Korku Filmleri İzle

Friend RequestLanetli Mesaj (2016)

Friend Request - Lanetli Mesaj (2016)

Laura üniversitenin popüler kızlarından biridir. Facebook’ ta 800 arkadaşı olan Laura bir gün sınıfın dışlanmış öğrencilerinden olan Marinanın Facebook’ ta göndermiş olduğu arkadaşlık isteğini kabul eder. Marina bu arkadaşlığı saplantıya dönüştürüp Laura ile ilgili paylaşımlar yapınca aralarında tartışma çıkar ve Laura onu arkadaş listesinden silmeye karar verir. O andan itibaren hayatı lanetlenen Laura, arkadaşlarının bir bir öldürülmeye başladığını görür. Laura’ nın Facebook hesabını bir ruh ele geçirmiştir ve silinmeyen vahşet dolu ve esrarengiz videolar paylaşılmaktadır.

Korku,Gerilim

Friend Request
Lanetli Mesaj (2016) 5.4
Y: Simon Verhoeven
O: Alycia Debnam-Carey,William Moseley,Connor Paolo,Brit Morgan
T: Korku,Gerilim
RingsHalka 3 (2017)

Rings - Halka 3 (2017)

Sıradan bir lise öğrencisi olan Julia ve üniversiteye giden erkek arkadaşı Holt birbirlerinden giderek uzaklaşmaktadır. Ayrılacaklarından korkan genç kadın sevgilisini ziyarete gider ve Holt'un okuldaki arkadaşlarının 7 günün sonunda insanları öldüren bir videoyu Holt'a izlettiklerini öğrenir. Holt'un videoyu izlemesinin üstünden 6 buçuk gün geçmiştir ve günün sonunda hayatını kaybedecektir. Lanet sayesinde yeniden yakınlaşan ikili için artık hayatları adına verecekleri zamana karşı bir mücadele başlamıştır... Yönetmenliğini "3 días" filmi ile tanıdığımız F. Javier Gutiérrez'in üstlendiği Halka 3'ün senaryosunu Akiva Goldsman ve Jacob Aaron Estes kaleme aldı. Halka 3'ün başrollerinde Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki ve Aimee Teegarden yer alıyor. Başarılı korku filmi Halka'nın devam filmi olacak Halka 3'te serinin ilk iki filminin başrolü Naomi Watts yer almayacak.

Dram,Korku

Rings
Halka 3 (2017) 4.6
Y: F. Javier Gutiérrez
O: Matilda Anna Ingrid Lutz,Alex Roe,Johnny Galecki,Vincent D'Onofrio
T: Dram,Korku
The Evil DeadŞeytanın Ölüsü (1981)

The Evil Dead - Şeytanın Ölüsü (1981)

Bazı yolculuklar, her ne kadar nereye gidildiği ve beklentinin ne olduğu belli olsa da umulmadık kapılara açılabilir. Ormanda bir kulübeye doğru yola çıkan beş arkadaşın esas amaçları sadece bir haftasonunu keyifle geçirmektir. Gittikleri yerde bir teyp kaydı bulurlar. Bunu bir profesör bırakmıştır. Ardından Ölüler Kitabı’nı bulurlar. Kayıtta profesörün kendi çevirisini yaptığı, ölüleri canlandırma pasajlarını dinlerler ve dehşetli dolu bir kötülük ormanda açığa çıkar.Önce ormanın kendisi sonra da insanlar kötücül yaratıklara dönüşmeye başlar. Kızlardan biri ormana kaçtığında ağaçların tecavüzüne uğrar. Diğerleri de paylarına düşen dehşetle yüzleşeceklerdir. Filmin asıl kahramanı, Bruce Campbell’ı türün hayranları arasında ölümsüzleştirecek olan Ash karakteridir.

