Müzik Filmleri İzle

The Violin TeacherKeman Öğretmeni (2015)

The Violin Teacher - Keman Öğretmeni (2015)

Kemancı Laerte uzun yıllar boyunca, Latin Amerika’nın en önemli senfoni orkestralarından Sao Paulo Eyaleti Senfoni Orkestrası’na girmek için hazırlanmıştır. Mütevazı ailesi ondan çok şey beklemektedir. Seçmelerin olduğu gün omuzlarındaki yük o kadar ağırlaşmıştır ki, gerginlikten kaynaklanan amansız bir sırt ağrısı nedeniyle çalamaz.Beş parasız kalan ve başka bir seçeneği olmayan Laerte, Sao Paulo’da şiddet olaylarının en çok yaşandığı, en büyük gecekondu mahallesi Heliopolis’teki bir devlet okulunda müzik öğretmenliği yapmaya mecbur kalacaktır.Enstrümanlar kırık döküktür, ortam şiddet doludur ama iki çocuk yetenekleriyle öne çıkmaktadır: Kararlı ve disiplinli bir öğrenci olan Samuel ve kredi kartı sahteciliğine karışan baş belası VR. Acımasız gerçeklerle karşılaşan Laerte uyuşturucu satıcılarıyla yan yana işini yapmaya çalışmaktadır. Alışılmadık yöntemlerle çocuklara ders vermeye başlayan Laerte, yavaş yavaş öğrencilerin ve mahallelinin güvenini kazanır. Dersler sırasında tekrar keman çalmanın zevkine erişen Laerte; öğrencileriyle, özellikle de Samuel’le güçlü bir bağ kurar. Fakat her şey yolunda giderken Senfoni Orkestrası’nın tekrar seçmeleri olacağını öğrenen Laerte, provalar ve dersler arasında seçim yapma ikileminde kalır.Seçim yapmak hiç kolay değildir. Laerte, bu durumu yapabildiği kadar ertelemeye çalışır ancak sonunda öğrencilerinin ondan nefret etmesi pahasına okuldan ayrılmaya karar verir. Ancak Heliopolis’de yaşanan bir trajedi öğrencileri ve öğretmenlerini son bir veda konserinde bir araya getirecektir.

Dram,Müzik

The Violin Teacher
Keman Öğretmeni (2015) 6.9
Y: Sérgio Machado
O: Lázaro Ramos,Kaique de Jesus,Elzio Vieira,Sandra Corveloni
T: Dram,Müzik
Moulin RougeKırmızı Değirmen (1952)

Moulin Rouge - Kırmızı Değirmen (1952)

Paris, 19. yüzyılda çılgın eğlencelerin tek adresidir. Paris'te gece hayatı Moulin Rouge'da yaşanır. Güzel kadınlarla dolu bu mekanın en ünlü simalarından olan ressam Henri de Toulouse-Lautrec ise aşk acısı yüzünden içine kapanmıştır. Sakatlığı yüzünden psikolojik sorunlar da yaşayan ressam, kalp kırıklığını unutmak için kendini sanata ve içkiye verir. Onu her şeye rağmen seven genç bir kadın, yaşama tutunmasını sağlayabilecek midir?

Biografi, Dram, Müzik

Moulin Rouge
Kırmızı Değirmen (1952) 7.2
Y: John Huston
O: José Ferrer, Colette Marchand, Zsa Zsa Gabor, Suzanne Flon
T: Biografi, Dram, Müzik
Kinky BootsMüstehcen Çizmeler (2005)

Kinky Boots - Müstehcen Çizmeler (2005)

Ürettikleri klasik ayakkabılara alıcı bulamayan Charlie tesadüfen bir gece, Lola isimli bir “drag queen”le tanışır. Lola erkek ağırlığını taşıyacak topuklu ayakkabı bulmakta zorlanmaktadır ve bu da Charlie’ye yeni bir koleksiyon fikri verir. Fakat Lola’yla çalışmak ve onu fabrikadakilere kabul ettirmek kolay olmayacaktır. John Waters’ın filmlerinden tanıdığımız Divine’dan esinlenildiği söylenen film, hikayeyi bir güldürüye dönüştürerek sıradanlaştırsa ve Lola karakterini “normalleştirmeye” çalışsa da, bir drag queen i başrolde bulundurduğu ve ufak bir müzikal tadı taşıdığı için izlenebilir. kalender62 - filmhafizasi

Komedi, Dram, Müzik

Kinky Boots
Müstehcen Çizmeler (2005) 7
Y: Julian Jarrold
O: Joel Edgerton, Chiwetel Ejiofor, Sarah-Jane Potts, Nick Frost
T: Komedi, Dram, Müzik
Joyeux NoelAteşkes (2005)

Joyeux Noel - Ateşkes (2005)

Yıl 1914. Birinci Dünya Savaşı. İnsanlık tarihinin en kanlı savaşı. Noel zamanı cepheler arasında yapılan özel bir anlaşma gereğince ateşkes ilanı yapılır. Yeniden dünyaya geleceği savunulan İsa’nın doğum gününde ilk olarak katledilen askerler toprağa verilir, ardından da birbirleri ile savaşanlar, birlikte Noel kutlaması yaparlar. İçki ve puro içerler paylaşarak. Birbirlerine eşleri ile çocuklarının fotoğraflarını gösterirler. Birlikte dans edip futbol bile oynarlar. Ancak ateşkes sona erdiğinde birbirlerini yeniden öldürmeye başlarlar. Filmin hikayesi tamamen gerçek olaylara dayanmaktadır. Birçok festivalde yarışmalara katılan filmin ödülleri de mevcuttur.

Dram, Tarih, Müzik

Joyeux Noel
Ateşkes (2005) 7.8
Y: Christian Carion
O: Diane Kruger, Natalie Dessay, Benno Fürmann, Rolando Villazón
T: Dram, Tarih, Müzik
Grace Unplugged (2013)

Grace Unplugged (2013)

Yetenekli ve genç bir şarkıcı ve ilham verici söz yazarı(AJ Michalka)’nın Hristiyanlık inancı ve aile bağları, papaz babasına (James Denton) baş kaldırıp, pop yıldızı olmak istediğinde test edilir.

Dram, Müzik

Grace Unplugged (2013) 6.1
Y: Brad J. Silverman
O: AJ Michalka, James Denton, Kevin Pollak, Shawnee Smith
T: Dram, Müzik
48 Hours to Live (2016)

48 Hours to Live (2016)

Rehabilitasyondan yeni çıkan ve suçsuzun yanında, suçlunun karşısında olan bir kişi , kız kardeşinin öldürülmesi olayını çözmek için eve döner ve Los Angeles'ta bir kulüpte kendini intikam oyununa karışır bulur.

Suç, Müzik, Gerilim

48 Hours to Live (2016) 6.1
Y: Benny Boom
O: Tommy Flanagan, Danielle Savre, Cody Longo, Jade Tailor
T: Suç, Müzik, Gerilim
The TaqwacoresRadikal Punkçılar (2010)

The Taqwacores - Radikal Punkçılar (2010)

Amerika'da punk müzik seven müslüman olmak hiç kolay değil... Pakistanlı mühendislik öğrencisi Yusef, kampüsten taşınır ve bir grup gençle yaşamaya başlar. Burada müslüman punk dünyasının varlığını keşfedecektir. Hepsi inançlı olan gençler, yıkıcı ve başkaldırı dolu bir müzik olan punk'la yatıp kalkmaktadır. Değişik bir kültüre odaklanan, farklı bir müzik filmi.

Dram, Müzik

The Taqwacores
Radikal Punkçılar (2010) 6
Y: Eyad Zahra
O: Bobby Naderi, Noureen DeWulf, Dominic Rains, Maytha Alhassen
T: Dram, Müzik
Jailhouse RockSarkicilar krali (1957)

Jailhouse Rock - Sarkicilar krali (1957)

Vince Everett, gece kulüplerinde şarkı söyleyen asi bir gençtir. Bir gün bir kavgada hasmının ölümüne neden olunca hapse atılır. Hapisteyken tanıştığı oda arkadaşı Hunk, ondaki müzik yeteneğini fark eder. Vince’in tahliyesine kısa bir zaman kala ona dışarıda kendini geliştirmesini tavsiye eder. Hunk, tahliyesinden sonra Vince ile birlikte iş yapacaklarını ummaktadır. Hapisten çıkan Vince, Peggy (Judy Tyler) ile tanışır ve şarkıcılıkta kısa zamanda şöhret olur. Ancak şöhretin pırıtılı dünyası Vince’i çok değiştirecektir.

