Müzikal Filmleri İzle

Teen Beach MovieGençlik Plajı Filmi (2013)

Teen Beach Movie - Gençlik Plajı Filmi (2013)

Gençlik Plajı Filminde Brady rolünde Ross Lynch (Austin&Ally) ve McKenzie rolünde Disney Channel'a yeni gelen Maia Mitchell oynuyorlar. Bu sörfçü genç sevgililer birlikte yazın son dalgasında sörf yaparken, dalga gizemli bir şekilde onları klasik bir plaj partisi filmi olan Islak Yakanın Hikâyesi'ne götürüyor. Orada plaja hâkim olmak isteyen sörfçülerle motorcular karşı karşıya... ve herkes kendiliğinden şarkı söyleyip dans etmeye başlıyor! Brady ile McKenzie bugüne dönmeye çalışmak zorundalar, ancak istemeden filmin romantik akışını değiştirdiklerinde belki de hayatları sonsuza dek değişecek. Yakışıklı başrol oyuncusu sörfçü Tanner McKenzie'ye aşık olurken, motorsikletli kız Lela da Brady'ye vuruluyor.

Aile, Müzikal

Teen Beach Movie
Gençlik Plajı Filmi (2013) 5.8
Y: Jeffrey Hornaday
O: Ross Lynch, Maia Mitchell, Grace Phipps, Garrett Clayton
T: Aile, Müzikal
White ChristmasEğlenceler Oteli (1954)

White Christmas - Eğlenceler Oteli (1954)

Beyaz Noel, aralarında "Count Your Blessings Instead Of Sheep", "Sisters", "Blue Skies" ve sevilen yeni yıl şarkısı "White Christmas" gibi Irving Berlin klasiklerinin bulunduğu tam bir hazine. İki yetenekli dansçı (Bing Crosby ve Danny Kaye) savaştan sonra biraraya gelerek gösteri dünyasına girerler. O kış gruplarına bayan elemanlar da (Rosemary Clooney ve Vera-Ellen) katarak Noel'i geçirmek üzere Vermont'a giderler. Asıl macera, otelin sahibinin maddi zorluklarla boğuşan eski bir ordu komutanı olduğunu keşfetmeleriyle başlar.

Komedi, Müzikal, Romantik

White Christmas
Eğlenceler Oteli (1954) 7.6
Y: Michael Curtiz
O: Bing Crosby, Danny Kaye, Rosemary Clooney, Vera-Ellen
T: Komedi, Müzikal, Romantik
An American in ParisParis'te bir Amerikali (1951)

An American in Paris - Paris'te bir Amerikali (1951)

2. Dünya Savaşı sırasında, Paris'te yaşayan Jerry hayatını ressamlık yaparak sürdürmeye çalışmaktadır. Üst sınıf zengin ve yaşlı bir kadın olan Milo'nun himayesine aldığı Jerry, Lise adında genç bir Fransız kadına aşık olur. Fakat ortada iki büyük problem vardır Milo da Jerry'ye hayrandır ve onu kimseyle paylaşmak istemez, dahası Lise, Jerry'nin yakın arkadaşı olan dansçı ve piyanist Adam ile evlenmek üzeredir! Düğünden önce Jerry, Paris sokaklarını Lise ile gezmenin hayalini kurarken, Adam'ın arabasından gelen korna sesiyle kendisine gelir...Yönetmenliğini Vincente Minnelli'nin üstlendiği Oscarlı filmin yıldızları ise Gene Kelly, Leslie Caron ve Oscar Levant...

Müzikal, Romantik

An American in Paris
Paris'te bir Amerikali (1951) 7.3
Y: Vincente Minnelli
O: Gene Kelly, Leslie Caron, Oscar Levant, Georges Guétary
T: Müzikal, Romantik
The Rocky Horror Picture Show (1975)

The Rocky Horror Picture Show (1975)

Yeni evlenmiş olan Janet Weiss (Susan Sarandon) ve Brad Majors (Barry Bostwick) yağmurlu bir gecede yollarını kaybeder. Ardından Weiss ve Majors bir şatoya sığınırlar. Bu şatonun sahibi, travesti bir bilimadamı olan Dr. Frank-N-Furter'dır (Tim Curry). Dr. Frank-N-Furter, o gece Rocky Horror adında bir aşk kölesi yaratcağını açıklar. Janet Weiss ve Brad Majors'ın saklı kalmış v e bastırılmış duyguları ortaya çıkar.

Komedi, Müzikal

The Rocky Horror Picture Show (1975) 7.4
Y: Jim Sharman
O: Tim Curry, Susan Sarandon, Barry Bostwick, Richard O'Brien
T: Komedi, Müzikal
Hello, Dolly!Cici Kız (1969)

Hello, Dolly! - Cici Kız (1969)

1884 yılında New York Eyaleti'nin Yonkers kentinde yaşayan varlıklı ama cimri bir mağaza sahibi evlenmeye karar verir ve çevrenin en ünlü çöpçatanından yardım ister. Oysa çöpçatanın da onda gözü vardır. Bu arada mağazasında karın tokluğuna gece gündüz çalıştırdığı iki genç tezgahtar bir fırsatını bulup dükkânı kapatarak gizlice New York'a, kızlarla tanışmaya gitmeyi planlamaktadırlar. Tezgahtarların New York'ta tanıştıkları kızlardan birinin patronları için ayarlanmış gelin adaylarından biri olması ve benzeri birçok komik karışıklık bu hızlı tempolu farsı [(farce) Kaba güldürü anlamına gelen bir tiyatro terimi] oluşturan ögelerden sadece birkaçıdır.

Komedi, Müzikal, Romantik

Hello, Dolly!
Cici Kız (1969) 7.2
Y: Gene Kelly
O: Barbra Streisand, Walter Matthau, Michael Crawford, Marianne McAndrew
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Opening NightAçılış Gecesi (2016)

Opening Night - Açılış Gecesi (2016)

Başarısız eski bir Broadway oyuncusu olan Nick (Topher Grace), artık yapım sorumlusu olarak çalışmaktadır. Kendi yazdığı yeni gösterisinin açılış gecesini sağ salim atlatabilecek midir? Bir yanda çılgın patronu Goldmeyer (Rob Riggle), diğer yanda aşık olduğu kadın Chloe (Anne Heche) ve birbirinden çılgın onlarca karakteri idare etmek Nick için hiç kolay olmayacaktır.

Komedi,Müzikal

Opening Night
Açılış Gecesi (2016) 7.4
Y: Isaac Rentz
O: Topher Grace,Alona Tal,Anne Heche,Lauren Lapkus
T: Komedi,Müzikal
New York, New York (1977)

New York, New York (1977)

2. Dünya Savaşı'nın son günlerinde tanışan saksofonist Jimmy Doyle ile şarkıcı Francine Evans'ın ilişkisini anlatan New York New York, Martin Scorsese'nin müzikal formlarını farklı bir biçimde yorumladığı güçlü bir drama. Sahnede iki müzisyen olarak büyük bir uyumla çalan Jimmy ve Francine'in aşk hayatı sürekli çalkantılar ve problemlerle geçmektedir.

Dram, Müzik, Müzikal

New York, New York (1977) 6.7
Y: Martin Scorsese
O: Liza Minnelli, Robert De Niro, Lionel Stander, Barry Primus
T: Dram, Müzik, Müzikal
A Hard Day's NightGençlerin Sevgilisi (1964)

A Hard Day's Night - Gençlerin Sevgilisi (1964)

1964 yılı... Liverpool'lu dört gencin dünyayı değiştirmek için tek ihtiyaç duydukları, küçük otel odalarından çıkıp dış dünyaya adım atmaktır. Richard Lester'ın bu rock n'roll komedisinde henüz pek toy olan Beatles grubunun çılgın hayranlar, paranoyak yapımcılar ve sorunlu aile üyelerinin arasından sıyrılmayı başarmasının sırrı, doymak bilmez muziplik düşkünlükleri ile eğlenceye olan aşırı bağımlılıklarına bağlanıyor. zeynep1972

Komedi, Müzikal

A Hard Day's Night
Gençlerin Sevgilisi (1964) 7.7
Y: Richard Lester
O: The Beatles, John Lennon, Paul McCartney, George Harrison
T: Komedi, Müzikal
Leap!Balerin (2016)

Leap! - Balerin (2016)

1879 Paris’inde balerin olmak isteyen Félicie Milliner’ın hayallerinin peşinden koşmasını ve Paris’teki dans okuluna girişini konu alan film..

Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Müzikal

Leap!
Balerin (2016) 6.8
Y: Eric Summer,Éric Warin
O: Elle Fanning,Dane DeHaan,Carly Rae Jepsen,Maddie Ziegler
T: Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Müzikal
Beauty and the BeastGüzel ve Çirkin (2017)

Beauty and the Beast - Güzel ve Çirkin (2017)

Maurice (Kevin Kline) Fransa'daki bir kasabada, küçük bir evde üç kızıyla yaşamaktadır. Bencil kardeşlerinin aksine Belle (Güzel) iyi niyetli, zeki ve kitaplara meraklıdır. Tüm kasaba Güzel'e (Emma Watson) hayrandır ama onun aklında evlilikten çok daha önemli şeyler vardır. Kasabanın kendini beğenmiş yakışıklısı Gaston, sürekli Güzel'in peşindedir ama Belle ona yüz vermez. Maurice bir yolculuktan dönerken fırtına yüzünden büyük bir şatoya sığınır. Kimseciklerin olmadığı bu şatoda dinlenir ve bahçedeki güllerden birini kızına götürmek için koparır. Bu güller, kötü bir büyü yüzünden canavara dönüşen Çirkin'e (Dan Stevens) aittir ve tüccarın yaptığına öfkelenerek onu bir zindana kapatır. Babasını kurtarmak için Güzel kendini feda ederek Çirkin'in esiri olmayı kabul eder. Bu büyü, tüm hizmetkarları eşyaya dönüştürmüştür ve bu şatodaki kötü sihri sadece gerçek aşk bozabilir... Bu Disney filmi, 1991 yapımı klasik peri masalı animasyonunun yeniden uyarlamasıdır.

Aile, Fantastik, Müzikal

Beauty and the Beast
Güzel ve Çirkin (2017) 6.1
Y: Bill Condon
O: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad
T: Aile, Fantastik, Müzikal
A Song Is BornBir Şarkı Doğuyor (1948)

A Song Is Born - Bir Şarkı Doğuyor (1948)

Aralarında Danny Kaye’in de bulunduğu bir grup müzik profesörü, müziğin tarihini yazmaya karar verir. Bu arada hikayeye, gangster sevgilisinden kaçan bir kadın da katılır. Danny Kaye’in belki en komik değil ama en başarılı yapıtlarından biri. Cazın ağırlıklı olarak kullanıldığı siyah beyaz bir film.

Komedi, Müzikal

A Song Is Born
Bir Şarkı Doğuyor (1948) 7.1
Y: Howard Hawks
O: Danny Kaye, Virginia Mayo, Benny Goodman, Tommy Dorsey
T: Komedi, Müzikal
The ProducersYapımcılar (2005)

The Producers - Yapımcılar (2005)

New York, 1959. Max Bialystock, Broadway'de eski başarılarını tekrar edemeyen düşüşte bir yapımcıdır. Son derece kötü bir oyun sahneleyerek maddi kayıplarını kurtaracak bir formül bulurlar. Sahnelerde son derece başarısız olacağını umdukları pespaye proje bir anda ilgi çekince, formülleri geçersiz kalır. Ünlü bir komedi klasiğinin yeniden yapımı.

Komedi, Müzikal

The Producers
Yapımcılar (2005) 6.4
Y: Susan Stroman
O: Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell
T: Komedi, Müzikal
Little Shop of HorrorsKüçük Korku Dükkanı (1986)

Little Shop of Horrors - Küçük Korku Dükkanı (1986)

Mushnik’in Çiçekçi Dükkanı’nda gelişen olayları anlatan film, izleyiciye Crystal, Ronnets ve Chiffon isimli üç kızın yaptığı gözlemlerle aktarılır. Ekonomik açıdan zor bir dönemden geçen Mushrik aynı zamanda Seymour ve Audrey isimli iki ilginç çalışanıyla uğraşmaktadır. Müşterilerin nadiren uğradığı bu dükkanda, hiçbir müşterinin gelmediği bir gün, Mushnik dükkanı kapatmaya karar verir. Ancak Audrey ve Seymour’un müşterileri cezp edecek sıra dışı bir planı vardır. Little Shop of Horror, Frank Oz tarafından yönetilen ve aynı isimli Broadway müzikalinden uyarlanan B tipi bir müzikal komedi olma özelliğinde

Komedi, Korku, Müzikal

Little Shop of Horrors
Küçük Korku Dükkanı (1986) 6.9
Y: Frank Oz
O: Levi Stubbs, Rick Moranis, Ellen Greene, Vincent Gardenia
T: Komedi, Korku, Müzikal
The Land Before Time XIV: Journey of the BraveTarih Öncesi Topraklarda (2016)

The Land Before Time XIV: Journey of the Brave - Tarih Öncesi Topraklarda (2016)

Babası önemli bir yolculuktan geri dönmeyince, Littlefoot ve arkadaşları onu aramaya çıkarlar.

Animasyon,Macera,Aile,Müzikal

The Land Before Time XIV: Journey of the Brave
Tarih Öncesi Topraklarda (2016) 6
Y: Davis Doi
O: Tony Amendola,Felix Avitia,Issac Ryan Brown,Meghan Strange
T: Animasyon,Macera,Aile,Müzikal
Miss Sadie ThompsonDişi Şeytan (1953)

Miss Sadie Thompson - Dişi Şeytan (1953)

Bir bulaşıcı hastalık salgını sırasında Pago Pago'da mahsur kalan yolculann arasındaki fahişe ile onu arzulayan misyonerin hikâyesi. Tropikal bölgede seks, günah ve kurtuluş. Filmin stüdyoda değil, Hawaii'de çekilmiş olması. Tropikal durumu (3-D ve Technicolor desteğiyle) görsel bir avantaj haline getiriyor. Bu uyarlamada Sadie,Honolulu genelevin den çıkarılmış, şaibeli bir hanımdır. Başka bir olay nedeniyle arandığı San Francisco'ya gönderilmekten kurtulur ve Yeni Kaledonya'ya gi- den gemiye biner. Gemi, genellikle denizcilerin bulunduğu bir adada karantinaya alınır.

Dram, Müzikal, Romantik

Miss Sadie Thompson
Dişi Şeytan (1953) 6
Y: Curtis Bernhardt
O: Rita Hayworth, José Ferrer, Aldo Ray, Russell Collins
T: Dram, Müzikal, Romantik
The Umbrellas of CherbourgCherbourg Şemsiyeleri (1964)

The Umbrellas of Cherbourg - Cherbourg Şemsiyeleri (1964)

Cannes'dan En İyi Film Ödülü'yle dönen 'Cherbourg Şemsiyeleri', bir şemsiye dükkanının sahibi olan üvey annesiyle birlikte yaşayan genç bir kadının öyküsünü anlatıyor. Bir süre sonra aşık olduğu adamla evlenmek istemesi ve annesinin buna karşı çıkmasıyla başlayan olaylar, kadının sevgilisinin iki yıllığına askere gitmesiyle dramatik bir boyut kazanır. Zaman geçecek ve pek çok şey için geç kalınmış olacaktır.

Dram, Müzikal, Romantik

The Umbrellas of Cherbourg
Cherbourg Şemsiyeleri (1964) 7.8
Y: Jacques Demy
O: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel
T: Dram, Müzikal, Romantik
Duck SoupMarx Kardeşler Savaşta (1933)

Duck Soup - Marx Kardeşler Savaşta (1933)

Marx kardeşlerin üstün komedi anlayışının en iyi örneklerinden biri olan filmde, yolsuzluklarıyla nam salan Freedonia ülkesinin ekonomisi Bayan Taesdale'nin yapacağı bağışlara bağlıdır. Bu da yetmiyormuş gibi bir de uğraşılması gereken komşu ülkeler vardır.

Komedi, Müzikal, Savaş

Duck Soup
Marx Kardeşler Savaşta (1933) 8.1
Y: Leo McCarey
O: The Marx Brothers, Groucho Marx, Harpo Marx, Chico Marx
T: Komedi, Müzikal, Savaş
Miss Saigon: 25th Anniversary (2016)

Miss Saigon: 25th Anniversary (2016)

Savaş zamanında vietnamlı bi kız ile amerikalı bi askerin aşk hikayesini konu alan müzikal. Aslında Madame Butterfly operasının müzikal versiyonudur.

Müzikal

Miss Saigon: 25th Anniversary (2016) 8.5
Y: Brett Sullivan
O: Jon Jon Briones, Eva Noblezada, Alistair Brammer, Kwang-Ho Hong
T: Müzikal
La La LandAşıklar Şehri (2016)

La La Land - Aşıklar Şehri (2016)

Film her şeyin başladığı Los Angeles’da bir otobanda başlıyor. Trafiğin sıkışık olduğu bir gün, kibirli bir korna sonucunda, hayatlarında yön bulmaya çalışan Sebastian ve Mia tanışıyor. İkisi de imkansıza yakın olan hayallerine odaklanmışlardır. Sebastian 21. Yüzyılda insanların geleneksel caz müziğini umursamasını sağlamaya çalışmakta, Mia ise sadece kesintisiz bir oyuncu seçmesinde şansını denemek istemektedir. Ancak ikisi de yalnız bir şekilde bekledikleri sıçramayı yapacaklarını beklememektedir. Yapabildikleri asıl sıçrama birbirlerine karşı, sanatsal düşlerinin içine olur. Bu birleşim tabiatının gerektirdiği gibi bir sinematik dünya yaratarak, bizi ışık, renkler, ses, müzik ve sözler ile yakalamaya çalıştığımız mutluluğa ve asla aşamadığımız tutkuların kalp kırıklıklarına, hayran verici bir yolculuğa çıkarır. Sinema efsaneleri arasına girebilecek Aşıklar Şehri, yönetmen Chazelle’in beyaz perdeye aktardığı, insanın en özel bölgesine girerek, samimi ilişkilerin anlatıldığı, kişisel hayallerin ve kararların kaderle kesiştiği, gerçek ancak büyülü bir evren.

Komedi, Dram, Müzikal

La La Land
Aşıklar Şehri (2016) 8.9
Y: Damien Chazelle
O: Ryan Gosling, Emma Stone, Amiée Conn, Terry Walters
T: Komedi, Dram, Müzikal
The Band WagonAsrî âsiklar (1953)

The Band Wagon - Asrî âsiklar (1953)

En başarılı dansçı bile bazen kariyerinde zor bir dönemden geçebilir ve seyircisini kaybetme korkusu yaşar. Tony Hunter da bunlardan biridir. Ama arkadaşları Lester ve Lily Marton ona yardım edecek ve başrolde olduğu bir oyun yazarak sahnelere bomba gibi geri dönmesini sağlayacaklardır. Ancak yapım sırasında yönetmen Jeffrey Cordova fikrini değiştirir ve komedi olarak yola çıkılan müzikal Faust'un yeniden çevrimi olan daha karanlık bir havaya bürünür. Jeffrey ŞEytan, Tony de Faust olur. Öte yandan Tony ile genç ve güzel balerin Gabrielle arasında gergin bir çekim oluşmaya başlar.

Komedi, Müzikal, Romantik

The Band Wagon
Asrî âsiklar (1953) 7.6
Y: Vincente Minnelli
O: Fred Astaire, Cyd Charisse, Oscar Levant, Nanette Fabray
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Jailhouse RockSarkicilar krali (1957)

Jailhouse Rock - Sarkicilar krali (1957)

Vince Everett, gece kulüplerinde şarkı söyleyen asi bir gençtir. Bir gün bir kavgada hasmının ölümüne neden olunca hapse atılır. Hapisteyken tanıştığı oda arkadaşı Hunk, ondaki müzik yeteneğini fark eder. Vince’in tahliyesine kısa bir zaman kala ona dışarıda kendini geliştirmesini tavsiye eder. Hunk, tahliyesinden sonra Vince ile birlikte iş yapacaklarını ummaktadır. Hapisten çıkan Vince, Peggy (Judy Tyler) ile tanışır ve şarkıcılıkta kısa zamanda şöhret olur. Ancak şöhretin pırıtılı dünyası Vince’i çok değiştirecektir.

Dram, Müzik, Müzikal

Jailhouse Rock
Sarkicilar krali (1957) 6.5
Y: Richard Thorpe
O: Elvis Presley, Judy Tyler, Mickey Shaughnessy, Vaughn Taylor
T: Dram, Müzik, Müzikal
Oliver! (1968)

Oliver! (1968)

Küçük Oliver, tacize maruz kaldığı yetimhaneden bir şekilde kaçmayı başarmıştır. Yeni hayatına başladığında, birçok farklı ve ilginç karakterdeki insanla tanışmış; bu sayede yolculuğu bir maceraya dönüşmüştür. Bu sırada bir mentor tarafından yankesicilik yapmak üzere yetiştirilen bir grup çocukla tanışması, hayatının dönüm noktalarından birine doğurur. Tüm bu karmaşaların ortasında Oliver özlemini çektiği tek şeye, gerçek bir aileye kavuşabilecek midir? Charles Dickens’ın Oliver Twist adlı, yetimhaneden kaçan bir çocuğun hayatının anlatıldığı romanından uyarlanan film; müzikleri, senaryosu ve şarkı sözleri Lionel Bart’a ait bir İngiliz müzikalidir.

Dram, Aile, Müzikal

Oliver! (1968) 7.5
Y: Carol Reed
O: Ron Moody, Shani Wallis, Oliver Reed, Harry Secombe
T: Dram, Aile, Müzikal
King CreoleGangsterlerin Pençesinde (1958)

King Creole - Gangsterlerin Pençesinde (1958)

Okuldan bir türlü mezun olamayan ve işsiz kalan babasına yardım etmek zorunda olan Danny Fisher, “King Creole” adlı gece kulübünde şarkı söylemeye başlar. Kasabanın sahtekarı olarak bilinen Maxie Fields, Danny’nin ise kendi gece kulübünde çalmasını ister. Bu sırada Fields’ın asistanı Nellie ile de yakınlaşacaktır. Nellie’nin daha çok çevresinde olmak için Fields’ın teklifi cazip gelmeye başlar… 1950 ve 60’lı yılların robk’n roll ilahi olan taçsız kral Elvis Presley’in hayranları tarafından en çok sevilen film olan yapımda Presley’nin yanı sıra Walter Matthau Dolores Hart ve Carolyn Jones gibi isimler de yer alıyor.

Suç, Dram, Müzikal

King Creole
Gangsterlerin Pençesinde (1958) 7
Y: Michael Curtiz
O: Elvis Presley, Carolyn Jones, Walter Matthau, Dolores Hart
T: Suç, Dram, Müzikal
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

Küçük beyinli sevimli ayı Winnie the Pooh'un maceraları..

Animasyon, Aile, Müzikal

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977) 7.6
Y: John Lounsbery, Wolfgang Reitherman
O: Sebastian Cabot, Junius Matthews, Barbara Luddy, Howard Morris
T: Animasyon, Aile, Müzikal
Top HatSilindir Şapka (1935)

Top Hat - Silindir Şapka (1935)

1930’ların ortasında çekilmiş Fred Astaire-Ginger Rogers müzikalleri arasından belirgin bir şekilde sivrilerek klasikleşen bir örnek olmasa da (hepsi de gene de muhteşem, ancak önemli zaafları olan filmler), bu sıfat galiba en çok Top Hat’e (Silindir Şapka) yakışıyor. Filmin konusu, müzikal dizisinin temel formülünü izliyor: Fred, Ginger’a ilk bakışta âşık olur, ne var ki saçma sapan bir yanlış anlama (bu filmde Ginger, Fred’i evli olan bir başka arkadaşıyla karıştırır) filmin son dakikalarına kadar Ginger’ın düşmanlığını körükler. Değeri bilinmemiş bir yönetmen olan Mark Sandrich, kusursuz bir yüzeysel yaklaşımla, bu serinin özündeki debdebeli ve aksak ritimli akışı en üst düzeye çıkarıyor. Fred ve silindir şapkalı erkeklerden oluşan koronun bastonla yaptığı fantezi dansları eşliğindeki ‘Top Hat’, müzikalin en ünlü dans gösterisi; yine de filmin kabinde iki büyük romantik düet var: ‘Isn’t it a Lovely Day’ ve ‘Cheek to Cheek’. Birincisi bir fırtına sırasında Londra’da, açık havadaki bir sahnede, ikincisi de, RKO stüdyolarında kurulan Art Deco tarzındaki gülünç denecek kadar gıcır gıcır bir Venedik’te, ışıltılı kanalların kıyısında geçiyor. Direnişten teslim olmaya uzanan bir çizgide ilerleyen bu danslar, Fred’in Ginger’ı elde etme yolundaki esas silahları. Ama bunu, cinsel anlamda basit bir fethetme süreci gibi algılamak hata olur. Ginger’ın bastırılmış heyecanının da gösterdiği gibi, iki karakter de kendi rollerine (biri hızlı çapkın, diğeri zor elde edilen kadın) oyunbaz bir ironiyle yaklaşıyor; ve zarif bir erotik oyunu yoğunlaştırıp uzatmak için işbirliği yapıyorlar.

Komedi, Müzikal, Romantik

Top Hat
Silindir Şapka (1935) 7.9
Y: Mark Sandrich
O: Fred Astaire, Ginger Rogers, Edward Everett Horton, Erik Rhodes
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Veer-Zaara (2004)

Veer-Zaara (2004)

Veer Pratabh Singh (Shahrukh Khan) ve Zaara'nın (Prety Zinta) aşk hikayesi anlatan bir yapım... Büyük bir komploya düşürülen Veer, 22 yıl hapishanede yatar. Aşkı için herşeye katlanan ve ona kavuşacağı günü bekleyen Veer, sevdiğine kavuşacak mıdır?..

Dram, Müzikal, Romantik

Veer-Zaara (2004) 7.9
Y: Yash Chopra
O: Shah Rukh Khan, Preity Zinta, Rani Mukerji, Kiron Kher
T: Dram, Müzikal, Romantik
On the TownDenizciler Geliyor (1949)

On the Town - Denizciler Geliyor (1949)

Sinema tarihinin ve MGM'in en büyük müzikallerinden biri... Kelly ile Donen'ın birlikteliğinin en verimli ürünlerinden olan filmin technicolor renkleri de büyüleyici. Üç genç denizci, New York'a gitmek için geldikleri tren istasyonunda bir şov kızıyla tanışırlar. İçlerinden biri kıza aşık olur ve başlarına gelmedik kalmaz...

Komedi, Müzikal, Romantik

On the Town
Denizciler Geliyor (1949) 7.7
Y: Stanley Donen, Gene Kelly
O: Gene Kelly, Frank Sinatra, Betty Garrett, Ann Miller
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Cover GirlKapak Kızı (1944)

Cover Girl - Kapak Kızı (1944)

Rusty Parker Broadway’de yıldızlaşmayı hayal eden bir gece klübü dansçısıdır. Cover Girl isimli bir yarışmaya katılarak kariyerinde basamak atlamak niyetindedir. Yarışmayı kazanması da tek başına yeterli gelmeyecek ve sonrasında usandırıcı bir eğitim sürecine girecektir. En İyi Müzikal dalında Oscar kazanmış olan yapıt; En İyi Sinematografi, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Ses ve En İyi Müzik dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir.

Komedi, Müzikal, Romantik

Cover Girl
Kapak Kızı (1944) 7
Y: Charles Vidor
O: Rita Hayworth, Gene Kelly, Lee Bowman, Phil Silvers
T: Komedi, Müzikal, Romantik
CabaretKabare (1972)

Cabaret - Kabare (1972)

Film 1931 yılının Berlin 'inde Weimar Cumhuriyeti sırasında geçer. Nazi'lerin Almanya'da yavaş yavaş güç kazanmaya başladıkları bir dönemdir bu. Bir yandan toplum için için kaynarken eğlence peşinde bir grup insan da umursamaz bir şekilde kendi serüvenlerini yaşamaktadırlar. Öykü dönemin ve insanlarının bir yerde aynası olan bir kabare'de birkaç kişinin çevresinde geçer. İngiltere'den Almanya'ya öğretmenlik yapmak niyeti ile gelen İngiliz yazar Brian (Michael York), kabarede çalışan havalı dansçı Amerika'lı Sally Bowles (Liza Minnelli) ile dostluk kurar. Sally'nin dairesinde birlikte kalan ikiliye bir süre sonra zengin ve soylu bir Alman playboy Max (Helmut Griem) katılır. Bu üçlünün çizgi dışı ilişkileri devam ederken, ülkenin yaklaştığı felaketi umursamayan ve bir kaçış arayışı içindeki bir kesim her akşam kabareye sığınarak gerçeklerden uzaklaşmayı tercih ederler. Kabarede sahnelenen her müzik parçası filmin konusu ile yakından ilgilidir ve Almanya'nın adım adım Hitler rejimine doğru kayışını adeta belgelerler.

Dram, Müzikal, Romantik

Cabaret
Kabare (1972) 7.9
Y: Bob Fosse
O: Liza Minnelli, Michael York, Helmut Griem, Joel Grey
T: Dram, Müzikal, Romantik
Guru (2007)

Guru (2007)

Hindistan’da yaşayan bir öğretmen Gurukant isimli bir çocuğu evlat edinir. Ama çocuk beklentilerini karşılayamadığı için hayal kırıklığına uğrar. Gurukant büyüdüğünde, Hindistan’da iyi bir iş bulamaz. Bu nedenle çalışmak için Türkiye’ye gider. Hindistan’a geri döndüğünde kendi işini kurma ister. Ama yeterli parası olmadığı için bunu yapamaz. Bunun üzerine biraz araştırma yapar ve Jignesh isimli zengin bir adamın kızı olan Sujata ile tanışır. Ikili daha sonra evlenir. Düğünden sonra, Gurukant Sujata’nın karanlık bir geçmişi olduğunu öğrenir ama bunu görmezden gelir çünkü tek amacı kızın babasının gözüne girmek ve zengin olmaktır.

Biografi, Dram, Müzikal

Guru (2007) 7.8
Y: Mani Ratnam
O: Mithun Chakraborty, Abhishek Bachchan, Aishwarya Rai Bachchan, Madhavan
T: Biografi, Dram, Müzikal

  
ilk < 1 2 > 2 son