Romantik Filmleri İzle

Key House mirror (2015)

Key House mirror (2015)

50 yıldır Max ile evli olan Lily, eşinin üst üste felç geçirmesi sonucunda eşiyle birlikte bir bakım evinde yaşamak zorunda kalan bir kadındır. Onun sağlığı yerindedir, Max ise bir bitkiden farksızdır. Lily bakım evinde çok sıkılırken bir gün hayat dolu olan Erik ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Geç yaşta gelen bu mutluluğa çevresi ve ailesi karşı çıkar.

Dram,Romantik

Key House mirror (2015) 7
Y: Michael Noer
O: Ghita Nørby,Sven Wollter,Trine Pallesen,Marie-Louise Coninck
T: Dram,Romantik
Rodeo & Juliet (2015)

Rodeo & Juliet (2015)

Juliet ve annesi tatilde büyükbabalarının çiftliğine giderler. Juliet orada Rodeo isimli bir atla karşılaşacak ve hayatını değiştirecek genç kovboyla tanışacaktır.

Aile,Romantik

Rodeo & Juliet (2015) 5
Y: Thadd Turner
O: Tim Abell,Lauren Alexandra,Krista Allen,Victoria Bergeron
T: Aile,Romantik
Summer VillaBir Fransız Villası (2016)

Summer Villa - Bir Fransız Villası (2016)

Olumsuz eleştiriler alan ünlü bir şef ve yeni kitabına bir türlü başlayamayan bir romantik roman yazarı kafa dinlemek için aynı villada kalmaya karar verdiklerinde, yaşanacak olayların onları nerelere götüreceğinden habersizlerdir.

Komedi,Romantik

Summer Villa
Bir Fransız Villası (2016) 6.9
Y: Pat Kiely
O: Hilarie Burton,Victor Webster,Emorphia Margaritis,Jocelin Haas
T: Komedi,Romantik
The Birth of a NationBir Ulusun Doğuşu (1915)

The Birth of a Nation - Bir Ulusun Doğuşu (1915)

Film, bir iç savaş sürecinde yaşanan olaylara ve dönüşümlere ışık tutmaktadır. Amerikan İç Savaşı ile ülke başta sona kavrulmaktadır. Ölümler, kayıplar, acılar diz boyudur. Savaş bittiğinde ise yeniden yapılanma zamanıdır. Bu süreçte kölelik yasaklanır. Başkan Lincoln’ün suikastiyle, yeni oluşan güven ortamı yerini kaos ve anarşiye bırakır. Beyaz çiftlik sahipleri türlü çetelerin saldırılarına uğrarlar güneyde. Polis ile güçlerini birleştiren siyahlar ve melezler beyazları taciz eder. Asayiş için bir çare olarak Klan kurulur. Haçlı şövalyelerini andıran giysileriyle Ku-Klux-Klan üyeleri gecelerin hakimidir artık. Devletin sağlayamadığı adaleti getirecek olanlar onlardır.

Dram, Tarih, Romantik

The Birth of a Nation
Bir Ulusun Doğuşu (1915) 6.9
Y: D.W. Griffith
O: Lillian Gish, Mae Marsh, Henry B. Walthall, Miriam Cooper
T: Dram, Tarih, Romantik
A Kind of MagicBir Tür Sihir (2015)

A Kind of Magic - Bir Tür Sihir (2015)

Cadılar konseyine üye olan Matt sevdiği arkadaşı Lizzie ile evlenmeyi düşünmektedir. Ancak Matt Psikiyatr Sara ile karşılaştığında sihirleri Sara’ya geçer. İşler iyice karışır.

Komedi,Fantastik,Romantik

A Kind of Magic
Bir Tür Sihir (2015) 6.7
Y: Tosca Musk
O: Ryan McPartlin,Azie Tesfai,Damien Bodie,Amanda Carlin
T: Komedi,Fantastik,Romantik
Playing by HeartÇapraz Hayatlar (1998)

Playing by Heart - Çapraz Hayatlar (1998)

