subayı Waterloo Köprüsünü bir kez daha ziyaret eder. Bu ziyaret, Birinci Dünya Savaşı yıllarındaki gençliğini ve cepheye gönderilmesinden az önce tanıdığı genç balerini anımsamasına vesile olur. Myra, kendisiyle birlikteyken sokağa çıkma yasağını ihlâl etmiş ve Bale Grubundan kovulmuştur. Londra sokaklarında hayatını sürdürmeye çalışırken, âşığının savaşta öldüğü haberi daha da batağa saplanmasına neden olur. Ama haber asılsızdır. Roy kendisini bulup taşradaki aile evine götürdüğünde, Myra geçirdiği korkunç yılların kötü bir rüya olarak kalacağını ummaktadır.

Dram, Savaş, Romantik

Waterloo Bridge
Waterloo Köprüsü (1940) 7.8
Y: Mervyn LeRoy
O: Vivien Leigh, Robert Taylor, Lucile Watson, Virginia Field
T: Dram, Savaş, Romantik
Days of HeavenCennet Günleri (1978)

Days of Heaven - Cennet Günleri (1978)

Ağır sanayi işçileri Bill ve Abby güneye doğru daha iyi bir iş bulmak için yola çıkarlar. Yanlarında manevi kardeşleri saydıkları Linda da bulunmaktadır. İki kardeş olduklarını söyleyen Bill ve Abby büyük bir çiftlikte mevsimlik işçi olarak çalışmaya başlarlar. Toprak sahibinin Abby'ye olan duygularının farkında olan ve onun ölümcül bir hastalığa sahip olduğunu şans eseri öğrenen Bill, zengin olmanın yolunu bulduğunu düşünür. Gerçekten de kardeş gibi davranarak çiftlikte kalan ve ardından toprak sahibi ile evlenen Abby, bir süre sonra Bill ve eşi arasında kalmaya başlar. Abby'ye aşık olan Bill ise gün geçtikçe bu evlilikten rahatsızlık duyacak ve olmadık işlere başvuracaktır.

Dram, Romantik

Days of Heaven
Cennet Günleri (1978) 8
Y: Terrence Malick
O: Richard Gere, Brooke Adams, Sam Shepard, Linda Manz
T: Dram, Romantik
The Umbrellas of CherbourgCherbourg Şemsiyeleri (1964)

The Umbrellas of Cherbourg - Cherbourg Şemsiyeleri (1964)

Cannes'dan En İyi Film Ödülü'yle dönen 'Cherbourg Şemsiyeleri', bir şemsiye dükkanının sahibi olan üvey annesiyle birlikte yaşayan genç bir kadının öyküsünü anlatıyor. Bir süre sonra aşık olduğu adamla evlenmek istemesi ve annesinin buna karşı çıkmasıyla başlayan olaylar, kadının sevgilisinin iki yıllığına askere gitmesiyle dramatik bir boyut kazanır. Zaman geçecek ve pek çok şey için geç kalınmış olacaktır.

Dram, Müzikal, Romantik

The Umbrellas of Cherbourg
Cherbourg Şemsiyeleri (1964) 7.8
Y: Jacques Demy
O: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel
T: Dram, Müzikal, Romantik
Paterson (2016)

Paterson (2016)

Bağımsız Amerikan sinemasının kahramanlarından Jim Jarmusch, izleyiciye sevdirdiği vampirlerden sonra sıradan insanlara dönüyor. Filme de adını veren Paterson, New Jersey’de Paterson kasabasında yaşayan bir otobüs şoförü; fazla konuşmayı sevmeyen, hep yanında tuttuğu not defterine şiirler yazan sıradan bir adam. Jarmusch, “şiirsel” sinemasını Paterson’da şiirin kendisiyle harmanlıyor ve izleyen herkesin tanışmaya bayılacağı bir karakteri çıkarıyor karşımıza. Paterson’ı canlandıran ve en son Star Wars’da Kylo Ren olarak izlediğimiz Adam Driver’a İran asıllı Golshifteh Farahani eşlik ediyor.

