Romantik Filmleri İzle

A United KingdomAşkın Krallığı (2016)

A United Kingdom - Aşkın Krallığı (2016)

1947 yılında Botsvana kralı Seretse Khama Londra'daki bir ofis çalışanı olan Ruth Williams ile tanışır. Farklı kültürlerden gelen ikili arasında hemen bir aşk oluşur. Ruth, Seretse'nin yeni dünya vizyonundan ve barış isteğinden çok etkilenirken, Seretse de onun bu dünyanın parçası olmayı istemesini çok önemli bulur. Savaş sonrası başlayan sosyal ayaklanma sırasında Ruth ve Seretse sistemi değiştirebilecek bir fırsat görürler. İkili birbirlerine ne kadar aşık olsalar da önlerindeki tek engel ailelerinin tepkileri olmayacaktır. İngiliz ve Güney Afrika devletleri de bu evliliğin karşısındadır. Zira çift ırkçılık konusuna dikkat çekerek barış yaymaya çalışmaktadır. Güney Afrika'dan İngiltere'ye ültimatom gelir; ya çift ayrılacaktır ya da Güney Afrika, İngiliz nükleer programı için hayati olan uranyum ve savaşın ardından rezervleri doldurmak için gereken altını İngiltere'ye vermeyecektir... Başrollerini David Oyelowo ve Rosamund Pike'ın üstlendiği romantik dram yapımı gerçek olaylara dayanıyor.

Biografi, Dram, Romantik

A United Kingdom
Aşkın Krallığı (2016) 6.7
Y: Amma Asante
O: David Oyelowo, Rosamund Pike, Jack Davenport, Tom Felton
T: Biografi, Dram, Romantik
A Farewell to ArmsŞeref Madalyası (1957)

A Farewell to Arms - Şeref Madalyası (1957)

Amerika'lı bir ambulans şoförü, İtalyan ordusuna katılıp bir çatışma sırasında yaralanınca genç ve güzel bir hemşire tarafından tedavi edilir. birbirlerine aşık olduklarını farkettiklerinde, savaşın dehşetinden uzaklaşmak, barış ve mutluluk aramak için kaçmaya karar verirler.

Dram, Romantik, Savaş

A Farewell to Arms
Şeref Madalyası (1957) 5.9
Y: Charles Vidor, John Huston
O: Rock Hudson, Jennifer Jones, Vittorio De Sica, Oskar Homolka
T: Dram, Romantik, Savaş
Beauty and the BeastGüzel ve Çirkin (1946)

Beauty and the Beast - Güzel ve Çirkin (1946)

Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı kızını da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle 'Çirkin' tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü olan 'Güzel', başlarına gelen felaketlerden kendini sorumlu tutar ve babasının cezasını üstlenerek kendini feda eder. Çirkin'e ait olan gizemli şatoda onunla birlikte yaşamaya başlayan Güzel, bu şatonun göründüğü gibi tehlikeli ya da karanlık bir yer olmadığını fark eder. Zamanla birbirlerini tanımaya başladıklarında genç kadın, Çirkin'in geçmişine ait sırları öğrenir. Çirkin bir zamanlar krallığı olan yakışıklı bir prenstir ve kendisine yapılan bir büyü nedeniyle yıllardır Çirkin olarak yaşamaktadır. Şimdi cesur ve hayat dolu Güzel, ne pahasına olursa olsun Çirkin'i bu büyüden kurtarmaya çalışacaktır.Disney'in çocuk klasikleri arasına giren Güzel ve Çirkin masalının yeni bir uyarlaması olan film, fantastik ve romantik unsurların yanı sıra gerilim tonu olan bir yapım. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini, daha önce Kurtların Kardeşliği, Sessiz Tepe gibi filmlere imza atmış olan Christophe Gans üstlenirken, başrollerde Fransız oyuncular Vincent Cassel ve Léa Seydoux yer alıyor.

