Komedi Filmleri İzle

Roma (1972)

Roma (1972)

Rüyaların, tutkuların, anıların ve kadınların yönetmeni Rimini’li Federico Fellini, Roma ile İtalya’nın en sinematografik kentine yakından bakıyor ve kendi Roma’sını anlatıyor. Filmin bir diğer adının, 'Fellini’nin Roma’sı' olması son derece anlamlı.Yarı-otobiyografik, yarı düşsel Roma, sinemacının Rimini’den Roma’ya taşındığı dönemde yaşadıklarından esinleniyor. Peter Gonzales’in yönetmeni canlandırdığı filmde Marcello Mastroianni, Alberto Sordi ve Gore Vidal gibi oyuncular izleyiciyi selamlasa da, filmin başrolünde Roma var. Konuklarıyla anlam kazanan, rengini içinde yaşayan insanlardan alan o rengarenk şehir... Belki de Fellini’nin çılgın ve melankolik bilinçaltına en yakın olan yer...

Komedi, Dram

Roma (1972) 7.4
Y: Federico Fellini
O: Peter Gonzales Falcon, Fiona Florence, Britta Barnes, Pia De Doses
T: Komedi, Dram
GremlinsGremlinler (1984)

Gremlins - Gremlinler (1984)

Rand Peltzer (Hoyt Axton), hiçbir icatı olmayan başarısız bir mucittir. Yılbaşında ailesine hediye olarak Gizmo adında şirin küçük bir yaratığı getirir.Sevimli yaratıkla ilgili 3 önemli kural vardır. Geceyarısından sonra yemek verilmemeli, direk güneş ışığına maruz bırakılmamalı ve birkaç damladan fazla su içmemelidir. Bu kurallardan herhangi birine uyulmazsa korkunç sonuçlar beklemektedir.Rand ve oğlu Billy (Zach Galligan), her kuralı ayrı ayrı çiğnemeyi başarırlar ve başları oldukça derde girer. Artık Gremlin olarak bilinen yırtıcı ve sürekli aç gezinen çok sayıda canavarlarla uğraşmak zorundadırlar.

Komedi, Korku

Gremlins
Gremlinler (1984) 7.2
Y: Joe Dante
O: Hoyt Axton, John Louie, Keye Luke, Don Steele
T: Komedi, Korku
McLintock!Mak Lintok: Altın Adam (1963)

McLintock! - Mak Lintok: Altın Adam (1963)

John Wayne’den harika bir western-komedi… George Washington McLintock (John Wayne), yaşadığı bölgenin en zengin adamıdır. Son iki yıldır okul için şehir dışında olan kızının dönmesini dört gözle beklemektedir. Diğer yandan, yıllar önce onu terkeden karısı da kızını almak için geri dönmüştür. McLintock, tüm kasaba halkı tarafından çok saygı duyulan bir adamdır ve kendince tüm yerli halk için adil bir yaşam sağlamaktadır. İnatçı karısı, kızı ve kasaba halkının verdiği sorumluluk altında ezilmeden hayatını sürdürmek için mücadele verecektir.

Komedi, Romantik, Kovboy

McLintock!
Mak Lintok: Altın Adam (1963) 7.3
Y: Andrew V. McLaglen
O: John Wayne, Maureen O'Hara, Patrick Wayne, Stefanie Powers
T: Komedi, Romantik, Kovboy
The Truth About Cats & DogsGözler ve Sözler (1996)

The Truth About Cats & Dogs - Gözler ve Sözler (1996)

Abby (Janeane Garofalo) radyoda program yapan bir veterinerdir. Bu programı dinleyen Brian (Ben Chaplin) Abby ile tanışmaya karar verir. Utangaç Abby, çekici arkadaşı Noelle'den (Uma Thurman) kendisinin yerine geçmesini ister. Çakma Abby yani Noelle zamanla Brian'dan hoşlanmaya başlarken gerçek Abby ise kim olduğunu bilmeyen bu genç adamı etkilemeye çalışır...

