Macera Filmleri İzle

The Sorcerer's ApprenticeSihirbazın Çırağı (2010)

The Sorcerer's Apprentice - Sihirbazın Çırağı (2010)

Balthazar Blake, Manhattan modern dünyasında usta bir sihirbazdır ve şehri Maxim Horvath’tan korumaya çalışmaktadır. Bunu yalnız yapamayacağı için Dave Stutler’ı yanına alır ki bu adam, ilk bakışta ortalama bir tiptir. Ancak kendisinin, isteksiz hamisi gibi gizli potansiyeli vardır. Dave, ona sihirbazlık sanatına dair her türlü eğitimi verir. Sonrasında bu iki benzemez ortak, Horvath ve karanlığın güçleri, ortalığı talan etmeden önce onları durdurmak zorundadırlar. Bu sırada Dave, hayalindeki kız olan Becky’nin kalbini kazanmanın da mücadelesini vermek durumundadır.

Aksiyon, Macera, Komedi

The Sorcerer's Apprentice
Sihirbazın Çırağı (2010) 6.2
Y: Jon Turteltaub
O: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina, Teresa Palmer
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Viva Maria! (1965)

Viva Maria! (1965)

Viva Maria! 1965 yapımı komedi-macera filmi. Brigitte Bardot ve Jeanne Moreau başrolleri paylaşır. Bardot ve Moreau, adları Maria olan ve 20. yüzyılın başlarında tanışıp birlikte birer devrimciye dönüşen iki kadını canlandırır. Ayrıca George Hamilton devrimin lideri Florès rolündedir. Film Louis Malle tarafından yazılıp yönetilmiş ve Eastman Color tarafından filme çekilmiştir. Aynı zamanda Fransızca ve İngilizce dublajlı olarak gösterime girmiştir. İsimleri Maria olan iki kadın, Güney Amerika'nın büyüük bir devrim yaşayarak değişmesi için mücadeleye katılırlar.

Macera, Komedi, Romantik

Viva Maria! (1965) 6.4
Y: Louis Malle
O: Brigitte Bardot, Jeanne Moreau, George Hamilton, Paulette Dubost
T: Macera, Komedi, Romantik
River of No ReturnDönüşü Olmayan Nehir (1954)

River of No Return - Dönüşü Olmayan Nehir (1954)

Seksi yıldız Marilyn Monroe'dan gerilim dolu bir macera...Karısının ölümünden sonra oğluyla birlikte kuzeybatının nefes kesen vahşi ve sert doğasında yeni bir hayata başlayan Matt Calder, Harry Weston adında acımasız bir kumarbaz tarafından saldırıya uğrayıp, yaralanıp her şeyi elinden alınınca, Weston'un güzel nişanlısı Calder'e eski sağlığına kavuşması için yardım etmeye karar verir. Bu durumu çok kıskanan kumarbaz Weston, herkesi tehlikeli bir nehir gezintisine çıkartır ve hayatlarını hiçe sayar.

Macera, Kovboy

River of No Return
Dönüşü Olmayan Nehir (1954) 6.7
Y: Otto Preminger, Jean Negulesco
O: Robert Mitchum, Marilyn Monroe, Rory Calhoun, Tommy Rettig
T: Macera, Kovboy
The ComancherosDehşet Ülkesi (1961)

The Comancheros - Dehşet Ülkesi (1961)

Teksas şerifi Jake Cutter, kumarbaz Paul Regret'i tutuklar. Ancak çok geçmeden, kendini takımıyla,Paul'un tutsağı olarak bulur..

Aksiyon, Kovboy, Macera

The Comancheros
Dehşet Ülkesi (1961) 6.9
Y: Michael Curtiz, John Wayne
O: John Wayne, Stuart Whitman, Ina Balin, Nehemiah Persoff
T: Aksiyon, Kovboy, Macera
The Princess BridePrenses Gelin (1987)

The Princess Bride - Prenses Gelin (1987)

Yatakta hasta yatan torununa masal anlatmaya başlayan bir dedenin anlattığı masalı beyaz perdeye yansıtan film Buttercup isimli masal kahramanının hikayesine odaklanır. Florin isimli hayali bir ülkenin çiftliğinde yaşayan Buttercup ile çiftlik çalışanlarından biri arasında masumane bir aşk doğmuştur. Buttercup'a duyduğu aşk için yaşadığı yeri terk eden Westley iyi bir geleceğe sahip olup evlenebilmeleri için bir gemiye atlar. Fakat yolculuk sırasında korsanların saldırısına uğrayan gemi iki aşığı birbirinden ayırır. Westley'nin öldüğünü düşünen Buttercup derin bir hüzne ve umutsuzluğa kapılır. Çaresizce bir prensle evlendirilen Buttercup yakın zamanda kaderin çeşitli hamleleriyle karşılaşacak, hayatı beklemediği bir şekilde değişecektir.

