Macera Filmleri İzle

Batman: Return of the Caped CrusadersBatman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Batman: Return of the Caped Crusaders - Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Penguen, Joker, Bulmacacı ve Kedi Kadın bir araya gelerek Gotham City'yi tehdit edince Batman ve Robin tekrar harekete geçiyorlar. Pelerinli kahramanlar, bu defa yeteneklerini ve güçlerini birleştiren dört azılı düşmanla mücadele edecekler.

Animasyon, Aksiyon, Macera

Batman: Return of the Caped Crusaders
Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016) 7
Y: Rick Morales
O: Adam West, Burt Ward, Julie Newmar, Jeff Bergman
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The Prisoner of ZendaMahkûmlar Kalesi (1952)

The Prisoner of Zenda - Mahkûmlar Kalesi (1952)

Anthony Hope'un klasik eseri Zenda Mahkumları'nın bir versiyonu olan film, casusluk, romantizm ve kahramanlık konularını işliyor... Kral Rudolf ve üvey kardeşi, kötü kalpli Strelsau Dükü'nün arasındaki mücadelelerden sonra, Dük 'ün adamları kralı kaçırır ve iktidar savaşı bu andan itibaren daha da kızışır.

Macera

The Prisoner of Zenda
Mahkûmlar Kalesi (1952) 7
Y: Richard Thorpe
O: Stewart Granger, Deborah Kerr, Louis Calhern, Jane Greer
T: Macera
Star Trek VI: The Undiscovered CountryUzay Yolu VI (1991)

Star Trek VI: The Undiscovered Country - Uzay Yolu VI (1991)

Klinglonlular ile Federasyon aralarındaki 70 yıllık savaş dönemini kapatmak için görüşme yapacaklardır. Atılgan mürettabatı barış sürecine dahil edilir ve Klinglonlulara eşlik etmeleri için görüşmelere davet edilir. Oysa bilmedikleri kendilerinin bir siyasi komplonun içine çekildikleridir. Görüşmeler sırasında bir suikast gerçekleştirilir ve suç Kaptan Kirk ile McCoy'un üstüne atılır. Derhal tutuklanan Kirk ve McCoy, buzlarla kaplı sürgün gezegeni Rura Penthe'de hapsedilir. Bu sırada Spock ve arkadaşları gerçek katilin peşine düşmüşlerdir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Star Trek VI: The Undiscovered Country
Uzay Yolu VI (1991) 7.2
Y: Nicholas Meyer
O: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
The Philadelphia ExperimentPhiladelphia Deneyi (1984)

The Philadelphia Experiment - Philadelphia Deneyi (1984)

Philadelphia Deneyi, 28 Ekim 1943 yılında Amerikan donanmasının Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehri limanında yaptığı iddia edilen deneydir. İddiaya göre donanmaya ait bir koruma destroyeri olan DE 173 sınıfı 1240 tonluk USS Eldridge birkaç dakika içerisinde 600 km.'den fazla bir uzaklığa gidip tekrar gelmiştir. Deneyin varlığı konusunda hiçbir delil bulunmamaktadır. Amerikan donanması da böyle bir deneyin kayıtlarda varolmadığını belirtmiştir.Al Bielek hariç deneye katıldığı iddia edilen tüm askerler bunu yalanlamış, hikayenin bir aldatmaca olduğunu söylemişlerdir. Bielek'in hikayesi de daha sonra yalanlanmıştır. Gökkuşağı Projesi (Rainbow Project) adıyla da bilinen bu deney, 1984 yılında beyaz perdeye aktarılana kadar ciddiye alınmamıştı. Ancak o tarihden bu güne kadar resmi makamlarca defalarca yalanlanmasına rağmen en çok merak edilen konulardan biri olmuştur.

