Komedi Filmleri İzle

Kung Fu Yoga (2017)

Kung Fu Yoga (2017)

Aksiyon, macera ve komedi türündeki Kung Fu Yoga adlı film, buz dağlarında antik dönemden kalan hazineyi ele geçirmek için birbirleriyle çekişme halinde olan iki farklı grubun, serüvenlerini ele almaktadır. Bütçesi 65 milyon dolar olan Kung-Fu Yoga adlı filmin, yapımcılık görevini Maxine De Vere üstlenmiştir. Gö

Aksiyon, Macera, Komedi

Kung Fu Yoga (2017) 5.8
Y: Stanley Tong
O: Jackie Chan, Disha Patani, Amyra Dastur, Miya Muqi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Cat a Wabb (2015)

Cat a Wabb (2015)

Bir yönetmen asistanı ile stajyer kız, başrolü "kedi" olan bir reklam filmi çekmeye çalışırsa neler olur? sizce?

Komedi

Cat a Wabb (2015) 7.1
Y: Pongsak Pongsuwan, Nareubadee Wetchakam
O: Pimchanok Leuwisetpaiboon, Arak Amornsupasiri, Choosak Iamsook, Johnny The Burmese Cat
T: Komedi
All Nighter (2017)

All Nighter (2017)

Film işkolik bir babanın bir gün Los Angeles ‘ ta yaşayan kızını ziyaret etmesiyle başlıyor. Kendi yoğunluğundan dolayı kızını ihmal ettiğini düşünen baba kızının mutsuz olduğunu düşünüyor. Kızını neşelendirmek isteyen baba garip ve ayarsız olan kızının erkek arkadaşına tahammül edip iş birliği yapmasıyla işler renkleniyor.

Komedi

All Nighter (2017) 6
Y: Gavin Wiesen
O: Analeigh Tipton, Emile Hirsch, J.K. Simmons, Kristen Schaal
T: Komedi
Synecdoche, New YorkNew York Yanılsamaları (2008)

Synecdoche, New York - New York Yanılsamaları (2008)

Hollywood'un ayrıksı, kendi kendiyle dalga geçebilen, komplekssiz senaristlerinden Kaufman, bu defa kamera arkasına geçiyor. Daha önce, özellikle "John Malkovich Olmak" ve "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" gibi destansı filmlerde bir senarist olarak sıradışı yeteneğini izleyiciye ispatlayan yönetmen, New York Yanılsamaları adlı bu filmiyle de yönetmen kimliğiyle beğeni kazandı. Filmde, tiyatro yönetmeni olan Caden Cotard'ın dünyasına bir bakış atacağız. Cotard, bir yandan işiyle uğraşırken, bir yandan da hayatındaki kadınlarla cebelleşmektedir. Aklına son tiyatro oyunu için bir fikir gelen Cotard, bir deponun içerisine New York’un doğal büyüklükte olan bir kopyasını yaratır. Deneyimli oyuncu kadrosuyla merak uyandıran "New York Yanılsamaları", Charlie Kaufman'ın ilk filmi...

Komedi, Dram

Synecdoche, New York
New York Yanılsamaları (2008) 7.4
Y: Charlie Kaufman
O: Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Sadie Goldstein, Tom Noonan
T: Komedi, Dram
Monkey BusinessTehlikeli Oyun (1952)

Monkey Business - Tehlikeli Oyun (1952)

Gençlik iksiri üzerinde çalışan bir kimyagerin laboratuvarında işler karışınca kimyager ve karısı gençlik yıllarına geri dönerler. Dr. Barnaby Fulton bir süredir bir gençlik iksiri geliştirmek için çalışmaktadır. Test şempanzelerinden biri karışımı su soğutucusuna dökünce kimyager ve karısı yeniden 20'li yaşlarına dönerler.

Komedi

Monkey Business
Tehlikeli Oyun (1952) 7
Y: Howard Hawks
O: Cary Grant, Ginger Rogers, Charles Coburn, Marilyn Monroe
T: Komedi
Jules and DoloresJules ve Dolores (2016)

Jules and Dolores - Jules ve Dolores (2016)

1983… Rio de Janeiro.. Peralta, kumar borçlarını ödeyebilmek ve sevdiği kadını biraz memnun edebilmek için en yakın arkadaşı Borracha ile birlikte büyük bir soygun yapmaya karar verir. Herkes detayları merak etse de, soygun gerçekleşene kadar bu inanılmaz olaya dair hiç kimse en ufak bir detay bile bilmemektedir.

