Romantik Filmleri İzle

What the Day Owes the Night (2012)

What the Day Owes the Night (2012)

1930’lu yıllarda Cezayir.. Younes, amcasının yanında yetişen 6 yaşındaki bir çocuktur. Vaftiz edilmiş olan Younes, Rio Salada gençliğinin içinde büyür ve bir çok arkadaş edinir. Emilie ise mafyayla oldukça yakın olan tehlikeli bir kadındır. Buna rağmen herkes ona aşıktır. İki insanın yolu bir anda kesişince büyük bir aşk başlar fakat ülkenin bulunduğu durum ve ayrılıkçı görüşler bu ilişkiyi derinden etkileyecektir.

Dram,Romantik

What the Day Owes the Night (2012) 7.7
Y: Alexandre Arcady
O: Nora Arnezeder,Fu'ad Aït Aattou,Anne Parillaud,Vincent Perez
T: Dram,Romantik
Love and Fury (2016)

Love and Fury (2016)

Gençliğin enerjisi ve isyanla dolu 1980'lerin Helsinki'sinde (Finlandiya) birbirlerine delicesine aşık iki genç yazar dünyayı fethetmeye kararlıdır. Inka'ya göre aşk ilişkisi her şeyi harekete geçirmektedir: kendi sesine ulaşır ve ilk romanı basılır ve sansasyonel bir ilgi görür. Gel gör ki, ilişkilerinin yoğunluğu Juhana'nın yavaş yavaş yazarlıktan ve hayattan kopmasına neden olmaktadır. Aşklarının zirvesini yaşarken, Inka bu delice sevdanın onları gerçekten delirtmesinden korkmaya başlar.

Dram,Romantik

Love and Fury (2016) 6.6
Y: Alli Haapasalo
O: Laura Birn,Lauri Tilkanen,Paula Vesala,Johannes Brotherus
T: Dram,Romantik
Kicking & ScreamingŞut ve Gool (2005)

Kicking & Screaming - Şut ve Gool (2005)

Aşırı rekabetçi ve hafif kötücül bir babanın gölgesinde yaşamak zorunda kalmıştır Phil Weston (Will Ferrell). Bir gün kendi 10 yaşındaki oğlunun da yer aldığı "minikler ligi" kategorisinde maçlar yapacak olan ve pek de futbol yetenekleri gelişmemiş bir takıma koçluk yapmaya karar verir. Phil, çocukluğundan beri hor görülmesinin müsebbibi babası Buck (Robert Duvall) ile belki de asıl şimdi gerçek anlamda yüzleşebilmenin bir yolunu bulmuştur.

Komedi, Aile, Romantik

Kicking & Screaming
Şut ve Gool (2005) 5.5
Y: Jesse Dylan
O: Will Ferrell, Robert Duvall, Mike Ditka, Kate Walsh
T: Komedi, Aile, Romantik
Magic in the MoonlightSihirli Ay Işığı (2014)

Magic in the Moonlight - Sihirli Ay Işığı (2014)

Usta illüzyonist Stanley, çocukluk arkadaşı Howard Burkan ısrarlarıyla Catledge ailesini malikanelerinde ziyaret etmeyi kabul eder. Asıl amacı, buraya annesiyle birlikte davet edilen genç medyum Sophie'yi gözlemlemektir. Zira hayatını, insanları sahte vaatlerle kandıran medyumların foyalarını ortaya çıkarmaya adamıştır. Bu nedenle kimliğini gizleyen ve kendini iş adamı olarak tanıtan Stanley, genç kadına yaklaşmak ve iddia ettiği medyumluk güçleriyle insanları kandırıp kandırmadığını anlamaktır. Ancak Sophie'nin güzelliği ve sevimli cazibesine kapılmamak Stanley için hiç de kolay olmayacaktır... Woody Allen'in yönetmenliğini üstlendiği film, Emma Stone ve Colin Firth'ün canlandırdığı iki karakterin arasındaki romantik ilişkiyi ele alıyor. 1920'lerin Güney Fransa'sında geçen hikaye, dönemin ruhunu, en çok da Caz Çağı'nı yaşatıyor.

