Macera Filmleri İzle

Broken ArrowKırık Ok (1996)

Broken Arrow - Kırık Ok (1996)

İki askeri pilot olan (John Travolta, Christian Slater) çalınmış iki adet nükleer başlığı bulmak için zamana ve kendilerine karşı bir savaşa girerler. B-3 adlı gizli bir bomba çok gizli bir deneme testi esnasında Utah çölüne düşer. Bunun üzerine ordu iki "Kırık Oku" tekrar elde etmek için harekete geçer. Fakat pilotlardan birinin bombanın aslında bir nükleer para sızdırma hikayesi yüzünden düştüğünü söylemesi işleri daha da karıştırır. Macera filmlerinin ünlü yönetmeni John Woo'dan seyretmeye doyamayacağınız bir film.

Aksiyon, Macera, Komedi

Broken Arrow
Kırık Ok (1996) 6
Y: John Woo
O: John Travolta, Christian Slater, Samantha Mathis, Delroy Lindo
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Planet 51Gezegen 51 (2009)

Planet 51 - Gezegen 51 (2009)

Ilion Animation Studios'dan rakibi Pixar'ın yapımlarına alternatif olabilecek sıkı bir animasyon karşımızda. Görece daha ünsüz IAS'un çizgi-sinemaseverlerin beğenisine sunduğu bu film müthiş bir ilgiyle karşılandı. Konusuna gelince, Teenage dönemlerini yaşayan LEM, Gezegen 51'de, nezih, Amerikan rüyasının en parlak yaşandığı 1950'lerdeki mutlu mesut halini anımsatan bir yerde yaşamaktadır. Güvenli, belirli, sınırları net çizilmiş ve müreffeh bu sıradan hayatında mutludur ve bölgesindeki görevini sürdürmektedir. Mutlu günleri, hoşlandığı komşusu NEERA ile birlikte gelecek kurma hayalleriyle daha da güzel geçmektedir. Ancak bir gün, hiç hesaba katmadığı bir gelişme yaşanacaktır. Milyonlarca mil uzaklıktan gelen astronot KAPTAN CHARLES CHUCK BAKER, uzay gemisini Neera'nın bahçesine indirir, hem de tam aile barbeküsünün ortasına. Etrafındakileri umursamadan gemiden iner ve hırslarını açığa vurur. Zafer kazanmışçasına bayrağını diker ve arkasını döndüğü anda. Gezegen 51'in yeşil derili sakinlerinin şaşkınlıkla kendisine baktığını görür. Panikler ve koşturmaya başlar. Lem'in çalıştığı gök evinde bir korunak şansı kovalar. Lem ve Chuck tanışır ve sonunda ortak korkularını yenerek bir dostluk kurarlar.

Animasyon, Macera, Komedi

Planet 51
Gezegen 51 (2009) 6.1
Y: Jorge Blanco, Javier Abad, Marcos Martínez
O: Jessica Biel, John Cleese, Gary Oldman, Dwayne Johnson
T: Animasyon, Macera, Komedi
Play DirtyKirli Oyun (1969)

Play Dirty - Kirli Oyun (1969)

"aşamak istiyorsan, asil duyguları unut" İkinci Dünya savaşı sırasında Kuzey Afrika’daki Alman yakıt deposunu yok etme görevlendirilen ve bir İngiliz subayın yönettiği suçlulardan oluşan bir grup askerin hikâyesi .

Macera, Dram, Savaş

Play Dirty
Kirli Oyun (1969) 6.8
Y: André De Toth
O: Michael Caine, Nigel Davenport, Nigel Green, Harry Andrews
T: Macera, Dram, Savaş
Harry Potter and the Sorcerer's StoneHarry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter and the Sorcerer's Stone - Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter güçlerini keşfediyor! J.K. Rowling'in aynı adlı kült romanından sinemaya uyarlanan bu büyüleyici filmde, Harry Potter 11. Doğum gününde, çok güçlü iki büyücünün yetim kalmış oğlu olduğunu ve kendiside büyücülük güçlerine sahip olduğunu öğrenir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan aldığı bir davetiyeyle Harry hayatının macerasına atılır. Yüksekten uçma sporu Quidditch'i öğrenir ve onu yok etmek isteyen karanlık bir büyücüye giden yolda canlı satranç taşlarıyla nefes kesici bir oyun oynar. En mükemmel macera için buluşalım!

