Korku Filmleri İzle

FirstBorn (2016)

FirstBorn (2016)

Charlie genç eşinin hamile olduğunu öğrendiğinde çok sevinir. Ancak bebek doğduktan sonra garip olaylar yaşamaya başlarlar. Ailelerinden uzakta yaşayan genç çift, bu garip bebeği idare edebilmek için onların yardımına ihtiyaç duyarlar. Çünkü bebekteki gariplikler aileden gelmektedir. Fakat bebekleri asla umdukları gibi normal bir çocuk olmayacaktır.

Korku

FirstBorn (2016) 5.6
Y: Nirpal Bhogal
O: Antonia Thomas, Jonathan Hyde, Luke Norris, Lucy Chappell
T: Korku
Perfect BlueMükemmel Mavi (1997)

Perfect Blue - Mükemmel Mavi (1997)

CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima'nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!'den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima'nın menejeri Rumi, Mima'ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima'nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.

Animasyon, Korku, Gizem

Perfect Blue
Mükemmel Mavi (1997) 7.8
Y: Satoshi Kon
O: Junko Iwao, Rica Matsumoto, Shinpachi Tsuji, Masaaki Ôkura
T: Animasyon, Korku, Gizem
The Company of WolvesKurtlar Sofrası (1984)

The Company of Wolves - Kurtlar Sofrası (1984)

İrlandalı yönetmen Neil Jordan Kırmızı Başlıklı Kız masalını Freud unsurlarıyla yeniden yorumlarken simgesel anlatımına hayran bırakan fantastik bir şölen sunar. Film en iyi kurt adama dönüşme sahnelerini barındırırken Angela Lansbury oynadığı büyükanne karakteriyle torununa uykudan önce korkunç hikayeler anlatır.

Korku, Fantastik

The Company of Wolves
Kurtlar Sofrası (1984) 6.8
Y: Neil Jordan
O: Angela Lansbury, David Warner, Graham Crowden, Brian Glover
T: Korku, Fantastik
Cat PeopleKedi İnsan (1942)

Cat People - Kedi İnsan (1942)

Joe Oliver Reed, genç bir Amerikalıdır ve hayvanat bahçesini ziyarete ider. Orada karşılaştığı New Yorklu ressam Irena onu adeta büyüler. İkilinin arasında büyüyen aşk, evlilikle devam eder. Her şey oldukça yolunda girmektedir ve ikisi de çok mutludur. Ta ki, Joe'nun Irena ve ailesi hakkında bilmediği korkutucu bir gerçek ortaya çıkana kadar...

Kara-Film, Korku, Gerilim

Cat People
Kedi İnsan (1942) 7.4
Y: Jacques Tourneur
O: Simone Simon, Kent Smith, Tom Conway, Jane Randolph
T: Kara-Film, Korku, Gerilim
LeviathanVurgun (1989)

Leviathan - Vurgun (1989)

Melville´in gemisi Pequod´un Moby Dick´i kovaladığı sularda, insan, doğa ve makinenin ortak kaderleri Leviathan´da dile geliyor. Bu kolektif deneyimi belgeleyebilmek, insanoğlunun en eski mücadelesini hem balıkçıların hem de avın gözüyle aktarabilmek için, balıkçılarla filmciler arasında gidip gelen, atılıp tutulan, iplerle bağlı düzinelerce kamera kullanılmış. Filmin yazarı, yönetmeni, kurgucusu ve yapımcısı, antropolog-bilim insanı-sanatçı-sinemacı olan ve Harvard Üniversitesi´ndeki Duyusal Etnografya Laboratuvarı´nda çalışan Véréna Paravel ile Lucien Castaing-Taylor. İnsan, hayvan ve makineyi; güzeli ve korkuncu; yaşam ve ölümü olağanüstü bir biçimde görüntüye aktaran Leviathan, şimdiye dek izlediğimiz filmlerden çok farklı

Macera, Korku, Gizem

Leviathan
Vurgun (1989) 5.7
Y: George P. Cosmatos
O: Peter Weller, Richard Crenna, Amanda Pays, Daniel Stern
T: Macera, Korku, Gizem
ReekerDavetsiz Gelen (2005)

Reeker - Davetsiz Gelen (2005)

Uzak ve ıssız bir otoyol açıklanamaz bir şekilde kapandığında, beş öğrenci kendilerini çölün ortasında buluverir. Gençler, ister istemez lânetli varlıklar tarafından rahatsız edileceklerdir. Otelde akşam yemeği sırasında tanıştıkları bir yabancı karısının kayıp olduğunu ve en büyük korkularının gerçek olduğunu anlatmıştır.