Komedi, Romantik

The Truth About Cats & Dogs
Gözler ve Sözler (1996) 6.3
Y: Michael Lehmann
O: Uma Thurman, Janeane Garofalo, Ben Chaplin, Jamie Foxx
T: Komedi, Romantik
The Chaplin Revue (1959)

The Chaplin Revue (1959)

Üç Chaplin sessiz komedisi "A Dog's Life", "Shoulder Arms", ve "The Pilgrim" bir araya getirilerek oluşturulmuş bir komedi..

Komedi

The Chaplin Revue (1959) 7.9
Y: Charles Chaplin
O: Charles Chaplin, Albert Austin, Henry Bergman, Syd Chaplin
T: Komedi
Take MeAl Beni (2017)

Take Me - Al Beni (2017)

Ray adam kaçırma üzerine uzmanlaşmış çaylak bir "girişimcidir".Gizemli bir müşteri hafta sonu için iyi bir üzretle anlaşmak istetiğinde hemen işin üstüne "atlar" fakat "iş" pekde göründüğü gibi değildir...

Komedi,Suç

Take Me
Al Beni (2017) 6
Y: Pat Healy
O: Taylor Schilling,Pat Healy,Alycia Delmore,Jim O'Heir
T: Komedi,Suç
Despicable Me 3Çılgın Hırsız 3 (2017)

Despicable Me 3 - Çılgın Hırsız 3 (2017)

Gru'yu tanıyorsunuz! Despicable Me filmlerinin baş kahramanı olan bu kel ve yetenekli kötü adamı en son bıraktığımızda iyilerin tarafındaydı. Büyük bir hata yapıp Balthazar'ı elinden kaçıran Gru için sıkıntılı günler başlayacak. İşinden kovulan ve aile hayatı da sallantıda olanan Gru'nun yardımına varlığından bile habersiz olduğu kardeşi Dru koşacak tabii tek bir şartla; suç dolu hayatına geri dönerse! Bakalım iki kardeş nasıl bir maceraya atılacaklar ve başlarına neler gelecek? Despicable Me 3, 30 Haziran'da vizyonda!

Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Aile,Bilim-Kurgu

Despicable Me 3
Çılgın Hırsız 3 (2017) 6.5
Y: Kyle Balda,Pierre Coffin
O: Steve Carell,Kristen Wiig,Trey Parker,Miranda Cosgrove
T: Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Aile,Bilim-Kurgu
First Round Down (2016)

First Round Down (2016)

Eski bir hokey yıldızı erkek kardeşi ile ilgilenmek için aradan 10 yıl geçmiş olmasına rağmen evine geri döner. Ancak geçmişi de arkasından gelecektir…

Aksiyon,Komedi

First Round Down (2016) 6.3
Y: Brett M. Butler,Jason G. Butler
O: Dylan Bruce,Rachel Wilson,Rob Ramsay,Kristian Bruun
T: Aksiyon,Komedi
Keeping the FaithAramızdaki Sarışın (2000)

Keeping the Faith - Aramızdaki Sarışın (2000)

Çocukluk dönemlerinden beri birbirlerinin en yakın dostları olan Jake Schram ve Brian Kilkenny Finn, New York'un Yukarı Batı Yakası'nda yaşayan bekar, başarılı, yakışıklı ve kendilerine güvenen iki genç adamdır. Fakat ikisinin çocukluk arkadaşı Anna Reilly'nin şehre dönüp, güzel ve çekici bir şirket yöneticisi olarak hayatlarına yeniden girince aralarında büyük bir sarsıntı yaratacaktır. Brian'ın bir katolik papaz, Jake'in ise bir haham oluşu, aralarındaki elektriklenmeleri, sıradışı ve karmaşık bir aşk üçgenine dönüştürecektir.

Komedi, Dram, Romantik

Keeping the Faith
Aramızdaki Sarışın (2000) 6.5
Y: Edward Norton
O: Ben Stiller, Edward Norton, Jenna Elfman, Anne Bancroft
T: Komedi, Dram, Romantik
Lilo & StitchLilo ve Stiç (2002)

Lilo & Stitch - Lilo ve Stiç (2002)

Galaksinin en popüler uzaylılarından bir tanesi dünyaya gelir. Hawai açıklarında Lilo isimli kendi halinde bir kızla karşı karşıya gelir. Lilo, karşılaştığı bu yaratığı küçük bir köpek yavrusu zanneder ve onu yanına alarak Stitch olarak isimlendirir. Halbuki Stitch, başka bir gezegenin bir laboratuarının mahsulüdür. Tüm yabancılığına rağmen Stitch, dünyalıların beğenisini, saygısını ve sevgisini kazanacaktır.

Animasyon, Macera, Komedi

Lilo & Stitch
Lilo ve Stiç (2002) 7.1
Y: Dean DeBlois, Chris Sanders
O: Daveigh Chase, Chris Sanders, Tia Carrere, David Ogden Stiers
T: Animasyon, Macera, Komedi
Time BanditsZaman Haydutları (1981)

Time Bandits - Zaman Haydutları (1981)

Çok çok eskilerde, küçücük hırsızlardan oluşan bir topluluk vardı. Dünyayı yalnızca altı günde yaratmak zorunda kalan Ulu Varlık'ın evrenin dokusunda aceleden bıraktığı zaman-mekân deliklerinden geçerek dolaşırlardı. Zaman Haydutları bu umarsız, açgözlü ama sevimli gezgin cücelerle, aralarına katılan küçük dostları Kevin'in tarih içindeki koşuşturmalarını, hem soyup hem soyuldukları serüvenleri ünlü sinema yıldızları eşliğinde anlatıyor. Öykü şöyle sürüyor: Zaman hırsızlarının elinde, zamandaki delikleri gösteren bir kroki vardır. Ulu Varlık onlara bu delikleri yamama görevi verir. Ne var ki açgözlülüklerine yenilen cüceler, asıl haritayı çalarak geçmişte kayıplara karışırlar. En büyük hatalarından biri de 1980'lerin İngiltere'sinde Kevin adlı sıradan bir İngiliz öğrencisinin katalogla alışveriş karabasanına girmeleri olur. Kevin, mutfak gereçleri çılgınlığından kaçarak sözcüklerin ve resimlerin içinde geçmişin şaşırtıcı olaylarına sığınır.

Macera, Komedi, Fantastik

Time Bandits
Zaman Haydutları (1981) 7
Y: Terry Gilliam
O: John Cleese, Sean Connery, Shelley Duvall, Katherine Helmond
T: Macera, Komedi, Fantastik
This Beautiful Fantastic (2016)

This Beautiful Fantastic (2016)

Çocuk yazarı olma hayalleri kuran genç bir kadın, huysuz ve zengin yaşlı bir dulla imkansız bir dostluk kurar.

Komedi,Dram,Fantastik,Romantik

This Beautiful Fantastic (2016) 6.9
Y: Simon Aboud
O: Jessica Brown Findlay,Andrew Scott,Jeremy Irvine,Tom Wilkinson
T: Komedi,Dram,Fantastik,Romantik
The Boss BabyPatron Bebek (2017)

The Boss Baby - Patron Bebek (2017)

Takım elbise giyen, evrak çantası taşıyan bir bebek 7 taşındaki erkek kardeşi ile güçlerini birleştirip Puppy Cop. Yönetim kurulu başkanının hain planlarını bozmaya çalışıyor.

Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik

The Boss Baby
Patron Bebek (2017) 6.4
Y: Tom McGrath
O: Alec Baldwin,Steve Buscemi,Jimmy Kimmel,Lisa Kudrow
T: Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik
GespensterjägerHayalet Avcıları (2015)

Gespensterjäger - Hayalet Avcıları (2015)

ilesi, 11 yaşındaki Tom için endişelidir. Çünkü Tom, özellikle karanlıktan çok korkmaktadır. Ancak ailesinin bilmediği bir şey vardır. Tom, Hugo adında tamamen zararsız bir hayalet ile dostluk kurmuştur. Yakında, çok tehlikeli bir buzul hayaleti dünyaya gelecek ve yeni bir buzul çağı başlatacaktır. Hugo, Tom ve profesyonel bir hayalet avcısı olan Hetty, bu hayaleti durdurmak üzere akıl almaz bir maceraya atılırlar.

Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik

Gespensterjäger
Hayalet Avcıları (2015) 5.5
Y: Tobi Baumann
O: Anke Engelke,Milo Parker,Bastian Pastewka,Karoline Herfurth
T: Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik
Sleeper200 Yıl Sonra (1973)

Sleeper - 200 Yıl Sonra (1973)

Film gelecekte, 2173 yılında, bir atom bombası savası sonucu yok olmus olan eski Amerika Birleşik Devletleri karşılığı, bir amerikan üssünde geçer. Artık yönetim tek bir liderin elindedir, bir diktatörün. 1973 yılında yasamiş, bir vejeteryan restorani sahibi olan jazz klarnetçisi Miles Monroe’nin vücudu bir grup bilim adamı tarafindan bulunur. Aslında sadece ülser hastası olan ancak bir hata sonucu ameliyatı sonrası kış uykusuna yatırılmış olan Monroe bilim adamları tarafından 200 yıllık uykusundan soruşturmaya tutulmak üzere uyandırılır. Monroe’nin kimliksiz olmasi ve diktator tarafından uygulamaya geçirilecek olan Ires projesinde de kaydının bulunmaması, onu yönetimi kurtarmak için ideal kişi kılar. Woody Allen, kendine özgü mizahıyla bu kez de bilimkurgu türüne el atıyor ve yine kahkahaların ardı arkası kesilmiyor.

Komedi, Bilim-Kurgu

Sleeper
200 Yıl Sonra (1973) 7.3
Y: Woody Allen
O: Woody Allen, Diane Keaton, John Beck, Mary Gregory
T: Komedi, Bilim-Kurgu
Uptown GirlsSevimli Dadı (2003)

Uptown Girls - Sevimli Dadı (2003)

Molly Gunn hayatta olmayan bir rock yıldızının kardeşidir ve hayatta bir gün olsun çalışmamıştır. Para kaynakları kesilince çalışmanın ne demek olduğunu öğrenmeye başlar. İlk işi 8 yaşındaki bir kıza dadılık yapmak olur. Birbirlerine benzemeseler de zamanla ilginç bir dostluk geliştirirler... Brittany Murphy ve Heather Locklear gibi oyuncularıyla dikkat çeken bir komedi filmi.

Komedi, Dram, Romantik

Uptown Girls
Sevimli Dadı (2003) 6.1
Y: Boaz Yakin
O: Brittany Murphy, Dakota Fanning, Marley Shelton, Donald Faison
T: Komedi, Dram, Romantik
Stop the Wedding (2016)

Stop the Wedding (2016)

İşgüzar bir adam ve bir kadın üstlerine vazife olmadığı halde evlenmek üzere olan genç çiftin nikahlarını, onların yararına olacağına inandıkları gerekçesiyle durdurmak için harekete geçerler.

Komedi,Dram

Stop the Wedding (2016) 6.5
Y: Anne Wheeler
O: Rachel Boston,Niall Matter,Lini Evans,Alan Thicke
T: Komedi,Dram
The Bad IntentionsYaşasın Kötülük (2011)

The Bad Intentions - Yaşasın Kötülük (2011)

1980'lerde 8 yaşındaki Cayetana, Peru’da yaşayan içine kapanık bir kızdır. Günün birinde uzun bir okul yolculuğundan döndükten sonra annesi onunla konuşur. Hamile olduğunu ve erkek çocuk beklediğini söyler. Bir anda Cayetana, kendisinin öleceğini ve yerine bu çocuğun geleceğini düşünmeye başlar. Annesi onu ikna etmek için uğraşacaktır.

Komedi,Dram

The Bad Intentions
Yaşasın Kötülük (2011) 6.7
Y: Rosario Garcia-Montero
O: Fatima Buntinx,Katerina D'Onofrio,Melchor Gorrochátegui,Kani Hart
T: Komedi,Dram
Smurfs: The Lost VillageŞirinler: Kayıp Köy (2017)

Smurfs: The Lost Village - Şirinler: Kayıp Köy (2017)

Tamamıyla animasyon olan bu Şirinler filminde; Gizemli bir harita, Şirine’yi ve onun en yakın arkadaşları Gözlüklü Şirin, Sakar Şirin ve Güçlü Şirin’i sihirli varlıklarla dolu yasak ormanda, gizemli kayıp köyü, kötü Büyücü Gargamel’den önce bulmak için heyecanlı ve esrarengiz bir yarışın içine sokar. Tümüyle aksiyon ve macera dolu ŞİRİNLER: KAYIP KÖY filminde, Şirinler, Şirin dünyasının gelmiş geçmiş en büyük sırrını keşfetmek için maceraya atılıyorlar.

Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantastik

Smurfs: The Lost Village
Şirinler: Kayıp Köy (2017) 5.8
Y: Kelly Asbury
O: Demi Lovato,Rainn Wilson,Joe Manganiello,Jack McBrayer
T: Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantastik
SpaceballsUzay Topları (1987)

Spaceballs - Uzay Topları (1987)

Kültleşen Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin ve 1970-80 yıllarında seyirciyle buluşan benzer bilimkurgulardan mizahi olarak beslenen yapımda, Lone Starr ve Barf karakterleri kötü Lord Helmet'ine siri olan Druish prensesini kurtarmakla görevlendirilmişlerdir. Filmin yönetmenliğini bu türün başarılı isimlerinden olan Mel Brooks üstlenirken, film özellikle görsel efektleri ve abartılı makyaj teknikleriyle hatırlanan bir yapım. Kadrosunda Bill Pullman, John Candy, Daphne Zuniga ve Rick Moranis'i gördüğümüz filmde yönetmen de ayrıca iki rolde karşımıza çıkıyor. Dönemin bol göndermeli yapımlarından.

Macera, Komedi, Bilim-Kurgu

Spaceballs
Uzay Topları (1987) 7.1
Y: Mel Brooks
O: Mel Brooks, John Candy, Rick Moranis, Bill Pullman
T: Macera, Komedi, Bilim-Kurgu
Scaramoucheİntikam Kılıcı (1952)

Scaramouche - İntikam Kılıcı (1952)

Olaylar Fransız ihtilali sırasında geçer. O hengamede bir soylu ailesi aramaktadır. Bu arada bir arkadaşının öldürüldüğünü öğrenir ve daha kolay intikam almak için bir tiyatro topluluğuna katılır.

Aksiyon, Macera, Komedi

Scaramouche
İntikam Kılıcı (1952) 7.7
Y: George Sidney
O: Stewart Granger, Eleanor Parker, Janet Leigh, Mel Ferrer
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Grandma's BoyEv Arkadaşım Büyükannem (2006)

Grandma's Boy - Ev Arkadaşım Büyükannem (2006)

35 yaşında, video oyun test ederek hayatını kazanan Alex için hayat çok güzeldir ta ki despot büyükanne Lilly ve onun ev arkadaşları seks düşkünü Grace ve Bea'nın yanına taşınmaya zorlanana kadar. Alex iş arkadaşlarına süper seksi üç kızla birlikte yaşadığını söyler. Ne zamanki kızlar Alex'in işyerine gelirler, büyükannenin evinde gerçek şenlik başlar..

Komedi

Grandma's Boy
Ev Arkadaşım Büyükannem (2006) 7.1
Y: Nicholaus Goossen
O: Linda Cardellini, Allen Covert, Peter Dante, Shirley Jones
T: Komedi
Hope and GloryUmut ve Zafer (1987)

Hope and Glory - Umut ve Zafer (1987)

Her gece ani hava saldırılarının yarattığı 'havai fişek' görüntüsünün yanı sıra yaşanan korku ve panik, küçük bir çocuğun gözlerinden anlatılıyor. Bombalar düşerken aile, bu durumu küçük çocuk kadar sakin karşılamamaktadır. Hayatta kalma istekleri aileyi birbirlerine her zamankinden daha çok yaklaştırırıken, yaşanan dram sadece gece baskınlarından ibaret değildir.

Komedi, Dram, Romantik

Hope and Glory
Umut ve Zafer (1987) 7.4
Y: John Boorman
O: Sebastian Rice-Edwards, Geraldine Muir, Sarah Miles, David Hayman
T: Komedi, Dram, Romantik
KokowäähKızım ve Ben (2011)

Kokowääh - Kızım ve Ben (2011)

Senarist olan Henry'nin yazdığı projeler pekte beğenilmemektedir... Bunun yanında 42 yaşında olmasına rağmen sorumluluk bilincini henüz öğrenememiş, gününü gün eden, her geceyi neredeyse farklı bir kadın ile geçiren bir adam konumundar. Henry için her şeyin kötü gittiği bir anda aynı zamanda eski sevgilisi olan Katharina (Jasmin Gerat), çok satan kitabının senaryolaştırma işini kendisine teklif eder ve kabul görür. Aslında Henry için bir işten de öte eski sevgilisini kazanmak için ikinci bir şanstır...

Komedi

Kokowääh
Kızım ve Ben (2011) 6.4
Y: Til Schweiger
O: Numan Acar, Meret Becker, Gode Benedix, Anne-Sophie Briest
T: Komedi
TrashUmut Kırıntıları (2014)

Trash - Umut Kırıntıları (2014)

Brezilya’da hayatlarını çöplükten kazanan fakir insanların yaşadığı bir bölgede çöp toplayan çocuklardan Rafaello bir cüzdan bulur. İçinde, para dışında son derece önemli başka sırlar da vardır. Çok geçmeden acımasız polis şefi ve adamları bölgede adeta terör estirecek ve ipin ucu yükseklerdeki alçaklara uzanacaktır. kaynak: sgnlive.org

Macera, Komedi, Suç

Trash
Umut Kırıntıları (2014) 7.1
Y: Stephen Daldry, Christian Duurvoort
O: Rooney Mara, Wagner Moura, Martin Sheen, Selton Mello
T: Macera, Komedi, Suç
Blazing Saddlesgümüş eyerler (1974)

Blazing Saddles - gümüş eyerler (1974)

Küçük bir kasabanın şerifi öldürülünce Bart (Cleavon Little), ümü beyaz olan Rock Ridge kasabasına atanan ilk siyah şerif olur. Hemen hemen herkesin adının Johnson olduğu bu kasabada sıcak "hoş geldinler" ile karşılanmayı bekleyen saf Bart, kısa sürede bunun pek de mümkün olmadığını görecektir. Kasabanın sarhoşunu sağ kolu yapan Bart, bu insanları ırkçılıktan kurtarmak için planlar yapar... Tüm Hollywood kovoboy filmlerini ti'ye alan oldukça matrak ve çılgın bir komedi olan film, ırkçılık meselesiyle de dalgasını geçiyor. Yönetmenliğini Mel Brooks'un üstlendiği yapımın kadrosunda Cleavon Little, Gene Wilder, Slim Pickens Harvey Korman ve Madeline Kahn gibi dönemin önemli isimleri yer alıyor.

Komedi, Kovboy

Blazing Saddles
gümüş eyerler (1974) 7.8
Y: Mel Brooks
O: Cleavon Little, Gene Wilder, Slim Pickens, Harvey Korman
T: Komedi, Kovboy
Friends and Romans (2014)

Friends and Romans (2014)

Oyunculuğa hayatını adayan İtalyan asıllı oyuncu Nick, İtalyan mafyasını canlandırdığı yan rolleri oynamaktan oldukça sıkılmıştır. Bir gün oyun gerçeğe dönünce kendisini gerçek bir mafya işinin içinde bulacaktır.

Komedi

Friends and Romans (2014) 8
Y: Christopher Kublan
O: Michael Rispoli,Annabella Sciorra,Paul Ben-Victor,Katie Stevens
T: Komedi
Hello, Dolly!Cici Kız (1969)

Hello, Dolly! - Cici Kız (1969)

1884 yılında New York Eyaleti'nin Yonkers kentinde yaşayan varlıklı ama cimri bir mağaza sahibi evlenmeye karar verir ve çevrenin en ünlü çöpçatanından yardım ister. Oysa çöpçatanın da onda gözü vardır. Bu arada mağazasında karın tokluğuna gece gündüz çalıştırdığı iki genç tezgahtar bir fırsatını bulup dükkânı kapatarak gizlice New York'a, kızlarla tanışmaya gitmeyi planlamaktadırlar. Tezgahtarların New York'ta tanıştıkları kızlardan birinin patronları için ayarlanmış gelin adaylarından biri olması ve benzeri birçok komik karışıklık bu hızlı tempolu farsı [(farce) Kaba güldürü anlamına gelen bir tiyatro terimi] oluşturan ögelerden sadece birkaçıdır.

Komedi, Müzikal, Romantik

Hello, Dolly!
Cici Kız (1969) 7.2
Y: Gene Kelly
O: Barbra Streisand, Walter Matthau, Michael Crawford, Marianne McAndrew
T: Komedi, Müzikal, Romantik
Buffalo SoldiersAcemi Askerler (2001)

Buffalo Soldiers - Acemi Askerler (2001)

1980'li yılların sonunda, Berlin Duvarı'nın yıkılmak üzere olduğu zamanlardayız. Almanya'da konuşlanan bir Amerikan üssünde görev yapan, alay komutanının sekreteri uzman hekim Ray Elwood zamanın bir hayli savaş geçtiği bu ortamda kendine ilginç bir uğraş bulur. İlişkilerin ve durumların bir hayli karışık olduğu bu taburda uyuşturucu madde ve çalıntı mal ticareti yürüten Elwood'un bu parlak zamanları yeni bir başçavuşun gelmesiyle sekteye uğrayacaktır. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali'nde yapan filmin başrollerinde Joaquin Phoenix, Ed Harris, Anna Paquin ve Elizabeth McGovern gibi oyuncuların yanısıra sürpriz bir şekilde Haluk Bilginer yer alıyor.

Komedi, Suç, Dram

Buffalo Soldiers
Acemi Askerler (2001) 6.9
Y: Gregor Jordan
O: Joaquin Phoenix, Ed Harris, Scott Glenn, Anna Paquin
T: Komedi, Suç, Dram
The ArchitectMimar (2016)

The Architect - Mimar (2016)

Bir karı koca hayallerindeki evi yapmak için bir mimar tutarlar. Ancak tavizsiz Modernist mimar onların hayali yerine kendi hayalindeki evi yapmaya koyulur ve kadın bunu farkedince işler karışır.

Komedi,Dram

The Architect
Mimar (2016) 5.1
Y: Jonathan Parker
O: Parker Posey,James Frain,John Carroll Lynch,Eric McCormack
T: Komedi,Dram