Korku Filmleri İzle

The FlyÖldüren Arzu (1958)

The Fly - Öldüren Arzu (1958)

Andre Delambre, maddeyi parçalarına ayırıp başka bir yere taşıma, yani kısaca ışınlanma üzerine çalışan bir bilim adamıdır. Geliştirdiği cihaz nesneleri taşımaya başladığında, sonucu bir de canlı üzerinde test etmek ister. Andre, icadını kendi üzerinde dener ve ışınlanmayı başarır. Ama hiç hesaba katmadığı bir şey olmuş ve kendisiyle aynı anda aletin içinde bulunan bir sineğinki ile, atomları birbirine karışmıştır. Talihsiz adamın vücudunda kısa süre sonra değişimler başlar. Bunlar karakterine de yansıdığında karısı Helene bir şeylerin ters gitmeye başladığını farkedecektir.Çekildiği dönemin bilim kurgularından bir kaç gömlek üstün olan filmin, Vincent Price gibi bir ustanın dehasından yararlandığı açık. 1986’daki remake’ine dek, uzun bir süre insanı tiksintiyle dehşete düşürme alanında geçilememiş olduğunu kabul etmek gerek.

Korku, Bilim-Kurgu

The Fly
Öldüren Arzu (1958) 7.1
Y: Kurt Neumann
O: David Hedison, Patricia Owens, Vincent Price, Herbert Marshall
T: Korku, Bilim-Kurgu
House of 9Evdeki 9 Cinayet (2005)

House of 9 - Evdeki 9 Cinayet (2005)

Dokuz Yabancı, Bir Ev, Yalnız Biri Dışarı Çıkacak. 9 Yabancı... rahip, dansçı, tasarımcı, acemi rapçi, eski profesyonel tenisçi, suçtan dolayı gözaltına alınmış bir kadın, başarısız bir besteci, karısı ve bir dedektif, zengin bir manyak tarafından rastgele zorla bir evde alıkonur. Onlara bu evin içinde 75 kamera tarafından izlendikleri ve aralarından sadece birinin kurtulup susması için 5 milyon dolar alacağı bilgisi verilir. Hırs ve korku dolu psikolojik bir oyun başlar. beyazyelkenli

Dram, Korku, Gizem

House of 9
Evdeki 9 Cinayet (2005) 5.6
Y: Steven R. Monroe
O: Dennis Hopper, Kelly Brook, Hippolyte Girardot, Peter Capaldi
T: Dram, Korku, Gizem
VampyrVampir (1932)

Vampyr - Vampir (1932)

Dreyer’in sesli ilk filmi, döneminin yükselen değeri ve hâlen de bilinen bir konu olan ve filmleri/dizileri çekilen bir olgudur vampir. Dreyer, filmi sessiz olarak çekmeyi planlasa da sessiz sinema o dönemde ölüyor olduğundan, filmin sesli olarak çekilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca filmdeki replikler üç dilde çekilmiştir, tekrar edilerek. Filmin finansmanını karşılayan Julian West, başrol oynama şartı koymuştur yönetmene. Maliyetin düşmesi için, filmin bir bölümünün geçtiği şatoda, çalışanlar da kalmıştır çekimler boyunca. Sheridan Le Fanu’nun vampir hikâyeleri içeren kitabından esinlenmiştir. Kaynak tek hikâye değildir, kitaptaki hikâyelerden parça parça yararlanılmıştır. Vampyr filmi bence gerilim/korku türünde başarılı bir eserdir. Çeşitli sahnelerdeki farklı kamera teknikleri, çekim becerileri kendini gösterir filmde. Kendiliğinden açılan kapılar, kendiliğinden dönen anahtar, kimin olduğu belli olmayan, cinayet işleyen, dans eden gölgeler, kişinin ruhunun bedeni terk edip hareket etmesi gibi unsurlar anlatıma etkileyicilik katmış kesinlikle. Ayrıca şahsi gözlemim olarak; Clouzot’nun başyapıtlarından Les Diaboliques filminde benzer kamera teknikleri gayet başarılı bir şekilde uygulanmış ve yaşatılmak istenen duygu, daha da kuvvetlice sunulmuştur.