Komedi, Dram, Romantik

Paterson (2016) 7.7
Y: Jim Jarmusch
O: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie, Rizwan Manji
T: Komedi, Dram, Romantik
The Submarine Kid (2015)

The Submarine Kid (2015)

Spencer ismindeki bir çocuğun havuz sevdası ile geçirdiği gençlik döneminden sonraki hikayesi anlatılıyor. Spencer çocukluğundan beri devamlı havuzlarda ve göletlerde zamanını geçirmiştir. Bu su sevdası sayesinde kendini çok geliştirerek kasabanın gözdesi haline gelmiştir. Büyüdükten sonra ABD denizcisi olarak göreve başlayan Spencer bir süre sonra evine ve ailesine geri dönmüştür. Ancak Geçirdiği büyük bir savaş sonrasında eve dönmesine rağmen aklından yaşadıklarını bir türlü atamayıp garip halisülasyonlar görmektedir.

Dram, Romantik

The Submarine Kid (2015) 6
Y: Eric Bilitch
O: Finn Wittrock, Emilie de Ravin, Nancy Travis, Jessy Schram
T: Dram, Romantik
Tanna (2015)

Tanna (2015)

Film, Pasifik adasında yer alan yağmur ormanı kaplı, aktif volkan tarafından kapanmış bir yerde geçiyor. Yakel kabilesinde yürek burkan bir hikayeyi, bir kız kardeşin sadakatini, yasak bir aşkı, eski ile modernin arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Bentley Dean ve Martin Butler'ın yönettiği Tanna, ismini hikayenin geçtiği Güney Pasifik’te bulunan Tanna Adası’ndan alıyor.

Dram, Romantik

Tanna (2015) 7.2
Y: Martin Butler, Bentley Dean
O: Mungau Dain, Marie Wawa
T: Dram, Romantik
Requisitos para ser una persona normalNormal İnsan Olma Yolları (2015)

Requisitos para ser una persona normal - Normal İnsan Olma Yolları (2015)

30 yaşında, kendine özgü bir kadın olan Maria’nın hayatta tek bir amacı vardır: “normal” bir insan olmak. Fakat öncelikle kendinin ne tür bir insan olduğunu keşfetmek zorundadır...

Komedi, Aile, Romantik

Requisitos para ser una persona normal
Normal İnsan Olma Yolları (2015) 6.5
Y: Leticia Dolera
O: Leticia Dolera, Manuel Burque, Silvia Munt, Jordi Llodrà
T: Komedi, Aile, Romantik
Cactus FlowerKaktüs çiçegi (1969)

Cactus Flower - Kaktüs çiçegi (1969)

Toni Simmons evli aşığının karısını terk etmemesinin tek sebebinin çocuklar olduğuna inanmaktadır. Gerçekte dişçi sevgilisi Julian Winston evli bile değildir, -sadece kadınlara evlenmemek için öyle söylemektedir. Julian, Toni ile evlenmeye karar verdiğinde o, ilk karısını görmek ister ve Julian da bu rolü oynaması için uzun zamandır hemşiresi ve resepsiyonisti olan Stephanie Dickinson'dan yardım ister.

Komedi, Romantik

Cactus Flower
Kaktüs çiçegi (1969) 7.2
Y: Gene Saks
O: Walter Matthau, Ingrid Bergman, Goldie Hawn, Jack Weston
T: Komedi, Romantik
One DayBir Gün (2016)

One Day - Bir Gün (2016)

Denchai (Chantavit Dhanasevi), iş arkadaşları tarafından sürekli görmezden gelinen, çekingen ve yalnız bir teknik destek elemanıdır. Ofis çalışanlarından Nui'ye (Nittha Jirayungyurn) aşıktır. Bir gün şirketleri tarafından tüm çalışanlar Hokkaido'ya, kayak tatiline götürülürler. Ancak Nui geçirdiği bir kaza sonucu geçici olarak hafızasını yitirir. Denchai'nin aradığı fırsat ayağına gelmiştir, sadece 24 saat için bile olsa sevildiğini hissedebilmek için Nui'ye sevgili oldukları yalanını söyler.