Korku

The Evil Dead
Şeytanın Ölüsü (1981) 7.6
Y: Sam Raimi
O: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Richard DeManincor, Betsy Baker
T: Korku
A Tale of Two SistersKaranlık Sırlar (2003)

A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar (2003)

Psikolojik gerilim içerikli film uslubu ve oyunculuk performansı ile dikkat çekiyor. İki kız kardeşin anneleri tuhaf bir biçimde ölür ve bunu takiben de kardeşler hastalanırlar. İyileşene dek de hastanede kalırlar. Tedavileri tamamlandıktan sonra eve dönen kardeşler, babalarının yeni eşi olan Eun-joo isimli üvey anneleriyle anlaşamaz. Zaman zaman üvey annelerinin garip davranışları ve kardeşlerin hastalığının tekrarlaması evde huzursuzlık yaratır. Ayrıca babalarının olaylara tepkisiz kalışı ve labirenti andıran yapısıyla yaşadıkları ev, kızları tedirgin etmeye başlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de doğaüstü olayların meydana gelmesi, gerilimi arttıracaktır.

Dram, Korku, Gizem

A Tale of Two Sisters
Karanlık Sırlar (2003) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Kap-su Kim, Jung-ah Yum, Su-jeong Lim, Geun-young Moon
T: Dram, Korku, Gizem
Arbor Demon (2016)

Arbor Demon (2016)

Şirin çiftlerin ormanda başına iyi şeyler gelmez. Masum bir hafta sonu kaçamağı, ormanda kurulan şirin bir çadır ve doğayla yalnız kalma hayalleri bazen kabusa dönüşebilir! Arbor Demon, konusunu bir şehir efsanesinden alsa da mevzuyu birkaç adım ileri götürüp klostrofobik bir travmaya dönüştürüyor. Kamp yapan çiftimiz, bir orman iblisinin saldırısından sağ kurtulmayı başaran avcıyla birlikte çadırda hapis kalıyor. Bu kamptan kurtuluş ihtimali neredeyse sıfırın altında!

Dram,Korku,Gerilim

Arbor Demon (2016) 6.4
Y: Patrick Rea
O: Fiona Dourif,Jake Busey,Kevin Ryan,Rob Bouton
T: Dram,Korku,Gerilim
The Snare (2017)

The Snare (2017)

Üç arkadaş, bir hafta sonu için sahilde içki içerken, kötü niyetli Paranormal "normal dışı" bir kuvvet tarafından tatil evinin en üst katında hapsediliyorlar..

Korku, Gerilim

The Snare (2017) 4.2
Y: C.A. Cooper
O: Eaoifa Forward, Dan Paton, Rachel Warren, Fin Banks
T: Korku, Gerilim
The Love WitchAşk Cadısı (2016)

The Love Witch - Aşk Cadısı (2016)

Elaine, erkekleri kendisine aşık etmek için büyü ve iksirler kullanarak onları baştan çıkartan genç ve güzel bir cadıdır. Sonunda hayallerinin erkeği ile karşılaşır ancak fantezileri ve patolojik narsisizmini yenebilecek midir?

Komedi,Korku

The Love Witch
Aşk Cadısı (2016) 6.8
Y: Anna Biller
O: Samantha Robinson,Jeffrey Vincent Parise,Laura Waddell,Gian Keys
T: Komedi,Korku
DraculaDrakula (1931)

Dracula - Drakula (1931)

Doğu Avrupa'daki Karpat Dağları'nda zorlu bir yolculuktan sonra Renfield Dracula'nın şatosuna varır. Londra'daki Carfax Manastırı'nın, aslen bir vampir olan Kont Drakula'ya satış işlemlerini tamamlamakla görevlendirilmiştir. Fakat başına geleceklerden habersizdir. Zira Kont Drakula Renfield'i hipnoz yöntemiyle uyutur ve kanını emer. Renfield artık kontun emri altındadır. Drakula yanına Renfield'i de alarak Londra'ya gider. Manastırın yanındaki akıl hastanesini yeni avlar için gözüne kestirmiştir. Önce Lucy Weston'ın kanını içer ve onu vampire dönüştürür. Sonra da Dr. Jack Seward'ın kızı Mina Seward'a göz diker. Kızının sağlığının kötüleştiğini fark eden Dr. Seward, bir başka doktor olan Abraham Van Helsing'i muayene etmesi için görevlendirir. Van Helsing, Kont Drakula'nın bir vampir olduğunu anlar ve Mina'nın ölmemesi için John Harker ile birlikte vampiri yok etmek için bir plan yapar... İrlandalı yazar Bram Stoker'ın ünlü Drakula romanının en bilinen uyarlamasıdır. Tod Browning'in yönetmenliğinde çekilen başrol Kont Drakula'yı canlandıran Bela Lugosi'ye de büyük şöhret getirmiştir.

