Macera Filmleri İzle

Bad Night (2015)

Bad Night (2015)

Kate ve Abby adlı iki genç kız ünlü sanat hırsızlarıyla karıştırılınca sıkıcı okul gezileri hayatlarının macerasına dönüşür.

Macera, Komedi, Suç

Bad Night (2015) 5
Y: Chris Riedell, Nick Riedell
O: Lauren Elizabeth Luthringshausen, Jenn McAllister, Julianna Guill, Judy Marte
T: Macera, Komedi, Suç
Batman (1989)

Batman (1989)

Yarasa Adam Batman iş başında. Bulunduğu şehir sürekli tehdit altında çünkü hep güvensiz bir ortam gelişmekte. Savcı Harvey Dent ve komiser Gordon, her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da işler giderek sapsarmakta. Çaresiz bir Kara Şovalye yani Yarasa Adam ortaya çıkmak zorunda. Güvensiz alanı yaratan suçlular genelde korkak ve batıl inançları olan insanlar. Gazeteci Vicky Vale, onun sırrını çözmeye kararlıdır. Öte yandan Jack Napier, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına, Batman’in azılı düşmanı sinirbozucu Joker’e dönüşür. Gotham şehrinde aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne’in bu ikili hayatı nasıl sürdüreceği ise bir muammadır. Ayrıca gönlündeki kadın da Vicky Vale’dir.

Aksiyon, Macera

Batman (1989) 7.6
Y: Tim Burton
O: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl
T: Aksiyon, Macera
Garden of EvilKötülük Bahçesi (1954)

Garden of Evil - Kötülük Bahçesi (1954)

Bir kadın ve kaderlerini onun peşinden sürükleyen 3 kovboyun öyküsü... Kocası altın madeninde mahsur kalan Leah, en yakın kasabaya gider ve yardım için büyük para teklif eder. Sonunda başıboş üç kovboyu bu zorlu iş için ikna eder... Hayatlarında çok fazla birşey elde edememiş Hooker, Fiske ve Daly, kaybedecek çok fazla şeyi olmayan kişilerdir ve kadına yardımcı olmaya ikna olurlar. Üstelik işin içinde iyi para da vardır. Ancak yola çıktıklarında bu işin hem kolay olmadığını, hem de vazgeçmek için çok geç olduğunu fark edeceklerdir. Başrollerinde western sinemasının usta ve emektar isimleri Gary Cooper ile Richard Widmark'ı izliyorken, yardımcı rollerde güzel oyuncu Susan Hoyward ile genelde western sinemasında yan rollerden tanıdığımız Cameron Mitchell gözümüze çarpıyor..

Aksiyon, Macera, Dram

Garden of Evil
Kötülük Bahçesi (1954) 6.8
Y: Henry Hathaway
O: Gary Cooper, Susan Hayward, Richard Widmark, Hugh Marlowe
T: Aksiyon, Macera, Dram
CaveMağara (2016)

Cave - Mağara (2016)

Bir grup eğitimli asker, daha önce keşfedilmemiş bir uçurumu araştırmak üzere gönderilirler. Ancak hiç biri, toprağın altında bekleyen büyük kabustan haberdar değildir.

Macera, Gerilim

Cave
Mağara (2016) 4.5
Y: Henrik Martin Dahlsbakken
O: Heidi Toini, Mads Sjøgård Pettersen, Benjamin Helstad, Ingar Helge Gimle
T: Macera, Gerilim
The Secret World of ArriettyAşırıcılar (2010)

The Secret World of Arrietty - Aşırıcılar (2010)