Romantik

One Day
Bir Gün (2016) 8.4
Y: Banjong Pisanthanakun
O: Chantavit Dhanasevi, Nittha Jirayungyurn, Theerapat Sajakul
T: Romantik
Sophie's ChoiceSophie'nin Seçimi (1982)

Sophie's Choice - Sophie'nin Seçimi (1982)

Sophie, Nazi kamplarından kurtulmuş ve Nathan’ın varlığı ile yaşamak için bir neden bulabilmiş bir kadındır. Onun 1947’de geçen hikayesi, genç yazar Stingo'nun ağzından anlatılıyor. Stingo, bu ikili arasındaki inişli çıkışlı ve zorlu aşkın şahidi konumundadır. Sophie devamlı kabuslar ve huzursuzluk veren hayaller görürken, Nathan da soykırım takıntısı yüzünden şizofreniye varan şiddetli krizler ile baş etmeye çalışmaktadır. Stingo, kadının koluna damgalanmış numarayı görünce yaşadıklarını öğrenmek ister. Sophie deneyimlediklerini paylaştıkça, ilişki içindeki sorunların kaynağı da yavaş yavaş aydınlanmaya başlar: Sophie, kampta Naziler tarafından hayatı boyunca kendisinde derin yaralar bırakacak bir karar almaya zorlanmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nı Yahudi kampları ve bir annenin çaresizliği üzerinden anlatan Sophie'nin Seçimi, savaş sonrası oluşan ruhsal etkilere de ışık tutuyor.

Dram, Romantik

Sophie's Choice
Sophie'nin Seçimi (1982) 7.7
Y: Alan J. Pakula
O: Meryl Streep, Kevin Kline, Peter MacNicol, Rita Karin
T: Dram, Romantik
The Lake HouseGöl Evi (2006)

The Lake House - Göl Evi (2006)

İki insan birbirleri ile gerçek anlamda birleştiklerinde aralarındaki bağ bazen öylesine naif ve basit olur ki cennetteyken bile yüreği harekete geçirebilir. Her seferinde doğru yerlerde ama yanlış zamanlarda bir araya gelen kalpleri cennet, gözyaşları ile yıkar. Bu kırık kalpleri onarmak için ise cennet, zamanı aşar. Kate, doktorluk mesleğinde bir başka iş teklifi nedeni ile oturduğu yerden taşınmak zorunda kalır. Göl kenarındaki evinden ayrılmak ise işin en zor kısmıdır. Kendisinden sonraki kiracıya, kendi adına gelecek mektupları göndermesi için bir not bırakır. Yeni kiracı Alex, evi dehşet bir halde bulur. Bakımsız, pis ve yıllar içinde yıpranmış bir hali vardır. Tuhaf bir zaman kayması imkansız bir aşkın başlangıcıdır.

Dram, Fantastik, Romantik

The Lake House
Göl Evi (2006) 6.8
Y: Alejandro Agresti
O: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Christopher Plummer, Ebon Moss-Bachrach
T: Dram, Fantastik, Romantik
Loving (2016)

Loving (2016)

Günümüzden yaklaşık olarak bir asır öncesinde, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait Virgina Eyaleti’nde çıkarılan bir yasa ile rengi beyaz olan bir insan ile rengi siyah olan bir insanın evlenmesi yasaktır. Yasanın ihlali sonucunda suçlular hapis cezası yargısı ile yargılanırlar. Böylesine bir kanun kendilerini eşitliğin ve demokrasinin anavatanı olarak görün Amerika Birleşik Devletleri’nde ırçılığın olduğunu alenen beyan eden bir kanundur. Bu kanuna karşı gelerek evlenen Richard Loving ile Mildred Loving çiftinin tüm dünya ırkçılığa karşı olduklarına dair açıklamalarda bulunmalarını ile halkın kendilerine destek verip haklı görülmeleri ile dünyada ırkçılığa karşı önemli bir duruş sergilemelerini, kendilerini ırkçılığın sembolü ilan etmelerini, ölümsüzleşmelerini izleyeceğiz.