Komedi, Romantik

Magic in the Moonlight
Sihirli Ay Işığı (2014) 6.7
Y: Woody Allen
O: Colin Firth, Antonia Clarke, Natasha Andrews, Valérie Beaulieu
T: Komedi, Romantik
Something WildVahşi Birşey (1986)

Something Wild - Vahşi Birşey (1986)

İş adamı Charles Driggs’in sakin hayatı, vahşi ve seksi Lulu ile tanışınca aniden değişir. Lulu’nun onu ofise götürme teklifini kabul eder ama Lulu onu şehrin dışına çıkarır ve eski hayatını arkada bırakmasına neden olur. Evli bir çift gibi davranan Charles ve Audrey (Lulu’nun gerçek ismi) Audrey’in annesini ziyaret eder ve lise buluşmasına katılırlar. Bu buluşmada Audrey’in hapisten yeni çıkmış eski kocası Ray ile karşılaşırlar. Ray Audrey’i geri istediğini açıkça belli edince, işler çıkmaza girer.

Komedi, Suç, Romantik

Something Wild
Vahşi Birşey (1986) 6.8
Y: Jonathan Demme
O: Jeff Daniels, Melanie Griffith, George 'Red' Schwartz, Leib Lensky
T: Komedi, Suç, Romantik
The Thrill of It AllLüks Kadınlar (1963)

The Thrill of It All - Lüks Kadınlar (1963)

Bir Ev kadınının televizyonda Sabun tanıtımı ile ünlenmesi ev yaşamında karmaşaya neden olacaktır...

Komedi, Romantik

The Thrill of It All
Lüks Kadınlar (1963) 7
Y: Norman Jewison
O: Doris Day, James Garner, Arlene Francis, Edward Andrews
T: Komedi, Romantik
DollsBebekler (2002)

Dolls - Bebekler (2002)

Film, ölümsüz aşkı anlatan 3 hikayeden oluşuyor. Matsumoto ve Sawako, bir zamanlar mutlu bir çifttirler ancak ailelerinin müdahelesi ve baskılarındaki başarı onları, trajik bir seçim yapmaya zorlar. Hiro, yaşlanmakta olan bir yakuza patrondur. 30 yıl önce fakir bir fabrika işçisiyken hayallerinin peşinden gidebilmek için kendisini çok seven kız arkadaşını yüzüstü bırakmıştır. Şimdi ise bir zamanlar onunla buluştukları parka geri dönmüştür. Haruna, vaktinin çoğunu denize bakarak geçirir. O güzel yüzü şimdi bandajlarla örtülüdür. Kısa bir süre öncesine kadar TV şov dünyasında ve imza günlerinde yaşayan başarılı bir pop stardı. Onun en büyük hayranı, Nukui, bunu ispat etmenin peşindedir. Yönetmeni Takeshi Kitano, yüreklere dokunan bir harika yaratmış.

Dram, Romantik

Dolls
Bebekler (2002) 7.7
Y: Takeshi Kitano
O: Miho Kanno, Hidetoshi Nishijima, Tatsuya Mihashi, Chieko Matsubara
T: Dram, Romantik
Like CrazyÇılgınlar Gibi (2011)

Like Crazy - Çılgınlar Gibi (2011)

Çılgınlar Gibi, ilk aşkın kırılgan olduğu kadar nasıl bir o kadar da korkutucu ve mutluluk verici olabileceğinin unutulmaz hikayesini anlatıyor. İngiliz üniversite öğrencisi Anna (Felicity Jones, Ulusal Eleştirmenler Birliği En İyi Kadın Oyuncu) Amerikalı sınıf arkadaşına (Anton Yelchin, Star Trek) aşık olur. Birlikte hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek tutku dolu bir yolculuğa çıkarlar ancak kontrol edemedikleri bir takım dış etkenler yüzünden ayrı yönlere doğru savrulurlar. "Uzun süre akıllardan çıkmayan ve kesinlikle karşı konulmaz" Çılgınlar Gibi'de, bir çiftin birlikte olmak ve ayrılmak söz konusu olduğunda karşısına çıkan zorluklara karşı nasıl meydan okuduklarını kimi zaman gülerek kimi zaman hüzünlenerek izleyecek ve çok etkileneceksiniz...

