Romantik Filmleri İzle

Pushing TinHavalı Rekabet (1999)

Pushing Tin - Havalı Rekabet (1999)

Nick Falzone çevredeki üç havaalanına gelip giden uçakların koordinasyonunu sağlayan bir hava trafik kontrolörüdür. Nick mesleğinde en başarılı kişidir... İşi çok stresli ve yoğun olmasına rağmen karısı Connie (Cate Blanchett) ve iki çocuğunu ihmal etmez. Bütün hayatı, kendisi gibi işinde uzman bir kontrolör olan Russell Bell'in (Billy Bob Thornton) gelmesiyle değişecektir. İki adam her konuda büyük bir rekabete girer...

Komedi, Dram, Romantik

Pushing Tin
Havalı Rekabet (1999) 6
Y: Mike Newell
O: John Cusack, Billy Bob Thornton, Cate Blanchett, Angelina Jolie
T: Komedi, Dram, Romantik
Superstar (1999)

Superstar (1999)

Liseli Mary Katherine Gallagher'in (Shannon) hayatta istediği tek şey öpücüktür. Ama sıradan bir öpücük değil, soluğunu kesecek, Hollywood-vari bir öpücük. Ancak bunu ne kadar çok isterse istesin kimseden istediği öpücüğü alamamaktadır. Sonunda Mary Katherine istediği öpücüğü almasının yolunun filmlerdeki karakterler gibi olmasından geçtiğine karar verir. Catholic Teen Dergisi okulunda bir yetenek yarışması yapacağını duyunca Mary Katherine bunun hayallerini gerçekleştirmek ve bir yıldız olmak için aradığı fırsat olduğunu anlar!

Komedi, Romantik

Superstar (1999) 5
Y: Bruce McCulloch
O: Molly Shannon, Will Ferrell, Elaine Hendrix, Harland Williams
T: Komedi, Romantik
Amira & SamAmira ve Sam (2014)

Amira & Sam - Amira ve Sam (2014)

Irak'ta savaştıktan sonra topluma uyum sağlamakta zorluklar yaşayan eski Amerikan askeri Sam, yeni tanıştığı Iraklı bir göçmen olan Amira'ya gönlünü kaptırır. Ancak Amira, sınırdışı edilmek üzeredir

Komedi, Dram, Romantik

Amira & Sam
Amira ve Sam (2014) 6.2
Y: Sean Mullin
O: Martin Starr, Dina Shihabi, Paul Wesley, Laith Nakli
T: Komedi, Dram, Romantik
The Happiest Day in the Life of Olli MäkiOlli Maki’nin En Mutlu Günü (2016)

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki - Olli Maki’nin En Mutlu Günü (2016)

Finlandiya'nın yetiştirdiği en önemli boksörlerden olan Olli Mäki, Davey Moore ile yapacağı tüy siklet dünya şampiyonluğu unvan maçı öncesi ülkenin ve basının yoğun ilgisi altındadır. Menajeri de gereken tüm hazırlıkları yapmıştır. Ancak maçtan kısa bir süre önce tanıştığı Raija'ya duyduğu aşk, güçlü rakibiyle yapacağı hayatının maçına konsantre olmasını güçleştirecektir. Fin yönetmen Juho Kuosmanen'in gerçek olaylardan esinlenerek çektiği ilk uzun metrajlı filmi, 2016 Cannes Film Festivali'nde Un Certain Regard bölümünün En İyi Film ödülünü kazandı...

Biografi, Dram, Romantik

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki
Olli Maki’nin En Mutlu Günü (2016) 7.6
Y: Juho Kuosmanen
O: Oona Airola, Eero Milonoff, Joonas Saartamo, Jarkko Lahti
T: Biografi, Dram, Romantik
Our LoversSevgililerimiz (2016)

Our Lovers - Sevgililerimiz (2016)

Carlos ve Irene, bir kafede tanışırlar. İkisi arasında sıradışı bir ilişki başlar fakat Irene’nin bazı kuralları vardır. Geçmişten bahsetmeyecekler, sorular sormayacaklar ve aşık olmayacaklardır. Ikili harika vakit geçirir. Ancak bir gün Irene, Carlos’un evli olduğu Maria’nın, kendisini terk eden erkek arkadaşının yeni sevgisili olduğunu öğrenir. O andan itibaren dörtlü arasında işler karışır.