Biografi, Dram, Romantik

Loving (2016) 7.3
Y: Jeff Nichols
O: Ruth Negga, Joel Edgerton, Will Dalton, Dean Mumford
T: Biografi, Dram, Romantik
The Man Without a PastGeçmişi Olmayan Adam (2002)

The Man Without a Past - Geçmişi Olmayan Adam (2002)

Yönetmen Aki Kaurismäki’nin, Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü kazandığı film, Finlandiya üçlemesinin ikinci bölümüdür. Kimliği bilinmeyen bir adamın, üç eşkıya tarafından öldürülesiye dövülmesi ile başlar. Aslen Helsinki’ye yeni bir düzen kurmak umudu ile gelmiş olup ancak geçmişini yitiren bu adam, ansızın kendine geldiğinde kim olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Hayatta kalmak uğrunda destek arasa da ihtiyacı olan ilgiyi kimseden görmez. Bir umut Kurtuluş Ordusu’na katılarak yaşamını devam ettirmeye çalışır. Orada kendisi için daha iyi bir yaşam ümidi içinde olan Irma ile tanışır. Film feci bir vahşet ile başlar ancak ilerledikçe sevgi ve yalnızlık, acı ve güç, sadakat ve kırılganlık üzerine eşsiz bir öğretiyi sürdürür. Irma rolündeki Kati Outinen, kusursuz ölçüde özenli ve şefkatli kadın rolü ile bu film ile 2002 Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Olağanüstü ölçüde hiciv, sıcaklık, masumiyet, dürüstlük vurguları ile Kaurismaki’nin diğer filmlerinin ayak izlerini takip etmektedir.

Komedi, Dram, Romantik

The Man Without a Past
Geçmişi Olmayan Adam (2002) 7.7
Y: Aki Kaurismäki
O: Markku Peltola, Kati Outinen, Juhani Niemelä, Kaija Pakarinen
T: Komedi, Dram, Romantik
The Taste of OthersBaşkalarının Zevki (2000)

The Taste of Others - Başkalarının Zevki (2000)

Fransız orta sınıflarından bir avuç insan bir araya gelir ve bir film boyunca karmaşık ilişkiler yaşarlar. Sizlere son dönemde sunduğumuz Fransız Sineması örneklerinin en yeni ve de en ilginç olanlarından biri. 1999 yapımı film, kadın yazar-yönetmenoyuncu Agnes Jaoui'nin tüm yönlerine ışık tutuyor. Senaryoyu kendisi gibi çok-yönlü eşi Jean-Pierre Bacri'yle yazmış olan sanatçı, filmi hem yönetmiş, hem de başrollü yüklenmiş. Cannes ödüllü film, zekice konuşmaları, ince mizahı ve insan doğasına kaygılı yaklaşımıyla tam Fransız işi düzeyli bir yapım. Ayrıca Alain Chabat, Gerard Lanvin ve Anne Alvaro da oynamışlar.

Komedi, Dram, Romantik

The Taste of Others
Başkalarının Zevki (2000) 7.2
Y: Agnès Jaoui
O: Anne Alvaro, Jean-Pierre Bacri, Alain Chabat, Agnès Jaoui
T: Komedi, Dram, Romantik
Bringing Up BabyTehlikeli Bebek (1938)

Bringing Up Baby - Tehlikeli Bebek (1938)

David Huxley müze koleksiyonu için bir takım kemiklere ihtiyaç duymaktadır. Bu kemikleri bulmaya çalıştığı dönemde Susan Vance ile tanışır. İkili Baby adını verdikleri bir leoparla birlikte garip bir maceraya atılırlar.

Komedi, Romantik

Bringing Up Baby
Tehlikeli Bebek (1938) 8.1
Y: Howard Hawks
O: Katharine Hepburn, Cary Grant, Charles Ruggles, Walter Catlett
T: Komedi, Romantik
Far and AwayUzak Ufuklar (1992)

Far and Away - Uzak Ufuklar (1992)

19. yüzyıl sonlarında İrlanda'da başlayıp Amerika'da devam eden bir aşkın ve mücadelenin öyküsü...Joseph Donelly (Cruise) fakir bir çiftçidir. Joseph zalim, geleneksel ve baskıcı toprak sahibiyle girdiği mücadele sonucunda çareyi Amerika'ya gitmekte bulur. Toprak sahibinin kızı Shannon (Kidman) babasının baskıcı tavrından bunalmıştır ve Joseph'le Amerika'ya kaçar. Joseph para kazanabilmek için farklı yollara başvurur. Fakat sonunda gerçek amacını hatırlar; kendi topraklarına sahip olmak. Eski nişanlısıyla tekrar bir araya gelmek zorunda kalan Shannon'a gider. İkili hayallerini gerçekleştirebilmek için Oklahoma�daki arazi kapma yarışında kıyasıya bir mücadeleye girerler.