Korku

Dracula
Drakula (1931) 7.6
Y: Tod Browning
O: Bela Lugosi, Helen Chandler, David Manners, Dwight Frye
T: Korku
Silent HillSessiz Tepe (2006)

Silent Hill - Sessiz Tepe (2006)

Rose (Radha Mitchell) ve kocası Christopher (Sean Bean), kızları Sharon'un (Jodelle Ferland) çare bulunamayan gizemli hastalığı nedeniyle kötü günler geçirmektedirler. Psikolojik tedaviyi reddeden Rose, kızını rüyalarında sürekli olarak sayıkladığı Silent Hill adındaki kasabaya götürmeye karar verir. Kızının hastalığın tek çaresinin burada olduğuna inanmaktadır. Kocasının tüm itirazlarına rağmen Sharon ile birlikte yola çıkan Rose, kasabaya yaklaştıkça garip olaylarla karşılaşmaya başlar. Ve kasabanın girişinde geçirdikleri bir kaza sonrasında Sharon aniden ortadan kaybolur. Silent Hill'e varana dek içine düştüğü şeytanca oyunun farkında olmayan Rose, kızını bu korkunç kasabadan kurtarabilmek için onun sırrını çözmek zorundadır.Dünyanın en çok satan oyun serilerinden biri olan Silent Hill'in aslına mümkün olduğunca sadık kalınarak çekilen bu tüyler ürpertici sinema uyarlamasını, Kurtların Kardeşliği filminin yönetmeni Christophe Gans yönetiyor.

Korku, Gizem

Silent Hill
Sessiz Tepe (2006) 6.6
Y: Christophe Gans
O: Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden, Deborah Kara Unger
T: Korku, Gizem
Resident Evil: The Final ChapterÖlümcül Deney 6 Son Bölüm (2016)

Resident Evil: The Final Chapter - Ölümcül Deney 6 Son Bölüm (2016)

The Red Queen insan ırkını kökünden yok edecek bir planın peşindedir ve Alice, Jill, Claire, Leon, Ada ve Wesker bu tehlikeyi önleyebilmek için acil bir şekilde The Hive'a ulaşmak zorundadır. Sinema tarihinin uzun soluklu serilerinden Resident Evil'ın son devam filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Paul W.S. Anderson'ı görüyoruz. Oyuncu kadrosundan açıklanan tek isim ise Milla Jovovich oldu.

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Resident Evil: The Final Chapter
Ölümcül Deney 6 Son Bölüm (2016) 7.2
Y: Paul W.S. Anderson
O: Ruby Rose, Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Split (2016)

Split (2016)

Kevin (James McAvoy) kişilik bozukluğundan mustarip biridir. Farklı yaşlarda ve cinsiyetlerde 23'e yakın kişiliği bedeninde barındırmaktadır. Güpegündüz 3 genç kızı kaçırır ve yer altında bir sığınağa kapatır. Kızlar zamanla Kevin'ın değişik sürprizleriyle ve farklı kişilikleriyle tanışırlar. Fakat Kevin'ın büründüğü bu farklı kişilikler, bedeninin de giderek değişmesine sebep olur. 3 kız, kurtulmak için zekice bir plan yapmak zorundadır... Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini; The Sixth Sense (Altıncı His), Signs (İşaretler) ve Unbreakable (Ölümsüz) filmleriyle tanınan M. Night Shyamalan üstlenmekte.