Macera, Komedi, Aile

The Princess Bride
Prenses Gelin (1987) 8.2
Y: Rob Reiner
O: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon, Christopher Guest
T: Macera, Komedi, Aile
Our Man FlintDünyayı Kurtaran Adam (1966)

Our Man Flint - Dünyayı Kurtaran Adam (1966)

Tüm dünya korkunç doğa felaketleri ile sarsılmakta, tüm ülkelerin devlet başkanları bu felaketin arkasındakileri bulmaya çalışmakta, olayları araştırıp ortaya çıkarmaya çalışan tüm ajanlar birer birer öldürülmektedir. Bu felaketlerden dünyayı kurtarabilecek tek kişi kalmıştır.O ise bambaşka; tüm dünya dillerine hakim, yunuslarla konuşabilen, Bolşoy bela okulunda ders veren, dünyanın en iyi aşığı, kendi kalbini istediği sürece durdurabilen, elektronik dehası, gurmeler gurmesi, tüm uzak doğu dövüş sporlarında dünyanın en iyisi...O Derek Flint...

Aksiyon, Macera, Komedi

Our Man Flint
Dünyayı Kurtaran Adam (1966) 6.5
Y: Daniel Mann
O: James Coburn, Lee J. Cobb, Gila Golan, Edward Mulhare
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Surviving the Game (1994)

Surviving the Game (1994)

Bir grup zengin avcı hayatta kalma rehberiliği için bir evsizi tutarlar, evsiz onların sadece spor için insan avladıklarını ise bilmemektedir..

Aksiyon, Macera, Suç

Surviving the Game (1994) 6.1
Y: Ernest R. Dickerson
O: Ice-T, Rutger Hauer, Charles S. Dutton, Gary Busey
T: Aksiyon, Macera, Suç
Along the Great Divide (1951)

Along the Great Divide (1951)

Cinayetle suçlanan bir ihtiyar. Bu ihtiyarı öldürmek isteyen maktulun babası ve kardeşi. İhtiyarı adalete teslim etmek isteyen bir şerif. Şerif, ihtiyarı adalete teslim ederken bir taraftan maktulün babası ve adamları bir taraftan da çöl şartları ile müdadele eder. Bu serüven sırasında ihtiyarın kızı ile şerif arasında yakınlaşma olur. Ve cinayetle alakalı şok bir gerçek ortaya çıkar. Gerek oyuncu-yönetmen kadrosu gerekse konusu itibari ile kaliteli bir Western. -

Macera, Romantik, Kovboy

Along the Great Divide (1951) 6.8
Y: Raoul Walsh
O: Kirk Douglas, Virginia Mayo, John Agar, Walter Brennan
T: Macera, Romantik, Kovboy
Finding NemoKayıp Balık Nemo (2003)

Finding Nemo - Kayıp Balık Nemo (2003)

Nemo adında genç bir balık, aniden evinden uzaklara sürüklenince, onun haddinden fazla koruyucu babası Marlin ve sevimli fakat unutkan mavi akvaryum balığı Dory, onları vejetaryen köpek balıkları, sörfçü kaplumbağalar, deniz anaları ve aç martılar ile karşılaştıran macera dolu yolculuklarına başlarlar...

Animasyon, Macera, Komedi

Finding Nemo
Kayıp Balık Nemo (2003) 8.2
Y: Andrew Stanton, Lee Unkrich
O: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe
T: Animasyon, Macera, Komedi
Die Another Day007 James Bond: Başka Bir Gün Öl (2002)

Die Another Day - 007 James Bond: Başka Bir Gün Öl (2002)

