Macera Filmleri İzle

GoldAltın (2016)

Gold - Altın (2016)

Şanssız adam olan Kenny Wells bir jeolog olan Michael Acosta ile ekip olup Endonezya’nın keşfedilmemiş ormanlarında altın aramaya koyulur. Altın bulmak zordur fakat altını Wall Street'in en güçlü kurumları arasında elinde tutmak daha da zor olacaktır. Başrollerini Matthew McConaughey , Édgar Ramírez ve Bryce Dallas Howard’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Stephen Gaghan üstleniyor. Gerçek bir hikâyeden esinlenen filmin senaryosunu Patrick Massett ve John Zinman kaleme aldı.

Macera,Dram,Gerilim

Gold
Altın (2016) 6.5
Y: Stephen Gaghan
O: Matthew McConaughey,Edgar Ramírez,Bryce Dallas Howard,Corey Stoll
T: Macera,Dram,Gerilim
The Parent TrapKomik Tuzak (1998)

The Parent Trap - Komik Tuzak (1998)

Hallie,Kaliforniyalı eğlenceli bir kızdır.Annie ise Londralı bir asildir!Hiçbir ortak noktası olmayan bu ikili tesadüfen yaz kampında karşılaşırlar ve aslında çok önemli bir ortak özellikleri olduğunu keşfederler...Onlar tek yumurta ikizleridir.Şimdi tek amaçları tüm hünerlerini kullanıp anne ve babalarını biraraya getirmektir!

Macera,Komedi,Dram,Aile,Romantik

The Parent Trap
Komik Tuzak (1998) 6.4
Y: Nancy Meyers
O: Lindsay Lohan,Dennis Quaid,Natasha Richardson,Elaine Hendrix
T: Macera,Komedi,Dram,Aile,Romantik
Sullivan's TravelsSullivan’ın Öyküsü (1941)

Sullivan's Travels - Sullivan’ın Öyküsü (1941)

John Sullivan (Joel McCrea) hafif eğlencelik filmlerin unutulmaz yönetmeni iken artık çizgi değiştirmeye karar vermiş ve yoksul insanların, ezilmiş kişilerin sorunlarını anlatmaya heveslenmiştir. Ancak yine de ilk denemesindeki sonuç kendisini tatmin etmez. Fakir ve aç insanların sorunlarını yeterince anlayamadığını düşünmektedir. Bunu nasıl halledeceğini düşünürken çözümü bulur: fakir insanları anlamak için onlardan biri olması gerekmektedir. Sullivan, tüm servetini bir süreliğine bırakır ve gerçek bir fakir gibi yaşamak için cebinde beş parası olmadan yollara düşer. Acaba elinde hiçbir şey olmadan yaşamayı becerebilecek midir? Sullivan'ın öyküsü, üzerinden geçen 68 yıla rağmen hiçbir şekilde yabancı gelmeyen bir “yazar sendromu” öyküsü. Benzer filmleri hemen düşünelim ve 1980 yılından Stardust Memories’i, 1990dan Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni'ni ve ertesi seneden Barton Fink'i alıp bakalım. Bu üç adet “böyle gitmez hacı” öyküsü -ki hepsi şahanedir- yazar kişilerin gidişattan hoşnut olmama durumları ve sonrasında yaşadıkları sancılara odaklanıyordu. Ancak Sullivan’ın hikayesinin en büyük farkı, yazarın direkt olarak farklı bir karaktere bürünüp çözümü doğal olarak yakalama isteğinden geliyor. Ha geliyor gelmesine ama, Sullivan bu yolculuklarda hayatın anlamını mı keşfediyor, yoksa her şeyi yüzüne gözüne mi bulaştırıyor, bu da filmin cevaplamaya çalıştığı bir soru.