Japon animasyon ustası Hayao Miyazaki'nin “Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi)”, “Yürüyen Şato (Hauru no ugoku shiro)”, “Prenses Mononoke (Mononoke-Hime)”, “Rüzgarlı Vadi (Kaze no tani no Naushika)” gibi animasyonları yaratan animasyon şirketi Stüdyo Ghibli’nin elinden çıkan 'Aşırıcılar (Kari-gurashi no Arietti)'ın yönetmenliğini daha önce aynı stüdyodan çıkan filmlerde de görev alan genç yönetmen Hiromasa Yonebayashi yapıyor. Animasyonun senaryosu ise, Mary Norton’ın çoksatan The Borrowers isimli fantastik çocuk romanından Hayao Miyazaki tarafından uyarlandı. Şu ana kadar 17 uzun metraj animasyonda imzası bulunan Ghibli’nin Küçük Denizkızı Ponyo (Gake no ue no Ponyo)'dan sonraki bu son çalışması, insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan minik boyutlardaki bir grup insanın, Aşırıcılar’ın küçük ama görkemli hayatlarını anlatıyor. Yıl 2010, yer Tokyo. sadece 10 cm. boyunda olan Aşırıcılar adı verilen ve insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan bir grup minik insandan biri olan 12 yaşındaki Sho, annesinin eskiden çocukluğunun geçtiği eve gelir. Fakat burada bir kedinin çalıların arkasındaki bir şeye saldırmasına tanık olur. Daha sonra bir karganın saldırısına uğrayan kedinin peşinden merakla giden Sho, bir Aşırıcı olan Arrietty ile tanışır. O gece, Arrietty’nin babası Pod küçük kızına nasıl şeker aşırdıklarını göstermek için onu döşemenin üstüne çıkarır. O sırada Arrietty, Sho’nun uyanık olduğunu fark edip elindeki küp şekeri düşürür. Sho her ne kadar korkmalarına gerek olmadığını söylese de, Pod yine de taşınmaları gerektiğine karar verir...

Animasyon, Macera, Aile

The Secret World of Arrietty
Aşırıcılar (2010) 7.7
Y: Hiromasa Yonebayashi
O: Moises Arias, Bridgit Mendler, David Henrie, Will Arnett
T: Animasyon, Macera, Aile
Quantum of Solace007 James Bond: Quantum of Solace (2008)

Quantum of Solace - 007 James Bond: Quantum of Solace (2008)

İşle özel hayatta yaşanan bir ihaneti birbirine karıştırmamak pek de kolay olmasa gerek. Vesper, 007 ‘nin sevdiği kadındır ve onun tarafından aldatılmıştır. Ancak elinde bir son görev vardır ve bu görevi yerin getirirken meseleleri kişisel boyuta taşımadan profesyonelce hareket etmek zorundadır. Gerçeğin peşinde sorgulamadayken Bond, Mr White’ı sorguya çeker ve Vesper’a şantaj yapanı bulmak ister. Ancak altında karmaşık bir şebeke işi yatmaktadır. James Bod maceraları aynı hızı ile devam ediyor.

Aksiyon, Macera

Quantum of Solace
007 James Bond: Quantum of Solace (2008) 6.7
Y: Marc Forster
O: Daniel Craig, Olga Kurylenko, Mathieu Amalric, Judi Dench
T: Aksiyon, Macera
The Lion KingAslan Kral (1994)

The Lion King - Aslan Kral (1994)

Vahşi Afrika’da henüz yeni doğan bir aslan doğaya egemen düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme tanıklık etmek üzeredir. Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir. Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir. Birbirinden renkli karakterleriyle ve gittikçe daha dokunaklı bir hal alan öyküsüyle yakın dönem animasyon klasiklerinden biri olan Aslan Kral, müziklerini yapan Hans Zimmer’a da bir Oscar kazandırmıştı.

Animasyon, Macera, Dram

The Lion King
Aslan Kral (1994) 8.5
Y: Roger Allers, Rob Minkoff
O: Matthew Broderick, Jonathan Taylor Thomas, James Earl Jones, Jim Cummings
T: Animasyon, Macera, Dram
Krull (1983)

Krull (1983)

Uzak bir zamanda, uzak bir evrende, Krull gezegeni kuşatma altındadır. Katillerin lideri "Canavar" tarafından kaçırılan Prenses Lyssa, Kara Kale'de tutsaktır. Prens Colwyn, prensesi kurtarmak ve Krull gezegeninin tek kurtuluş umudu, doğaüstü bir gücün anahtarı olan sihirli Glaive'i ele geçirmek için yola çıkar. Prens Colwyn, Zümrüt Kahin, Muhteşem Büyücü Ergo ve Tek Gözlü Rell'in yardımlarıyla, Katillerin ölümcül ışın mızraklarına, büyüleyici güzellikteki Vella ve Kara Dul'un saldırılarına karşı koyar...bir destan, fantastik bir macera. Krull tüm ailenizi büyüleyecek.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Krull (1983) 6
Y: Peter Yates
O: Ken Marshall, Lysette Anthony, Freddie Jones, Francesca Annis
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Only the ValiantTek Yiğit (1951)

Only the Valiant - Tek Yiğit (1951)

Gregory Peck'in oynadığı iyi bir western. Yerlilere karşı bir avuç süvarinin direnişini anlatırken, karakterleri betimlemesiyle de iyi bir film.

