Kovboy Filmleri İzle

White FeatherBeyaz Tüy (1955)

White Feather - Beyaz Tüy (1955)

1870’li yıllarda Wyoming’de Cheyenne Yerlilerine yapılan barış görevinin hikayesi anlatılıyor. Subaylardan biri şefin kızına aşık olunca bu görev tehlike altına giriyor.

Tarih, Kovboy

White Feather
Beyaz Tüy (1955) 6.4
Y: Robert D. Webb
O: Robert Wagner, John Lund, Debra Paget, Jeffrey Hunter
T: Tarih, Kovboy
Bad Day at Black RockZafer Madalyası (1955)

Bad Day at Black Rock - Zafer Madalyası (1955)

Savaşta ağır şekilde yaralanıp tek kolunu kaybeden John J. Macreedy, şimdilerde çiftçilik yaparak hayatını sürdürür. Macreedy uzakta bir kasaba olan Black Rock'a doğru bir yolculuğa çıkar ve oraya vardığında çevre halkının anlamadığı bir nedenle kendisine tuhaf davrandığını fark eder. İnsanlar son derece kabadır, hatta kendisine oda kiralamayı dahi kabul etmezler. Öte yandan Macreedy de sessiz, içine kapanık biridir ve kendisine kasabaya neden geldiği her sorulduğunda cevap vermeyi başaramaz. Bu durum da kasaba halkının kendisine olan yaklaşımındaki düşmancıl tavrı artırır. Macreedy bir şeylerin ters gittiğini fark etse de bunu anlamlandırması uzun sürer ve zamanla herkesin büyük bir sırrı korumakta olduğu gerçeğiyle karşılaşır.

Dram, Gerilim, Kovboy

Bad Day at Black Rock
Zafer Madalyası (1955) 7.8
Y: John Sturges
O: Spencer Tracy, Robert Ryan, Anne Francis, Dean Jagger
T: Dram, Gerilim, Kovboy
TomahawkSavaş Baltası (1951)

Tomahawk - Savaş Baltası (1951)

1866 yılında, yeni bir altın keşfi ve sonuçsuz kalan bir toplantı Amerikan Ordusu’nu terk edilmiş bir bölgede bir yol ve kale inşa etmek zorunda bırakır. Bu durumdan sınır gözcüsü Jim Bridger rahatsız olmuştur. Bu durumun kötü sonuçlara neden olması için sadece bir kıvılcım yeterlidir. Yüzbaşı Rob Dancy gibi vahşi yobazlar da bu fitili ateşlemeye çoktan gönüllüdür. Bu sırada, Bridger’ın felaketi önleme şansı kişisel çatışmalar nedeniyle yok olmuştur.

Tarih, Kovboy

Tomahawk
Savaş Baltası (1951) 6.2
Y: George Sherman
O: Van Heflin, Yvonne De Carlo, Alex Nicol, Preston Foster
T: Tarih, Kovboy
Alvarez Kelly (1966)

Alvarez Kelly (1966)

Amerika’da iç savaş zamanı… Ancak bazılarının savaş hiç umurunda değildir. Onlar ceplerini doldurmanın derdindedir. İşte onlardan biri de Alvarez Kelly (William Holden)… Savaşı fırsat bilip paraya dönüştürmek ister. Ancak sürüsünü götürmek hiç de kolay değildir. Kadınlara karşı zaafı olan Alvarez Kelly, tuzağa düşürülür. Meksikalı hayvan tüccarı Alvarez Kelly’e kim yardım edecek? Casuslar ve birbirinden güzel kadınlar kimin peşinde? Amaçları ne? Herkesin birbirine ihanet ettiği bir ortamda Alvarez Kelly kimin tarafında olacaktır?

Kovboy

Alvarez Kelly (1966) 6.3
Y: Edward Dmytryk
O: William Holden, Richard Widmark, Janice Rule, Patrick O'Neal
T: Kovboy
They Call Me TrinityTrinita (1970)

They Call Me Trinity - Trinita (1970)

Trinita Kardeşler hala durmuyor ve önlerine gelen herkesi yıkıyor. Müthiş bir komedi, izlemeye doyamayacaksınız. Batının kötü adamlarının başları bu sefer gerçekten dertte. Çünkü Trinita kardeşler onların karşısında.

Komedi, Kovboy

They Call Me Trinity
Trinita (1970) 7.4
Y: Enzo Barboni
O: Terence Hill, Bud Spencer, Steffen Zacharias, Dan Sturkie
T: Komedi, Kovboy
McCabe & Mrs. MillerMcCabe ve Bayan Miller (1971)

McCabe & Mrs. Miller - McCabe ve Bayan Miller (1971)

Kumarbaz John McCabe, kapalı ahlak kurallarının işlediği bir madenci kasabasına gelir. Sinirli halleri etrafta onun silahşör olduğuna dair söylentilerin dolaşmasına neden olur. Söylenenlere göre McCabe hızlı silahşör Bill Roundtree'yi bir kart oyunu esnasında yere sermiştir. Kasaba bu dedikodularla çalkalanırken, McCabe yeni bir işin peşindedir.

Dram, Kovboy

McCabe & Mrs. Miller
McCabe ve Bayan Miller (1971) 7.7
Y: Robert Altman
O: Warren Beatty, Julie Christie, Rene Auberjonois, William Devane
T: Dram, Kovboy
The Wild BunchVahşi Belde (1969)

The Wild Bunch - Vahşi Belde (1969)

Dönemin değişen ve modernleşen dünya yapısı içerisinde varlığını sürdürmeye çalışan yaşlı haydutlardan kurulu bir çetenin mücadelesini anlatan film, Teksas ve Meksika arasındaki sınır çizgisinde geçiyor. Esaslı bir çete lideri olan Pike Bishop emekli olmadan önce son bir büyük vurgun yapmanın peşindedir. İçerisinde yüklü miktarda değerli şey bulunan bir ofisi soymaya karar veren adam her biri farklı suçlarda aktif rol almış bir grup çete üyesini de bu göreve dahil eder. Planlama aşaması bittiğinde göreve hazır hale gelen çete için işler beklendiği gibi gitmeyecek, soygun kanlı bir mücadeleye dönüşecektir. Teknik açıdan dönemin sinemasına yenilikler getiren ve güçlü senaryosuyla dikkat çeken film, usta yönetmen Sam Peckinpah imzalı.

Aksiyon, Macera, Kovboy

The Wild Bunch
Vahşi Belde (1969) 8.1
Y: Sam Peckinpah
O: William Holden, Ernest Borgnine, Robert Ryan, Edmond O'Brien
T: Aksiyon, Macera, Kovboy
Tampopo (1985)

Tampopo (1985)

Kamyon Şöförü olan Goro ve arkadaşı Gun'ın karnı acıkınca; yolda gördükleri ilk restoran olan Lai Lai Ramen Lokantası 'na girerler. Sabırsızlanmalarının asıl nedeni, Gun'ın yolda ramen ile ilgili okuduğu kitaptır ve iki kafadarın canı fena halde rağmen çekmiştir. Ancak girdikleri lokantanın bir hikâyesi vardır ve bu hikâyeden Goro ile Gun'da sebepleneceklerdir...Lai Lai Ramen Lokantası 'nın asıl sahibi ve ahçısı ölünce, lokantanın işletmesini eşi Tampopo üstlenir. Fakat kadın ramen ahçılığında ve esnaflıkta tam bir felakettir. Lai Lai Ramen Lokantası'nda yaşanılan felaketler ise her gün, bozulmuş bir plâk gibi tekrarlanmaktadır. Tampopo 'nun oğlu Tabo'nun birkaç akranından dayak yiyerek okuldan dönmesi, Tampopo'nun ahçılığı ve hizmeti ile müşterileri kaçırması, bunlara şahit olan Ken'in dul kadını psikolojik olarak evlenmeye ve lokantasını satmaya zorlaması her gün tekrarlanmaktadır...Goro ve Gun'ın berbat rameni tatmaları, dayak yemiş Tabo 'nun lokantaya adım atması ve Ken'in yine ağzını açması arka arkaya yaşanır. Üstüne bir de çenesini kapatması için uyarılan Ken ve arkadaşlarından sopa yiyen iki kafadar, ertesi gün gözlerini Tampopo'nun evinde açarlar. İşi ramen yapamadığının farkynda olan Tampopo, Goro ve Gun'a kendisine yardım etmeleri için yalvarır. Tampopo'yu kıramayan iki kafadar, kalmayı kabul ederler. Ancak Tampopo'yu birinci sınıf bir ramen ahçısı yapmak hiç kolay olmayacaktır...

Komedi, Kovboy

Tampopo (1985) 7.9
Y: Jûzô Itami
O: Tsutomu Yamazaki, Nobuko Miyamoto, Kôji Yakusho, Ken Watanabe
T: Komedi, Kovboy
The Lonely ManYalnız Adam (1957)

The Lonely Man - Yalnız Adam (1957)

Yaşlanan silahşör Jacob Wade yabancılaşmış oğlu ile yerleşik bir hayata geçmeyi umut etmektedir fakat eski düşmanlarının onun için başka planları vardır.

Kovboy

The Lonely Man
Yalnız Adam (1957) 6.3
Y: Henry Levin
O: Jack Palance, Anthony Perkins, Neville Brand, Robert Middleton
T: Kovboy
The Man from Laramieİntikam Kanunu (1955)

The Man from Laramie - İntikam Kanunu (1955)

Amerikan donanmasında çalışan bir kaptan olan Will Lockhart, kardeşinin ölümünün ardından suçluları bulmak ve intikam almak için yola çıkar. Ona göre kardeşini öldürenler yerlilere gizlice silah satan kaçakçılardır. Laramie isimli kasabaya vardığında kardeşinin ölümüne neden olan olayları soruşturmaya başlar ve nihayetinde elinde üç şüpheli kalır: bölgenin toprak sahibi, oğlu ve çifliklerinde çalışan kahya... İçlerinden birinin gerçek suçlu olduğuna inanan Lockhart, kardeşine olan borcunu ödemek için hazırlık yapmaya başlar.Anthony Mann'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde James Stewart, Arthur Kennedy ve Donald Crisp yer alıyor.

Dram, Kovboy

The Man from Laramie
İntikam Kanunu (1955) 7.4
Y: Anthony Mann
O: James Stewart, Arthur Kennedy, Donald Crisp, Cathy O'Donnell
T: Dram, Kovboy
The RainmakerYağmurcu (1956)

The Rainmaker - Yağmurcu (1956)

En İyi Müzik ve Kadın Oyuncu (Hepburn) Oscar'larına aday olan ‘‘Yağmurcu’’, N. Richard Nash'in kendi oyunundan senaryolaştırdığı, etkileyici bir yapıt. 1913 yılında Kansas'a gelen sahtekar bir ‘‘yağmurcu’’nun bekar bir kadınla ilişkisini anlatan film, daha sonra müzikal hale getirilerek Broadway'de ‘‘110 in the Shade’’ adıyla sahnelenmişti...

Romantik, Kovboy

The Rainmaker
Yağmurcu (1956) 7.1
Y: Joseph Anthony
O: Burt Lancaster, Katharine Hepburn, Wendell Corey, Lloyd Bridges
T: Romantik, Kovboy
Cat BallouKanunsuz silâhsör (1965)

Cat Ballou - Kanunsuz silâhsör (1965)

Tren yolu geçeceği için arazilerini boşaltmaları istenen Ballou ailesi buna direnir. Cesur bir kadın olan Catherine Ballou babasının tren yolu mafyası tarafından öldürülmesi üzerine intikam için ünlü bir silahşör tutar. Eskiden efsanevi bir silahşör olan bu adam aslında artık yaşlanmış, ayyaş biri olup çıkmıştır. Jane Fonda ve Lee Marvin'den eğlenceli bir western…

Komedi, Kovboy

Cat Ballou
Kanunsuz silâhsör (1965) 6.9
Y: Elliot Silverstein
O: Jane Fonda, Lee Marvin, Michael Callan, Dwayne Hickman
T: Komedi, Kovboy
Brimstone (2016)

Brimstone (2016)

19. yüzyılda, kasabalarına yeni gelen iblis kılıklı rahibin hedefi olan Liz ve ailesinin, yaşamak için yapmış olduğu mücadele ele alınıyor. Liz, intikam dolu düşmanı Reverend tarafından ilgisinin olmadığı bir suç gerekçesiyle ihbar edilir. Bunun yanı sıra Liz, hayatta kalmak ve kızını korumak için savaşır.

Gizem, Gerilim, Kovboy

Brimstone (2016) 7.5
Y: Martin Koolhoven
O: Dakota Fanning, Carice van Houten, Kit Harington, Guy Pearce
T: Gizem, Gerilim, Kovboy
Firecreek (1968)

Firecreek (1968)

Bir grup serseri kovboy, sakin bir köy olan FireCreek'e gelir. Reisleri (Henry Fonda) yaralıdır. Bir süre köyde kalırlarken, insanlara kötü davranmaya başlarlar. Şerifliği ek iş olarak yapan çiftçi (James Stewart) taşkınlıklarına hoşgörüyle bakar. Ancak haydutlar beklendiği gibi sakince çekip gitmeyeceklerdir.

Kovboy

Firecreek (1968) 6.8
Y: Vincent McEveety
O: James Stewart, Henry Fonda, Inger Stevens, Gary Lockwood
T: Kovboy
The Great SilenceBüyük Sessizlik (1968)

The Great Silence - Büyük Sessizlik (1968)

Snow Hill adında bir kasabada Pollicut adındaki bir yargıç birçok insanın başına haydut olduğu gerekçesiyle ödül koymakta, ödül avcıları da insanları avlamaktadır. Haydutlar arasında özellikle Tigrero isminde biri onlarca insanı gözünü kırpmadan öldürmektedir. Fakat kasabanın yeni şerifi bu insan avına pek sıcak bakmamaktadır. Bu arada Tigrero’nun öldürdüğü adamlardan birinin karısı da intikamını almak üzere Silenzio adıyla bilinen bir silahşörü kasabaya davet etmiştir. Küçük yaşta annesi babası ödül avcıları tarafından öldürülen Silenzio, hiç konuşmamakta bunun yerine silahını konuşturmaktadır. Silenzio kadına aşık olur ve Tigrero’yu öldürmeyi kabul eder. Ancak bu iş sandığı kadar kolay olmayacaktır

Kovboy

The Great Silence
Büyük Sessizlik (1968) 7.8
Y: Sergio Corbucci
O: Jean-Louis Trintignant, Klaus Kinski, Frank Wolff, Luigi Pistilli
T: Kovboy
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017)

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017)

Scooby Doo çetesi bir kasaba ziyaretinde yakınlarda ki bir çiftlik ateşe verilmiş ve çevredeki herkesi korku sarmıştır. Korkunun nedeni kasaba halkının yaşadıkları bölgenin perili olduğuna inanmasıdır. Gizemin çözülmesi için Shaggy ve dostları amansız bir mücadeleye girecektir.

Animasyon,Komedi,Aile,Gizem,Kovboy

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017) 0
Y: Matt Peters
O: Grey DeLisle,Tania Gunadi,Matthew Lillard,Kate Micucci
T: Animasyon,Komedi,Aile,Gizem,Kovboy
3 GodfathersÇöl Yavrusu (1948)

3 Godfathers - Çöl Yavrusu (1948)

Bir banka soygunu yapan 3 arkadaş, peşlerindeki kanun koruyucuları atlatmak için çöl yoluna saparlar... Çölde yol alırlarken orada rastlayacakları terk edilmiş bir arabada bulunan kadının son nefesini doğururken dünyaya getireceği bebeği sahiplenmeleriyle herşey değişecek, olaylar farklı bir hal alacaktır... Döneminin önemli western filmlerinden olan "3 godfathers", farklı bir western izlemek isteyenlere önerilecek bir başyapıt...

Dram, Kovboy

3 Godfathers
Çöl Yavrusu (1948) 7.2
Y: John Ford
O: John Wayne, Pedro Armendáriz, Harry Carey Jr., Ward Bond
T: Dram, Kovboy
Soldier BlueMavi Askerler (1970)

Soldier Blue - Mavi Askerler (1970)

1864 tarihinde yaklaşık 20 kişiden oluşan bir Amerikan süvari birliği Colorado Bölgesinde ilerlemektedir. Müfrezenin refakatindeki arabada iki değerli kargo vardır. Bunlardan biri mutemetiyle birlikte altın dolu bir kasa, diğeri de Kathy Maribel Lee (Candice Bergen) adlı Amerikalı bir kadındır. Önceden aynı birlikten Amerikalı bir subayın nişanlısı olan Maribel Lee, 2 yıl önce Cheyenne kızılderilileri tarafından kaçırılmış ancak ellerinden kurtularak askerlere sığınmıştır. Ayaklarında hala kızılderili makosenleri olan bu güzel kadının, kızılderililer arasında geçirmiş olduğu iki uzun yılın iffetinde oluşturmuş olabileceği zaafiyet olasılığı, yorgun ve bıkkın olan askerlerin zihnini oldukça meşgul etmektedir. Bu sırada müfreze aniden kızılderililerin saldırısına uğrar. Kısa ve kanlı bir çarpışmanın sonunda bu süvari birliğinden sadece iki kişi sağ kurtulur, bunlardan biri Maribel Lee, diğeri de acemi asker Honus Gent'tir (Peter Strauss).

Tarih, Romantik, Kovboy

Soldier Blue
Mavi Askerler (1970) 6.9
Y: Ralph Nelson
O: Candice Bergen, Peter Strauss, Donald Pleasence, John Anderson
T: Tarih, Romantik, Kovboy
Yellow SkySarı Gökyüzü (1948)

Yellow Sky - Sarı Gökyüzü (1948)

Bir grup adamıyla banka soygunculuğu yapan çete reisi Stretch (Gregory Peck), son banka soygunundan sonra arkasından gelen atlı birliklerin sıkıştırmasıyla tek çareyi bir tuz gölüne kaçmakta bulur. ayrıca adamları arasında da huzursuzluk baş gösterir ve Stretch, çaldıkları parayı eşit paylara ayırarak artık kendi başlarına bakmasını söyler. Ama adamları başka çareleri olmadığı için onun peşinde tuz gölünde ilerlemeye başlar. Suzuluktan kıvrana kıvrana ilerlerler. Ve nihayetinde bir kasaba görünür, ölü bir kasaba, terk edilmiş bir kasaba... "Yellow Sky" kasabası... Acaba gerçekten terk edilmiş mi?

Suç, Kovboy

Yellow Sky
Sarı Gökyüzü (1948) 7.6
Y: William A. Wellman
O: Gregory Peck, Anne Baxter, Richard Widmark, Robert Arthur
T: Suç, Kovboy
Pat Garrett & Billy the KidEski Dost (1973)

Pat Garrett & Billy the Kid - Eski Dost (1973)

New Mexico, 1881'deyiz. Eski azılı suçlulardan biriolan Pat Garrett artık Lincoln kasabasında şeriflik yapmaktadır. İlk göreviyse, eski yandaşlarından Billy the Kid'i gözaltına almaktır. ÇEmber daraltılacakken idam edilmeye niyeti olmayan Billy the Kid iki polisi öldürerek olay yerinden kaçar. Kasaba halkı kızgın ve tedirgindir. Şerif haber salar: Billy the Kid'in ne olursa olsun, ölü ya da diri bulunmalıdır. Şerif hem eski dostu hem de bir suçlu olduğu için onu kovalarken epey zorluk çekecektir.

Dram, Tarih, Kovboy

Pat Garrett & Billy the Kid
Eski Dost (1973) 7.4
Y: Sam Peckinpah
O: James Coburn, Kris Kristofferson, Richard Jaeckel, Katy Jurado
T: Dram, Tarih, Kovboy
High NoonKahraman Şerif (1952)

High Noon - Kahraman Şerif (1952)

Amerikan kasabalarının efsanevi şeriflerinin epik hikayelerinin anlatığı western filmlerinden biri olan yapıt korkusuz şerif Will Kane'in ölüme karşı meydan okumasını konu alır. Mesleğini bırakıp daha sakin ve güvenli bir hayatı seçen şerif Kane, yeni evlendiği karısı Amy ile başka bir kasabaya taşınacaktır. Ancak tam da bugün yıllar önce yakaladığı azılı suçlu Frank Miller hapisten çıkmıştır. Frank Miller, artık intikam peşindedir, kasabaya doğru yola çıkmıştır. Tüm ısrarlara rağmen Miller'a karşı savaşmaya karar veren şerif, kasaba halkından ve karısından destek göremeyecektir. Korkusuz adam buna rağmen Miller ve çetesine karşı korkusuzca direnecektir. Western sinemasının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen film Fred Zinnemann tarafından yönetilmiş, başrollerinde ise Grace Kelly ve bu filmdeki rolüyle Oscar kazanan Gary Cooper yer almıştır.

Dram, Gerilim, Kovboy

High Noon
Kahraman Şerif (1952) 8.1
Y: Fred Zinnemann
O: Gary Cooper, Thomas Mitchell, Lloyd Bridges, Katy Jurado
T: Dram, Gerilim, Kovboy
The Last Hard MenSeni Gömmeye Geldim (1976)

The Last Hard Men - Seni Gömmeye Geldim (1976)

19. yüzyılda hapse girip 20.yüzyılın başında Yuma hapisanesinden kaçan bir grup hükümlü ile onları oraya atan Şef arasındaki hikaye...

Kovboy

The Last Hard Men
Seni Gömmeye Geldim (1976) 6.2
Y: Andrew V. McLaglen
O: Charlton Heston, James Coburn, Barbara Hershey, Jorge Rivero
T: Kovboy
Rancho NotoriousYaylaların Fahişesi (1952)

Rancho Notorious - Yaylaların Fahişesi (1952)

Silvia Richards tarafından yazılmış "Gunsight Whitman" adlı kitaba dayalı bir Western. Vern Haskell bir soygun sırasında öldürülmüş nişanlısının intikamı peşinde..

Kovboy

Rancho Notorious
Yaylaların Fahişesi (1952) 7
Y: Fritz Lang
O: Marlene Dietrich, Arthur Kennedy, Mel Ferrer, Gloria Henry
T: Kovboy
A Lawless StreetKanunsuz Cadde (1955)

A Lawless Street - Kanunsuz Cadde (1955)

Calem, şerifi olduğu kasabada düzeni sağlamıştır, ancak bundan hoşlanmayan bazı kişiler Calem'i ortadan kaldırmak istemektedir....

Kovboy

A Lawless Street
Kanunsuz Cadde (1955) 6.4
Y: Joseph H. Lewis
O: Randolph Scott, Angela Lansbury, Warner Anderson, Jean Parker
T: Kovboy
Love Me TenderUmutsuz Aşk (1956)

Love Me Tender - Umutsuz Aşk (1956)

Amerikan İç Savaşı yıllarında Reno ailesinin büyük ferdi Vance (Richard Egan), cepheden geri dönmemiştir. Tüm aile onun öldüğüne inanmış ve sevgilisi Cathy (Debra Paget) ile küçük evlat Clint (Elvis) evlenmişlerdir. Günün birinde öldü sanılan Vance'ın geri dönmesi ailenin hayatını tümden değiştirecektir...

Dram, Romantik, Kovboy

Love Me Tender
Umutsuz Aşk (1956) 6.2
Y: Robert D. Webb
O: Richard Egan, Debra Paget, Elvis Presley, Robert Middleton
T: Dram, Romantik, Kovboy
Only the ValiantTek Yiğit (1951)

Only the Valiant - Tek Yiğit (1951)

Gregory Peck'in oynadığı iyi bir western. Yerlilere karşı bir avuç süvarinin direnişini anlatırken, karakterleri betimlemesiyle de iyi bir film.

Macera, Kovboy

Only the Valiant
Tek Yiğit (1951) 6.5
Y: Gordon Douglas
O: Gregory Peck, Barbara Payton, Ward Bond, Gig Young
T: Macera, Kovboy
Destry Rides AgainKovboy ve Yosma (1939)

Destry Rides Again - Kovboy ve Yosma (1939)

Kent zengin bir patrondur. Bir cinayetle sonuçlanan, şaibeli bir poker oyununu araştıran Şerif Keogh'u, kendisine çok soru sorduğu için aktleder. Kent'in bütün pis işlerinde ortağı olan Belediye Başkanı, kendi işlerine geleceğini düşünerek kasabanın sarhoşlarından Dimsdale'i yeni şerif olarak görevin başına getirir. Ancak unuttuğu bir şey vadrı. Bu da Dimsdale'in bir zamanlar eski bir kanun adamı olan Tom Destry'nin yardımcılığını yapmış olduğudur. Dimsdale bir süre sonra Destry'nin oğlu olan Tom Destry Jr.'ı kendi yanına alarak tüm kasaba halkını şaşkına çevirecektir.

Komedi, Kovboy

Destry Rides Again
Kovboy ve Yosma (1939) 7.7
Y: George Marshall
O: Marlene Dietrich, James Stewart, Mischa Auer, Charles Winninger
T: Komedi, Kovboy
RawhideDeri Kamçı (1951)

Rawhide - Deri Kamçı (1951)

Macera California-St Louis arasında yolcu ve altin tasiyan posta arabalarının mola yeri olan ara istasyonlardan birinde geciyor. 4 kişi hapishaneden kaçmış ve bir posta arabasını soymuştur. Haberin duyulmasından sonra istasyonda mola veren yolcu arabasindaki bir kadin ve bir cocuk guvenlik açısından istasyonda bırakıldıktan sonra haydutlar buraya gelerek iki istasyon calisaniyla beraber kadın ve çocuğu alikoyarak bir gun sonra gelecek olan altin tasiyan posta arabasını soymak için plan yapmaya başlarlar.

Dram, Romantik, Kovboy

Rawhide
Deri Kamçı (1951) 7.1
Y: Henry Hathaway
O: Tyrone Power, Susan Hayward, Hugh Marlowe, Dean Jagger
T: Dram, Romantik, Kovboy
Monte WalshKahramanin sonu (1970)

Monte Walsh - Kahramanin sonu (1970)

Yıl 1890 İki arkadaş olan Monte ile Chet çiftlikte işe başlarlar. Çok şiddetli geçen kış, kasabada büyük hasara yol açmış,çiftlikler de bundan büyük zarar görmüştür. İki arkadaş işe başladıktan bir süre sonra meslekdaşlarından biri işten çıkarılır, ardından şerif öldürülür ve ortalık karışır. Bu olaylar Chet’i etkiler ve “Artık bu iş bitti” deyip nalbur olur. Bu arada Marry adlı kızla evlenir. Monte ise, kovboylukta direnmektedir. Derken arkadaşının başına iş gelir ve Monte intikam peşine düşer..

Kovboy

Monte Walsh
Kahramanin sonu (1970) 7.1
Y: William A. Fraker
O: Lee Marvin, Jeanne Moreau, Jack Palance, Mitchell Ryan
T: Kovboy
Kansas RaidersKansas Çetesi (1950)

Kansas Raiders - Kansas Çetesi (1950)

Jesse ve genç çetesi anne babasının ölümünün intikamını almak için asilere katılır ama mantıksız şiddet hareketleri ve masum sivillere işkence edildiğini görünce hayal kırıklığına uğrar. Jesse bir süre ne yapacağını bilemez. Ama asilerin lideri onu beyaz Yankee’lere karşı çıkmasını söyler. Jesse çetesiyle kaçar.

Kovboy

Kansas Raiders
Kansas Çetesi (1950) 6.1
Y: Ray Enright
O: Audie Murphy, Brian Donlevy, Marguerite Chapman, Scott Brady
T: Kovboy