Dram, Müzik, Müzikal

Jailhouse Rock
Sarkicilar krali (1957) 6.5
Y: Richard Thorpe
O: Elvis Presley, Judy Tyler, Mickey Shaughnessy, Vaughn Taylor
T: Dram, Müzik, Müzikal
HairspraySaç Spreyi (1988)

Hairspray - Saç Spreyi (1988)

Bazen hiç umulmadık biri gelir ve kendisinden öncekinin yerini alarak onu bütünü ile gölgede bırakır. Amerika’da altmışlı yıllarda siyahlarla beyazlar arasındaki ayrımcılık yaşandığı dönemlerde bir TV şovuna konuk oluyoruz. Baltimore'da yerel bir televizyon kanalında yayınlanmakta olan Corny Collins Dans Şovu, ayda sadece bir gününü zencilere ayırmakta, programda da zayıf, genç dansçılar yer almaktadır.Kanalın ve programın politikasına rağmen, dansçı seçmelerinde programa katılmaya hak kazanan, kalıpların dışındaki şişman ve sempatik Tracey Turnblad, programın baş dansçısı Amber'ın pabucunu dama atar. O dönemlerde yaşanan ırkçılığa etkili bir eleştri niteliğinde yaklaşan film, ödül sahibidir.

Komedi, Müzik, Romantik

Hairspray
Saç Spreyi (1988) 6.9
Y: John Waters
O: Sonny Bono, Ruth Brown, Divine, Deborah Harry
T: Komedi, Müzik, Romantik
As It Is in HeavenCennetin Müziği (2004)

As It Is in Heaven - Cennetin Müziği (2004)

Uluslararası arenada tanınmış bir orkestra şefi olan Daniel Daréus, bir anda ani bir kararla kariyerini yarıda bırakarak, İsveç'in kuzey sınırının yakınında, çocukluğunun geçtiği küçük bir köy olan Norrland'a gelir... Köye geldiğinin duyulmasıyla birlikte, her Perşembe çalışma yapan kilise korosunu dinleyip tavsiyelerde bulunmak üzere davet edilir. Tabii ki yeni geldiği köyde, böyle bir daveti reddetmesi söz konusu bile değildir. Koroyu dinler, birkaç yerinde tavsiyede bulunur. Ancak küçük gibi görünen bu olay, köydeki dengeleri altüst edecektir. Koro onun tavsiyeleriyle büyüyüp gelişirken, Daniel dostları kadar düşmanlar da edinecektir. En önemlisi de yıllardır aradığı gerçek aşkı bulmaya çok yaklaşacaktır.

Komedi, Dram, Müzik

As It Is in Heaven
Cennetin Müziği (2004) 7.6
Y: Kay Pollak
O: Michael Nyqvist, Frida Hallgren, Helen Sjöholm, Lennart Jähkel
T: Komedi, Dram, Müzik
Pump Up the Volume (1990)

Pump Up the Volume (1990)

1990 yılından gelen, müziğin ve Christian Slater'ın harika birlikteliğinden oluşan hayli ilginç bir film. Zeki ama utangaç bir delikanlı olan Mark, ailesiyle birlikte büyük şehirden Arizona kırsalına yeni taşınmıştır. Anne babası ona arkadaşlarıyla konuşabilsin diye bir kısa dalga telsiz alır. Fakat Mark bunu korsan bir radyo kurup orada Zorlu Harry lakabıyla DJ'lık yaparak değerlendirecek, takipçilerini coşturacaktır.

Komedi, Dram, Müzik

Pump Up the Volume (1990) 7.1
Y: Allan Moyle
O: Christian Slater, Annie Ross, Andy Romano, Scott Paulin
T: Komedi, Dram, Müzik
De-LovelyCole Porter'ın Aşkı (2004)

De-Lovely - Cole Porter'ın Aşkı (2004)

Sonradan çok büyük bir besteci olacak Cole Porter, Paris'te tanıştığı Linda'ya âşık olur ve genç kadın gey olduğunu bile bile onunla evlenir. Cole'un New York ve Hollywood çevrelerinde yakaladığı şöhret, pek çok genç oğlanın da dikkatini çeker.