Macera, Kovboy

Only the Valiant
Tek Yiğit (1951) 6.5
Y: Gordon Douglas
O: Gregory Peck, Barbara Payton, Ward Bond, Gig Young
T: Macera, Kovboy
The Great WallÇin Seddi (2016)

The Great Wall - Çin Seddi (2016)

Çin Seddi dünyanın en büyüleyen ve gizemli yapılarından biridir. Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan bu savunma hattının Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak Yimou imzalı film seddin aslında çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor. Matt Damon da günü kurtarmak için savaşan karakterlerden biri olarak öne çıkıyor.

Aksiyon, Macera, Fantastik

The Great Wall
Çin Seddi (2016) 5.9
Y: Yimou Zhang
O: Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Looney Tunes: Back in ActionLooney tunes - Maceraya devam (2003)

Looney Tunes: Back in Action - Looney tunes - Maceraya devam (2003)

Looney Tunes serisinin devamı olan bu filmde, insanlarla aynı hayatı sürdükleri bir evrende Daffy Duck, ikinci plana düşmekten usanıp Hollywood stüdyolarındaki işinden istifa eder. Bugs Bunny’nin, sürekli olarak ön plana çıkarak tüm dikkatleri kendi üzerinde toplamasından yana mutsuzdur. Warner Bros'un mizah duygusu pek gelişmemiş olan Komedi Başkan Yardımcısı Kate Houghton, sözleşmeyi sonlandırsa da dublör olmak hayali ile yaşayan, güvenlik görevlisi DJ Drake’i, onun peşinden gitmesi için görevlendirir. Daffy, kendisini ansızın, ünlü bir film yıldızı olan babası Damian Drake’in kayıp “Mavi Maymun Elmas”ını aramak isteyen DJ ile bir takım olmuş halde bulur ve birlikte yolculuğa çıkarlar. Damian Drake, filmlerinde çoğunlukla tatlı dilli bir casusu canlandırırken, onun gerçek hayatta da bir casus olduğunu keşfederler. Üstelik kaçırılmıştır. Çok geçmeden muhteşem ikili Amerika’dan Afrika’ya kadar tüm dünyayı dolaşırlarken, stüdyo yönetmeni ile Bugs Bunny de, Daffy’nin Hollywood’daki kariyerine geri dönmesi için onu ikna edebilmek adına ateşli bir biçimde peşlerinde koşmaktadırlar.

Animasyon, Macera, Komedi

Looney Tunes: Back in Action
Looney tunes - Maceraya devam (2003) 5.8
Y: Joe Dante
O: Brendan Fraser, Jenna Elfman, Steve Martin, Timothy Dalton
T: Animasyon, Macera, Komedi
Island of Lost SoulsKayıp Ruhlar Adası (1932)

Island of Lost Souls - Kayıp Ruhlar Adası (1932)

Kazazede gemici Edward Parker bir adaya çıkarak hayatını zor kurtarır. Bu ada Doktor Moreau isimli eksantrik ve çılgın bir bilim adamının yönettiği tuhaf ve esrarlı bir yerdir. Parker kendisini gelip kurtaracak gemiyi bekleyedursun, Doktor onu kızı Lota'yla evlendirme planları yapmaktadır.Adanın yerlileri ve Moreau'nun adamları, hayvanla insan arası özellikler taşıyan esrarengiz görünüşlere sahiptir. Aslında çılgın bilim adamının kendi öz kızı da insandan çok panteri andırmaktadır. Kaptan Davies yönetiminde bir geminin adaya gelmesiyle işler daha da karışacak, hiç işlenmemiş olması gereken korkunç günahlar ortaya çıkacaktır.