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) 7.5
Y: Chris Columbus
O: Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, Saunders Triplets
T: Macera, Aile, Fantastik
Rescue DawnŞafak Harekâtı (2006)

Rescue Dawn - Şafak Harekâtı (2006)

Amerikan Hava Kuvvetlerin'de pilot olan Dieter Dengler, Vietnam Savaşı'nda bir uçuş sırasında vurularak düşürülür ve bir kampta esir olarak tutulur. Başka savaş esirlerinin de bulunduğu bu kamptan kaçmak için planlar yapan Dieter, her türlü tehlikeyi göze almıştır.

Macera, Biografi, Dram

Rescue Dawn
Şafak Harekâtı (2006) 7.4
Y: Werner Herzog
O: Zach Grenier, Marshall Bell, Christian Bale, Toby Huss
T: Macera, Biografi, Dram
Ronin (1998)

Ronin (1998)

Sam Amerikalı bir gizli ajandır. Uluslararası bir ekiple çalışmakta ve işinin ehli biri olarak anılmaktadır. Ününü yeraltı çevrelerinde yaymıştır. Ulaşılması en zor belgelere bile rahatlıkla ulaşabilen, birinci sınıf bir ajan olarak tanınmıştır. Soğuk savaşın son bulduğu dönemde Sam ve ekibi etik kuralları bırakmak durumunda kalırlar. Durumlarının ne olacağı belli değildir. Bu nedenle kendilerine en cazip gelen işlerde çalışmaya ve kim olursa olsun parayı verene fayda sağlamaya karar verirler. Zaten tehlikeli olan mesleki dünyaları böylece daha da teklikeli hale gelecektir. John Frankheimer'ın yönettiği Ronin'in oyuncu kadrosu tam bir yıldızlar geçidi... Filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Jean Reno, Stellan Skarsgard ve Natascha McElhone gibi isimleri görmek mümkün.

Aksiyon, Macera, Suç

Ronin (1998) 7.3
Y: John Frankenheimer
O: Robert De Niro, Jean Reno, Natascha McElhone, Stellan Skarsgård
T: Aksiyon, Macera, Suç
Once Upon a Time in China IIBir Zamanlar Çinde 2 (1992)

Once Upon a Time in China II - Bir Zamanlar Çinde 2 (1992)

Bir dövüş sanatları ustası (Jet Li) öğrencilerini ve teyzesini (Rosamund Kwan), paralı askerlerden korur.

Aksiyon, Macera, Biografi

Once Upon a Time in China II
Bir Zamanlar Çinde 2 (1992) 7.5
Y: Hark Tsui
O: Jet Li, Rosamund Kwan, Siu Chung Mok, David Chiang
T: Aksiyon, Macera, Biografi
InsurgentKuralsız (2015)

Insurgent - Kuralsız (2015)

Uyumsuz serisinin ikinci filmi olan Kuralsız'da yine, Four ve Tris'in varolan sisteme karşı amansız mücadelelerini izleyeceğiz. Uyumsuz’daki gibi Kuralsız da, harabe halindeki duvarlarla çevrili Chicago kentinde geçiyor. Bu kentte hayatta kalanlar, yetenekleri, davranışları ve kişisel özellikleri baz alınarak beş gruba ayrılıyor. Fedakarlık kendini düşünmeyen, Dostluk barışcıl, Dürüstlük doğru sözlü, Cesurlık yılmaz ve Bilgelik zeki üyelerden oluşuyor. Hiçbir gruba dahil olamayanlar ise Topluluksuz olarak adlandırılıyor. İlk filmde, bir Fedakarlık olarak büyüyen Beatrice “Tris” Prior, hükümetin uyguladığı bir testte kendinin bir Uyumsuz olabileceği sonucunu alıyor. Bu, Tris’in birden çok özelliği olduğu anlamına geliyor ve bir gruba dahil olmasını engelliyor. Çünkü Uyumsuzlar hiçbir kurum tarafından kontrol edilemeyen bağımsız düşünürlerdir ve tehlikeli olarak görülürler. Bu özelliğini öğrendikten sonra Cesurluk'a dahil olarak Uyumsuz kimliğini gizler. Ancak sıkı eğitim programı sebebiyle, diğer özelliklerini ortaya çıkarmak adına, halusinatif simulasyonlara tabi tutulur. İhtiyacı olan desteği Uyumsuz kimliği ifşa olan Tobias “Four” Eaton’dan görür. Kuralsız’da, Tris ve Four, Jeanine’in askerleri tarafından avlandıklarının farkına vardıklarında aksiyon seviyesi yükseliyor.

Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim

Insurgent
Kuralsız (2015) 6.9
Y: Robert Schwentke
O: Kate Winslet, Jai Courtney, Mekhi Phifer, Shailene Woodley
T: Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
Tekkonkinkreet (2006)

Tekkonkinkreet (2006)

Taiyo Matsumoto'nun aynı adı taşıyan Manga eserinden esinlenerek uyarlanan bir filmdir. Animasyon yapımını ise Animatrix ile dünyaya isimini duyurmuş olan STUDIO4℃ üstlenmiştir. Eskiden kalan taahütlerin ve insanlık duygusunun önemsendiği Hazine Şehri (Takaracho)'nde kedi diye adlandırılan iki erkek çocuğu, Siyah ve Beyaz özgürce yaşamlarını sürdürmektedir. Fakat Hazine Şehri'nde kalkınma amacı ile bir arsanın boşaltılması, Yakuza, şiddet, esrarengiz çocuk kulesi projesi ve yılan diye hitap edilen adamın ortaya çıkması ile şehir ansızın istikrarsız bir havaya bürünür ve Siyah ve Beyaz'ın kaderi de büyük ölçüde değişikliğe uğrar...

Animasyon, Aksiyon, Macera

Tekkonkinkreet (2006) 7.7
Y: Michael Arias
O: Kazunari Ninomiya, Yû Aoi, Yûsuke Iseya, Kankurô Kudô
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyBir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005)

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy - Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005)

Ütopik bir evrende geçen filmde, dünya içinde yaşayanların haberi olmaksızın yok olmak üzeredir. Arka plandaki korkunç planları bir şekilde keşfeden kişi ise Arthur Dent olacaktır. Arthur Dent normal bir sabaha uyandığı günlerden birinde, üzerinden otoyol geçeceği için istimlak edilen evinin yıkılmasını önlemek için kendisini yıkım araçlarının önüne siper eder. Bu küçük olayın ardında yatan gerçek ise son derece ürkütücüdür. Galaksiler arası yapılacak bir otoyol söz konusudur ve dünya bu otoyolun tam orasında yer almaktadır. 'Otostopçunun Galaksi Rehberi' isimli bir yayının dünya ayağındaki muhabiri olan Ford Prefect, Arthur'u bulup onu galaksiler arası bir yolculuğa çıkarır. Arthur bu maceralı yolculuk sırasında hayata dair birçok şeyin anlamını yeniden yorumlayacaktır. Douglas Adams tarafından yazılan Otostopçunun Galaksi Rehberi bir süre sonra büyük bir efsaneye dönüşen ve kendine has önemli bir hayran kitlesine sahip olan bir romandı. Film de bu kitaptan uyarlanan onlarca eserden biri.

Macera, Komedi, Bilim-Kurgu

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005) 6.8
Y: Garth Jennings
O: Bill Bailey, Anna Chancellor, Warwick Davis, Yasiin Bey
T: Macera, Komedi, Bilim-Kurgu
The Four FeathersKahramanlar Destanı (1939)

The Four Feathers - Kahramanlar Destanı (1939)

Harry Feversham, çevrelerince yetenekleri bolca övülen bir subaydır. Öte yandan aşık olduğu bir kadın vardır ve bu tatminkar hayat Harry'yi fazlasıyla mutlu etmektedir. Bir gün Sudan'daki asiler İngiliz'lere saldırırlar. Artık Harry'nin bu sıcak savaşı engellemek için üstlendiği bir görevi vardır. Savaş esnasında korkularına gömülen Harry, görevini bırakıp ülkesine geri dönecektir. Harry artık ulusuna karşı bir suç işlemiş gibi, ağır sözlerle itham edilecektir. Artık Harry, görevini yerine getiremeyen bir korkaktır. Harry, bütünüyle yalnız kalmıştır.

Macera, Dram, Romantik

The Four Feathers
Kahramanlar Destanı (1939) 7.6
Y: Zoltan Korda
O: John Clements, Ralph Richardson, C. Aubrey Smith, June Duprez
T: Macera, Dram, Romantik
Independence DayKurtuluş Günü (1996)

Independence Day - Kurtuluş Günü (1996)

2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hukümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Independence Day
Kurtuluş Günü (1996) 6.9
Y: Roland Emmerich
O: Will Smith, Bill Pullman, Jeff Goldblum, Mary McDonnell
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
A Passage to IndiaHindistana Bir Geçit (1984)

A Passage to India - Hindistana Bir Geçit (1984)

E.M Forster’ın romanından bir uyarlama olarak karşımıza gelen filmde Adela Quested, genç ve dikbaşlı bir İngiliz kadın olarak, yanında nişanlısının annesi Mrs. Moore ile Hindistan’a gelir. Burada tanışıp dost edindiği Dr. Aziz bir süre sonra Adela’yı mistik Marabar mağaralarına yapacağı ziyarette kendisine katılması için davet eder. Girdikleri bir mağaradan yara izleriyle çıkan Adela, Aziz’in kendisine saldırdığını iddia eder. İngiliz yetkililer Adela’nın mahkeme yoluna gitmesi için baskı yaparak, Aziz’i adeta yargılanmadan suçlu ilan ederler. Suç işlendiğine dair en ufak bir kanıt bile bulunmadığı halde Aziz, İngilizlerin ve kendi halkının gözünde saygınlığını yitirir. Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Özgün Müzik Oscar’larının sahibidir.

Macera, Dram, Tarih

A Passage to India
Hindistana Bir Geçit (1984) 7.3
Y: David Lean
O: Judy Davis, Victor Banerjee, Peggy Ashcroft, James Fox
T: Macera, Dram, Tarih
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th DimensionBuckaroo Banzai (1984)

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension - Buckaroo Banzai (1984)

Rock yıldızı, beyin cerrahı, çizgi roman kahramanı ve samuray olan Buckaroo Banzai'nin kötülerle mücadelesi...

Macera, Komedi, Romantik

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
Buckaroo Banzai (1984) 6.4
Y: W.D. Richter
O: Peter Weller, John Lithgow, Ellen Barkin, Jeff Goldblum
T: Macera, Komedi, Romantik
Two Mules for Sister SaraSara'ya İki Katır (1970)

Two Mules for Sister Sara - Sara'ya İki Katır (1970)

19. yüzyılda Fransız işgalindeki Meksika’da geçen sürükleyici ve anarşik bir macera. Amerikalı bir paralı asker Hogan (Clint Eastwood) üç tacizcinin saldırmak üzere olduğu rahibe Sara’yı (Shirley MacLaine) serserilerin elinden kurtarır. Şans eseri gerçekleşen bu tanışma Hogan’ın işine yarayacaktır. Sara Hogan’ın ele geçirmeyi planladığı garnizondaki askerlerle ilgili bilgi sahibidir. Seyahatlerine birlikte devam eden ikili zamanla birbirleri hakkındaki gerçekleri öğrenirler.

Macera, Komedi, Savaş

Two Mules for Sister Sara
Sara'ya İki Katır (1970) 7
Y: Don Siegel
O: Shirley MacLaine, Clint Eastwood, Manolo Fábregas, Alberto Morin
T: Macera, Komedi, Savaş
The Imaginarium of Doctor ParnassusDr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus - Dr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü 'Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatmaktadır. İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır. Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir ancak her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü yeniden belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla birlikte kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir. Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek zorundadır!

Macera, Fantastik, Gizem

The Imaginarium of Doctor Parnassus
Dr. Parnassus (2009) 6.9
Y: Terry Gilliam
O: Andrew Garfield, Christopher Plummer, Richard Riddell, Katie Lyons
T: Macera, Fantastik, Gizem
Once Upon a Time in ChinaBir Zamanlar Çin'de (1991)

Once Upon a Time in China - Bir Zamanlar Çin'de (1991)

Whong ile Aunt Yee arasında alevlenen bir aşka tanık olacağımız film, aksiyon, drama ve komediyi etkileyici bir şekilde harmanlayarak izleyiciye sunuyor. Çin'in karmaşık bir zaman dilimini anlatan bu destansı macerada, Çin'in lidersiz kaldığı bir dönemde güçlü çeteler, süvarilere saldırır. Dövüş ustası Wong Fei-Nurg, kendisi kadar iyi bir dövüşcü olan Kong adlı bir paralı askere karşı mücadele veriyor. Bununla beraber Wong Çin hükümetiyle Avrupalılar'ın yaptığı savaşın da tam ortasında kalmıştır. Genç Chung, Woog'a yardım etmektedir, beraber üvey kuzeni Yee'yi korumak zorundadırlar ancak Wong, Yee'ye aşık olmuştur. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Wong, bir çok küçük çocuktan oluşan öğrencilerini de korumak zorundadır. Efsanevi dövüşçü Wong Fei-Hung’un (1847-1924) hayatından yola çıkılarak oluşturulan bu film, 19. Yüzyıl’da geçiyor. Usta aktör Jet Li’nin canlandırdığı Wong; İngiliz, Fransız ve Amerikalılar’dan oluşan yabancı güçlere karşı büyük bir mücadele içindedir. Amerika’dan dönen kuzeni Yee büyük bir batı hayranı olmuştur. Wong kuzeninin koruyuculuğunu üstlenir. Fakat bu koruyuculuk, Wong’un dövüş okulunun ve ordunun savaşa girmesiyle iyice zorlaşır. Vahşet arttıkça, kuzen Yee de batı ideallerini sorgulamaya başlar. Silahlarla Kung Fu’ya karşı koymak mümkün olabilir mi? Çin'in karmaşık bir zaman dilimini anlatan bu destansı macerada, Çin'in lidersiz kaldığı bir dönemde güçlü çeteler, süvarilere saldırır. Askeri alanda uzman Whong Fei-Hong ve Aunt Yee bu şeytani güçlere karşı koymak ve savaşmak için geri dönerler. Whong ile Aunt Yee arasında alevlenen bir aşka tanık olacağımız film, aksiyon, drama ve komediyi etkileyici bir şekilde harmanlayarak izleyiciye sunuyor zeynep1972

Aksiyon, Macera, Biografi

Once Upon a Time in China
Bir Zamanlar Çin'de (1991) 7.4
Y: Hark Tsui
O: Jet Li, Biao Yuen, Rosamund Kwan, Jacky Cheung
T: Aksiyon, Macera, Biografi
The Muppet Movie (1979)

The Muppet Movie (1979)

Varlıklarını Jim Henson ve Frank Oz’a borçlu olduğumuz televizyon şöhreti kuklaların, beyazperdedeki bu ilk boy gösterişlerinde, nasıl tanıştıkları anlatılıyor;Bataklıkta tembellik ederken yetenek avcısı Bernie tarafından keşfedilen Kurbağa Kermit, şöhret basamaklarını tırmanmak üzere Hollywood’a gitmek üzere yola çıkar. Yol boyunca Miss Piggy, Ayı Fozzie ve Gonzo gibi 'tanıdık' simaları da ekibe katar. Ancak onları bekleyen tehlikelerin başında Doc Hopper ve sahibi olduğu 'kurbağa bacağı' restoranlar zinciri gelmektedir.Ç.K.

Macera, Komedi, Aile

The Muppet Movie (1979) 7.7
Y: James Frawley
O: Jim Henson, Frank Oz, Jerry Nelson, Richard Hunt
T: Macera, Komedi, Aile
Oz the Great and PowerfulMuhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Oz the Great and Powerful - Muhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Küçük bir sirkte, büyücülük numaralarıyla hayatını kazanan ve biraz da ahlaksız olan Oscar Diggs, yaşadığı Kansas kentinin sıkıcılığından kurtulmak isterken kendisini eğlenceli Oz Ülkesi’nde buluverir. Bu yolculuk, onun için büyük bir şanstır ve turnayı gözünden vurmasına çok az kalmıştır. Ta ki Theodora, Evanora ve Glinda adlı üç cadı Oscar'ın Muhteşem Büyücü kimliğinden şüpheleninceye kadar. Oscar hiç hesapta yokken, Oz Ülkesi’nin sorunlarıyla da karşılaşır ve bu yeni insanların arasında kendi yeteneklerini de geliştirerek hem güçlü Oz Büyücüsü’ne dönüşür hem de eskisinden daha iyi bir insan olur. Walt Disney Pictures yapımcılığında ve Sam Raimi yönetmenliğinde hayata geçen filmin baş rolünü James Franco üstlenirken, Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams da Oz Ülkesi'nde kendisine eşlik eden 3 cadıyı canlandırıyorlar.

Macera, Aile, Fantastik

Oz the Great and Powerful
Muhteşem ve Kudretli Oz (2013) 6.4
Y: Sam Raimi
O: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams
T: Macera, Aile, Fantastik
El NorteKuzey (1983)

El Norte - Kuzey (1983)

Rüya ve gerçek arasında dünya ortalayan büyülü film. El Norte (1983) Gregory Nava yönettiği bir Amerikan ve İngiliz filmi.Senaryo Nava ve Anna Thomas tarafından yazılmış. Film ilk olarak 1983 yılında Telluride Film Festivali sunuldu geniş serbestolarak Ocak 1984 idi.El Norte 1985 yılında En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı kazandı, ilk Amerikan bağımsız film çok onur oldu. Arturo Xuncax: İlk bölümde küçük bir kırsal Guatemala köyünde yer alan San Pedro denilen ve Xuncax aile, yerli Mayalar bir grup tanıttır.Arturo bir kahve toplayıcı ve eşi bir ev kadındır.Arturo "zengin, köylü güçlü kollarıyla sadece bir çift olduğunu belirterek, oğlu Enrique, onun dünya görüşü ve nasıl Guatemala hayatında indio ücretleri açıklar.Arturo ve ailesi daha sonra 'bütün insanlar, hatta fakir, kendi araçları kendi ABD'ye gitme olasılığını görüşmek için toplanır.İşçiler, Arturo ve diğer organizatörler arasında bir sendika kurma çabasına yüzünden saldırıya uğramakta ve bir iş olduğunda federal birlikler tarafından öldürüldü onlara ihanet etmeleri için rüşvet - Arturo's kopmuş kafası bir ağaca asılı görülüyor.

Macera, Dram, Gerilim

El Norte
Kuzey (1983) 7.8
Y: Gregory Nava
O: Ernesto Gómez Cruz, David Villalpando, Zaide Silvia Gutiérrez, Alicia del Lago
T: Macera, Dram, Gerilim
127 Hours127 Saat (2010)

127 Hours - 127 Saat (2010)

Dağcı Aron Ralston'un başından geçenlerin gerçek hikayesi...Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.

Macera, Biografi, Dram

127 Hours
127 Saat (2010) 7.7
Y: Danny Boyle
O: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Sean Bott
T: Macera, Biografi, Dram
Harry and TontoHarry ve Tonto (1974)

Harry and Tonto - Harry ve Tonto (1974)

harry yetmiş yaşlarında emekli bir öğretmendir. New York da Tüm hayatı boyunca yaşadığı bina yıkılınca kedisi Tonto ile birlikte tüm Amerikayı gezmeye çıkar ve dünyayı önceden hiç olmadığı gibi görmeye başlar, yeni arkadaşlıklar kurarken eskilerine elveda eder..

Macera, Komedi, Dram

Harry and Tonto
Harry ve Tonto (1974) 7.5
Y: Paul Mazursky
O: Art Carney, René Enríquez, Herbert Berghof, Michael McCleery
T: Macera, Komedi, Dram
Muppet Treasure IslandMuppet Define Adası (1996)

Muppet Treasure Island - Muppet Define Adası (1996)

Robert Louis Stevenson'ın ünlü Hazine Adası romanı Muppet'lar ile televizyon ekranlarında yeniden hayat bulur. Kaptan Billy Bones, ölmeden önce sakladığı hazine haritasını Amiral Benbow Hanı'nda yaşayan Jim, Gonzo ve Rizzoya emanet eder. O gece han basılınca, bu üçlü bir gemiye binip kaçarlar. Kurbağa Kermit ve arkadaşları hazineyi bulmaya çalışırlar. Bu uğurda acımasız korsanlarla savaşacaklardır.

Aksiyon, Macera, Komedi

Muppet Treasure Island
Muppet Define Adası (1996) 6.9
Y: Brian Henson
O: Tim Curry, Billy Connolly, Jennifer Saunders, Kevin Bishop
T: Aksiyon, Macera, Komedi
AladdinAlaaddin (1992)

Aladdin - Alaaddin (1992)

Agrabah şehrinin kalbinde, köylü Alaaddin ve onun yaramaz maymunu Abu, özgür ruhlu güzel prenses Yasemin'i kurtarmak için savaş vermektedirler. Sihirli bir lambayı ovmasıyla hayatı değişen Alaaddin'in şimdi çılgın ve şekilden şekile giren bir cini vardır! Cin'in de yardımıyla Alaaddin artık bir prenstir. Fakat kötü yürekli Cafer ve onun sinir bozucu papağanı Yago da lambanın gizli güçlerinin peşindedir. Şimdi Alaaddin ’ in onları yenmesi, güzel prensesin kalbini kazanması ve en sonunda görünüşte değil, yüreğinde prens olduğunu kanıtlaması gerekmektedir!

Animasyon, Macera, Komedi

Aladdin
Alaaddin (1992) 8
Y: Ron Clements, John Musker
O: Scott Weinger, Robin Williams, Linda Larkin, Jonathan Freeman
T: Animasyon, Macera, Komedi
Robin and MarianRobin ve Marian (1976)

Robin and Marian - Robin ve Marian (1976)

Robin ve Marian birbirlerini 20 sene sonra bulurlar. Artık ikisi de yaşlanmış, Robin askerlikten emekli, Marian ise rahibe olmuştur. Marian 20 sene tek satır yazmayan (zira Robin in okuma yazmasi yoktur) Robin'e öfkeli de olsa fazla vakitleri kalmadığı ve ondan baska bir erkeği sevmediği için Sherwood'a dönmeye razı olur. Fakat şerif ve adamları peslerini birakmayacaktir. Robin şerifi teke tek dövüşmeye razı edip öldürdükten sonra ağır yaralı şekilde Marian'in evine taşınır. Marian Robin'e acısını dindirmesi için bir kadeh ilaç doldurur ve kendisi de bir miktar içer...

Macera, Dram, Romantik

Robin and Marian
Robin ve Marian (1976) 6.6
Y: Richard Lester
O: Sean Connery, Audrey Hepburn, Robert Shaw, Richard Harris
T: Macera, Dram, Romantik
Mountains of the MoonKara Güneş Dağları (1990)

Mountains of the Moon - Kara Güneş Dağları (1990)

1850'li yıllarda Nil nehrinin kaynağını keşfe çıkan bir grup kaşifin maceralarını. Patrick Bergin ve Iain Glen'in başrollerde olduğu film. Richard Burton ve arkadaşı kaşif John Hanning'in ay dağlarında çıktıkları düşsel yolculuğu anlatır. Kraliçe Victoria döneminde geçen bu filme ilham olan kitabın yazarı ise William Neal Harrison'dur

Macera, Dram, Tarih

Mountains of the Moon
Kara Güneş Dağları (1990) 7.3
Y: Bob Rafelson
O: Patrick Bergin, Iain Glen, Richard E. Grant, Fiona Shaw
T: Macera, Dram, Tarih
CandleshoeEsrarlı Malikâne (1977)

Candleshoe - Esrarlı Malikâne (1977)

Dolandırıcı hırsız Harry Bundage, Bayan Edmund, üç öksüz ve Priory kahyanın kaldığı eski malikanede değerli şeylerin saklanabileceğini düşünür. Ne yazık ki tam olarak nerde olduğunu bilmez. Bundage yanına küçük velet Casey Brown ı da alır. Amacı Casey’i bayan Edmund’un uzun zamandır görmediği torunu sandırmak ve onu aldatarak Casey sayesinde değerli eşyaların yerine dair ipuçları elde etmektir. Fakat bilmedikleri şey Bayan Edmund beş parasızdır.

Macera, Komedi, Dram

Candleshoe
Esrarlı Malikâne (1977) 6.7
Y: Norman Tokar
O: David Niven, Helen Hayes, Jodie Foster, Leo McKern
T: Macera, Komedi, Dram
HopscotchSeksek (1980)

Hopscotch - Seksek (1980)

CIA ajanı Miles Kendig, meslektaşlarını küstürecek bir projeye girişir. Beceriksiz meslektaşlarına dayanamayıp emekliliğe ayrılan bir CIA ajanı, yaşadıklarını anlatan bir anı kitabı yazmaya karar verir.

Macera, Komedi

Hopscotch
Seksek (1980) 7.2
Y: Ronald Neame
O: Walter Matthau, Glenda Jackson, Sam Waterston, Ned Beatty
T: Macera, Komedi
Diamonds Are Forever007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971)

Diamonds Are Forever - 007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971)

İngiliz Hükümeti yüksek değerdeki işlenmemiş elmas sevkiyatları ortadan yok olunca harekete geçer. İngiliz ajan James Bond konuyu araştırmakla görevlendirildiğinde, konuyu ilk önce basit bir kaçakçılık olarak değerlendirir ve fazla önemsemez. Fakat bir ipucu, 007'nin ezeli düşmanı Blofeld'in bu işin arkasında olduğunu gösterdiğinde, Bond onun planlarını bozmak ve karısı Tracy'nin ölümünün intikamını almak üzere çalışmaya başlar.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Diamonds Are Forever
007 James Bond: Ölümsüz Elmaslar (1971) 6.7
Y: Guy Hamilton
O: Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray, Lana Wood
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Star TrekUzay Yolu (2009)

Star Trek - Uzay Yolu (2009)

Bir zamanların çok sevilen kahramanları bu kez gençlik yılları ile karşımızda. Güç ve cesaret, Atılgan ve ekibinin elindedir elbette. Evren tehdit altındadır ve geleceği parlak görünmez. Bu durum ile mücadele vermesi beklenen de elbette Atılgan ve ekibidir. Türlü tehlikelere göğüs germeleri gerekecek olan Kaptan Kirk ve Spock arasında mücadele de en keskin hali ile sürecektir. Dünya ile derdi olup da intikamın izini süren kötü ruhlu güçler karşında Atılgan ve ekibi ne kadar başarılı olacaklardır? Star Trek macerasının kahramanlarının gençlik yıllarından dem vuran film, Oscar ödüllü olup J.J. Abrams’ın emeği.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Star Trek
Uzay Yolu (2009) 8
Y: J.J. Abrams
O: Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu