Romantik Filmleri İzle

The Nanny DiariesDadım Âşık (2007)

The Nanny Diaries - Dadım Âşık (2007)

“The Nanny Diaries” New Jersey’de yaşayan Annie Braddock’un (Johansson) üniversiteyi bitirdikten sonra geldiği Manhattanda zengin bir ailenin çocuğuna dadılık yapma hikayesini anlatıyor. Şehrin diğer tarafında yaşamanın hiç de kolay olmadığnı anlayan Annie, Bayan X’in (Linney) bitmek bilmeyen isteklerini yerine getirmeye çalışırken, oğlu Grayer’ın bakımını üstleniyor. Derken binada tanıştığı gençle yakınlaşmaya başlayan Annie, zenginlerin dünyasında hiç de beklemediği olaylarla karşılaşıyor.Emma McLaughlin ve Nicola Kraus’un 2002 yılında yazdıkları “The Nanny Diaries” romanı oldukça ses getirmişti. İki yazarın Manhattan’da toplam sekiz sene bebek bakıcılığı yapmış olmaları, kitapta anlatılanların oldukça gerçekçi bulunmasına yol açmıştı. Medya o yıllarda kitabın yazarlarının üstüne giderek, kitapta anlatılan ailenin aslında kim olduğunu bulmaya çalışmıştı. İki yazar da kitapta anlatılanların hayal ürünü olduğunu söyleseler de kitabı yazarken kendi deneyimlerinden oldukça faydalandıklarını belirtmişlerdi.

Komedi, Dram, Romantik

The Nanny Diaries
Dadım Âşık (2007) 6.1
Y: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
O: Scarlett Johansson, Donna Murphy, John Henry Cox, Alicia Keys
T: Komedi, Dram, Romantik
Much Ado About NothingKuru Gürültü (1993)

Much Ado About Nothing - Kuru Gürültü (1993)

Claudio ve Hero birbirlerine deliler gibi aşık olan ve yakın zamanda evlenmeyi planlayan iki genç aşıktır. Claudio'nun en yakın arkadaşı Benedick ise Claudio'nun bu aşık halleriyle alay eden, evliliğe ya da aşka tamamıyla karşı olan bir karakterdir. Yıllardır tanıdığı ve asla anlaşamadığı Beatrice de bu konuda kendisinden farksızdır. Aralarındaki bu inatlaşma ve anlaşamama hali tüm hızıyla sürerken beklenmedik gelişmeler yaşanmaya başlar.William Shakespeare'in Much Ado About Nothing adlı önemli eserinden beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ilginç bir isim bulunuyor. Toy Story serisinin yaratıcılarından ve büyük prodüksiyonlu The Avengers filminin yönetmeni Joss Whedon, bu klasik Shakespeare yapıtını modern bir üslupla uyarlıyor.

Komedi, Dram, Romantik

Much Ado About Nothing
Kuru Gürültü (1993) 7.4
Y: Kenneth Branagh
O: Richard Briers, Kate Beckinsale, Imelda Staunton, Jimmy Yuill
T: Komedi, Dram, Romantik
La jeteeJetee, La (1962)

La jetee - Jetee, La (1962)

Dünyanın altını üstüne getiren 3. Dünya Savaşı'ndan sonra nükleer savaştan etkilenmeyen bir grup insan yeraltında yaşamaya başlar. Aralarında araştırmacıların da olduğu grup savaş öncesi dünyasına doğru bir yolculuk yapmaya karar verir. Bu yolculuk için seçilen kişi ise çocukluğunda yaşadığı bir olayın etkisinden kurtulmayı başaramayan takıntılı bir adamdır.Zaman yolculuğu basit koşullarda gerçekleşir, kirli bir hamağa yatırılan adam, gözlerine bağlanan aygıtların da yardımıyla henüz dünyanın güzel günlerini yaşadığı günlere doğru bir yolculuk yapar. Burada tanışacağı bir kadın ise onu bu zaman dilimine bağlamaya başlar.Fakat yeni hayatı, yaşadığı olaylar ve araştırmanın farklı bir konum almaya başlaması yolcuyu yavaş yavaş çocukluğunda yaşadığı olaya doğru götürmeye başlar. Çocukluğundaki olayı hatırlar önce, bir havaalanında yabancı bir adamın vurulduğuna şahit olmuştur. Şimdi aynı havaalanında hem kendine yönelen kurşunları hem de meraklı bir çocuğun bakışlarını üzerine çeker. Paradoksal bir kader sonu olur.Chris Marker'in yönetmenliğini üstlendiği kısa film hem estetiği hem de öyküsü ile olağanüstü. Tüm film fotoğraflardan oluşuyor, sadece tek bir hareketli görüntü yer alıyor filmde, ki o da belli belirsiz görünüp kayboluyor. Müzikleri ve puslu fotoğrafları ile yarattığı atmosfer bilim kurgu sinemasının en ilginç yapıtlarından birini ortaya koyuyor.Film Terry Gilliam'ın 12 Maymun isimli başyapıtına da esin kaynağı oldu. Kısa filmin yönetmeni Marker, 12 Maymun'da da senarist olarak yer aldı.

Short, Dram, Romantik

La jetee
Jetee, La (1962) 8.4
Y: Chris Marker
O: Jean Négroni, Hélène Chatelain, Davos Hanich, Jacques Ledoux
T: Short, Dram, Romantik
Carolina MoonKayıp Sırlar (2007)

Carolina Moon - Kayıp Sırlar (2007)

Korkunç geçmişinden kurtulmak isteyen Tory (Claire Forlani) evine dönmenin kolay olmayacağını bilmektedir. Bilinçaltına yaptığı bir gezi ile çocukluk arkadaşı Hope’un korkunç bir cinayet sonucu öldürülmesini hatırlamış ve bu olayı unutmak istemektedir. Kısa bir süre sonra Tory, Hope’un ölümünün bir dizi cinayet zincirinin ilk halkası olduğunu ve o korkunç güne kadar cinayetlerin her yıl devam ettiğini fark eder. Tory’nin iki seçeneği vardır. Ya doğaüstü güçleriyle katili yakalamak ya da onun bir sonraki kurbanı olmak.

Gizem, Romantik, Gerilim

Carolina Moon
Kayıp Sırlar (2007) 5.9
Y: Stephen Tolkin
O: Claire Forlani, Oliver Hudson, Chad Willett, Jonathan Scarfe
T: Gizem, Romantik, Gerilim
The Best Years of Our LivesHayatımızın En Güzel Yılları (1946)

The Best Years of Our Lives - Hayatımızın En Güzel Yılları (1946)

İkinci Dünya Savaşı'nın sıcak etkileri henüz bitmemiştir. Cephede savaşan birbirinden farklı üç Amerikan askeri diğer askerler gibi evlerine dönmek üzere yola çıkmışlardır. Al, Homer ve Fred her şeyin eskisi gibi olacağını umarak sivil hayatlarına geri dönmek için havaalanına giderler, ancak savaşın izleri anbean peşlerinde devam etmektedir. Kimi kollarını kaybetmiştir savaşta, geri döndüğünde onu bekleyen sevgilisinin vereceği tepkiyi merak etmektedir. Kimi ise sivil ruhunu bırakıp dönmüştür cepheden, bu yeni hayata ayak uydurmak eskisi gibi kolay değildir. İkinci Dünya Savaşı üzerine yapılmış en gerçekçi filmlerden biri olan yapıt, savaşın kendisinden ziyade askerler ve askerlerin sosyal yaşantıları üzerinde bıraktığı izlere ve sivil hayata karşı yabancılaşmalarına odaklanıyor.Usta yönetmen William Wyler tarafından yönetilen film, en iyi film ve yönetmen dahil olmak üzere yedi dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Dram, Romantik, Savaş

The Best Years of Our Lives
Hayatımızın En Güzel Yılları (1946) 8.2
Y: William Wyler
O: Myrna Loy, Fredric March, Dana Andrews, Teresa Wright
T: Dram, Romantik, Savaş
DraculaDrakula (1979)

Dracula - Drakula (1979)

Bram Stoker klasiğinin romantik uyarlaması..1913 yılında İngilterede, kan emici, ama yakışıklı, çekici ve baştan çıkarıcı, Drakula ölümsüz bir gelin istiyor Kont.

Korku, Romantik

Dracula
Drakula (1979) 6.4
Y: John Badham
O: Frank Langella, Laurence Olivier, Donald Pleasence, Kate Nelligan
T: Korku, Romantik
TrampsRomantik Serseriler (2016)

Tramps - Romantik Serseriler (2016)

Bir genç kadın ve genç adam alışık olmadıkları bir yerde, şaibeli bir pazarlığın ortasında aradıkları aşkı bulurlar...

Komedi,Romantik

Tramps
Romantik Serseriler (2016) 7.2
Y: Adam Leon
O: Callum Turner,Grace Van Patten,Michal Vondel,Mike Birbiglia
T: Komedi,Romantik
The Wedding PartyŞamatalı Düğün (2016)

The Wedding Party - Şamatalı Düğün (2016)

Büyük gün gelip çattığında bir çiftin görkemli düğün planları; eski aşkları, kavga eden ebeveynleri ve davetsiz misafirler sayesinde kabusa dönüşür.

Komedi,Romantik

The Wedding Party
Şamatalı Düğün (2016) 8.3
Y: Kemi Adetiba
O: Alibaba Akporobome,Zainab Balogun,Daniella Down,Iretiola Doyle
T: Komedi,Romantik
Little AshesKüçük Küller (2008)

Little Ashes - Küçük Küller (2008)

1922'de Madrid göreneksel değerlerin, caz, Freud ve yenilikçiliğin tehlikeli etkileri arasında bir meydan okuma savaşı.Salvador Dali, büyük bir sanatçı olma tutkusuyla 18 yaşında üniversiteye girmiştir.Onun utangaçlığının ve şahlanmış göstermeciliğinin garip harmanı, üniversitede sosyal tabakadan iki kişinin dikkatini çekmiştir; Federico García Lorca ve Luis Buñuel. Film bu üçlünün gençlik dönemlerini, dostluklarını, farklı yönden ilişkilerini ve kendi dallarında bir ressam, bir şair ve bir yönetmen olarak yükselişlerini konu almaktadır.

Biografi,Dram,Romantik

Little Ashes
Küçük Küller (2008) 6.6
Y: Paul Morrison
O: Robert Pattinson,Javier Beltrán,Matthew McNulty,Marina Gatell
T: Biografi,Dram,Romantik
The Woman Next DoorKomşu Kadın (1981)

The Woman Next Door - Komşu Kadın (1981)

Evli ve çocuklu bir adam olan Bernard Coudray'in hayatı, eski sevgilisinin yan dairesine taşınmasıyla birlikte alt üst olur. Mathilde Bauchard adındaki bu eski sevgili de kendisi gibi evlenmiş ve çocuk sahibi olmuştur. Bernard, Mathilde ile karşılaştıktan sonra geçmişi ve bugününü sorgulamaya başlar. Geçmişteki ilişkilerini yeni eşlerinden saklayan ikili, birbirlerini hala sevdiklerini anlarlar ve aralarında yasak bir ilişki başlar.

Dram,Romantik

The Woman Next Door
Komşu Kadın (1981) 7.4
Y: François Truffaut
O: Gérard Depardieu,Fanny Ardant,Henri Garcin,Michèle Baumgartner
T: Dram,Romantik
DepartureAyrılış (2015)

Departure - Ayrılış (2015)

Prömiyeri Londra Film Festivali´nde gerçekleşen ve olumlu eleştiriler toplayan bu ilk film, dokunaklı ve nostaljik bir büyüme öyküsü. 15 yaşındaki edebiyat tutkunu Elliot, annesi Beatrice ile Fransa´nın güneyindeki yazlık evlerine gelir. Evi boşaltmak için yapılan bu yolculuk delikanlının hayatında bir dönüm noktası olur. Elliot hem ailesindeki sorunlara tanıklık eder hem de ilk kez âşık olup eşcinselliğini keşfeder. Geçtiğimiz yıl Enigma´da Alan Turing´in çocukluğunu canlandıran İngiltere´nin yükselen genç oyuncularından Alex Lawther, ilk başrolünde iddialı bir çıkış yapıyor.

Dram,Aile,Romantik

Departure
Ayrılış (2015) 6.8
Y: Andrew Steggall
O: Juliet Stevenson,Alex Lawther,Phénix Brossard,Finbar Lynch
T: Dram,Aile,Romantik
The Silent StormSessiz Fırtına (2014)

The Silent Storm - Sessiz Fırtına (2014)

skoçya'nın ücra bir adasında yaşayan esrarengiz bir kadın, kendisini kocası ve onlarla yaşamak için gönderilmiş bir yabancının arasında bulur.

Dram,Romantik

The Silent Storm
Sessiz Fırtına (2014) 5
Y: Corinna McFarlane
O: Damian Lewis,Andrea Riseborough,Ross Anderson,Kate Dickie
T: Dram,Romantik
2 Nights Till MorningMavi Otel (2015)

2 Nights Till Morning - Mavi Otel (2015)

Avrupa'da bir yanardağın patlamasıyla ortaya çıkan kül bulutu yüzünden tüm uçuşlar iptal edilir. Bu gelişme ortak bir dil kullanamayan iki yabancının arasındaki bir gecelik ilişkiyi beklenmedik bir noktaya sürükler.

Dram, Romantik

2 Nights Till Morning
Mavi Otel (2015) 6.4
Y: Mikko Kuparinen
O: Marie-Josée Croze, Arly Jover, Mikko Nousiainen, Gabija Siurbyte
T: Dram, Romantik
Arctic HeartYürekten Sevmek (2016)

Arctic Heart - Yürekten Sevmek (2016)

Penguenlerin ürettiği bir bağışıklık proteini üzerinde çalışan bir bilim adamına aşık olan çekingen tıp öğrencisi, onun kendi üzerinde deney yapmasına izin verir.

Komedi,Dram,Romantik,Bilim-Kurgu

Arctic Heart
Yürekten Sevmek (2016) 6
Y: Marie Madinier
O: Charlotte Le Bon,Guillaume Canet,Anne Le Ny,Patrick d'Assumçao
T: Komedi,Dram,Romantik,Bilim-Kurgu
All That Heaven AllowsAşk Tereddüt Kabul Etmez (1955)

All That Heaven Allows - Aşk Tereddüt Kabul Etmez (1955)

Dul bir kadın olan Cary günün birinde genç bahçıvan Ron ile tanışır. Aralarında başlayan ilişki büyük yaş farkı nedeniyle toplumun tepkisini çeker. Üstelik genç Ron bu sorunu umursamamaktadır.

Dram, Romantik

All That Heaven Allows
Aşk Tereddüt Kabul Etmez (1955) 7.6
Y: Douglas Sirk
O: Jane Wyman, Rock Hudson, Agnes Moorehead, Conrad Nagel
T: Dram, Romantik
The Nutty ProfessorÇatlak profesör (1996)

The Nutty Professor - Çatlak profesör (1996)

Eddie Murphy, bu hareketli, modern Dr. Jekyll ve Mr. Hyde komedisinde yedi rolü birden canlandırıyor. Murphy, bu filmde yaklaşık 200 kiloluk gövdesini güzel Jada Pinkett'in kalbini çalmak için şekle sokmak isteyen genetik profesörü Dr. Sherman Klump'u canlandırıyor. Bu yüzden henüz deney aşamasındaki bir yağ azaltıcı serumu içen Sherman, hızlı konuşan, hareketli, ateşli bir Don Juan olan Buddy Love'a dönüşür. Acaba Sherman çok geç olmadan alter ego'sunu durdurabilecek midir? Yoksa son gülen Buddy mi olacaktır?

Komedi, Romantik, Bilim-Kurgu

The Nutty Professor
Çatlak profesör (1996) 5.5
Y: Tom Shadyac
O: Eddie Murphy, Jada Pinkett Smith, James Coburn, Larry Miller
T: Komedi, Romantik, Bilim-Kurgu
The DiscoveryKaşif (2017)

The Discovery - Kaşif (2017)

The Discovery, dünya dışı bir varlığın neden olduğu felaketten ötürü milyonlarca insanın bir reset tuşuna basıp intihar ettiği yakın gelecekte, bu durumun üstesinden gelebilmek için mücadele eden bir grup genç bilim insanın, yaşadıklarını ele almaktadır.