Sean Connery ve Gena Rowlands: İleri yaşlarında birçok değişimi yaşamakta olan çok iyi bir çift... Ancak Gena, evliliklerinin 40. yılında Sean'ın bir maceraya atıldığını keşfeder. 25 yıl sonra bu gerçekle başa çıkmayı öğrenmeye çalışacaktır... Ryan Philippe ve Angelina Jolie: Connery ve Rowlandsın hayal bile edemediği karışık bir dünyada dostluk arayan iki kitap müdavimi, genç bir çiftir... Dış görünüşleri ne kadar düzgünse de güvensizlikleri yüzeyin hemen altındadır... John Stewart ve Gillian Anderson: Biri yalnız bir tiyatro yönetmeni ve diğeri ise yalnız bir mimar... Doğal bir kimyaya sahip ikili... Madeline Stowe ve Anthony Edwards: Öykümüzün en komik çifti... Birbirlerini aldatmaktadırlar... Hemen her akşam otel odalarında gizli randevuları vardır... Dennis Quaid. Akşamlarını barlarda kendisini dinleyecek herhangi birine fantastik hikayeler anlatarak geçiren biri.

Komedi, Dram, Romantik

Playing by Heart
Çapraz Hayatlar (1998) 7.2
Y: Willard Carroll
O: Angelina Jolie, Sean Connery, Gena Rowlands, Gillian Anderson
T: Komedi, Dram, Romantik
Atlantic CityAtlantik Şehri (1980)

Atlantic City - Atlantik Şehri (1980)

Dönemin en korkulu gangsterlerinden biri olan ve ünü geniş bir çevrede nam salan Lou, geçmişte yaptığı önemli vurgunların çok gerisinde bir yerlerdedir. Artık unutulmuş bir isim olan Lou, tesadüf eseri Sally isimli kurpiyer olmaya çalışan bir genç kızla tanışır ve kısa süre içerisinde ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Ancak Sally evlidir ve kocası hiç de temiz biri değildir. Mafyayla başı dertte olan adam, ünlü bir mafya şebekesinin uyuşturucusunu çalmıştır. Bu çalınan mal kısa süre içerisinde satılıp karşılığında alınan para mafyaya iade edilmelidir. Bu işi Lou üstlenir ve başarılı olur. Ancak Sally'nin kocası çoktan öldürülmüştür; sıra Sally'dedir...5 kategoride Oscar ödülüne aday gösterilen başarılı yapıt, usta yönetmen Louis Malle imzalı.

Suç, Dram, Romantik

Atlantic City
Atlantik Şehri (1980) 7.4
Y: Louis Malle
O: Burt Lancaster, Susan Sarandon, Kate Reid, Michel Piccoli
T: Suç, Dram, Romantik
The Devil's DiscipleŞeytanın Müridi (1959)

The Devil's Disciple - Şeytanın Müridi (1959)

George Bernard Shaw'un yazmış olduğu oyundan sinemaya aktarılan bu filmde, Burt Lancaster'in canlandırdığı rahip Anderson'un Amerika İç savaşı döneminde kasabası ve çevresinde İngilizler'in ortaya koyduğu haksızlıklara karşı, Richard Dudgeon (Kirk Douglas) ile birlikte verdiği mücadele anlatılıyor.

Komedi, Tarih, Romantik

The Devil's Disciple
Şeytanın Müridi (1959) 7.1
Y: Guy Hamilton, Alexander Mackendrick
O: Burt Lancaster, Kirk Douglas, Laurence Olivier, Janette Scott
T: Komedi, Tarih, Romantik
In the Land of WomenAşk Diyarında (2007)

In the Land of Women - Aşk Diyarında (2007)

Kız arkadaşından ayrılması ile yıkılan Carter Webb, Los Angeles'tan ayrılarak Detroit'te yaşayan deli dolu anneannesinin yanına gider. Carter, anneannesinin karşı komşusu Hardwicke Ailesi'nin kadınlarına karşı bir çekim hissetmektedir. kalender62

Komedi, Dram, Romantik

In the Land of Women
Aşk Diyarında (2007) 6.6
Y: Jon Kasdan
O: Elena Anaya, Adam Brody, Kelsey Keel, Danielle Savre
T: Komedi, Dram, Romantik
Bitter Harvest (2017)

Bitter Harvest (2017)

