Macera Filmleri İzle

Windwalker (1980)

Windwalker (1980)

Hayatının sonundaki eski bir Kızılderili savaşçının ailesini düşman kabileden koruma mücadelesi; bu eşsiz hikaye tekbir kovboy olmadan kızılderililer üzerine eğiliyor..

Macera, Dram, Kovboy

Windwalker (1980) 7.1
Y: Kieth Merrill
O: Trevor Howard, Nick Ramus, James Remar, Serene Hedin
T: Macera, Dram, Kovboy
Jungle ChildVahşi Çocuk (2011)

Jungle Child - Vahşi Çocuk (2011)

1979 yılında 8 yaşındaki Alman kız çocuğu Sabine, dilbilimci babası, doktor annesi ve iki kardeşi ile birlikte, Batı Papua’da vahşi bir ormanın içinde yaşayan, kendi diline sahip, bilinmeyen bir kabilenin yanına gidip yıllarca yerlilerle yaşar. Bu süreçte yerlilerin yaşam biçimini ve geleneklerine tanık olup çeşitli maceralar yaşarlar. Tamamen doğal ortamda çekilmiş ve kabile yaşamını aktaran; gerçek hayattan alınmış.

Macera, Biografi, Dram

Jungle Child
Vahşi Çocuk (2011) 7.1
Y: Roland Suso Richter
O: Stella Kunkat, Thomas Kretschmann, Nadja Uhl, Sina Tkotsch
T: Macera, Biografi, Dram
The WolverineWolverine (2013)

The Wolverine - Wolverine (2013)

Jean Grey'in ölümünün ardından büyük bir depresyona sürüklenen ve kimliğinden kurtulmak isteyen Wolverine, yıllar önce hayatını kurtarmış olan bir arkadaşının ortaya çıkıp kendisinden yardım istemesi sonucu Japonya'ya gidip onu görmeye karar verir. Burada kendisine sunulan öneriyi kabul eden Wolverine, bu sayede ölümsüzlük yetisinden kurtulup ölümlü bir canlıya dönüşecektir. Ancak bu etapta Silver Samurai isimli ölümcül bir düşman edindiğinin farkında değildir. Bu düşmana acımasız Viper'ın da eklenmesiyle, tarihi bir savaş başlar. Wolverine bu savaş sürerken, mutant yanına ve geçmişinden gelip kabusu olan bir gizeme karşı da mücadele etmek zorundadır. Başrollerini Hugh Jackman, Will Yun Lee ve Tao Okamoto oynadığı filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

The Wolverine
Wolverine (2013) 6.7
Y: James Mangold
O: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Fukushima, Hiroyuki Sanada
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
You Only Live Twice007 James Bond: İnsan İki Kere Yaşar (1967)

You Only Live Twice - 007 James Bond: İnsan İki Kere Yaşar (1967)

Gizemli bir uzay aracı, Amerikan uzay kapsüllerinden birini içine alarak kaçırır. Amerika, en dişli rakibi olan Sovyetler’i suçlamaktadır. Fakat İngiliz Gizli Servisi, aracın izini Japon denizine kadar sürmeyi başarır.James Bond, araştırmalar için Tokyo’ya gönderilir. Ülkeye gelir gelmez, Osato adlı bir şirketin bu olaya karıştığını tespit eder. Bu arada aynı gizemli uzay aracı bu kez bir Rus uzay gemisini kaçırmıştır.Bond, yardımına koşan Japon istihbaratından Kissy Suzuki ve Tiger Tanaka ile, Osato’nun şeytani suç örgütü SPECTRE’ye ait bir şirket olduğunu ve herşeyi planlayanın Bond’un ezeli düşmanı Blofeld olduğunu keşfeder. SPECTRE, Amerika ve Sovyetler Birliği arasında bir savaş çıkarması için Çin hükümeti tarafından finanse edilmektedir.James Bond, Tiger Tanaka ve ninjalarının yardımıyla gizli üssü basarak SPECTRE’yi etkisiz hale getirmeyi deneyecektir.