Korku, Gizem

Reeker
Davetsiz Gelen (2005) 5.2
Y: Dave Payne
O: Devon Gummersall, Derek Richardson, Tina Illman, Scott Whyte
T: Korku, Gizem
Dracula: Prince of DarknessDracula: Karanlıklar Prensi (1966)

Dracula: Prince of Darkness - Dracula: Karanlıklar Prensi (1966)

Tatile çıkan iki İngiliz çift, Peder Sandor'un uyarılarına kulak asmayarak Karpat Dağları'ndaki Karlsbad Şatosu'na uğrar. Adamlardan biri, Kont Drakula'nın sadık hizmetkarı Klove'un, Kont'u yeniden hayata döndürmek için düzenlediği kanlı bir Satanist törenle kurban edilir. Yeniden canlanan Kont, adamın karısına göz diker, onu ölümsüz gelini' yapar...

Korku

Dracula: Prince of Darkness
Dracula: Karanlıklar Prensi (1966) 6.7
Y: Terence Fisher
O: Christopher Lee, Barbara Shelley, Andrew Keir, Francis Matthews
T: Korku
IncarnateŞeytanın Oğlu (2016)

Incarnate - Şeytanın Oğlu (2016)

Vahim bir kaza sebebiyle tekerlekli sandalyeye mahkum olarak yaşayan Dr. Seth Ember’ın çok özel bir yeteneği vardır. Ruhu şeytan tarafından ele geçirilen insanları, onların zihinlerine girerek kurtarabilmektedir. 11 yaşında bir çocuğa yardım etmesi için çağırılınca hiç tereddüt etmeyen doktoru çocuğun zihninde gördüğü şey şaşkına çevirir. Rastladığı şeytan, seneler önce doktorun eşi ve çocuğunun ölümüne sebep olanın ta kendisidir. Doktor, artık hem kendi intikamını almak hem de şeytanın çocuğu öldürmesini engellemek için amansız bir savaş verecektir... Başrolünde Aaron Eckhart’ın yer aldığı filmin yönetmeni “San Andreas Fayı”nı da yöneten Brad Peyton. “Ruhlar Bölgesi”, “Paranormal Aktivite” ve “Arınma Gecesi” gibi filmlerin arkasındaki ekibin elinden çıkan filmin başrollerinde Aaron Eckhart, John Pirruccello ve Catalina Sandino Moreno gibi isimler yer alıyor.

Korku, Gerilim

Incarnate
Şeytanın Oğlu (2016) 5.2
Y: Brad Peyton
O: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz, Catalina Sandino Moreno
T: Korku, Gerilim
The Autopsy of Jane DoeJane Doe'nun Otopsisi (2016)

The Autopsy of Jane Doe - Jane Doe'nun Otopsisi (2016)

Virginia’da morgda çalışan bir baba ve oğlunun gizemli bir cinayete kurban giden Jane Doe isimli bir kadının cesedini incelemelerini ve olayların gittikçe karmaşık bir hal almasını konu ediniyor. Bu baba ve oğul cesedin derinlerine indikçe, öğrendikleri gerçekler birer birer artıyor ve ürkütücü bir hal alıyor.

Korku

The Autopsy of Jane Doe
Jane Doe'nun Otopsisi (2016) 7.1
Y: André Øvredal
O: Emile Hirsch, Brian Cox, Ophelia Lovibond, Michael McElhatton
T: Korku
Dark WaterKaranlık Sular (2002)

Dark Water - Karanlık Sular (2002)

Boşanan bir kadın, küçük kızıyla birlikte yeni bir daireye yerleşir ve yaşamında yeni bir başlangıç yapar. Taşındıkları apartman başlangıçta sorunsuz gözükür, fakat zamanla garip bir takım olaylar baş gösterir. Küçük kız genelde boş gözüken, tekinsiz apartmanda sık sık kaybolmaya başlar. Ayrıca çevrelerinde bir hayaletin dolaştığına dair ipuçları almışlardır. Kadın bu gelişmelerden fazlasıyla etkilenmeye başlar.