Dram, Romantik

Like Crazy
Çılgınlar Gibi (2011) 6.7
Y: Drake Doremus
O: Anton Yelchin, Felicity Jones, Jennifer Lawrence, Charlie Bewley
T: Dram, Romantik
Life, Animated (2016)

Life, Animated (2016)

Ömür boyu sürecek kalıcı bir rahatsızlığın pençesinde olan bir çocuk ve büyük zorlukların üstesinden gelmiş çocuğun ailesi, aşk, kayıp, akrabalık ve kardeşlik bağlamında anlatılıyor...

Belgesel,Animasyon,Dram,Aile,Romantik

Life, Animated (2016) 7.6
Y: Roger Ross Williams
O: Jonathan Freeman,Gilbert Gottfried,Alan Rosenblatt,Owen Suskind
T: Belgesel,Animasyon,Dram,Aile,Romantik
LoserAsla Kaybetme (2000)

Loser - Asla Kaybetme (2000)

Küçük bir kasabadan New York'a üniversiteye gelen Jason için hayat hiç de kolay değildir. Evini paylaştığı diğer üç öğrenci sadece kızların peşinde koşan ve onu adam yerine koymayan öğrencilerdir. Bu üç öğrenci onu sürekli olarak aşağılamaktadır.Sınıfta tanıdığı Dora adlı kız onun hayatını değiştirir ama bu sefer de onun sevgilisi Profesör Edward onları rahat bırakmaz. Tabii evini paylaştığı o üç öğrencinin onlara yaptıklarından fırsat kalırsa

Komedi, Romantik

Loser
Asla Kaybetme (2000) 5.2
Y: Amy Heckerling
O: Jason Biggs, Mena Suvari, Zak Orth, Thomas Sadoski
T: Komedi, Romantik
An Affair to RememberUnutamadığım Aşk (1957)

An Affair to Remember - Unutamadığım Aşk (1957)

Bir gemi seyahatine katılan gece kulübü şarkıcısı Terry McKay, kadınların kalplerini çalan Nickie Ferrante ile tanışır. İkilinin arasında karşı konulmaz bir çekim gerçekleşir. Ancak ikisi de başkalarıyla nişanlıdırlar. Geminin mola verdiği yerlerdeki turlarda birbirlerini tanımaya çalışan ikilinin ilişkisi büyük bir aşka dönüşür. Ancak birlikte olabilmeleri için bazı sorunları çözmeleri gerekir. Bir anlaşma yaparlar: Altı ay sonra Empire State binasında buluşma kararı alırlar. Eğer ikisi de buluşmaya gelirse aşklarının gerçekliği kanıtlanacaktır. Ancak hayatın onlara ne getireceği belirsizdir.

Dram, Romantik

An Affair to Remember
Unutamadığım Aşk (1957) 7.6
Y: Leo McCarey
O: Cary Grant, Deborah Kerr, Richard Denning, Neva Patterson
T: Dram, Romantik
Miss Sadie ThompsonDişi Şeytan (1953)

Miss Sadie Thompson - Dişi Şeytan (1953)

Bir bulaşıcı hastalık salgını sırasında Pago Pago'da mahsur kalan yolculann arasındaki fahişe ile onu arzulayan misyonerin hikâyesi. Tropikal bölgede seks, günah ve kurtuluş. Filmin stüdyoda değil, Hawaii'de çekilmiş olması. Tropikal durumu (3-D ve Technicolor desteğiyle) görsel bir avantaj haline getiriyor. Bu uyarlamada Sadie,Honolulu genelevin den çıkarılmış, şaibeli bir hanımdır. Başka bir olay nedeniyle arandığı San Francisco'ya gönderilmekten kurtulur ve Yeni Kaledonya'ya gi- den gemiye biner. Gemi, genellikle denizcilerin bulunduğu bir adada karantinaya alınır.