Dram, Gizem, Romantik

The Discovery
Kaşif (2017) 7.6
Y: Charlie McDowell
O: Rooney Mara, Riley Keough, Robert Redford, Jason Segel
T: Dram, Gizem, Romantik
Great ExpectationsBüyük Umutlar (1946)

Great Expectations - Büyük Umutlar (1946)

Bin sekiz yüzlü yılların klasiği olarak anılan aynı isimli romandan uyarlanan film daha önceki uyarlamalara kıyaslan ziyadesi ile beğeni toplamış. Pip son derece yumuşak kalpli ve iyi huylu biridir. Aynı zamanda saf bir yanı da vardır. Kız kardeşi ise aksi ve cadı gibidir. Pip, kız kardeşi ve onun demircilik yapan kocası ile birlikte yaşamaktadır. Bir gün kilisenin mezarlığında iki kaçak kürek mahkumu ile burun buruna gelir. Mahkumlara evden yiyecek ve zincirlerinden kurtulabilmeleri için alet temin eder, ancak mahkumlar tekrar yakalanırlar. İki mahkumdan vicdanlı olanı evden kaybolan yiyeceği kendisinin çaldığını söyleyerek suçu üstlenir ve Pip’i suçlanmaktan kurtarır. Artık Pip ile aralarında bir bağ kurulmuştur. Böyle bir davranış onları sevginin anlam kazandığı bir noktaya taşıyacaktır.

Dram, Romantik

Great Expectations
Büyük Umutlar (1946) 8
Y: David Lean
O: John Mills, Tony Wager, Valerie Hobson, Jean Simmons
T: Dram, Romantik
Jezebel (1938)

Jezebel (1938)

New Orleans'ta yaşayan güzel ve özgür ruhlu Julie Marsden, aynı zamanda kendine fazlasıyla güvenen kibirli bir genç kadındır. Genç ve başarılı bir bankacı olan nişanlısı Preston Dillard'ı parmağında oynatan Julie, ilişkilerinde her daim bir şekilde kendi istediğinin olmasını sağlar. Ancak bu takıntısı bir süre sonra nişanlısını kaybetmesine neden olur. İkili ayrıldıktan sonra Preston yaşadıkları şehri terk eder ve üç yıl sonra geri döner. Aradan geçen üç yılın ardından Julie eski nişanlısına ne denli üzgün ve pişman olduğunu ifade etme fırsatını yakalar. Ne var ki Preston bu süreçte başka biriyle evlenmiştir. Kendini aşağılanmış hisseden Julie, Preston'ı geri kazanabilmek için kusursuz bir intikam oyununun peşine düşer.

Dram, Romantik

Jezebel (1938) 7.6
Y: William Wyler
O: Bette Davis, Henry Fonda, George Brent, Margaret Lindsay
T: Dram, Romantik
Easy AAdı Çıkmış (2010)

Easy A - Adı Çıkmış (2010)

Lisede kendi halinde bir öğrenci olan Olive hakkında herkesi meraklandıran bir dedikodu yayılır. Söylentilere göre Olive bekaretini kaybetmiştir. Olive bu durumun doğru olmadığını anlatmaya çırpınsa da, dedikodu gerçekten daha fazla sahicilik kazanır. Bütün hayatının mahvolduğunu düşünen Olive, bu dedikodu sayesinde bir anda okulun en gözde ve popüler kızına dönüştüğünü görür.

Komedi, Romantik

Easy A
Adı Çıkmış (2010) 7.2
Y: Will Gluck
O: Emma Stone, Penn Badgley, Amanda Bynes, Dan Byrd
T: Komedi, Romantik
The Mistletoe PromiseSürpriz Aşk (2016)

The Mistletoe Promise - Sürpriz Aşk (2016)

Richard Paul Evans'ın en çok satan kitabı temel alınarak hazırlanmıştır. Bayramlarda yalnız kalmaktan kaçınmak için birbirleri ile antlaşma yapan bu Noel'ten hoşlanmayan iki kişinin birbirleri ile daha fazla vakit geçirdikçe, birbirlerini daha iyi tanıdıkça Noel büyüsü yaşamaya başlarlar ve birbirleri ile sözleştikleri sahte çift işlerinden önemli çok daha fazla şey olduğunu keşfederler.

Komedi, Dram, Romantik

The Mistletoe Promise
Sürpriz Aşk (2016) 6.7
Y: David Winning
O: Jaime King, Luke Macfarlane, Christie Laing, Lochlyn Munro
T: Komedi, Dram, Romantik
Wild RiverVahşi Nehir (1960)

Wild River - Vahşi Nehir (1960)

Rafting sporunda uzman olan Gail, ailesini kıyısında yaşadıkları nehirde rafting yapmaya götürür. Yolda bu sporun acemisi olan ve nehrin aşağısına inmekte güçlük çeken iki adama rastlarlar. Aile adamlara yardım etmek isterken, birden kendi hayatlarını tehlikeye attıklarını fark etmeyeceklerdir. Yönetmenliğini Curtis Hanson’ın üstlendiği filmin senaryosu Denis O'Neill’a ait. Başroller ise Meryl Streep ve Kevin Bacon.

Dram, Tarih, Romantik

Wild River
Vahşi Nehir (1960) 7.7
Y: Elia Kazan
O: Montgomery Clift, Lee Remick, Jo Van Fleet, Albert Salmi
T: Dram, Tarih, Romantik
My Blind Brother (2016)

My Blind Brother (2016)

Biri görme engelli iki atlet kardeşin, aynı kadına aşık olması üzerine gelişen olayları konu alan My Blind Brother, yılın iddialı romantik komedi filmleri arasında yer alıyor. Sophie Goodhart'ın ilk yönetmenlik deneyimi olacak olan film, drma ve romantik komedi severleri memnun edecekmiş gibi gözüküyor. Senaryosu da Goodhart tarafından kaleme alınan film, başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Jenny Slate, Nick Kroll, Adam Scott ve Zoe Kazan'ın yer aldığı My Blind Brother, 16 Eylül tarihinde izleyicisiyle bir araya gelecek.

Komedi, Dram, Romantik

My Blind Brother (2016) 6
Y: Sophie Goodhart
O: Adam Scott, Nick Kroll, Greg Violand, Cherie McClain
T: Komedi, Dram, Romantik
A Dogwalker's Christmas Tale (2015)

A Dogwalker's Christmas Tale (2015)

21 yaşındaki şımarık Luce Lockhart, yakışıklı yeni arkadaşı bir köpek parkını zngin patronundan korumak için yardımını istediğinde, zor bir kararla karşı karşıya kalır.

Romantik

A Dogwalker's Christmas Tale (2015) 5.4
Y: Letia Clouston
O: Jonathan Bennett, Lexi Giovagnoli, Dina Meyer, Patrick Muldoon
T: Romantik
Appropriate BehaviourMakul Davranış (2014)

Appropriate Behaviour - Makul Davranış (2014)

Kahraman sorar: “İnsanlar nasıl tanışır, birbirlerinden hoşlandıklarına karar verir ve hoşlanmaya devam ederler?” Elbette filmin bu çözülemeyen probleme (ya da anlaşılmayan mucizeye) önerdiği bir formül yok; ama onun yerine, “atlatmayı” çok etkileyici, komik ve günümüze dair bir dille anlatıyor. Burada söz konusu olan çift iki kadın. Birisi, dışarıdan her şeyin mükemmel göründüğü geleneksel İranlı ailesine açılması o kadar da kolay olmayan Şirin. Diğeri de ayrıldıktan sonra eskisi gibi yürüteceklerine emin olamayan Maxine. Makul Davranış, (Girls’ün yeni sezonunda da karşımıza çıkacak olan) Desiree Akhavan’ın hem oyuncu hem de yönetmen olarak arz-ı endam ettiği, otobiyografik dokunuşlarla dolu bir Brooklyn komedisi ve senenin en eğlenceli filmlerinden biri.

Komedi, Dram, Romantik

Appropriate Behaviour
Makul Davranış (2014) 6.7
Y: Desiree Akhavan
O: Desiree Akhavan, Rebecca Henderson, Halley Feiffer, Ryan Fitzsimmons
T: Komedi, Dram, Romantik
Last NightSon Gece (1998)

Last Night - Son Gece (1998)

Yönetmen Don McKellar'ın bir kıyamet hikayesiyle kurguladığı film, "hayatta yaşayacak son birkaç saatiniz kalsa ne yapardınız?" sorusundan yola çıkan yer yer duygusal ve dramatik olan keyifli bir yapım. Sevdiklerinizle zaman geçirmek mi, çılgın partiler vermek mi yoksa seks mi? Dünyanın sonunu yaklaştığını öğrenen insanoğlu en ne yapmak ister?

Komedi, Dram, Romantik

Last Night
Son Gece (1998) 7.3
Y: Don McKellar
O: Don McKellar, Sandra Oh, Roberta Maxwell, Robin Gammell
T: Komedi, Dram, Romantik
Rust and BonePas ve Kemik (2012)

Rust and Bone - Pas ve Kemik (2012)

Katil balina eğitmeni olan Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra kimsesiz, evsiz ve parasız kalan Ali'nin yolları bir gece kulübünde çıkan kavga sonrası tesadüfen kesişir. Aslında tamamen ayrı dünyaların insanı olan Stephanie ve Ali'ye kader bir oyun daha oynar. ulaşılmaz gibi görünen Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve Ali ömrünün geri kalanını Stephanie'nın mutlu olmasına adar. Fransız yönetmen Jacques Audiard'ın, Craig Davidson'ın kısa hikayesinden Thomas Bidegain ile beraber uyarladığı ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini ise Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts paylaşıyor.

Dram, Romantik

Rust and Bone
Pas ve Kemik (2012) 7.5
Y: Jacques Audiard
O: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Armand Verdure, Céline Sallette
T: Dram, Romantik
Adam's RibAdem'in Kaburgası (1949)

Adam's Rib - Adem'in Kaburgası (1949)

Asistan Bölge Savcısı Adam Bonner karısı Amanda’ya aşıktır ama sansasyonel bir cinayet davasında fazla umursamadığı karşı taraf, beklemediği şekilde karısı Amanda çıkar. Spencer Tracy ve Katharine Hepburn, yönetmenliğini George Cukor’un yaptığı ’Adem’in Kaburgası’e mükemmel bir uyum oluşturuyorlar.

Komedi, Dram, Romantik

Adam's Rib
Adem'in Kaburgası (1949) 7.6
Y: George Cukor
O: Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Judy Holliday, Tom Ewell
T: Komedi, Dram, Romantik
Ali and NinoAli ve Nino (2016)

Ali and Nino - Ali ve Nino (2016)

Azeri bir Müslüman ile Gürcü bir Hristiyanın ilişkisini beyazperdeye taşıyan Asif Kapadia’nın son filminin başrollerini Adam Bakri ve María Valverde üstleniyor.

Dram, Romantik

Ali and Nino
Ali ve Nino (2016) 8.5
Y: Asif Kapadia
O: Adam Bakri, María Valverde, Mandy Patinkin, Connie Nielsen
T: Dram, Romantik
Being 17Yaş 17 (2016)

Being 17 - Yaş 17 (2016)

Fransız sinemasının usta yönetmenlerinden André Téchiné, yeni filminde cinsel kimliğe ve büyüme sancılarına zarafetle bakıyor. Film, lise arkadaşı iki genç etrafında dönüyor: Doktor annesi Marianne´le yaşayan Damien ve bir çiftlikte hasta annesiyle yaşayan Thomas. Farklı sosyal sınıflardan olan bu iki gencin kavgalı gürültülü ilişkisi Marianne´in Thomas´ı ders çalışabilmesi için evlerinde konuk etmesiyle değişmeye başlıyor. Berlin Film Festivali´nde Altın Ayı için yarışan film, genç aktörler Kacey Mottet Klein ile Corentin Fila´nın performansları, Téchiné´nin büyüme hikâyesine hâkimiyeti ve getirdiği taze ve umut dolu bakışla takdir edildi.

Dram,Romantik

Being 17
Yaş 17 (2016) 7.2
Y: André Téchiné
O: Sandrine Kiberlain,Kacey Mottet Klein,Corentin Fila,Alexis Loret
T: Dram,Romantik