Dünyadaki tüm politik dengeyi alt-üst etmek üzere olan bir hain... Gustav Graves... James Bond, gerekirse dünyayı karış karış gezecek ve bu korkunç adamı durdurmaya çalışacaktır. Koluna taktığı Zao isimli bir vicdansız ile birlikte politik bir canavar haline gelen bir adam olan Gustav Graves, emellerine ulaşmak adına her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak hiçbir zaman, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan James Bond da ondan farksızdır. Hong Kong'dan Küba'ya; Londra'dan İzlanda'ya uzayan bir macera, bu insanların hayatında birçok şeyi değiştirecektir.Lee Tamahori tarafından yönetilen filmde Bond kızı olarak Oscarlı oyuncu Halle Berry'yi görüyoruz.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Die Another Day
007 James Bond: Başka Bir Gün Öl (2002) 6.1
Y: Lee Tamahori
O: Pierce Brosnan, Halle Berry, Toby Stephens, Rosamund Pike
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Where the Wild Things AreArkadaşım Canavar (2009)

Where the Wild Things Are - Arkadaşım Canavar (2009)

Arkadaşım Canavar , annesiyle tartıştıktan sonra evini terk ederek deniz kıyısındaki bir ormana kaçan Max adlı çocuğun maceralarını konu alıyor. Max, onu kimsenin anlamadığını düşünerek bulunduğu ortama başkaldırır ve muzipliğin egemenliğindeki Vahşi Şeyler ?in ülkesine doğru yola çıkar.Bu macera filminin beyazperdeye uyarlanması sırasında benzersiz bir teknik de kullanılıyor. Oyuncuların sesleriyle hayat verdikleri karakterler, canlı aksiyon, kukla ve bilgisayar animasyon teknikleriyle en dinamik şekilde perdeye taşınıyorlar.

Macera, Dram, Aile

Where the Wild Things Are
Arkadaşım Canavar (2009) 6.8
Y: Spike Jonze
O: Max Records, Pepita Emmerichs, Max Pfeifer, Madeleine Greaves
T: Macera, Dram, Aile
The Sugarland ExpressSugarland Ekspresi (1974)

The Sugarland Express - Sugarland Ekspresi (1974)

Sugarland Expresi, kocası kanun kaçağı olan ve evlat edinilmesini önlemek amacıyla kendi çocuğunu kaçıran, bu arada bir polisi rehin alarak kendini Teksas yollarında amansız bir kovalamacanın içinde bulan Lou Jean Poplin’in gerçek yaşam hikayesini anlatıyor. Bu karmaşık başrolü inanılmaz performansıyla Oscar aldığı Cactus Flower filminden bir yıl sonra tekrar kameraların karşısına geçen güzel yıldız Goldie Hawn oynuyor. Bu aynı zamanda şimdinin ünlü o zamanların genç ama gelecek vaadeden yönetmeni Steven Spielberg’in de ikinci filmi olması açısıdan da ayrıca bir önem taşıyor.

Macera, Komedi, Suç

The Sugarland Express
Sugarland Ekspresi (1974) 6.8
Y: Steven Spielberg
O: Goldie Hawn, Ben Johnson, Michael Sacks, William Atherton
T: Macera, Komedi, Suç
Navy SealsDeniz Komandoları (1990)

Navy Seals - Deniz Komandoları (1990)

Orta-Doğu teröristler tarafından ele geçirilen bir Amerikan hava mürettebatı kurtarmaya çalışırken, Teğmen Curran ve Navy SEALs ekibi tehlikeli yüksek teknoloji silahların teröristlerin eline gelmiş olduğuna dair kanıtlar keşfederler.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Navy Seals
Deniz Komandoları (1990) 5.4
Y: Lewis Teague
O: Charlie Sheen, Michael Biehn, Joanne Whalley, Rick Rossovich
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Reign of FireAteş Krallığı (2002)

Reign of Fire - Ateş Krallığı (2002)

Post-apokaliptik bir atmosfere sahip olan filmde Londra'da yaşayan sıradan bir inşaat mühendisi yüzyıllardır uyumakta olan efsanevi bir ejderhayı bu uykusundan yanlışlıkla uyandırır. Yirmi yıl sonrasına gelindiğinde dünyadaki nüfus iyiden iyiye azalmış, geriye kalan insanlar ise bu yaratıkların tehlikelerinden korunmaya çalışagelmiştir. Yıllar önce fitili ateşleyen mühendisin oğlu olan Quinn, artık 30'lu yaşlarında kahraman bir itfaiyecidir. Quinn, pek fazla umut vadetmese de geriye kalan az sayıdaki insanı korumaya çalışır. Bir gün sıra dışı bir Amerikalı maceracı olan Van Zan gelir ve bu hayvanları öldürmek için kullanılacak yöntemi bildiğini söyler...

Aksiyon, Macera, Fantastik

Reign of Fire
Ateş Krallığı (2002) 6.2
Y: Rob Bowman
O: Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
TMNTNinja Kaplumbağalar (2007)

TMNT - Ninja Kaplumbağalar (2007)

Başıbozukluk ve bir dizi garip olay, New York City sokaklarını güvensiz bir yer haline getirmiştir. Şehrin Ninja Kaplumbağalar’ın varlığına her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı vardır ama Kaplumbağalar’ın durumu da, şehrin düzeninden farksızdır. Raphael, Donatello ve Michelangelo kayıptır ve haklarında hiç bir haber de yoktur. Arkadaşlarını bularak şehrin düzenini sağlamak ve geçmişteki birlikteliklerini yeniden yaratabilmek, artık sadece Leonardo ve Efendi Splinter’ın elindedir. Uzun bir aradan sonra yeniden beyazperde’de olan Ninja Kaplumbağalar, bu kez önceki filmlerin aksine tamamen animasyon teknikleri ile çekildi.

Animasyon, Aksiyon, Macera

TMNT
Ninja Kaplumbağalar (2007) 6.4
Y: Kevin Munroe
O: Chris Evans, Sarah Michelle Gellar, Mako, Kevin Smith
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Lust for Gold (1949)

Lust for Gold (1949)

Göçmen Jacob Walz'ın ünlü Arizona, "Hollandalı" kayıp altın madenini ,"hazine"yi ve aşkı bulup tekrar kaybetmesi hakkında bir hikaye..

Macera, Suç, Kovboy

Lust for Gold (1949) 7
Y: S. Sylvan Simon, George Marshall
O: Ida Lupino, Glenn Ford, Gig Young, William Prince
T: Macera, Suç, Kovboy
The Brothers BloomBloom Kardeşler (2008)

The Brothers Bloom - Bloom Kardeşler (2008)

Dünyanın en iyi dolandırıcıları olan Bloom kardeşler, milyonerleri birbirinden değişik senaryolarla dolandırmakla geçinirler... Her filmdeki gibi Bloom, Stephan ve sessiz ortakları Bang-Bang son işlerini yapmak adına biraraya gelir. Son işleri ise zengin ve güzel olan Penelope'yi çıkardıkları dünya turunda dolandırıp $2.5 dolar koparmaktır. Ancak Bloom'un Penolope'ye aşık olması nedeniyle işler yolunda gitmez. Avcılar ava dönüşür.

Macera, Komedi, Dram

The Brothers Bloom
Bloom Kardeşler (2008) 6.9
Y: Rian Johnson
O: Rachel Weisz, Adrien Brody, Mark Ruffalo, Rinko Kikuchi
T: Macera, Komedi, Dram
The SpongeBob Movie: Sponge Out of WaterSünger Bob Kare Pantolon 3D (2015)

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water - Sünger Bob Kare Pantolon 3D (2015)

Sevilen çizgi-dizi Süngerbob Karepantolon'un beyazperde uyarlaması olan yapıtta Süngerbob Karepantolon'un kıyıya çıkıp yaşayacağı hayatının en kahramanca macerasını izleyeceğiz. Tehlikeli korsan Burger-Beard ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını bulup formülü tamamlayarak planını hayata geçirmeyi istemektedir. Bu durumda Bikini Bottom şehri tehlikede olacaktır. Şehrin SüngerBob, Patrick ve ekiplerine denizin dışında ihtiyacı vardır. Şimdi tüm ekip Burger-Beard'a karşı harekete geçmek zorundadır. Şehirlerini tekrar kazanabilmek için ise kitabı geri almak durumundadırlar.Filmin kadrosunda Antonio Banderas, Tom Kenny, Clancy Brown ve Rodger Bumpass gibi isimler yer alıyor.