Dram, Müzikal, Romantik

Miss Sadie Thompson
Dişi Şeytan (1953) 6
Y: Curtis Bernhardt
O: Rita Hayworth, José Ferrer, Aldo Ray, Russell Collins
T: Dram, Müzikal, Romantik
Fifty Shades DarkerKaranlığın Elli Tonu (2017)

Fifty Shades Darker - Karanlığın Elli Tonu (2017)

Ruhu yaralı genç girişimci Christian Grey’in karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar. Ama Grey’e duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey yeni bir teklifle gelince ona karşı koyamaz. Nihayet her şey daha iyiye gidiyor gibi göründüğü sırada birden geçmişin hayaletleri ortaya çıkar. Anastasia, sorunlu, hırslı ve talepkâr Elli Ton’un sinir bozucu geçmişi hakkında, tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğrenir ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına girer. Grey içindeki şeytanlarla savaşırken,Ana kendinden önce Christian’ın hayatına girmiş olan kadınlara yönelik öfkesi ve kıskançlığıyla baş etmek ve hayatının en önemli kararını vermek zorundadır. Ve bu kararı tek başına vermelidir...

Dram,Romantik

Fifty Shades Darker
Karanlığın Elli Tonu (2017) 4.9
Y: James Foley
O: Dakota Johnson,Jamie Dornan,Eric Johnson,Eloise Mumford
T: Dram,Romantik
Run Fatboy RunKoş Şişko Koş (2007)

Run Fatboy Run - Koş Şişko Koş (2007)

Büyük Londra Maratonu başlamak üzeredir ve binlerce insan, binlerce farklı sebepten dolayı bu maratona hazırlanmaktadır. Bu binlerce insandan biri ise hem formu hem de şansı son derece düşük olan Dennis Doyle’dur (Simon Pegg). Amacı ise bu maratonu kazanarak, beş yıl önce düğün günlerinde, üstelik hamileyken terk ettiği eski sevgilisi Libby’i (Thandie Newton) geri kazanmaktır. Ama Dennis’in tek sorunu Libby ile geçmişi ve formunun düşüklüğü değildir: Libby’nin yakışıklı, başarılı, kendine güvenen ve son derece formdaki yeni erkek arkadaşı Whit de (Hank Azaria) maratona katılmaktadır...

Komedi, Romantik, Spor

Run Fatboy Run
Koş Şişko Koş (2007) 6.7
Y: David Schwimmer
O: Simon Pegg, Thandie Newton, Hank Azaria, Dylan Moran
T: Komedi, Romantik, Spor
AmourAşk (2012)

Amour - Aşk (2012)

Michael Haneke yine şok edici ve çarpıcı bir eserle karşımızda. Ancak bu kez filmde ne katil çocuklar ne de ergen psikopatlar var. Amour'un tek kötü adamı, yaşlı bir çift ölümcül bir hastalığı kabullenmeye çalışırken hızla akıp giden zaman. Haneke yaşlılığın getirdiği zorlukları korkusuz bir gözle sergileyerek ve bu süreçte sıradan ama sevgi dolu romantik bir aşk yaratarak, ölüme olduğundan daha önemsiz bir şekilde yaklaşıyor ve ona sessizlikle karşı koyuyor.

Dram, Romantik

Amour
Aşk (2012) 7.8
Y: Michael Haneke
O: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud
T: Dram, Romantik
The 10 Year Plan (2014)

The 10 Year Plan (2014)

Myles ve Brody, birbirinin en iyi arkadaşı olmalarına ramen tamamamen iki farklı kişiliktir Myles umutsuz bir romantik Broody ise anı yaşayan bir hovardadır.İki arkadaş bir araya gelerek 10 yıl sonrası için bir plan yaparlar..Peki bu plan nedir?

Komedi,Romantik

The 10 Year Plan (2014) 6.2
Y: J.C. Calciano
O: Jack Turner,Michael Adam Hamilton,Matthew Bridges,Adam Bucci
T: Komedi,Romantik
The Parent Trapİkiz Melekler (1961)

The Parent Trap - İkiz Melekler (1961)

Sharon McKendrick ve Susan Evers iki farklı şehirde yaşayan 13 yaşında kızlardırlar. Yaz kampına kadar birbirlerinin varlıklarından habersizdirler. Kampda aksilikler sonucu aynı odada kalma cezası alırlar. Yemeklerde bile başkalarıyla konuşmaları yasaklanmış sadece birbirleri ile iletişime geçebilecekleri izole edilme cezası almışlardır. Yüzleri benzeyen bu kızların peki başka ne ortak yönleri vardır?

Komedi,Aile,Romantik

The Parent Trap
İkiz Melekler (1961) 7.1
Y: David Swift
O: Hayley Mills,Maureen O'Hara,Brian Keith,Charles Ruggles
T: Komedi,Aile,Romantik
The Parent TrapKomik Tuzak (1998)

The Parent Trap - Komik Tuzak (1998)

Hallie,Kaliforniyalı eğlenceli bir kızdır.Annie ise Londralı bir asildir!Hiçbir ortak noktası olmayan bu ikili tesadüfen yaz kampında karşılaşırlar ve aslında çok önemli bir ortak özellikleri olduğunu keşfederler...Onlar tek yumurta ikizleridir.Şimdi tek amaçları tüm hünerlerini kullanıp anne ve babalarını biraraya getirmektir!

Macera,Komedi,Dram,Aile,Romantik

The Parent Trap
Komik Tuzak (1998) 6.4
Y: Nancy Meyers
O: Lindsay Lohan,Dennis Quaid,Natasha Richardson,Elaine Hendrix
T: Macera,Komedi,Dram,Aile,Romantik
Down in the ValleyAşk Vadisi (2005)

Down in the Valley - Aşk Vadisi (2005)

Tobe 16 yaşında, babası ve küçük erkek kardeşiyle San Fernando Vadi’sinde yaşayan bir genç kızdır. Benzin istasyonunda çalışan asi ruhlu, kovboy şapkalı Harlan’ı sahile davet eder ve aralarında duygusal bir ilişki başlar. Ancak Tobe’nin babası bu ilişkiye karşı çıkar ve kızının Harlan’la görüşmesini yasaklar. Buna rağmen Harlan bu yasağı dinlemez çünkü Tobe’nin kendisinin ruh eşi olduğuna inanmaktadır. Sevgilisi ve babası arasında kalan Tobe, zor bir karar verecektir.Psikolojik çatışmaları olan karakterleri oynamayı seven Edward Norton’, Harlan karakteriyle yine dengesiz bir profili başarıyla canlandırmış. Taksi Şoförü’ filmine de göndermeler yapan Aşk Vadisi, izleyenlere sürükleyici ve gerilimli bir aşk hikayesi sunuyor.

Dram, Romantik, Gerilim

Down in the Valley
Aşk Vadisi (2005) 6.5
Y: David Jacobson
O: Edward Norton, Evan Rachel Wood, David Morse, Rory Culkin
T: Dram, Romantik, Gerilim
EarthboundDünyalı Uzaylı (2012)

Earthbound - Dünyalı Uzaylı (2012)

Joe, dünya'da yaşayan bir uzaylıdır. En azından, 11 yaşındayken babası ölmeden önce Joe'ya böyle söylemiştir. Joe ise bu duruma alışmakta ve uygun bir kız arkadaş bulmakta zorlanmaktadır.

Komedi,Fantastik,Romantik,Bilim-Kurgu

Earthbound
Dünyalı Uzaylı (2012) 5.6
Y: Alan Brennan
O: Rafe Spall,Jenn Murray,Stephen Hogan,David Morrissey
T: Komedi,Fantastik,Romantik,Bilim-Kurgu
Priceless (2016)

Priceless (2016)

James eşinin vefatı sonrasında kızına bakabilmek için oldukça zor şartla mücadele etmeye çalışan bir babadır. Bir gün çok güzel bir iş teklifi alan James bu teklifi sorgulamadan kabul eder. James'in hayatı artık asla eskisi gibi olmayacaktır.

Dram,Romantik

Priceless (2016) 6
Y: Ben Smallbone
O: Joel Smallbone,Bianca A. Santos,David Koechner,Jim Parrack
T: Dram,Romantik
Soldier BlueMavi Askerler (1970)

Soldier Blue - Mavi Askerler (1970)

1864 tarihinde yaklaşık 20 kişiden oluşan bir Amerikan süvari birliği Colorado Bölgesinde ilerlemektedir. Müfrezenin refakatindeki arabada iki değerli kargo vardır. Bunlardan biri mutemetiyle birlikte altın dolu bir kasa, diğeri de Kathy Maribel Lee (Candice Bergen) adlı Amerikalı bir kadındır. Önceden aynı birlikten Amerikalı bir subayın nişanlısı olan Maribel Lee, 2 yıl önce Cheyenne kızılderilileri tarafından kaçırılmış ancak ellerinden kurtularak askerlere sığınmıştır. Ayaklarında hala kızılderili makosenleri olan bu güzel kadının, kızılderililer arasında geçirmiş olduğu iki uzun yılın iffetinde oluşturmuş olabileceği zaafiyet olasılığı, yorgun ve bıkkın olan askerlerin zihnini oldukça meşgul etmektedir. Bu sırada müfreze aniden kızılderililerin saldırısına uğrar. Kısa ve kanlı bir çarpışmanın sonunda bu süvari birliğinden sadece iki kişi sağ kurtulur, bunlardan biri Maribel Lee, diğeri de acemi asker Honus Gent'tir (Peter Strauss).

Tarih, Romantik, Kovboy

Soldier Blue
Mavi Askerler (1970) 6.9
Y: Ralph Nelson
O: Candice Bergen, Peter Strauss, Donald Pleasence, John Anderson
T: Tarih, Romantik, Kovboy
The Wedding PlannerDarısı Başıma (2001)

The Wedding Planner - Darısı Başıma (2001)

Hiç kimse aşkı ve romantizmi Mary Fiore (Jennifer Lopez) kadar iyi anlayamaz. Çünkü O, San Francisco'nun en ünlü ve en başarılı düğün tasarımcısıdır. Başkalarının aşk hayallerini gerçekleştirmekte ustalaşmış biri olarak, çok meşgul biri olması nedeniyle kendi yaşamında aşka zaman ayıramaz. Ta ki hayatını kurtaran yakışıklı doktor Steve Edison (Matthew McConaughey) ile tanışıncaya kadar...Yaşamının en büyüleyici akşamını Steve ile beraber geçirdikten sonra Mary, en sonunda gerçek aşkı bulduğuna inanır. Ancak, onu çok büyük bir sürpriz beklemektedir. Aşık olduğu adam, yeni üstlendiği büyük düğün organizasyonunda damadın ta kendisidir...

Komedi, Romantik

The Wedding Planner
Darısı Başıma (2001) 5.1
Y: Adam Shankman
O: Jennifer Lopez, Matthew McConaughey, Bridgette Wilson-Sampras, Justin Chambers
T: Komedi, Romantik
XXY (2007)

XXY (2007)

Alex ailesiyle birlikte Uruguay'daki küçük bir balıkçı kasabasında yaşayan on beş yaşında bir kızdır.Ancak bir sırrı vardır:Alex,çift cinsiyetlidir.Ailesinin arkadaşlarının yeniyetme oğullarıyla onları ziyarete gelmesi,herkes için bir kırılma noktası olacaktır.Cinsellik,toplumsal cinsiyet kimliği ve çocuklarla baş etmenin zorluğu hakkında keşfedilmeyi bekleyen film 2007 Goya En İyi Yabancı İspanyolca Film ödülünün de sahibi.

