Komedi Filmleri İzle

Playing by HeartÇapraz Hayatlar (1998)

Playing by Heart - Çapraz Hayatlar (1998)

Sean Connery ve Gena Rowlands: İleri yaşlarında birçok değişimi yaşamakta olan çok iyi bir çift... Ancak Gena, evliliklerinin 40. yılında Sean'ın bir maceraya atıldığını keşfeder. 25 yıl sonra bu gerçekle başa çıkmayı öğrenmeye çalışacaktır... Ryan Philippe ve Angelina Jolie: Connery ve Rowlandsın hayal bile edemediği karışık bir dünyada dostluk arayan iki kitap müdavimi, genç bir çiftir... Dış görünüşleri ne kadar düzgünse de güvensizlikleri yüzeyin hemen altındadır... John Stewart ve Gillian Anderson: Biri yalnız bir tiyatro yönetmeni ve diğeri ise yalnız bir mimar... Doğal bir kimyaya sahip ikili... Madeline Stowe ve Anthony Edwards: Öykümüzün en komik çifti... Birbirlerini aldatmaktadırlar... Hemen her akşam otel odalarında gizli randevuları vardır... Dennis Quaid. Akşamlarını barlarda kendisini dinleyecek herhangi birine fantastik hikayeler anlatarak geçiren biri.

Komedi, Dram, Romantik

Playing by Heart
Çapraz Hayatlar (1998) 7.2
Y: Willard Carroll
O: Angelina Jolie, Sean Connery, Gena Rowlands, Gillian Anderson
T: Komedi, Dram, Romantik
The Devil's DiscipleŞeytanın Müridi (1959)

The Devil's Disciple - Şeytanın Müridi (1959)

George Bernard Shaw'un yazmış olduğu oyundan sinemaya aktarılan bu filmde, Burt Lancaster'in canlandırdığı rahip Anderson'un Amerika İç savaşı döneminde kasabası ve çevresinde İngilizler'in ortaya koyduğu haksızlıklara karşı, Richard Dudgeon (Kirk Douglas) ile birlikte verdiği mücadele anlatılıyor.

Komedi, Tarih, Romantik

The Devil's Disciple
Şeytanın Müridi (1959) 7.1
Y: Guy Hamilton, Alexander Mackendrick
O: Burt Lancaster, Kirk Douglas, Laurence Olivier, Janette Scott
T: Komedi, Tarih, Romantik
In the Land of WomenAşk Diyarında (2007)

In the Land of Women - Aşk Diyarında (2007)

Kız arkadaşından ayrılması ile yıkılan Carter Webb, Los Angeles'tan ayrılarak Detroit'te yaşayan deli dolu anneannesinin yanına gider. Carter, anneannesinin karşı komşusu Hardwicke Ailesi'nin kadınlarına karşı bir çekim hissetmektedir. kalender62

Komedi, Dram, Romantik

In the Land of Women
Aşk Diyarında (2007) 6.6
Y: Jon Kasdan
O: Elena Anaya, Adam Brody, Kelsey Keel, Danielle Savre
T: Komedi, Dram, Romantik
Fright NightKorku Gecesi (1985)

Fright Night - Korku Gecesi (1985)

Charley Webster, gece vakitlerinde korku filmleri izlemekten zevk alan genç bir lise öğrencisidir. Bir gece Charley film izlerken yeni taşınan komşularının garip hareketlerini farkeder ve hayal gücü de sürekli korku filmleriyle beslenen Charley, onların birer vampir olduğunu düşünmeye başlar. Çok sevdiği korku filmlerinden birinin içine düşmüşçesine korku duymaya başlayan Charley, hayatta kalmak için artık kendini korumaya almalıdır.

Komedi, Korku, Gerilim

Fright Night
Korku Gecesi (1985) 7.1
Y: Tom Holland
O: Chris Sarandon, William Ragsdale, Amanda Bearse, Roddy McDowall
T: Komedi, Korku, Gerilim
Free Fire (2016)

Free Fire (2016)

1970’lerde Boston merkezli iki rakip mafyanın, yaptıkları silah ticaretinde yaşadıkları anlaşmazlığın ardından başlayan çatışma ve bu sürede yaşanan diyaloglar, Free Fire’ın konusunu oluşturmakta.

