Romantik Filmleri İzle

Brief Crossing (2001)

Brief Crossing (2001)

Bir Fransız genç ile yaşlı bir İngiliz kadınının bir gemide geçirdiği bir geceyi anlatıyor ...

Komedi, Dram, Romantik

Brief Crossing (2001) 7
Y: Catherine Breillat
O: Sarah Pratt, Gilles Guillain, Marc Filipi, Laëtitia Lopez
T: Komedi, Dram, Romantik
La PiscineSen Benimsin (1969)

La Piscine - Sen Benimsin (1969)

Bir arkadaşlarının Fransız Rivierası'ndaki yazlık evinde tatil yapmakta olan Marianne (Romy Schneider) ve Jean-Paul (Alain Delon), mutlu ve huzurlu bir çifttir. Ancak bu sessiz ortam, Marianne'in eski sevgilisi ve Jean-Paul'ün dostu Harry'nin (Maurice Ronet) beklenmedik ziyaretiyle bozulacaktır. Üstelik Harry yalnız değildir, eski bir ilişkisinden olan ve varlığından daha yeni haberdar olduğu 18 yaşındaki kızı Penelope (Jane Birkin) de yanında gelmiştir. Başlarda herkes birbiriyle iyi geçinse de, zamanla bu 4 yetişkin insanın arasındaki ilişki karmaşık sonuçlar doğuracaktır.

Suç, Dram, Romantik

La Piscine
Sen Benimsin (1969) 7
Y: Jacques Deray
O: Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet, Jane Birkin
T: Suç, Dram, Romantik
PassengersUzay Yolcuları (2016)

Passengers - Uzay Yolcuları (2016)

Uzaydan eve dönüşteki rutin dönüş sırasında iki yolcu, gemilerinin arızası sonucunda uykularından 90 yıl erken uyandırılmıştır. Uçakta bulundukları lüks ve şaşalı yaşam ile hayatta kalan Jim (Chris Pratt) ve Aurora (Jennifer Lawrence) yavaş yavaş birbirlerine aşık olmaya başlarlar, fakat geminin ölümcül bir tehlike içinde olduğunu ve gemide kalan diğer 5000 uyuyan yolcuğu kurtarma çabasına girince bu durumu da ikisi reddetme iddiasına girmiştir. Gö

Macera, Dram, Romantik

Passengers
Uzay Yolcuları (2016) 7
Y: Morten Tyldum
O: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Andy Garcia
T: Macera, Dram, Romantik
From AfarUzaktan (2015)

From Afar - Uzaktan (2015)

13 Eylül 2015'de tamamlanan Venedik Film Festivali'ne katılan ilk Venezüella filmi olan Uzaktan, festivalin en büyük ödülü olan Altın Aslan'ı kazanarak çifte başarıya imza attı. Çektiği ilk uzun metrajlı filminde yönetmen Lorenzo Vigas, aynı zamanda çete üyesi olan bir jigoloyla zengin bir yaşlı adam arasındaki imkânsız yakınlaşmayı anlatıyor. Filmin başarısı, cinsel maceralar üzerinden Venezuela'nın başkenti Caracas'taki sosyal karmaşanın da benzersiz bir manzarasını ele almasından kaynaklanıyor. “Bu ödülü benzersiz ülkem Venezüella'ya adamak istiyorum” diyen yönetmen Vigas şöyle devam ediyor: “Bazı sorunlarımız olabilir, ama konuşarak hepsini aşabileceğimize inanıyorum.” Venedik ana yarışma jürisinin başkanlığını, Oscar'lı Yerçekimi filmi geçen yıl gösterilen Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron üstlenmişti.

Dram, Romantik

From Afar
Uzaktan (2015) 6.8
Y: Lorenzo Vigas
O: Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla, Catherina Cardozo
T: Dram, Romantik
Date with LoveBaloda Aşk (2016)

Date with Love - Baloda Aşk (2016)

Küçük bir kasabada yaşayan bir genç çektiği video ile ünlü olur ve mezuniyet gecesine çok sevdiği bir ünlü ile katılır. Mezuniyete katılan ünlü de genç çocuğun öğretmenine aşık olunca işler karmaşık bir hal alır.

Komedi, Romantik

Date with Love
Baloda Aşk (2016) 6.1
Y: Ron Oliver
O: Larissa Albuquerque, Andrea Brooks, Caroline Cave, Michelle Creber
T: Komedi, Romantik
BreathlessSerseri Aşıklar (1960)

Breathless - Serseri Aşıklar (1960)

Michel Poiccard (Jean-Paul Belmando), Marsilya’da bir otomobil çalar ve yolda bir polis öldürür. Paris’te Champs Elysées’de New York Herald Tribune gazetesi için stajyerlik yapan genç Amerikalı Patricia’yı (Jean Seberg) bulur. Daha önce bir kaç gece birlikte olmuşlardır.Bir yandan Michel polis tarafından aranırken eski arkadaşlarıyla buluşup Roma’ya gidecek parayı almaya elde etmeye çabalar. Bu arada Patricia’yı da yanında götürmek ister. Patricia Michel’in cazibesine karşı koymakta güçlük çeker, duygularından emin olamaz.Sonunda Patricia ile birlikte kaçak hayatına başladıklarında kız onu polise gammazlar. Michel Montparnasse’da bir sokakta vurulur.Trufault’nun bir gazete haberinden yola çıkarak geliştirdiği fikrini Godard o güne dek dünyada örneği görülmemiş serbestlikte bir stilde ve sayısız okumaya açık, olabildiğince sempatik bir şekilde ortaya koyuyor. Karşımızda Fransız Yeni Dalgası’nın en müstesna yapıtlarından biri duruyor.

Suç, Dram, Romantik

Breathless
Serseri Aşıklar (1960) 8
Y: Jean-Luc Godard
O: Jean Seberg, Jean-Paul Belmondo, Daniel Boulanger, Henri-Jacques Huet
T: Suç, Dram, Romantik
Make Way for TomorrowYarına Yol Aç (1937)

Make Way for Tomorrow - Yarına Yol Aç (1937)

ABD'nin büyük yönetmenlerinden birinin elinden çıkma bu türünün tek örneği başyapıtta, Victor Moore ve Beulah Bondi, evlerinin ellerinden alınması sonucunda orta yaştaki çocuklarının yanına sığınmak zorunda kalan yaşlı çift Bark ve Lucy Cooper'ı canlandırıyor. Çocukların ilk işi, onları ağırlama zahmetini paylaşmak için çifti ayırmak olur. Özgüvenleri ve özsaygıları gittikçe azalan ihtiyarlar, sonunda, birisinin New York'ta diğerinin Kaliforniya'da bir bakım evine yerleştirilmesi için yapılan ayarlamalara boyun eğerler. Leo McCarey'nin bu filmdeki rejisi ne kadar övülse azdır. Oyuncuların tümü samimi ve doğal, McCarey de karakterlerinden cömertliğini esirgemiyor. McCarey, filmin merkezindeki çiftten diğer karakterlere geçeceği yerleri iyi biliyor ve bunu da onların gösterdikleri şefkatin küçümseyici ya da ilgisizliklerinin kötü olup olmadığı hakkında bir yorum yapmadan ve bizi gözyaşlarına ya da öfkeye boğmadan (ki bu da onları cezalandırmanın bir yolu olurdu) beceriyor. McCarey'nin öyküyü ele alışında zorlama hiçbir şey yok, bu yüzden filmin dokunaklılığından kaçmak da olanaksız.Filmin olağandışı olgunluğunu gözler önüne sermek için iki örnek yeterli. Lucy'nin evdeki mevcudiyetinin istemeyerek de olsa, gelininin briç partisiyle çakıştığı acıklı sekansta, Lucy'ye Bark'tan bir telefon gelir. Lucy'nin telefonda yüksek sesle konuşması nedeniyle (McCarey ve senarist Vina Delmar'ın yaşlı çifte vermekte çekinmediği birkaç rahatsız edici özellikten biri) oyunu bırakıp telefon konuşmasını dinlemeye başlayan misafirlerin vurgulanmaksızın yalnızca gösterilen tepkilerinde sıkıntı, gerginlik ve acıma okunur.Çiftin Manhattan'da kısa süreliğine buluşup aşklarının sonbaharında bir kaçamak yaşadıkları filmin son sahnesiyse müthiş. McCarey diğer insanların (bir araba satıcısı, vestiyerdeki kız, otel yöneticisi ve bir dans orkestrasının şefi) onlara duyduğu sempatinin farkına varmamızı sağlar ama asla gereksiz karşı açı çekimi kullanarak bunun altını çizmez. Aynı kompozisyonların içinde, Lucy'yle Bark da sürekli birlikte görünür. Onların özel dünyasına tutku dolu bir bağlılıkla yaklaşan Make Way for Tomorrow, gerçekten çok dokunaklı bir film.

Dram, Romantik

Make Way for Tomorrow
Yarına Yol Aç (1937) 8.2
Y: Leo McCarey
O: Victor Moore, Beulah Bondi, Fay Bainter, Thomas Mitchell
T: Dram, Romantik
Love on the SidelinesÇizgide Aşk (2016)

Love on the Sidelines - Çizgide Aşk (2016)

Amerikan futbolu oynayan bir adam daha önce çalıştığı asistanlarının aksine bu kez bir bayan asistan düşünmektedir. Moda tasarımcısı olmak isteyen bir kadın ise hiç futbolla alakası olmasa bile maddi durumu düzeltmek için biliyormuş gibi yaparak amerikan futbol oyuncusu asistanı olur. İki tarafta bu konuda tecrübesiz olduğu için komedi dolu anlar ortaya çıkacaktır.

Komedi, Dram, Romantik

Love on the Sidelines
Çizgide Aşk (2016) 6.9
Y: Terry Ingram
O: Emily Kinney, John Reardon, Hayley Sales, Luisa D'Oliveira
T: Komedi, Dram, Romantik
¿Qué Culpa Tiene el Niño? (2016)

¿Qué Culpa Tiene el Niño? (2016)

Hamilelikle sonuçlanan tek gecelik ilişkinin ardından, genç kadın duygusal olarak olgunlaşmamış baba adayıyla birlikte yaşamaya karar verir.

Komedi, Romantik

¿Qué Culpa Tiene el Niño? (2016) 6.9
Y: Gustavo Loza
O: Karla Souza, Ricardo Abarca, Biassini Segura, Gerardo Taracena
T: Komedi, Romantik
Love by ChanceTesadüfen Aşk (2016)

Love by Chance - Tesadüfen Aşk (2016)

İşinde iddialı bir pasta şefi olan Claire, yeni işyerinde oldukça yoğun bir tempoda çalışmaktadır. Annesi kızının işten aşka vakit ayıramadığını fark eder ve işe koyulur.

Komedi, Romantik

Love by Chance
Tesadüfen Aşk (2016) 6.3
Y: Gary Harvey
O: Beau Garrett, Brenda Strong, Benjamin Ayres, Garwin Sanford
T: Komedi, Romantik
Tootsie (1982)

Tootsie (1982)

Michael Dorsey, yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünmesine rağmen bir türlü iş bulamamaktadır. En sonunda kadın kılığına girerek Dorothy Michaels adıyla bir televizyon dizisinin seçmelerine katılır. Kendisinin de hiç beklemediği bir şekilde seçmeleri kazanınca aslında olmadığı bir karakteri yaşamak zorunda kalır. Üstelik kısa bir süre içinde büyük bir başarı kazanarak çok da meşhur olur. Artık geri dönüş yapabilmek için çok da fazla şansı kalmamıştır. Aşık olduğu Julie Nichols dahil kimse asıl kişiliğini bilmemektedir. Tootsie, usta yönetmen Sydney Pollack ve tam bir oyunculuk dersi veren Dustin Hoffman ikilisini buluşturan kesinlikle kaçırılmaması gereken bir çalışma.

Komedi, Romantik

Tootsie (1982) 7.4
Y: Sydney Pollack
O: Dustin Hoffman, Jessica Lange, Teri Garr, Dabney Coleman
T: Komedi, Romantik
The VillageKöy (2004)

The Village - Köy (2004)

19. yüzyılın sonlarına doğru, küçük ve izole edilmiş bir kasabanın tüm nüfusu, tuhaf bir korku ile yaşamaktadırlar. Etraflarındaki ormanda bir takım yaratıklar vardır. Ancak bu yaratıklarla bölgede yaşayan insanlar arasında gizli bir anlaşma yapılmış gibidir. İnsanlar, ormana ilişmedikçe yaratıklar da ortaya çıkmamaktadırlar. Fakat, ne yazık ki bir gün Lucius Hunt, merakına yenik düşüp ormanda neler olup bittiğine keşfe çıkmaya karar verir. Haliyle anlaşma bozulacağı için yaratıklar da kasabaya inerek çok daha büyük bir korku saçacaklardır.

Dram, Gizem, Romantik

The Village
Köy (2004) 6.5
Y: M. Night Shyamalan
O: Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix, Adrien Brody, William Hurt
T: Dram, Gizem, Romantik
Bus StopOtobüs Durağı (1956)

Bus Stop - Otobüs Durağı (1956)

Marilyn Monroe'nun başrolü Don Murray ile paylaştığı, 1950'lerde amerika'da geçen film. marilyn monroe, güzelliğine, oynadığı cherie karakterinin naifliğini de katmış olduğu bu filmde seyredeni bir kez daha büyülerken, pek yakışıklı don murray'nin canlandırdığı fena halde aşık bir kovboy olan bo'nun hal ve hareketleri, "bir kadını kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız neler yapmalısınız?" sorusunun cevabı niteliğindedir.

Komedi, Dram, Romantik

Bus Stop
Otobüs Durağı (1956) 6.7
Y: Joshua Logan
O: Marilyn Monroe, Don Murray, Arthur O'Connell, Betty Field
T: Komedi, Dram, Romantik
Mr. & Mrs. SmithBay Ve Bayan Smith (1941)

Mr. & Mrs. Smith - Bay Ve Bayan Smith (1941)

Eşinizle evlilik dışı bir ilişki yaşamak nasıl olurdu? Alfred Hitchcock, Amerika'da çektiği bu tek komedi filmi..

Komedi, Romantik

Mr. & Mrs. Smith
Bay Ve Bayan Smith (1941) 6.5
Y: Alfred Hitchcock
O: Carole Lombard, Robert Montgomery, Gene Raymond, Jack Carson
T: Komedi, Romantik
Mr. Deeds Goes to TownBay Deeds Şehre Gidiyor (1936)

Mr. Deeds Goes to Town - Bay Deeds Şehre Gidiyor (1936)

Gerçek olamayacak denli saf ve iyi bir insan Mr. Deeds.. Kim bilir? Belki de kokuşmuş bir toplumda içimizde ki iyilik özleminin bri sembolüdür bu hayali karakter.. Ne var ki daha şehre adımını attığı anda insanların kötü niyetine maruz kalıyor.. Mr. Deeds'in "Tüm ünlü insanların, büyük insanlar olmadıklarını öğrendim" sözü, sanırım kahramanımızın yaşamış olduğu hayal kırıklığını gayet iyi.

Komedi, Dram, Romantik

Mr. Deeds Goes to Town
Bay Deeds Şehre Gidiyor (1936) 8
Y: Frank Capra
O: Gary Cooper, Jean Arthur, George Bancroft, Lionel Stander
T: Komedi, Dram, Romantik
The Talk of the TownDedikodu (1942)

The Talk of the Town - Dedikodu (1942)

New England’ın banliyölerinden Lochester’da, bir lise öğretmeni olan Nora Shelley’nin (Jean Arthur) sahibi olduğu evde Nora ile kiracısı olan Harvard hukuk profesörü Michael Lightcap (Ronald Colman) ve bahçıvan Joseph yaşamaktadır. Gerçekte Joseph, Nora’nın çocukluk arkadaşı Leopold Dilg’dır (Cary Grant) ve o hapisten kaçmış bir mahkûmdur.

Komedi, Dram, Romantik

The Talk of the Town
Dedikodu (1942) 7.7
Y: George Stevens
O: Cary Grant, Jean Arthur, Ronald Colman, Edgar Buchanan
T: Komedi, Dram, Romantik
My Man GodfreyAdamım Godfrey (1936)

My Man Godfrey - Adamım Godfrey (1936)

Büyük Depresyon'un en zor zamanlarında; kumar partileri,gece hayatından başı dönmüş olan Irene Bullock ve kahyalık işinden atılmış olan kimsesiz Godfrey'i şehir çöplüğünde karşılaştırır. Godfrey, Bullock'ları tipik aylak zenginler olarak bulmaktadır; tıpkı fındıklı, meyveli kek atasözündeki gibi... Çok geçmeden Irene O'nu 'yardımseverliğiyle' etkiler. Uşakla patron arasındaki bu yoğun romantizm, uşağın sırlarla dolu geçmişine bakılmaksızın dışarda devam eder. Godfrey, ailenin yeni kahyası olarak işe alınır. Unutulmuş olan kahya Godfrey,bu bozulmuş ailenin zenginliğini elde tutabilmesi için onlara sağduyusuyla yardımcı olacaktır. Fakat merak edilen, bu adamın esrarengiz geçmişidir...

Romantik, Komedi

My Man Godfrey
Adamım Godfrey (1936) 8.1
Y: Gregory La Cava
O: William Powell, Carole Lombard, Alice Brady, Gail Patrick
T: Romantik, Komedi
MacGruber (2010)

MacGruber (2010)

McGayver dizisiyle dalga geçen bir komedi filmi. Eski bir asker olan MacGruber, düşmanı Dieter Von Cunth 10 yıl önce nişanlısını öldürmesinden sonra, bir kenara çekilmiştir.Fakat düşmanı Von Cunth'un amacının çalınan nükleer başlıklarla Washington'daki Beyaz Saray binasını havaya uçurmak olduğunu öğrenince, görevin onu çağırdığını anlar. Bu çılgın planı durduracak ve yıllar önce tamamlanmamış hesabını görecektir.

Aksiyon, Komedi, Romantik

MacGruber (2010) 5.5
Y: Jorma Taccone
O: Will Forte, Kristen Wiig, Ryan Phillippe, Val Kilmer
T: Aksiyon, Komedi, Romantik
I'm Dating You NotBir Garip Aşk Filmi (2013)

I'm Dating You Not - Bir Garip Aşk Filmi (2013)

Paula ve Roberto aynı işletmede çalışan iyi mesai arkadaşıdır. İkisi de sevgililerinden daha yeni ayrılırken, beklenmedik şekilde birbirleriyle yakınlaşmaya başlarlar. Fakat aralarında zaman zaman inişli ve çıkışlı dönemler yaşanır ve daha da önemlisi ikilinin eski sevgililerini unutması biraz zaman alacaktır.

Komedi, Romantik

I'm Dating You Not
Bir Garip Aşk Filmi (2013) 5.7
Y: Guillermo Fernández Groizard
O: Virginia Rodríguez, Darío Frías, Alexandra Jiménez, Fernando Cayo
T: Komedi, Romantik
HappenstanceBir Kelebeğin Kanat Çırpışı (2000)

Happenstance - Bir Kelebeğin Kanat Çırpışı (2000)

Çok ilgisizmiş gibi görünen ufak rastlantıların, alınan kararların, aslında diğer insanların yaşantılarını nasıl da etkilediğini gösteren, kaos teorisinden çokça nasiplenmiş izlenesi, hoş, tatlı Fransız filmi.. Fransız absürd mizahıyla, karakterlerin kendiliginden sempatikligiyle ve unutmadan audrey tautou'nun nemrut hallerinin bile üstünü örtemedigi sevimliliğiyle insanı izleyince mutlu eden filmlerden olmuş. aynı garden state gibi, amelie gibi, before sunset/sunrise gibi, izledikten sonra bir tatlı huzur ve tebessüm bırakan o naif filmlerden. attıgımız çope kadar bizimle ilişik her nesne ve kavramın birilerinin hayatına bir şekilde etki edecegi dogru olsa ve biz bunu bilsek fazla hesaplı bir hayatımız olabilirdi; kendi yagımızda kavrularak devam etmemiz ve o fransız karakterleri gibi hafiften umursamaz olmamız daha dogru olsa gerek.

Komedi, Dram, Romantik

Happenstance
Bir Kelebeğin Kanat Çırpışı (2000) 6.9
Y: Laurent Firode
O: Audrey Tautou, Faudel, Eric Savin, Nathalie Besançon
T: Komedi, Dram, Romantik
Total EclipseTutkunun Şairleri (1995)

Total Eclipse - Tutkunun Şairleri (1995)

Film, edebiyat dünyasının en tartışmalı ve tutkulu aşklarından birini yaşayan Verlaine ve Rimbaud’nun öyküsünü anlatır...

Biografi, Dram, Romantik

Total Eclipse
Tutkunun Şairleri (1995) 6.6
Y: Agnieszka Holland
O: Leonardo DiCaprio, David Thewlis, Romane Bohringer, Dominique Blanc
T: Biografi, Dram, Romantik
The HeiressMiras (1949)

The Heiress - Miras (1949)

1840'ların New York'unda Catherine, babası Doktor Sloper ile birlikte yaşamaktadır. Annesi birkaç yıl önce ölmüştür, Doktor Sloper hala karısını taparcasına sevmektedir ve kızını karısıyla karşılaştırma fırsatını -kızının asla kazanamayacağı bir karşılaştırmayı- asla kaçırmaz. Günün birinde yakışıklı fakat meteliksiz olan Morris Townsend, Catherine'in gönlünü çalar. Fakat, Doktor Sloper, Morris'in bir miras avcısı olduğunu düşünmektedir. Bundan dolayı iki aşığın evlililklerine karşı çıkar. Doktor Sloper kızını Morris'i unutacağı umuduyla Avrupa'ya götürür, ancak kızı Morris'i unutamaz. Catherine, New York'a döndükten sonra, genç aşıklar bir kaçış planı yaparlar. Doktor Sloper kızına kendisini mirasından mahrum bırakacağı konusunda gözdağı verir. Bu Morris'i yapacakları şeyden vazgeçirecek midir?

Dram, Romantik

The Heiress
Miras (1949) 8.2
Y: William Wyler
O: Olivia de Havilland, Montgomery Clift, Ralph Richardson, Miriam Hopkins
T: Dram, Romantik
RawhideDeri Kamçı (1951)

Rawhide - Deri Kamçı (1951)

Macera California-St Louis arasında yolcu ve altin tasiyan posta arabalarının mola yeri olan ara istasyonlardan birinde geciyor. 4 kişi hapishaneden kaçmış ve bir posta arabasını soymuştur. Haberin duyulmasından sonra istasyonda mola veren yolcu arabasindaki bir kadin ve bir cocuk guvenlik açısından istasyonda bırakıldıktan sonra haydutlar buraya gelerek iki istasyon calisaniyla beraber kadın ve çocuğu alikoyarak bir gun sonra gelecek olan altin tasiyan posta arabasını soymak için plan yapmaya başlarlar.

Dram, Romantik, Kovboy

Rawhide
Deri Kamçı (1951) 7.1
Y: Henry Hathaway
O: Tyrone Power, Susan Hayward, Hugh Marlowe, Dean Jagger
T: Dram, Romantik, Kovboy
The DognapperBir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013)

The Dognapper - Bir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013)

Dea aracı ile ilerlerken son anda bir köpeği farkeder. Tam köpeğe çarpacağı anda yaptığı bir hamle ile köpeğe vurmaktan kurtulur. Tamda bu sırada Mea isimli bir kadınla tanışır. İlginç bir noktada tanışma fırsatı bulan ikilinin bundan sonraki hayatları komedinin sınırlarını zorlayan cinsten.

Komedi, Romantik

The Dognapper
Bir Sen , Bir Ben Bir De Köpek (2013) 6
Y: Pedro Amorim
O: Joaquim Lopes, Keli Freitas, Arthur Claro, Duda Wendling
T: Komedi, Romantik
The Greatest Show on EarthHarikalar Sirki (1952)

The Greatest Show on Earth - Harikalar Sirki (1952)

Dünyanın en büyük sirkinin patronu Brad Bailey, trapez kralı muhteşem Sebastian’ın da kadrosuna alarak uzun bir turneye çıkar. Trapezci Holly, Brad’in sevgilisidir ve Sebastian da Holly’den hoşlanmaktadır.

Dram, Aile, Romantik

The Greatest Show on Earth
Harikalar Sirki (1952) 6.7
Y: Cecil B. DeMille
O: Betty Hutton, Cornel Wilde, Charlton Heston, Dorothy Lamour
T: Dram, Aile, Romantik
Youth in RevoltAteşli Gençlik (2009)

Youth in Revolt - Ateşli Gençlik (2009)

Annesi ve babası ile birlikte tatile çıkan 14 yaşındaki Nick Twisp alaycı bir gençtir, ta ki hayallerindeki kızla tanışana kadar. Nick, Sheeni Saunders ile tanıştıktan sonra onun kalbini kazanmak için yapamayacağı şey yoktur.Film, C.D.Payne’nin 1993 yılında yazdığı Youth in Revolt: The Journals of Nick Twisp isimli günlük şeklindeki romanından uyarlanmıştır.

Komedi, Dram, Romantik

Youth in Revolt
Ateşli Gençlik (2009) 6.5
Y: Miguel Arteta
O: Michael Cera, Portia Doubleday, Jean Smart, Zach Galifianakis
T: Komedi, Dram, Romantik
The Last American VirginSon Amerikan Bakire (1982)

The Last American Virgin - Son Amerikan Bakire (1982)

Üç genç arkadaşın nadiren başarılı olan şamatalı "kız tavlama" maceraları..

Komedi, Dram, Romantik

The Last American Virgin
Son Amerikan Bakire (1982) 6.2
Y: Boaz Davidson
O: Lawrence Monoson, Diane Franklin, Steve Antin, Joe Rubbo
T: Komedi, Dram, Romantik
Dan in Real LifeŞamar Oğlanı (2007)

Dan in Real Life - Şamar Oğlanı (2007)

Hayatın içinde birilerine sık sık öğüt veren bir köşe yazarı konumundayken kendi söküğünü dikmek zorunda kalan terziye dönüşmek hiç de kolay değildir. Dan Ashburn’un üç kızı vardır ve duldur. Köşe yazarı olarak sevilen biridir. Bir gün ailesinden insanların bulunduğu bir ortamda Beth ile tanışır ve ona aşık olur. Ne yazık ki çok geçmeden Beth’in aslında kendi kardeşinin kız arkadaşı olduğu gerçeği ile burun buruna gelir. İşte şimdi kendine derman olmak zorundadır. Filmde ödülleri bol Juliette Binoche, Steve Carell ile birlikte.

Komedi, Dram, Romantik

Dan in Real Life
Şamar Oğlanı (2007) 6.8
Y: Peter Hedges
O: Steve Carell, Juliette Binoche, Dane Cook, Alison Pill
T: Komedi, Dram, Romantik
The House of MirthKeyif Evi (2000)

The House of Mirth - Keyif Evi (2000)

Edith Wharton'ın 1905 tarihli çok sevilen romanından uyarlanan House of Mirth / Keyif Evi, zengin koca arayışındaki bir genç kadının dramatik öyküsünde, 20. yüzyılın başında New York'taki yeni zenginlerin dünyasını yansıtıyor. New York, 1905. Zengin halası tarafından lüks içerisinde yetiştirilen çekici ve hayat dolu Lily Bart'ın kendine ait geliri yoktur ve alıştığı yaşam tarzını sürdürebilmesi için zengin bir koca bulması gerekmektedir. Uygun bir bekar bulmak amacıyla New York seçkinlerinin oyun alanlarını -şehirdeki malikaneleri, sayfiyedeki evlerini oyun alanlarını sık sık ziyaret eder. Ancak Lily'nin gönlü aslında bu duruma razı değildir ve kalbiyle beyni arasında sıkışıp kaldığında, yanlış zamanda doğru şeyi yapmaya meyillidir. Toplumsal beklentilere uymaya çalışırken, hali vakti yerinde ama zengin sayılamayacak avukat Lawrance Selden'la gerçek aşkı yakalama fırsatını kaçırır. Bir tartışmadan sonra halasının vasiyetinden de mahrum kalan Lil'nin zengin koca ihtiyacı daha da acil hale gelir. Tam bu sırada bir facia gerçekleşir ve Lilly evli bir adamla ilişki yaşadığına dair asılsız bir suçlama sonucunda toplum ve arkadaşları tarafından reddedilir..

Romantik, Dram

The House of Mirth
Keyif Evi (2000) 7.1
Y: Terence Davies
O: Gillian Anderson, Dan Aykroyd, Eleanor Bron, Terry Kinney
T: Romantik, Dram
The Last MistressMetres (2007)

The Last Mistress - Metres (2007)

Paris, 1835. Çapkın ve ahlaksız Ryno de Marigny'nin, saf ve temiz aristokrat kızı Hermengarde ile gerçekleşecek evliliği herkesin dilindedir. Ancak iki sevgilinin aşkını görmezden gelerek dedikodu yapanlar, genç adamın zaafını bilmektedirler. Nitekim de Marigny, ateşli bir İspanyol fahişesi olan Vellini ile 10 sene süren tutkulu bir aşk yaşamıştır ve onun nefesini hala ensesinde hissetmektedir. Bu mahremiyet, gizem ve aldatma girdabından sadece bir çift kurtulacaktır...

Dram, Romantik

The Last Mistress
Metres (2007) 6.4
Y: Catherine Breillat
O: Asia Argento, Fu'ad Aït Aattou, Roxane Mesquida, Claude Sarraute
T: Dram, Romantik