Biografi, Dram, Müzik

De-Lovely
Cole Porter'ın Aşkı (2004) 6.6
Y: Irwin Winkler
O: Kevin Kline, Ashley Judd, Jonathan Pryce, Kevin McNally
T: Biografi, Dram, Müzik
Sweet Charity (1969)

Sweet Charity (1969)

Sokak vaizleri, İtalyan film yıldızları, hippiler ve klostrofobiyle dolu, eğlenceli olduğu kadar hüzünlü bu müzikal, duyguların doruğa çıktığı 1960’ların çarpıcı stilini ve kent kültürünü yakalıyor. Bu şirin aşk öyküsünün kahramanları “aşka âşık” müzikhol dansçısı Charity Hope Valentine ile utangaç ve ürkek muhasebeci Oscar Lindquist’tir. Fakat Bob Fosse’nin yönettiği ve koreografisini yaptığı bu ilk filmin erken tarihte klasikler arasına girmesini sağlayan öğe, konusundan çok, şaşırtıcı dans adımları ve dansçıların vücut hareketleridir. Fosse’nin 1966’daki özgün Broadway gösterisi 608 kez sahnelenmiş ve 12 kategoride Tony ödülüne aday gösterilmişti

Komedi, Dram, Müzik

Sweet Charity (1969) 7
Y: Bob Fosse
O: Shirley MacLaine, John McMartin, Ricardo Montalban, Sammy Davis Jr.
T: Komedi, Dram, Müzik
Young Man with a Horn (1950)

Young Man with a Horn (1950)

kirk douglas'ın başrolünde yer aldığı bir film. kız kardeşinden başka kimsesi olmayan bir çocuğun bir adamın saksafon çalışına tanık olunca olmak istediği kişiyi, yapmak istediği işi fark etmesini konu alıyor. çok yeteneklidir bu çocuk. art adındaki bu usta saksafoncu, çocuğa/richard'a her şeyi öğretir. sonrasında çocuk büyür, yeteneği gelişir, çeşitli yerlerde çalmaya devam eder ve ünlenir. ona âşık olan şarkıcı kadının dediği gibi saksafonuyla evlenmiştir. iyi niyetli birisidir. öyle ki bir mekânda çaldıktan sonra yorgun olsa bile ustası art'ın yaşlılıktan dolayı işten atılmaması için art'ın yanında da çalar. ustasının üzerindeki emekleri unutmamıştır zira. şan şöhretin de onun için önemli olmadığını görürüz. onun için önemli olan rahatça saksafonunu çalabilmektir. lakin sonra bir kırılma yaşanır. lauren baccal'ın klasik femme fatale karakteri öyküye girer ve karakteri arkadaşlarından, ustasından, saksafonundan uzaklaştırır.

Biografi, Dram, Müzik

Young Man with a Horn (1950) 7.2
Y: Michael Curtiz
O: Kirk Douglas, Lauren Bacall, Doris Day, Hoagy Carmichael
T: Biografi, Dram, Müzik
Like Stars on EarthHer Çocuk Özeldir (2007)

Like Stars on Earth - Her Çocuk Özeldir (2007)

Karşımızda yaramaz, tembel, kavgacı bir çocuk var: Ishaan... Acaba öyle mi?Hikayemiz Ishaan'ın okulunda başlar, ödevlerini yapmayı çok önceleri bırakmış delikanlımız. Kafasında sadece hayal ettiği kendi dünyası var. Öğretmenleri, arkadaşları ondan acayip şikayetçi. Geçen sene 3. sınıfta kaldığı için bu yıl tekrarını okuyor ama gram ilerleme yok. Sınıfının birincisi olan abisi Yohaan'a bakıldığında ikisinin kardeş olduğuna kimse inanmaz. Prensipli babamız bir türlü yola getiremiyor oğlunu. Çaresiz annesinin elinden ise sadece gözyaşı dökmek geliyor. Geriye bıraktığı kariyeri, senelerdir verdiği emeği para etmemiş.Bir gün, uslanmaz oğlunun bunca yapıp ettiğinin üzerine okuldan kaçtığını da duyduklarında, ağzına kadar dolan bardakları taşıverir ebeveynlerin. Artık Ishaan'ın terbiye olma vakti gelmiştir. Baba bağlantılı olduğu bir tanıdığına ulaşır, Ishaan'ın önüne "yatılı okulun yolu" açılır. Bakalım Ishaan'ı yatılı okulda neler beklemektedir?

Dram, Aile, Müzik

Like Stars on Earth
Her Çocuk Özeldir (2007) 8.5
Y: Aamir Khan, Amole Gupte
O: Darsheel Safary, Aamir Khan, Tanay Chheda, Sachet Engineer
T: Dram, Aile, Müzik
Autumn SonataGüz Sonatı (1978)

Autumn Sonata - Güz Sonatı (1978)

Dünyaca ünlü bir konser piyanisti olan Charlotte, hayat arkadaşının ölümü üzerine yıllarca ihmal ettiği kızı Eva’yı ziyarete gider. Eva, gösterişli annesinin tersine, bir rahiple evlenmiş, mütevazı bir hayat sürmektedir. Charlotte daha önce bir kliniğe yerleştirdiği zihinsel özürlü kızı Helena’yı Eva’nın evinde görünce şaşırır. Zaman içinde Eva ve Charlotte arasındaki gerilim tırmanacak, uykusuz bir gecede, anne kızın birbirlerine söylemek istediği her şey tek tek açığa çıkacaktır.İsveç sinemasının dünyaca ünlü yönetmeni Ingmar Bergman, insan ruhunun beklenti, umut, hayal kırıklığı ve sevgi gibi duygularını şiirsel bir akıcılık ve duyarlılıkla anlatıyor.

Dram, Müzik

Autumn Sonata
Güz Sonatı (1978) 8.2
Y: Ingmar Bergman
O: Ingrid Bergman, Liv Ullmann, Lena Nyman, Halvar Björk
T: Dram, Müzik
The Double Life of VeroniqueVéronique'in İkili Yaşamı (1991)

The Double Life of Veronique - Véronique'in İkili Yaşamı (1991)

Veronika Polonya’da yaşamaktadır, Veronique ise Paris’de. Birbirinden haberleri bile olmayan bu iki insan, bir şekilde birbirlerinin hayatlarını etkileyeceklerdir. Veronika bir müzik okulunu girer ve çok çalışır. Ancak ilk performansını verirken ölür. Veronique’nın hayatı da bu noktadan sonra değişmeye başlar ve aniden şarkıcı olmamaya karar verir. Krzysztof Kieslowski’nin fantaziyle yoğrulmuş bu muazzam filmi, senaryosunun orjinalliği ve Renk Üçlemesinin son halkası olan Kırmızı’da oynayan Irène Jacob’un iki karakteri de son derece inandırıcı bir şekilde oynamasıyla dikkat çekiyor.

Dram, Fantastik, Müzik

The Double Life of Veronique
Véronique'in İkili Yaşamı (1991) 7.9
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Irène Jacob, Halina Gryglaszewska, Kalina Jedrusik, Aleksander Bardini
T: Dram, Fantastik, Müzik
Sound City (2013)

Sound City (2013)

Sound City belgeseli, Foo Fighters solisti Dave Grohl’un 1972 senesinde özel olarak üretilen ve Sound City Studios’da bulunan “Neve 8028 analog kayıt cihazı”nı satın almasıyla başladı. 40 sene boyunca Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Johnny Cash, Guns N’ Roses, Metallica, NIN, Rage Against The Machine gibi efsanevi sanatçılar tarafından kullanılan bu her açıdan eşsiz bu cihaz ile, Dave Grohl ve Foo Fighters da “Sound City” belgeseli için 606 Studios’da kayıtlar yaptı ve bu kayıtların her biri Sound City filmi için özel olarak “SOUND CITY - REAL TO REEL” albümünde de yer aldı.Paul McCartney, Dave Grohl'un eski Nirvana ve şimdiki Foo Fighters grup arkadaşları, Stevie Nicks, Rick Springfield, Trent Reznor, Queens of the Stone Age’den Joshua Homme, Cheap Trick’ten Rick Nielsen, Fear’dan Lee Ving, Slipknot’dan Corey Taylor, Rage Against The Machine’den Brad Wilk ve Tim Commerford gibi efsanevi isimlerin yer aldığı albüm, dijital dünyanın bir parçası haline gelen müziğin asıl faktörü olan “insan unsuru”na vurgu yapıyor.Sound City Studios ile yolu ilk olarak Nirvana’nın dünya çapında 30 milyonu aşan bir satış rakamına ulaşan 1991 tarihli efsanevi “Nevermind” albümünün kayıt aşamasında kesişen Dave Grohl, Sound City filminin hem prodüktörlüğünü hem de yönetmenliğini üstlenirken, filmin editörlüğünü ise “Dogtown & Z Boys”, “Once In a Lifetime”, “Riding Giants” filmlerinin de editörü olan Paul Crowder yapıyor.

Belgesel, Müzik

Sound City (2013) 7.8
Y: Dave Grohl
O: Vinny Appice, Joe Barresi, Brian Bell, Frank Black
T: Belgesel, Müzik
Marat/Sade (1967)

Marat/Sade (1967)

Dünyanın en uzun adına sahip olan Marat/Sade, çağdaş tiyatronun üzerinde çok tartıştığı, tiyatro dili oluşturma ve kullanmadaki zenginliği, ustalığı mutlak kabul gören oyunlardan biridir. Film, Peter Weiss tarafından kaleme alınan ve kısa adıyla Marat/Sade olan oyundan beyaz perdeye uyarlanmıştır. Jean Paul Marat gerçek hayatında suikast sonucu öldürülmüştür. Hayatının son yıllarını akıl hastanesinde geçirmek zorunda kalmış Marquis De Sade akıl hastanesindeki hastalarla bu cinayeti oyunlaştırmak ister. Ve işte oyun bundan ibarettir. Sade'ın akıl hastanesindeki hastalara Jean Paul Marat'nın cinayetini sahneletmesi. Akıl hastalarını oynattığı bu oyunda elbette ki hastalar çığırından çıkacaktır ve oyun da çığırından çıkar sonunda...

Dram, Tarih, Müzik

Marat/Sade (1967) 7.6
Y: Peter Brook
O: Patrick Magee, Ian Richardson, Michael Williams, Clifford Rose
T: Dram, Tarih, Müzik
Still CrazyHala Çılgın (1998)

Still Crazy - Hala Çılgın (1998)

Yetmişlerde kült bir grup olan "Strange Fruit" 20 yıl sonra bir araya getirilip turneye çıkması çabalarını konu alan eğlenceli bir film...

Komedi, Dram, Müzik

Still Crazy
Hala Çılgın (1998) 7.1
Y: Brian Gibson
O: Stephen Rea, Billy Connolly, Jimmy Nail, Timothy Spall
T: Komedi, Dram, Müzik
High Strung (2016)

High Strung (2016)

New York metrosunda tanışacağı bir adamla aşk yaşayacak olan bir burslu dansçı, onunla beraber kıvılcımlanan aşkıyla beraber hip hop dansları yapacak ve çok güzel bir konuma gelmeye çalışacaklardır..

Dram, Müzik, Romantik

High Strung (2016) 6.5
Y: Michael Damian
O: Keenan Kampa, Nicholas Galitzine, Sonoya Mizuno, Jane Seymour
T: Dram, Müzik, Romantik
Shadows of Forgotten AncestorsUnutulmuş Ataların Gölgeleri (1965)

Shadows of Forgotten Ancestors - Unutulmuş Ataların Gölgeleri (1965)

Mikhaylo Kotsyubinsky'nin 1912 tarihli eskil aşk, halk hikayesidir. 1964'te Ivan Chendei ve Sergei Parajanov tarafından sinemaya uyarlanmştır. Epizodik yapıdaki bu lirik başyapıt Ivan ve Marickha'nın aşkına, ölümle başlayan çocukluktan ölümle biten gençliğe, ölü doğaya, doğada canlanışa dair bir Karpat ağıtıdır. Babasının katilinin kızına aşık olan bir adamın trajik hikayesini anlatmakta. Rus köy yaşamından kesitler sunan film, yönetmenini de dünyaya tanıtan film olmuştur aynı zamanda.

Dram, Müzik, Romantik

Shadows of Forgotten Ancestors
Unutulmuş Ataların Gölgeleri (1965) 8.1
Y: Sergei Parajanov
O: Ivan Mykolaichuk, Larisa Kadochnikova, Tatyana Bestayeva, Spartak Bagashvili
T: Dram, Müzik, Romantik
The Guitargitar (2008)

The Guitar - gitar (2008)

Birkişinin ruhsal duygusal ve yaratıcı olarak dönüşümünü anlatan The Guitar. New York’ta, daha çok sanat filmi sevenlere yönelik, içinde özgür aşk kırıntıları da olan bir The Bucket List düşünün. Amy Redford’un ilk filmi The Guitar’ı kabaca böyle tanımlamak mümkün. Ama doğrusu bu kıyaslama da filme haksızlık olur. Çünkü Saffron Burrows’un incelikli oyunculuğuyla sürüklediği The Guitar sürprizlerle dolu.

Dram, Müzik, Romantik

The Guitar
gitar (2008) 6.5
Y: Amy Redford
O: Saffron Burrows, Isaach De Bankolé, Paz de la Huerta, Mia Kucan
T: Dram, Müzik, Romantik
Walk Hard: The Dewey Cox StoryDewey Cox'un Hikayesi (2007)

Walk Hard: The Dewey Cox Story - Dewey Cox'un Hikayesi (2007)

Amerikan sinemasının nev’i şahsına münhasır kişiliklerinden John J. Reilly’nin başrolde performans sergilediği Walk Hard: The Dewey Cox Story ilginç bir rock’n’roll sineması örneği. Rock’n’Roll, 50’lerin naifliğini, 60’ların asiliğini geride bırakmış ve 70’lerin disko rüzgarına direnen nadir kalelere sahip dönemlerini yaşamaktadır. İşte Dewey Cox’da sex, drugs and rock’n’roll ideolojisinin bayraktarlığını yapan nadide rock-starlardan biridir. Ancak çoğu müzik yıldızı gibi onun da sonu pek hayırlı olmayacaktır!

Komedi, Müzik

Walk Hard: The Dewey Cox Story
Dewey Cox'un Hikayesi (2007) 6.7
Y: Jake Kasdan
O: Nat Faxon, John C. Reilly, Tim Meadows, Conner Rayburn
T: Komedi, Müzik
The Cotton ClubGangsterler Kulübü (1984)

The Cotton Club - Gangsterler Kulübü (1984)

Cotton Club, Harlem'de çok ünlü bir gece kulübüdür. Film, buranın ziyaretçilerinin, işletmecilerinin hayatına ve Jazz müziğinin gelişimine bakıyor. Kaçırılmaması gereken bir yapıt.

Suç, Dram, Müzik

The Cotton Club
Gangsterler Kulübü (1984) 6.5
Y: Francis Ford Coppola
O: Richard Gere, Gregory Hines, Diane Lane, Lonette McKee
T: Suç, Dram, Müzik
Mobile EtoileGece Şarkısı (2016)

Mobile Etoile - Gece Şarkısı (2016)

Hayatlarını müziğe adamış olan ve artık ikinci baharlarını yaşamaya ufaktan başlayan Hannah ve Daniel isminde ki müzisyenlerin hikayesini izleyeceksiniz. Tesadüfen karşılaştıktan sonra aralarında ki muhteşem bağ onların başarılı bir grup olmasına neden olur. Ancak ilerleyen zamanlarda yaşanan bazı aksaklıklar grubun yavaş yavaş dağılmasına yüz tutunca ikili tekrardan grubu eski günlerine döndermek için var güçleri ile savaşacaklardır.

Dram, Müzik

Mobile Etoile
Gece Şarkısı (2016) 6.4
Y: Raphaël Nadjari
O: Géraldine Pailhas, Luc Picard, Felicia Shulman, Eléonore Lagacé
T: Dram, Müzik
A Star Is BornBir Yıldız Doğuyor (1976)

A Star Is Born - Bir Yıldız Doğuyor (1976)

Barbra Streisand'ın ateşi, Kris Kristofferson'un cazibesi. Başarılı Rock'n'Roll'un umursamaz dünyası. Bu üç birleşim ekranların klasikleşmiş aşk hikayelerinden biri olan "Bir Yıldız Doğuyor"a yeni bir ihtiras, tutku getiriyor. Şarkıcı Esther Blodgett yükselişe geçişi inkar edilemez bir yetenektir. Bu arada kariyerinde düşüş yaşayan alkolik Norman Maine ile tanışır ve ondan çok etkilenir. Aralarındaki kuvvetli aşk ikisinin de değişmesine sebep olacaktır. Çünkü Hollywood'un zor şartlarında sadece birisi devam edebilecektir.

Dram, Müzik, Romantik

A Star Is Born
Bir Yıldız Doğuyor (1976) 6.5
Y: Frank Pierson
O: Barbra Streisand, Kris Kristofferson, Gary Busey, Oliver Clark
T: Dram, Müzik, Romantik
A Night at the OperaOperada Bir Gece (1935)

A Night at the Opera - Operada Bir Gece (1935)

2 sevgili gittikleri operaya kabul edilmezler. Marx kardeşler de genç aşıklara şans verebilmek için gerçek tenorun gelmemesini sağlarlar. Marx kardeşlerin eğlenceli maceralarını izlerken kahkaha cümbüşüne hazır olun.

Komedi, Müzik, Müzikal

A Night at the Opera
Operada Bir Gece (1935) 8.1
Y: Sam Wood, Edmund Goulding
O: Groucho Marx, Chico Marx, Harpo Marx, Kitty Carlisle
T: Komedi, Müzik, Müzikal
Black OrpheusSiyah Orfeo (1959)

Black Orpheus - Siyah Orfeo (1959)

Orfeo (Breno Mello) Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde tramvay kondüktörüdür. Çevresinde bir playboy olarak tanınan Orfeo,Mira (Lourdes de Oliveira)ile nişanlıdır ama sürekli olarak ondan kaçar çünkü çevresinde onca kadın varken evliliğin kendisi için henüz erken olduğunu düşünür. Rio'da karnaval mevsimi gelmiştir. Karnavala katılmayı planlayan Orfeo nikah yüzüğü almak için ayırdığı para ile rehinciye vermiş olduğu gitarını geri alır. Karnaval sırasında Eurydice (Marpessa Dawn)'i görür ve ona aşık olur. Eurydice de köyündeki aşığını terkederek Rio'ya kaçmıştır. Ancak öfkeli aşığı 'ölüm meleği' kıyafetinde peşine düşmüştür. Orfeo'nun tüm çabaları Eurydice'i eski aşığının gazabından korumaya yetmez. Öfkeli aşık ortaya çıkar ve Eurydice'i öldürür. Aşkını geri getirme umudu ile Orfeo 'cehennem' e (yani Rio morguna) girer.

Dram, Müzik, Romantik

Black Orpheus
Siyah Orfeo (1959) 7.5
Y: Marcel Camus
O: Breno Mello, Marpessa Dawn, Marcel Camus, Fausto Guerzoni
T: Dram, Müzik, Romantik
Pitch Perfect 2Mükemmel Saha 2 (2015)

Pitch Perfect 2 - Mükemmel Saha 2 (2015)

Akapella grubu olarak tanıdığımız Barden Bellas, Pitch Perfect'in devam filmi "Mükemmel Uyum 2" ile sinemaya geri dönüyor. İlki 2012'de karşımıza çıkan film, sadece kadınlardan oluşan müzik bu gurubunu en keyifli müzik parçaları ve danslar eşliğinde beyazperdeye taşıyordu. Filmin yönetmenliğini yanı sıra yapımcılığını da üstlenen Elizabeth Banks'ın yanı sıra oyuncu kadrosunda Anna Kendrick, Skylar Astin, Rebel Wilson, Adam DeVine, Anna Camp, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean, Hana Mae Lee, HaileeSteinfeld with John Michael Higgins ve Katey Sagal yer alıyor. Yapım Mickey Rapkin'in kitabından Kay Cannon tarafından senaryolaştırıldı.

Komedi, Müzik

Pitch Perfect 2
Mükemmel Saha 2 (2015) 7
Y: Elizabeth Banks
O: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow
T: Komedi, Müzik