Macera, Biografi, Dram

The Philadelphia Experiment
Philadelphia Deneyi (1984) 6.1
Y: Stewart Raffill
O: Michael Paré, Nancy Allen, Eric Christmas, Bobby Di Cicco
T: Macera, Biografi, Dram
Dances with WolvesKurtlarla dans (1990)

Dances with Wolves - Kurtlarla dans (1990)

John Dunbar Amerikan İç Savaşı'nın hakkı verilmiş kahramanlarından biridir. 1865 yılında batının unutulmuş ve terk edimiş bir karakoluna atanır. Bu görev onun için oldukça heyecan vericidir. Görevi ise buraya getirilecek olan askerleri beklemektir. Dunbar, burada geçirdiği günlerin keyfini sürerken yeni tanıştığı Lakota Siularıyla yakınlaşmaya başlar. Gün geçtikçe sadece barışı düşünen bu Kızıderilileri daha da yakından tanıyarak onlarla arkadaş olur. Bir süre sonra artık onlardan biri olduğunu kabullenmeye başlayacaktır.Kevin Costner, ilk yönetmenlik denemesinde az görülen bir başarıya imza atarak 12 dalda aday olduğu Oscar ödüllerini, en önemlileri de dahil olmak üzere kazanmıştı.

Macera, Dram, Kovboy

Dances with Wolves
Kurtlarla dans (1990) 8
Y: Kevin Costner
O: Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene, Rodney A. Grant
T: Macera, Dram, Kovboy
Ben-Hur (2016)

Ben-Hur (2016)

Sinema tarihinde aldığı 11 oscar ödülüyle önemli bir yer tutan 1959 yapımı efsane filmin yeniden çekiminde, 1. Yüzyılda Kudüs'te yaşayan Judah Ben-Hur saygın biridir ancak Ben-Hur bir yanlışlık sonucu tutuklanır ve yıllar süren kölelik hayatı başlar. Onu hayatta tutan tek şey günün birinde geri dönüp ona ihanet eden en iyi arkadaşından alacağı intikamdır.

Aksiyon, Macera, Dram

Ben-Hur (2016) 5.7
Y: Timur Bekmambetov
O: Jack Huston, Toby Kebbell, Rodrigo Santoro, Nazanin Boniadi
T: Aksiyon, Macera, Dram
The Rescuers Down UnderKurtarıcılar Avutralyada (1990)

The Rescuers Down Under - Kurtarıcılar Avutralyada (1990)

Avustralyalı genç bir çocuk olan Cody, nadir rastlanan Marahuté adında bir Kaya Kartalı ve yumurtalarını kurtarır ve kartal ile çocuk arsında bir dostluk oluşur..Daha sonra Cody yerel avcılar tarafından kurulmuş bir hayvan tuzağına düşer ve avcı Cody'nin sırt çantasında kartal tüyü bulur ve zengin olma umuduyla kartalın yerini ortaya çıkarmak için girişimlerde bulunur...

Animasyon, Macera, Suç

The Rescuers Down Under
Kurtarıcılar Avutralyada (1990) 6.9
Y: Hendel Butoy, Mike Gabriel
O: Bob Newhart, Eva Gabor, John Candy, Tristan Rogers
T: Animasyon, Macera, Suç
A Dog's Will (2000)

A Dog's Will (2000)

Brezilya'nın hinterlandında yaşayan iki arkadaş, neşeli Joao Grilo ile kurnaz Chico, Brezilya'nın Kuzey Doğusundaki ufak bir kasabada önüne gelen kişileri kazıklamışlardır. Ama öldükleri zaman Cennete girebilmeleri için Hazreti İsa, Şeytan ve Meryem Ana tarafından yargılanacaklardır.

Macera, Komedi

A Dog's Will (2000) 8.4
Y: Guel Arraes
O: Matheus Nachtergaele, Selton Mello, Rogério Cardoso, Denise Fraga
T: Macera, Komedi
InfernoCehennem (2016)

Inferno - Cehennem (2016)

Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

Aksiyon, Macera, Suç

Inferno
Cehennem (2016) 6.4
Y: Ron Howard
O: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan
T: Aksiyon, Macera, Suç
Broken LanceKırık Mızrak (1954)

Broken Lance - Kırık Mızrak (1954)

Çiftlik sahibi despot bir babanın giderek ailesini felakete sürüklenişini, hatta oğulları arasında kavgaya yol açmasını anlatan, ilgi çekici bir western. "House of Stangers" adlı filmin western olarak yeniden çevrimi olan "Kanlı Ok", Shakespeare'in "Kral Lear"ını anımsatıyor. Katy Jurado'nun Oscar'a aday gösterildiği film, En İyi Öykü dalında bu ödülü kazanmıştı.

Macera, Kovboy

Broken Lance
Kırık Mızrak (1954) 7
Y: Edward Dmytryk
O: Spencer Tracy, Robert Wagner, Jean Peters, Richard Widmark
T: Macera, Kovboy
Fantastic Beasts and Where to Find ThemFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them - Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Alışılmadık magizoologist (sihirli yaratıkları inceleyen kişi) Newt Scamander (Oscar Ödüllü Eddie Redmayne) güvenilir yıpranmış bavuluyla birlikte (açıklayamayacağımız nedenlerden ötürü) New York’a gelir. Bu bavul ründüğünden çok, çok ve çok büyük olan büyülü bir eşyadır. Bavul Newt’ın dünyanın her tarafına yaptığı yolculuklardan bulduğu nadir ve nesli tükenmekte olan sihirli yaratıklara ev sahipliği yapmaktadır. Scamender bu gezilerinde, Amerikan büyü topluluğunun (Amerika’da No-Maj olarak adlandırılan) Muggle’lardan korku içinde saklandıklarının farkına varır ve burada büyücülerin ortaya çıkma tehlikesinin, İngiltere’den (Salem büyücülerini hatırlayın) daha büyük sorun yarattığını anlar. Fantastik Canavarlar; eşsiz yeteneklere sahip İngiliz büyücünün büyüfobik Amerika’ya yaptığı yolculukta, kesinlike çok tehlikeli olan bazı yaratıkların bavuldan dışarı çıktığında ne olacağının hikayesidir.

Macera, Aile, Fantastik

Fantastic Beasts and Where to Find Them
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016) 7.9
Y: David Yates
O: Eddie Redmayne, Ezra Miller, Colin Farrell, Zoë Kravitz
T: Macera, Aile, Fantastik
El Americano: The MovieSüper Papağan (2016)

El Americano: The Movie - Süper Papağan (2016)

Aile sirkindeki işlere yardım eden Meksikalı papağan Cuco'nun tek bir hayali vardır; o da televizyonda rdüğü süper kahraman papağan El Americano’nun çılgın numaralarını layıkıyla taklit edebilmektir. Ancak sirk yöneticisi olan babası bir grup kabadayı kuş tarafından tehdit edilip sirkin denetimini onlara kaybeder. Bunun üzerine genç Cuco, zorbalara karşı vereceği mücadeleye El Americano'yu da dahil etmek için Hollywood’a eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta alacağı en büyük ders ise aradığı kahramanın kendi içinde olduğudur.

Animasyon, Aksiyon, Macera

El Americano: The Movie
Süper Papağan (2016) 5.5
Y: Ricardo Arnaiz, Mike Kunkel, Raul Garcia
O: Edward James Olmos, Rico Rodriguez, Cheech Marin, Kate del Castillo
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The Poseidon AdventurePoseidon Macerası (1972)

The Poseidon Adventure - Poseidon Macerası (1972)

Poseidon isimli devasa büyüklükteki yaşlı yolcu gemisi son seferini gerçekleştirmektedir. Noel akşamı yapacağı yolculukta her biri farklı umutlarla farklı yerlere gidecek olan onlarca yolcuyu taşıyan dev gemi bu son yolculuğunda hava şartlarının zalimliğiyle karşılaşır. Denizde fırtınalar kopmaktadır ve acı son yakındadır. Poseidon azgın dalgalara daha fazla direnemeyip alabora alır. İçerisinde bulunan insanlar ise gemide bulunan bir din adamının önderliğinde toplanır. Her biri farklı insanlardan oluşan kazazedeler suyun yüzeyine çıkabilmek için amansız bir mücadeleye başlarlar.

Aksiyon, Macera, Dram

The Poseidon Adventure
Poseidon Macerası (1972) 7.1
Y: Ronald Neame, Irwin Allen
O: Gene Hackman, Ernest Borgnine, Red Buttons, Carol Lynley
T: Aksiyon, Macera, Dram
To Have and Have NotMalik Olmak veya Olmamak (1944)

To Have and Have Not - Malik Olmak veya Olmamak (1944)

İkinci Dünya Savaşı döneminde Nazi işgaline uğrayan Fransız adası Martinique'de geçen hikayede, Harry arkadaşı Eddie ile birlikte turistlere tekne kiraladıkları küçük bir işletmenin sahibidir. Devam eden savaş nedeniyle işleri bir hayli bozulmuş olan Harry, aklının ucundan dahi geçmeyecek yolculuklar üzerinden para kazanmak zorunda kalır. Harry günlerden bir gün adaya yolu düşen güzel Amerikalı Marie 'Slim' Browning ile karşılaşır. İkisi arasında tüm farklılıklarına rağmen fırtınalı bir aşk başlar...Ernest Hemingway'in aynı adlı eserinden serbestçe uyarlanan filmin yönetmeni usta sinemacı Howard Hawks. Başrollerdeyse unutulmaz çift Humphrey Bogart ve Lauren Bacall yer alıyor.

Macera, Komedi, Romantik

To Have and Have Not
Malik Olmak veya Olmamak (1944) 8
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Walter Brennan, Lauren Bacall, Dolores Moran
T: Macera, Komedi, Romantik
Sinbad: Legend of the Seven SeasSinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003)

Sinbad: Legend of the Seven Seas - Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003)

Yedi Denizler’in efsanevi denizcisi Sinbad geri döndü. Macera arayan gözüpek Sinbad, arkadaşı zor durumda kalınca, zorlu görevi üstlenmek için bir dakika bile beklemiyor. Bir hazine değerinde olan Barış Kitabı çalınmıştır. Kıymetli kitabın bulunmaması durumunda, yakın arkadaşı Proteus ölecektir. Yeni yolculuğu, Sinbad efsanesine yeni yeni karakterler kazandırır.Dreamworks yapımı animasyon, Sinbad isimli efsanevi maceraperesti yeniden beyazperdeye taşıyarak, normal bir filmde biraraya gelmesi son derece güç olan oyuncuları seslendirme stüdyolarında biraraya getirdi. Tekniği kadar sesleri ile de adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

Animasyon, Macera, Komedi

Sinbad: Legend of the Seven Seas
Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003) 6.7
Y: Patrick Gilmore, Tim Johnson
O: Brad Pitt, Catherine Zeta-Jones, Michelle Pfeiffer, Joseph Fiennes
T: Animasyon, Macera, Komedi
The Diamond ArmElmas El (1969)

The Diamond Arm - Elmas El (1969)

Semyon Gorbunkov bir deniz gezintisine çıkmıştır. İstanbul'dayken düşer ve kolunu kırar.

Macera, Komedi, Suç

The Diamond Arm
Elmas El (1969) 8.5
Y: Leonid Gayday
O: Yuriy Nikulin, Nina Grebeshkova, Andrey Mironov, Anatoliy Papanov
T: Macera, Komedi, Suç
Ben-Hur (1959)

Ben-Hur (1959)

Milattan önce 26 yılında yaşayan Ben-Hur, Kudüs’te yaşayan varlıklı bir prens ve tüccardır. Çocukluk arkadaşı Romalı Messala görüşmedikleri yıllar boyunca yüksek kademeli bir Roma hakimi olmuştur. Kudüs’ten uzak kaldığı uzun yıllardan sonra buraya dönen Messala, artık Roma ordusunun komutanı olmuştur. Yahudilerin özgürlüğü için canı pahasına mücadele eden Ben-Hur’dan, çocukluk arkadaşı Messala tarafından, Romalıları eleştiren yahudileri teşhis etmesi istenir; ancak Ben-Hur kabul etmez. Karşı karşıya gelen iki çocukluk arkadaşı artık farklı cephelerdedirler. Sinema tarihinin klasik yapıtlarından biri olan William Wyler imzalı bu epik film Akademi Ödülleri’nde onbir dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Macera, Dram, Tarih

Ben-Hur (1959) 8.1
Y: William Wyler
O: Charlton Heston, Jack Hawkins, Haya Harareet, Stephen Boyd
T: Macera, Dram, Tarih
The GuardianKoruyucu (2006)

The Guardian - Koruyucu (2006)

İşinde son derece başarılı biri olan Ben Randall’ın mesleği kurtarma yüzücülüğüdür. Bir fırtına esnasında meydana gelen büyük bir kazada tek başına kurtulandır. Bu olaydan sonra kendisi, henüz tecrübe sahibi olmayan genç yüzücülerin yetiştirilmekte olduğu bir okulda eğitmen olarak görevlendirilir. Ben, en son yaşadıklarının derin izlerini halen taşımaktadır. Bu duygularla, bu gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için uğraş verir. Başlangıçta, eğitmenlerinin hassasiyetinin önemini farkında olmayan gençler türlü kibirli tavırlar sergileseler de kısa zamanda gerçeği onlar da kavrarlar. Yakında üstlenecekleri zorlu görevde vakti gelince kimin yaşayıp kimin öleceğine dahil karar vermeleri gerekeceği gerçeği işe yüzleşirler.

Aksiyon, Macera, Dram

The Guardian
Koruyucu (2006) 6.8
Y: Andrew Davis
O: Kevin Costner, Ashton Kutcher, Sela Ward, Melissa Sagemiller
T: Aksiyon, Macera, Dram
Rio LoboSon Darbe (1970)

Rio Lobo - Son Darbe (1970)

Amerikan iç savaş yıllarında, kuzeylilere ait olan ve Albay McNally (J.Wayne) komutasında bulunan, yüklü miktarda altın taşıyan bir tren, Güneylilerce yağmalanır... Suçluları ele geçiren McNally, tren ile ilgili istihbaratın bir hain tarafından güneylilere verildiğini düşünür ve kısa zamanda bu hislerinde haklı olduğunu anlar... Treni soyan Güneylilerden hainleri öğrenip cezalandırmak isteyen McNally, bunu yaparken başını düşündüğünden daha büyük belalara sokacaktır... Filmimiz, başrolünde yıldız oyuncu John Wayne'in yer aldığı, orta halli bir western yapıtı...

Macera, Kovboy, Romantik

Rio Lobo
Son Darbe (1970) 6.8
Y: Howard Hawks
O: John Wayne, Jorge Rivero, Jennifer O'Neill, Jack Elam
T: Macera, Kovboy, Romantik
TrollsTroller (2016)

Trolls - Troller (2016)

Müziği SHREK'in yapımcılarının elinden olan yeni bir animasyon komedi filmi TROLLER, sevimli yaratıkları, beraberinde onların muhteşem ve rengarenk efektlerini beyaz perdeye taşıyor. Poppy (Anna Kendrick) kendisini bildiği tek dünyadan çok uzaklara taşıyan destansı bir macerada güçlerini daima umutsuz olan Branch (Justin Timberlake) ile birleştirir. Arkadaşlarını, günahkar Bergen'in pençelerinden ve onların lideri King Gristle'ın elinden kurtarmak için cesaret isteyen bu revi tamamlamak zorundadırlar. Poppy'nin bu destansı macerası onun gücünü test edecek ve gerçek renklerini açığa çıkaracaktır.

Animasyon, Macera, Komedi

Trolls
Troller (2016) 6.7
Y: Walt Dohrn, Mike Mitchell
O: Anna Kendrick, Justin Timberlake, Zooey Deschanel, Christopher Mintz-Plasse
T: Animasyon, Macera, Komedi
Thodari (2016)

Thodari (2016)

Filmimiz bir trende çay satıcı olan Poochi ile asistan Saroja arasındaki aşkı anlatıyor.

Aksiyon, Macera, Komedi

Thodari (2016) 5
Y: Prabu Solomon
O: Dhanush, Keerthi Suresh, Ganesh Venkatraman, Imman Annachi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Father GooseŞaşkın Baba (1964)

Father Goose - Şaşkın Baba (1964)

II. Dünya Savaşı'nın başlarında Güney Pasifik 'te başıboş bir hayat yaşayan ayyaş Amerikalı Walter Eckland (Cary Grant), aynı zamanda eski bir arkadaşı olan İngiliz bahriye subayı, komutan Frank Houghton (Trevor Howard)'ın oldu bittiye getirmesi ile sayısız adacıklardan birinde müttefikler adına Japon uçaklarını izleme ve rapor etme görevini-istemeye istemeye de olsa- üstlenir. Ödülü de ihbar ettiği uçak başına komutanın adanın muhtelif yerlerine önceden saklamış olduğu içki şişeleridir. Yakın adalardan birinde rastladığı Fransız Catherine Frenau (Leslie Caron) ve sorumluluğundaki yedi kız öğrenciyi adadan tahliye ederek görevli olduğu adaya getirdiğinde asıl zorluklar başlar...

Macera, Komedi, Romantik

Father Goose
Şaşkın Baba (1964) 7.4
Y: Ralph Nelson
O: Cary Grant, Leslie Caron, Trevor Howard, Jack Good
T: Macera, Komedi, Romantik
The Man Who Would Be KingKral Olacak Adam (1975)

The Man Who Would Be King - Kral Olacak Adam (1975)

Macera türünün klasikleri arasında gösterilen Kral Olacak Adam, usta sinemacı John Huston?ın yönettiği sürükleyici bir yapım. Rudyard Kipling?in bir öyküsünden esinlenilerek çekilen film, 1880'lerde Hindistan'da geçiyorFilmde, çakı gibi İngiliz teğmenler Danny Dravot (Sean Connery) ve Peachy Carnehan (Michael Caine) krallar gibi zengin olmak için Kafiristan’ı yönetme girişimlerine başlarlar...

Macera

The Man Who Would Be King
Kral Olacak Adam (1975) 7.9
Y: John Huston
O: Sean Connery, Michael Caine, Christopher Plummer, Saeed Jaffrey
T: Macera
The Gold RushAltına Hücum (1925)

The Gold Rush - Altına Hücum (1925)

Altın aramak için Klondike altın madenleri bölgesine giden ‘The Tramp’, burada çeşitli insanlık dramıyla ve zorluklarla karşılaşır. Kötü hava koşulları nedeniyle bir kulübede başka bir altın arayıcısı ve kaçak bir mahkumla yolları kesişen Şarlo kısa zamanda trajik olaylara şahit olur. Bu esnada insanoğlunun hırslı ve maddi yönlerini hayretle keşfeden Şarlo, sonunda altın madenleri bölgesine eriştiğinde artık bir maden işçisi olmak istemediğine karar verir. Fakat macera bununla sınırlı değildir. Efsanevi sanat adamı Charlie Chaplin’in en önemli filmlerinde başı çeken yapıt, Chaplin’in kendisinin de en çok değer verdiği filmi olarak bilinir.

Macera, Komedi, Dram

The Gold Rush
Altına Hücum (1925) 8.3
Y: Charles Chaplin
O: Charles Chaplin, Mack Swain, Tom Murray, Henry Bergman
T: Macera, Komedi, Dram
Bad CompanyGizli Ortak (2002)

Bad Company - Gizli Ortak (2002)

Akademi Ödüllü Anthony Hopkins ve zaptedilmez Chris Rock casus aksiyon-geriliminde sizi koltuklarınızda diken üstünde oturtuyor.Kıdemli CIA ajanı Gaylord Oakes (Hopkins) sokaklarda büyümüş hayat adamı Jake Hayes'i (Rock), görev sırasında ölen ikiz erkek kardeşinin yerini alması için çalıştırmak zorundadır. Nükleer silahlar ile ilgili görüşme sadece dokuz gün sonradır ve Jake, zeki ve çok konuşan çocuktan, kibar ve muhteşem ikna kabiliyetine sahip, hiç tanımadığı sosyetik kardeşinin yerine geçmek zorundadır. Prag'dan New York'a kadar sürekli bir kovalamaca! Etkisiz hale getirilmesi gereken bomba! Kötü giden bir görüşme! Geri sayım!..

Aksiyon, Macera, Komedi

Bad Company
Gizli Ortak (2002) 5.6
Y: Joel Schumacher
O: Anthony Hopkins, Chris Rock, Peter Stormare, Gabriel Macht
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Thunderball007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965)

Thunderball - 007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965)

Spectre'nin paraya ihtiyacı vardır ve İngiltere'ye fidye ödetmek için bir plan yapar. İki tane atom bombası taşıyan volkan bombalayıcı bir uçağı kaçırırlar. Eğer 100 milyon sterlin değerinde olan kesilmemiş elmaslar ellerine geçmezse bombaları patlatmakla tehdit ederler. Bütün '00' ajanları bu olayda görev alır ve yalnızca James Bond başı çekerek Nassau'ya gider. Emilio Largo ve onun köpekbalıklarıyla dolu olan havuzunda metresi Domino ile yüzleşerek denizin altındaki çalınmış silahları bulmaya çalışır.Suda geçen Bond filmlerinden ilki olan Thunderball filmi, 5,6 milyon dolar olan bir bütçe ile büyük bölümü sualtı setlerinde ve fotoğraflarıyla çekilmiştir. 'Q' tarafından verilen malzemelerin içinde Bond'un kendine özgü bir şekilde uçarak kaçmasını sağlayan bir gereç de vardır.Bond kızının rol seçiminde ilk başta bu rol için İngiliz aktris Julie Christie'ye verilmiştir. Fakat daha sonra eski Fransa güzelinin bu rol için gereken tecrübeye sahip olduğu düşünülmüş ve rol ona verilmiştir.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Thunderball
007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965) 7
Y: Terence Young
O: Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Poor Little Rich GirlZavallı Zengin Küçük Kız (1936)

Poor Little Rich Girl - Zavallı Zengin Küçük Kız (1936)

Küçük Barbara kaybolmuş ve kendisini eğlence sektöründe fağiliye gsteren birileri tarafından bulunur ve bu sektörde çalıştırılır. Sonunda radyoda sesini duyan babası Barbara'yı bulur..

Macera, Aile, Müzikal

Poor Little Rich Girl
Zavallı Zengin Küçük Kız (1936) 7.1
Y: Irving Cummings
O: Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart, Jack Haley
T: Macera, Aile, Müzikal
CommandoKomando (1985)

Commando - Komando (1985)

Arnold Schwarzenegger ilk klasikleşmiş macera filmlerinden birinde gerilim ve kendisine özgü espri anlayışının harika bir karışımını izleyicilere sunuyor... Emekli General John Matrix eskiden özel bir vurucu komando takımının lideridir, ve kızı (Alyssa Milano) kaçırıldığında tekrar göreve dönmek zorunda kalır. Artık Matrix'in, becerikli bir hostesinde yardımıyla (Rae Dawn Chong) kızını kurtarmak için sadece birkaç saati vardır...

Aksiyon, Macera, Gerilim

Commando
Komando (1985) 6.7
Y: Mark L. Lester
O: Arnold Schwarzenegger, Rae Dawn Chong, Dan Hedaya, Vernon Wells
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Harry Potter and the Half-Blood PrinceHarry Potter ve Melez Prens (2009)

Harry Potter and the Half-Blood Prince - Harry Potter ve Melez Prens (2009)

Fantastik Sinema fenomeni Harry Potter, bu defa serinin 6. kitabı Harry Potter ve Melez Prens uyarlamasıyla karşımızda. Sevimli kahramanımız Potter, Hogwarts’taki 6. Yılında bir sürpriz ile karşılaşır. Tesadüfen, üzerinde ‘bu kitap Melez Prens’e aittir’ yazılı bir kitap bulmasıyla kitabın içindeki büyüleri kurcalaması sonucu Melez Prens’in gizemini keşfetmeye koyulacaktır. Bilge büyücü Dumbledore’un yol arkadaşlığı, karanlık düşmanı Voldemort ile hesaplaşmasını kolaylaştırsa da, Harry Potter ve arkadaşlarını bu defa çok çetrefilli bir savaş beklemektedir.J.K. Rowling’in yazdığı serinin 6. kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens, ilk yayınlandığı gün dünya çapında tam 9 milyon satarak kendi alanında yine bir rekor kırmıştı.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter ve Melez Prens (2009) 7.5
Y: David Yates
O: Daniel Radcliffe, Michael Gambon, Dave Legeno, Elarica Gallacher
T: Macera, Aile, Fantastik
The World in His ArmsDünyalar Hâkimi (1952)

The World in His Arms - Dünyalar Hâkimi (1952)

Hayatı şamatayla geçen denizci Kaptan Clark (Gregory Peck) 1850'lerin San Francisco'sunda bir Rus Kontes'ine (Ann Blyth) rastlar. Cahil ve düzenbaz rakibi Portugee (Anthony Quinn) ile Rusların epeyce canını yakan ikili, Clark'ın Kontes'e vurulmasıyla bu kez kızın nişanlısı acımasız Prens Semyon'u da düşman edinirler.

Aksiyon, Macera, Tarih

The World in His Arms
Dünyalar Hâkimi (1952) 7.2
Y: Raoul Walsh
O: Gregory Peck, Ann Blyth, Anthony Quinn, John McIntire
T: Aksiyon, Macera, Tarih