Korku, Gerilim

Split (2016) 7.6
Y: M. Night Shyamalan
O: Anya Taylor-Joy, James McAvoy, Haley Lu Richardson, Kim Director
T: Korku, Gerilim
Eden LakeKan Gölü (2008)

Eden Lake - Kan Gölü (2008)

Sakin bir göl kenarında huzurlu bir tatil ve romantik bir hafta sonu geçirmek isteyen Jenny ve sevdiceği Steve'in başına gelen şiddet öyküsünün aktarıldığı İngiliz gerilim sinemasının kalburüstü örneklerinden "Kan Gölü"nü benzeri yapımlardan ayıran en önemli özellik, standart korku gerilim unsurlarının yanı sıra şiddetin sorgulanmasına dair bir kaygı taşımasıdır. Orman içindeki ferah mekanda iyi vakit geçirmek isteyen kahramanlarımızın başına bela olacak olan bir grup genç, bu masum gölü bir kan gölüne çevireceklerdir. Bu huzurlu mekanda birdenbire ortaya çıkan gençler kendilerini bu genç çifte kanıtlamak için güç gösterisine girip şiddet uygulamaya başlayınca, olaylar kendiliğinden gelişir ve kedi- fare kovalamacası vahşete dönüşür.

Korku, Gerilim

Eden Lake
Kan Gölü (2008) 6.9
Y: James Watkins
O: Kelly Reilly, Michael Fassbender, Tara Ellis, Jack O'Connell
T: Korku, Gerilim
ManiacManyak (1980)

Maniac - Manyak (1980)

Çocukluğunda annesi tarafından cinsel tacize maruz kalan Frank Zito, zamanın en ürkütücü psikopatlarından biri olmuştur. Yıllardır dinmeyen öfkesini masum kadınlardan çıkaran Zito, New York şehrini korkuya boğmaktadır. Kurbanlarının kafa derilerini yüzen psikopat katil kurbanların saçlarını toplayıp bu saçlardan mankenleri için peruk hazırlayacak derecede ürkütücü bir zihne sahiptir. Polis ise tüm uğraşlarına rağmen katile erişememektedir. Bir gün, Zito, Anne D'Antoni isimli genç bir fotoğrafçı tarafından resmedilir. Zito, Anne'ın adresini bulduğunda ise olaylar yön değiştirir. Aralarında başlayan arkadaşlık Zito'nun yaydığı vahşete son verebilecek midir?

Suç, Dram, Korku

Maniac
Manyak (1980) 6.5
Y: William Lustig
O: Joe Spinell, Caroline Munro, Abigail Clayton, Kelly Piper
T: Suç, Dram, Korku
Bad TasteKötü Zevk (1987)

Bad Taste - Kötü Zevk (1987)

Başka bir gezegenden dünyaya gelen fast-foodçuların amacı insan eti temin etmektir. Birkaç ufak tefek kasabayı sildikten sonra bu yabancılar, başlarında Pete O’Herne ile birlikte hükümet süikastçıları ile savaşmak zorunda kalacaklardır. Film ilerledikçe O’Herne’in ekibi ellerinden geldiğince düşmanı kırıp geçirirler. Olayların dışında masum bir izleyici olan Craig Smith marine edilir. Çok geçmeden uzaydan gelenlerin bir zaman çizelgesi üzerinde koşmakta oldukları anlaşılır. Belirli bir süre içinde rakip fast foodçular onları işten atmadan gezegenlerine insan etinden yapılan kıyma kargosu ile geri dönmeleri gerekmektedir. Çok düşük bütçeli bir yapımdır. Filmi arkadaşları ile birlikte çeken Jackson, kendisine de anahtar bir rol vermiştir.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Bad Taste
Kötü Zevk (1987) 6.8
Y: Peter Jackson
O: Terry Potter, Pete O'Herne, Craig Smith, Mike Minett
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
Idle HandsTehlikeli Eller (1999)

Idle Hands - Tehlikeli Eller (1999)

Anton Tobias (Devon Sawa), aburcubur yemeğe bayılan, ancak aniden meydana gelen bir istekle cinayet işleme eğiliminde olan elini kontrol edemeyen iyi bir sörfçüdür. Zombiye dönüşen arkadaşları Mick (Seth Green) ve Pnub (Elden Hanson) ile birlikte, bu korkunç el onun tüm vücudunu ele geçirmeden onu durdurmaya ve sınıfının en güzel kızı olan Molly (Vivica A. Fox) ile flört etmeye başladığı bir sırada bu ilişkinin bozulmasını önlemeye çalışmaktadırlar.