Macera, Korku, Romantik

Island of Lost Souls
Kayıp Ruhlar Adası (1932) 7.6
Y: Erle C. Kenton
O: Charles Laughton, Richard Arlen, Leila Hyams, Bela Lugosi
T: Macera, Korku, Romantik
Journey to AgarthaHoshi o ou kodomo (2011)

Journey to Agartha - Hoshi o ou kodomo (2011)

Bir gün, Asuna isimli bir genç kız, babasından hatıra kalan kristal radyodan (pil ya da benzeri elektrik ihtiyacı olmadan, radyo dalgalarını enerjiye çevirerek çalışan bir tür radyo) gizemli bir ses duyar. Birinin şarkı haline getirilmiş kalp sesine çok benzeyen bu sesi asla unutamaz. Asuna, en sevdiği dağ sığınağına giderken garip bir yaratığın saldırısına uğrar ve Shun isimli genç bir adam tarafından kurtarılır. Shun Asuna'ya, “Agartha” denilen uzak bir yerden geldiğini, birisiyle tanışmak istediği ve görmek istediği bir şey olduğu için yeryüzüne çıktığını söyler. Asuna ve Shun yakınlaşmaya başlarlar ancak Shun aniden ortadan kaybolur ve Asuna onu bulamaz. Bundan sonra ise Asuna kötü haberleri işitir… Her ne kadar kabullenmek istemese de, okulda yeni sınıf öğretmeni olan Bay Morisaki'den mitolojik yeraltını öğrenir. Yeryüzü sırlarının gizlendiği ve dileklerin kabul edildiği bu yerin birçok isminden bir tanesi de Agartha'dır. Hemen sonra, Asuna'nın şüpheli bazı adamlar tarafından takip edilmesinden önce, Shun'a tıpatıp benzeyen genç bir erkek ortaya çıkar. Şüpheli adamlar, genç erkeğin elinde bulundurduğu ve Agartha'yı açan anahtarın peşindedir. Agartha'nın kapısı, köşeye sıkışan genç erkek ve Asuna'nın önünde açılır. Asuna, şüpheli adamların liderinin aslında vefat etmiş eşine yeniden kavuşabilme umuduyla Agartha'yı arayan Bay Morisaki olduğunu; genç erkek Shin'in ise Shun'un erkek kardeşi olduğunu öğrenir. Agartha'nın girişi gözleri önünde yer alırken Asuna kararını verir: “Shun'u bir kez daha görmek istiyorum.” Asuna, Bay Morisaki ve Shin, kalplerindeki duygularla efsaneler diyarına doğru yola koyulurlar…

Animasyon, Macera, Dram

Journey to Agartha
Hoshi o ou kodomo (2011) 7.3
Y: Makoto Shinkai
O: Hilary Haag, Corey Hartzog, Leraldo Anzaldua, David Matranga
T: Animasyon, Macera, Dram
Jack Reacher: Never Go BackJack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Jack Reacher: Never Go Back - Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016)

Lee Child'ın Never Go Back kitabından uyarlanacak Jack Reacher 2'nin başrolünde yine Tom Cruise'u izleyeceğiz. Film eski ordu üssüne geri dönen Jack Reacher'ı konu alacak. Ancak Reacher geri döndüğünde eski binbaşının casuslukla suçlandığını öğrenecek. Binbaşının suçsuz olduğunu bilen Reacher ona kurulan komployu ortaya çıkarmak için suçluların peşine düşecek.

Aksiyon, Macera, Suç

Jack Reacher: Never Go Back
Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016) 6.3
Y: Edward Zwick
O: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh
T: Aksiyon, Macera, Suç
PassengersUzay Yolcuları (2016)

Passengers - Uzay Yolcuları (2016)

Uzaydan eve dönüşteki rutin dönüş sırasında iki yolcu, gemilerinin arızası sonucunda uykularından 90 yıl erken uyandırılmıştır. Uçakta bulundukları lüks ve şaşalı yaşam ile hayatta kalan Jim (Chris Pratt) ve Aurora (Jennifer Lawrence) yavaş yavaş birbirlerine aşık olmaya başlarlar, fakat geminin ölümcül bir tehlike içinde olduğunu ve gemide kalan diğer 5000 uyuyan yolcuğu kurtarma çabasına girince bu durumu da ikisi reddetme iddiasına girmiştir. Gö

Macera, Dram, Romantik

Passengers
Uzay Yolcuları (2016) 7
Y: Morten Tyldum
O: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Andy Garcia
T: Macera, Dram, Romantik
Only Angels Have WingsMelekler Kanatlı Olur (1939)