Komedi, Tarih

Jules and Dolores
Jules ve Dolores (2016) 7
Y: Caito Ortiz
O: Taís Araújo, Mr. Catra, Milhem Cortaz, Thelmo Fernandes
T: Komedi, Tarih
My Blind Brother (2016)

My Blind Brother (2016)

Biri görme engelli iki atlet kardeşin, aynı kadına aşık olması üzerine gelişen olayları konu alan My Blind Brother, yılın iddialı romantik komedi filmleri arasında yer alıyor. Sophie Goodhart'ın ilk yönetmenlik deneyimi olacak olan film, drma ve romantik komedi severleri memnun edecekmiş gibi gözüküyor. Senaryosu da Goodhart tarafından kaleme alınan film, başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Jenny Slate, Nick Kroll, Adam Scott ve Zoe Kazan'ın yer aldığı My Blind Brother, 16 Eylül tarihinde izleyicisiyle bir araya gelecek.

Komedi, Dram, Romantik

My Blind Brother (2016) 6
Y: Sophie Goodhart
O: Adam Scott, Nick Kroll, Greg Violand, Cherie McClain
T: Komedi, Dram, Romantik
Appropriate BehaviourMakul Davranış (2014)

Appropriate Behaviour - Makul Davranış (2014)

Kahraman sorar: “İnsanlar nasıl tanışır, birbirlerinden hoşlandıklarına karar verir ve hoşlanmaya devam ederler?” Elbette filmin bu çözülemeyen probleme (ya da anlaşılmayan mucizeye) önerdiği bir formül yok; ama onun yerine, “atlatmayı” çok etkileyici, komik ve günümüze dair bir dille anlatıyor. Burada söz konusu olan çift iki kadın. Birisi, dışarıdan her şeyin mükemmel göründüğü geleneksel İranlı ailesine açılması o kadar da kolay olmayan Şirin. Diğeri de ayrıldıktan sonra eskisi gibi yürüteceklerine emin olamayan Maxine. Makul Davranış, (Girls’ün yeni sezonunda da karşımıza çıkacak olan) Desiree Akhavan’ın hem oyuncu hem de yönetmen olarak arz-ı endam ettiği, otobiyografik dokunuşlarla dolu bir Brooklyn komedisi ve senenin en eğlenceli filmlerinden biri.

Komedi, Dram, Romantik

Appropriate Behaviour
Makul Davranış (2014) 6.7
Y: Desiree Akhavan
O: Desiree Akhavan, Rebecca Henderson, Halley Feiffer, Ryan Fitzsimmons
T: Komedi, Dram, Romantik
Ordinary World (2016)

Ordinary World (2016)

Green Day’in solisti Billie Joe Armstrong, yönetmen Lee Kirk’ün yazıp yönettiği Ordinary World‘de sıradan bir hayata adapte olmakta zorlanan eski bir rock yıldızı olarak izleyeceğiz.

Komedi, Dram, Müzik

Ordinary World (2016) 5.6
Y: Lee Kirk
O: Billie Joe Armstrong, Fred Armisen, Judy Greer, Selma Blair
T: Komedi, Dram, Müzik
A Song Is BornBir Şarkı Doğuyor (1948)

A Song Is Born - Bir Şarkı Doğuyor (1948)

Aralarında Danny Kaye’in de bulunduğu bir grup müzik profesörü, müziğin tarihini yazmaya karar verir. Bu arada hikayeye, gangster sevgilisinden kaçan bir kadın da katılır. Danny Kaye’in belki en komik değil ama en başarılı yapıtlarından biri. Cazın ağırlıklı olarak kullanıldığı siyah beyaz bir film.

Komedi, Müzikal

A Song Is Born
Bir Şarkı Doğuyor (1948) 7.1
Y: Howard Hawks
O: Danny Kaye, Virginia Mayo, Benny Goodman, Tommy Dorsey
T: Komedi, Müzikal
Mystery TrainGizem Treni (1989)

Mystery Train - Gizem Treni (1989)

Kendi hayran kitlesini oluşturan, günümüz sinemasının en özel yönetmenlerinden biri olan Jim Jarmusch, Mystery Train'de Memphis'te geçen birkaç öyküyü kesiştiriyor. Aynı otelde mesken tutan ancak birbiriyle hiçbir şekilde karşılaşmayan üç insan, ayrı ayrı karşımıza geliyorlar.Elvis efsanesinin üzerinden başlayarak hiç dinmeyen mizahıyla izleyenini birkaç karakterin zihnine sokan Mystery Train, Jarmusch sinemasının kısa bir kılavuzu niteliğinde.