Komedi, Korku, Gerilim

Idle Hands
Tehlikeli Eller (1999) 6.2
Y: Rodman Flender
O: Devon Sawa, Seth Green, Elden Henson, Jessica Alba
T: Komedi, Korku, Gerilim
Seoul StationSeul İstasyonu (2016)

Seoul Station - Seul İstasyonu (2016)

Bir Grup insan Seul banliyölerinde ortaya çıkan Zombi salgınında hayatta kalmak için çabalar...

Animasyon, Korku

Seoul Station
Seul İstasyonu (2016) 6
Y: Sang-ho Yeon
O: Seung-ryong Ryu, Franciska Friede, Joon Lee, Eun-kyung Shim
T: Animasyon, Korku
Dead Story (2015)

Dead Story (2015)

Genç çift Anne ve Harold yeni bir eve taşınırlar ancak o bölgede korkunç cinayetlerin işlendiğini bilmiyorlardır. Anne’in yalnızlığı ve tuhaf davranışları ilişkilerini karmaşık bir hale sokmakla beraber Annie’nin Mary’nin karanlık yüzünü öğrenmesiyle birlikte artık Mary’den kaçışı kalmayacaktır.

Korku

Dead Story (2015) 0
Y: Suneel Tripuraneni
O: Kelsey Deanne, Chase Austin, Jay Bowles, Sheril Rodgers
T: Korku
OnibabaŞeytan Kadın (1964)

Onibaba - Şeytan Kadın (1964)

14. yüzyıl Japonya’sında savaş yılları... Ailenin erkekleri savaşa gittiği için yalnız kalan gelin ve kayınvalide, bataklığa giren samurayları öldürerek açtıkları çukura atarlar ve zırhlarını yiyecek karşılığında satarak geçinirler. Bir gün çalıların arasında komşuları Hachi’yle karşılaşmalarıyla işler değişir. Hachi, genç kadına ilgi duymaktadır ve ona kocasının öldüğünü söyler. Yaşlı kadın oğlunun öldüğüne inanmazken Hachi amacına ulaşmaktadır. Genç kadına gittikçe yaklaşmaktadır.Bir gün, Hachi ve genç kadın birlikteyken, kaybolmuş bir samuray yaşlı kadınla karşılaşır. Maskeli samuray yaşlı kadından onu bataklıktan çıkarmasını söyler. Yaşlı kadın onu tuzağa düşürerek maskesini alır ve kendine takar. Fakat maskeyi yüzünden bir daha çıkaramaz ve maskeyle birlikte bir şeytan ruhu içine girer...Japonca’da 'şeytan kadın' anlamına gelen Onibaba, Budist bir hikayeye dayanan ve Japon korku sinemasının ilk örnekleri arasında yer alan başarılı bir korku filmi.[od]

Korku

Onibaba
Şeytan Kadın (1964) 8
Y: Kaneto Shindô
O: Nobuko Otowa, Jitsuko Yoshimura, Kei Satô, Jûkichi Uno
T: Korku
Diary of the DeadÖlülerin Günlüğü (2007)

Diary of the Dead - Ölülerin Günlüğü (2007)

Yönetmenin 1968 yılında filme aldığı, bir zombi filmi klasiği sayılan "Yaşayan Ölülerin Gecesi" adlı filminin 40 yıl sonrasında çektiği yeni filminde Myspace ve Youtube gibi popüler web sitelerine yaptığı göndermeler, güncel bir zombi efsanesi yaratma girişiminin izlerini taşır nitelikte. Genç oyuncuların filmin atmosferine başarıyla uyum sağlaması da filmle ilgili gözden kaçmayacak bir detay. Romero kendine has şiddet öğelerini filmin seyrine bırakırken, karakterlerin zombiye dönüşmesini nükteci ve yaratıcı bir tavırla sergiliyor. Bolca kullanmaktan kaçınmadığı sosyal hicivlerle film, benzerlerinden ayrı bir noktaya varıyor ve Romero imzasını hakkıyla taşıyor. Romero yeni filminde, zombi filmlerine getirdiği postmodern tarzı sürdürüyor. Pensilvanya'nın ormanlık alanlarında sinema öğrencileri düşük bütçeli bir öğrenci filmi çekmeye çalışırlar. Film içindeki filmin yönetmeni Jason Creed (Joshua Close) bir grup arkadaşı ve profesörlerinden biri ile yola koyulur. Bu sırada duydukları garip bir habere göre şehirde ölüler canlanmakta, insanları yok edip dünyayı ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Beklenmedik bu haber karşısında, film çekme konusunda obsesif olan Creed kamerayı elinden bırakmaz ve gerçek hayatta yaşananları dakikası dakikasına kaydetmeye koyulur ve o andan itibaren, olan biten Creed'in kamerasından görülmeye başlar. Zombileri tek tek kaydetmeye çalışan gençler için filme aldıkları kayıtlar hayatlarından bile önemli hale gelir. Olayların kısa süre içerisinde medya tarafından duyulması sonucu, çektikleri film bir yandan medyanın çarpıtarak yansıttığı haberlere de rakip olacaktır.