Macera, Komedi, Dram

Sullivan's Travels
Sullivan’ın Öyküsü (1941) 8.2
Y: Preston Sturges
O: Joel McCrea, Veronica Lake, Robert Warwick, William Demarest
T: Macera, Komedi, Dram
Shanghai NoonŞangay'lı Kovboy (2000)

Shanghai Noon - Şangay'lı Kovboy (2000)

Cho Wang bir Çin İmparatorluğu gardiyanıdır. Bir gün ülkenin en önemli simalarından biri olan Pei-Pei, kaçırılır. Wang'ın görevi ise onu geri getirmektir. Arayış esnasında büyük ekibini kaybeden Wang, kendisini yokluğun ortasında bulur. Son derece nevrotik bir hırsızla tanışır. Hırsızın adı Roy O'Bannon'dır. İkisi de birbirinden zıpçıktı olan bu karakterlerin başına ardı ardına ilginç olaylar gelecektir.

Aksiyon, Macera, Komedi

Shanghai Noon
Şangay'lı Kovboy (2000) 6.6
Y: Tom Dey
O: Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu, Brandon Merrill
T: Aksiyon, Macera, Komedi
JawsJaws - Denizin Dişleri (1975)

Jaws - Jaws - Denizin Dişleri (1975)

Dolunay... Issız bir kumsal... Genç bir kadın... Denizin acımasız dişleri korku salmaya başlıyor...Steven Spielberg, bütün zamanların en çok bilinen macera-gerilim filmlerinden biri olan bu klasiği yönetti.Gözü doymayan dev bir beyaz köpek balığı Amity Adası halkına dehşet saçmaktadır. Bir polis şefi (Roy Scheider), yaşlı bir köpek balığı avcısı (Robert Shaw) ve bir okyanus bilimci (Richard Dreyfuss) bu canavarı durdurma kararı alır. Steven Spielberg'in yönetimindeki bu gişe rekortmeni film, Peter Benchley tarafından yazılan romandan uyarlanmıştı. John Williams'ın ürpertici müziği ise unutulmazlar arasındaki yerini hala koruyor.

Macera, Dram, Gerilim

Jaws
Jaws - Denizin Dişleri (1975) 8.1
Y: Steven Spielberg
O: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary
T: Macera, Dram, Gerilim
The Blue MaxMavi Max (1966)

The Blue Max - Mavi Max (1966)

1918 yılında, I. Dünya Savaşı'nın sonuna doğru, aşağı tabakadan gelmiş bir piyade onbaşısı olan Bruno Stachel (George Peppard) savaş pilotu olarak henüz yeni kurulmuş olan hava kuvvetlerine geçer. Hırslı bir insan olan Bruno Stachel herbiri birer aristokrat olan diğer pilotların hassasiyetlerini çiğnemek ve o devirde çok önem verilen şövalyelik kurallarını hiçe saymak pahasına da olsa herkesten daha fazla düşman uçağı düşürerek ülkenin en itibarlı ve yüksek madalyası olan "Blue Max" nişanını alır. General Kont von Klugermann (James Mason) halkın morale ihtiyacı olduğu bir zamanda bunun iyi bir propaganda malzemesi olacağını sezer ve artık teğmen olan Bruno Stachel'e tam desteğini verir. General Klugermann artık bir kahraman olan Bruno'nun ülke çapındaki popülaritesini alabildiğine kullanır,hatta bu uğurda teğmenin Kontes von Klugermann (Ursula Andress) ile ilişkisine bile göz yumar.Stachel'ın aşırı hırsı Blue Max madalyasını almakla dinmez, savaşın kaybedilmesinin kaçınılmaz olduğunu bilen Kontesin beraberce İsviçre'ye kaçma teklifini onun onurunu kıracak bir biçimde reddeder. Kontesin üst makamlara yaptığı şikayet ile önceden yapmış olduğu bir hata nedeniyle Stachel'ın divanı harbe çıkarılma ihtimali doğunca, kendi yarattığı kahramanın aşağılanmasını göze alamayan general von Klugermann onun henüz denenmemiş yeni bir uçakla uçmasına izin verir ve beklediği son hemen gelir, uçak yere çakılır ve Stachel onurlu bir Alman subayı olarak ölür.