Komedi, Suç, Dram

Mystery Train
Gizem Treni (1989) 7.5
Y: Jim Jarmusch
O: Masatoshi Nagase, Yûki Kudô, Screamin' Jay Hawkins, Cinqué Lee
T: Komedi, Suç, Dram
Last NightSon Gece (1998)

Last Night - Son Gece (1998)

Yönetmen Don McKellar'ın bir kıyamet hikayesiyle kurguladığı film, "hayatta yaşayacak son birkaç saatiniz kalsa ne yapardınız?" sorusundan yola çıkan yer yer duygusal ve dramatik olan keyifli bir yapım. Sevdiklerinizle zaman geçirmek mi, çılgın partiler vermek mi yoksa seks mi? Dünyanın sonunu yaklaştığını öğrenen insanoğlu en ne yapmak ister?

Komedi, Dram, Romantik

Last Night
Son Gece (1998) 7.3
Y: Don McKellar
O: Don McKellar, Sandra Oh, Roberta Maxwell, Robin Gammell
T: Komedi, Dram, Romantik
Maximum Overdrive (1986)

Maximum Overdrive (1986)

Maximum Overdrive 1986 yapımı Stephen Kingin yönettiği ve kendisinin Trucks isimli kısa hikâyesinden uyarlanmış, senaryosunuda yazdığı bir korku filmidir. Dünyanın bir yıldız taraf geçtiği dönemde bir çok arabanın, kola makinesi, saç makinesi dahil olmakla tüm makinelerin canlanıp insanlara saldırmasını, ve bir kafede yumurta pişiren genç bir adam Bill Robinsonun onlara karşı savaşmasını konu almaktadır. Stephen King En Kötü Yönetmen, Emilio Estevez ise başarılı kariyerinde ilk ve tek kez En Kötü Aktör Razziesine bu film ile aday olmuştu. Ancak film Fantasto Festivalinde En iyi film Dalında ödüle aday gösterilmiştir.

Aksiyon, Komedi, Korku

Maximum Overdrive (1986) 5.4
Y: Stephen King
O: Emilio Estevez, Pat Hingle, Laura Harrington, Yeardley Smith
T: Aksiyon, Komedi, Korku
Suicide Kingsİntihar Pokeri (1997)

Suicide Kings - İntihar Pokeri (1997)

İntihar Pokeri (Suicide Kings) 1997 yapımlı, zaman zaman komedi ve dram içeren gerilim filmidir. Peter O'Fallon'un yönettiği kısa hikâyeden uyarlanma bu gangster komedisine Christopher Walken, Denis Leary ve Jay Mohr gibi ünlü isimler rol almıştır. Film, Toronto Film Festivali'nde gösterilmiştir. Avery umutsuzdur, kız kardeşi kaçırılmış, 2 milyon dolar fidye istenmekte ve babasının da nakiti yoktur. Aralarında kız kardeşinin sevgilisi de olan üç arkadaşı ile bir plan kurarlar. Amaçları eski mafya babası Carlo Bertalluci veya şimdiki ismiyle Charlie Barett'i (Christopher Walken) kaçırmaya çalışırlar. Carlo genelde kendisinin oturduğu yere gelince (restoran) kendi yerinde üçlüyü görür ve üçlüden biri Carlonun eski arkadaşlarından birinin babası olduğunu söylerler ve Carloyu kendileri ile gelmeye ikna ederler. Yolda Carloyu bayıltmaya çalışırlar fakat Charlie yani Carlo bayılmamakta inatçı olunca iyne yapmak zorunda kalırlar acilen. Carlo artık arkadaşları İranin evinde bağlı olarak kalmaktadır. İranın ise olaydan haberi bile yoktur, ve evde dörtlünün poker oynayacağını düşünmekteydi ancak gelince gerçeklerle karşılaşır. Bu arada Carlonun parmağını dörtlü kesmişdir amaçlar kendilerinin ciddi olduğunu göstermektir. Carlodan istekleri ya parayı ödemesi ya da fidyecileri bulmasıdır. Carlo kendi avukatını bu fidyecilerle ilgili bilgi toplamak için arar. Ve sağ kolu aynı zamanda da şöförü olan Lono Veccio ise (Denis Leary) bu dörtlünün kim olduğunu , neden Carloyu kaçırdıklarını ve Carloyu kurtarmaya çalışmaktadır. Lono bu aralar yeni ayakkabılarıyla uğraşan çok sert ama aslında iyi bir adamdır. Bu arada Carlo avukatından ilginç bir bilgi alır: Avery'nin kız kardeşinin kaçırılmasında içerden birinin parmağı vardır.