Macera, Dram, Romantik

Far and Away
Uzak Ufuklar (1992) 6.5
Y: Ron Howard
O: Tom Cruise, Nicole Kidman, Thomas Gibson, Robert Prosky
T: Macera, Dram, Romantik
Arthur (1981)

Arthur (1981)

Zengin bir New York City çapkını Arthur Bach (Dudley Moore) sürekli sarhoş ve tamamen başıboş gezmektedir. İsteksizce anlaşmalı bir evlilik yapmak üzereyken Queens'li bir garson kızla tanışır. Linda'ya (Liza Minnelli) sırılsıklam aşık olur, ama anlaşmalı evlilikten vazgeçerse servetini kaybedebilir.

Komedi, Romantik

Arthur (1981) 6.9
Y: Steve Gordon
O: Dudley Moore, Liza Minnelli, John Gielgud, Geraldine Fitzgerald
T: Komedi, Romantik
Twin Sistersİkiz Kızkardeşler (2002)

Twin Sisters - İkiz Kızkardeşler (2002)

1925 Köln'ünde, anne-babalarının kaybıyla mutlu ve huzurlu yaşamları tökezleyen ve ortada kalan ikiz kız kardeşlerden veremli olanı hali vakti yerinde, kültürlü Hollanda'da yaşayan bir akraba himayesine alır. Sağlıklı olanıysa bir Alman çiftçi ailesi olan akrabaları çiftlikte çalıştırmak için yanına alırlar. Hasta olan, Lotte, özenli bir bakımla sağlığına kavuşup sevgi dolu ortamda her imkana sahip olarak narin bir şekilde büyütülürken, diğeri, Anna, acımasız koşullarda, her türlü işe koşturularak, okula gitmesine izin verilmeyerek zorlu bir şekilde yetişir. Birbirlerinden hoşlanmayan her iki aile de himayesinde bulunan kardeşlerin birbirleriyle bağlantı kurmalarını istemez ve haberleşmelerine engel olur. Zorlu yılların ardından, kendine yeten güçlü bir genç kız olan Anna kız kardeşiyle iletişim kurmak için her yolu dener. Ancak artık mesafeler, uzaklıklar, sınırlar değildir aralarındaki engel. 2. Dünya Savaşı'nın arifesinde bambaşka engeller onların yollarını gözlemektedir. Niwemang -

Dram, Romantik, Savaş

Twin Sisters
İkiz Kızkardeşler (2002) 7.5
Y: Ben Sombogaart
O: Ellen Vogel, Gudrun Okras, Thekla Reuten, Nadja Uhl
T: Dram, Romantik, Savaş
Before We GoGece Bitmeden (2014)

Before We Go - Gece Bitmeden (2014)

Genç bir kadın New York`tan Boston`a hareket edecek 1:30 trenini yakalamak için zamanla yarışmaktadır fakat gecenin bir yarısı New York`ta kaybolur..

Komedi, Dram, Romantik

Before We Go
Gece Bitmeden (2014) 7.2
Y: Chris Evans
O: Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, Scott Evans
T: Komedi, Dram, Romantik
The Princess and the WarriorPrenses ve Savaşçı (2000)

The Princess and the Warrior - Prenses ve Savaşçı (2000)

Akıl hastanesinde çalışan Sissi geçirdiği trafik kazasında kendisini mucizevi bir şekilde kurtaran Bodo'nun, hayatının erkeği olduğunu düşünür ve onu tekrar bulmak için araştırmaya başlar. Alman yönetmen Tom Tykwer'ın dördüncü uzun metraj çalışması olan "Prenses ve Şövalye", bir önceki filmi "Lola rennt"te durmaksızın koşan Franka Potente'yi melankolik, utangaç ve dingin bir karakterle karşımıza çıkarır. Kader ve aşk temalarının etkileyici şekilde kurgulandığı hikayede, seyirci beklenmeyen şaşırtıcı sahnelerle sarsılır ve duygusal dokunuşlu müziğin etkisiyle filme bağımlı hale gelir.

Dram, Gizem, Romantik

The Princess and the Warrior
Prenses ve Savaşçı (2000) 7.6
Y: Tom Tykwer
O: Franka Potente, Benno Fürmann, Joachim Król, Lars Rudolph
T: Dram, Gizem, Romantik
Howards EndHowardların Malikanesi (1992)

Howards End - Howardların Malikanesi (1992)

"Howards End onların (Merchant, Ivory, Jhabvala) kariyerlerini taçlandıran başarıları, film çekmek ve yaşam hakkında öğrendikleri herşeyi içeren ve yeni bir seviyeye çıkaran bir yapım."Eleştirmenleri bir konuda hemfikirler: Howards End mutlaka bir klasik olacak. Bu Merhcant-Ivory yapımı olan film, E.M. Forster'ın Edward dönemi İngiliz toplumunda ayrıcalıklılar ve yoksullar arasındaki uçurumları konu alan etkileyici romanını ekrana taşıyor. İki İngiliz ailesi ve fakir bir banka memurunun yolları, karmaşık ve keskin bir aşk, gurur ve mülk oyununda birleşiyor. Diğer İngiliz dönem filmlerine oranla, olaylar zarif bir tempo ve Forster'ın esprili kurgusuyla ilerliyor. Çok iyi oyunculuk ve birinci sınıf bir senaryoya sahip olan Howards End, bağımsız film yapımcılığında zirvedeki filmler arasında.

Dram, Romantik

Howards End
Howardların Malikanesi (1992) 7.5
Y: James Ivory
O: Vanessa Redgrave, Helena Bonham Carter, Joseph Bennett, Emma Thompson
T: Dram, Romantik
Wolf Girl and Black PrinceKurt Kız ve Kara Prens (2016)

Wolf Girl and Black Prince - Kurt Kız ve Kara Prens (2016)

Erika Shinohara (Fumi Nikaido) lise birinci sınıf öğrencisidir. Arkadaşlarına erkek arkadaşıyla ilgili hikayelerini anlatmaktadır. Fakat gerçekte, Erika'nın bir erkek arkadaşı yoktur. Arkadaşları Erika'dan şüphelenmeye başlarlar ve bunu anlayan Erika'nın yalanlarının ardı arkası kesilmez. Erika yolda yürüyen yakışıklı bir çocuğun fotoğrafını çeker ve arkadaşlarına fotoğraftakini erkek arkadaşı olarak tanıtır. Fotoğraftaki çocuk Erika'yla aynı okula giden Kyouya Sata (Kento Yamazaki)'dır. Erika ona her şeyi anlatır ve ondan erkek arkadaş numarası yapmasını rica eder. Erika, bu teklif ile güzel görünüşlü Kyouya 'nın karanlık ve sadist tarafına şahit olur.

Komedi, Dram, Romantik

Wolf Girl and Black Prince
Kurt Kız ve Kara Prens (2016) 6.2
Y: Ryuichi Hiroki
O: Fumi Nikaidou, Kento Yamazaki, Elaiza Ikeda, Mugi Kadowaki
T: Komedi, Dram, Romantik
Valley GirlVadiden Gelen Kız (1983)

Valley Girl - Vadiden Gelen Kız (1983)

Vadiden gelen güzel bir kız, Julie (Deborah Foreman), bir şehir serserisi olan Randy (Nicolas Cage) ile tanışıyor. İkisi de aslında birbirlerinden çok farklı insanlar. Ama 1980'lerin Amerika'sında zaten kim kime tam olarak uyabiliyordu ki Komik , romantik bir o kadarda çılgın bir hikaye ... 80'lerin Hippisini canlandıran Nicholas Cage çok farklı bir görünüm içinde ...

Komedi, Romantik

Valley Girl
Vadiden Gelen Kız (1983) 6.3
Y: Martha Coolidge
O: Nicolas Cage, Deborah Foreman, Elizabeth Daily, Michael Bowen
T: Komedi, Romantik
The ApartmentGarsoniyer (1960)

The Apartment - Garsoniyer (1960)

C.C. Baxter sıradan bir ofis çalışanıdır. Sıradan olmayan tek yanı ise kendi evinin anahtarını kendinden daha üst mertebedeki yöneticilere verip onlara bir şekilde yardım etmektir. Bir gün Baxter’ın da aşık olduğu asansör operatörü Miss Kubelik’in patronu Sheldrake yatmak üzere evine geldiğini fark eden Baxter oldukça şaşırır. Sheldrake tarafından bir anda terk edilen Kubelik intihara kalkışır; ancak Baxter’ın müdahalesi ile hayatta kalır. Buradan sonra Kubelik’in iyileşme olayların ise karışma süreci başlayacaktır.Hollywood’un gelmiş geçmiş en değerli yönetmenlerinden biri olan Billy Wilder’ın ustalık yapıtlarından olan The Apartment’ın en iyi film ve en iyi yönetmen Oscar’ları da var.