Dram, Korku, Gizem

Dark Water
Karanlık Sular (2002) 6.7
Y: Hideo Nakata
O: Hitomi Kuroki, Rio Kanno, Mirei Oguchi, Asami Mizukawa
T: Dram, Korku, Gizem
InfernoCehennem (1980)

Inferno - Cehennem (1980)

Genç bir kadın şair New York 'ta yerel bir antika dükkânından bir İngiliz mimarın yazmış olduğu Latince bir kitap satın alır. Kitabı okudukça kendi evinin de cadılar tarafından yapıldığını öğrenir.Dehşete kapılan genç kadın Roma'daki erkek kardeşini kendisiyle kalması için davet eder. Mark, kardeşini görmeye New York'a gittiğinde onun öldüğünü öğrenir.

Korku, Gizem

Inferno
Cehennem (1980) 6.7
Y: Dario Argento
O: Leigh McCloskey, Irene Miracle, Eleonora Giorgi, Daria Nicolodi
T: Korku, Gizem
Resident Evil: RetributionResident Evil 5: İntikam (2012)

Resident Evil: Retribution - Resident Evil 5: İntikam (2012)

Umbrella Corporation'ın ölümcül T virüsüyle, insanları insan eti yiyen zombilere dönüştürme planıyla dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. İnsan ırkının son ve tek umudu, Alice (Milla Jovovich) Umbrella'nın en gizli operasyon planlarını keşfer ve kendi geçmişine dair bilinmeyenleri de açığa çıkarır. Sığınacak bir yeri olmaksızın Alice Tokyo'dan New York, Washington DC ve Moskova'ya kadar süren kovalamaca içinde bu dehşeti başlatanları avlamaya devam eder... Bu kovalamacada daha önce doğru bildiği her şeyi yeniden sorgulamak zorunda kalacaktır. Yeni arkadaşlar ve destekçilerin eşliğinde Alice uçurumun kenarındaki bu dünyadan kaçabilmek ve hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Geri sayım başlar...

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Resident Evil: Retribution
Resident Evil 5: İntikam (2012) 5.3
Y: Paul W.S. Anderson
O: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Michelle Rodriguez, Aryana Engineer
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Ghostmates (2016)

Ghostmates (2016)

Şans eseri bir adam, cennete yükselebilmesi için kendine gelen bir hayaletin son isteğini bitirmesine yardımcı olmalıdır.

Komedi, Fantastik, Korku

Ghostmates (2016) 8.7
Y: Jack Henry Robbins
O: Ian Hecox, Anthony Padilla, Jon Alexi, Shay Ali
T: Komedi, Fantastik, Korku
Invasion of the Body SnatchersBeden Kemiricilerin İstilası (1956)

Invasion of the Body Snatchers - Beden Kemiricilerin İstilası (1956)

Kaliforniya'nın küçük bir yerleşimi olan Santa Mira'nın sakinleri, bir süredir yakınlarının tuhaf davranışlar göstermesinden şikayetçidir. Doktor Miles Bennell olayı soğukkanlılıkla araştırmaya başlar. Mantıklı bir adam olan doktorun ilk başlardaki kuşkucu tavırları, kaçınılmaz gerçeğe yaklaştıkça yerini panik ve dehşete bırakır. Zira tüm işaretler, uzak bir gezegenden gelen bitkisel bir takım istilacıların, insanların vücutlarını yok ederek onların yerini almaya başladığını göstermektedir. Santa Miralıların çoğu uykudayken, uzaylı taklitleriyle değiştirilmektedirler. Üstelik artık uzaylılar çoğunlukta olduklarından, kimin gerçek kimin taklit olduğunu anlamanın mümkün olmadığı bir kaos başlamıştır. İnsanlık için hiç umut yoktur... zeynep1972

Korku, Bilim-Kurgu

Invasion of the Body Snatchers
Beden Kemiricilerin İstilası (1956) 7.8
Y: Don Siegel
O: Kevin McCarthy, Dana Wynter, Larry Gates, King Donovan
T: Korku, Bilim-Kurgu
ExcisionEksizyon (2012)