Macera, Dram, Savaş

The Blue Max
Mavi Max (1966) 7.1
Y: John Guillermin
O: George Peppard, James Mason, Ursula Andress, Jeremy Kemp
T: Macera, Dram, Savaş
Belle & Sebastian: The Adventure ContinuesSebastian Sevgili Dostum (2015)

Belle & Sebastian: The Adventure Continues - Sebastian Sevgili Dostum (2015)

Belle ve Sebastian'ın devam macerası,1945 sonbaharında, savaşın bitişinin ardından yapılan kutlamalarla başlıyor. Sebastian büyümüş, 10 yaşına gelmiştir. Değişmeyen tek şey ise Angelina'yı beklediği gerçeğidir. Ancak bir uçak kazasında ormanın derinliklerinde kaybolan Angelina geri dönmez. Tüm kasaba umudunu kaybetse de aralarından sadece birinin, Sebastian'ın dedesinin, bir umudu vardır. Ona göre, tanıdığı Peter adında bir adam Angelina'yı bulmalarına yardım edebilecektir. Fakat onu kurtarmadan önce çocuk ve köpeğinin birçok tehlikeye göğüs germesi ve bir sırla karşılaşması gerekecektir. Belle ve Sebastian'ın hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir sır...

Macera, Aile

Belle & Sebastian: The Adventure Continues
Sebastian Sevgili Dostum (2015) 6.4
Y: Christian Duguay
O: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Thierry Neuvic, Margaux Chatelier
T: Macera, Aile
The Wind and the LionRüzgarın Sesi (1975)

The Wind and the Lion - Rüzgarın Sesi (1975)

Theodore Roosevelt'in 1933'deki ABD başkanlık seçimini henüz kazandığı dönemde Fas'ta Eden Perdicaris (Candice Bergen) adlı Amerikalı bir kadın ile 2 çocuğu kaçırılır. Kadını kaçıran, Mulai Ahmed er-Resuli (Sean Connery) adlı bir Berberi kabile şefidir. O sıralar Fas krallığını aralarında paylaşmış olan Fransız, İngiliz ve Almanlar bu kaçırma hadisesinden rahatsız olurlar. Çünkü bu olayı milli bir onur meselesi haline dönüştüren Roosevelt'in Fas'a asker göndererek, oradaki pastaya ortak olmasından çekinmektedirler. Gerek dağlarda gerekse çölde göçebe gibi dolaşan Berberi şefin izi bir türlü bulunamayınca, Resuli'nin yeğeni olan Fas sultanından yardım alma ihtiyacı hissedilir. Diğer taraftan, aradan geçen uzun süre içinde Bayan Perdicaris ile çocukları ise Resuli'nin yaşam biçimine alışacak, kaçırma olayı giderek gönüllü bir rehinelik olgusuna dönüşecektir.

Aksiyon, Macera, Dram

The Wind and the Lion
Rüzgarın Sesi (1975) 7
Y: John Milius
O: Sean Connery, Candice Bergen, Brian Keith, John Huston
T: Aksiyon, Macera, Dram
Wrath of the TitansTitanların Öfkesi (2012)

Wrath of the Titans - Titanların Öfkesi (2012)

Zeus yarı insan yarı tanrı oğlu Perseus, canavar Kraken'i destansı bir şekilde alt ettikten 10 yıl sonra daha sakin bir hayat sürdürmek ve 10 yaşındaki oğlu Helius'a bakmak için bir balıkçı kasabasına yerleşir. Fakat bu arada Tanrılar ve Titanlar arasındaki güç yarışı gittikçe kızışmaktadır. Tanrılar Zeus, Hades ve Poseidon, vahşi ve zalim Titan babaları Kronos'u yıllar önce Tartarus'un bekçiliğini yaptığı yer altına göndermişlerdi. Fakat şimdi Tanrılar Zeus'a karşı Kronos ile birleşerek onun yenilmez ve sonsuz güçlerine meydan okumaya hazırlanıyorlar... Perseus şimdi kendi oğlu Ares ve kardeşi yeraltı Tanrısı Hades'in kurduğu oyunla tuzağa düşen Zeus'u kurtarmak için yeniden sahnede... Türkiye'de 30 Mart 2012'de gösterime girecek filmin yönetmenliğini Jonathan Liebesman yapıyor.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Wrath of the Titans
Titanların Öfkesi (2012) 5.8
Y: Jonathan Liebesman
O: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Édgar Ramírez
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
The Far CountryAlaska Fatihi (1954)