Komedi, Dram, Romantik

The Apartment
Garsoniyer (1960) 8.4
Y: Billy Wilder
O: Jack Lemmon, Shirley MacLaine, Fred MacMurray, Ray Walston
T: Komedi, Dram, Romantik
The CollectorKoleksiyoncu (1965)

The Collector - Koleksiyoncu (1965)

Nevrotik bir kaçkın olan Freddy Clegg yaptığı işler arasında bir tek kelebek koleksiyonculuğundan keyif alan bir banka memurudur. Bir gün İngiliz Futbol Havuzu’ndan 200.000 dolar kazanır. Kazandığı büyük parayla büyük bir ev almaya karar veren Clegg’in bir sonraki vukuatı ise bir sanat öğrencisini kaçırmak olacaktır. Clegg ne kaçırdığı Samatha’dan fidye istemektedir ne de ona tecavüz etmeyi düşünmektedir. Onun istediği tek şey onu da koleksiyonuna katmaktır. Samantha bu tuhaf adamdan kaçmanın planlarını yapmaktadır.Ben-Hur, Roman Holiday ve The Best Days of our Lives gibi sinema tarihine geçen filmlerle sinema tarihinin en önemli yönetmenleri arasında adı anılan William Wyler’ın kariyerinin son dönemine denk düşen filminin başrollerinde Terrence Stamp ve Samatha Eggar var.

Dram, Romantik, Gerilim

The Collector
Koleksiyoncu (1965) 7.6
Y: William Wyler
O: Terence Stamp, Samantha Eggar, Mona Washbourne, Maurice Dallimore
T: Dram, Romantik, Gerilim
The Girl in the CafeCafedeki Kız (2005)

The Girl in the Cafe - Cafedeki Kız (2005)

Lawrence maliyede çalışan içine kapanık biridir. Bir gün Başbakan’ın yaşadığı sokağın karşısındaki bir kafede Gina adında gizemli bir kızla tanışır. Lawrence, Gina’ya İzlanda’nın Reykjavik kentinde yapılacak G8 toplantında kendisine eşlik etmesini teklif eder. Politikacılar ağız dalaşları yaparak, hiç bilmedikleri konular hakkında kati kararlar verirken, Lawrence ve Gina’nın aşkı hikayesi gelişmeye başlar.. Fakat değişen roller bu ilişkiyi dramatik şekilde etkileyecektir.

Dram, Romantik

The Girl in the Cafe
Cafedeki Kız (2005) 7.6
Y: David Yates
O: Bill Nighy, Kelly Macdonald, Meneka Das, Anton Lesser
T: Dram, Romantik
Out of SightAşk ve Para (1998)

Out of Sight - Aşk ve Para (1998)

Florida’daki Glades Cezaevi’nde kalmakta olan Jack Foley, 20 yıllık mesleki kariyerine çok sayıda banka soygunu sığdırmayı başarmış bir mahkumdur. Soygunlarında asla silah kullanmamasıyla tanınan Foley’IN icraatları bir çok meslektaşından daha fazladır. Ancak bir problem vardır. Foley, her soygununda yakalanmakta, bu da genelde araç probleminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle hep kaybeden durumundaki Foley’IN önünde şimdi otuz yıllık bir hapishane hayatı vardır. Ancak onun bu süreyi tamamlamak gibi bir niyeti olmayan soyguncu, hapisten kaçarak büyük bir iş çevirmeyi planlamaktadır.

Komedi, Suç, Romantik

Out of Sight
Aşk ve Para (1998) 7.1
Y: Steven Soderbergh
O: George Clooney, Jennifer Lopez, Jim Robinson, Mike Malone
T: Komedi, Suç, Romantik