Romantik Filmleri İzle

Random HarvestUnutulan Yıllar (1942)

Random Harvest - Unutulan Yıllar (1942)

1.Dünya Savaşı gazisi mutlu bir hayat sürerken bir kaza yaşar ve bu kaza eski hayatının anılarını geri getirirken savaştan sonraki varlığıyla ilgili tüm anılarını siler. Yani bir adam kaybolur, uzun zamandır kayıp olan başka bir adam ise onun büyük mirası üzerinde hak iddia eder. Peki artık tanımadığı sadık eşi şimdi ne yapmalıdır?

Dram, Romantik

Random Harvest
Unutulan Yıllar (1942) 8
Y: Mervyn LeRoy
O: Ronald Colman, Greer Garson, Philip Dorn, Susan Peters
T: Dram, Romantik
License to WedÇık Aramızdan (2007)

License to Wed - Çık Aramızdan (2007)

Evlenmek üzere olan bir çift ve onları sınamaya kalkan bir rahip... Eğlenceli yapımda, Robin Williams, Mandy Moore ve John Krasiniski başrollerde... Yeni nişanlanmış olan Ben Murphy (John Krasinski) ve Sadie Jones (Mandy Moore) ortak hayatlarına başlamak ve sonsuza dek mutlu yaşamak için sabırsızlanmaktadırlar. Sorun şudur ki Sadie’nin aile kilisesi St. Augustine’i Peder Frank (Robin Williams) idare etmektedir ve patenti kendisine ait olan “sağlam” evliliğe hazırlık kursunu bitirmedikleri takdirde, Ben ve Sadie’nin birlikteliğini kutsamayacaktır. Peder Frank’in insafsız dersler, tuhaf ev ödevleri ve bazı mahremiyet ihlallerinden oluşan katı ders programı Ben ile Sadie’nin ilişkisini sınava tâbi tutar. Sonsuza dek mutlu yaşamak bir yana, acaba ilişkileri mihraba gidebilecek kadar güçlü müdür?

Komedi, Romantik

License to Wed
Çık Aramızdan (2007) 5.2
Y: Ken Kwapis
O: Robin Williams, Mandy Moore, John Krasinski, Eric Christian Olsen
T: Komedi, Romantik
Two Loversİki Aşık (2008)

Two Lovers - İki Aşık (2008)

Brooklyn’de geçen filmde Leonard (Joaquin Phoenix) genetik problemler sebebiyle iptal edilen bir evliliğin ardından boşluğa düşen ve depresyonuyla savaşma çabası içinde olan bir insandır. Film sürecinde ailesinin tanıştırdığı ve evlenmesini arzuladığı iyi insan Sandra (Vinessa Shaw) bir yanda, problemlerle bezenmiş hayatıyla Michelle (Gwyneth Paltrow) diğer yanda. Bu iki kadının arasında kalan Leonard’ın gel-gitleri üzerine kurulu olan filmin konusu yabancı değil, fakat karakterlerin derinliği ve olay örgüsüyle diğer örneklerinden farklı değerlendirilmeyi hak ediyor.

Dram, Romantik

Two Lovers
İki Aşık (2008) 7.1
Y: James Gray
O: Joaquin Phoenix, Anne Joyce, Elliot Villar, Craig Walker
T: Dram, Romantik
The ScoreKomplo (2001)

The Score - Komplo (2001)

NYC adlı caz barı işleten Nick Wells öte yandan son derece yetkin bir hırsızdır. İki farklı hayata sahip olan bu adam artık hırsızlık işlerini bırakıp tüm zamanını caz kulübüne ayırıp sevgilisiyle evlenmeyi planlamaktadır. Ancak ortağı Max'ten aldığı teklif son derece cazip gelir. Son kez bir soyguna karışmayı kabul eden Nick Wells son derece değerli bir antik asayı ele geçirmeye çalışacaktır. Asa, ülkeye illegal yollarla sokulmaya çalışılırken teşhis edilmiş ve gümrük ofisinde koruma altına alınmıştır. Nick, gümrükte çalışan Jackie Teller ile iş birliği yaparak bu güzide parçayı elde etmeye çalışacaktır. Ancak ortada bir sorun vardır. Birbirlerini ilk kez gören bu iki insan birbirlerine nasıl güvenecektir?

Aksiyon, Suç, Romantik

The Score
Komplo (2001) 6.8
Y: Frank Oz
O: Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett
T: Aksiyon, Suç, Romantik
Top HatSilindir Şapka (1935)

Top Hat - Silindir Şapka (1935)

1930’ların ortasında çekilmiş Fred Astaire-Ginger Rogers müzikalleri arasından belirgin bir şekilde sivrilerek klasikleşen bir örnek olmasa da (hepsi de gene de muhteşem, ancak önemli zaafları olan filmler), bu sıfat galiba en çok Top Hat’e (Silindir Şapka) yakışıyor. Filmin konusu, müzikal dizisinin temel formülünü izliyor: Fred, Ginger’a ilk bakışta âşık olur, ne var ki saçma sapan bir yanlış anlama (bu filmde Ginger, Fred’i evli olan bir başka arkadaşıyla karıştırır) filmin son dakikalarına kadar Ginger’ın düşmanlığını körükler. Değeri bilinmemiş bir yönetmen olan Mark Sandrich, kusursuz bir yüzeysel yaklaşımla, bu serinin özündeki debdebeli ve aksak ritimli akışı en üst düzeye çıkarıyor. Fred ve silindir şapkalı erkeklerden oluşan koronun bastonla yaptığı fantezi dansları eşliğindeki ‘Top Hat’, müzikalin en ünlü dans gösterisi; yine de filmin kabinde iki büyük romantik düet var: ‘Isn’t it a Lovely Day’ ve ‘Cheek to Cheek’. Birincisi bir fırtına sırasında Londra’da, açık havadaki bir sahnede, ikincisi de, RKO stüdyolarında kurulan Art Deco tarzındaki gülünç denecek kadar gıcır gıcır bir Venedik’te, ışıltılı kanalların kıyısında geçiyor. Direnişten teslim olmaya uzanan bir çizgide ilerleyen bu danslar, Fred’in Ginger’ı elde etme yolundaki esas silahları. Ama bunu, cinsel anlamda basit bir fethetme süreci gibi algılamak hata olur. Ginger’ın bastırılmış heyecanının da gösterdiği gibi, iki karakter de kendi rollerine (biri hızlı çapkın, diğeri zor elde edilen kadın) oyunbaz bir ironiyle yaklaşıyor; ve zarif bir erotik oyunu yoğunlaştırıp uzatmak için işbirliği yapıyorlar.

Komedi, Müzikal, Romantik

Top Hat
Silindir Şapka (1935) 7.9
Y: Mark Sandrich
O: Fred Astaire, Ginger Rogers, Edward Everett Horton, Erik Rhodes
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Natural Born KillersKatil Doğanlar (1994)

Natural Born Killers - Katil Doğanlar (1994)

Mickey ve Mallory birbirine aşık bir çifttir. Ancak onları diğer çiftlerden ayıran, oldukça garip ve ürkütücü bir ayrıcalıkları vardır. Bu da onların birer katil ruha sahip olmalıdır. Route 666 otobanına çıkarlar ve tamamen amaçsızca etraflarına korkunç bir dehşet saçarlar. Artık onlar işledikleri cinayetle sadece birer korku ikonu değil; medyatik canavarlardır. Polis kadar basın da onların peşinde, onlardan bir şeyler öğrenmenin hedefindedir. Oliver Stone'un postmodern sularda gezdiği filmi kısa sürede bir külte dönüşmüştü.

Suç, Dram, Romantik

Natural Born Killers
Katil Doğanlar (1994) 7.3
Y: Oliver Stone
O: Woody Harrelson, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Rodney Dangerfield
T: Suç, Dram, Romantik
A Patch of BlueSevgili Arkadaşım (1965)

A Patch of Blue - Sevgili Arkadaşım (1965)

Sınıf ve ırk ayrımcılığının hala olduğu bir dönemde, görme engelli beyaz bir genç kız ile siyah bir adam, birbirlerinde sevgiyi ve arkadaşlığı bulacaklardır... Sevginin sınır tanımayan gücünü anlatan etkileyici bir klasik.

Dram, Romantik

A Patch of Blue
Sevgili Arkadaşım (1965) 8.1
Y: Guy Green
O: Sidney Poitier, Shelley Winters, Elizabeth Hartman, Wallace Ford
T: Dram, Romantik
Lymelife (2008)

Lymelife (2008)

Emma Roberts ve Alec Baldwin ikilsinden eğlenceli bir komedi dram filmi Lymelife. Bozulan bir evlilik ve beraberinde gelişen olaylar...

Komedi, Dram, Romantik

Lymelife (2008) 7.1
Y: Derick Martini
O: Rory Culkin, Alec Baldwin, Jill Hennessy, Emma Roberts
T: Komedi, Dram, Romantik
A Time to Love and a Time to Die (1958)

A Time to Love and a Time to Die (1958)

1944 Alman Rus cephesinde Er Ernst Graeber ailesini görmek için izin alır ve Almanyaya döner ama Almanya geride bıraktığı Almanya değildir...

Dram, Romantik, Savaş

A Time to Love and a Time to Die (1958) 7.7
Y: Douglas Sirk
O: John Gavin, Liselotte Pulver, Jock Mahoney, Don DeFore
T: Dram, Romantik, Savaş
Lovely & AmazingSevimli ve Şaşırtıcı (2001)

Lovely & Amazing - Sevimli ve Şaşırtıcı (2001)

Yağlarını aldırmak üzere hastaneye yatan Jane Marks, üç kız annesi orta yaşlı bir kadındır. Mutsuz bir evliliği olan sanatçı Michelle kız kardeşlerin en büyüğüdür. İş bulmakta zorlanan oyuncu Elizabeth ile en küçük kardeş olan evlatlık Annie ailenin diğer fertleridir. Nicole Holofcener’in Los Angeles’ta yaşayan tipik bir modern zaman ailesini anlattığı filmi "Lovely and Amazing" kriz anında bir araya gelen insanların değişen davranış kalıplarını gözler önüne seriyor...

Komedi, Dram, Romantik

Lovely & Amazing
Sevimli ve Şaşırtıcı (2001) 6.9
Y: Nicole Holofcener
O: Troy Ruptash, Emily Mortimer, Brenda Blethyn, Raven Goodwin
T: Komedi, Dram, Romantik
Red SorghumKızıl Darı Tarlaları (1987)

Red Sorghum - Kızıl Darı Tarlaları (1987)

1920'li yıllarda Kuzeybatı Çin kırsalının sakin yaşamını hareketlendiren en önemli etken düğünler, hasat bayramları ve eşkıyalardır. Görünmeyen bir anlatıcı büyükannesinin ve büyükbabasının yaşamından kesitler anlatmaya başlar.

Dram, Romantik, Savaş

Red Sorghum
Kızıl Darı Tarlaları (1987) 7.5
Y: Yimou Zhang
O: Li Gong, Wen Jiang, Rujun Ten, Zhigang Chen
T: Dram, Romantik, Savaş
Veer-Zaara (2004)

Veer-Zaara (2004)

Veer Pratabh Singh (Shahrukh Khan) ve Zaara'nın (Prety Zinta) aşk hikayesi anlatan bir yapım... Büyük bir komploya düşürülen Veer, 22 yıl hapishanede yatar. Aşkı için herşeye katlanan ve ona kavuşacağı günü bekleyen Veer, sevdiğine kavuşacak mıdır?..

Dram, Müzikal, Romantik

Veer-Zaara (2004) 7.9
Y: Yash Chopra
O: Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Rani Mukerji, Kiron Kher
T: Dram, Müzikal, Romantik
Read My LipsDudaklarımı Oku (2001)

Read My Lips - Dudaklarımı Oku (2001)

Carla, emlak işinde çalışan ve doğuştan konuşamayan güzel bir kadındır. Bu durumu hayatında ona engel teşkil etmemektedir çünkü ileri derecede dudak okuma yeteneğine sahiptir. Günün birinde Paul isimli ufak çaplı bir dolandırıcıya aşık olur. Paul hayatta kendisinden başkasının ona yardım edemeyeceğini düşünen birisidir. Fakat Carla, onun izlediği yoldan giderek, birlikte soygun planı bile yapmaya ikna etmeye çalışacaktır.

Suç, Dram, Romantik

Read My Lips
Dudaklarımı Oku (2001) 7.4
Y: Jacques Audiard
O: Vincent Cassel, Emmanuelle Devos, Olivier Gourmet, Olivier Perrier
T: Suç, Dram, Romantik
Last Tango in ParisParis'te Son Tango (1972)

Last Tango in Paris - Paris'te Son Tango (1972)

Jeanne evliliğin arifesindeki, sıradan bir kadındır. Evliliğe hazırlık aşamasında ileride oturabileceği bir de ev aramaktadır. Bir gün evleri gezerken müstesna ve tuhaf bir adamla karşılaşır. Amerikalı Paul, yaşça Jeanne'den büyük olmasına rağmen onu delicesine etkiler. İkili, yasak bir aşkın meyvelerini yemeye başlarlar. Aralarında garip bir ilişki başlar. Sürekli beraber olsalar dahi, birbirlerine birbirleri dışındaki hayatlarına dair hiçbir şey sormayacaktırlar. Bir süre sonra aralarındaki kişilik farklılıkları ikisini de dar bir çıkmaza sürükleyecektir.Bertolucci'nin en önemli eserlerinden biri olarak gösterilen Paris'te Son Tango, ayrıca kendi döneminin en erotik eserlerinden biri.

Dram, Romantik

Last Tango in Paris
Paris'te Son Tango (1972) 7.2
Y: Bernardo Bertolucci
O: Marlon Brando, Maria Schneider, Maria Michi, Giovanna Galletti
T: Dram, Romantik
The Wings of the DoveGüvercinin Kanatları (1997)

The Wings of the Dove - Güvercinin Kanatları (1997)

Zengin teyzesiyle birlikte yasayan Kate Croy orta sınıftan gazeteci Merton Densher'la gizli saklı bir ilişki yürütmektedir. Olayı farkeden teyzesi ya param ya o diyerek durumu açıkca ortaya koyar. Ne paradan ne de sevgiliden vazgeçebilen Kate çareyi sinsice kurduğu planlarla bulmaya çalışır... Şans eseri tanıştığı zengin Amerikalı genç bayan Milly Theale'le güzel bir arkadaşlık kurar. Fakat bu güzel genç bayanın bir problemi vardır... Ölümcül hastalığı onu daha fazla yaşatmayacaktır... Milly'nin Merton'a olan ilgisini farkeden akıllı Kate hemen herkesi mutlu edeceğine inandığı bir plan yapar. Merton Milly'e ilgi gösterecek ve Milly öldüğünde parasına konacak ve Merton ile Kate evlenecek ve sonsuza kadar mutlu olacaklardır. Milly ile Venedik'e giden Kate, planı gereği Merton'i hemen Venedik'e çağırır. Tabii Merton'un bu plandan haberi yoktur ancak Milly'nin hasta oldugunu öğrendiğinde konuyu çözer. Tabii Merton'a umutsuzca aşık olan Milly de ölümünden az bir süre önce Kate'in planini anlar. Kate'in Merton'la Milly'i basbasa birakmak amaciya Venedik'ten Londra'ya dönmüstür. Merton aşık olmasa bile Milly'e karşı belki de dramatik duygularla bağlanmıştır. Venedik'te birkaç günü birlikte geçirirler ve Milly bu güzel günlerin sonunda ölür ve mirasini Merton'a birakir. Merton elinde miras mektubuyla Londra'ya döner. Fakat geri döndüğünde artık ne Kate'i ne de mirasi kabul edecek durumda değildir. Bu plandan hiç hoşlanmadığını Kate'a ima ederek ondan ayrılır...

Dram, Romantik

The Wings of the Dove
Güvercinin Kanatları (1997) 7.2
Y: Iain Softley
O: Helena Bonham Carter, Linus Roache, Alex Jennings, Charlotte Rampling
T: Dram, Romantik
The Big CountryBüyük Ülke (1958)

The Big Country - Büyük Ülke (1958)

Kendini erken emekliye ayırmış, zengin kaptan James McKay, nişanlısı Pat Terrill’le evlenmek üzere Batı’nın uçsuz bucaksız topraklarına gelir. Yumruk kavgasına inanmayan McKay, değerleri ve hayata yaklaşımıyla, kovboylar için kapalı bir kutudur. İnsafsız işçi başı Steve Leech ona karşı ânında antipati duyar. Pat’in de, zengin babası Binbaşı Henry Terrill’in kontrolü altında şımarık, bencil bir kız olduğu anlaşılır… Binbaşı, sığırları sulama hakkı yüzünden, zorba ve açgözlü Rufus Hannassey’in başını çektiği yontulmamış bir çeteyle amansız bir mücadele içindedir. McKay, Terrill çiftliğindeki ifrata varmış maçolukla arasına mesafe koymaya karar verip, başına buyruk öğretmen Julie Maragon’la romantik bir ilişkiyi seçer. Julie’nin suyu bol topraklarına sahip olmak, aralarında savaşan iki çiftlik sahibinin de gündemindedir. Julie, Rufus’un beş para etmez oğlu Buck tarafından kaçırılınca, McKay harekete geçmeye karar verir

Dram, Romantik, Kovboy

The Big Country
Büyük Ülke (1958) 7.9
Y: William Wyler
O: Gregory Peck, Jean Simmons, Carroll Baker, Charlton Heston
T: Dram, Romantik, Kovboy
Punch-Drunk LoveAşk Sarhoşu (2002)

Punch-Drunk Love - Aşk Sarhoşu (2002)

Barry Egan, 7 tane çekilmez kız kardeşiyle yaşayan ve hayatındaki bütün boşlukları işiyle dodurmaya çalışan kendi halinde bir genç adamdır. Kadınlar konusunda doğuştan yeteneksiz olan Egan, günün birinde bir kadınla tanışır. Aralarında yavaş yavaş bir şeyler filizlenmeye başlar... Manolya ile takdirimizi fazlasıyla kazanan Paul Thomas Anderson’dan bir romantik komedi. Üstelik başrolünde Adam Sandler oynuyor. Fakat filmin alışık olduğumuz türde bir romantik komedi olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Karakterler konusunda ders niteliği taşıdığı söylenen film, son derece şaşırtıcı ve nefis müziklere sahip.

Komedi, Dram, Romantik

Punch-Drunk Love
Aşk Sarhoşu (2002) 7.3
Y: Paul Thomas Anderson
O: Adam Sandler, Jason Andrews, Don McManus, Emily Watson
T: Komedi, Dram, Romantik
City of AngelsMelekler Şehri (1998)

City of Angels - Melekler Şehri (1998)

Filmde Nicolas Cage, Los Angeles üzerinde gezinen ve kalp cerrahı Dr. Maggie Rice'la karşılaşan melek Seth'i canlandırıyor. Dr. Rice, bir hastanın nedensiz bir şekilde ameliyat masasında saybetmiş, kendine güveni altüst olmuştur. Seth, her ne kadar ölen hastaya yardım için orada olsa da, kendine güvenini tekrar kazanmasına yardım etmek istediği Maggie'den etkilenir. Maggie'in güvenini kazanmasını sağlarken ona aşık olur ve hep izleyip hiç yaşamadığı dünyevi hayata kavuşmanın yollarını aramaya başlar.

Dram, Fantastik, Romantik

City of Angels
Melekler Şehri (1998) 6.7
Y: Brad Silberling
O: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher, Dennis Franz
T: Dram, Fantastik, Romantik
This ChristmasBu Noel (2007)

This Christmas - Bu Noel (2007)

Yönetmenliğini Preston A. Whitmore II'nin gerçekleştirdiği "This Christmas", ailece seyredilebilecek sıcacık bir film. Başrollerinde Regina King, Columbus Short ve Delroy Lindo'nun yer aldığı bu filmde Whitfield ailesinin dört senedir ilk kez birlikte geçirdikleri yılbaşı tatilinin öyküsü aktarılmaktadır.

Komedi, Dram, Romantik

This Christmas
Bu Noel (2007) 6.1
Y: Preston A. Whitmore II
O: Delroy Lindo, Idris Elba, Loretta Devine, Chris Brown
T: Komedi, Dram, Romantik
The Big ParadeBüyük Resmigeçit (1925)

The Big Parade - Büyük Resmigeçit (1925)

Çok tutulan Broadway oyunu What Price Glory’nin (Zaferin Bedeli) yazarı Laurence Stallings’in bir hikâyesine dayanan bu destansı King Vidor filmi, ABD’nin 1. Dünya Savaşı deneyimini anlatırken, farklı geçmişlerden gelip kendilerini Fransa’da bulan üç askerin maceralarını konu alır. Zengin bir ailenin çocuğu olan ve nişanlısının teşvikiyle savaşa katılan Jim (John Gilbert), birliğinin mevzilendiği kasabada güzel bir Fransız kadınla (Renée Adorée) tanışır. The Big Parade’in (Büyük Resmigeçit) en duygulu anlarından biri, kadının, askerler cepheye ilerlerken, Jim’in geride bıraktığı çizmesine sarılmasıdır. Askerler siperlere ulaşır ulaşmaz Belleau Wood savaşı başlar. Bir makineli tüfek yuvasına yapılan saldırı sırasında Jim yaralanır, iki arkadaşı da ölür. Bir top mermisinin açtığı çukura saklanan Jim, içeride son nefesini vermekte olan bir Alman askeriyle karşılaşır; ikisi aynı sigarayı paylaşırlar. Sonuçta Jim bulunup bir sahra hastanesine götürülür ve çiftlik evine ulaşma çabaları başarısızlıkla sonuçlanır. Amerika’ya geri dönen Jim, ailesiyle yeniden bir aradadır ama bacağını kaybettiği için son derece mutsuzdur. Üstelik nişanlısı, erkek kardeşine âşık olmuştur. En sonunda Jim annesinin tavsiyesini dinleyerek Fransa’ya döner. Orada, Jim’in kaybettiği aşkını, tarlada annesine yardım ederken görmesi filmin en dokunaklı sahnesidir. Fiziksel komediyle (özellikle Fransız çiftlik evindeki sahneler) çok iyi sahnelenmiş aksiyonu ustalıkla harmanlayan The Big Parade, yapımcı Irving Thalberg’in projeyle ilgili önsezilerini doğrularcasına, gişede muazzam bir başarı kazanmıştır ve sessiz film döneminin son günlerinin zaferlerinden biri olarak kabul edilir.Gilbert, Jim rolünde, dönemin en büyük yıldızlarından biri olmasını sağlayan ve gişeyi garantileyen cazibesini sergilediği çok iyi bir performans gösteriyor; Adorée’yse sevgilisi rolünde en az onun kadar göz dolduruyor. The Big Parade, savaşın dehşetini gösterdiği için genelde barış yanlısı bir film olarak değerlendirilir ama aslında politik yönü yumuşatılmıştır. Thalberg’in istediği gibi, film daha çok romantik komedidir; savaş da, Jim’in erkekliğe adım atmasını ve aslında ne tür bir yaşam istediğini keşfetmesini sağlayan bir araç işlevi görür. [od]

Dram, Romantik, Savaş

The Big Parade
Büyük Resmigeçit (1925) 8.3
Y: King Vidor, George W. Hill
O: John Gilbert, Renée Adorée, Hobart Bosworth, Claire McDowell
T: Dram, Romantik, Savaş
Mona Lisa (1986)

Mona Lisa (1986)

LONDRA'NIN SOHO SEMTİ, KÜÇÜK BİR GANGSTERİN SEFİL HAYATINI RENKLENDİRİYOR. Hele, bu alelade hayata trajik ama fevkalade bir aşkın ışığı vurduktan sonra. İyi kalpli gangster, pahalı telekızın şoförü oluyor, sonra da kızın tek arkadaşını bulmak için pornonun karanlık dünyasına cepheden dalıyor...

Suç, Dram, Romantik

Mona Lisa (1986) 7.3
Y: Neil Jordan
O: Bob Hoskins, Cathy Tyson, Michael Caine, Robbie Coltrane
T: Suç, Dram, Romantik
The Rose TattooGül Dövmesi (1955)

The Rose Tattoo - Gül Dövmesi (1955)

Louisiana’daki bir İtalyan-Amerikan mahallesinde yaşayan Serafina Delle Rose’un (Anna Magnani) yaşamı kaçakçılık yapan kamyon şoförü kocasının polis tarafından öldürülmesiyle altüst olur. Serafina’ya göre ölen kocası onu o kadar sevmektedir ki, onun aşkı için göğsüne bir gül dövmesi bile yaptırmıştır. Artık kendisi için yaşamanın bir anlamı kalmadığını düşünen Serafina hem kendine, hem de yeni yetişmekte olan genç kızına (Marisa Pavan) dünyayı dar eder. Derken, Alvaro (Burt Lancaster) adındaki genç bir adam Serafina’ya tutulur ve onun gönlüne girmek için elinden ne geliyorsa yapmaya çalışır. Tam da bu sırada Serafina korkunç bir gerçeği öğrenir. Ölen kocası aslında onu önüne gelen her kadınla aldatmıştır ve hemen herkes de bunu bilmektedir. Serafina kelimenin tam anlamıyla çılgına döner. Bu arada Alvaro da, Serafina’ya hoş görünsün diye göğsüne bir gül dövmesi yaptırmıştır. Ama artık o dövme Serafina’ya, bir ihanet simgesi gibi gözükmektedir.

Komedi, Dram, Romantik

The Rose Tattoo
Gül Dövmesi (1955) 7.3
Y: Daniel Mann
O: Anna Magnani, Burt Lancaster, Marisa Pavan, Ben Cooper
T: Komedi, Dram, Romantik
Foreign CorrespondentYabancı Muhabir (1940)

Foreign Correspondent - Yabancı Muhabir (1940)

Sürekli değişim gösteren savaş durumunu takip etsin diye 1939'da Avrupa'ya gönderilen saf Amerikalı muhabir Johnny Jones, kısa süre sonra kendini diplomatik bir olayın ortasında buluyor: Çok önemli bir gizli antlaşmayı yerine ulaştırmakla görevli Hollandalı diplomat Profesör Van Meer, Londra'da Naziler tarafından kaçırılıyor. Jones, barış yanlısı eylemci Stephen Fisher, onunla aynı görüşlere sahip olan kızı Carole ve küstah bir İngiliz gizli ajanıyla tanışıyor. Carole'un yardımıyla, Van Meer'i takip ederek Hollanda'ya gidiyor. Oraya henüz varıyorr ki, diplomatın öldürüldüğüne tanık oluyor; en azından, o böyle bir şey gördüğünü sanıyor. Kılı kırk yaran yapısı, insanı gevşeten mizahı ve çok katmanlı insancıllığıyla, Yabancı Muhabir şüphesiz bir diğer Hitchcock başyapıtı. -

Romantik, Gerilim, Savaş

Foreign Correspondent
Yabancı Muhabir (1940) 7.6
Y: Alfred Hitchcock
O: Joel McCrea, Laraine Day, Herbert Marshall, George Sanders
T: Romantik, Gerilim, Savaş
The Goodbye GirlElveda Güzelim (1977)

The Goodbye Girl - Elveda Güzelim (1977)

Boşanmış ve çocuklu bir kadınla genç bir aktörün duygusal ilişkisi. İşsiz, boşanmış ve son sevgilisi tarafından terk edilmiş bir kadın 10 yaşındaki kızıyla birlikte Broadway'de sahne alan genç bir aktörle aynı evi paylaşmak zorunda kalırlar.

Komedi, Dram, Romantik

The Goodbye Girl
Elveda Güzelim (1977) 7.4
Y: Herbert Ross
O: Richard Dreyfuss, Marsha Mason, Quinn Cummings, Paul Benedict
T: Komedi, Dram, Romantik
Beautiful GirlsHarika Kızlar (1996)

Beautiful Girls - Harika Kızlar (1996)

Liseden mezun oluşlarından yıllar sonra bir araya gelen güzel piyano çalmasıyla ünlü Willie,kızların gözdesi Tommy,onun sevgilisi Sharon ve onun aşkı Darian ile eski okul arkadaşları,o günlerdeki gibi çılgın bir parti düzenlerler.Bu parti boyunca birbirlerine öğütler vermeye çalışırken,işin içine güzel kızlar girince eski dostluklar ve yeni arkadaşlıklar bir kenara itilir.Uzun süredir iple çekilen bu güzel parti birden hiç de hoş olmayan mücadelelerin sergilendiği,adeta bir kız kapmaca oyununa dönüşür.tabii işin içinde hala o günlerdeki gibi gençlik duyguları yüzünden birbirinden komik olaylar yaşanmaya başlanır.

Komedi, Dram, Romantik

Beautiful Girls
Harika Kızlar (1996) 7.2
Y: Ted Demme
O: Matt Dillon, Noah Emmerich, Annabeth Gish, Lauren Holly
T: Komedi, Dram, Romantik
The Light Between OceansHayat Işığım (2016)

The Light Between Oceans - Hayat Işığım (2016)

Avustralya'nın batı kıyılarında yaşayan ve deniz fenerinde revli olan Tom (Michael Fassbender) ve karısı (Alicia Vikander), kıyıya vuran bir kayıktan kurtardıkları bebeği himayelerine alırlar. Fakat yolu kasabaya düşen Hannah (Rachel Weisz), çiftin hayatını etkiler... Film, M.L. Stedman'ın aynı adlı romanından uyarlama.

Dram, Romantik

The Light Between Oceans
Hayat Işığım (2016) 7.2
Y: Derek Cianfrance
O: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, Florence Clery
T: Dram, Romantik
Lust, CautionDikkat, Şehvet (2007)

Lust, Caution - Dikkat, Şehvet (2007)

Savaşın her yeri talan ettiği bir dönemde bir ülkenin hali duman olsa da kişisel boyutta duygusal dünyaların da ayrı ayrı hırpalanması göz ardı edilemez. Mr Yee, Şangay’da önemli bir politikacıdır ve İkinci Dünya Savaşı sürerken zor zamanlar yaşamaktadır. Öte yanda duygusal dünyası da buna paralel iniş çıkışlar sergiler. Karısının bir arkadaşı ile şehvet dolu bir hikayenin içindedir. Şimdi gerçek bir ruletin oynanma zamanıdır. Cinayet ise aşkı tanımlayacak unsurlardan biri olacaktır. Usta yönetmen Ang Lee imzalıdır film. Ang Lee, Brokeback Dağı ile En İyi Yönetmen Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Dram, Romantik, Gerilim

Lust, Caution
Dikkat, Şehvet (2007) 7.6
Y: Ang Lee
O: Tony Chiu Wai Leung, Wei Tang, Joan Chen, Leehom Wang
T: Dram, Romantik, Gerilim
On the TownDenizciler Geliyor (1949)

On the Town - Denizciler Geliyor (1949)

Sinema tarihinin ve MGM'in en büyük müzikallerinden biri... Kelly ile Donen'ın birlikteliğinin en verimli ürünlerinden olan filmin technicolor renkleri de büyüleyici. Üç genç denizci, New York'a gitmek için geldikleri tren istasyonunda bir şov kızıyla tanışırlar. İçlerinden biri kıza aşık olur ve başlarına gelmedik kalmaz...

Komedi, Müzikal, Romantik

On the Town
Denizciler Geliyor (1949) 7.7
Y: Stanley Donen, Gene Kelly
O: Gene Kelly, Frank Sinatra, Betty Garrett, Ann Miller
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Sweet Home AlabamaBeni Unutma (2002)

Sweet Home Alabama - Beni Unutma (2002)

Melanie Carmichael, hayatını New York'ta sürdüren tanınmış bir modacıdır. Şehrin en ünlü ve tanınan bekarlarından biri olan bir adamla evlenmek üzeredir. Ancak kafasında halen buralara nerelerden geldiğini ona hatırlatan, eskimiş sorular vardır. Lisede henüz genç bir kızken Jake isimli bir adamla evlenmiştir ve bu adam karısından boşanmayı katiyen kabul etmemektedir. Melanie, son çare olarak eşinin yaşadığı Alabama'ya doğru yola çıkan ve Jake'le konuşur. Ancak eski zorluklar devam edecektir.

Komedi, Romantik

Sweet Home Alabama
Beni Unutma (2002) 6.1
Y: Andy Tennant
O: Reese Witherspoon, Josh Lucas, Patrick Dempsey, Candice Bergen
T: Komedi, Romantik
The Bridges at Toko-RiToko Ri Köprüsü (1954)

The Bridges at Toko-Ri - Toko Ri Köprüsü (1954)

Savaşta hayatta kalabilmek ve görevini yapabilmek için insanın çelik gibi sinirlerinin olması lazım...2. Dünya Savaşı'nın sona ermesinin ardından ikinci defa Kore Savaşı için askere çağırılan Brubaker, bir köprüyü bombalamakla görevlendirilir. O andan itibaren Brubaker, bir yandan geride bıraktığı ailesine karşı duyduğu özlem ve savaşa karşı olan hisleriyle bir yandan da görevinin getirdiği gerginlikle baş etmeye çalışacaktır. Drama ve aksiyonu büyük bir başarıyla harmanlayan ve final sahnesiyle akıllara kazınan bir başyapıt.

Dram, Romantik, Savaş

The Bridges at Toko-Ri
Toko Ri Köprüsü (1954) 6.9
Y: Mark Robson
O: William Holden, Grace Kelly, Fredric March, Mickey Rooney
T: Dram, Romantik, Savaş