Dram,Romantik

XXY (2007) 7.1
Y: Lucía Puenzo
O: Ricardo Darín,Valeria Bertuccelli,Germán Palacios,Carolina Pelleritti
T: Dram,Romantik
SomersaultTepetaklak (2004)

Somersault - Tepetaklak (2004)

Annesiyle beraber kaldığı Canberra'daki evden annesinin sevgilisine asıldığı için utanç ve suçluluk içinde kaçan Heidi, bir kayak yöresinde zengin bir çiftçinin oğlu olan Joe ile tanışır. Aralarında karmaşık bir aşk doğar ama bu ilişki ve Heidi'nin varlığı, Joe'nun zihninde kendi cinselliği, sınıfı ve geleceği hakkında bazı kuşkular doğmasına yol açar. Dahası Heidi, aşk ve samimiyeti ayırt edemeyecek, hatta bu ikisini karıştıracak kadar nahiftir. Başka insanların yaşam tarzları ve affetmenin gücüyle aydınlanınca, aslında ayaklarının yere sandığından da sağlam bastığını anlar.

Dram,Romantik

Somersault
Tepetaklak (2004) 6.8
Y: Cate Shortland
O: Abbie Cornish,Sam Worthington,Lynette Curran,Damian de Montemas
T: Dram,Romantik
Story of WomenBir Kadın Meselesi (1988)

Story of Women - Bir Kadın Meselesi (1988)

Fransız Sineması'nın usta isimlerinden Claude Chabrol'un (1930-2010) yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Une affaire de femmes", Francis Szpiner'in kitabından uyarlandı. Diyaloglarını Colo Tavernier'in, senaryosunu yine Chabrol ile Tavernier'in yazdığı film, 'En İyi Yabancı Film' dalında Altın Küre'ye aday gösterildi. Fransız aktris Isabelle Huppert'ın François Cluzet ve Nils Tavernier ile başrollerini paylaştıkları yapım, gerçek olmuş olayları konu ediniyor. İkinci Dünya Savaşı esnasında Fransa'da yaşayan iki çocuk annesi Marie Latour, kocasını savaşa gönderdiği için çocuklarına tek başına bakmaya çalışan bir kadındır. Umutla kocası Paul'un gelmesini bekleyen genç kadın, Paul'un Almanlar'a esir düştüğünü öğrenir ve artık kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini farkeder. Fransa'da iki çocukla geçinmenin zor olduğu savaş döneminde kürtaj yaparak para kazanmayı dener. Bu işin iyi para sağladığını gören genç kadın, bunu kendisi için bir iş kolu haline getirecek, ancak genel ahlak kurallarıya çatışmanın bedelini de 'dışlanmak' olarak ödeyecektir. 1989 ABD Ulusal Sinema Kurulu: En İyi Yabancı Film 1988 Venedik Özel Mansiyon, En İyi Kadın Oyuncu 1988 Valladolid En İyi Kadın Oyuncu (I. Huppert)

Dram,Romantik

Story of Women
Bir Kadın Meselesi (1988) 7.6
Y: Claude Chabrol
O: Isabelle Huppert,François Cluzet,Marie Trintignant,Nils Tavernier
T: Dram,Romantik
El mismo amor, la misma lluviaAynı Aşk , Aynı Yağmur (1999)

El mismo amor, la misma lluvia - Aynı Aşk , Aynı Yağmur (1999)

Jorge Arjantinli meşhur bir yazardır. Meşhurdur meşhur olmasına; ancak beş parasızdır. Geçimini bir dergide gençler için yazdığı kısa aşk öykülerinden sağlar. Bir gün Lucia ile karşılaşır ve ona aşık olur; ama yaşam çetindir. Yirmi yıl boyunca onların Arjantin'de yaşadıkları zor zamanlarla nasıl başa çıktıklarına ve güzel anlarına tanık oluruz...