Only Angels Have Wings - Melekler Kanatlı Olur (1939)

Bonnie Lee (J.Arthur) gemisini beklerken Güney Amerika'da küçük bir havaalanına uğrar. Kaptan pilot Geoff Carter (C. Grant) posta uçaklarına ait bu küçük havaalanının yöneticisidir. Tehlikeli ve sisli havalarda da yapılan bu uçuşlarda kaza yaşanmasına ve ölümlerin gerçekleşmesine rağmen, yağışlı havalarda uçakların havalanmasına izin veren Geoff'ten pek hoşlanmasa da kısa sürede Geoff'in soğuk duruşu ve kararlı tavrından etkilenen Bonnie, şehirde bir süre daha kalmaya karar verir, en azından gemi tekrar gelene kadar. Bu arada posta pilotlarının arasına yeni bir isim daha katılır. Geçmişinde kötü hatıraları olan bu adamı kimse aralarına almak istemezken, en iyi arkadaşına rağmen -ki arkadaşının kardeşinin ölümüne sebep olmuştur bu adam- Geoff onu işe alır ve kimsenin uçmak istemediği kötü havalarda posta görevini ona verir. Kötü adamımız karısıyla birlikte gelmiştir. Judy ( Rita Hayworth) yani karısı yıllar önce Geoff'i terk eden sevgiliden başkası değildir. Geoff aynı şeyleri tekrar yaşamak istemediğinden Bonnie'nin ilgisine karşılık vermez önceleri ama varlığından da memnundur. Yine bir kötü hava uçuşu yapılacaktır. Göreve Geoff ve arkadaşı çıkacaklardır ama Bonnie korkutmak için eline aldığı tabancanın ateşlenmesiyle kazara Geoff'i kolundan vurur. Geoff'in yerine göreve kötü adam ve adamın düşmanı, Geoff'in arkadaşı birlikte giderler. Kaza olur ama bu sefer kötü adamımız uçağı terketmez. Ama Geoff'in arkadaşı ölür. Ölmeden önceyse kötü adamı affeder ve onu aralarına almaları gerektiğini söyler Geoff'e. Yeni bir uçuş daha olacaktır, Bonnie ise gemiye binmek için hazırlanmıştır. Geoff'in "kal" demesini bekler ve Geoff kendince cevap verir ona, yazı-turayla...

Macera, Dram, Kara-Film

Only Angels Have Wings
Melekler Kanatlı Olur (1939) 7.7
Y: Howard Hawks
O: Cary Grant, Jean Arthur, Richard Barthelmess, Rita Hayworth
T: Macera, Dram, Kara-Film
ThorThor 3D (2011)

Thor - Thor 3D (2011)

Thor bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahtı hırçın bir prensken, lider olmak hakkını kazanan bir süper kahramanın hikayesi...Destansı THOR macerası, günümüz dünyasındaki Marvel Evreni'nden, Asgard'ın mistik gerçekliğine kadar uzanıyor...Hikayenin merkezinde, düşüncesiz tavırları antik bir savaşı tekrar başlatan güçlü ama kibirli savaşçı Yüce Thor var. Sonuç olarak Thor, Dünya'ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının en tehlikeli kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya'yı istila etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyor...

Aksiyon, Macera, Fantastik

Thor
Thor 3D (2011) 7
Y: Kenneth Branagh
O: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
GoldenEye007 James Bond: Altın Göz (1995)

GoldenEye - 007 James Bond: Altın Göz (1995)

Pierce Brosnan durdurulamaz James Bond rolündeki ilk macerasında ekranı alev alev yakıyor. Güçlü bir uydu sistemi eskiden dost; şimdi düşman olan ellere geçtiğinde, dünyayı kendisini tek bir atışta yok edebilecek muhteşem bir uzay silahından kurtarabilecek tek kişi Ajan 007'dir!

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

GoldenEye
007 James Bond: Altın Göz (1995) 7.2
Y: Martin Campbell
O: Pierce Brosnan, Sean Bean, Izabella Scorupco, Famke Janssen
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
High SierraYüksek Zirve (1941)

High Sierra - Yüksek Zirve (1941)

Gangster Roy Earle, uzun bir hapishane döneminden sonra şartlı salıverilir. Yine de, Earle'nin suçlu yaşamını bırakmaya hiç niyeti yoktur. Aslında bu şartlı salıverilme, yeni ve büyük bir soygun planlayan eski bir arkadaş tarafından düzenlenmiştir.

Macera, Suç, Dram

High Sierra
Yüksek Zirve (1941) 7.6
Y: Raoul Walsh
O: Ida Lupino, Humphrey Bogart, Alan Curtis, Arthur Kennedy
T: Macera, Suç, Dram
The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedYüz yaşında camdan atlayıp kaybolan adam (2013)

The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared - Yüz yaşında camdan atlayıp kaybolan adam (2013)

Türkçe’ye “Yüz Yaşında Camdan Atlayıp Kaybolan Adam” ismiyle çevirilen Jonas Jonasson‘un romanından uyarlanan filmde, Emekliliğinden sonra huzurevinde hayatını idame ettiren ve 100. yaşının doğum günü partisine katılmak istemeyen fakat sonra uyuşturucu parası dolu bir çanta bulan Allan’ın başından geçen trajikomik olaylar silsilesini anlatıyor

Macera, Komedi

The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
Yüz yaşında camdan atlayıp kaybolan adam (2013) 7.1
Y: Felix Herngren
O: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg, Mia Skäringer
T: Macera, Komedi
Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed (2016)

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha'nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler'in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar'ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Assassin's Creed (2016) 6.8
Y: Justin Kurzel
O: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Enemy MineDüşmanımla Birlikte (1985)

Enemy Mine - Düşmanımla Birlikte (1985)

Bu muhteşem görsellikteki bilim kurgu macerasında, iki savaşçı Dünya ve Dracon Gezegeni arasındaki vahşi ve modern savaş sırasında, terkedilmiş, alevli bir gazegene zorunlu iniş yaparlar. İlk başta insan (Dennis Quaid) ve onun güvenilmez, uzaylı düşmanı (Louis Gossett, Jr.) birbirlerini yok etmeyi amaçlar. Fakat birbirleri ve diğer etkenlerle savaştıktan sonra, bu iki zor durumdaki pilot tek kurtulma şanslarının birbirlerine karşı duydukları nefretten kurtulmak olduğunu anlamaya başlarlar.

Aksiyon, Macera, Dram

Enemy Mine
Düşmanımla Birlikte (1985) 6.9
Y: Wolfgang Petersen
O: Dennis Quaid, Louis Gossett Jr., Brion James, Richard Marcus
T: Aksiyon, Macera, Dram
LeviathanVurgun (1989)

Leviathan - Vurgun (1989)

Melville´in gemisi Pequod´un Moby Dick´i kovaladığı sularda, insan, doğa ve makinenin ortak kaderleri Leviathan´da dile geliyor. Bu kolektif deneyimi belgeleyebilmek, insanoğlunun en eski mücadelesini hem balıkçıların hem de avın gözüyle aktarabilmek için, balıkçılarla filmciler arasında gidip gelen, atılıp tutulan, iplerle bağlı düzinelerce kamera kullanılmış. Filmin yazarı, yönetmeni, kurgucusu ve yapımcısı, antropolog-bilim insanı-sanatçı-sinemacı olan ve Harvard Üniversitesi´ndeki Duyusal Etnografya Laboratuvarı´nda çalışan Véréna Paravel ile Lucien Castaing-Taylor. İnsan, hayvan ve makineyi; güzeli ve korkuncu; yaşam ve ölümü olağanüstü bir biçimde görüntüye aktaran Leviathan, şimdiye dek izlediğimiz filmlerden çok farklı

Macera, Korku, Gizem

Leviathan
Vurgun (1989) 5.7
Y: George P. Cosmatos
O: Peter Weller, Richard Crenna, Amanda Pays, Daniel Stern
T: Macera, Korku, Gizem
Shrek 2Şrek 2 (2004)

Shrek 2 - Şrek 2 (2004)

İlk filmden sonra yaşananlara odaklanan Şrek 2, kahramanımız Şrek ve Prenses Fiona'nın balayından dönüşüyle başlar. İlk filmde Şrek türlü kötülüklere karşı olağanca gücüyle ve takdir edilesi bir cesaretle savaşmış, sonunda da başarılı olmuştu. En önemlisi ise güzeller güzeli prenses Fiona'nın kalbini kazanıp iç güzelliğinin önemli olduğunu fark etmişti. Mutlu bir yuva kuran ikili, Fiona'nın anne ve babasından bir yemek daveti aldıklarında büyük bir maceraya atılır. Şrek'in tüm ısrarlarına rağmen yemeğe gitmek zorunda kalan ikili, saraya vardıklarında herkesi şaşkınlığa düşürür, çünkü Fiona'nın anne ve babası, damatlarının bir ogre olduğundan habersizdir!