Fantastik, Romantik

Beauty and the Beast
Güzel ve Çirkin (1946) 8
Y: Jean Cocteau, René Clément
O: Jean Marais, Josette Day, Mila Parély, Nane Germon
T: Fantastik, Romantik
Separate TablesAyrı Masalar (1958)

Separate Tables - Ayrı Masalar (1958)

‘Birlikteyken birbirinizi parçalıyorsunuz. Ayrıyken ise kendinizi! Birçok farklı karakterin buluştuğu bir otel... Aynı odada fakat farklı masalarda yemek yiyen insanlar... Tutkunun birleştirdiği ve yine tutkunun ayırdığı büyük aşklar, yalanlar ve dedikodular... Rita Hayworth, Burt Lancaster, Deborah Kerr ve David Niven gibi usta oyuncuları birleştiren film, bir deniz kenarı oteli olan Bournemouth’a konuk olan müşterilerin hikayesini anlatır. Boş bir sezon geçiren otelin düzeni, güzeller güzeli yıldız Ann’in gelmesiyle çalkalanacak, dedikodu kazanları kaynamaya başlayacak ve küllenmiş aşklar küllerinden doğarken yeni aşklar da filizlenecektir. Sivri dilli ve hazırcevap John rolünde Lancaster’ın, tutkulu güzel rolünde Hayworth’ün ve içine kapanık, sessiz ve romantik Sibly rolünde Kerr’in göz doldurduğu film, Delbert Mann’ın başarılı yönetmenliğiyle de dikkat çekmektedir. Binbaşı rolünde devleşen David Niven’a ‘‘En İyi Erkek Oyuncu’’, otelin sahibi Pat rolündeki Wendy Miller’a ise ‘‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’’ dalında Oscar kazandıran ‘‘Separate Tables’’, pek çok dalda aldığı adaylıklarla da adından söz ettirmiştir.

Dram, Romantik

Separate Tables
Ayrı Masalar (1958) 7.6
Y: Delbert Mann
O: Deborah Kerr, Rita Hayworth, David Niven, Wendy Hiller
T: Dram, Romantik
Over Her Dead BodySevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008)

Over Her Dead Body - Sevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008)

Bu dünyadan göçmüş olabilir ama hayatından çıkmaya hiç niyeti yok.Eski erkek arkadaşının, kendisinin ölümünden sonra yaşamaya başladığı yeni ilişkisini bozmaya çalışan bir hayaletin hikayesi.Kate (Eva Longoria Parker) ve erkek arkadasi Henry (Paul Rudd) güzel bir beraberlik yaşarlarken, nişanlanacakları gün Kate ölür. Henry'nin kız kardeşi, yaşadığı zor günleri atlatabilmesi için onu bir danışmana gitmeye ikna eder. İlk başlarda isteksizce giden ve yoğun şüphe duyan Henry bu seanslar sırasında Ashley ile yakınlaşır ve onun yeteneğine inanır. Aralarında duygusal bir yakınlaşma olan Henry ve Ashley mutlu bir beraberliğe doğru giderken, Kate geri döner...Şimdi çok daha büyük bir sorunları vardır. Kate'in ruhu yeryüzüne geri dönmüştür ve ölü gelin, Henry'nin yeni beraberliğinden hiç hoşnut olmamıştır. Kate erkek arkadaşının yeni ilişkisini mahvetmek için elinden geleni yapacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Over Her Dead Body
Sevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008) 5.2
Y: Jeff Lowell
O: Eva Longoria, Paul Rudd, Lake Bell, Jason Biggs
T: Komedi, Fantastik, Romantik
Earth (1998)

Earth (1998)

1947 yılında henüz Pakistan ve Hindistan iki ayrı devlet olarak bölünmemiştir. Lahore kentinde tüm dinlere mensup kişiler birlikte yaşamaktadır. Çalışan sınıfa ait olan grup da, dinin günlük hayat içerisinde çok önemli yer tuttuğu bu ortamda yaşamını devam ettirmeye çalışmaktadır. Zaman geçtikçe bağımsızlık kazanan Pakistan, Lahore kentini de alır, ve bu çalışan kesimin de kaderi bu duruma göre şekillenir. Sınırlar çizilirken, genç bir kız ise hem bu yaşanan siyasi olaylara, hem de iki erkeğin aşkı arasında kalan bir kadına şahit olmak durumundadır. Politika ve dinin yaşattığı şiddet ise gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Dram, Romantik, Savaş

Earth (1998) 7.8
Y: Deepa Mehta
O: Aamir Khan, Nandita Das, Rahul Khanna, Maia Sethna
T: Dram, Romantik, Savaş
It Had to Be YouSen Olmalısın (2015)

It Had to Be You - Sen Olmalısın (2015)

Sonia, herzaman gösterişli ve heyecan verici hayat hayal eden genç bir şarkı sözü yazarıdır. Aniden gelen bir teklif ile şaşkınlık içinde kalan Sonia, evli arkadaşlarının saflarına katılıp hayatını standart bir şekilde yaşamaya devam mı edecek yoksa fantazilerinin ve hayallerinin peşinden mi gidecek?

Komedi, Müzik, Romantik

It Had to Be You
Sen Olmalısın (2015) 5.6
Y: Sasha Gordon
O: Cristin Milioti, Dan Soder, Halley Feiffer, Kate Simses
T: Komedi, Müzik, Romantik
Il Mare (2000)

Il Mare (2000)

Kim Eun-ju, deniz kenarında ki evinden taşınırken evin yeni sahibine, kendisine gelen mektupları göndermesi için adresini içeren bir mektup yazar ve mektubu evin önünde ki posta kutusuna atar. Evin yeni sahibi Han Sung-hyun eve Il Mare ismini verir ve Il Mare yazan tabelayı evin girişine yerleştirir. Derken posta kutusunda ki mektubu fark eder ve alarak okumaya başlar. Mektupta evin eski sahibi, gelen mektupları yönlendirmesi için bir adres bırakmış, evin zemininde ki bir köpeğe ait olan pati izlerini çıkartamadığını belirtmiş ve Il Mare'in ona şans getirmesini dilemiştir. Sung-hyun ise o zamana kadar evde hiçbir pati izi görmemiştir, ayrıca eve daha yeni IL MARE ismini vermiştir. Tüm bunlar bir yana; evin yakınında ki bakkala evde kendisinden önce kimin oturduğunu sorduğunda kendisinin evin ilk sahibi olduğunu öğrenmiştir. Sung-hyun aklı karışık bir şekilde eve dönerken ufak bir köpeğin evin girişinde kendisini beklediğini görür... (Göl Evi - The Lake House (2006)'ın orijinalidir)

Dram, Fantastik, Romantik

Il Mare (2000) 7.8
Y: Hyun-seung Lee
O: Jung-jae Lee, Ji-hyun Jun, Mu-saeng Kim, Seung-yeon Jo
T: Dram, Fantastik, Romantik
Wet Hot American SummerYaz Kampında Curcuna (2001)

Wet Hot American Summer - Yaz Kampında Curcuna (2001)

Yıllardan 1981'dir ve Firewood kamp alanı yaza veda etmek üzeredir. Yaz tatili bitip de herkes dönüşe geçmeden önce, kapanması gereken birkaç küçük hesap vardır. Kamp yöneticisi Beth, her şeyi yoluna koymaya çalışırken astrofizik profesörüne aşık olmuştur. Öte yandan aşık olduğu profesör, NASA'da çalışmaktadır ve kampı ciddi bir tehlikeden kurtarmaya çalışır. ayrıca kampa yakın olan şelale tehlikesi, birtakım aşk üçgenleri, çocuklar, kaçan fırsatlar... Hepsi aynı soruyu sormaktadır, günün sonunda bize ne kaldı?Yönetmenliğini David Wain'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Janeane Garofalo, David Hyde Pierce, Michael Showalter, Marguerite Moreau, Michael Ian Black ve Zak Orth gibi isimler yer alıyor. .

Komedi, Romantik

Wet Hot American Summer
Yaz Kampında Curcuna (2001) 6.7
Y: David Wain
O: Janeane Garofalo, David Hyde Pierce, Michael Showalter, Marguerite Moreau
T: Komedi, Romantik
Moscow on the Hudsonİltica Planı (1984)

Moscow on the Hudson - İltica Planı (1984)

Vladimir Ivanoff, soğuk savaş yıllarında Rusya’da bir sirkte saksafon çalarak geçimini sağlayan bir müzisyendir. Sirki New York’a geldiğinde alışverişe çıkan Vlad, Amerikan rüyasının içinde kalmak istediğine karar verir ve iltica eder! Güvenlik görevlisi Lionel Witherspoon ile arkadaş olan Vlad, önce bir avukat, ardından kalacak yer bulur ve Rus maceraperestin Amerikan hayatına geçiş süreci başlar! Yavaş yavaş ve zorlu ilerleyen bu süreçte yeni arkadaşlar edinir, Amerikan yaşamını keşfe çıkar! Yönetmenliğini Paul Mazursky’nin üstlendiği filmin başrolünde Robin Williams yer alıyorken, kendisine Maria Conchita Alonso, Cleavant Derricks, Cleavant Derricks ve Alejandro Rey gibi isimler eşlik ediyor.

Komedi, Dram, Romantik

Moscow on the Hudson
İltica Planı (1984) 6.5
Y: Paul Mazursky
O: Robin Williams, Maria Conchita Alonso, Cleavant Derricks, Alejandro Rey
T: Komedi, Dram, Romantik
The RainmakerYağmurcu (1956)

The Rainmaker - Yağmurcu (1956)

En İyi Müzik ve Kadın Oyuncu (Hepburn) Oscar'larına aday olan ‘‘Yağmurcu’’, N. Richard Nash'in kendi oyunundan senaryolaştırdığı, etkileyici bir yapıt. 1913 yılında Kansas'a gelen sahtekar bir ‘‘yağmurcu’’nun bekar bir kadınla ilişkisini anlatan film, daha sonra müzikal hale getirilerek Broadway'de ‘‘110 in the Shade’’ adıyla sahnelenmişti...

Romantik, Kovboy

The Rainmaker
Yağmurcu (1956) 7.1
Y: Joseph Anthony
O: Burt Lancaster, Katharine Hepburn, Wendell Corey, Lloyd Bridges
T: Romantik, Kovboy
Friday the 13th13. Gün (1980)

Friday the 13th - 13. Gün (1980)

13. Cuma, minimal senaryosu ancak dönemine göre bir hayli ilerici efektleriyle günümüzün bir çok sinema otoritesine göre "kült statüsünde" bir yapım olarak, benzeri yüzlerce teen-slasher prodüksiyonlarıyla arasındaki makası bir hayli açmıştır... Filmde ana mekan, Camp Crystal Lake'tir... Burası, on yıllar önce esrarengiz cinayetlerin yaşandığı, terkedilmiş bir gençlik kampıdır. Gözünü budaktan sakınmayan cesur bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında korkunç ölümler başlar. Gençler sırayla, korkunç derecede yaratıcı şekilde cinayete kurban gitmektedir.

Korku, Romantik

Friday the 13th
13. Gün (1980) 6.5
Y: Sean S. Cunningham
O: Betsy Palmer, Adrienne King, Jeannine Taylor, Robbi Morgan
T: Korku, Romantik
My Favorite WifeEn Sevdiğim Eşim (1940)

My Favorite Wife - En Sevdiğim Eşim (1940)

Ellen ve Nick birbirlerini severek evlenmişler ve iki çocuk sahibi de olmuşlardır fakat bir gemi kazası geçiren Ellen’den 7 yıl boyunca haber alınamaz. Aradan geçen bunca zamandan sonra Nick artık Ellen’in öldüğünden emindir ve Bianca isimli bir başka kadın ile evlenmiştir. Çift balayını geçirmek için otele geldikleri sırada, ortaya aslında hayatta olan ve 7 yıllını ıssız bir adada geçirmek zorunda kalan Ellen çıkar. Genç kadın, çocuklarını ve hala deliler gibi sevdiği Nick’i tekrar elde etmeye çalışacak, bu da Nick’i çok zor bir duruma sokacakır

Komedi, Romantik

My Favorite Wife
En Sevdiğim Eşim (1940) 7.5
Y: Garson Kanin
O: Irene Dunne, Cary Grant, Randolph Scott, Gail Patrick
T: Komedi, Romantik
The Lady EveBayan Eve (1941)

The Lady Eve - Bayan Eve (1941)

Amazon'da bir yıllık yılan araştırmasından dönen, zengin ama mütevazı Charles Pike, bir teknede dolandırıcı Jean Harrington ile tanışır. Birbirlerine aşık olurlar ama bir yanlış anlama, onların kötü bir şekilde ayrılmalarına sebep olur. Jean, onu geri kazanmak için bir İngiliz kadınının kılığına girip ona sataşmaya başlar.

Komedi, Romantik

The Lady Eve
Bayan Eve (1941) 8
Y: Preston Sturges
O: Barbara Stanwyck, Henry Fonda, Charles Coburn, Eugene Pallette
T: Komedi, Romantik
Up for LoveUn homme à la hauteur (2016)

Up for Love - Un homme à la hauteur (2016)

Başarılı ve artık bekar bir avukat olan Diane, cep telefonunu kaybeder. Telefonu bulan Alexandre, Diane’ye ulaşır ve ikili ertesi gün buluşmaya karar verir. Diane, Alexandre’nin çok kibar ve etkileyici bir adam olduğunu görür ancak tek bir sorun vardır: boyu Diane’den oldukça kısadır. Genç kadın, toplumsal tüm tabuları bir yana bırakarak görür görmez hoşlandığı bu adamla yeni bir ilişkiye başlamaya karar verir.

Komedi, Romantik

Up for Love
Un homme à la hauteur (2016) 6.3
Y: Laurent Tirard
O: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn, Stéphanie Papanian
T: Komedi, Romantik
Two Lovers and a Bearİki Aşık ve Ayı (2016)

Two Lovers and a Bear - İki Aşık ve Ayı (2016)

Kanada'nın en kuzeyinde, İnuitlerin yaşadığı Nunavut'ta çekilan bu filmde, Roman ve Lucy'nin dram yüklü ve maceralı aşkı konu alınıyor. Lucy, yaşadığı her yerde ortaya çıkan adam yüzünden endişe içinde yaşamakta ve sürekli yer değiştirmektedir. Peşindeki adam Nanavut'ta da ortaya çıkınca Roman ile birlikte güneye gitmek üzere yola çıkarlar. Donmuş nehirin üzerinde motorlu kızakla yaptıkları yolculukta başlarına çeşitli olaylar gelir. Bunlardan en ilginci ise Roman'ın bir kutup ayısı ile konuşmasıdır. Açık havada çekilen çok sahnesi olduğu için muhteşem doğa görüntüleri filmin en büyük artısı. ( 18+ sahneler var)

Dram, Romantik

Two Lovers and a Bear
İki Aşık ve Ayı (2016) 6.5
Y: Kim Nguyen
O: Dane DeHaan, Tatiana Maslany, Gordon Pinsent, John Ralston
T: Dram, Romantik
The Other HalfDiğer Yarım (2016)

The Other Half - Diğer Yarım (2016)

Ağabeyinin sebepsiz yere ortadan kaybolması yüzünden psikolojik sorunlar yaşayan Nickie (Tom Cullen), bipolar bozukluk yaşayan Emily (Tatiana Maslany) ile ilişkiye başlar. İki "arızalı" ruhun tutkulu aşkını ele alan The Other Half, akıl hastalığının aile ve ilişkileri nasıl etkilediğinin hareketli ve gerçekçi bir anlatımıdır.

Dram, Romantik

The Other Half
Diğer Yarım (2016) 7.6
Y: Joey Klein
O: Tatiana Maslany, Tom Cullen, Diana Bentley, Henry Czerny
T: Dram, Romantik
The Space Between Us (2017)

The Space Between Us (2017)

Mars'ta yaşamın ilk adımlarını atmak için 6 astronot uzaya gönderilir. Uzay mekiğinde doğan Gardner Elliot (Butterfield), 16 sene sonra Dünya'ya geri getirilir ve buraya ayak uydurmaya çalışır. Mars'ın sessizliğinde ve turuncu-kızıl ortamında geçirdiği 16 yılın ardından Gardner, Dünya'nın seslerine ve insanlara alışmaya çalışır. NASA'nın koordinatörünü Gary Oldman; Gardner Elliot karakterini ise The Boy In The Striped Pajamas ve Hugo filmleriyle tanınan Asa Butterfield canlandırmaktadır.

Macera, Dram, Romantik

The Space Between Us (2017) 6.3
Y: Peter Chelsom
O: Gary Oldman, Janet Montgomery, Trey Tucker, Scott Takeda
T: Macera, Dram, Romantik
Surprised by LoveSürpriz Aşk (2015)

Surprised by Love - Sürpriz Aşk (2015)

Josie Mayfield adındaki genç ve çok güzel olan bir iş kadını, erkek arkadaşını ailesine kabul ettirmeye çalışırken lise aşkının tekrar "alev" aldığını izleyeceğiz

Komedi, Aile, Romantik

Surprised by Love
Sürpriz Aşk (2015) 6.7
Y: Robert Iscove
O: Hilarie Burton, Paul Campbell, Aaron Craven, Leanne Lapp
T: Komedi, Aile, Romantik
Mogambo (1953)

Mogambo (1953)

Afrika'da feleğin çemberinden geçmiş bir avcı, çok güzel bir kadınla avcılık arasında bir tercih yapmak zorunda kalacaktır... 1930'da çekilmiş Red Dust filminin yeniden çevriminde Clark Gable 20 yıl sonra yine aynı rolde seyircinin karşısına çıkıyor...

Macera, Dram, Romantik

Mogambo (1953) 6.7
Y: John Ford
O: Clark Gable, Ava Gardner, Grace Kelly, Donald Sinden
T: Macera, Dram, Romantik
PhenomenonMucize (1996)

Phenomenon - Mucize (1996)

George Malley, günlük hayatında vurdumduymaz bir araba tamircisidir. Ama doğum gününde George'un başına garip bir şey gelir. Malley'in bütün hayatı değişir, ilginç özellikleri ve güçleri ortaya çıkmaya başlar. Depremi bile önceden tahminen edecek duruma gelir. Bir kitabı sayfalarını karıştırarak bir çırpıda okuyuverir. Ama bu durum çevresinin ona hem yadırgayarak, hem de merakla bakmasına sebep olur. Bir takım gizli teşkilatlar filan peşine düşer.Phenomenon sizi aşka, cesarete ve dostluğa doğru sürükleyecek, kalbinizin en derinlerine kadar ilerleyecek.

Dram, Fantastik, Romantik

Phenomenon
Mucize (1996) 6.4
Y: Jon Turteltaub
O: John Travolta, Kyra Sedgwick, Forest Whitaker, Robert Duvall
T: Dram, Fantastik, Romantik
Come SeptemberEylülde Gel (1961)

Come September - Eylülde Gel (1961)

60'lı ve 70'li yılların yıldızı Rock Hudson ve büyüleyici aktrist Gina Lollobrigida bu filmde başrolleri paylaşıyor. Motion Picture Herald dergisinin "...eğlenceli, romantik oyun" olarak tanımladığı film eşsiz güzellikteki İtalyan rivyerasında geçiyor. Her Eylül, New York'da yaşayan başarılı iş adamı (Hudson) Romen sevgilisiyle (Lollobrigida) dinlenmek için İtalya'daki evine gider. Fakat bu sefer Temmuz ayında haber vermeden gidince çok büyük bir sürprizle karşılaşır. Lüks evi otel olarak kullanılmaktadır. Daha da fazlası, müşteriler arasında, peşlerinde ısrarcı genç erkekler olan bir grup gürültücü Amerikalı kız vardır. Ümitsizce kontrolu tekrar eline almaya çalışırken, Hudson mahremiyetini, kız arkadaşını ve aklını kaybeder; ta ki yeni planıyla ortaya çıkıncaya dek. Bu filmde, içinde "Mack The Knife" parçasının da bulunduğu "That's All" albümüyle 1959'da Grammy ve Yılın Plağı ödüllerini almış ünlü performans sanatçısı Bobby Darin ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Darrin filmin bitiminden 10 gün sonra başrolü paylaştığı, Grease müzikalindeki "Look At Me, I'm Sandra Dee" parçasının ilham kaynağı olan Sandre Dee ile evlendi. Come September'da görüntü yönetmenliğini Greta Garbo’nun da gözdesi olan William Davis yapıyor. Lollobrigida'nın muhteşem kıyafetlerinin tasarımı ise Morton Haack’a ait.

Komedi, Romantik

Come September
Eylülde Gel (1961) 7.1
Y: Robert Mulligan
O: Rock Hudson, Gina Lollobrigida, Sandra Dee, Bobby Darin
T: Komedi, Romantik
SummertimeYaz (1955)

Summertime - Yaz (1955)

Katharine Hepburn ve Rossano Brazzi’nin başrollerde olduğu nefis bir yaz klasiği... Yalnız Amerikalı bir kadının birdenbire kendini İtalyan güneşi altında bulmasını ve aşkı keşfetmesini anlatıyor film. Ohio’da sekreterlik yapan, orta yaşlarına yaklaşmış çekici bir kadın olan Jane Hudson, nihayet hayallerindeki yazı yaşamak için Venedik’e gidecek imkânı bulur. Bağımsızlığına düşkün Jane, kolunda kamerası, canı istediği gibi gezer. Ama zamanla fark eder ki, dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Venedik gibi bir şehirde bile yalnızlık zamanla insanın canını yakmaya başlamaktadır. Bu farkındalıkla hayatını değiştirmeye karar veren Jane, tam da zamanında, San Marco Plaza’daki küçük bir kahvede Renato de Rossi isimli bir antikacı ile çarpışır ve hayatı değişir.

Romantik, Dram

Summertime
Yaz (1955) 7.6
Y: David Lean
O: Katharine Hepburn, Rossano Brazzi, Isa Miranda, Darren McGavin
T: Romantik, Dram
Pretty in PinkPembe Güzellik (1986)

Pretty in Pink - Pembe Güzellik (1986)

Bir kuşak John Hughes filmleriyle büyümüş; aşkı, cinselliği, dostluğu ve yetişkinliğe adım atmanın ne demek olduğunu biraz da onun hikayeleriyle öğrenmiştir. Pretty in Pink gelmiş geçmiş en romantik gençlik filmlerinden biri, Ferris Bueller's Day Off ise American Pie ve benzeri filmlerin hepsinin birden foyasını meydana çıkaracak denli iyi kotarılmış bir gençlik komedisi olarak bilinir. İlkini John Hughes yönetmedi gerçi, ama hem senaryosunu yazdı hem de yapımcılığını üstlendi; ama daha da önemlisi hemen ayırt edilebilecek ruhunu kattı filme, oyuncularıyla, bakışıyla, üslubuyla... Molly Ringwald’u “cici kız” kontenjanından dönemin en parlak yıldızları arasına yükselten film ilk bakışta tipik bir Amerikan mezuniyet balosu güzellemesi gibi dursa da Jon Cryer’ın -siz onu daha çok Two And A Half Men’deki baba rolüyle tanıyor olabilirsiniz - hemen herkesi gölgede bırakan performansı sayesinde hem genç kızlarda, hem de genç erkeklerde aynı etkiyi yaratarak benzerlerinden ayrılmıştır. Hem mutlu hem mutsuz sonuyla izleyiciyi farklı duygular arasında gezdiren Pretty in Pink hiç şüphesiz bugünün gençlerine de çok şey ifade edecek, güçlü bir film.

Komedi, Dram, Romantik

Pretty in Pink
Pembe Güzellik (1986) 6.7
Y: Howard Deutch
O: Molly Ringwald, Harry Dean Stanton, Jon Cryer, Annie Potts
T: Komedi, Dram, Romantik
AuditionÖlüm Provası (1999)

Audition - Ölüm Provası (1999)

Aoyoma, 7 yıl önce veda ettiği karısından beri hiçbir kadınla birlikte olmamıştır. Yakın bir arkadaşı halen depresyonda olan bu adamı kurtarmak için ilginç bir plan yapar. Bir tv şovu için bir mülakat hazırlıyormuş gibi yaparak Aoyama'ya uygun bir eş bulacaktır. Birçok adaydan sonra Asami adında oldukça güzel bir kadın kendini gösterir. Aoyama, ikna olmuş gibidir. Ancak bambaşka planları olan Asami, başka bir gezegenden gelmiş gibidir.

Dram, Korku, Romantik

Audition
Ölüm Provası (1999) 7.3
Y: Takashi Miike
O: Ryo Ishibashi, Eihi Shiina, Tetsu Sawaki, Jun Kunimura
T: Dram, Korku, Romantik
Dare to Be WildCesaret Edemezsin (2015)

Dare to Be Wild - Cesaret Edemezsin (2015)

İrlandalı genç kadın Mary Reynold doğup büyüdüğü toprakların dışına Chealse Çiçek Fuarında altın madalya alabilmek için bir yolculuğa çıkar. Fakat kimse başaracağına inanmaz ve yoluna oldukça ilginç insanlar ve olaylar çıkar. Film yakın geçmişte yaşanmış gerçek bir hayat hikayesinden uyarlamadır.

Biografi, Dram, Romantik

Dare to Be Wild
Cesaret Edemezsin (2015) 6.6
Y: Vivienne De Courcy
O: Emma Greenwell, Tom Hughes, Alex Macqueen, Janie Dee
T: Biografi, Dram, Romantik
RidiculeGülünç İlişkiler (1996)

Ridicule - Gülünç İlişkiler (1996)

Kral 16. Louis döneminde geçen film Fransa'nın 1700'lü yıllarını ele alıyor. Kralın sarayı etrafında yaşanan trajikomik durum ve olayları da perdeye yansıtan filmin başkarakteri asil sınıfına ait bir soylu olan Grégoire Ponceludon; ancak Ponceludon bildiğimiz asillerden değil. Diğer soyluların aksine yoksul ve alt sınıftaki insanların yaşamları konusunda oldukça hassas olan Ponceludon, onların hayat şartlarından son derece şikayetçidir. Köylüler, düzgün bir kanalizasyon sisteminin olmaması nedeniyle son derece kötü koşullar altında yaşamakta hatta ve hatta hayatlarını kaybetmektedir. Maddi anlamda hiçbir varlığı olan Ponceludon, bu utanç verici durum üzerine çalışmaya başlayacaktır. 'Gülünç İlişkiler' gösterime girdiği sene birçok festivalden onlarca ödülle dönmüş ve Akademi Ödülleri'nde 'Yabancı Dildeki En Eyi Film' kategorisinde aday gösterilmiştir.

Komedi, Dram, Romantik

Ridicule
Gülünç İlişkiler (1996) 7.4
Y: Patrice Leconte
O: Charles Berling, Jean Rochefort, Fanny Ardant, Judith Godrèche
T: Komedi, Dram, Romantik
Car WashOto Yıkama (1976)

Car Wash - Oto Yıkama (1976)

1970'lin günlük hayatı içerisinden doğan bir kült komedi.Hikaye Los Angeles gettosunda Sully Boyar'in Araba yıkamacısında çalışan bir grup üzerinde duruluyor. Egzantrik müşteriler arasında düzgün konuşan bir vaiz, çılgın taksi şöförü eski bir mahkum en dikkat çekenleri..Müzikler ise disco ve funk...

Komedi, Dram, Romantik

Car Wash
Oto Yıkama (1976) 5.9
Y: Michael Schultz
O: Darrow Igus, Otis Day, James Spinks, Antonio Fargas
T: Komedi, Dram, Romantik
The SaintAziz (1997)

The Saint - Aziz (1997)

Kimseye Güvenme. Kimseye Adını Söyleme. Kimseye Kalbini Açma...Birinin gizli bir organizasyonun içine sızıp ve dünyayı değiştirecek bir formülü çalmasını izlemek mi istiyorsunuz? O zaman Aziz kesinliklikle size göre... Uluslararası hırsız Simon Templar diğer adıyla Aziz rolünde muhteşem bir perrformans sergileyen Val Kilmer'a, ünlü oyuncu Elisabeth Shue eşlik ediyor..

Aksiyon, Macera, Romantik

The Saint
Aziz (1997) 6.2
Y: Phillip Noyce
O: Val Kilmer, Elisabeth Shue, Rade Serbedzija, Valeriy Nikolaev
T: Aksiyon, Macera, Romantik
Lost in Florence (2017)

Lost in Florence (2017)

Eric Lombard, uzun süredir hayalini kurduğu profesyonel futbol oynamak ya da hayatının sonraki aşamasında bulunan hukuk fakültesine devam edip etmemek konusunda hayatının dönüm noktasındadır. Floransada yabancılara İtalyanca öğreten kuzenini ziyerete gittiğinde tanıştığı Stephanie ile "tehlikeli" işlere bulaşır...

Macera,Dram,Romantik

Lost in Florence (2017) 4.7
Y: Evan Oppenheimer
O: Brett Dalton,Stana Katic,Alessandra Mastronardi,Emily Atack
T: Macera,Dram,Romantik