Korku

Vampyr
Vampir (1932) 7.7
Y: Carl Theodor Dreyer
O: Julian West, Maurice Schutz, Rena Mandel, Sybille Schmitz
T: Korku
Gremlins 2: The New BatchGremlinler 2 (1990)

Gremlins 2: The New Batch - Gremlinler 2 (1990)

1984 yılında çekilen ve bir hayli ses getiren korku komedi filmi Gremlins’in devam filmi niteliğinde olan Gremlins 2: The New Batch’de Gremlinler geri dönüyor; hem de bu kez önemli bir medya şirketinin binasını ele geçirerek! Hikaye onlarca küçük yaratık doğuran yaratık Gizmo’nun maceralarıyla devam ediyor. İlk filmde hayali bir kenti işgal eden Gizmo’nun yavruları ikinci filmde New York’taki bir gökdelende üremeye başlıyorlar. Bu yeni yaratıklar yüzünden şehir büyük bir tehdit altındadır. Bina sakinleri maksimum hasarla binadan kaçmayı başarabilecekler midir?

Komedi, Korku

Gremlins 2: The New Batch
Gremlinler 2 (1990) 6.3
Y: Joe Dante
O: Zach Galligan, Phoebe Cates, John Glover, Robert Prosky
T: Komedi, Korku
Extinction (2015)

Extinction (2015)

Obama ve Amerikan hükümeti, İran'dan gelecek ciddi bir saldırıdan kuşkulanmaktadır ve savaş ilan eder. Çin ve Rusya İran'ın yanında; İngiltere ve İsrail ise Amerika'nın tarafındadır. Böylece 3. Dünya Savaşı başlamış olur. Nükleer ve kimyasal silahların kullanılmasıyla dünya nüfusu gitgide azalmaya başlar. Peter, kızı ve nefret ettiği komşusu Maine'in Bangor şehrinde hayatta kalan tek insanlardır. Şimdi hesaba katmadıkları o düşmana karşı bir arada olmaları gerekmektedir.

Dram, Korku, Bilim-Kurgu

Extinction (2015) 5.9
Y: Miguel Ángel Vivas
O: Matthew Fox, Jeffrey Donovan, Quinn McColgan, Valeria Vereau
T: Dram, Korku, Bilim-Kurgu
Hangover SquareÖlüm Bestesi (1945)

Hangover Square - Ölüm Bestesi (1945)

George Harvey Bone (Laird Cregar) 20. Yüzyılın başlarında Londra’da yaşayan bir bestecidir. George bir piyano konçertosu üzerinde çalıştığı için stres altındadır. Bu stres nedeniyle, akortsuz bir ses duyduğu her an bayılmaktadır. Ancak ilginç bir durum vardır. George ayıldığında kendisini şehrin farklı bir noktasında bulur. Eve döner, gazetede bulunduğu yerde bir cinayet işlendiğini okur. Scotland Yard’daki bir doktordan yardım isteyen George’a cinayetle bir ilgisi olmadığı ama stresli işine ara verip normal insanlar gibi biraz dinlenmesi gerektiği söylenir. George gittiği bir müzikalde şarkıcı Netta (Linda Darnell) ile tanışır. Netta konçertosu için George’a yeni bir motif için ilham verir. Ancak Netta bu motifi kendisi için bir şarkıda kullanabileceğini fark eder. Şarkı çok beğenilir. Yeni şarkılar için George’la daha da yakınlaşır. George, Netta’nın kendisine aşık olduğunu sanar ve Lord Henry’nin kızı olan kız arkadaşı Barbara (Faye Marlowe) ile bir tartışma yaşar.

Suç, Dram, Korku

Hangover Square
Ölüm Bestesi (1945) 7.4
Y: John Brahm
O: Laird Cregar, Linda Darnell, George Sanders, Glenn Langan
T: Suç, Dram, Korku
Killer Klowns from Outer SpaceUzaydan Gelen Katil Palyaçolar (1988)

Killer Klowns from Outer Space - Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar (1988)

Filmde uzaydan gelen palyaçolar, kasabayı kendilerine özgü türlü yöntemlerle katlederler. Balonlar, pamuk şekerler, gölge oyunları vb. unsurlar normalde insana zevk verebilecek iken, katil palyaçolar sayesinde bir kabusa dönüşür. Onların sirkleri, şekere buladıkları ölü insanlarla doludur. Bütün bunlar izleyici için tamamen korku yaratmaktan çok, izleyiciyi eğlendirmeyi de amaçlamış.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Killer Klowns from Outer Space
Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar (1988) 6.1
Y: Stephen Chiodo
O: Grant Cramer, Suzanne Snyder, John Allen Nelson, John Vernon
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
Martyrsİşkence Odası (2008)