Animasyon, Macera, Komedi

Shrek 2
Şrek 2 (2004) 7.2
Y: Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon
O: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews
T: Animasyon, Macera, Komedi
Samurai III: Duel at Ganryu IslandSamuray 3 (1956)

Samurai III: Duel at Ganryu Island - Samuray 3 (1956)

Miyamoto Musashi, mütevazı ve basit bir hayat yaşamak için her şeyden uzaklaşarak bir köye taşınmıştır. Savaştan uzak bu köyde huzur dolu bir yaşamı tercih eder. Köye yerleşmesinin ardından, köylülere haydutlara karşı savunma sanatlarını öğretmeye başlamıştır.Bu sıralarda da, Musashi'nin izini süren, Musashi'ye deli gibi aşık olan Otsu köye gelir. Tabi o köyde olduğunu söyleyen de Sasaki Kojiro'dur. Söylemesinin sebebide, Musashi'yi zayıf düşürmektir. Ve Musashi'nin can düşmanı Sasaki Kojiro'da ardından köye ayak basacaktır. Ve aralarında verdikleri bir yıl sonra ki dövüş sözüde yerine gelecektir.Düello bir adada yapılarak, hem en önemli hem de kazananın önemli olmadığı bu mücadele sonunda başlar.

Aksiyon, Macera, Biografi

Samurai III: Duel at Ganryu Island
Samuray 3 (1956) 7.8
Y: Hiroshi Inagaki
O: Kôji Tsuruta, Toshirô Mifune, Kaoru Yachigusa, Michiko Saga
T: Aksiyon, Macera, Biografi
Rogue One: A Star Wars StoryRogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)

Rogue One: A Star Wars Story - Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)

Bir grup beklenmedik kahraman, İmparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Rogue One: A Star Wars Story
Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016) 8.3
Y: Gareth Edwards
O: Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk, Donnie Yen
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Robinson Crusoe on MarsRobinson Crusoe Mars (1964)

Robinson Crusoe on Mars - Robinson Crusoe Mars (1964)

Kumandan Kit Draper ve Albay Dan McReady bir keşif görevi için uzay gemileriyle birlikte Mars yörüngesinde turlamaktadır. Kendilerine doğru gelen bir meteordan kaçmak için gerçekleştirdikleri manevra yüzünden gemiyi terk etmek zorunda kalırlar ve ayrı kapsüllerde Mars’a iniş yaparlar. Mars’ın sıcaklığı insan yaşamına uygun olmakla birlikte hava insanın ancak çok kısa bir süre soluyabileceği kadar incedir. Kit Draper kısıtlı oksijeni ve yiyeceği ile bir hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da takım arkadaşı McReady’i aramaktadır. Bir süre sonra korkunç gerçekle yüzyüze gelir. Mcready’nin kapsülü iniş sırasında parçalanmış ve Albay ölmüştür. Kit Draper bu yabancı gezegende yalnızlıktan çıldırmak üzere iken gezegeni sömüren bir ırkın köle olarak çalıştırdığı “Cuma” ile karşılaşır ve macera başlar…

Macera, Bilim-Kurgu

Robinson Crusoe on Mars
Robinson Crusoe Mars (1964) 6.7
Y: Byron Haskin
O: Paul Mantee, Victor Lundin, Adam West, The Woolly Monkey
T: Macera, Bilim-Kurgu
Romancing the StoneAmazon'da Fırtına (1984)

Romancing the Stone - Amazon'da Fırtına (1984)

Romantik kitaplar yazan Joan (Kathleen Turner), Güney Amerika’daki kardeşinin kaçırıldığını öğrenir. Şayet paha biçilmez bir taşın yerini gösteren haritayı getirmezse kardeşi öldürülecektir. Joan da yanına maceraperest Jack’i katarak, inanılmaz bir serüvenin ortasında bulur kendini...