Komedi, Dram, Romantik

Our Lovers
Sevgililerimiz (2016) 6.4
Y: Miguel Ángel Lamata
O: Eduardo Noriega, Michelle Jenner, Fele Martínez, Amaia Salamanca
T: Komedi, Dram, Romantik
Relative HappinessBağımlı Mutluluk (2014)

Relative Happiness - Bağımlı Mutluluk (2014)

Biraz fazlaca kilosu olan, 30'una gelmiş Lexie, kırsalda küçük bir pansiyon işletmektedir. Yakında evlenecek kız kardeşlerinin düğününe sevgilisiz katılmaya niyeti yoktur. Pansiyona yeni gelen yakışıklı Adrian'ı gözüne kestirir.

Komedi, Romantik

Relative Happiness
Bağımlı Mutluluk (2014) 7.4
Y: Deanne Foley
O: Melissa Bergland, Aaron Poole, Johnathan Sousa, Susan Kent
T: Komedi, Romantik
The Band WagonAsrî âsiklar (1953)

The Band Wagon - Asrî âsiklar (1953)

En başarılı dansçı bile bazen kariyerinde zor bir dönemden geçebilir ve seyircisini kaybetme korkusu yaşar. Tony Hunter da bunlardan biridir. Ama arkadaşları Lester ve Lily Marton ona yardım edecek ve başrolde olduğu bir oyun yazarak sahnelere bomba gibi geri dönmesini sağlayacaklardır. Ancak yapım sırasında yönetmen Jeffrey Cordova fikrini değiştirir ve komedi olarak yola çıkılan müzikal Faust'un yeniden çevrimi olan daha karanlık bir havaya bürünür. Jeffrey ŞEytan, Tony de Faust olur. Öte yandan Tony ile genç ve güzel balerin Gabrielle arasında gergin bir çekim oluşmaya başlar.

Komedi, Müzikal, Romantik

The Band Wagon
Asrî âsiklar (1953) 7.6
Y: Vincente Minnelli
O: Fred Astaire, Cyd Charisse, Oscar Levant, Nanette Fabray
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Love Steaks (2013)

Love Steaks (2013)

Lass, toplum dışına itilmiş ve aslında bu toplum dışına itilmişlikle pek sorunu bulunmayan iki gencin hayatını anlatıyor. Son olarak Almanya’da yılın en iyi genç yeteneklerinin bir araya geldiği Max Ophüls Festivali’nde en iyi film ödülünü alan Love Steaks, izlenilmesi gereken bir film olarak öne çıkıyor.

Komedi, Dram, Romantik

Love Steaks (2013) 6.8
Y: Jakob Lass
O: Lana Cooper, Franz Rogowski
T: Komedi, Dram, Romantik
Bem CasadosNikah Şekeri (2015)

Bem Casados - Nikah Şekeri (2015)

Bir düğün videocusu bir sonraki işindeki gelin ve damadı ayırmayı planlayan özgür ruhlu bir kadınla tanışınca odak noktasını kaybeder.

Komedi, Romantik

Bem Casados
Nikah Şekeri (2015) 6
Y: Aluizio Abranches
O: Bianca Comparato, João Gabriel Vasconcellos, Camila Morgado, Augusto Madeira
T: Komedi, Romantik
Catch and ReleaseAşkın Peşinde (2006)

Catch and Release - Aşkın Peşinde (2006)

Hayat karmaşık... Aşk, ondan da karmaşık!Gray Wheeler (Jennifer Garner) nişanlısının ani ölümü ile sarsılmıştır. Arkadaşları sayesinde yaşadığı sıkıntılı durumu atlatmaya çalışır. Her şeyini bildiğine inandığı görünürde mükemmel olan nişanlısı hakkında gizli kalan gerçekler ortaya çıkmaya başladıkça, Gray bir yalanı yaşamış olduğunu fark eder.Bir yandan tanıdığı sandığı erkeğin farklı yüzünü görmek, bir yandan da asla aşık olmayacağını sandığı bir erkek için duyguları ile aşk, Gray'in yaşamı kadar karmaşıklaşır.