Martyrs - İşkence Odası (2008)

Kısa bir süre önce ortadan kaybolan Lucie bir gün tekrar ortaya çıkıverir. Henüz 10 yaşında olan kızcağızın vücudunda işkence izleri bulunur ancak herhangi bir cinsel saldırıya ilişkin bulgu yoktur. 1970'li yılların Fransa'sında bu durum merak ve korkuyla karşılanmıştır. Kimse küçük kızın neden ve nasıl kaçırıldığını anlayamaz. Çünkü küçük kız konuşmayı unutmuş ve bilinci yarı kapalı bir haldedir. Hastanede Anna adında bir kızla arkadaşlığı biraz iyi gelse de zamanla olay unutulur gibi olur. Ancak aradan geçen 15 koca yıl sonra ilginç bir gelişme yaşanır. Sıradan bir ailenin kapısı çalar. Evin babası kapıyı açar ve elinde av tüfeğiyle bekleyen Lucie'yi karşısında bulur. İşkencecisini bulduğuna ikna olan Lucie tetiği çeker. Hit Fransız korku filmi, sert sahneleri kadar, farklı bir kurguya sahip olan senaryosuyla da ilgi çekiyor. Türün meraklılarından tam not aldı.

Dram, Korku, Gizem

Martyrs
İşkence Odası (2008) 7.1
Y: Pascal Laugier
O: Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Catherine Bégin, Robert Toupin
T: Dram, Korku, Gizem
From Dusk Till DawnGün Batımından Şafağa (1996)

From Dusk Till Dawn - Gün Batımından Şafağa (1996)

Gecko biraderler, rüzgarı arkalarına alıp Meksika'nın özgür ortamına doğru bir yolculuğa çıkarlar. Texas'ta sıkı bir soygun yaptıklarından dolayı, ne olur ne olmaz diye bir rahip ve ailesini de yanlarında rehin olarak bulundururlar. Buluşma için bir Meksika barının kapısını aşındırdıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Mekan kesinlikle vampirlerin içeri alınmadığı barlardan değildir!Quentin Tarantino?nun senaryosunu yazıp başrollerinden birine geçtiği film, Robert Rodriguez’in, El Mariachi ve Desperado filmleriyle başladığı sinema kariyerinin şimdilik en parlak filmlerinden birisi.Genç yönetmen uzun bir süredir, 2003 yılında üçleyeceği Çılgın Çocuklar (Spy Kids) serisiyle meşgul.

Aksiyon, Suç, Korku

From Dusk Till Dawn
Gün Batımından Şafağa (1996) 7.3
Y: Robert Rodriguez
O: George Clooney, Quentin Tarantino, Harvey Keitel, Juliette Lewis
T: Aksiyon, Suç, Korku
The Return of the Living DeadYaşayan Ölülerin Dönüşü (1985)

The Return of the Living Dead - Yaşayan Ölülerin Dönüşü (1985)

Süper markette çalışan Freddy (Tom Matthews) ve Frank (James Karen) marketin bodrum katında bulunan ve içinde bir cesedin bulunduğu, büyük bir tüpü incelerken yanlışlıkla tüpteki gazı boşaltırlar. Gazdan baygınlık geçiren Freddy ve Frank ayıldıktan sonra tekrar yukarı çıkarlar ve inanılmaz şeyler olmaya başlar. Tüpten sızan gaz havalandırmadan bütün markete yayılmıştır. Doldurulmuş hayvanlar, deney için dondurulmuş kobaylar ve derin dondurucudaki bir kadavra aniden canlanmıştır.Korku içinde marketin sahibi olan When’i (Clu Gulager) ararlar. Dondurucudaki kadavrayı parçalara ayırırlar ama yinede onu öldüremezler. Son çare olarak marketin karşısındaki morgun fırınında onu yakıp kurtulmak isterler ama yaktıkları zaman kadavradan çıkan dumanlar, hemen morgun yakınındaki mezarlığın üstüne siner. O sırada mezarlıkta eğlenen bir grup serseri genç ise kendilerini bir anda yaşayan ölülerin arasında bulurlar. Hepsi ayrılıp markete ve morga kaçarlar. Ölüler ise yavaş yavaş etrafa yayılmaktadır...

Komedi, Korku

The Return of the Living Dead
Yaşayan Ölülerin Dönüşü (1985) 7.3
Y: Dan O'Bannon
O: Clu Gulager, James Karen, Don Calfa, Thom Mathews
T: Komedi, Korku
It Came from Outer Space (1953)

It Came from Outer Space (1953)

Arizona Çölünde bir kasabanın madenlerin bulunduğu bölgesine gökten meteor sanılan bir cisim düşer. Cismin düştüğü yere ilk giden,kasabanın aynı zamanda amatör gökbilimci olan öğretmeni John Putnam (Richard Carlson) düşen cismi görmek amacıyla oluşan kratere iner.John Putnam kraterde düşen cismin meteor değil bir uzay gemisi olduğunu görür ancak tam o sırada toprak kayması olur. Putnam toprak ve kayaların altında kalan uzay gemisini gördüğünü sevgilisi Ellen Fields (Barbara Rush) ve Şerif Matt (Charles Drake) 'a anlatmaya çalışsa da onları inandıramaz. Ancak bir müddet sonra kasaba halkından bazı insanlar garip davranışlar göstermeye başlayınca Şerif Matt, Öğretmen Putnam'dan olayı çözmek için kendisine yardımcı olmasını ister..

Korku, Bilim-Kurgu

It Came from Outer Space (1953) 6.6
Y: Jack Arnold
O: Richard Carlson, Barbara Rush, Charles Drake, Joe Sawyer
T: Korku, Bilim-Kurgu
The Creeping FleshSürünen Et (1973)

The Creeping Flesh - Sürünen Et (1973)

Viktorya çağındaki bir bilim adamı paleontolojik bulguları ile Papua Yeni Gine'den Londra'ya döner. Bulguları suya maruz kaldığında, ne yazık ki, bilim adamının ailesi ve arkadaşları için şeytani bir varlığa dönüşür.

Korku, Bilim-Kurgu

The Creeping Flesh
Sürünen Et (1973) 6.3
Y: Freddie Francis
O: Christopher Lee, Peter Cushing, Lorna Heilbron, George Benson
T: Korku, Bilim-Kurgu
The SwimmersYüzücüler (2014)

The Swimmers - Yüzücüler (2014)

Perth ve Tan birbirinin en iyi dostu fakat aynı zamanda birbirinin en azılı rakibidir. Perth, Tan'i yüzme konusunda geçmeye çalışsa da bunda pek başarılı olamamaktadır. Bu rekabate Tan'ın kız arkadaşı Ice da dahildir. Ice bir gün gizemli bir şekilde yüzme havuzunda intihar eder. Sevgilisinin intikamını almak isteyen Tan, Perth'in korkunç gerçeğiyle yüzleşecektir.

Dram, Korku

The Swimmers
Yüzücüler (2014) 6.1
Y: Sophon Sakdaphisit
O: Chutavuth Pattarakampol, Supassra Thanachat, Thanapob Leeratanakajorn, Violette Wautier
T: Dram, Korku
This Island EarthKayıp Gezegen (1955)

This Island Earth - Kayıp Gezegen (1955)

İnsanoğlunun atomun sırlarını keşettiği 50’li yıllardayız. Metaluna gezegeninden gelen esrarengiz uzaylı Exeter, dünyanın en iyi bilim adamlarının yardımını ister. Amacı düşman Zagon gezegenine karşı dünyalarını koruyacak teknolojiyi geliştirmektir. Cal Meacham ve Ruth Adam isimli iki araştırmacının da içinde bulunduğu bir grup, yardım etmek için Metaluna’ya gitmeyi kabul ederler, oysa Exeter’in kafasında daha korkunç planlar yatmaktadır. Dönemin diğer bilim kurgu filmleri arasında zekice senaryosuyla hemen ayırtedilen This Islan Earth, çölleşmiş Metaluna görüntüleriyle olduğu gibi, sanki dünyayı yükselmekte olan atom çağının tehlikelerine karşı uyaran metaforlara da soyunmuş.

Korku, Bilim-Kurgu

This Island Earth
Kayıp Gezegen (1955) 5.8
Y: Joseph M. Newman
O: Jeff Morrow, Faith Domergue, Rex Reason, Lance Fuller
T: Korku, Bilim-Kurgu
The OthersDiğerleri (2001)

The Others - Diğerleri (2001)

Amerika İkinci Dünya Savaşı'nın yaralarını sarmaya çalışmaktadır. New Jersey'de hayatını devam ettirmekte olan Grave ise savaşta eşini kaybetmiştir. Çocuklarının güneşe karşı alerjisi olduğundan oldukça karanlık bir evde yaşamaktadırlar. Grace, onlardan yardım almak üzere malikanelerine gelen insanlara yardım edip onlara iş vermektedir. Grace'in kızı olan Anne ise, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir. Grace ve çocukları, bir türlü güvenemedikleri çalışanlarıyla beraber yalnız kalmışlardır.

Korku, Gerilim

The Others
Diğerleri (2001) 7.6
Y: Alejandro Amenábar
O: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Alakina Mann
T: Korku, Gerilim
Don't Be Afraid of the DarkKaranlıktan Korkma (2011)

Don't Be Afraid of the Dark - Karanlıktan Korkma (2011)

Babası Alex ve sevgilisi Kim ile birlikte yaşamaya başlayan Sally’yi, yeni taşındıkları büyük evde, hiç de hoş olmayan sürprizler beklemektedir. Zira binanın bodrum katında neredeyse yüzyıldır kitli kalmış olan yaratıklar, evin yeni sahiplerinden dolayı harekete geçmişlerdir. Sally geceleri duyduğu sesler sonrası evin bir önceki sahiplerinin neden gizlice ortadan kaybolduğunu öğrenir ve ailesini uyarmaya çalışır. Fakat babası canavarların hayal ürünü olduğunu söyleyerek küçük kıza inanmamakta direnir. Serciey

Fantastik, Korku, Gerilim

Don't Be Afraid of the Dark
Karanlıktan Korkma (2011) 5.6
Y: Troy Nixey
O: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison, Jack Thompson
T: Fantastik, Korku, Gerilim
DetentionKatil Kim (2011)

Detention - Katil Kim (2011)

Josh Hutcherson, Dane Cook ve Spencer Locke Detention'da, okuldaki son yıllarını bir an önce bitirmek isteyen Grizzly Gölü kasabasının öğrencileri olarak başrolleri paylaşıyor. Yollarına çıkan tek şey korku filmi karakteri olan ancak bir şekilde gerçek hayata gelen Cinderhella adındaki katildir. Zaman geçtikçe cesetler artmaya başlar ve kahramanlarımız Cinderhella'yı durdurmak ve dünyayı kurtarmak için amansız bir mücadeleye girişir.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Detention
Katil Kim (2011) 5.8
Y: Joseph Kahn
O: Alison Woods, Logan Stalarow, Julie Dolan, Shanley Caswell
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
The Otherİblisin kurbanları (1972)

The Other - İblisin kurbanları (1972)

ABD'nin bir tarım şehrinde ikiz kardeşler dünyaya gelir. İçlerinden biri iyi, diğeri ise kötü biri olacaktır. 1935 yazında, 12 yaşındaki İkizler Niles ve Hollanda Perry Connecticut'taki bir çiftlikte ailesi ile birlikte mutlu şekilde yaşamaktadırlar. Sevgi dolu büyükanne(Ada) onlara bir "oyun" öğretir ve bir takım kazalar olmaya başlar.Niles'e sorumlu Holland gibi görünür.Fakat Ada gerçeği görmeye başlar ve bu ürkütücü oyunu durdurabilecek tek kişi odur.

Dram, Korku, Gizem

The Other
İblisin kurbanları (1972) 7
Y: Robert Mulligan
O: Uta Hagen, Diana Muldaur, Chris Udvarnoky, Martin Udvarnoky
T: Dram, Korku, Gizem
CloverfieldCanavar (2008)

Cloverfield - Canavar (2008)

Cloverfield, beş kişilik bir grubun gözünden New York’ta gerçekleşen bir canavar saldırısını anlatıyor. Olup bitenleri, karakterlerden birinin elindeki titreyen kameradan izliyoruz. Titreyip duran kameralara bir itirazınız yok mu? Öyleyse Cloverfield’a da bir itirazınız olmaz. Matt Reeves’in filminde, New York’a musallat olan bir canavarın marifetleri, ondan kaçan küçük gruptan birinin elindeki sarsılan kamerayla anlatılıyor. Bu açıdan bakınca, filmi The Blair Witch Project / Blair Cadısı ile karşılaştıranları haklı bulabilirsiniz. Ancak Blair Cadısı’nın karakterleri, birbirine bağırıp duran sinir bozucu insanlardı. Cloverfield’da ise, karakterlerin başına gelenlerle, geleceklerle ilgileniyorsunuz. Yapımcılığını J.J. Abrams’ın üstlendiği filmin yönetmeni Matt Reeves, geleneksel bir canavar filmi hikayesini, karakterlerden birinin taşıdığı bir aktüel kamera marifetiyle aşağıdan yukarı doğru bakarak anlatmış. Önce resmi bir yazı çıkıyor karşımıza. Üzerinde Savunma Bakanlığı damgası var ve “daha önceleri Central Park olarak bilinen bölge”den söz ediyor. Hikayemiz bir veda partisiyle başlıyor. Rob, Japonya’da çalışmaya başlayacak, yakınları onu uğurluyor. Arkadaşı Hud video çekimi yapıyor. Dostlar arasında kardeşi Jason, Lily, Marlena ve Beth var. Birden ışıklar titreşiyor, zemin sarsılıyor ve muazzam bir kükreme duyuluyor. Sokağa çıktıkları anda da Özgürlük Heykeli’nin başının üzerlerine doğru uçtuğunu görüyorlar. Şehrin merkezinde bir şeyler oluyor, yani kaçma vakti.

Macera, Korku, Bilim-Kurgu

Cloverfield
Canavar (2008) 7.1
Y: Matt Reeves
O: Lizzy Caplan, Jessica Lucas, T.J. Miller, Michael Stahl-David
T: Macera, Korku, Bilim-Kurgu
The House That Dripped BloodKan Damlatan Ev (1971)

The House That Dripped Blood - Kan Damlatan Ev (1971)

Scottland yard müfetişi birbirinden ilginç olayları araştırır. Kendi yaratığı karakter tarafından boğulan yazar. Kafayı balmumundan yapılma bir kadına takan adam. Büyücülükle uğraşan küçük bir kız ve pelerin takıp vampirleşen aktör gibi olayları araştırır.

Korku

The House That Dripped Blood
Kan Damlatan Ev (1971) 6.6
Y: Peter Duffell
O: Christopher Lee, Peter Cushing, Nyree Dawn Porter, Denholm Elliott
T: Korku
Mother's DayAnneler Günü (2010)

Mother's Day - Anneler Günü (2010)

Kötü sonuçlanan bir banka soygunundan sonra eve dönen 3 kardeş annelerinin evi haciz yüzünden kaybettiğini öğrenir. Bir gece yeni ev sahipleri ve misafirleri doğum günü partisi için bir araya gelmişlerdir. Evdekiler habersiz şekilde 3 kardeşin rehinesi olmuştur ve onları kötü bir doğum günü partisi beklemektedir. Anneleri kız kardeşleri de eve gelir anne olarak çocuklarını korumak için elinden geleni yapacaktır. Dehşet dolu gecede anne oğlunun kaçmasıyla bütün kontrolü ele alır, sırlar ortaya çıkar, hataların cezalandırılacağı bu gecede rehineler bununla baş etmek zorunda kalacaklardır...

Korku, Gerilim

Mother's Day
Anneler Günü (2010) 6.3
Y: Darren Lynn Bousman
O: Rebecca De Mornay, Jaime King, Patrick John Flueger, Warren Kole
T: Korku, Gerilim
The HoleDelik (2001)

The Hole - Delik (2001)

İngiliz özel okulunda okuyan dört genç, ormanda mühürlenmiş bir yeraltı deliğini keşfeder ve derinliklerine inerler. Delik muhtemelen on yıllar önce bir bomba sığınağı olarak inşa edilmiştir...

Dram, Korku, Gizem

The Hole
Delik (2001) 6.2
Y: Nick Hamm
O: Thora Birch, Desmond Harrington, Daniel Brocklebank, Laurence Fox
T: Dram, Korku, Gizem
The Leopard ManLeopar Adam (1943)

The Leopard Man - Leopar Adam (1943)

1943 yapımı olan bu film, gece gösterileri yapıp insanları eğlendiren bir grubun, gösteri amacıyla getirdikleri leoparın kaçmasıyla başlayan bir dizi cinayetlerin işlenmesini konu alıyor. Kurbanların sakin, sessiz, karanlık yerlerde ve parçalanarak öldürülmesinden ötürü insanlar sokağa çıkamaz hale geliyor. Bir grup hayvan uzmanı ve gönüllülerden oluşan ekip leoparın izini sürüyor fakat kimse cinayetleri engelleyemiyor. Leopar sahibinin olanlara anlam verememesi ve sürekli leoparının uysal olduğunu, bu zamana kadar hep aynı yerde uyuduklarını söylemesinden sonra, filmimizin başrol oyuncularından Dennis O'Keefe(Jerry Manning)'in aklına, bu korkunç cinayetlerin arkasında bir insanın olduğunu düşünmesiyle korkunun arasına gizem de eklenmiş olur.

Korku, Gerilim

The Leopard Man
Leopar Adam (1943) 6.9
Y: Jacques Tourneur
O: Dennis O'Keefe, Margo, Jean Brooks, Isabel Jewell
T: Korku, Gerilim
The StrangersZiyaretçiler (2008)

The Strangers - Ziyaretçiler (2008)

Hoyt ailesinin 1801 Clark Road’da bulunan yazlık evinde 11 Şubat 2005 tarihinde neler yaşandığı hala meçhul. Şampanya. Gül yaprakları. Mum ışığı. Kristen McKay (LIV TYLER of The Lord of the Rings trilogy, Reign Over Me) ve James Hoyt (SCOTT SPEEDMAN of Anamorph, Underworld: Evolution) için o gece James’in ailesinin gözlerden uzak yazlık evinde bir kutlama gecesi olacaktı. Bir dostlarının düğününden eve dönen mutlu çiftin planları hiç de bekledikleri gibi gelişmedi. Sabahın dördünde kapı çalındı ve rahatsız edici bir ses sordu: Tamara orada mı?...devamı

Korku, Gizem, Gerilim

The Strangers
Ziyaretçiler (2008) 6.2
Y: Bryan Bertino
O: Alex Fisher, Peter Clayton-Luce, Scott Speedman, Liv Tyler
T: Korku, Gizem, Gerilim
Land of the DeadÖlüler Ülkesi (2005)

Land of the Dead - Ölüler Ülkesi (2005)

Ölüler Ülkesi, bir zombi serisi devam filmi. Bir felaketin ardından tüm uygarlık ortadan kalkmıştır. Şimdi ölülerin, hayatta kalmayı başarmış olanlardan alacak intikamları vardır. Hayatta kalan küçük bir grup, yüksek duvarlarla korunan bir şehirde yaşamlarını sürdürmektedirler. Ancak şehrin ileri gelenleri, Fiddler’s Green adındaki bir yerde rahat bir yaşam sürerlerken, halktan olanlar sefalet içinde ayakata kalmaya direnmektedirler. Şehri acımasız yöntemleri ile idare eden Lider Paul Kaufman bir yanda, şehir duvarlarının dışına çıkıp devriye gezen araç Dead Reckoning öte yandadır. Bu sırada Riley Denbo yani Dead Reckoning’in yaratıcısı, halkın sevgisini kazanmış biridir. Ancak bir gün tutuklanır. O zaman da aracın yönetimi, kısa vadede Kaufman’a başkaldırıp savaş açacak olan bir başkasına kalır.

Korku

Land of the Dead
Ölüler Ülkesi (2005) 6.3
Y: George A. Romero
O: Simon Baker, John Leguizamo, Dennis Hopper, Asia Argento
T: Korku
The House at the End of TimeAraftaki Ev (2013)

The House at the End of Time - Araftaki Ev (2013)

İki çocuk annesi olan Dulce, 5 yıl önce çocuklarıyla taşındığı evde sıra dışı bir durumun gerçekleştiğini keşfeder. Birdenbire esrarengiz olayların yaşanmaya başladığı eve dair ürkütücü bir kehanet vardır ve bu kehanet neredeyse gerçekleşmek üzeredir. 30 yıl sonra artık yaşlı bir kadın olan Dulce kendisini yıllarca kovalayan bu lanetin peşine düşmeye karar verir. Dulce eski evine geri dönerek yaşanan gizemli olayların arkasındaki gerçekleri araştırmaya başlar... Venezuella sinemasının ilk doğaüstü gerilim filmi olan yapımın senaryosu ve yönetmenliği Alejandro Hidalgo'ya ait. Filmde Dulce'yi Ruddy Rodríguez canlandırırken oyuncu kadrosunda Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla ve Simona Chirinos gibi isimler bulunuyor.

Dram, Korku, Gizem

The House at the End of Time
Araftaki Ev (2013) 6.9
Y: Alejandro Hidalgo
O: Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla, Simona Chirinos, Gonzalo Cubero
T: Dram, Korku, Gizem
PoltergeistKötü Ruh (1982)

Poltergeist - Kötü Ruh (1982)

Önceleri Freelings'lerin şehir dışındaki evinin mutfağında tuhaf oyunlar oynuyorlar. Daha sonra olaylar gitgide ürkütücü bir hal alıyor. Fırtına kopuyor, bir ağaç insanlara saldırıyor; küçük Carol Anne Freeling hayaletlerin egemen olduğu bir boşlukta kayboluyor. Ailesinin küçük kızı geri getirmek için yaşadığı korku dolu mücadele Hollywood'un en başarılı hayalet öyküleri arasında yeralıyor.Steven Spielberg ve Frank Marshall'ın yapımcılığını üstlendiği, Tobe Hooper'ın yönettiği film en başarılı korku filmi ekiplerinden biri tarafından gerçekleştirilmiş. Tüyler ürpertici görsel efektlerle yaratılan hayaletler etrafta uçuşuyor, hayal edebileceğiniz en korkunç canavar dolaptan fırlıyor ve koca bir ev boşlukta yokoluyor. Korkular evine hoşgeldiniz...

Korku

Poltergeist
Kötü Ruh (1982) 7.4
Y: Tobe Hooper
O: Craig T. Nelson, JoBeth Williams, Beatrice Straight, Dominique Dunne
T: Korku
Dark ShadowsKaranlık Gölgeler (2012)

Dark Shadows - Karanlık Gölgeler (2012)

1960'lı yılların popüler gotik-gerilim dizisinden uyarlanan film, zengin ve çapkın vampir Barnabas Collins'in cadılar, hayaletler ve canavarlarla dolu karanlık dünyasını beyazperdeye taşıyor. Barnabas muhteşem bir hayat sürerken, kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınan ve 200 yıl kadar toprak altında, tabutta kilitli kalan bir vampirdir. 1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartır ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini keşfedecektir. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almaktır... Gene bir Tim Burton-Johnny Depp ortaklığının ürünü olan projede yönetmenin favori oyuncularından olan Helena Bonham Carter, Eva Green, Michelle Pfeiffer ve Jackie Earle Haley göze çarpan diğer isimler.

Komedi, Korku

Dark Shadows
Karanlık Gölgeler (2012) 6.2
Y: Tim Burton
O: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green
T: Komedi, Korku
MutantsMutantlar (2009)

Mutants - Mutantlar (2009)

Dünya virüslü, ilkel ve kana susamış yaratıklarla dolmuştur. Marco ve Sonia bu yaratıklardan gizlenmek için bir yer ararken perişan olurlar. Fakat Marco değişime uğramaya başlar. Sonia hamiledir. Ve hayatta kalmak için mücadelesini sürdürür.

Dram, Korku, Bilim-Kurgu

Mutants
Mutantlar (2009) 5.6
Y: David Morlet
O: Hélène de Fougerolles, Francis Renaud, Dida Diafat, Marie-Sohna Conde
T: Dram, Korku, Bilim-Kurgu
RogueTimsah: Nehrin disleri (2007)

Rogue - Timsah: Nehrin disleri (2007)

Amerikalı bir gezi yazarı olan Pete, Avustralya’nın yakın zamanda gözde bir turistik bölgeye dönüşen Kuzey Bölgesi hakkıdna bir yazı hazırlıyordur. Çıktığı bir nehir turu, güzel tur rehberi Kate sayesinden başlandıçta keyifli bir yolculuktan ibaretken; teknelerinin bölgede yaşayan timsahlardan birinin saldırısına uğraması ile tam bir kabusa dönüşür. Teknelerinin batan grup, yakındaki küçük bir kara parçasına sığınır. Ancak glegitli nehrin suları, gün batımı ile yükselecektir. Ve onları sadece birer av olarak gören timsah, sandıklarından hem çok daha büyük, hem de çok daha zekidir.devamı

Aksiyon, Macera, Korku

Rogue
Timsah: Nehrin disleri (2007) 6.3
Y: Greg McLean
O: Radha Mitchell, Michael Vartan, Sam Worthington, Caroline Brazier
T: Aksiyon, Macera, Korku

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > 12 son