Komedi, Dram, Gizem

Suicide Kings
İntihar Pokeri (1997) 7
Y: Peter O'Fallon
O: Mark Watson, Christopher Walken, Denis Leary, Nina Siemaszko
T: Komedi, Dram, Gizem
Adam's RibAdem'in Kaburgası (1949)

Adam's Rib - Adem'in Kaburgası (1949)

Asistan Bölge Savcısı Adam Bonner karısı Amanda’ya aşıktır ama sansasyonel bir cinayet davasında fazla umursamadığı karşı taraf, beklemediği şekilde karısı Amanda çıkar. Spencer Tracy ve Katharine Hepburn, yönetmenliğini George Cukor’un yaptığı ’Adem’in Kaburgası’e mükemmel bir uyum oluşturuyorlar.

Komedi, Dram, Romantik

Adam's Rib
Adem'in Kaburgası (1949) 7.6
Y: George Cukor
O: Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Judy Holliday, Tom Ewell
T: Komedi, Dram, Romantik
Around the World in Eighty Days80 Günde Devrialem (1956)

Around the World in Eighty Days - 80 Günde Devrialem (1956)

Phileas Fogg, 80 günde dünyayı dolaşabileceğine bütün serveti üzerine iddiaya girer. Onlar yola çıktığında, İngiltere bankası soyulmuştur ve bir dedektif Fogg'un hapisten kaçmak için bu yolculuğa atıldığına inanıp, onu takibe başlar. Film gösterildiği yılda, en iyi film kategorisi de olmak uzere, 5 dalda oscar kazandı...

Macera, Komedi, Aile

Around the World in Eighty Days
80 Günde Devrialem (1956) 6.8
Y: Michael Anderson, John Farrow
O: David Niven, Cantinflas, Finlay Currie, Robert Morley
T: Macera, Komedi, Aile
The Road to WellvilleWellville'e Hoşgeldiniz (1994)

The Road to Wellville - Wellville'e Hoşgeldiniz (1994)

Dr. Kellog (Anthony Hopkins) sağlıklı yaşamanın sırrının vejetaryen bir beslenme ve cinsellikten uzak durma olduğunu savunarak bir sanatoryum açar. burada alışıldık yntemlerin dışında tekniklerle hastalar sağlıklı bir hayat sürme konusunda muayenelerden geçmektedirler.

Komedi, Dram

The Road to Wellville
Wellville'e Hoşgeldiniz (1994) 5.7
Y: Alan Parker
O: Anthony Hopkins, Bridget Fonda, Matthew Broderick, John Cusack
T: Komedi, Dram
Over Her Dead BodySevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008)

Over Her Dead Body - Sevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008)

Bu dünyadan göçmüş olabilir ama hayatından çıkmaya hiç niyeti yok.Eski erkek arkadaşının, kendisinin ölümünden sonra yaşamaya başladığı yeni ilişkisini bozmaya çalışan bir hayaletin hikayesi.Kate (Eva Longoria Parker) ve erkek arkadasi Henry (Paul Rudd) güzel bir beraberlik yaşarlarken, nişanlanacakları gün Kate ölür. Henry'nin kız kardeşi, yaşadığı zor günleri atlatabilmesi için onu bir danışmana gitmeye ikna eder. İlk başlarda isteksizce giden ve yoğun şüphe duyan Henry bu seanslar sırasında Ashley ile yakınlaşır ve onun yeteneğine inanır. Aralarında duygusal bir yakınlaşma olan Henry ve Ashley mutlu bir beraberliğe doğru giderken, Kate geri döner...Şimdi çok daha büyük bir sorunları vardır. Kate'in ruhu yeryüzüne geri dönmüştür ve ölü gelin, Henry'nin yeni beraberliğinden hiç hoşnut olmamıştır. Kate erkek arkadaşının yeni ilişkisini mahvetmek için elinden geleni yapacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Over Her Dead Body
Sevgilimin Kazara Bu Dünyadan Göçmüş Eski Nişanlısıyla Tanıştığım Gün (2008) 5.2
Y: Jeff Lowell
O: Eva Longoria, Paul Rudd, Lake Bell, Jason Biggs
T: Komedi, Fantastik, Romantik
Nobody's FoolYasamin içinden (1994)

Nobody's Fool - Yasamin içinden (1994)