Aksiyon,Komedi,Suç,Gerilim

Free Fire (2016) 6.9
Y: Ben Wheatley
O: Sharlto Copley,Brie Larson,Armie Hammer,Cillian Murphy
T: Aksiyon,Komedi,Suç,Gerilim
Tie Me Up! Tie Me Down!Bağla Beni (1989)

Tie Me Up! Tie Me Down! - Bağla Beni (1989)

Saplantu sözcüğü belki de en büyük tehlikelerden birini barındırır bünyesinde. Hele ki bu insanın karşı cinsten bir başkasına karşı beslediği bağlılık üzerine kurulu bir saplantıysa her an her şey olabilir. Ricky, ruhsal sorunları olan bir gençtir. Saplantıyla aşık olduğu uyuşturucu müptelası porno yıldızı Marina’yı en sonunda kaçırır. Tek isteği, güzel kadının kendisine aşık olmasıdır. Marina’nın son filmini çeken yönetmen Maximo da kendisini genç kadının güzelliğine kaptırmıştır. Marina’nın yine uyuşturucu yüzünden başını belaya soktuğunu düşünen kardeşi Lola onu aramaya başlar. Zaman geçtikçe, Marina, kaçma isteği ve kendisini kaçıran adama aşık olması yüzünden ikileme düşer.

Komedi, Suç, Dram

Tie Me Up! Tie Me Down!
Bağla Beni (1989) 7
Y: Pedro Almodóvar
O: Victoria Abril, Antonio Banderas, Loles León, Julieta Serrano
T: Komedi, Suç, Dram
Guess WhoBak Kim Gelmiş (2005)

Guess Who - Bak Kim Gelmiş (2005)

Yıldönümlerinde birbirlerine verdikleri yemini yenilemeye karar veren Percy ve Marilyn'i, kızları Theresa erkek arkadaşı Simon ile birlikte ziyaret eder. Bu yeminden tamamen habersiz olan gençler, ziyaretleri sırasında nişanlandıklarını söylemeyi planlanmışlardır. Jones ailesi siyahtır ve Theresa onlara Simon'ın beyaz olduğunu söylememiştir. Bu durum Percy'nin Simon hakkında endişelenmesine ve kendisi ile ilgili minik bir araştırma yapmasa sebep olur. Simon'ın yakın zamanda işini kayettiğini ve bunu Theresa'dan sakladığını öğrenir. Endişeler, Theresa ve Simon'ın tartışmasına ve Marilyn ile Percy'nin fikir ayrılığına neden olur.

Komedi,Romantik

Guess Who
Bak Kim Gelmiş (2005) 5.9
Y: Kevin Rodney Sullivan
O: Ashton Kutcher,Bernie Mac,Zoe Saldana,Judith Scott
T: Komedi,Romantik
War MachineSavaş Makinesi (2017)

War Machine - Savaş Makinesi (2017)

Günümüzün savaşlarla dolu dünyasında, yazar ve yönetmen David Michôd üst düzey bir Amerikan askerinin inişli çıkışlı hayat hikayesini kâh tüm gerçekliğiyle, kâh acımasız bir parodi tadında ekranlara taşırken, gerçeğin ve parodinin nerede başlayıp nerede bittiğini de tartışmaya açıyor. Filmde gözünü karartıp kendini çılgın bir savaşın ortasına atan, doğuştan lider karakterli, kendine sonsuz güveni olan bir asker; Michôd'nun absürt bakış açısıyla anlatılıyor. Hikâyenin merkezinde, Brad Pitt'in hayat verdiği gelmiş geçmiş en uç savaş karakterlerinden biri yer alıyor: başarılı ve karizmatik orgeneral Stanley McChrystal. Afganistan'daki NATO güçlerine adeta bir rock star gibi giriş yapan orgeneralin tüm karizması bir gazetecinin sınır tanımayan makalesiyle yıkılacaktır.

Komedi,Dram,Savaş

War Machine
Savaş Makinesi (2017) 6.3
Y: David Michôd
O: Brad Pitt,Anthony Hayes,John Magaro,Anthony Michael Hall
T: Komedi,Dram,Savaş
Futurama: Into the Wild Green Yonder (2009)

Futurama: Into the Wild Green Yonder (2009)

Planet Express mürettebatı eski Mars Vegas'ı yokedip daha abartılısını inşa eden Amy'nin ailesi, Leo ve Inez'i ziyaret ederler...

Animasyon, Aksiyon, Komedi

Futurama: Into the Wild Green Yonder (2009) 7.3
Y: Peter Avanzino
O: Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille
T: Animasyon, Aksiyon, Komedi
The Private Life of Sherlock HolmesSherlock Holmes'un Özel Hayatı (1970)

The Private Life of Sherlock Holmes - Sherlock Holmes'un Özel Hayatı (1970)

Tüm zamanların en sevilen ve en başarılı detektifi Sherlock Holmes’un gizli kalmış anıları ve birbirinden heyecanlı maceralarını anlatan filmde, kocasını kaybettiğini söyleyen güzel bir kadın, detektifimiz Sherlock Holmes’u bulur ve bu macera Dr. Watson’la birlikte onları İskoçya’ya sürükler.

Macera, Komedi, Suç

The Private Life of Sherlock Holmes
Sherlock Holmes'un Özel Hayatı (1970) 7.2
Y: Billy Wilder
O: Robert Stephens, Colin Blakely, Geneviève Page, Christopher Lee
T: Macera, Komedi, Suç
An American Werewolf in LondonKurt Adam Londra'da (1981)

An American Werewolf in London - Kurt Adam Londra'da (1981)

David, bir arkadaşı ile birlikte hiç umulmadık bir olayla dehşet bir saldırı içinde kalır. Kim tarafından bu saldırıya maruz kaldıklarını anlamak bile başlangıçta pek mümkün olmaz. David ile arkadaşı Amerika’dan gelmişlerdir ve olay İngiltere’de gerçekleşir. David yaşamak şansına sahip olur ancak arkadaşını kurtaramaz ve o ölür. Yaşadıkları olayın sonucunda her ne kadar David tam olarak bunu fark etmese de kanına lanet bulaşmıştır. Saldırının başrolünde yer alan bir kurt adamdır. Olayda o da ölmüştür. David’e bulaşan lanet de buradan gelir. Genç adam hastanededir ve rüyalarında kendini dört ayak üzerinde koşarak avlanırken görür; kan ter içinde uyanır. Başucunda bulduğu güzel hemşire Alex, kâbusun etkisini dindirebilecek tek kişidir. Ancak aşkın bile üstesinde gelemeyeceği bir alınyazısı vardır artık. Dolunayla birlikte kasıla kasıla ellerinin birer pençeye dönüşmesini, bedeninin hayvanlaşmasını dehşet içinde seyreder. Kıllarla kaplanan vücudu vahşi dürtülerle Londra geceleri içinde kendine av arar. Kurt adamlar tarafında öldürülenler, varlık ile yokluk arasında sıkışıp kalmaktadır. Yitirdiği arkadaşı da, kendisinin öldürdüğü zavallılar da, birer hortlak görünümünde karşısına çıkıp konuşurlar onunla.

Komedi, Korku

An American Werewolf in London
Kurt Adam Londra'da (1981) 7.6
Y: John Landis
O: Joe Belcher, David Naughton, Griffin Dunne, David Schofield
T: Komedi, Korku
The Last DetailSon Ayrıntı (1973)

The Last Detail - Son Ayrıntı (1973)

"Son Ayrıntı", bir haksızlık üzerine kurulu, sevimli bir film. Başrollerinde Jack Nicholson gibi anıt bir oyuncunun yeraldığı film, 3 dalda Oscar'a aday gösterildi (En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek ve En İyi Uyarlama Senaryo)... Son Ayrıntı adındaki bir romandan uyarlanan (Darly Ponicsan'ın çoksatan romanı) filmde, Denizci Billy ve Mune Mulhall'ın nezaretleri altındaki Larry adlı mahkumla kurdukları sıradışı hikaye beyazperde'ye aktarıldı. Denizci Billy ya da takma adıyla Bad Ass ve Mune Mulhall, Portshmouth Hapisanesi'ne nakledilecek olan Larry'e eşlik etmek üzere kıyı devriyesiyle görevlendirilirler. Larry, komutanın eşinden 40 Dolar çalmaya kalkışmak suçundan 8 yıla mahkum olmuştur. Billy ve Mune, adaletsiz bir ceza almış olan Larry'nin haline üzülüp cezasını çekmeden önce ona güzel vakit geçirtmeye karar verirler.

Komedi, Dram

The Last Detail
Son Ayrıntı (1973) 7.6
Y: Hal Ashby
O: Jack Nicholson, Otis Young, Randy Quaid, Clifton James
T: Komedi, Dram
BedazzledŞaşkın (2000)

Bedazzled - Şaşkın (2000)

Elliot Richards, çevresindekilere karşı her daim iyi niyetli olmaya çabalayan bir adamdır. Ancak sosyal ve özel hayatında bir türlü başarılı olamamaktadır. İş arkadaşı olan Allison Gardner'a büyük bir tutkuyla aşıktır. Allison ise Elliot'ın sadece varlığından haberdardır. Elliot bir gün güzel ve esrarengiz bir kadınla tanışır. Bu kadın, Elliot'ın ruhu karşılığında onun dileklerini gerçekleştireceğini söyler. Elliot bir cennetin ve bir cehennemin tam ortasında kalacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Bedazzled
Şaşkın (2000) 5.9
Y: Harold Ramis
O: Brendan Fraser, Elizabeth Hurley, Frances O'Connor, Miriam Shor
T: Komedi, Fantastik, Romantik
Monsoon WeddingMuson Düğünü (2001)

Monsoon Wedding - Muson Düğünü (2001)

Verma Ailesi hayatını Yeni Delhi'de sürdürmektedir. Kızları olan Aditi'yi Amerikalı aile dostlarının hali vakti yerinde oğlu Hemant ile evlendirmenin planlarını yapmaktadırlar. Genç kız ilk başta bu formülize evlendirme yöntemini yanlış bulmaktadır ancak hayatını düzene sokmak için ailesinin bu tercihini kabul eder. Düğün hazırlıkları bitmek üzeredir ve bütün uzak dostlar düğün için gelmeye başlarlar. Aditi'nin kuzeni olan Ria'nın ise içerisinde sakladığı bambaşka bir dünyası vardır.

Komedi, Dram, Romantik

Monsoon Wedding
Muson Düğünü (2001) 7.4
Y: Mira Nair
O: Naseeruddin Shah, Lillete Dubey, Shefali Shetty, Vijay Raaz
T: Komedi, Dram, Romantik
Living in OblivionBaşımıza Gelenler (1995)

Living in Oblivion - Başımıza Gelenler (1995)

Olabilecek bütün aksaklıkların gerçekten olduğu bir film setinde geçen bir günlük bir çekimi anlatıyor film. Yönetmeni, oyuncuları, teknik ekibi ve de seyirciyi çileden çıkaran aksaklıklar bunlar; patlayan lambalar, atlanan replikler, kayıp kameraman, sete giren huysuz cüce, daha neler neler... Bir yandan çekimin kontrolden çıkmasıyla gelişen absürd olaylara gülerken; bir yandan da bu yetenekli genç ekibe sempati duymamak, herşeye rağmen belki de başarabileceklerini anlayınca kapıldıkları müthiş heyecanı paylaşmamak elde değil...

Komedi, Dram

Living in Oblivion
Başımıza Gelenler (1995) 7.6
Y: Tom DiCillo
O: Steve Buscemi, Catherine Keener, Dermot Mulroney, Danielle von Zerneck
T: Komedi, Dram
Serving SaraTehlikeli Dişi (2002)

Serving Sara - Tehlikeli Dişi (2002)

Joe Tyler, dünyanın en sıkıcı işlerinden birini yapmaktadır. Çalıştığı şirket, her türlü yasal evrakın işadamlarından mafyaya kadar çeşit çeşit insana ulaşmasını sağlamaktadır. Joe'nun son işi, Texas'lı zengin bir sığır tüccarının karısına boşanma evraklarını teslim etmektir. Ancak Sara Moore, evrakları getiren Joe'ya gönlünü kaptırır ve ikili, güzel kadının hakkı olan tazminatı alabilmesi için kocasıyla uğraşmaya başlarlar. WhiteJAWS

Komedi, Romantik

Serving Sara
Tehlikeli Dişi (2002) 5.2
Y: Reginald Hudlin
O: Matthew Perry, Elizabeth Hurley, Vincent Pastore, Bruce Campbell
T: Komedi, Romantik
Perfect Strangers (2016)

Perfect Strangers (2016)

Çok samimi bir grup arkadaş uzun zaman sonra bir araya gelirler. ''Birbirimizden saklayacak bir şeyimiz yok! '' deyip telefonlarını masaya koyarlar. Bu güzel ve masum başlar, ama saatler geçtikçe gerçek sırları ortaya çıkmaya başlar. Günümüzde sırlarımızın tümü telefonda saklı gibi görünüyor, Bir kod veya parmak izi ile yeterince güvende hissettiriyor. Ama bu gerçekten doğru mu?

Komedi,Dram

Perfect Strangers (2016) 7.7
Y: Paolo Genovese
O: Giuseppe Battiston,Anna Foglietta,Marco Giallini,Edoardo Leo
T: Komedi,Dram
Intimate PartsMahrem (2013)

Intimate Parts - Mahrem (2013)

Intimate Parts, günümüz Moskova’sında geçen, erotik /drama tarzında, modern insanların ilişkilerindeki gizlilikleri ve ironiyi mizahi bir dille anlatan bir ilk film. Yönetmenleri tarafından yazılmış olan senaryo, orta yaş dönemindeki Rusların mutluluk, sorumluluk, gizlilik ve seks gibi evrensel konulara bakışını irdeliyor. Bu insanlar birer yetişkin olmuş, para kazanmayı ve sevişmeyi öğrenmiş fakat mutlu olmayı henüz öğrenememişlerdir. Absürd bir fotoğrafçı olan ana karakter Ivan insanların özgürlüğünü kendi algısı ve tarzına göre yansıtmakta, onları kelimenin tam anlamıyla en yalın ve kırılgan hallerinde fotoğraflamaktadır. Ama asıl soru kendin olmak güvenli mi? Bu sorunun cevabını bilmeden herkes gerçek kendini mümkün olabildiğince derine saklıyor, bu da onun sırrı, özeli oluyor.

Komedi,Dram,Romantik

Intimate Parts
Mahrem (2013) 5.5
Y: Aleksey Chupov,Natalya Merkulova
O: Pavel Artemev,Yuliya Aug,Timur Badalbeyli,Nelli Blinova
T: Komedi,Dram,Romantik
Ava's Possessions (2015)

Ava's Possessions (2015)

Genç bir kadın olan Ava'nın bedeni bir şeytan tarafından ele geçirilir, şeytan çıkarılma ayininden sonra kurtulan Ava hayatını tekrar düzene sokmak için çabalar.

Komedi,Korku,Gizem,Gerilim

Ava's Possessions (2015) 5.6
Y: Jordan Galland
O: Louisa Krause,Whitney Able,Deborah Rush,William Sadler
T: Komedi,Korku,Gizem,Gerilim
Mr. Bean's HolidayMr. Bean Tatilde (2007)

Mr. Bean's Holiday - Mr. Bean Tatilde (2007)

Mr Bean katıldığı bir çekilişten katılır Fransa tatili kazanır. Hem yolculuk yapmak hem de uzun zamandır istediği filmi kameraya çekmek gibi bir olanı vardır. Ancak işler elbette ki karışacaktır. Eurostar trenine binip Paris’e vardıktan sonra Fransızca kendisi için bir soruna dönüşür. Daha önceden hatırlayacağımız üzere Mr Bean, 1997 de çekilen filmde Los Angeles’taki bir hayırseverin hayatını karman çorman etmişti. Bu kez de benzer maceralar aynı heyecan ile devam ediyor. On yıllık aradan sonra kahkahası bol bir yeni Mr Bean karşımızda.

Komedi, Aile

Mr. Bean's Holiday
Mr. Bean Tatilde (2007) 6.3
Y: Steve Bendelack
O: Rowan Atkinson, Steve Pemberton, Lily Atkinson, Preston Nyman
T: Komedi, Aile
batteries not includedPiller dahil degildir (1987)

batteries not included - Piller dahil degildir (1987)

Bir sitenin kiracıları sitenin yıkılabilmesi için evlerini boşaltmaya zorlanmaktadırlar. Kiracılar taşınmak istememektedirler. Ancak inşaat firması evlerin boşaltılması için yerel bir mafya ile anlaşır. Büyük bir tesadüf eseri, mekanik-yaşam formları, bir tür uzaylılar şehri ziyaret etmektedirler. Uzaylılar kiracılarla dostluk kurunca, inşaat firmasını dize getirmek için doğa-üstü güçlerini kullanmalarına izin verirler..

Komedi, Dram, Aile

batteries not included
Piller dahil degildir (1987) 6.5
Y: Matthew Robbins
O: Hume Cronyn, Jessica Tandy, Frank McRae, Elizabeth Peña
T: Komedi, Dram, Aile
NinotchkaGülmeyen Kadın (1939)

Ninotchka - Gülmeyen Kadın (1939)

1892 senesinde Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelen yönetmen Ernst Lubitsch'i "To be or not to be", "The Patriot", "The shop around the corner" gibi yapımlardan tanıyoruz. Üç defa Oscar'a aday gösterilen yönetmeni 1947 senesinde kaybettik. Lubitsch'in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi "Ninotchka", 1939 senesinde gösterime girdi. Melchior Lengyel'in hikayesinden Charles Brackett, Billy Wilder ve Walter Reisch tarafından senaryolaştırılan yapımda 1990 senesinde yitirdiğimiz efsanevi aktris Greta Garbo, iki Oscar Ödüllü aktör Melvyn Douglas, 1985 senesinde yaşamını yitiren Amerikan aktris Ina Claire ve Romen aktör Bela Lugosi rol alıyor. Ortalama 1,5 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen "Ninotchka", En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Oscar adayı oldu.Sovyetler tarafından Paris'e gönderilen gizli ajan Ninotchka, burada tanıştığı Leon'dan etkilenir ve işler amacını aşar. Mücevher satmak ve bilgi toplamak için gönderildiği Paris'te kapitalist bir iş adamı olan Leon ile filmlerdeki gibi bir aşk yaşayan genç kadın, bakalım görevini tamamlayabilecek mi?

Komedi, Romantik

Ninotchka
Gülmeyen Kadın (1939) 8
Y: Ernst Lubitsch
O: Greta Garbo, Melvyn Douglas, Ina Claire, Bela Lugosi
T: Komedi, Romantik
All of My HeartTüm Kalbimle (2015)

All of My Heart - Tüm Kalbimle (2015)

Kendisine kalan mirasla bir evin yarısını satın alan Jenny Fintley, evin diğer yarısının sahibiyle beklenmedik bir dostluk kurar.

Komedi,Aile,Romantik

All of My Heart
Tüm Kalbimle (2015) 6.9
Y: Peter DeLuise
O: Lacey Chabert,Brennan Elliott,Edward Asner,Greyston Holt
T: Komedi,Aile,Romantik
The Roommates PartyBeklenmedik Misafirler (2015)

The Roommates Party - Beklenmedik Misafirler (2015)

Fransa'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin çok altına düşmüştür. O kadar soğuk bir hava vardır ki dışarda kalanların donarak ölme ihtimali çok yüksektir. Hükümet, evsiz barksız yada maddi durumu çok iyi olmayanların bu soğuklardan etkilenmemesi için bir kararname çıkarır; "Zengin vatandaşlar, fakirleri evlerinde misafir edecektir". Kararname sonrası bir grup fakir insan, zenginlerin evlerine hucum ederler...

Komedi

The Roommates Party
Beklenmedik Misafirler (2015) 5
Y: Alexandra Leclère
O: Karin Viard,Didier Bourdon,Valérie Bonneton,Michel Vuillermoz
T: Komedi
Rosalie Blum (2015)

Rosalie Blum (2015)

Bir berber salonu işleten Vincent’ın hayatında sadece kuzeni, kedisi ve kontrol delisi annesi vardır. Ancak gizemli ve yalnız bir kadın olan Rosalie Blum ile tanışınca her şey değişir. Vincent, daha önce Rosalie ile tanıştığına neredeyse emindir. Fakat nerede ve nasıl olduğunu hatırlayamaz. Böylece onu nereye gitse takip etmeye başlar. Bunu yaparken birbirinden ilginç insanlarla karşılaşacağından, inanılmaz bir maceraya atılacağından ve hayatının tamamen değişeceğinden haberdar değildir.

Komedi

Rosalie Blum (2015) 6.8
Y: Julien Rappeneau
O: Noémie Lvovsky,Kyan Khojandi,Alice Isaaz,Anémone
T: Komedi
Fist FightYumruk Dövüşü (2017)

Fist Fight - Yumruk Dövüşü (2017)

Hiç birinin çalıştığı işinden kovulmasına sebep oldunuz mu ? Ya da sizin yerine çalışmaya gelen kişi yüzünden işinizden ayrılmak zorunda kaldınız mı ? Sizin tavrınız ne olurdu ? İşte filmde lise öğretmeni Strickland (Ice Cube) ayrılmak zorunda kaldığı eski okuluna gider. Okul içerisine giren agresif öğretmen , kendisinden köşe bucak kaçan Andy Campbell (Charlie Day) ’ın peşine düşerek ondan hesabını soracaktır. Çünkü işinden olmasının sebebini Campbell olarak görmektedir. Bakalım kaçan yakalanacak mı ? Kovalayan yakalayabilecek mi ? Yoksa her ikisi de başarısız mı olacak ?

Komedi

Fist Fight
Yumruk Dövüşü (2017) 5.7
Y: Richie Keen
O: Ice Cube,Charlie Day,Tracy Morgan,Christina Hendricks
T: Komedi
La fille du patronPatronun Kızı (2015)

La fille du patron - Patronun Kızı (2015)

40 Yaşındaki Vital bir tekstil fabrikasında ustabaşı olarak çalışmaktadır. Fabrikada Alix isimli genç bir kadına aşık olur. Fakat bu kadın aslında patronun kızıdır ve aralarındaki yakınlaşma bu yüzden ikisi için de tehlikelidir.

Komedi,Dram,Romantik

La fille du patron
Patronun Kızı (2015) 5.7
Y: Olivier Loustau
O: Olivier Loustau,Christa Théret,Florence Thomassin,Patrick Descamps
T: Komedi,Dram,Romantik
Alfie (1966)

Alfie (1966)

Alfie aslında kötü birisi değil. Sadece karşı cinse inanılmaz bir zaafı var. Hatta “kuşlar”ın onun için karşı konulmaz olduğunu ve bu durumun onun doğuştan mizacının bir parçası bile olduğunu söyleyebilirsiniz. Michael Caine’in yıldızlaştığı film müstehcen ve vahşi bir komedi olduğu kadar seks ve günahlarla da dolu. Eğlenmek isteyenler için Alfie, çekici, hoş ve sürükleyici. Daha fazlasını isteyenler içinse Alfie hikaye anlatımıyla zaman zaman trajik ancak son derece sade ve dokunaklı.

Komedi, Dram

Alfie (1966) 7.1
Y: Lewis Gilbert
O: Michael Caine, Shelley Winters, Millicent Martin, Julia Foster
T: Komedi, Dram
Maverick (1994)

Maverick (1994)

1960’ların James Garner’ın başrolünde oynadığı ünlü TV dizisinden sinemaya uyarlanan film, hafif fakat keyifli bir western olarak dikkat çekiyor.Daha önce Cehennem Silahı’nda birlikte çalışmış olan yönetmen Richard Donner ve aktör Mel Gibson, bu filmde de tecrübelerini bir araya getirerek filmi çekici kılmışlar. Gibson’a başrollerde Jodie Foster ve James Garner eşlik ediyorlar. Kumarbaz ve silahşör Bret Maverick (Mel Gibson), dünya poker turnuvası için St.Louis’e giderken yolda güzel kumarbaz Annabelle Bransford (Jodie Foster) ve bir kanun adamı olan Zane Cooper (James Garner) ile tanışır. Maverick’in turnuvaya katılabilmesi için 5.000 dolarlık giriş parasını bulması gerekmektedir ve bunun için çabalarken başına olmadık olaylar gelir...Özellikle eski Maverick James Garner ile Mel Gibson’ın halef/selef durumları ve usta oyunculukları ve cehennem silahıyla beğenilen yönetmen Donner’ın western türündeki başarısıyla izlenmesi gereken bir film haline geliyor Maverick...

Aksiyon, Macera, Komedi

Maverick (1994) 7
Y: Richard Donner
O: Mel Gibson, Jodie Foster, James Garner, Graham Greene
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Mindhorn (2016)

Mindhorn (2016)

1980’lerin dedektif dizilerinden biri olan Mindhorn adlı dizide baş rolü oynamasıyla tanınan bir oyuncu, Dedektif Mindhorn’un gerçek olduğunu sanıp sadece onunla konuşacağını beyan eden bir seri katil yüzünden polisle birlikte çalışmak zorunda kalır.

Komedi

Mindhorn (2016) 6.9
Y: Sean Foley
O: Essie Davis,Kenneth Branagh,Andrea Riseborough,Steve Coogan
T: Komedi