The Far Country - Alaska Fatihi (1954)

Sert kenarlı bir sığır yetiştiren yıldızı James Stewart, yazar Borden Chase, ve yönetmen Anthony Mann, Uzak Ülke (1955) özellikleri Stewart üçüncü işbirliği öncü bir maden kenti ele geçirmek için tehdit bozuk güçlerin ağına düşmüştür alır madenci döndü. Bildiğim kadarıyla batı Batı alabilirsiniz Dawson Yukon çevresi Stewart'ın loner Jeff ekstremite maç ortağı Ben onun yakın bir ilişki Jeff insanlığın tek işaretidir. Jeff bir trajedi sonra onun yollarını yeniden düşünebiliriz, ama itibarsız cadde üzerinden intikam topluluk katıldı. Chase, toplumun değer kazandıran olsa da, düzgün bir şekilde altın gözlem ile yiyicilik için potansiyel özetliyor "bir adam deli." , O onun sürekli bir dürtü ile hareket entegre etmek yerine, kendini yaşayan olarak daha bilinçli, Stewart ile birlikte Mann diğer renk western daha stilize, film, Stewart ve onun çevresi arasındaki disjunction vurgulayarak, arka planında ve konumu çekim ile arkadan projeksiyon intersperses. Stewart, "iyi kadın" ahlaki kurtuluş ve ilişki şematik olabilmesine rağmen, ironik, bazen opak diyalog, çarpıcı ama biraz off-kilter görsellerin aynı öz-farkındalık koyu mizahi ile Uzak Ülke eylem enjekte eder

Macera, Dram, Romantik

The Far Country
Alaska Fatihi (1954) 7.3
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Ruth Roman, Corinne Calvet, Walter Brennan
T: Macera, Dram, Romantik
Nim's IslandMacera Adası (2008)

Nim's Island - Macera Adası (2008)

Nim’in Adasında her an herşey olabilir. Burası hayal gücünün coştuğu, maceraların hüküm sürdüğü egzotik bir adadır. Burada Nim adlı (Abigail Breslin) özgür ruhlu ve enerjik bir genç kız yaşar. Çevresi egzotik hayvan dostlarıyla doludur. İlhamını efsanelerden ve kitaplarından alır. Favori edebiyat kahramanı, dünyanın en büyük maceraperesti olan Alex Rover’dır. Yaşadığı tropik ada tehdit altına girince yardım etmesi için kahramanına başvurur.Ancak Nim’in bilmediği bir gerçek vardır. Çok sevdiği Rover kitapları serisinin ünlü yazarı Alexandra Rover (Jodie Foster) aslında bir kadındır. Üstelik büyük kentteki apartman dairesinde doğadan çok uzakta tek başına yaşamaktadır. Korkak, çekingen ve yüreksiz bir insandır. Nim’den gelen mesaj üzerine dünyanın ücra köşesindeki bu adaya hiç istemeden gitmek zorunda kalır. Heyecanlı bir kişiliği olan Nim artık hayatının en büyük macerasıyla yüz yüzedir. Her ikisi aradığı cesareti Alex Rover karakterinin hayali yiğitliğinden alırken Nim’in Adasını kurtarmak için ihtiyaç duydukları gücü birbirlerinden alacaklardır...devamı

Macera, Komedi, Aile

Nim's Island
Macera Adası (2008) 6
Y: Jennifer Flackett, Mark Levin
O: Abigail Breslin, Jodie Foster, Gerard Butler, Michael Carman
T: Macera, Komedi, Aile
Ladyhawke (1985)

Ladyhawke (1985)

Navarre ile Isabau, Isabau'ya uymutsuzca bir aşk ile bağlanan başrahibin 'karanlık güçlerle' anlaşarak okuduğu bir lanet ile bağlanmış durumda: Navarre geceleri kurda dönüşürken, Isabau gündüzleri bir şahine dönüşüyor. Navarre lanetin kalkması için başrahibi öldürmek gerektiğini düşünür. Ve bu amacında yardımcı olabilecek olan 'Fare' Gaston'u hapisten kaçtığı için kovalayan askerlerden kurtarır.

Macera, Dram, Fantastik

Ladyhawke (1985) 7
Y: Richard Donner
O: Matthew Broderick, Rutger Hauer, Michelle Pfeiffer, Leo McKern
T: Macera, Dram, Fantastik
Never Say Never Again007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

Never Say Never Again - 007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983)

SPECTRE isimli terörist bir organizasyon dünyanın sonunu getirmek konusunda tehditler savurmaktır etrafına. Örgütün elindeki nükleer silahlar, tüm dünyayı korkutacak kadar ölümcüldürler. İngiliz Gizli Servisi MI6, bu konuda en gözde ajanı olan 007 James Bond'u görevlendirecektir. James Bond ve teröristler arasında amansız bir mücadele başlayacaktır. Filmin Bond kızı olarak Kim Basinger ve Barbara Carrera ikilisini görmek mümkün.

Aksiyon, Macera, Romantik

Never Say Never Again
007 James Bond: İnsan Gibi Yaşa (1983) 6.2
Y: Irvin Kershner
O: Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera
T: Aksiyon, Macera, Romantik
Dear EleanorSevgili Eleanor (2016)

Dear Eleanor - Sevgili Eleanor (2016)

İki genç kız,1962'deKüba füze krizi karmaşasında, Eleanor Roosevelt ile tanışmak için Kaliforniadan New Yorka bütün Abd boyunca seyahat ederler..

Macera, Komedi, Dram

Dear Eleanor
Sevgili Eleanor (2016) 6
Y: Kevin Connolly
O: Liana Liberato, Isabelle Fuhrman, Josh Lucas, Luke Wilson
T: Macera, Komedi, Dram
Goldfinger007 James Bond: Altın Parmak (1964)

Goldfinger - 007 James Bond: Altın Parmak (1964)

"Hayır Mr. Bond, ben sizin ölmenizi bekliyorum". Bond serilerinde onun düşmanı Goldfinger tarafından en çok söylenen söz budur."Goldfinger" birçok Bond filminin konusunu belirlemiş bir klasiktir. Diğer orijinal Bond filmlerine nazaran beş katı fazla olan bir bütçe ile çevrilen bu bölümünde Auric Goldfinger dünyanın en iyi altın kaçakçısıdır ve James Bond bunun nedinini araştırmakla görevlendirilir. Bu esnada kötü bir komplo olan Operation Grand Slam ile karşılaşır. Bu filmde Bond kendisi için özel tasarlanan Aston Martin DB5 ile öldürücü Midas dokunuşu ile tanınan adamı durdurmakla görevlendirilir.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Goldfinger
007 James Bond: Altın Parmak (1964) 7.8
Y: Guy Hamilton
O: Sean Connery, Honor Blackman, Gert Fröbe, Shirley Eaton
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
The Secret of KellsBüyülü Kitap (2009)

The Secret of Kells - Büyülü Kitap (2009)

MS 800′lü senelerde yazıldığı bilinen, Hz. İsa’nın öğretilerinin yer verildiği ve İrlandalılar için özel bir önemi olan Book Of Kells’in yazılma maceralarını anlatılıyor. Vikingler, altına hücüm akımını yüzyıllar öncesinden başlatmış, geçtikleri yerleri talan etmektedir. Brendan’ın amcası da baş rahip ve yöneticisi olduğu milletini korumak için şehrin çevresine büsbüyük bir duvar ördürmektedir. Kurtuluşu sağlam olduğunu sandığı taş duvarlarda arayan baş rahibin tam aksine, halk arasında “karanlıkları aydınlığa çeviren” bir kitabın yazılmakta olduğu söylentileri ayyuka vurmuştur. Bilge Aidan’ın şehre sığınmasıyla Brendan’ın yaşamı da değişecektir, yoksa bahsi geçen kitabı Aidan yazmaktadır ve kitabı bitirebilmesi için Brendan’dan yardım etmesini istemiştir

Animasyon, Macera, Aile

The Secret of Kells
Büyülü Kitap (2009) 7.6
Y: Tomm Moore, Nora Twomey
O: Evan McGuire, Christen Mooney, Brendan Gleeson, Mick Lally
T: Animasyon, Macera, Aile
xXx: Return of Xander CageYeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü (2017)

xXx: Return of Xander Cage - Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü (2017)

Vin Diesel’in Xander Cage karakterini canlandırdığı film, Xander’ın kendisini gönderdiği sürgünden geri dönmesini, Xiang ve ekibiyle birlikte Pandora’nın Kutusu olarak bilinen son derece tehlikeli bir silahı ele geçirme yarışını konu ediniyor. Maceraya düşkün kişilerden oluşan bir ekip yaratan Xander, daha sonra kendisini kurulan bir komplonun içinde buluyor.

Aksiyon, Macera, Gerilim

xXx: Return of Xander Cage
Yeni Nesil Ajan: Xander Cage’in Dönüşü (2017) 6.6
Y: D.J. Caruso
O: Vin Diesel, Donnie Yen, Deepika Padukone, Kris Wu
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Doctor StrangeDoktor Strange (2016)

Doctor Strange - Doktor Strange (2016)

Başarılı, zeki fakat kibirli cerrah Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) geçirdiği trafik kazası sonucu elindeki sinirlerin hasar görmesi nedeniyle mesleğini yapamaz hale gelir. Tibet'te yaşayan ve tüm yaraları iyileştirebilen büyücü Ancient One (Tilda Swinton) artık onun tek umudu olur. Mistik savunma sanatları ustası Ancient One'ın himayesi altında Strange, çok daha büyük güçlerle tanışır. "Yaşadığı hayatın, aslında gerçekleşebilecek birçok ihtimalden biri" olduğunu öğrenen Strange, yepyeni bir gerçekliğe zihnini açar ve akıl hocasının yardımıyla Dünya'yı kötülüklerden kurtarmaya ant içer.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Doctor Strange
Doktor Strange (2016) 7.9
Y: Scott Derrickson
O: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
The Spiderwick ChroniclesSpiderwick günceleri (2008)

The Spiderwick Chronicles - Spiderwick günceleri (2008)

Holy Black ve Tony Diterlizzi’nin aynı adlı çok satan çocuk kitabı serisinden uyarlanan “The Spiderwick Chronicles – Spiderwick Günceleri”nde Arthur Spiderwick’in Güncesi’nin peşinde olan cinlere, gulyabanilere ve çeşit çeşit büyülü yaratıklara karşı mücadele veren üç çocuğun öyküsü anlatılıyor. Simon, Jared ve Mallory kardeşlerin hayatları alt üst olur ve anneleriyle birlikte yıkık dökük bir eve taşınırlar. Burada tesadüfen buldukları güncenin kapağını kaldırır kaldırmaz hayatları değişir. Fantastik bir dünyanın olağandışı girdaplarına kapılan kardeşler kendilerini öcüler, gulyabaniler, elfler ve daha nice tuhaf yaratıkla dolu yeni bir dünyada bulurlar.Filmde üç kardeşten Simon ve Jared Grace karakterlerinin her ikisini de Freddie Highmore oynayacak. Mallory Grace rolünde ise Sarah Bolger kamera karşısına geçecek. Arthur Spiderwick rolünde de tecrübeli aktör David Strathairn’i izleyeceğiz...devamı

Macera, Aile, Fantastik

The Spiderwick Chronicles
Spiderwick günceleri (2008) 6.6
Y: Mark Waters
O: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Nick Nolte, Sarah Bolger
T: Macera, Aile, Fantastik
Far and AwayUzak Ufuklar (1992)

Far and Away - Uzak Ufuklar (1992)

19. yüzyıl sonlarında İrlanda'da başlayıp Amerika'da devam eden bir aşkın ve mücadelenin öyküsü...Joseph Donelly (Cruise) fakir bir çiftçidir. Joseph zalim, geleneksel ve baskıcı toprak sahibiyle girdiği mücadele sonucunda çareyi Amerika'ya gitmekte bulur. Toprak sahibinin kızı Shannon (Kidman) babasının baskıcı tavrından bunalmıştır ve Joseph'le Amerika'ya kaçar. Joseph para kazanabilmek için farklı yollara başvurur. Fakat sonunda gerçek amacını hatırlar; kendi topraklarına sahip olmak. Eski nişanlısıyla tekrar bir araya gelmek zorunda kalan Shannon'a gider. İkili hayallerini gerçekleştirebilmek için Oklahoma�daki arazi kapma yarışında kıyasıya bir mücadeleye girerler.

Macera, Dram, Romantik

Far and Away
Uzak Ufuklar (1992) 6.5
Y: Ron Howard
O: Tom Cruise, Nicole Kidman, Thomas Gibson, Robert Prosky
T: Macera, Dram, Romantik
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa (2005)

Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa (2005)

Münih, Almanya 1923. Edward kapının diğer tarafına geçeli iki yıl olmuştur. Kendi dünyasının bir yansıması olan bu dünyada kardeşi Alphonse'yu hatırlatan genç bir bilim adamı olan Alphonse Heiderich ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Alphonse Elric ise, abisinin hala yaşadığına inanmakta ve onu aramaktadır. Nazi Partisinin desteklediği bir grup bilim adamın oluşturduğu Thule Birliği ise, "Shambala" adında mistik bir dünyanın var olduğunu öğrenirler ve o dünyaya bir kapı açmaya çalışırlar. Bunu öğrenen Edward ise onlara engel olmaya çalışacaktır...

Animasyon, Aksiyon, Macera

Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa (2005) 7.6
Y: Seiji Mizushima
O: Vic Mignogna, Aaron Dismuke, Jason Liebrecht, Kelly Manison
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Last KnightsSon Sovalyeler (2015)

Last Knights - Son Sovalyeler (2015)

Eski bir savaşçının, ustasının intikamını almak için giriştiği isyan mücadelesini konu alan film, detaylı sanat tasarımı ve dönem atmosferini yansıtan lezzetli görüntü işçiliği ile de dikkat çekecek gibi görünüyor.

Aksiyon, Macera

Last Knights
Son Sovalyeler (2015) 6.2
Y: Kazuaki Kiriya
O: Clive Owen, Morgan Freeman, Aksel Hennie, Daniel Adegboyega
T: Aksiyon, Macera
Band of Robbers (2015)

Band of Robbers (2015)

Mark Twain hikayelerindeki ikonik karakterler Huckleberry Finn ve Tom Sawyer artık yetişkin adamlar olmuşlardır. Adi suçlu Huck Finn hapisten yeni çıkmış ve bir daha da oraya dönmek istememektedir. Ancak kirli polis olan can dostu Tom Sawyer'ın çocukluklarından beri peşinde oldukları gizli bir define üzerine farklı planları vardır.

Macera, Komedi, Suç

Band of Robbers (2015) 6
Y: Aaron Nee, Adam Nee
O: Kyle Gallner, Adam Nee, Matthew Gray Gubler, Melissa Benoist
T: Macera, Komedi, Suç
Hatari!Vahşi Avcı (1962)

Hatari! - Vahşi Avcı (1962)

Afrika'da avcılık yapan bir grup maceracının öyküsü. Dostluk, dayanışma gibi temalar üzerinde yürüyen bu filmde, öncelikle Afrika'nın çarpıcı görüntüleri başrolde. Çeşitli uluslardan gelen avcılar birbirlerini zorluyor, yarışıyor ve sevgilerini paylaşıyorlar. Sadece çarpıcı av sahneleriyle değil, komedi yönüyle de dikkatleri çekmiş olan bir Hollywood ürünü.

Aksiyon, Macera, Dram

Hatari!
Vahşi Avcı (1962) 7.3
Y: Howard Hawks
O: John Wayne, Hardy Krüger, Elsa Martinelli, Red Buttons
T: Aksiyon, Macera, Dram
The Long ShipsUzun Gemiler (1964)

The Long Ships - Uzun Gemiler (1964)

Frank Bengtsson'ının kitabından uyarlanan bu 1964 filminde, viking kardeşler Rolf (Richard Widmark) ve Orm (Russ Tamblyn) efsanevi altın çanı aramaya koyulurlar. Bunun içinde önce Norse Kral'ının gemisini ve güzel kızını (Beba Loncar) kaçırırlar. Moor Prensi (Sidney Poitier) onlara çok kızmıştır, bu zor macerada ayrıca ayaklanmalar ve fırtınalarla da baş etmeleri gerekmektedir.

Macera

The Long Ships
Uzun Gemiler (1964) 6.1
Y: Jack Cardiff
O: Richard Widmark, Sidney Poitier, Russ Tamblyn, Rosanna Schiaffino
T: Macera
The Hidden FortressGizli Kale (1958)

The Hidden Fortress - Gizli Kale (1958)

Ortaçağ Japonyasında geçen filmde Derebeyliği lordu Yamana’nın, komşusu Akizuki’yi bozguna uğratmasıyla, Akizuki’nin mirasçısı olan prenses Yukihime hayatta kalarak samuray Rokurota ile birlikte bir kaleye saklanır. Prensesin kabilesine ait 170 pound altın külçeden oluşan savaş servetini alıp Akizukis’in arkadaşı Hayakawa’nın elinde olan komşu vilayetine kaçabileceğini düşünen Yamana altınları sahibiyle beraber yakalama emri verir. Bu olurken altın Tahei ve Matashichi adlı iki düşük rütbeli samuray tarafından topraktan çıkartılır fakat onların bu sevinci Rokurota’ın kızgınlıkla patlamasıyla erken sona erer.

Macera, Dram

The Hidden Fortress
Gizli Kale (1958) 8.1
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Minoru Chiaki, Kamatari Fujiwara, Susumu Fujita
T: Macera, Dram
One Man and His CowBir Adam Ve İneği (2016)

One Man and His Cow - Bir Adam Ve İneği (2016)

Cezayirli çiftçi Fatah ineği Jacqueline ile birlikte Paris Uluslararası Tarım Fuarı'na katılım daveti aldığında hayatı boyunca kurduğu hayal gerçekleşmek üzeredir...

Macera, Komedi, Dram

One Man and His Cow
Bir Adam Ve İneği (2016) 6.8
Y: Mohamed Hamidi
O: Fatsah Bouyahmed, Lambert Wilson, Jamel Debbouze, Hajar Masdouki
T: Macera, Komedi, Dram
Kubo and the Two StringsKubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo and the Two Strings - Kubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo sahilde küçük bir köyde sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki intikam ateşiyle yanıp tutuşan geçmişten gelmiş bir ruh tarafından asırlık bir kan davası yeniden alevlenene kadar... Bu olay akla gelebilecek her çeşit yıkıma sebep olurken; Tanrılar ve canavarların peşine düştüğü Kubo, hayatta kalabilmek ve intikamcı ruhu mağlup edebilmek için efsanevî bir Samuray olan merhum babası tarafından daha önce bir kez giyilen büyülü zırhı bulmak zorundadır.

Animasyon, Macera, Aile

Kubo and the Two Strings
Kubo ve Sihirli Telleri (2016) 8
Y: Travis Knight
O: Art Parkinson, Charlize Theron, Ralph Fiennes, Brenda Vaccaro
T: Animasyon, Macera, Aile
Flight World War IISefer 42 (2015)

Flight World War II - Sefer 42 (2015)

Tuhaf bir elektromanyetik fırtına ile karşılaşan 42 numaralı uçak ve mürettebatı fırtınanın etkisi ile kendilerini Fransa’da, II. Dünya Savaşının ortasında bulur. Bir tarih profesörü, onlara savaş bölgesinin ortasında bulunduklarını ve büyük bir tehlikenin içinde olduklarını söyler. Ekip, kurşunlar ve bombalardan kaçarak, geçmişi çok fazla değiştirmeden modern zamana geri dönmeye çalışacaktır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Flight World War II
Sefer 42 (2015) 4.4
Y: Emile Edwin Smith
O: Faran Tahir, Robbie Kay, Aqueela Zoll, Matias Ponce
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Lost & Found (2016)

Lost & Found (2016)

Uzak ve gizemli bir adaya yazı geçirmek için gönderilen iki kardeş, ailelerinin kaybolan servetini yerine koymak için heyecan verici bir hazine avına girişirler.

Macera, Aile, Gizem

Lost & Found (2016) 5.1
Y: Joseph Itaya
O: Justin Kelly, Benjamin Stockham, Celeste Desjardins, Jason Patric
T: Macera, Aile, Gizem