Aksiyon, Macera, Gerilim

You Only Live Twice
007 James Bond: İnsan İki Kere Yaşar (1967) 6.9
Y: Lewis Gilbert
O: Sean Connery, Akiko Wakabayashi, Mie Hama, Tetsurô Tanba
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Licence to KillJames Bond: Öldürme Yetkisi (1989)

Licence to Kill - James Bond: Öldürme Yetkisi (1989)

James Bond geri döner ve uluslararası bir uyuşturucu kartelinin liderleriyle amansız bir mücadeleye girişir. O, bu kez, ülke için değil, adalet için değil.... öc için savaşıyor. 007 James Bond (Timothy Dalton), en iyi arkadaşlarından CIA Ajanı Felix Leiter'in ölümünün intikamını almak için uluslararası uyuşturucu mafyasının en acımasız ve güçlü liderlerinden birisinin peşine düşer. Bu arada ona olayı unutmasını söyleyen ve başka bir görev teklif eden İngiliz Gizli Servisi'nden ayrılır. Bond en cesaret dolu macerasında ülkesi ve adalet için değil, intikam için savaşmaktadır!

Aksiyon, Macera, Gerilim

Licence to Kill
James Bond: Öldürme Yetkisi (1989) 6.6
Y: John Glen
O: Timothy Dalton, Carey Lowell, Robert Davi, Talisa Soto
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
The Hunt for Red OctoberKızıl Ekim (1990)

The Hunt for Red October - Kızıl Ekim (1990)

Rus Kaptan Marko Ramius (Sean Connery), Amerika’ya iltica etmeye karar verir ve gemideki KGB subayını öldürerek Amerika’ya yönelir.Onu durdurmak isteyen Ruslar, Amerika’ya kaptanın kontrolden çıktığını ve füzelerini ateşlemeyi planladığını söylerler. Bunun üzerine CIA ajanı Jack Ryan (Alec Baldwin), geminin kontrolünü ele geçirmek ve kaptana eşlik etmek için denizaltıya biner.

Aksiyon, Macera, Gerilim

The Hunt for Red October
Kızıl Ekim (1990) 7.6
Y: John McTiernan
O: Sean Connery, Alec Baldwin, Scott Glenn, Sam Neill
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Knights of BadassdomBadassdom Şövalyeleri (2013)

Knights of Badassdom - Badassdom Şövalyeleri (2013)

Kendilerini Canlandırmalı Rol Yapma Oyunları’na (LARP) adamış üç yakın arkadaş, mitolojik orta çağ dönemini andıran bir Dungeons & Dragons benzeri oyun oynamak için ormana giderler. Oyun sırasında, Cehennem’den bir Succubus çağırırlar ve Succubus, gerçekten dünyaya gelir. Bir yandan sorunlar ortaya çıkarken bir yandan da fantastik olaylar gerçekleşmeye başlar. Ekibin arkadaşlıkları ve cesareti, çağırdıkları iblisi geri döndürmeye yetecek mi? Ekip, sadece rol yapma oyuncuları olarak mı kalacak yoksa bu kötülüğe karşı gerçek bir savaş verebilecekler mi?

Macera, Komedi, Fantastik

Knights of Badassdom
Badassdom Şövalyeleri (2013) 5.7
Y: Joe Lynch
O: D.R. Anderson, W. Earl Brown, Michael Carpenter, Kevin Connell
T: Macera, Komedi, Fantastik
Dogma (1999)

Dogma (1999)

Uzun yıllar önce cennetten kovulup dünyaya gönderilen iki melek katolik kilisesine girip işlediği suçlardan arınmayı planlamaktadır. Böylece Tanrı'nın buyruklarına karşı gelerek günahlarını affettirip tekrar cennete girebileceklerdir. Eğer bu plan yolunda giderse iki melek Tanrı'nın kusursuz olmadığını, cennetin bir arka kapısı olduğunu kanıtlayarak tüm insanlığı ayaklandıracaktır. Ancak bu süreçte karşılarında var güçleriyle insanlığı bu felaketten kurtarabilecek bir ekip duracaktır. Yönetmen Kevin Smith’in Chasing Amy’den sonra gelen çok tartışmalı bu filminin başrollerinde Matt Damon ve Ben Affleck bulunuyor.

Macera, Komedi, Fantastik

Dogma (1999) 7.4
Y: Kevin Smith
O: Bud Cort, Barret Hackney, Jared Pfennigwerth, Kitao Sakurai
T: Macera, Komedi, Fantastik
DreamscapeRüya (1984)

Dreamscape - Rüya (1984)

Dreamscape Chuck Russell ve Ruben co-yazan ile Joseph Ruben'ın yönettiği ve David Loughery tarafından yazılmış, bir 1984 bilimkurgu film.Film bir hükümet tarafından finanse edilen proje bazı mekanik yardımı ile, insanların hayallerine girerek medyumlar tarafından kullanarak bakıyor.Bir konu bir kalp krizi Alex Gardner uykusunda öldüğü zaman medyumlar başka ve her nasılsa rüyalar kişinin ölümüne neden olduğunu onlara gerçek yaşamda ölmek için neden olan şüpheli hale gelir.O rüyalara girmek için gücünü kötüye durdurmak için bir yol bulmalıdır.

Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim

Dreamscape
Rüya (1984) 6.3
Y: Joseph Ruben
O: Dennis Quaid, Max von Sydow, Christopher Plummer, Eddie Albert
T: Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
YellowbeardKaptan Sarısakal (1983)

Yellowbeard - Kaptan Sarısakal (1983)

Sarısakal korsanların korsanıdır yetkililere hazinesinin yerini göstermesi için hapisten kaçmasına izin verilir dışarıda karısının ona söylemediği 20 yaşında entellektüel bir oğlunun olduğunu öğrenir..ve şimdi Sarısakal,Oğlu,İngiliz donanması ve eski tayfası hazinenin peşindedir...

Aksiyon, Macera, Komedi

Yellowbeard
Kaptan Sarısakal (1983) 6
Y: Mel Damski
O: Graham Chapman, Peter Boyle, Cheech Marin, Tommy Chong
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Black MaskKara Maske (1996)

Black Mask - Kara Maske (1996)

Jet Li yine aksiyon dolu bir filmle karşınızda. Dövüş sanatının yeni ustası, kendisinin de içinde bulunduğu fakat kontrolden çıkan "Süper Asker" projesine karşı gizli bir kimlik ve herkesin korkusu haline gelen "Kara Maske"siyle mücadele vermeye başlar. Jet Li'nin insan üstü yetenekleri mükemmel tasarlanmış olağanüstü dövüş sahnelerinde sevenlerine tam bir ziyafet yaşatacak.

Aksiyon, Macera, Komedi

Black Mask
Kara Maske (1996) 6
Y: Daniel Lee
O: Jet Li, Ching Wan Lau, Karen Mok, Françoise Yip
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Planet of the ApesMaymunlar Cehennemi (1968)

Planet of the Apes - Maymunlar Cehennemi (1968)

Aralarında George Taylor’ın da bulunduğu bir grup astronotu barındıran uzay gemisi, uzak ve bilinmeyen bir gezegene iniş yapar. Konuşmayı bilmeyen ilkel mağara insanları ve adeta insanla yer değiştirmiş, konuşan, avlanan, karmaşık bir medeniyet geliştirmiş maymunlar vardır burada. Grup dağılır ve Taylor, ilkel insanlardan oluşan bir grupla birlikte insan avcısı maymunlar tarafından esir edilir.Üzerlerinde deney yapılmak üzere maymun kentine getirilen tutsaklar arasında konuşma yetisine sahip ve diğer kurbanlardan farklı davranan Taylor hemen dikkatleri üzerine çeker. Maymunların lideri Dr. Zaius tutucu bir bilim adamıdır ve yerleşik inançlara ters düşüp evrim kuramını altüst edeceğini, toplumun dirliğini bozacağını düşündüğü bu keşfin hasıraltı edilmesini ister. Kısaca Taylor’ın yaşamı tehlikededir. Devreye örenmeye aç bünyesiyle sempatik bilim adamları Cornelius ve Dr. Zira girerek Taylor’ı korumak isterler. Çıkan bir karmaşada Taylor, birlikte esir tutulduğu ilkel güzel Nova’yı da yanına alarak kaçmayı başarır. Kaçışı ve arayışı onu çok şaşırtıcı cevaplar ve acı bir gerçekle yüzyüze getirecektir.Fransız yazar Pierre Boule’un ciddi bir alaycılık ve toplumsal eleştiri barındıran La Planete des Singes isimli romanından uyarlanan Maymunlar Cehennemi, iki Oscar ödüllü ve sürükleyici bir yapım. Sadece Charlton Heston gibi bir yıldızın performansıyla değil; çizdikleri maymun bilimadamı ve bilimkadını portreleriyle tarih kadar eski bir varoluş tartışmasını, ilerleme karşısında satükonun direnci temasını beyazperdeye nefis bir şekilde taşıyan oyuncularıyla da göz dolduruyor.

Macera, Bilim-Kurgu

Planet of the Apes
Maymunlar Cehennemi (1968) 8
Y: Franklin J. Schaffner
O: Charlton Heston, Roddy McDowall, Kim Hunter, Maurice Evans
T: Macera, Bilim-Kurgu
Hogfather (2006)

Hogfather (2006)

Hogswatch gecesince çocuklara hediyeler getiren Hogfather kayıplara karışan ve işlerin aksamasını istemeyen Ölüm takma sakal ve yastık göbekle Hogfather’ın görevini üstlenir. Aynı sıralarda Ölüm’ün torunu Suzan olanı biteni çözmek amacıyla Ölüm’ün evine gider. Orada, ipuçlarının yanısıra bir de içi geçmiş tanrı eskisi bulur. Bu arada Mustrum Ridcully, Hogswatch ziyafeti öncesinde duyulan esrarengiz çınlamaların sırrını çözmeye çalışmaktadır. Arkasında Görünmez Üniversite’nin seçkin büyücülerinin desteği vardır.

Macera, Fantastik, Gerilim

Hogfather (2006) 7.6
Y: Vadim Jean
O: David Jason, Marc Warren, Michelle Dockery, David Warner
T: Macera, Fantastik, Gerilim
Paul (2011)

Paul (2011)

Film, Comic-Con'a katılmak için ABD'ye giden iki çizgi-roman fanatiğinin yol boyunca başından geçen komik maceraları anlatıyor.İkilinin yolculukları yolda karşılaştıkları Paul isimli uzaylı ile bambaşka bir hale bürünecektir...

Macera, Komedi, Bilim-Kurgu

Paul (2011) 7
Y: Greg Mottola
O: Mia Stallard, Simon Pegg, Nick Frost, Jeremy Owen
T: Macera, Komedi, Bilim-Kurgu
Montevideo: Taste of a DreamTanri Seni Korusun (2010)

Montevideo: Taste of a Dream - Tanri Seni Korusun (2010)

Hayallerini takip eden ve kendilerini Montevideo, Uruguay’da, 1930 Dünya Futbol Şampiyonası’nda bulan bir takımın hikayesi ve onların gerçek birer yıldız ve yaşayan efsaneler olmasını sağlayan bir düş...

Macera, Komedi, Dram

Montevideo: Taste of a Dream
Tanri Seni Korusun (2010) 8.4
Y: Dragan Bjelogrlic
O: Milos Bikovic, Petar Strugar, Nina Jankovic, Danina Jeftic
T: Macera, Komedi, Dram
Charlie and the Chocolate FactoryCharlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

Charlie and the Chocolate Factory - Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir. Tim Burton, bu işte en iyilerden olarak yeni bir fantastik komedi ile karşımızda.

Macera, Komedi, Aile

Charlie and the Chocolate Factory
Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005) 6.7
Y: Tim Burton
O: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter
T: Macera, Komedi, Aile
Toy Story 2Oyuncak Hikâyesi 2 (1999)

Toy Story 2 - Oyuncak Hikâyesi 2 (1999)

Sahipleri Andy, bir tatil imkanını değerlendirerek bir kovboy kampına gidince tüm oyuncakları yalnız başlarına kalırlar. Her şey yolunda ve dinginlik içerisinde seyrederken Al McWhiggin isimli kurnaz bir koleksiyoncu üzerinden para kazanmayı hedefleyerek Andy'nin en sevdiği oyuncağı olan Woody'yi kaçırır. Buzz ve diğer oyuncaklar Woody'yi kurtarmak için incelikli bir plan yapma hazırlığına girişirler. Woody'ye ulaştıklarında ise Woody'nin yeni tercihleri onları büsbütün şaşırtacaktır. Pixar'ın en sevilen serilerinden biri olan Toy Story'nin ikinci filmi, en az ilk film kadar sevilmişti.

Animasyon, Macera, Komedi

Toy Story 2
Oyuncak Hikâyesi 2 (1999) 7.9
Y: John Lasseter, Ash Brannon, Lee Unkrich
O: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Kelsey Grammer
T: Animasyon, Macera, Komedi
Highlanderİskoçyalı (1986)

Highlander - İskoçyalı (1986)

Aramızda yaşayan ve kendi aralarında sadece bir kişi kalana dek savaşan ölümsüzler dünyada hatırlanamayacak kadar eski çağlardan bu yana yaşarlar. Özel yeteneklere de sahip olan bu ölümsüzlerin aşık olması yasaktır ve iyi ile kötü arasında ikiye bölünmüşlerdir. İyileri temsil eden Connor McLeod ile kötülüğün somut görüntüsü olan Kurgan'ın nihai savaşı, ezeli bir mücadelenin sonu mu olacaktır. Ya da olacak mıdır?Chritophe Lambert'e dünya çapında ün getiren filmin bir başka ünlü ismi de James Bond filmlerinin unutulmaz 007'si Sean Connery. Kaçırmamanız gereken İskoçyalı, yönetmen Russell Mulcahy imzasını taşıyor. İskoçyalı çoktan bir kült oldu ve 3 devam filmi çekildi. Serinin belki de en iyisi bu birincisi.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Highlander
İskoçyalı (1986) 7.2
Y: Russell Mulcahy
O: Christopher Lambert, Roxanne Hart, Clancy Brown, Sean Connery
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
The Three Burials of Melquiades EstradaÜç Defin (2005)

The Three Burials of Melquiades Estrada - Üç Defin (2005)

Bir adam, Texas’ın çöllerinde vurulup öldürülerek, hızla gömülür. Daha sonra cesedi bulunur ve Van Horn şehir mezarlığına gömülür yeniden. Bir çiftlik sahibi olan Pete Perkins, ölen adamın en iyi arkadaşıdır ve katilin peşine düşer. Pete, bir sınır devriye polisinden şüphe ederek onu kaçırır ve söz konusu cesedi mezarlıktan çıkartması için zorlar. Arkadaşını, Meksika’daki evinin bahçesine gömmekte kararlıdır. Pete, esir tuttuğu polis ve arkadaşının cesedi ile Mexico’ya doğru tehlikeli ve donkişotvari bir yolculuğa çıkar. Film 2005 Cannes Film Festivali’nde en iyi senaryo ve en iyi erkek oyuncu ödülü almıştır. Üç Defin, Tommy Lee Jones’un ilk uzun metrajlı filmidir.

Macera, Suç, Dram

The Three Burials of Melquiades Estrada
Üç Defin (2005) 7.5
Y: Tommy Lee Jones
O: Tommy Lee Jones, Barry Pepper, Julio Cedillo, Dwight Yoakam
T: Macera, Suç, Dram
Live and Let Die007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973)

Live and Let Die - 007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973)

Roger Moore'un ilk 007 görevi, ilk Bond filmi "Dr.No" gibi bir Jamaica adasında başlıyor. Film saatte 200 km. süratle giden bir hız motoru kovalamacasında başlıyor ve tüm sahneler hareket dolu. Jane Seymour tarot falı bakan "Solitaire" rolünde güçlerini ve masumiyetini çekici Bond karşısında kaybediyor. Yaphet Kotto, Bond serisinin bu egzotik bölümünde Dr.Kananga olarak mükemmel bir düşmanı canlandırıyor.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Live and Let Die
007 James Bond: Yaşamak İçin Öldür (1973) 6.8
Y: Guy Hamilton
O: Roger Moore, Yaphet Kotto, Jane Seymour, Clifton James
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
North West Mounted Police (1940)

North West Mounted Police (1940)

Texas Ranger Dusty Rivers 1880 lerde bir cinayet soruşturması için Kanadaya gider ve orada aşık olur..

Aksiyon, Macera, Dram

North West Mounted Police (1940) 6.7
Y: Cecil B. DeMille
O: Gary Cooper, Madeleine Carroll, Paulette Goddard, Preston Foster
T: Aksiyon, Macera, Dram
CloverfieldCanavar (2008)

Cloverfield - Canavar (2008)

Cloverfield, beş kişilik bir grubun gözünden New York’ta gerçekleşen bir canavar saldırısını anlatıyor. Olup bitenleri, karakterlerden birinin elindeki titreyen kameradan izliyoruz. Titreyip duran kameralara bir itirazınız yok mu? Öyleyse Cloverfield’a da bir itirazınız olmaz. Matt Reeves’in filminde, New York’a musallat olan bir canavarın marifetleri, ondan kaçan küçük gruptan birinin elindeki sarsılan kamerayla anlatılıyor. Bu açıdan bakınca, filmi The Blair Witch Project / Blair Cadısı ile karşılaştıranları haklı bulabilirsiniz. Ancak Blair Cadısı’nın karakterleri, birbirine bağırıp duran sinir bozucu insanlardı. Cloverfield’da ise, karakterlerin başına gelenlerle, geleceklerle ilgileniyorsunuz. Yapımcılığını J.J. Abrams’ın üstlendiği filmin yönetmeni Matt Reeves, geleneksel bir canavar filmi hikayesini, karakterlerden birinin taşıdığı bir aktüel kamera marifetiyle aşağıdan yukarı doğru bakarak anlatmış. Önce resmi bir yazı çıkıyor karşımıza. Üzerinde Savunma Bakanlığı damgası var ve “daha önceleri Central Park olarak bilinen bölge”den söz ediyor. Hikayemiz bir veda partisiyle başlıyor. Rob, Japonya’da çalışmaya başlayacak, yakınları onu uğurluyor. Arkadaşı Hud video çekimi yapıyor. Dostlar arasında kardeşi Jason, Lily, Marlena ve Beth var. Birden ışıklar titreşiyor, zemin sarsılıyor ve muazzam bir kükreme duyuluyor. Sokağa çıktıkları anda da Özgürlük Heykeli’nin başının üzerlerine doğru uçtuğunu görüyorlar. Şehrin merkezinde bir şeyler oluyor, yani kaçma vakti.

Macera, Korku, Bilim-Kurgu

Cloverfield
Canavar (2008) 7.1
Y: Matt Reeves
O: Lizzy Caplan, Jessica Lucas, T.J. Miller, Michael Stahl-David
T: Macera, Korku, Bilim-Kurgu
Wild HogsÇılgın Motorcular (2007)

Wild Hogs - Çılgın Motorcular (2007)

Her yaştan aile üyelerinin eğlenerek, hoşça vakit geçirerek ve büyük bir keyif alarak izleyebileceği “ÇILGIN MOTORCULAR”ın konusu şöyle : Stresli işlerinden ve aile sorumluluklarından iyice bunalan ve kaçma yolları arayan orta yaşın üzerindeki dört kafadar, uçsuz bucaksız derin Amerika’ya açılmanın ve onu keşfetmenin getireceği tarifsiz özgürlük duygusunu bir an önce tatmak için sabırsızlanmaktadır. Ancak motosiklet selesi yerine rahat koltuklara alışkın olan dostlarımız, hayatlarının bu en büyük macerasında tahmin ettiklerinden çok daha farklı bir dünyayla karşılaşırlar. Özellikle de gerçek bir motosiklet çetesinin reisi olan Del Fuegos ile yarıştıklarında acemilikleriyle onu fazlasıyla eğlendirirler. Macera, adrenalin ve heyecan ararken kendilerini asla unutamayacakları bir yolculuğun içinde bulmuşlardır.

Aksiyon, Macera, Komedi

Wild Hogs
Çılgın Motorcular (2007) 5.9
Y: Walt Becker
O: Tim Allen, John Travolta, Martin Lawrence, William H. Macy
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Spirited AwayRuhlarin Kaçisi (2001)

Spirited Away - Ruhlarin Kaçisi (2001)

Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından olan film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır. Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Animasyon, Macera, Aile

Spirited Away
Ruhlarin Kaçisi (2001) 8.6
Y: Hayao Miyazaki
O: Rumi Hiiragi, Miyu Irino, Mari Natsuki, Takashi Naitô
T: Animasyon, Macera, Aile
Open SeasonÇılgın Dostlar (2006)

Open Season - Çılgın Dostlar (2006)

Doğal ortamına dair hiçbir fikri olmayan evcilleştirilmiş bozayı Boog'un mükemmele yakın dünyası, hiç durmadan konuşan sıska geyik Elliot ile tanıştığında tepetaklak olur. Güçlerini birleştiren ikili, ormanda yaşayan diğer yaratıkları bir araya getirip, ormanı yeniden doğanın kontrolüne sokmak için çalışır...

Animasyon, Macera, Komedi

Open Season
Çılgın Dostlar (2006) 6.2
Y: Roger Allers, Jill Culton, Anthony Stacchi
O: Martin Lawrence, Ashton Kutcher, Gary Sinise, Debra Messing
T: Animasyon, Macera, Komedi
The Last Remake of Beau Geste (1977)

The Last Remake of Beau Geste (1977)

Unlü Mavi Safirin sahibi Yaşlı Sir Hector Geste genç ve hırslı bir güzelle evlenir fakat oğulları değerli taşı saklayarak Fransız lejyonuna katılmaya karar verirler...

Komedi, Macera

The Last Remake of Beau Geste (1977) 6
Y: Marty Feldman
O: Ann-Margret, Marty Feldman, Michael York, Peter Ustinov
T: Komedi, Macera
Eight BelowKutup Macerası (2006)

Eight Below - Kutup Macerası (2006)

Antartika’da, Dr Davis McClaren ile yaptıkları bir seferin ardından, kızak köpeği eğitmeni olan Jerry Shepherd, meslektaşları ile birlikte kutupları terk etmek zorunda kalır. Ciddi bir kar fırtınası yaklaşmaktadır. Köpeklerini daha sonra kurtarmak üzere bağlar. Ancak misyon çağırır ve köpekler kendi kaderlerine kalırlar. Altı ay boyunca Jerry kurtarma misyonu için bir sponsor arayıp dururken köpekleri hayatta kalma mücadelesi verirler. Maceracı ve güzel pilot Katie ise bu süreçte Jerry’nin yanında olandır.

Macera, Dram, Aile

Eight Below
Kutup Macerası (2006) 7.3
Y: Frank Marshall
O: Paul Walker, Bruce Greenwood, Moon Bloodgood, Wendy Crewson
T: Macera, Dram, Aile
Two Arabian Knightsİki Arap Şövalyesi (1927)

Two Arabian Knights - İki Arap Şövalyesi (1927)

1. Dünya Savaşında Almanlar tarafında yakalanan İki Amerikalı askerin Esir kampından kaçışlarını ve ardından bir Arap Kralın kızıyla tanışmalarını anlatan hikaye...

Komedi, Romantik, Macera

Two Arabian Knights
İki Arap Şövalyesi (1927) 7
Y: Lewis Milestone
O: William Boyd, Mary Astor, Louis Wolheim, Ian Keith
T: Komedi, Romantik, Macera
The RoadYol (2009)

The Road - Yol (2009)

Amerika'da haftalarca en çok satan kitaplar listesinde kalmayı başaran Cormac McCarthy'nin "The Road" adlı romanı, sinema uyarlamasıyla da aslını aratmayacak gibi görünüyor.Bir felaket sonrası harabeye dönen Amerika, adeta bir yangın yeridir. Gökyüzü karanlıktır ve bütün canlılar yok olmaya yüz tutmuştur. Bir baba ise felaketten arda kalan tek varlığı olan oğlunu hayatta tutma telaşındadır. Amerika'nın sıcak güney sahillerine doğru yola çıkan babayı ve oğlunu, yolda yamyam insanlar ve silahlı haydutlar beklemektedir. Çetin hava şartlarında nereye gittiklerini bilmeden çıktıkları bu yolda, tüyler ürperten manzaralarla karşılaşacaklardır.

Macera, Dram

The Road
Yol (2009) 7.3
Y: John Hillcoat
O: Viggo Mortensen, Kodi Smit-McPhee, Robert Duvall, Guy Pearce
T: Macera, Dram
Ben-Hur: A Tale of the ChristBen Hur (1925)

Ben-Hur: A Tale of the Christ - Ben Hur (1925)

Ben-Hur, tam adı Judah Ben-Hur olan kurgusal bir roman karakteridir. Hikâyeye göre Ben-Hur Yahudi bir aristokratken, İmparator Tiberius döneminde, Romalı arkadaşı Messala'nın ihaneti ile köleleştirilmiştir.

Macera, Dram, Romantik

Ben-Hur: A Tale of the Christ
Ben Hur (1925) 8.1
Y: Fred Niblo, Charles Brabin, Christy Cabanne, J.J. Cohn, Rex Ingram
O: Ramon Novarro, Francis X. Bushman, May McAvoy, Betty Bronson
T: Macera, Dram, Romantik