Komedi,Dram,Romantik

El mismo amor, la misma lluvia
Aynı Aşk , Aynı Yağmur (1999) 7.4
Y: Juan José Campanella
O: Ricardo Darín,Soledad Villamil,Ulises Dumont,Eduardo Blanco
T: Komedi,Dram,Romantik
I Do, I Do, I DoSonsuz Düğün (2015)

I Do, I Do, I Do - Sonsuz Düğün (2015)

Genç mimar Jaclyn Palmer, hayatının erkeği ile evlenmeyi planlarken, müstakbel kayın validesinin organize ettiği düğün günü gelip çatmıştır. İşler Jaclyn için felaket şekilde ilerlerken genç kadın her şeyin yeniden başlamasını diler ve bu dileği gerçekleşir.

Komedi, Aile, Romantik

I Do, I Do, I Do
Sonsuz Düğün (2015) 6.3
Y: Ron Oliver
O: Autumn Reeser, Antonio Cupo, Shawn Roberts, Ali Liebert
T: Komedi, Aile, Romantik
KitesTehlikeli Aşk (2010)

Kites - Tehlikeli Aşk (2010)

Ağır yaralı bir adam, Meksika çölünün sert arazisinde çöl sıcağında ölüme terk edilir. Bu kişi J.dır. Bir zamanların tasasız genç adamı. Şimdinin aranan suçlusu... Onu hayatta tutan tek şey ise büyük aşkı Natasha'yı bulmaktır. Natasha başka bir kişiyle nişanlıdır ama J.'ye kavuşacağına emindir. Bu büyüleyici güzellikteki kadın hayatına girdiği erkeklerin yaşamını sonsuza dek değiştirir...

Aksiyon, Dram, Romantik

Kites
Tehlikeli Aşk (2010) 6
Y: Anurag Basu
O: Hrithik Roshan, Bárbara Mori, Kangana Ranaut, Steven Michael Quezada
T: Aksiyon, Dram, Romantik
The Far CountryAlaska Fatihi (1954)

The Far Country - Alaska Fatihi (1954)

Sert kenarlı bir sığır yetiştiren yıldızı James Stewart, yazar Borden Chase, ve yönetmen Anthony Mann, Uzak Ülke (1955) özellikleri Stewart üçüncü işbirliği öncü bir maden kenti ele geçirmek için tehdit bozuk güçlerin ağına düşmüştür alır madenci döndü. Bildiğim kadarıyla batı Batı alabilirsiniz Dawson Yukon çevresi Stewart'ın loner Jeff ekstremite maç ortağı Ben onun yakın bir ilişki Jeff insanlığın tek işaretidir. Jeff bir trajedi sonra onun yollarını yeniden düşünebiliriz, ama itibarsız cadde üzerinden intikam topluluk katıldı. Chase, toplumun değer kazandıran olsa da, düzgün bir şekilde altın gözlem ile yiyicilik için potansiyel özetliyor "bir adam deli." , O onun sürekli bir dürtü ile hareket entegre etmek yerine, kendini yaşayan olarak daha bilinçli, Stewart ile birlikte Mann diğer renk western daha stilize, film, Stewart ve onun çevresi arasındaki disjunction vurgulayarak, arka planında ve konumu çekim ile arkadan projeksiyon intersperses. Stewart, "iyi kadın" ahlaki kurtuluş ve ilişki şematik olabilmesine rağmen, ironik, bazen opak diyalog, çarpıcı ama biraz off-kilter görsellerin aynı öz-farkındalık koyu mizahi ile Uzak Ülke eylem enjekte eder

Macera, Dram, Romantik

The Far Country
Alaska Fatihi (1954) 7.3
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Ruth Roman, Corinne Calvet, Walter Brennan
T: Macera, Dram, Romantik