Excision - Eksizyon (2012)

Ameliyat takıntısı olan bir genç kız bekaretini kaybetmeye ve kız kardeşini kistik fibrozun tahrip edici etkilerinden korumaya çalışırken bir yandan da toplumun dışında olma durumuyla mücadele etmektedir. Jr. Pauline (Annalynne McCord) yara kabuğu toplama gibi bir eğilimi olan ve bu eğilimi bir takıntıya dönüşmüş güzel bir genç kızdır. Bu durumu fark eden Pauline’in sert annesi genç kızın yardım alması için kilise terapistine gitmesinde ısrar eder. Dini bir riyakar tarafından yargılanma düşüncesine kızan Pauline’in takıntısı daha da artar. Bu sırada annesini etkilemek için zekice bir plan hazırlamaktadır. Pauline kız kardeşinin kistik fibrozuyla savaşmak için çareler bulmaya çalışırken, hormonları canına okumaktadır.

Dram, Korku

Excision
Eksizyon (2012) 6.1
Y: Richard Bates Jr.
O: AnnaLynne McCord, Roger Bart, Ariel Winter, Traci Lords
T: Dram, Korku
Nosferatu the VampyreVampir Nosferatu (1979)

Nosferatu the Vampyre - Vampir Nosferatu (1979)

Teknik olarak senaryosu Alman yönetmen Werner Herzog tarafından, İrlanda'lı yazar Bram Stoker'ın 1897 tarihli romanı Dracula'dan uyarlanmış olsa da, film yine aynı romana dayanan, F. W. Murnau'nun 1922 tarihli sessiz Alman klasiği Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens) adlı filminin stilistik bir yeniden çevrimidir ve bu filme bir saygı duruşudur. Filmin yönetmeni ve yapımcısı da Werner Herzog'dur. Başlıca rollerinde Klaus Kinski, Isabelle Adjani ve Bruno Ganz oynamışlardır. Yönetmenin aktör Klaus Kinski ile birlikte gerçekleştirdikleri 5 efsanevi filmin de ikincisidir. Filmin hem Almanca hem de İngilizce versiyonları mevcuttur. Biraz daha uzun olan İngilizce versiyonu dublajlı değildir, sahneler ikişer kere çekilmiş, ikinci çekimlerde oyuncular İngilizce konuşmuşlardır. Filmin müziklerini ise daha önce de Herzog'un birçok filminin müziklerini yapan Alman deneysel müzik grubu Popol Vuh hazırlamıştır.Bir emlak satışı için Transilvanya'ya gönderilen Jonathan Harker'ın bu yeni müşterisi bir vampirdir. İnsan kanıyla beslenen bu hortlak ölümsüzdür ve tek isteği huzura kavuşmaktır. Ancak Harker'ın karısının fotoğrafını görünce fikrini değiştirir ve gemiyle Almanya'ya doğru yola çıkar ama beraberinde felaketi de getirecektir. Filmin Altın Ayı ödülüne aday gösterildiği Berlin Film Festivali'nde yapım tasarımı dalında Henning von Gierke Gümüş Ayı ödülünü almıştı. Ertesi yıl Cartagena Film Festivali'nde Klaus Kinski'ye Altın Pelikan ödülü verilmiştir. zeynep1972 -

Korku

Nosferatu the Vampyre
Vampir Nosferatu (1979) 7.6
Y: Werner Herzog
O: Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, Roland Topor
T: Korku
When the Bough Breaks (2016)

When the Bough Breaks (2016)

Çocukları olmayan bir çiftin vekil aile olarak çocuk almaları ile karışıklıklar başlar. Aldıkları kız babasına aşık olur ve saplantı haline gelir. Aileyi tehlikeli bir gelecek bekler.

Dram, Korku, Gizem

When the Bough Breaks (2016) 4.4
Y: Jon Cassar
O: Morris Chestnut, Regina Hall, Romany Malco, Michael Kenneth Williams
T: Dram, Korku, Gizem
The FacultyFakülte (1998)

The Faculty - Fakülte (1998)

Bir Amerikan banliyösünün sıradan liselerinden bir tanesi… Eski duvalar, zamanı dolmuş ders kitapları ve son kullanma tarihleri geçmiş ders öğretmenleri… Her şeyin zamanının gerisinde olduğu bu lisede öğrenciler gruplaşmış haldedirler. Öğretmenler, aniden sanki bedenleri birileri tarafından ele geçirilmiş gibi tavırlar sergilemeye başlarlar. Bu tuhaf durum öğrencilere de yansır. Geriye sadece kendilerine ‘normal kalanlar’ adını veren altı kişilik bir topluluk kalır. İlk ve son görevleri ise önce okullarını sonra da dünyayı bu ele geçirilmişlikten kurtarmak olacaktır.Ünlü yönetmen Robert Rodriguez’in Hollywood kariyerindeki ilk filmlerinden olan Faculty’nin başrollerinde Eliah Wood ve Josh Hartnett var.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Faculty
Fakülte (1998) 6.4
Y: Robert Rodriguez
O: Jordana Brewster, Clea DuVall, Laura Harris, Josh Hartnett
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
Swamp ThingBataklık (1982)

Swamp Thing - Bataklık (1982)

1982, Craven'ın büyük bütçeli prodüksiyonlara ilk adımı olan -bir çizgiroman'dan uyarladığı- ‘Swamp Thing’i çektiği yıldır. Bataklıklarla kaplı bir ormanın derinliklerinde hayvan ve bitki karışımı, dünyadaki açlık problemini ortadan kaldırabilecek, her türlü doğal koşulda yaşamını devam ettirebilecek bir tür canlı yaratmak için deneyler yapan bilim adamı Dr. Alec Hollland, formülü ele geçirmek isteyen kötü güçlerin (Arcane) laboratuarına yaptığı baskın esnasında kendi deneyinin kurbanı olur. Üzerine dökülen formül yüzünden yanmaya başlayan ve çareyi bataklığa dalmakta bulan Holland, kimyasal reaksiyonlar sonucunda bir bataklık canavarına dönüşür. Holland (ya da artık ‘Swamp Thing’) saldırı esnasında kardeşini öldüren Arcane ve adamlarından intikam almaya başlar. Ayrıca Holland saldırıdan kısa süre önce bölgeye atanan devlet görevlisi Alice Cable'a da aşık olmuştur ve Alice, Arcane'in elindedir.

Korku, Bilim-Kurgu

Swamp Thing
Bataklık (1982) 5.4
Y: Wes Craven
O: Louis Jourdan, Adrienne Barbeau, Ray Wise, David Hess
T: Korku, Bilim-Kurgu
GrindhouseDehşet Gezegeni (2007)

Grindhouse - Dehşet Gezegeni (2007)

’Dublör’ Mike, arabasının içine monte ettiği ’ölüm geçirmez’ bir mekanizma ile her türlü trafik kazasından yara almadan çıkabilen bir katildir. Özellikle genç kadınlara karşı gerçekleştirdiği saldırılarda kullandığı bu mekanizma sayesinde, acımasız bir katil olarak nam salmıştır.Bir gün bir barda karşılaştığı dört kadını, yeni hedefleri olarak gözüne kestirmiştir. Fakat bu sefer, kurbanlarının kimliklerinden habersizdir ve nasıl bir belaya bulaşmak üzere olduğunun farkında değildir.Olay yönetmen Quentin Tarantino’nun Robert Rodriguez’le birlikte iki film birden olarak çektikleri Grindhouse projesinin ikinci kısmı olan Ölüm Geçirmez, yönetmenin hayranı olduğu 1970’lerin istismar sinemasının bütün özelliklerini barındıran ve içerdiği yoğun şiddet nedeni ile ortalama izleyici için hazmedilmesi zor olan bir film. Ama yönetmenin takipçileri ve sıkı sinefilleri perdeye çekeceği şüphesiz...

Aksiyon, Korku, Gerilim

Grindhouse
Dehşet Gezegeni (2007) 7.7
Y: Robert Rodriguez, Eli Roth, Quentin Tarantino, Edgar Wright, Rob Zombie
O: Kurt Russell, Zoë Bell, Rosario Dawson, Vanessa Ferlito
T: Aksiyon, Korku, Gerilim
The Final DestinationSon Durak 4 3D (2009)

The Final Destination - Son Durak 4 3D (2009)

Nick ve arkadaşları haftasonunda araba yarışı izlemeye giderler. Bu sırada Nick yarışın yapıldığı stadyumda çok büyük bir kaza meydana geldiğini, insanların öldüğünü ve stadyumun izleyicilerin üzerine yıkıldığını görür.Nick bu gördüklerinin birazdan yaşayacakları bir felaket olduğunu farkederek, 12 kişiyi kendisi ile birlikte stadyumdan çıkmaya ikna eder ve böylece kazadan kurtulmuş olurlar.Ama ölüm yarım kalan işini bitirmek için geri döner. Stadyum kazasından kurtulanları çok daha korkunç kazalar beklemektedir.

Korku, Gerilim

The Final Destination
Son Durak 4 3D (2009) 5.1
Y: David R. Ellis
O: Bobby Campo, Shantel VanSanten, Nick Zano, Haley Webb
T: Korku, Gerilim
The CarŞeytanın Arabası (1977)

The Car - Şeytanın Arabası (1977)

Santa Ynez isimli küçük bir kasabanın yakınlarında bulunan çölde bisikletleriyle kamp yapmaya giden iki arkadaş gizemli siyah bir araba tarafından öldürülür. Araba daha sonra bir otostopçuya çarpıp kaçar. Bu sahneyi yerli Amos Clements görmüştür. Şerif Everett adamlarını harekete geçirir ve katili yakalamak için yolları kapatır. Kısa bir süre sonra kendisi de arabanın kurbanı olur. Şerif Wade Parent bir türlü bulunamayan bu arabayı bulmak için seferberlik başlatır. Kız arkadaşı Lauren sürücüyle mezarlıkta karşılaşır, araba kızı evinde avlar. Wade o zaman doğa üstü güçlere sahip bir varlıkla mücadele ettiğini fark eder.

Aksiyon, Korku, Gizem

The Car
Şeytanın Arabası (1977) 6
Y: Elliot Silverstein
O: James Brolin, Kathleen Lloyd, John Marley, R.G. Armstrong
T: Aksiyon, Korku, Gizem
Underworld: Blood WarsKaranlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (2016)

Underworld: Blood Wars - Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (2016)

Anna Foerster'in yönetmenliğini üstlendiği, Kate Beckinsale'in Selene'e yeniden can vereceği Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları, Lycan ve Vampir Savaşı arasında kalmış Selene'in hikâyesini anlatmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü Karanlıklar Ülkesi (Underworld) serisinin yeni ve son filmi, Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları'nda Selene, kendisine ihanet eden Lycan'lar ve de Vampirler'in büyük saldırısı altındadır. Yanında yer alan David ve babası Thomas ile birlikte, Selene, bu en büyük fedakarlığı yapmasını gerektirse de Lycan'lar ve Vampirler arasındaki savaşı mutlaka sona erdirmelidir.

Aksiyon, Korku

Underworld: Blood Wars
Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (2016) 6.3
Y: Anna Foerster
O: Kate Beckinsale, Theo James, Lara Pulver, Charles Dance
T: Aksiyon, Korku
Fender Bender (2016)

Fender Bender (2016)

Küçük bir New Mexico kasabasında, ehliyetini yeni alan 17 yaşında bir liseli kız ilk trafik kazasına karışır. Fırtınalı gecenin ilerleyen saatlerinde, uzakta bir gece geçirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan birkaç okul arkadaşıyla birlikte ıssız banliyö evine sığınır. Korkunç ve tuhaf bir seri katilse, ülkesinin yollarını paslı eski arabasıyla gezer ve bir sonraki masum kurbanını arar.

Korku, Gerilim

Fender Bender (2016) 5.3
Y: Mark Pavia
O: Cassidy Freeman, Makenzie Vega, Lora Martinez-Cunningham, Bill Sage
T: Korku, Gerilim
SiREN (2016)

SiREN (2016)

Son dönemin ünlü antoloji film serisi V/H/S'te yer alan "Amateur Night" adlı kısa film rdüğü büyük ilginin ardından uzun metrajlı olarak çekildi. Siren adlı filmde bekarlığa veda partisi sırasında hoşça vakit geçirmek için çok özel bir genel eve giden dört arkadaşın yaşadıkları korku ve şiddet dolu olaylar konu alınıyor

Korku

SiREN (2016) 5.9
Y: Gregg Bishop
O: Hannah Fierman, Chase Williamson, Justin Welborn, Michael Aaron Milligan
T: Korku
The Phantom of the OperaOperadaki Hayalet (1925)

The Phantom of the Opera - Operadaki Hayalet (1925)

Paris gösteri ve sanat dünyasının en önemli ses sanatçılarından biri olan Carlotta, gizemli bir hayalet tarafından tehdit edildiğini ileri sürer. Bu esrarengiz hayalet onu işini bırakması ve yerini başka birine bırakması konusunda baskı yapmıştır. Carlotta çaresiz bir şekilde işi bırakır ancak çevresindekileri bu olaya bir türlü inandıramaz. Carlotta'nın görevini devralan, Christine isimli sanatçı dışında... Christine, bu maskeli hayaletle çoktan tanışmıştır. Ancak bu basit bir karşılaşmayla sınırlı kalmaz. Zamanla aralarında sıradışı bir ilişki başlar...

Korku

The Phantom of the Opera
Operadaki Hayalet (1925) 7.7
Y: Rupert Julian, Lon Chaney, Ernst Laemmle, Edward Sedgwick
O: Lon Chaney, Mary Philbin, Norman Kerry, Arthur Edmund Carewe
T: Korku
The Eyes of My MotherAnnemin Gözleri (2016)

The Eyes of My Mother - Annemin Gözleri (2016)

The Eyes Of My Mother adlı film, çocukluktan itibaren peşini bırakmayan kabuslarını sonladırmak için kendini terk edilmiş bir çiftlik evine kapatan Francisca adlı genç kızın, yaşadıklarını ele almaktadır.

Dram, Korku

The Eyes of My Mother
Annemin Gözleri (2016) 6.5
Y: Nicolas Pesce
O: Diana Agostini, Olivia Bond, Will Brill, Joey Curtis-Green
T: Dram, Korku
The MummyMumya (1932)

The Mummy - Mumya (1932)

1921 senesinde Mısır'da geçen filmde İngiliz arkeologlar eski Mısır prensi Imhotep'in 3700 yıllık mumyasını bulurlar. Mezarda eski Mısır'ın bilgelik ve yazı tanrısı Thoth'a ait belgeler de bulunur. Genç bir arkeolog büyük bir hata yaparak belgede yazanları yüksek sesle okur ve mumya tekrar hayata döner. 10 yıl sonra Sir Joseph oğlu Frank'le bölgeye geri döner. Keşif grubunun içinde gizemli Mısırlı Ardath Bay de vardır. Ardath Bay, eski aşkının mezarını bulabilmek için keşif grubuna katılmış olan Mumya'dır. Eski aşkını hayata döndürmek için tüm güçlerini kullanmaya hazırdır.

Korku

The Mummy
Mumya (1932) 7.2
Y: Karl Freund
O: Boris Karloff, Zita Johann, David Manners, Arthur Byron
T: Korku
They Look Like People (2015)

They Look Like People (2015)

Akıl sağlığı yerinde olmayan bir adam çevresindeki insanların şeytana dönüştüklerinden şüphelenmektedir. Bu şeytanlarla savaşa girmesi gerektiğini düşünen adam en yakın arkadaşını onlardan korumaya çalışır.

Dram, Korku, Gizem

They Look Like People (2015) 6
Y: Perry Blackshear
O: MacLeod Andrews, Evan Dumouchel, Margaret Ying Drake, Mick Casale
T: Dram, Korku, Gizem
HiddenSaklı (2015)

Hidden - Saklı (2015)

HBO yapımı ve ülkemizde de bilinen True Blood isimli vampir dizisi ile yıldızı parlayan Aleksander Skarsgard'ın başrolünde oynadığı yapım, mutlu bir hayat süren orta sınıf bir ailenin ortaya çıkan tehlikeli bir salgından korunmak üzere sığınağa kapanmaları üzerine kurgulanmış bir korku-gerilim filmi.

Korku, Gerilim

Hidden
Saklı (2015) 6.4
Y: Matt Duffer, Ross Duffer
O: Alexander Skarsgård, Andrea Riseborough, Emily Alyn Lind, Heather Doerksen
T: Korku, Gerilim