Komedi, Dram, Romantik

Catch and Release
Aşkın Peşinde (2006) 6
Y: Susannah Grant
O: Jennifer Garner, Timothy Olyphant, Sam Jaeger, Kevin Smith
T: Komedi, Dram, Romantik
The Hollars (2016)

The Hollars (2016)

John Hollar, New York'ta çizgiroman yazarı olarak hayatını sürdürmektedir. John (John Krasinski ) annesinin hastalandığı haberini alır almaz hamile sevgilisini ardında bırakıp büyüdüğü küçük kasabasına geri döner. Aile evine adım atar atmaz kendisini çılgın aile ortamıyla, liseden kalma rakibiyle ve ona delice asılan eski kız arkadaş problemleriyle boğuşurken bulur...

Komedi, Dram, Romantik

The Hollars (2016) 6.4
Y: John Krasinski
O: Margo Martindale, Sharlto Copley, Richard Jenkins, John Krasinski
T: Komedi, Dram, Romantik
The Heartbreak KidŞıpsevdi (1972)

The Heartbreak Kid - Şıpsevdi (1972)

Spor eşyaları pazarlamacısı olan Lenny Cantrow, balayı için gittiği Miami'de kaldığı otelde kartışılaştığı uzun boylu, sarışın ve çekici bir öğrenci Kelly Corcoran'ın peşine takılır. Bu esnada yeni evlendiği Lila güneş yanıklarıyla uğraştığı için otel odasından dışarı adımını atamamaktadır. Lenny kısa süre içinde karısına yalan söyleyerek Kelly ile görüşmeye başlar. Artık aklındaki tek düşünce bir an önce karısı Lila'yı terk edip hayallerindeki kadın olan Kelly'nin peşinden gitmektir...İki Oscar adaylığı bulunan kara komedi türündeki filmin yönetmeni Elaine May, başrollerinde ise Charles Grodin, Cybill Shepherd ve Jeannie Berlin bulunuyor.

Komedi, Dram, Romantik

The Heartbreak Kid
Şıpsevdi (1972) 7
Y: Elaine May
O: Charles Grodin, Cybill Shepherd, Jeannie Berlin, Audra Lindley
T: Komedi, Dram, Romantik
My Life in Ruins (2009)

My Life in Ruins (2009)

Hayatı yolunda gitmeyen Georgia, bir turizm ajansında rehber olur. Farklı ülkelerden gelen turistlere, Yunanistan'ı gezdirmekle görevlendirilen Georgia, kendi halkını onlara tanıtmak misyonunu edinir. Geçmişin tüm güzelliğini içinde barındıran Yunanistan, Georgia'nın hayata başka türlü bakmasına neden olacaktır...

Komedi, Romantik

My Life in Ruins (2009) 5.9
Y: Donald Petrie
O: Nia Vardalos, Richard Dreyfuss, Alexis Georgoulis, Alistair McGowan
T: Komedi, Romantik
AustenlandAusten Diyari (2013)

Austenland - Austen Diyari (2013)

Austenland görünüşte normal bir hayat süren ama bir sırrı olan 30’lu yaşlarında bekar Jane Hayes’in hikayesini anlatan bir romantik komedi filmidir. Sırrı yani Pride and Prejudice’in Colin Firth’ün canlandırdığı Mr. Darcy’e olan takıntısı aşk hayatını mahvetmektedir. Hiçbir adam Mr. Darcy gibi değildir. Ancak Jane biriktirdiği parayla İngiliz bir resorta gidince, mükemmel beyefendiyle tanışma fantezisi hayal ettiğinden daha gerçekçi olmaya başlar.