Korku

Diary of the Dead
Ölülerin Günlüğü (2007) 5.7
Y: George A. Romero
O: Michelle Morgan, Joshua Close, Shawn Roberts, Amy Lalonde
T: Korku
Them!Yeryüzüne Hücum (1954)

Them! - Yeryüzüne Hücum (1954)

1954 yılı mamülü bu erken dönem science-fiction denemesi, bir canavar mahlukat filmi; bu defa dünyanın başına bela olanlar: karınca kabilesi! New Mexico’daki bir çölde, nükleer silah denemeleri sonucu mutasyona uğrayan karıncalar devasa canavarlara dönüşür. Karıncaların ilk hedefi bir devlet ajanı olur. FBI ajanı ve ailesi yokedilir. Sonra sıra yavaş yavaş diğerlerine gelecektir. Dev karıncalar dehşet saçmaktadır. Giderek olayın gerçek failleri olan dev karıncalar hakimiyeti ele almaya başlarlar. Güneydeki tüm Amerikan şehirleri artık tehdit altındadır. Görevli ekiplerin canavarların yuvalarını bulup yoketmesi sorunu halletmeyecektir. Kraliçe karınca kaçmıştır ve daha fazla yumurtlamadan durdurulması gerekmektedir. 1950’lerin bir çok dev canavar filminin aksine, demode efektlerine rağmen gülünç bulmadan izleyebileceğiniz Yeryüzüne Hücum, bu özelliğini kuşkusuz ustaca tasarlanmış dramatik kurgusundan alıyor.

Korku, Bilim-Kurgu

Them!
Yeryüzüne Hücum (1954) 7.3
Y: Gordon Douglas
O: James Whitmore, Edmund Gwenn, Joan Weldon, James Arness
T: Korku, Bilim-Kurgu
Apollo 18Ölüm Yolculuğu (2011)

Apollo 18 - Ölüm Yolculuğu (2011)

17 Aralık 1972'de Apollo17 adlı uzay aracı aya insanlı son seyahatini gerçekleştirir. Fakat iddialara göre bundan tam bir yıl sonra, Amerika Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki astronot gizli bir görev için Apollo 18 uzay aracı ile yeniden aya gönderilir; ve bu bilgi herkesten gizlenir. NASA'ya ait neredeyse 40 yıllık bir video kaydı ortaya çıkınca bu iki astronotun yaşadıkları da gün yüzüne çıkacaktır.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Apollo 18
Ölüm Yolculuğu (2011) 5.2
Y: Gonzalo López-Gallego
O: Warren Christie, Lloyd Owen, Ryan Robbins, Michael Kopsa
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The Thing from Another WorldŞey (1951)

The Thing from Another World - Şey (1951)

Antartikadaki araştırma istasyonunda görevli olan bilim adamları, buzulun içinde bir uzay gemisi olduğunu keşfederler. Gemiyi inceleme esnasında içerisinde donmuş bir yaratık bulan bilim adamları, onu araştırma istasyonuna getirirler. İçerisine hapsolduğu buz eriyip yaratık serbest kaldığında ise ortalık cehenneme dönecektir…

Korku, Bilim-Kurgu

The Thing from Another World
Şey (1951) 7.3
Y: Christian Nyby, Howard Hawks
O: Margaret Sheridan, Kenneth Tobey, Robert Cornthwaite, Douglas Spencer
T: Korku, Bilim-Kurgu
Pit and the PendulumDehşet Saati (1961)