Aksiyon, Macera, Komedi

Romancing the Stone
Amazon'da Fırtına (1984) 6.9
Y: Robert Zemeckis
O: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Zack Norman
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Who's Singin' Over There?Şarkı Söyleyen Kim? (1980)

Who's Singin' Over There? - Şarkı Söyleyen Kim? (1980)

Tarih 5 Nisan 1941… Savaşın kapısında olduğu karışıklık içindeki Sırbistan topraklarında, Belgrad’a gitmek üzere otobüs bekleyen bir savaş gazisi, iki çingene, bir Nazi sempatizanı, bir şarkıcı, bir hastalık hastası, bir avcı ve yeni evli bir çift. Bu kozmopolit güruha bir nevi önderlik eden paragöz ama aynı zamanda da prensip sahibi otobüs işletmecisi ve oğlu. Bu garip tayfanın hâlihazırda kendi başlarına açacakları dertlerden başka bir de savaşı bekleyen tedirgin Sırbistan insanıyla yaşayacakları münasebetlerden ortaya çıkacak huzursuzluklar söz konusu olunca; Belgrad’a kadar giden bu uzun ve çetrefilli yol bir şetaret havasına bürünüyor. "Underground" filminin senaristi ve oyun yazarı Dusan Kovacevic ve Sırp yönetmen Slobodan Sijan imzalı "Ko to tamo peva", 1981 yılında Cannes Film Festivali'nin Un Certain Regard bölümünde gösterilmiş başarılı bir hiciv sineması örneğidir. İkinci Dünya Savaşı'nda Almanlar'ın Yugoslavya'ya girdiği tarihten bir gün önce kırsaldan Belgrad'a yapılan otobüs yolculuğunu birbirinden renkli karakterlerle anlatırken çingene müzisyenlerin şarkılarıyla ayrı keyif vermektedir. Sırplar'ın klasiğimiz diyerek sahiplendikleri "Who Sings Over There", 1996 yılında Yugoslavian Board of the Academy of Film Art and Science tarafından tüm zamanların en iyi Sırp filmi seçilmiştir.

Macera, Komedi, Dram

Who's Singin' Over There?
Şarkı Söyleyen Kim? (1980) 8.9
Y: Slobodan Sijan
O: Pavle Vuisic, Dragan Nikolic, Danilo 'Bata' Stojkovic, Aleksandar Bercek
T: Macera, Komedi, Dram
ExplorersGenç Astronotlar (1985)

Explorers - Genç Astronotlar (1985)

Joe Dante’nin fantastik filminde çocuk yaşta bir Ethan Hawke ile erkenden bu dünyayı terk eden River Phoenix rol alıyor. Aklını uzaylılara takmış bir çocuk olan Ben Crandall (Ethan Hawke), arkadaşları Wolfgang (River Phoenix) ve Darren (Jason Presson) ile rüyasında gördüğü devre levhasını gerçekleştirmeye kalkınca bir keşifte bulunur. Ellerinde, bir yıldız gemisinin altyapısı vardır. Üç arkadaş, ev laboratuvarlarında ThunderRoad / Gök Gürültüsü Yolu adını verdikleri gemiyi yapıp yola koyulurlar. Hedefleri, Ben’in bulmayı umut ettiği uzaylılardır. Ama acaba onlar da göründükleri gibi midir? Joe Dante’nin filmi The Explorers / Genç Astronotlar’ın küçük ayrıntıları dikkat çekiyor: ‘Konuşan’ fare, Wolfgang’in tuhaf ailesi, çocukların telsiz kullanması, çiklet çiğneyen köpek, Ben’in vasiyetnamesini yazması gibi. Ama esas cazibe noktası, biri şimdi saygın bir oyuncu olan, öteki ise ne yazık ki bu dünyadan pek genç yaşta ayrılmış iki oyuncusunun varlığı: Ethan Hawke ve River Phoenix. Bir de uzaylılar var, tabii.

Macera, Komedi, Aile

Explorers
Genç Astronotlar (1985) 6.6
Y: Joe Dante
O: Ethan Hawke, River Phoenix, Bobby Fite, Bradley Gregg
T: Macera, Komedi, Aile