Komedi, Romantik

Austenland
Austen Diyari (2013) 6.3
Y: Jerusha Hess
O: Keri Russell, JJ Feild, Bret McKenzie, Jennifer Coolidge
T: Komedi, Romantik
I Am LoveBenim Adım Aşk (2009)

I Am Love - Benim Adım Aşk (2009)

'Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi' ile tanınan İtalyan yönetmen Luca Guadagnino'nun Oscar'a da aday olan filmi 'Benim Adım Aşk', İtalya'da tekstil işiyle uğraşan zengin bir ailenin trajik öyküsünü anlatıyor. Ailenin hasta büyükbabası işi oğlunun ve torununa bıraktığını ilan eder. Evin Rus asıllı gelini Emma (Tilda Swinton) hem kocasının ve oğlunun iş seyahatleri hem de kızının evi terketmesi yüzünden kendini yalnız hisseder. Aşkı Antonio ile tanışan Emma kendini yeni bir dünyada bulur... Burjuvazi, aşk ve tutku üçgeninde gelişen trajik bir aşk hikayesi.

Dram, Romantik

I Am Love
Benim Adım Aşk (2009) 7
Y: Luca Guadagnino
O: Tilda Swinton, Flavio Parenti, Edoardo Gabbriellini, Alba Rohrwacher
T: Dram, Romantik
HairspraySaç Spreyi (1988)

Hairspray - Saç Spreyi (1988)

Bazen hiç umulmadık biri gelir ve kendisinden öncekinin yerini alarak onu bütünü ile gölgede bırakır. Amerika’da altmışlı yıllarda siyahlarla beyazlar arasındaki ayrımcılık yaşandığı dönemlerde bir TV şovuna konuk oluyoruz. Baltimore'da yerel bir televizyon kanalında yayınlanmakta olan Corny Collins Dans Şovu, ayda sadece bir gününü zencilere ayırmakta, programda da zayıf, genç dansçılar yer almaktadır.Kanalın ve programın politikasına rağmen, dansçı seçmelerinde programa katılmaya hak kazanan, kalıpların dışındaki şişman ve sempatik Tracey Turnblad, programın baş dansçısı Amber'ın pabucunu dama atar. O dönemlerde yaşanan ırkçılığa etkili bir eleştri niteliğinde yaklaşan film, ödül sahibidir.

Komedi, Müzik, Romantik

Hairspray
Saç Spreyi (1988) 6.9
Y: John Waters
O: Sonny Bono, Ruth Brown, Divine, Deborah Harry
T: Komedi, Müzik, Romantik
He Was a Quiet ManSıradan Bir Gündü (2007)

He Was a Quiet Man - Sıradan Bir Gündü (2007)

Bob Maconel (Christian Slater) kötü bir gün geçirmektedir. Her zamanki 8 saatlik mesaisini kasvetli, gri kabininde, iş arkadaşları tarafından dışlanarak ve yaşadığı dünyadan tamamen kopuk hissederek geçirmektedir. Bu berbat günde, kazara, potansiyel katillikten kahramanlığa geçer ve onu bugüne kadar hiç farketmemiş olan arzu nesnesi Venessa’nın hayatını kurtarır. Bu kahramanca davranışı onu monoton gerçekliğinden sürreal bir kasırgaya doğru çeker.

Komedi, Dram, Romantik

He Was a Quiet Man
Sıradan Bir Gündü (2007) 6.9
Y: Frank A. Cappello
O: Michael DeLuise, Christian Slater, Jamison Jones, Anzu Lawson
T: Komedi, Dram, Romantik
HappythankyoumorepleaseMutluyum, Devam Et (2010)

Happythankyoumoreplease - Mutluyum, Devam Et (2010)

Yazdığı romanına yayıncı bulamadığı için bunalımda olan Sam'in (Josh Radnor) hayatı metroda karşılaştığı küçük bir çocuğu evine alması ve onunla kurduğu duygusal bağla değişmeye başlar. Sam'in en yakın arkadaşı olan Annie ve kendi ilişkisi de sürprizlerle dolu olan kuzeni Mary Sam için endişelenmektedirler. Sam bir de şarkıcı olan göz alıcı güzellikteki Mississipi ile tanışınca hayatı çok daha heyecan verici bir hale gelir... Tüm dünyada ve ülkemizde ilgiyle izlenen "How I Met Your Mother" dizisinin başrol oyuncusu Josh Radnor'ın ilk yönetmenlik denemesi olan romantik komedi, 2010 Sundance Film Festivali'nde İzleyici Ödülü aldı...

Komedi, Dram, Romantik

Happythankyoumoreplease
Mutluyum, Devam Et (2010) 6.9
Y: Josh Radnor
O: Malin Akerman, Michael Algieri, Bram Barouh, Dana Barron
T: Komedi, Dram, Romantik
Ball of FireAteş Topu (1941)

Ball of Fire - Ateş Topu (1941)

Sinemanın ve Hollywood’un en büyük yönetmenlerinden olan Howard Hawks, her türde başyapıt çıkarmayı başarabilen ender yönetmenlerden biriydi. Bu film de onun His Girl Friday ile birlikte sayılabilecek komedi başyapıtlarından biri.

Komedi, Romantik

Ball of Fire
Ateş Topu (1941) 7.9
Y: Howard Hawks
O: Gary Cooper, Barbara Stanwyck, Oskar Homolka, Henry Travers
T: Komedi, Romantik
The Last MetroSon Metro (1980)

The Last Metro - Son Metro (1980)

Paris, acımasız sahnelere göğüs gererken kendisine ait o muhteşem aşkları da kendi dipsiz kuyusuna doğru sürüklemektedir. İkinci Dünya Savaşı ortalığı kası kavurmaktadır.Marion, tiyatro sahibi olan Lucas’la evli, başarılı bir aktristtir. Tiyatro ve sanatla dolu hayatları, savaşın getirdiği acı gerçekler ile giderek karanlıklaşmaktadır.Lucas, Yahudi’dir ki o dönemde bu en zor olan şeydir. Hayatta kalabilmek için ülkeyi terketmekten başka şansı olmadığını düşünen Lucas’ın tersine Marion, onu tiyatroda saklayabileceğini düşünmekte ve böylece tiyatroyu da kapatmalarına gerek kalmadan hayatlarını ve sanatı sürdürmeye devam edebileceklerine inanmaktadır.

Dram, Romantik, Savaş

The Last Metro
Son Metro (1980) 7.4
Y: François Truffaut
O: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Jean Poiret, Andréa Ferréol
T: Dram, Romantik, Savaş
Bridal WaveZor Gelin (2015)

Bridal Wave - Zor Gelin (2015)

Hemşirelik yapan Georgie Dwyer hayallerindeki doktor Phillip Hamilton ile evlilik için gün saymaktadır. Düğünün gerçekleşeceği otele gidip müstakbel kocasının gelmesini bekleyen Georgie burada yakılşıklı bir adamla tanışır ve işler karmaşık bir hal alır.

Komedi, Aile, Romantik

Bridal Wave
Zor Gelin (2015) 6.5
Y: Michael Scott
O: Arielle Kebbel, Andrew W. Walker, David Haydn-Jones, Colleen Wheeler
T: Komedi, Aile, Romantik
Journey to Italyİtalya'da Yolculuk (1954)

Journey to Italy - İtalya'da Yolculuk (1954)

1954 tarihli İtalya’ya Yolculuk, kelimenin sözlük anlamında ezber bozucu bir yapım olarak, sinema tarihinde enteresan bir yere sahiptir. Zira 1954 ylında bu filme bakış açısı bir hayli puriten olmuş ve haksız yere eleştirilmiştir. Sinemada gösterildiği yıllarda, tartışmalı biçimde, tamamen yanlış anlaşılmalarla dolu ve utanç verici biçimde eleştirilen, ama uzun yıllar sonra şimdi, sadece Rossellini’nin en iyi filmlerinden biri olarak anılmakla kalmayıp, aynı zamanda modern sinemanın temel elementlerinden biri olarak hak ettiği yeri bulmuştur. Bu filmde kötüye giden bir evliliğin anatomisi çıkarılır. Değişik bir bakış açısına sahip olan bu ironik filmi, sinema sanatına ilgi duyan her sinefile tavsiye ediyoruz...

Dram, Romantik

Journey to Italy
İtalya'da Yolculuk (1954) 7.5
Y: Roberto Rossellini
O: Ingrid Bergman, George Sanders, Maria Mauban, Anna Proclemer
T: Dram, Romantik
Love Me TenderUmutsuz Aşk (1956)

Love Me Tender - Umutsuz Aşk (1956)

Amerikan İç Savaşı yıllarında Reno ailesinin büyük ferdi Vance (Richard Egan), cepheden geri dönmemiştir. Tüm aile onun öldüğüne inanmış ve sevgilisi Cathy (Debra Paget) ile küçük evlat Clint (Elvis) evlenmişlerdir. Günün birinde öldü sanılan Vance'ın geri dönmesi ailenin hayatını tümden değiştirecektir...

Dram, Romantik, Kovboy

Love Me Tender
Umutsuz Aşk (1956) 6.2
Y: Robert D. Webb
O: Richard Egan, Debra Paget, Elvis Presley, Robert Middleton
T: Dram, Romantik, Kovboy
The Black BalloonSiyah Balon (2008)

The Black Balloon - Siyah Balon (2008)

Thomas (Rhys Wakefield) için tüm zorluklar üst üste gelmektedir. Annesi hamiledir. Otistik kardeşi'ne hem Thomas'ın yardım etmesi hem de annesi ve babasına destek vermesi gerekmektedir. Okulda bir kızdan hoşlanması onu yaşantısındaki gerçeklerle ve sorumluluklarla yüz yüze kalmasına neden olacaktır...

Dram, Romantik

The Black Balloon
Siyah Balon (2008) 7.3
Y: Elissa Down
O: Rhys Wakefield, Luke Ford, Toni Collette, Erik Thomson
T: Dram, Romantik
Boxcar BerthaSoygun ve Aşk (1972)

Boxcar Bertha - Soygun ve Aşk (1972)

1930’ların buhran döneminde geçen filmde , babasının ölümünden sonra Bertha’nın bir sendika organizatörüyle birlikte yaşamaya başlaması ve bunun sonrasında kendini bir anda suçun ortasında buluşu konu ediliyor.

Suç, Dram, Romantik

Boxcar Bertha
Soygun ve Aşk (1972) 6.1
Y: Martin Scorsese
O: Barbara Hershey, David Carradine, Barry Primus, Bernie Casey
T: Suç, Dram, Romantik
Roman HolidayRoma Tatili (1953)

Roman Holiday - Roma Tatili (1953)

Bir ülkenin güzeller güzeli genç prensesi olan Ann, uzun bir Avrupa seyahatine çıkar. Roma'ya vardığında ise sahip olduğu hayattan iyice sıkıldığını fark eder. Gereksiz protokoller, sahte nezaketler ve prenses olmanın getirdiği zorunluluklardan bunalan genç kadın doktor tarafından verilen bir sakinleştiriciyle durumu atlatmaya çalışır. İlacı aldıktan sonra şehre iner ve sokaktaki hayatı keşfetmeye başlar. Tam da bu anda etkisini gösteren ilacın belirtileri yüzünden bir bankta sızan prenses, paparazzilik yapan Joe Bradley tarafından bulunur. Kadını evine götüren Joe, onun bir prenses olduğundan habersizdir. Ertesi sabah uyandıklarında ise tüm şehir prensesin ortadan kaybolduğu haberiyle çalkalanmaktadır. Usta yönetmen William Wyler tarafından yönetilen 'Roma Tatili', ünlü yıldız Audrey Hepburn'ün keşfedildiği film olma özelliğine sahip.

Komedi, Romantik

Roman Holiday
Roma Tatili (1953) 8.1
Y: William Wyler
O: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert, Hartley Power
T: Komedi, Romantik
Sex and Death 101101 Sevgili (2007)

Sex and Death 101 - 101 Sevgili (2007)

Roderick Blank, genç ve zengin bir adamdır. Egosuna fazla düşkün olan Roderick, aynı zamanda kendini beğenmiş bir çapkındır. Nişanlısı Fiona ile evlilik hazırlıkları yapan genç adam, birgün işyerinde eski sevgililerinin kronolojik olarak yazılı olduğu bir liste bulur. Birisinin kendine şaka yaptığını düşünen Roderick, 29. olan Fiona'dan sonra tam 72 farklı kadın ismi görünce işin ciddiyetini kavrar. Çok geçmeden, bunun 'hayatı boyunca birlikte olacağı kadınların listesi' olduğunu öğrenen genç adam, Fiona'nın terkedişiyle istemsiz bir beklentiye bürünür. Fiona'dan sonra, 30. sıradaki kadını bulan Roderick, listeyi birer birer azaltmaya başlar. kalender62

Komedi, Dram, Romantik

Sex and Death 101
101 Sevgili (2007) 6.1
Y: Daniel Waters
O: Robert Wisdom, Tanc Sade, Patton Oswalt, Simon Baker
T: Komedi, Dram, Romantik
Strangersİki Yabancı (2007)

Strangers - İki Yabancı (2007)

Film, Dünya Kupası finalleri sırasında Berlin metrosunda tesadüfen tanışan, kibutzda yaşayan bir İsrailli ile Paris’te yaşayan bir Filistinli’nin altı günlerini anlatır.

Dram, Romantik

Strangers
İki Yabancı (2007) 6.8
Y: Guy Nattiv, Erez Tadmor
O: Liron Levo, Lubna Azabal, Abdallah El Akal, Birol Ünel
T: Dram, Romantik
The Secret Life of WordsKelimelerin Gizli Dünyası (2005)

The Secret Life of Words - Kelimelerin Gizli Dünyası (2005)

Film, bir petrol platformunda meydana gelen kazada vücudunun bir bölümü yanan bir adamla, onu tedavi için gönderilen bir hemşire arasında doğan aşkın öyküsünü anlatıyor...

Dram, Romantik

The Secret Life of Words
Kelimelerin Gizli Dünyası (2005) 7.6
Y: Isabel Coixet
O: Sarah Polley, Tim Robbins, Sverre Anker Ousdal, Javier Cámara
T: Dram, Romantik
Island of Lost SoulsKayıp Ruhlar Adası (1932)

Island of Lost Souls - Kayıp Ruhlar Adası (1932)

Kazazede gemici Edward Parker bir adaya çıkarak hayatını zor kurtarır. Bu ada Doktor Moreau isimli eksantrik ve çılgın bir bilim adamının yönettiği tuhaf ve esrarlı bir yerdir. Parker kendisini gelip kurtaracak gemiyi bekleyedursun, Doktor onu kızı Lota'yla evlendirme planları yapmaktadır.Adanın yerlileri ve Moreau'nun adamları, hayvanla insan arası özellikler taşıyan esrarengiz görünüşlere sahiptir. Aslında çılgın bilim adamının kendi öz kızı da insandan çok panteri andırmaktadır. Kaptan Davies yönetiminde bir geminin adaya gelmesiyle işler daha da karışacak, hiç işlenmemiş olması gereken korkunç günahlar ortaya çıkacaktır.

Macera, Korku, Romantik

Island of Lost Souls
Kayıp Ruhlar Adası (1932) 7.6
Y: Erle C. Kenton
O: Charles Laughton, Richard Arlen, Leila Hyams, Bela Lugosi
T: Macera, Korku, Romantik