Pit and the Pendulum - Dehşet Saati (1961)

Edgar Allen Poe uyarlaması olan Roger Corman filmi. Gotik klasikler arasında yer alan filmde İspanyol Engizisyon işkencecisinin oğlu Nicholas Medina eşini kaybetmiştir. Babasının annesini öldürme anılarını sürekli hatırlayan Nicholas'ın eşi Elizabeth'in ölümü sırdır. Elizabeth'in erkek kardeşi Francis, bu ölümü araştırmak için Medina şatosuna gelir. Acılar içindeki Medina'yı oyuna getirmeyi konu edinen bu korku filminde Corman, filmi meşhur dekorlarıyla işkence durumunun klostrofobik atmosferiyle yoğurmuştur. El emeği göz nuru bir B movie.

Korku

Pit and the Pendulum
Dehşet Saati (1961) 7.1
Y: Roger Corman
O: Vincent Price, John Kerr, Barbara Steele, Luana Anders
T: Korku
Halloween IIKatliam (1981)

Halloween II - Katliam (1981)

Laurie yaşadığı şiddetin ardından hastaneye kaldırılmıştır. Bu kez tehlike onun beklediğinden çok daha yakındır. Michael Myers Cadılar Bayramı'nda dehşet saçmak üzeredir.

Korku, Gerilim

Halloween II
Katliam (1981) 6.5
Y: Rick Rosenthal
O: Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Charles Cyphers, Jeffrey Kramer
T: Korku, Gerilim
Stung (2015)

Stung (2015)

Her şey fantezi dozu yüklü bir bahçe partisinde başlamıştı. Öncelikli amacı birbirine caka satmak olan dostların bir araya geldiği bu pahalı partinin davetsiz misafirleri olacaktı: Arılar! Stung, bir grup arkadaşın, barbekü partisinin, kail eşek arıları tarafından alt üst edilmesin perdeye aktarıyor. Tabi buradaki arılar, kovanından fırlamış avare böcekler değil, mutasyona uğramış devasa yaban arıları! Bir grup gencin, bu kana susamış canavarların elinden kurtulma çabasının anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajlı filmine imza atacak olan genç yönetmen Benni Diez oturuyor!

Komedi, Korku

Stung (2015) 5
Y: Benni Diez
O: Matt O'Leary, Jessica Cook, Lance Henriksen, Clifton Collins Jr.
T: Komedi, Korku
The Blackcoat's Daughter (2015)

The Blackcoat's Daughter (2015)

Korku ve gerilim türündeki Şubat adlı film, zorlu hava koşullarından ötürü ailesine yanına dönemeyip, eğitim gördüğü yatılı okulda kabus dolu günler geçiren Joan ve arkadaşlarının yaşadıkları ele alınıyor.

Korku, Gerilim

The Blackcoat's Daughter (2015) 5.3
Y: Oz Perkins
O: Emma Roberts, Lauren Holly, Lucy Boynton, Kiernan Shipka
T: Korku, Gerilim
The Girl with All the GiftsTüm Sırların Sahibi Kız (2016)

The Girl with All the Gifts - Tüm Sırların Sahibi Kız (2016)

Yakın bir gelecekte insanlık aleminin büyük kısmı "Ophiocordyceps unilateralis" adıyla tanımlanan bir çeşit zombi mantarından etkilenerek zombilere dönüşmüşlerdir. Bu mantar kan, tükürük ve mantar sporu yoluyla yayılmaktadır ve mantardan etkilenen kişiler, insan gördükleri anda tüm akli kontrollerini kaybederek saldıran "aç" yaratıklara dönüşmüşlerdir. Mantardan etkilenmemiş çok az sayıda insan, Birmingham'da ağır askeri tedbirler altında yaşamlarını sürdürmektedir. Burada hibrit çocuklar üzerinde mantarı tedavi edebilecek bir yöntem üzerinde çalışmalar sürdürülmektedir. Hibrit çocuklar, insan kokusuna çok yakından maruz kalmadıkları müddetçe saldırganlaşmadıkları için tedavi araştırmalarında kullanılmaktadır. Bu çocukların öğretmenlerinden biri olan Helen (Gemma Arterton), Melanie adlı oldukça özel ve farklı bir kız çocuğuyla arasında bir bağ kurar. Yaşadıkları üs açlar tarafından saldırıya uğradığında Melanie, Helen ve projenin başındaki Dr. Caroline Caldwell (Glenn Close), birkaç askerin yardımıyla kaçarlar ve hayatta kalabilmek için tehlikeli bir kaçışa başlarlar. Film, M.R. Carey'nin aynı adlı kitabından uyarlandı ve film senaryosu yine Carey tarafından hazırlandı...

Dram, Korku, Gerilim

The Girl with All the Gifts
Tüm Sırların Sahibi Kız (2016) 7.1
Y: Colm McCarthy
O: Gemma Arterton, Glenn Close, Dominique Tipper, Paddy Considine
T: Dram, Korku, Gerilim
Island of Lost SoulsKayıp Ruhlar Adası (1932)

Island of Lost Souls - Kayıp Ruhlar Adası (1932)

Kazazede gemici Edward Parker bir adaya çıkarak hayatını zor kurtarır. Bu ada Doktor Moreau isimli eksantrik ve çılgın bir bilim adamının yönettiği tuhaf ve esrarlı bir yerdir. Parker kendisini gelip kurtaracak gemiyi bekleyedursun, Doktor onu kızı Lota'yla evlendirme planları yapmaktadır.Adanın yerlileri ve Moreau'nun adamları, hayvanla insan arası özellikler taşıyan esrarengiz görünüşlere sahiptir. Aslında çılgın bilim adamının kendi öz kızı da insandan çok panteri andırmaktadır. Kaptan Davies yönetiminde bir geminin adaya gelmesiyle işler daha da karışacak, hiç işlenmemiş olması gereken korkunç günahlar ortaya çıkacaktır.

Macera, Korku, Romantik

Island of Lost Souls
Kayıp Ruhlar Adası (1932) 7.6
Y: Erle C. Kenton
O: Charles Laughton, Richard Arlen, Leila Hyams, Bela Lugosi
T: Macera, Korku, Romantik
The Stepford WivesStepford Kadınları (1975)

The Stepford Wives - Stepford Kadınları (1975)

Joanna ve Walter Stepford kasabasına yeni taşınan genç bir çifttir. Fotoğrafla ilgilenen Joanna kendisini geliştirmek ve ev kadınlığı dışında bir şeyler yapmak istemektedir. Oysa kocası Walter klasik bir erkektir ve kasabanın erkekler kulübüne dahil olup kısa sürede kaynaşır. Joanna ve komşusu Bobbie, kasabadaki diğer kadınların ev işleri ve alışveriş yapıp adeta kocalarını memnun etmek için sürdürdükleri köle yaşantısında bir tuhaflık olduğunu farkederler. Araştırmaları onları korkunç gerçekle yüz yüze bırakacaktır.Daha önce Rosemary’nin Bebeği romanı ile sinemaseverler arasında da şöhret olan Ira Levin’den yapılan bir başka uyarlama. 2004’te tekrar çekilen, nefis bir bilim kurgu taşlama!

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Stepford Wives
Stepford Kadınları (1975) 6.9
Y: Bryan Forbes
O: Katharine Ross, Paula Prentiss, Peter Masterson, Nanette Newman
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The WindmillKatliam Günü (2016)

The Windmill - Katliam Günü (2016)

Beş sıkı dosttan oluşan bir üniversite öğrenci grubu kamp yapmaya karar verirler.Bu kamp için yola koyulan kafadarlar Redwood evi denilen yere oranın keşfini yapmaya gitmek isterler.Fakat gruptan bir kaç kişinin kamp alanında göremeyince esrarengiz birşeylerin olduğunu anlamaları çok zaman almaz.20 yıl önce korkunç cinayetleri ile meşhur olan Rdwood katili geri dönmüş ve korkunç cinayetlerine devam edeceklerdir.

Dram, Korku

The Windmill
Katliam Günü (2016) 4.9
Y: Nick Jongerius
O: Noah Taylor, Charlotte Beaumont, Patrick Baladi, Ben Batt
T: Dram, Korku