SSCB zamanında Ukrayna, bütün birliğin tahılını üreten topraklara ve deneyimli çiftçilere sahiptir. Lenin zamanında da Stalin zamanında da Ukrayna'nın emekleri sömürülmektedir. Halkın tek isteği özgür olmaktır. Küçük bir Ukrayna köyünde yaşayan genç ressam Yuri, çocukluğundan beri aynı kıza aşıktır. Tam büyüyüp Natslka ile evlendiklerinde, Stalin yönetime geçer ve komünizm nedeniyle köyün bütün varlıklarına el konur. Dikta rejimin baskısından kaçan Yuri, istemeden de olsa karısı Natalka'yı geride bırakıp Kiev'e gider. Rus topraklarının tamamında kıtlık çıkar ve insanlar açlıktan ölmeye başlar. Sınırların kapatılması ve annesinin hastalığı nedeniyle Yuri'nin yanına gidemeyen Natalka, zorluklarla tek başına mücadele etmek zorunda kalır. Film, Stalin döneminde Ukrayna halkının çektiği çileleri anlatırken, Yuri ile Natalka'nın birbirlerine kavuşma mücadelesini ve komünist dikta rejiminin baskılarını da gözler önüne seriyor.

Dram,Romantik,Savaş

Bitter Harvest (2017) 6.1
Y: George Mendeluk
O: Max Irons,Samantha Barks,Terence Stamp,Barry Pepper
T: Dram,Romantik,Savaş
Guess WhoBak Kim Gelmiş (2005)

Guess Who - Bak Kim Gelmiş (2005)

Yıldönümlerinde birbirlerine verdikleri yemini yenilemeye karar veren Percy ve Marilyn'i, kızları Theresa erkek arkadaşı Simon ile birlikte ziyaret eder. Bu yeminden tamamen habersiz olan gençler, ziyaretleri sırasında nişanlandıklarını söylemeyi planlanmışlardır. Jones ailesi siyahtır ve Theresa onlara Simon'ın beyaz olduğunu söylememiştir. Bu durum Percy'nin Simon hakkında endişelenmesine ve kendisi ile ilgili minik bir araştırma yapmasa sebep olur. Simon'ın yakın zamanda işini kayettiğini ve bunu Theresa'dan sakladığını öğrenir. Endişeler, Theresa ve Simon'ın tartışmasına ve Marilyn ile Percy'nin fikir ayrılığına neden olur.

Komedi,Romantik

Guess Who
Bak Kim Gelmiş (2005) 5.9
Y: Kevin Rodney Sullivan
O: Ashton Kutcher,Bernie Mac,Zoe Saldana,Judith Scott
T: Komedi,Romantik
BedazzledŞaşkın (2000)

Bedazzled - Şaşkın (2000)

Elliot Richards, çevresindekilere karşı her daim iyi niyetli olmaya çabalayan bir adamdır. Ancak sosyal ve özel hayatında bir türlü başarılı olamamaktadır. İş arkadaşı olan Allison Gardner'a büyük bir tutkuyla aşıktır. Allison ise Elliot'ın sadece varlığından haberdardır. Elliot bir gün güzel ve esrarengiz bir kadınla tanışır. Bu kadın, Elliot'ın ruhu karşılığında onun dileklerini gerçekleştireceğini söyler. Elliot bir cennetin ve bir cehennemin tam ortasında kalacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Bedazzled
Şaşkın (2000) 5.9
Y: Harold Ramis
O: Brendan Fraser, Elizabeth Hurley, Frances O'Connor, Miriam Shor
T: Komedi, Fantastik, Romantik
Monsoon WeddingMuson Düğünü (2001)

Monsoon Wedding - Muson Düğünü (2001)

Verma Ailesi hayatını Yeni Delhi'de sürdürmektedir. Kızları olan Aditi'yi Amerikalı aile dostlarının hali vakti yerinde oğlu Hemant ile evlendirmenin planlarını yapmaktadırlar. Genç kız ilk başta bu formülize evlendirme yöntemini yanlış bulmaktadır ancak hayatını düzene sokmak için ailesinin bu tercihini kabul eder. Düğün hazırlıkları bitmek üzeredir ve bütün uzak dostlar düğün için gelmeye başlarlar. Aditi'nin kuzeni olan Ria'nın ise içerisinde sakladığı bambaşka bir dünyası vardır.

Komedi, Dram, Romantik

Monsoon Wedding
Muson Düğünü (2001) 7.4
Y: Mira Nair
O: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty, Vijay Raaz
T: Komedi, Dram, Romantik
Pandora's BoxPandora'nın Kutusu (1929)

Pandora's Box - Pandora'nın Kutusu (1929)

Dansçı Lulu, saygın ve tanınmış bir gazete editörü olan Dr. Ludwif Schön'ün metresidir ve kirası zengin patronları tarafından ödenen bir evde kalmaktadır. Bir gün kapısı eski patronu Schigolch tarafından çalınır ve tam bu esnada Schön de kapı da belirir. Eski patronunu terasa sakladıktan sonra sevgilisi Schön'den yıkıcı bir haber alır. Schön, bir bürokratın kızı olan Charlotte von Zarnikow ile evleneceğini söyler. Lulu onu kararından döndürmek için ikna etmeye çalıştığı sırada Schön, Schigolch'u fark eder ve ipler tamamen kopar. Ancak tüm bu yaşananlar bir hikayenin sonu değil, aksine karmaşık bir hikayenin başlangıcı olacaktır.

Suç, Dram, Romantik

Pandora's Box
Pandora'nın Kutusu (1929) 8
Y: Georg Wilhelm Pabst
O: Louise Brooks, Fritz Kortner, Francis Lederer, Carl Goetz
T: Suç, Dram, Romantik
Serving SaraTehlikeli Dişi (2002)

Serving Sara - Tehlikeli Dişi (2002)

Joe Tyler, dünyanın en sıkıcı işlerinden birini yapmaktadır. Çalıştığı şirket, her türlü yasal evrakın işadamlarından mafyaya kadar çeşit çeşit insana ulaşmasını sağlamaktadır. Joe'nun son işi, Texas'lı zengin bir sığır tüccarının karısına boşanma evraklarını teslim etmektir. Ancak Sara Moore, evrakları getiren Joe'ya gönlünü kaptırır ve ikili, güzel kadının hakkı olan tazminatı alabilmesi için kocasıyla uğraşmaya başlarlar. WhiteJAWS

Komedi, Romantik

Serving Sara
Tehlikeli Dişi (2002) 5.2
Y: Reginald Hudlin
O: Matthew Perry, Elizabeth Hurley, Vincent Pastore, Bruce Campbell
T: Komedi, Romantik
Rachel Getting MarriedRachel Evleniyor (2008)

Rachel Getting Married - Rachel Evleniyor (2008)

Evinden uzaklaşmış, 10 yıl içinde sürekli rehabilitasyona girip çıkan eski model Kym, kız kardeşi Rachel’ın düğünü için eve geri döner. Kız kardeşler arasında anlaşmazlıklar yaşanır. Bu kalabalık, büyük düğünde Kym, tansiyonu yükselten hareketlerde bulunur.

Dram, Romantik

Rachel Getting Married
Rachel Evleniyor (2008) 6.7
Y: Jonathan Demme
O: Sebastian Stan, Roslyn Ruff, Anne Hathaway, Bill Irwin
T: Dram, Romantik
Intimate PartsMahrem (2013)

Intimate Parts - Mahrem (2013)

Intimate Parts, günümüz Moskova’sında geçen, erotik /drama tarzında, modern insanların ilişkilerindeki gizlilikleri ve ironiyi mizahi bir dille anlatan bir ilk film. Yönetmenleri tarafından yazılmış olan senaryo, orta yaş dönemindeki Rusların mutluluk, sorumluluk, gizlilik ve seks gibi evrensel konulara bakışını irdeliyor. Bu insanlar birer yetişkin olmuş, para kazanmayı ve sevişmeyi öğrenmiş fakat mutlu olmayı henüz öğrenememişlerdir. Absürd bir fotoğrafçı olan ana karakter Ivan insanların özgürlüğünü kendi algısı ve tarzına göre yansıtmakta, onları kelimenin tam anlamıyla en yalın ve kırılgan hallerinde fotoğraflamaktadır. Ama asıl soru kendin olmak güvenli mi? Bu sorunun cevabını bilmeden herkes gerçek kendini mümkün olabildiğince derine saklıyor, bu da onun sırrı, özeli oluyor.

Komedi,Dram,Romantik

Intimate Parts
Mahrem (2013) 5.5
Y: Aleksey Chupov,Natalya Merkulova
O: Pavel Artemev,Yuliya Aug,Timur Badalbeyli,Nelli Blinova
T: Komedi,Dram,Romantik
Love & CoffeeBir Fincan Aşk (2016)

Love & Coffee - Bir Fincan Aşk (2016)

Zoe Walker, bin yıllara hitap eden bir kahve lezzeti tasarlamak üzere Kolombiya’ya gönderilen bir gıda bilim uzmanıdır. Salento köyünde, Zoe ilk başta onunla çalışmak istemeyen yerel plantasyon sahibi Diego Valdez ile görüşür ancak Zoe’nin son hasat için ona yardım ettiği sürece kahve çekirdeklerini kullanmasına izin verir. Zoe, Diego’yla arazide çalışırken, romantizm başlar.

Romantik

Love & Coffee
Bir Fincan Aşk (2016) 5
Y: David Jackson
O: Anna Hutchison,Taliana Vargas,David Ojalvo,Nikolás Rincón
T: Romantik
An Officer and a GentlemanSubay ve Centilmen (1982)

An Officer and a Gentleman - Subay ve Centilmen (1982)

Romantizmin, dostluğun ve olgunlaşmanın zamanları aşan hikayesi. Zack Mayo, deniz kuvvetleri pilotu olmak için subay okuluna girer. Zorlu bir on üç haftanın sonunda aldığı eğitimin yanısıra arkadaşlığı, disiplini, birlikte hareket etmenin önemini ve kasabanın kızlarından Paula'nın hayatına girmesiyle de aşkı öğrenir. Duygusal hikayesiyle akılda kalan film, 6 dalda Oscar adayı olmuş ve Louis Gossett Jr.?a da 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandırmıştı.

Dram, Romantik

An Officer and a Gentleman
Subay ve Centilmen (1982) 6.9
Y: Taylor Hackford
O: Richard Gere, Debra Winger, David Keith, Robert Loggia
T: Dram, Romantik
Ballad of a SoldierAskerin Türküsü (1959)

Ballad of a Soldier - Askerin Türküsü (1959)

During World War II, 19 year old soldier Alyosha gets a medal as a reward for a heroic act at the front. Instead of this medal he asks for a few days leave to visit his mother and repair the roof of their home. On the train eastwards he meets Shura who is on her way to her aunt. In those few days traveling together they fall in love.

Dram, Romantik, Savaş

Ballad of a Soldier
Askerin Türküsü (1959) 8
Y: Grigoriy Chukhray
O: Vladimir Ivashov, Zhanna Prokhorenko, Antonina Maksimova, Nikolay Kryuchkov
T: Dram, Romantik, Savaş
The Great GatsbyMuhteşem Gatsby (1974)

The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby (1974)

Zenginlerin muhiti olan Long Island'a yeni taşınan Nick Carraway,kısa süre içerisinde kendisini komşusu Jay Gatsby'nin gizemli albenisine kaptırır. Paranın su gibi aktığı lüks bir hayat süren Gatsby'nin dünyasına girdikçe, bu zengin adamın nasıl bir takıntı ve trajedi içerisinde odluğuna da tanıklık edecektir. Yönetmenliğini Jack Clayton'un üstlendiği filmin senaryosunu F. Scott Fitzgerald'ın romanından uyarlayan isim ise ünlü sinemacı Francis Ford Coppola İki Oscar heykelciği olan filmin başrolünde Robert Redford yer alırken kadroda kendisine Mia Farrow ve Bruce Dern eşlik ediyor.

Dram, Romantik

The Great Gatsby
Muhteşem Gatsby (1974) 6.4
Y: Jack Clayton
O: Robert Redford, Mia Farrow, Bruce Dern, Karen Black
T: Dram, Romantik
NinotchkaGülmeyen Kadın (1939)

Ninotchka - Gülmeyen Kadın (1939)

1892 senesinde Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelen yönetmen Ernst Lubitsch'i "To be or not to be", "The Patriot", "The shop around the corner" gibi yapımlardan tanıyoruz. Üç defa Oscar'a aday gösterilen yönetmeni 1947 senesinde kaybettik. Lubitsch'in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Ninotchka", 1939 senesinde gösterime girdi. Melchior Lengyel'in hikayesinden Charles Brackett, Billy Wilder ve Walter Reisch tarafından senaryolaştırılan yapımda 1990 senesinde yitirdiğimiz efsanevi aktris Greta Garbo, iki Oscar Ödüllü aktör Melvyn Douglas, 1985 senesinde yaşamını yitiren Amerikan aktris Ina Claire ve Romen aktör Bela Lugosi rol alıyor. Ortalama 1,5 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen "Ninotchka", En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Oscar adayı oldu.Sovyetler tarafından Paris'e gönderilen gizli ajan Ninotchka, burada tanıştığı Leon'dan etkilenir ve işler amacını aşar. Mücevher satmak ve bilgi toplamak için gönderildiği Paris'te kapitalist bir iş adamı olan Leon ile filmlerdeki gibi bir aşk yaşayan genç kadın, bakalım görevini tamamlayabilecek mi?

Komedi, Romantik

Ninotchka
Gülmeyen Kadın (1939) 8
Y: Ernst Lubitsch
O: Greta Garbo, Melvyn Douglas, Ina Claire, Bela Lugosi
T: Komedi, Romantik
1 Mile to YouGeçmişe Koşmak (2017)

1 Mile to You - Geçmişe Koşmak (2017)

Bir genç kardeşi gibi gördüğü dostunu bir trafik kazasında kaybettikten sonra eski hayatına dönebilmek ve huzur için koşacaktır. Koşmak aynı zamanda şöhreti de getirir ve geçmişi canlı tutmak ile günü yaşamak arasında seçim yapmak zorundadır..

Dram,Romantik,Spor

1 Mile to You
Geçmişe Koşmak (2017) 6.6
Y: Leif Tilden
O: Billy Crudup,Melanie Lynskey,Liana Liberato,Tim Roth
T: Dram,Romantik,Spor
All of My HeartTüm Kalbimle (2015)

All of My Heart - Tüm Kalbimle (2015)

Kendisine kalan mirasla bir evin yarısını satın alan Jenny Fintley, evin diğer yarısının sahibiyle beklenmedik bir dostluk kurar.

Komedi,Aile,Romantik

All of My Heart
Tüm Kalbimle (2015) 6.9
Y: Peter DeLuise
O: Lacey Chabert,Brennan Elliott,Edward Asner,Greyston Holt
T: Komedi,Aile,Romantik
La fille du patronPatronun Kızı (2015)

La fille du patron - Patronun Kızı (2015)

40 Yaşındaki Vital bir tekstil fabrikasında ustabaşı olarak çalışmaktadır. Fabrikada Alix isimli genç bir kadına aşık olur. Fakat bu kadın aslında patronun kızıdır ve aralarındaki yakınlaşma bu yüzden ikisi için de tehlikelidir.

Komedi,Dram,Romantik

La fille du patron
Patronun Kızı (2015) 5.7
Y: Olivier Loustau
O: Olivier Loustau,Christa Théret,Florence Thomassin,Patrick Descamps
T: Komedi,Dram,Romantik
The Russia HouseRus Evi (1990)

The Russia House - Rus Evi (1990)

John Le Carré'in ençok satan kitabından uyarlanan filmde Rus ordusunun gizli bilgilerini içeren üç tane defter bir Rus Kitap konferansı sırasında bir İngiliz yayıncısının eline geçiyor. Bu defterlerin peşine düşen İngiliz Gizli Servisi defterdeki bilgilerin gerçek olup olmadığını araştırıyor. Böylece İngiliz yayıncı bir anda kendisini uluslar arası bir ajan kargaşasının içinde buluyor...

Dram, Romantik, Gerilim

The Russia House
Rus Evi (1990) 6.1
Y: Fred Schepisi
O: Sean Connery, Michelle Pfeiffer, Roy Scheider, James Fox
T: Dram, Romantik, Gerilim
Operation PetticoatDonanmanın Melekleri (1959)

Operation Petticoat - Donanmanın Melekleri (1959)

Donanmaya henüz katılmış olan bir ABD denizaltısı II. Dünya Savaşı'nın hemen başlarında Filipinler'de daha limandayken batırılır. Geminin hevesli ve gayretli komutanı (Cary Grant) üstlerinin itirazına rağmen kendi imkânları ile denizaltıyı onarıp savaşa sokabileceğinde ısrar eder. Denizaltıyı onarılacağı emniyetli bölgeye götürürlerken mahsur kalmış bir grup ordu hemşiresi subayı da denizaltıya almak zorunda kalırlar.İlk bakışta sıradan yüzeysel bir durum komedisi gibi gözükse de filmin çevrildikten yarım asır sonra bile hala popüler olarak kalabilmesindeki sırrı, özellikle filmin ikinci yarısında kadınların denizaltıya gelmeleri ile devreye giren kadın erkek ilişkileri üzerine kurnazca kurulmuş incelikli mizah ve hicivdir.(Filmin özgün isminde geçen petticoat kelimesi İngilizce'de "kadınların iç etekliği, kombinezon" anlamına gelmektedir)