Animasyon, Macera, Komedi

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
Sünger Bob Kare Pantolon 3D (2015) 6.4
Y: Paul Tibbitt
O: Antonio Banderas, Eric Bauza, Tim Conway, Eddie Deezen
T: Animasyon, Macera, Komedi
Sky Captain and the World of TomorrowSky Captain ve Yarının Dünyası (2004)

Sky Captain and the World of Tomorrow - Sky Captain ve Yarının Dünyası (2004)

Macera, 2. Dünya Savaşı öncesinde, 1930'ların sonlarında araştırmacı muhabir Polly perkins'in ünlü bilim adamlarının gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu araştırmasıyla başlar. tam o sırada, New York şehrinin siluetini dev robotlar kaplar. Gizemli kayboluşlar ve robotların istilası arasında bir bağlantı olduğu açıktır. Dünyanın geleceği açıkça tehlikededir. Pollly'nin yardımına, eski sevgilisi kahraman pilot SKY Captain yetişir. Bu korkusuz ikilinin asıl amaçları, dünyayı yok etmeyi planlayan çılgın bilim adamı Dr. Totenkopf'u durdurmaya çalışmaktır. Polly ve Sky Captain'ın en büyük desteğiyse, suda ve havada savaşabilen filo; amfibianlardır. Amfibianların lideri Franky Cook ve Teknik Deha Dex de kahraman ikiliye yardım ederler...

Aksiyon, Macera, Gizem

Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain ve Yarının Dünyası (2004) 6.1
Y: Kerry Conran
O: Gwyneth Paltrow, Jude Law, Giovanni Ribisi, Michael Gambon
T: Aksiyon, Macera, Gizem
Montana (1950)

Montana (1950)

Yeraltı dünyasının en büyüklerinden olan bir çete, inişe geçmiştir, "büyük patron" emrindekilere bile sözünü geçirememektedir. "Büyük partnerin" haline üzülen Claire ile ölümcül hastalığa yakalanan Nick, ona yardım etmeye karar verirler ve kıyamet kopar. Hızlı, hareketli, "mafyanın iç yüzü" filmlerinden biri..

Aksiyon, Macera, Romantik

Montana (1950) 6.2
Y: Ray Enright, Raoul Walsh
O: Errol Flynn, Alexis Smith, S.Z. Sakall, Douglas Kennedy
T: Aksiyon, Macera, Romantik
Captain America: The Winter SoldierKaptan Amerika: Kis Askeri (2014)

Captain America: The Winter Soldier - Kaptan Amerika: Kis Askeri (2014)

The Avengers ile New York’ta yaşanan dehşet verici olaylardan sonra, Marvel’ın “Captain America: The Winter Soldier” filminde Steve Rogers yani Captain America Washington D.C.’de sessiz sakin bir hayat sürmekte modern dünyaya alışmaya çalışmaktadır. Ama bir S.H.I.E.L.D. ajanı saldırıya uğrayınca Steve dünyayı tehlikeye sokan bir entrika ağına düşer. Black Widow ile güçlerini birleştiren Captain America her adımında kendisini öldürmeye çalışan profesyonel suikastçılarla mücadele ederken bir yandan da sürekli artan komployu ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Korkunç plan tüm boyutlarıyla ortaya çıkınca, Captain America ve Black Widow yeni bir müttefikten yani Falcon’dan yardım alırlar. Ancak kısa bir süre sonra beklenmedik ve zorlu bir düşmanla karşı karşıya kalırlar: Winter Soldier.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Captain America: The Winter Soldier
Kaptan Amerika: Kis Askeri (2014) 7.9
Y: Anthony Russo, Joe Russo
O: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Robert Redford
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Map of the Human HeartKalbin Haritası (1992)

Map of the Human Heart - Kalbin Haritası (1992)

Küçük yaşta bir hastanede tanışan Avik ve Albertine birbirlerine âşık olurlar. Ancak yıllar süren ayrılık onları başka hayatlar kurmaya iter. 2. Dünya Savaşı sırasında bombardıman pilotu olan Avik, Russell ile yıllar sonra tekrar karşılaştığında Albertine'in artık O'nun sevgilisi olduğunu acı verici biçimde öğrenir.

Macera, Dram, Romantik

Map of the Human Heart
Kalbin Haritası (1992) 7.1
Y: Vincent Ward
O: Jason Scott Lee, Robert Joamie, Anne Parillaud, Annie Galipeau
T: Macera, Dram, Romantik
Wagon MasterVahşiler Hücum Ediyor (1950)

Wagon Master - Vahşiler Hücum Ediyor (1950)

Travis Blue (Ben Johnson) ve Sandy Owens (Harry Carey Jr.) at satarak geçimlerini sağlamaktadır. Bir grup Mormon, Utah’taki San Juan yakınlarındaki “tanrının kendilerine vaat ettiği kutsal vadiye” gitmek istemektedirler. Onlar, yağmurlar başlamadan önce kutsal saydıkları vadiyi sürüp, ekin ekip, Tanrı’nın nazarında bereketli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Ancak oraya gidiş yolu yoktur. Travis Blue ile Sandy ise o vadiye gidiş yolunu bilmektedir. Mormonların lideri Elder Wiggs (Ward Bond) Travis Blue ile Sandy’den kendilerini o vadiye götürmelerini ister. Onlar pek istekli olmasalar da, konvoydaki çocukların halini görünce yardım etmeye karar verirler. Yolda çeşitli ilaçlar satan, diş çeken Dr. A. Locksley Hall’ün aracına, soygun ve cinayetten aranan Clegg kardeşlere ve Navaho kızılderililerine rastlarlar. Konvoydakiler Navaho kampına davet edilir. Ancak burada Clegg kardeşlerden Reese Clegg (Fred Libby), bir kızılderili kadına saldırınca kırbaçlanır. Shiloh Clegg (Charles Kemper) ise intikam almayı planlar. Şerif ise, Clegg kardeşlerin peşindedir.

Macera, Kovboy

Wagon Master
Vahşiler Hücum Ediyor (1950) 7.2
Y: John Ford
O: Ben Johnson, Joanne Dru, Harry Carey Jr., Ward Bond
T: Macera, Kovboy
SaharaÇöl (2005)

Sahara - Çöl (2005)

Dirk Pitt, Ulusal Sualtı Araştırmaları Kurumu’nun özel projeler yöneticisi olarak ve onun şakacı dostu Al Giordino ile birlikte, Batı Afrika’nın çöllerinde bir yerlerde kaybolan gizli bir hazineyi aramaktadırlar. Bu sırada Birleşmiş Milletler’de görevli güzel bir bilim kadını Dr Eva Rojas, acımasız bir diktatör tarafından ele geçirilmiştir. Eva, gizli hazinenin dünyayı tehdit edecek çok daha büyük bir sorunla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. Etrafa yayılmakta olan biyolojik salgının önü kesilmezse denizlere yayılarak tüm gezegeni büyük bir tehdit altına alacaktır. Film aksiyon romanlarının çok satar yazarı Clive Cussler’ın romanından uyarlanmıştır.

Aksiyon, Macera, Komedi

Sahara
Çöl (2005) 6
Y: Breck Eisner
O: Matthew McConaughey, Steve Zahn, Penélope Cruz, William H. Macy
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Jabberwocky (1977)

Jabberwocky (1977)

Genç Dennis Hooper, babasının aniden ölümü üzerine kendisine bir iş bulmak üzere yakındaki bir şehre gider. Burada başından bir sürü macera geçer ve genç Dennis Hooper bir rastlantı sonucu şehrin tehlikede olduğunu öğrenir. Bu tehlike Jabberwocky adındaki dev bir yaratıktır ve bu canavar sadece o şehri değil tüm krallığı tehdit etmektedir. Dennis, bu canavarı yok ederse istediği tüm servet ve şöhrete kavuşacağı hayallerini kurmaya başlar ancak o dev yaratıkla savaşmaya giden hiçbir şövalye geri dönememişir. Bunu duyunca işin hiç de o kadar kolay olmadığını anlayan Dennis herşeye karşın denemeye karar verir ve canavarın peşinden gider...

Macera, Komedi, Fantastik

Jabberwocky (1977) 6.2
Y: Terry Gilliam
O: Michael Palin, Harry H. Corbett, John Le Mesurier, Warren Mitchell
T: Macera, Komedi, Fantastik
Return to Oz (1985)

Return to Oz (1985)

Dorothy Oz’dan evine geri döneli tam altı ay olmuştur ama hala uyuyamamaktadır. Hayali yerlerden ve hayali insanlardan bahseden Dorothy’i teyzesi Em doktora götürür. Dorothy hemen akıl hastanesinden kaçar ve tavuğu Billina’nın artık konuşabildiği Oz’a geri döner. Orada yeni insanlarla tanışır. Dorothy yeni arkadaşlarıyla Korkuluk’u kötü kral Nome’den korumak için yola çıkar. Kral Nome Dorothy’nin kırmızı terliklerini bulmuş ve onları Oz’u ele geçirmek için kullanmıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Return to Oz (1985) 6.7
Y: Walter Murch
O: Fairuza Balk, Nicol Williamson, Jean Marsh, Piper Laurie
T: Macera, Aile, Fantastik
Beau Geste (1939)

Beau Geste (1939)

Beau, John, ve Digby Geste Leydi Brandon’ın zengin ailesi tarafından evlat edinilmiş üç birbirinden ayrılmaz, maceraperest kardeştir. Üst sınıf ailenin parası azalmaya başlayınca, Leydi Brandon en değerli mücevheri “Mavi Su” safirini satmak zorunda kalır. Son kez bu değerli parçaya bakmak için yerinden çıkarırlar ama tam o anda elektrik kesilir. Mücevher şüphesiz ki kardeşlerden biri tarafından çalınmıştır. O gece , Beau, Digby, ve John ayrı ayrı itirafta bulunur ve kaçarlar. John çok sevdiği Isabel’i arkasında bırakmıştır. Üçkardeş daha sonra Yabancı Birliğe katılır. Beau ve Digby John’dan ayrılır ve acımasız ve sadist Çavuş Markoff’un komutası altına geçerler. Arap birliklerinin saldırısıyla karşı karşıyayken, Birliktekilerin çoğu Markoff’a karşı bir ayaklanma çıkarmayı planlamaktadır.

Aksiyon, Macera, Dram

Beau Geste (1939) 7.9
Y: William A. Wellman
O: Gary Cooper, Ray Milland, Robert Preston, Brian Donlevy
T: Aksiyon, Macera, Dram
Jason and the ArgonautsAltın Postlu Cengaver (1963)

Jason and the Argonauts - Altın Postlu Cengaver (1963)

Antik Yunan çağında Jason’un kral babası, amcası tarafından öldürülür. Jason büyüyüp genç bir adam olduğunda krallığı amcasından geri almak istemektedir. Bunun için ise uzak bir diyardaki altın postu ele geçirmesi lazımdır. Bu tehlikeli yolculukta ise kendisine özel güçleri olan kişiler eşlik edecektir

Macera, Aile, Fantastik

Jason and the Argonauts
Altın Postlu Cengaver (1963) 7.4
Y: Don Chaffey
O: Todd Armstrong, Nancy Kovack, Gary Raymond, Laurence Naismith
T: Macera, Aile, Fantastik
Land of the LostKayıp Ada (2009)

Land of the Lost - Kayıp Ada (2009)

Uzay ile zamanın alternatif bir evren içinde alt üst olduğu bir kasırgada sürüklenen Dr. Rick Marshall'ın tutucu ve dar kafalı Will Stanton ile başı derttedir. Dr. Rick Marshall bu son serüveninde, uzay-zaman kasırgasının içinde araştırma asistanı Holly Cantrell ile tahlikeden tehlikeye atılırlar. Bu tuhaf üçlü, Chaka adında bir eski çağ insanıyla arkadaş olur. Chaka dinazor ve diğer fantastik yaratıkların bulunduğu bu dünyada onlara yol gösterecek tek kişidir. Acaba bu üçlü bizim dünyamıza geri dönebilecek ve Dr. Rick Marshall bu keşfiyle sıfırdan bir kahramana dönüşebilecek midir?

Macera, Komedi, Bilim-Kurgu

Land of the Lost
Kayıp Ada (2009) 5.3
Y: Brad Silberling
O: Will Ferrell, Anna Friel, Danny McBride, Jorma Taccone
T: Macera, Komedi, Bilim-Kurgu
Voyage to the Bottom of the SeaDeniz Altına Yolculuk (1961)

Voyage to the Bottom of the Sea - Deniz Altına Yolculuk (1961)

Seaview Amiral Harriman Nelson tarafından tasarlanmış atomik bir denizaltıdır. İlk çıkışı sırasında politikacılar da vardır ama onlar denizdeyken radyasyon kuşağının yanmakta olduğunu öğrenirler. Nelson’dan ne yapılacağına karar vermesi istenir. Nelson konferansta neler söyleyeceğini planlar. Seaview’den doğru zamanda bir atom bombası atılırsa onun patlamasına neden olacağını belirtir. Ancak bu planın onaylanması gerekmektedir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Voyage to the Bottom of the Sea
Deniz Altına Yolculuk (1961) 6.1
Y: Irwin Allen
O: Walter Pidgeon, Joan Fontaine, Barbara Eden, Peter Lorre
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu