Romantik Filmleri İzle

It Happened One NightBir Gecede Oldu (1934)

It Happened One Night - Bir Gecede Oldu (1934)

Ellie Andrews, kocasıyla arasındaki ilişkiye girmeye çabalayan zengin babasından kaçmaktadır. Kaçışı esnasında New York yolunda işsiz ve hikâye peşindeki bir haberciyle tanışır. İkilinin bundan sonraki amaçları, otostop çekerek varmak istedikleri yere ulaşmak olacaktır.Döneminin ve sinemanın kült yönetmenlerinden biri olarak addedilen Frank Capra’nın It’s A Wonderful Night ve Mr. Smith Goes to Washington’dan önce kotardığı It Happened One Night, romantik komedi türünün fitilini ateşleyen filmlerden biri olarak gösteriliyor. Filmin başrolünü ise Clark Gable ile Claudette Colbert paylaşıyorlar.

Komedi, Romantik

It Happened One Night
Bir Gecede Oldu (1934) 8.3
Y: Frank Capra
O: Clark Gable, Claudette Colbert, Walter Connolly, Roscoe Karns
T: Komedi, Romantik
The Philadelphia StoryPhiladelphia Hikayesi (1940)

The Philadelphia Story - Philadelphia Hikayesi (1940)

Tracy Lord, kendisine kalan miras sonrasında zengin bir kadın olmuştur. Varlıklı bir kadın olduktan sonra yaptığı ilk şey ise çapkın bir adam olan kocası Dexter Haven'den ayrılmak olmuştur. Ayrılıklarının üstünden iki yıl geçer ve Tracy yeniden bir evlilik hazırlığına girişir George Kittredge isimli oldukça saygı duyulan bir adamla evlenmeye hazırlanan Tracy'i öngöremediği bir sürpriz beklemektedir. Dexter Haven, bir dergi için çalışmaktadır ve arkadaşlarıyla biraraya gelip kurnaz bir plan kurmanın hazırlığındadır. Düğün gününden bir gün önce işleme sokulan plan işleri karıştıracaktır. Philadelphia Hikayesi, altı kategoride Oscar ödülüne aday gösterilip, iki tanesine kavuşmayı başarmıştır.

Komedi, Romantik

The Philadelphia Story
Philadelphia Hikayesi (1940) 8.1
Y: George Cukor
O: Cary Grant, Katharine Hepburn, James Stewart, Ruth Hussey
T: Komedi, Romantik
Claire's KneeClaire'nin Dizi (1970)

Claire's Knee - Claire'nin Dizi (1970)

Orta yaşlı bir diplomat olan Jerome, Fransa'daki Annecy Gölü'ne tatile gider. Sakin ve huzurlu bir tatil yapmayı amaçlayan Jerome, burada eski arkadaşı yazar Aurora ile karşılaşır. Aurora ile takılan Jerome, arkadaşının kendisi için ayarladığı Laura ile vakit geçirir. Zamanla Laura ile yakınlaşan Jerome, genç kızın üvey kardeşi Claire'den etkilenir ve kafasında fanteziler kurmaya başlar. Franz_K

Dram, Romantik

Claire's Knee
Claire'nin Dizi (1970) 7.7
Y: Eric Rohmer
O: Jean-Claude Brialy, Aurora Cornu, Béatrice Romand, Laurence de Monaghan
T: Dram, Romantik
Brokeback MountainBrokeback Dağı (2005)

Brokeback Mountain - Brokeback Dağı (2005)

İkisi de sert koşullar altında yaşayan bir çiftçi bir de kovboyun yolları bölgedeki Brokeback Dağı'nda kesişir. Bu dağdaki çiftlikte tanışan ikili arasında zamanla bir çekim oluşur ve günlerini birlikte geçirmeye başlarlar. Bu birliktelik son derece içten ve duygusal bir boyut kazanır...Ünlü Tayvanlı yönetmen Ang Lee'nin E. Annie Proulx'un meşhur hikayesinden uyarladığı film, destansı bir aşkı tüm incelikleriyle yansıtıyor beyazperdeye. Kısa bir sürede eşcinsel temalı sinema örneklerinin en önemlilerinden biri haline gelen yapıt Akademi Ödülleri'nde üç kategoride Oscar ödülüyle onurlandırılmıştı.

Dram, Romantik

Brokeback Mountain
Brokeback Dağı (2005) 7.7
Y: Ang Lee
O: Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Randy Quaid, Valerie Planche
T: Dram, Romantik
American GraffitiGençlik Yılları (1973)

American Graffiti - Gençlik Yılları (1973)

Bir grup lise öğrencisi, okuldan mezun olmadan önce birlikte son bir keyifli gece geçirmek isterler. Sokakta araba ile dolaşırlar. İçlerinden Curt ile Steve için ertesi gün yeni hayatları olan üniversite sürecinin başlangıcıdır. Aslında Curt, üniversiteye gitmek konusunda kararsızdır. Steve ise gitmenin yapılacak en iyi iş olduğuna arkadaşını ikna etmeye çalışır. Steve’in kız arkadaşı Laurie de sevgilisinin gidecek olmasından yana mutsuzdur. John ekibin daha yaşlı, yarış meraklısı ve otomobil çılgını üyesidir. Sürekli birileri çıkıp onu yarışmak için tahrik etmektedir. Bu kez karşısına, 55 Chevy’siyle Bob Falfa çıkar.Terry grubun zeki ama tuhaf ve ezik elemanıdır. Steve gittikten sonra bakması için ona arabasının anahtarlarını verince Vespa motorundan kurtulacaktır.

Komedi, Dram, Romantik

American Graffiti
Gençlik Yılları (1973) 7.5
Y: George Lucas
O: Richard Dreyfuss, Ron Howard, Paul Le Mat, Charles Martin Smith
T: Komedi, Dram, Romantik
AwakenHayalimdeki Aşk (2012)

Awaken - Hayalimdeki Aşk (2012)

Alex'in kasvetli hayatı hayallerinin kadını Rachel'le tanışınca yeniden alevlenir.Bu şans eseri ilişkilerinin önündeki tek problem ise Rachel'in yakınlarda vefat etmiş olmasıdır.

Dram,Romantik,Bilim-Kurgu

Awaken
Hayalimdeki Aşk (2012) 6.4
Y: Daric Loo
O: Corey Sevier,Jordan Ladd,Ryan Alosio,Renee Dorian
T: Dram,Romantik,Bilim-Kurgu
Love StruckAşkla Bağlı (2014)

Love Struck - Aşkla Bağlı (2014)

İnsan doğasının öngörülemezliği,kusurları, aşk ve sürüklediği çıkmazlar, gerçeklik ve algı arasındaki sınırların bulanıklaştığı, öngörülemeyen gelgitlerin ve sürprizlerin yaşandığı romantik bir aşk hikayesi ekranlarınıza geliyor.

Komedi,Dram,Romantik

Love Struck
Aşkla Bağlı (2014) 6.2
Y: Thodoris Atheridis
O: Smaragda Karydi,Panayiota Vlanti,Thodoris Atheridis,Constantine Markoulakis
T: Komedi,Dram,Romantik
Moonlight MileAy Işığında (2002)

Moonlight Mile - Ay Işığında (2002)

Genç bir adam, umulmadık bir kaza sonucu nişanlısını kaybettiğinden beri, genç kadının ailesinin evinde kalmaktadır. Hem anılarıyla bir arada olmak hem de ölen nişanlısının ailesine destek olmak istemektedir. Uzun süren bu yas sürecinde, söz konusu aile Bölge Başsavcılığı kanalı ile yasal yollarla adalet arayışı içerisine girer. Bu sırada Joe Nast, farkında bile olmadan kendini başka bir aşkın orta yerinde bulur. Kendisinden beklenen ile istekleri, özlemleri ve ihtiyaçları arasında sıkışıp kalır. Vereceği kararlarda herkesin mutlu olması pek mümkün olmamakla beraber, seçim yapmak giderek zorlaşır. Filmin yönetmeni Melekler Şehri ile tanınan Brad Silberling.

Dram, Romantik

Moonlight Mile
Ay Işığında (2002) 6.7
Y: Brad Silberling
O: Jake Gyllenhaal, Dustin Hoffman, Susan Sarandon, Alexia Landeau
T: Dram, Romantik
A Raisin in the SunGüneşte Bir Leke (1961)

A Raisin in the Sun - Güneşte Bir Leke (1961)

Chicagoda kalabalık evlerinden utanan Younger ailesinin duaları 10,000 dolarlık sigorta çeki ellerine geçtiğinde kabul olmuştur. Matriarch Lena Younger hemen bir eve kaparo yatırır. Bu ev tüm komşularının beyazlar olduğu bir banliyödedir. Lena, kızı ve gelininin isteğinin aksine, kalan tüm parayı oğlu Walter Leeye emanet eder

Dram, Romantik

A Raisin in the Sun
Güneşte Bir Leke (1961) 8.2
Y: Daniel Petrie
O: Sidney Poitier, Claudia McNeil, Ruby Dee, Diana Sands
T: Dram, Romantik
Shangri-La Suite (2016)

Shangri-La Suite (2016)

70'li yıllarda geçen film, Rock n Roll'ün popüler olduğu dönemleri işlemektedir. Ülke genelinde büyük bir kesim bu müzik akımıyla ilgilenirken sanatçılarının büyük bir fan kitlesi vardır. Hayatını suç işleyip, hedonizim felsefesiyle sürdüren iki genç, "aşklarının" hasar görmesiyle yeni heyecanlar aramaya başlamıştır. Hedeflerinde Rock kralını öldürmek vardır.

Suç,Dram,Romantik

Shangri-La Suite (2016) 4.8
Y: Eddie O'Keefe
O: Emily Browning,Ashley Greene,Burt Reynolds,Avan Jogia
T: Suç,Dram,Romantik
Their FinestAşkın Çekimi (2016)

Their Finest - Aşkın Çekimi (2016)

One Day ve An Education filmleriyle tanınan yönetmen Lone Scherfig’in son filmi, Gemma Arterton ve Me Before You’nun yıldızı Sam Claflin’i buluşturan bir romantik komedi. 2. Dünya Savaşı sırasında A.B.D ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, ulusa moral aşılamak amacıyla Dunkirk Muharebesi’nde kurtarılan askerlerin hikayesini anlatan bir film çekmektedirler. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin işe alınınca, birden kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Senaryo ekibinin başındaki Tom’un sayesinde savaşın tüm zorluklarına rağmen içindeki umudu ve sevgiyi keşfedecektir. BAFTA ödüllü Lissa Evans’ın romanından uyarlanan film, sinemaya ve sinemacılara yazılmış bir aşk mektubu olarak niteleniyor. Carol ve Brooklyn’in Oscar adayı yapımcılarının imzasını taşıyan filmin başrollerindeki Gemma Arterton ve Sam Claflin’e ise usta aktörler Bill Nighy ve Jeremy Irons eşlik ediyor.

Komedi,Dram,Romantik,Savaş

Their Finest
Aşkın Çekimi (2016) 6.9
Y: Lone Scherfig
O: Gemma Arterton,Sam Claflin,Bill Nighy,Jack Huston
T: Komedi,Dram,Romantik,Savaş
McLintock!Mak Lintok: Altın Adam (1963)

McLintock! - Mak Lintok: Altın Adam (1963)

John Wayne’den harika bir western-komedi… George Washington McLintock (John Wayne), yaşadığı bölgenin en zengin adamıdır. Son iki yıldır okul için şehir dışında olan kızının dönmesini dört gözle beklemektedir. Diğer yandan, yıllar önce onu terkeden karısı da kızını almak için geri dönmüştür. McLintock, tüm kasaba halkı tarafından çok saygı duyulan bir adamdır ve kendince tüm yerli halk için adil bir yaşam sağlamaktadır. İnatçı karısı, kızı ve kasaba halkının verdiği sorumluluk altında ezilmeden hayatını sürdürmek için mücadele verecektir.

Komedi, Romantik, Kovboy

McLintock!
Mak Lintok: Altın Adam (1963) 7.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: John Wayne, Maureen O'Hara, Patrick Wayne, Stefanie Powers
T: Komedi, Romantik, Kovboy
The Truth About Cats & DogsGözler ve Sözler (1996)

The Truth About Cats & Dogs - Gözler ve Sözler (1996)

Abby (Janeane Garofalo) radyoda program yapan bir veterinerdir. Bu programı dinleyen Brian (Ben Chaplin) Abby ile tanışmaya karar verir. Utangaç Abby, çekici arkadaşı Noelle'den (Uma Thurman) kendisinin yerine geçmesini ister. Çakma Abby yani Noelle zamanla Brian'dan hoşlanmaya başlarken gerçek Abby ise kim olduğunu bilmeyen bu genç adamı etkilemeye çalışır...

Komedi, Romantik

The Truth About Cats & Dogs
Gözler ve Sözler (1996) 6.3
Y: Michael Lehmann
O: Uma Thurman, Janeane Garofalo, Ben Chaplin, Jamie Foxx
T: Komedi, Romantik
The Consequences of LoveAşkın Bedeli (2004)

The Consequences of Love - Aşkın Bedeli (2004)

Titta, üstüne titrediği bir sırrı dışarıdaki dünyadan kendi kimliğini yitirmek pahasına saklamaktadır. Artık o kimsenin onu almak için gelmeyeceği bir bekleme odasındadır. Çevresinde olup bitenlerden bağımsız bir hayata hüküm sürmekte ve kararlar vermekten vazgeçmektedir. Bir otel odasında mahkum hayatı yaşamaktadır. Bir gün kendini dahi şaşırtarak tüm bu basık dünyayı yerle yeksan etmeye karar verir ve bir otel çalışanı olan Sofia ile tanışır. Artık bu yolun geri dönüşü yoktur.Sorrentino'nun önemli filmlerinden biri olarak kabul edilen Aşkın Bedeli, 2004 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştı.

Suç, Dram, Romantik

The Consequences of Love
Aşkın Bedeli (2004) 7.6
Y: Paolo Sorrentino
O: Toni Servillo, Olivia Magnani, Adriano Giannini, Antonio Ballerio
T: Suç, Dram, Romantik
Keeping the FaithAramızdaki Sarışın (2000)

Keeping the Faith - Aramızdaki Sarışın (2000)

Çocukluk dönemlerinden beri birbirlerinin en yakın dostları olan Jake Schram ve Brian Kilkenny Finn, New York'un Yukarı Batı Yakası'nda yaşayan bekar, başarılı, yakışıklı ve kendilerine güvenen iki genç adamdır. Fakat ikisinin çocukluk arkadaşı Anna Reilly'nin şehre dönüp, güzel ve çekici bir şirket yöneticisi olarak hayatlarına yeniden girince aralarında büyük bir sarsıntı yaratacaktır. Brian'ın bir katolik papaz, Jake'in ise bir haham oluşu, aralarındaki elektriklenmeleri, sıradışı ve karmaşık bir aşk üçgenine dönüştürecektir.

Komedi, Dram, Romantik

Keeping the Faith
Aramızdaki Sarışın (2000) 6.5
Y: Edward Norton
O: Ben Stiller, Edward Norton, Jenna Elfman, Anne Bancroft
T: Komedi, Dram, Romantik
Un coeur en hiverAyazda Bir Yürek (1992)

Un coeur en hiver - Ayazda Bir Yürek (1992)

İki kanka olan Maxime ve Stephane bir müzik dükkanı işletmektedirler. Bu mütevazı mekanlarında kemanlar tamir ederler. Stephane, alımlı bir görüntüye sahip olmasına rağmen pek dışa dönük bir kişiliği yoktur. En büyük ilham aldığı şey ise müziktir. Ancak müzik üretmeyi değil tınılara kulak vermeyi seçmiştir. Maxime ise Stephane'ın tersine, güler yüzlü ve sosyaldir. Maxime'in güzel sevgilisi Camille ise çok yetenekli bir kemancıdır. Aşk üç kişiliktir lafını doğrularcasına Camille ile Stephane arasında da bir yakınlık doğacaktır. Bu çarpraz aşkın varacağı yol, üçü için de farklı ve hüzünlü bir mecra anlamına gelecektir.

Dram, Romantik

Un coeur en hiver
Ayazda Bir Yürek (1992) 7.7
Y: Claude Sautet
O: Daniel Auteuil, Emmanuelle Béart, André Dussollier, Élizabeth Bourgine
T: Dram, Romantik
This Beautiful Fantastic (2016)

This Beautiful Fantastic (2016)

Çocuk yazarı olma hayalleri kuran genç bir kadın, huysuz ve zengin yaşlı bir dulla imkansız bir dostluk kurar.

Komedi,Dram,Fantastik,Romantik

This Beautiful Fantastic (2016) 6.9
Y: Simon Aboud
O: Jessica Brown Findlay,Andrew Scott,Jeremy Irvine,Tom Wilkinson
T: Komedi,Dram,Fantastik,Romantik
Uptown GirlsSevimli Dadı (2003)

Uptown Girls - Sevimli Dadı (2003)

Molly Gunn hayatta olmayan bir rock yıldızının kardeşidir ve hayatta bir gün olsun çalışmamıştır. Para kaynakları kesilince çalışmanın ne demek olduğunu öğrenmeye başlar. İlk işi 8 yaşındaki bir kıza dadılık yapmak olur. Birbirlerine benzemeseler de zamanla ilginç bir dostluk geliştirirler... Brittany Murphy ve Heather Locklear gibi oyuncularıyla dikkat çeken bir komedi filmi.

Komedi, Dram, Romantik

Uptown Girls
Sevimli Dadı (2003) 6.1
Y: Boaz Yakin
O: Brittany Murphy, Dakota Fanning, Marley Shelton, Donald Faison
T: Komedi, Dram, Romantik
Hope and GloryUmut ve Zafer (1987)

Hope and Glory - Umut ve Zafer (1987)

Her gece ani hava saldırılarının yarattığı 'havai fişek' görüntüsünün yanı sıra yaşanan korku ve panik, küçük bir çocuğun gözlerinden anlatılıyor. Bombalar düşerken aile, bu durumu küçük çocuk kadar sakin karşılamamaktadır. Hayatta kalma istekleri aileyi birbirlerine her zamankinden daha çok yaklaştırırıken, yaşanan dram sadece gece baskınlarından ibaret değildir.

Komedi, Dram, Romantik

Hope and Glory
Umut ve Zafer (1987) 7.4
Y: John Boorman
O: Sebastian Rice-Edwards, Geraldine Muir, Sarah Miles, David Hayman
T: Komedi, Dram, Romantik
Song to Song (2017)

Song to Song (2017)

Badlands ve The Thin Red Line gibi unutulmaz filmlere imza atan Amerikalı sinemacı Terrence Malick'in yazıp yönettiği filmde, Teksas'ın Austin şehrinde düzenlenen bir müzik festivalinin içerisinde yaşanan deneysel bir aşk hikayesi ele anıyor. Dünya çapında 100'den fazla müzik grubunun katılım sağladığı bu festival süresince şehirde eşi görülmemiş bir coşku yaşanmaktadır. Bu esnada meydana gelen iki aşk üçgenine odaklanan yapıt, karakterlerin takıntı ve ihanetler çerçevesinde gelişen hikayelerini ele alıyor. Filmin yıldız oyuncularla dolu oyuncu kadrosu içinde Ryan Gosling, Michael Fassbender, Natalie Portman, Christian Bale, Cate Blanchett, Benicio Del Toro, Boyd Holbrook, Val Kilmer, Bérénice Marlohe ve Holly Hunter gibi isimler yer alıyor.

Dram,Müzik,Romantik

Song to Song (2017) 6.2
Y: Terrence Malick
O: Ryan Gosling,Rooney Mara,Michael Fassbender,Natalie Portman
T: Dram,Müzik,Romantik
The Bad Batch (2016)

The Bad Batch (2016)

Yamyam toplulukların hüküm sürdüğü Texas distopyasında geçen ilginç bir aşk hikâyesi.

Romantik,Bilim-Kurgu

The Bad Batch (2016) 6
Y: Ana Lily Amirpour
O: Suki Waterhouse,Jason Momoa,Jayda Fink,Keanu Reeves
T: Romantik,Bilim-Kurgu
Hello, Dolly!Cici Kız (1969)

Hello, Dolly! - Cici Kız (1969)

1884 yılında New York Eyaleti'nin Yonkers kentinde yaşayan varlıklı ama cimri bir mağaza sahibi evlenmeye karar verir ve çevrenin en ünlü çöpçatanından yardım ister. Oysa çöpçatanın da onda gözü vardır. Bu arada mağazasında karın tokluğuna gece gündüz çalıştırdığı iki genç tezgahtar bir fırsatını bulup dükkânı kapatarak gizlice New York'a, kızlarla tanışmaya gitmeyi planlamaktadırlar. Tezgahtarların New York'ta tanıştıkları kızlardan birinin patronları için ayarlanmış gelin adaylarından biri olması ve benzeri birçok komik karışıklık bu hızlı tempolu farsı [(farce) Kaba güldürü anlamına gelen bir tiyatro terimi] oluşturan ögelerden sadece birkaçıdır.

Komedi, Müzikal, Romantik

Hello, Dolly!
Cici Kız (1969) 7.2
Y: Gene Kelly
O: Barbra Streisand, Walter Matthau, Michael Crawford, Marianne McAndrew
T: Komedi, Müzikal, Romantik
I'm HereBuradayım (2010)

I'm Here - Buradayım (2010)

Filmin başrolündeki Andrew Garfield, herkesin normal bir yaşam sürdürdüğü şehirde kütüphaneci olarak çalışan erkek bir robotu canlandırıyor. Karakterin yalnız ve mutsuz günleri, günün birinde tanıştığı maceraperest ve özgür ruhlu dişi robotun(Sienna Gulliory) hayatına girmesiyle değişir.

Short, Dram, Romantik

I'm Here
Buradayım (2010) 7.9
Y: Spike Jonze
O: Andrew Garfield, Sienna Guillory, Annie Hardy, Daniel London
T: Short, Dram, Romantik
The Exception (2016)

The Exception (2016)

Bir Alman askeri, II. Dünya Savaşı’nın Hollanda direnişi ayağında, Kaiser Wilhelm’in evine sızmak için bir casus yerleştirip yerleştirmediklerini araştırmaya çalışır fakat bu araştırma sırasında Hollandalı Yahudi bir genç kadının tuzağına düşecek midir düşmeyecek midir?

Dram,Romantik,Savaş

The Exception (2016) 6.8
Y: David Leveaux
O: Lily James,Jai Courtney,Christopher Plummer,Loïs van Wijk
T: Dram,Romantik,Savaş
The Girl Next DoorKomşu Kızı (2004)

The Girl Next Door - Komşu Kızı (2004)

Başarılı bir genç olan on sekiz yaşındaki Matthew Kidman, hayatını hiçbir zaman doyasıya yaşayamadığını düşünmektedir. Ta ki komşusu Danielle ile karşılaşana dek. Matthew, onu gördüğü anda rüyalarındaki kadını bulduğuna inanır. Her şey bir süre yolunda gider ta ki Matthew’un seks delisi arkadaşı Eli’nin, Danielle’in, aslında eski bir porno yıldızı olduğunu açığa çıkartana dek. Yeni gerçeği öğrenen Matthew, bu duruma nasıl tepki vereceğini ve Danielle’a da nasıl davranacağını kestirememektedir. Üzerine bir de Danielle’in eski yapımcısı Kelly ortaya çıkıp da onu yeniden geri almak isteyince işler iyice karışır.

Komedi, Dram, Romantik

The Girl Next Door
Komşu Kızı (2004) 6.8
Y: Luke Greenfield
O: Emile Hirsch, Elisha Cuthbert, Timothy Olyphant, James Remar
T: Komedi, Dram, Romantik
Warlock (1959)

Warlock (1959)

Haydutlar yuzunden can cekismekte olan Warlock kasabasini devletin serifleri gerektigi gibi koruyamazlar.Kasaba halki da toplanarak uzman katil Blaisedelli kiralik serif olarak getirirler.Ancak Blaisedell yaninda ortagi Morgani ve baska sorunlari da getirmistir...

Romantik, Kovboy

Warlock (1959) 7.3
Y: Edward Dmytryk
O: Richard Widmark, Henry Fonda, Anthony Quinn, Dorothy Malone
T: Romantik, Kovboy
Ali: Fear Eats the SoulKorku Ruhu Kemirir (1974)

Ali: Fear Eats the Soul - Korku Ruhu Kemirir (1974)

Emmi artık altmış yaşlarına yaklaşmış olan üç çocuk sahibi bir annedir. Hayatını temizlik yaparak kazanmaktadır. Bir gün gittiği bir yerde 30'lu yaşlarındaki Ali ile karşılaşır. Evlenmeleri pek uzun sürmez. Ancak aralarındaki yaş farklı nedeniyle etraflarındaki insanlardan büyük bir tepki almaya başlarlar. Bu tepki üzerlerindeki büyük bir baskıya dönüşür ve toplumun içerisinde yapayalnız kalırlar.Alman sinemasının efsanevi yönetmeni Fassbinder'in Alman toplumuna ışık tuttuğu filmi sinemanın klasikleri arasında yer alıyor.

Dram, Romantik

Ali: Fear Eats the Soul
Korku Ruhu Kemirir (1974) 8.1
Y: Rainer Werner Fassbinder
O: Brigitte Mira, El Hedi ben Salem, Irm Hermann, Elma Karlowa
T: Dram, Romantik
Below Her MouthDudağının Altında (2016)

Below Her Mouth - Dudağının Altında (2016)

Below Her Mouth filmi tutkunun, aşkın, şehvetin, yalanın dolanın bir arada olduğu lezbiyen aşk filmidir. Moda editörlüğü yapan işinde ki başarıyı özel hayatına da taşıyarak nişanlılık mertebesinde yaşamını devam ettirirken bir şıp diye karşısına çıkan Dallas isimli gizemli bir kadınla tanıştıktan sonra birbirlerine deliler gibi bağlanan aşıkların filmidir. Jasmine ve Dallas ın birlikte ilişkiye başlamaları ile değişen hayatlarına konuk olacağız.

Dram,Romantik

Below Her Mouth
Dudağının Altında (2016) 5.6
Y: April Mullen
O: Erika Linder,Natalie Krill,Sebastian Pigott,Mayko Nguyen
T: Dram,Romantik
Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015)

Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015)

Annesi, 18 yaşındaki zihinsel engelli kızı Dora'ya yıllardır verdiği sakinleştirici ilaçları artık vermekten vazgeçer. Bundan sonra bir çiçek gibi açılan Dora cinselliği keşfeder ve aniden meydana gelen hamileliği, aile bütünlüğünü tehdit etmeye başlar...

Dram,Aile,Romantik

Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents (2015) 6.2
Y: Stina Werenfels
O: Victoria Schulz,Jenny Schily,Lars Eidinger,Urs Jucker
T: Dram,Aile,Romantik
PygmalionBir Kadın Yarattım (1938)

Pygmalion - Bir Kadın Yarattım (1938)

Genetik konusunda bilimsel çalışmalar yapar Profesör Henry Higgins konusundaki başarısını göstermek için bir arkadaşıyla iddiaya girer. İddiaya göre Higgins, sıradan biri olan çiçekçi kız Eliza’nın konuşmasını düzeltecek ve hatta onu asil bir hanımefendi haline getirecektir…

Komedi, Dram, Romantik

Pygmalion
Bir Kadın Yarattım (1938) 8
Y: Anthony Asquith, Leslie Howard
O: Leslie Howard, Wendy Hiller, Wilfrid Lawson, Marie Lohr
T: Komedi, Dram, Romantik