Komedi, Romantik, Savaş

Operation Petticoat
Donanmanın Melekleri (1959) 7.3
Y: Blake Edwards
O: Cary Grant, Tony Curtis, Joan O'Brien, Dina Merrill
T: Komedi, Romantik, Savaş
She's Out of My LeagueBu Kız Beni Aşar (2010)

She's Out of My League - Bu Kız Beni Aşar (2010)

Hollywood'ta gereğinden fazla işlenmiş bir konu olan "loser başarısız erkek" & "Çekici parlak kadın" gerilimi üstüne bina edilen "Bu Kız Beni Aşar", standart bir Amerikan gençlik komedisi. Arkadaşlarının 10 üzerinden 5 verdiği Joe, 10 numarayla yani mükemmel kadınla tanışır ama kendine olan güvensizliği, ailesinin ve arkadaşlarının ona bakış açısı gibi etkiler yüzünden kuracağı ilişki tehlikeye girer.

Komedi, Romantik

She's Out of My League
Bu Kız Beni Aşar (2010) 6.4
Y: Jim Field Smith
O: Jay Baruchel, Alice Eve, T.J. Miller, Mike Vogel
T: Komedi, Romantik
SouvenirBir Yıldız Dönüyor (2016)

Souvenir - Bir Yıldız Dönüyor (2016)

Filmde Isabelle Huppert, Liliane isimli bir karakteri canlandırıyor. Liliane yıllar önce Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmış ve Pate fabrikasında çalışan kimseye herhangi bir zararı dokunmayan bir işçidir. Sessizliği, alçak gönüllü olması ve işini düzgünce yapması ile örnek bir kişidir. İşi mekanik ve kendini tekrar eden bir yapıdadır ancak bu durum onun için oldukça uygundur. İşinden çıktığında evine döner ve koltuğuna oturup televizyon izler. Bir gün Jean (Kevin Azais) Liliane’in çalıştığı takıma katılır. Boş zamanlarında boks yapan bu adam, Liliane için yepyeni bir soluktur ve onunla arkadaş olmak ister. Platonik bir ilişki oluşmaya başlar ve Liliane, Jean sayesinde büyük bir rahatlığa ulaşır. Ancak ikili görüşmeye devam ettikçe Jean, Liliane’in söylediği kişi olmadığını düşünmeye başlar. Liliane’i çocukken televizyonda gördüğüne emindir ancak Liliane bu iddiayı şartların el verdiği süre boyunca reddeder.

Romantik

Souvenir
Bir Yıldız Dönüyor (2016) 6.2
Y: Bavo Defurne
O: Isabelle Huppert, Kévin Azaïs, Johan Leysen, Jan Hammenecker
T: Romantik
Closing the RingKayıp Yüzük (2007)

Closing the Ring - Kayıp Yüzük (2007)

Closing the Ring’de bir yüzüğün İkinci Dünya Savaşı yıllarından kalan hikayesi aydınlanıyor. Genç bir adam, İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikalı bir bombardıman uçağı nişancısına ait olan bir yüzüğün asıl sahibini arar. Uçak 1 Haziran 1944’te, Kuzey İrlanda’da, Belfast’ın dışındaki bir tepeye çarpmıştır. Ölümün eşiğindeki delikanlı, yerel halktan birine, ABD’deki sevgilisine göndersin diye yüzüğünü emanet eder. Elli yıl sonra biri yüzüğü bulur, askerin sevgilisini arar. Yüzüğün hikayesini açığa çıkarır. Seçkin oyuncu / yönetmen Richard Attenborough’nun yönettiği Closing the Ring’in başrollerinde Shirley MacLaine, Christopher Plummer ve Mischa Barton oynuyor. Tepede kazı yapıp B-17 bombardıman uçağını ve yüzüğü bulan karakteri ise 2011’de kaybettiğimiz Pete Postlethwaite canlandırıyor. Kaynak: cnbce.tv

Dram, Romantik

Closing the Ring
Kayıp Yüzük (2007) 6.6
Y: Richard Attenborough
O: Shirley MacLaine, Christopher Plummer, Dylan Roberts, Gene Dinovi
T: Dram, Romantik