Donald Sullivan 60 yaşında, New York'un küçük bir kasabasında yaşayan, çevresindekiler tarafından Sully olarak tanınan büyük bir yaşam enerjisiyle dolu özgür ruhlu bir adamdır. Oğlu Peter'ın beklenmedik bir şekilde yanına gelmesi sonrasında gözardı ettiği ailevi sorumlulukları hatırlamaya başladığında her şey değişir. Sully şimdi çocuğunu ve karısını terk ettiği yıllarla yüzyüze gelmek ve hayatında görmediği torunuyla tanışıp aralarında bir bağ yaratmak zorundadır. Ailenin değer ve önemini keşfedeceği bu süreçte hayat ona ailesini kazanabilmesi için son bir şans bahşedecektir. Değerlendirip değerlendirmemek ise tamamen onun yeteneğine bağlıdır.Robert Benton'ın yönetmenliğini yaptığı Oscar adayı filmin başrolünde usta oyuncu ve yönetmen Paul Newman yer alıyor.

Komedi, Dram

Nobody's Fool
Yasamin içinden (1994) 7.4
Y: Robert Benton
O: Paul Newman, Jessica Tandy, Bruce Willis, Melanie Griffith
T: Komedi, Dram
It Had to Be YouSen Olmalısın (2015)

It Had to Be You - Sen Olmalısın (2015)

Sonia, herzaman gösterişli ve heyecan verici hayat hayal eden genç bir şarkı sözü yazarıdır. Aniden gelen bir teklif ile şaşkınlık içinde kalan Sonia, evli arkadaşlarının saflarına katılıp hayatını standart bir şekilde yaşamaya devam mı edecek yoksa fantazilerinin ve hayallerinin peşinden mi gidecek?

Komedi, Müzik, Romantik

It Had to Be You
Sen Olmalısın (2015) 5.6
Y: Sasha Gordon
O: Cristin Milioti, Dan Soder, Halley Feiffer, Kate Simses
T: Komedi, Müzik, Romantik
Deidra & Laney Rob a TrainDeidra ve Laney Tren Soyuyor (2017)

Deidra & Laney Rob a Train - Deidra ve Laney Tren Soyuyor (2017)

Küçük bir kasabada geçen hikayede Deidra ve Laney ismindeki 2 çılgın kardeş yeni kurnazlıklar peşindedirler. Çünkü yakın bir süreç içerisinde anneleri işlediği bir suçtan ötürü cezaevine girmiştir. Bu nedenle kısıtlanan maddi olanaklarından dolayı sorun yaşamaya başlamışlardır. En sonunda ise parasız kalan 2 kardeş bir takım soygun işlerine karışarak yeniden maddi durumlarını düzeltmeye çalışacaklardır.

Komedi,Suç,Dram

Deidra & Laney Rob a Train
Deidra ve Laney Tren Soyuyor (2017) 6.7
Y: Sydney Freeland
O: Missi Pyle,Danielle Nicolet,Ashleigh Murray,Tim Blake Nelson
T: Komedi,Suç,Dram
100 Meters100 Metre (2016)

100 Meters - 100 Metre (2016)

İnanılmaz bir gerçek hayat hikayesinden uyarlanan bu filmde, MS hastası bir adamın sporla ve ailesinin desteğiyle hayata tutunma çabası konu alınıyor. Başarılı bir işadamı olan 35 yaşındaki Ramon, eşi ve çocuğuyla birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Bir gün kendini kötü hissedince doktora gider ve ona MS teşhisi konur. Durumu gün geçtikçe kötüye gider ve ona bir yıl içinde 100 metre bile yürüyemeyeceği söylenir. Ramon, özgüvenini yeniden kazanabilmek için Demir Adam Triatlon yarışmasına katılmaya karar verir. Bir yıl sürecek olan hazırlık aşamasında ona hiç anlaşamadığı huysuz kayınpederi Manolo eğitmenlik yapar. Aile fertlerinin dayanışması , doğada geçen idman görüntüleri ve kullanılan şarkılar çok etkileyici.

Komedi, Dram

100 Meters
100 Metre (2016) 7.6
Y: Marcel Barrena
O: Dani Rovira, Karra Elejalde, Alexandra Jiménez, David Verdaguer
T: Komedi, Dram
That's Not MeBu Ben Değilim (2017)

That's Not Me - Bu Ben Değilim (2017)

Avustralya bağımısız sinemasının bir örneği olan bu filmde Polly' nin oyuncu olma hayalleri ,ikiz kız kardeşinin ünlü bir şovda yer alması ve Jared Leto ile çıkmaya başlaması ile suya düşer. Polly de kız kardeşinin ününü kendi yararına kullanmaya başlar.

Komedi

That's Not Me
Bu Ben Değilim (2017) 8
Y: Gregory Erdstein
O: Alice Foulcher,Isabel Lucas,Richard Davies,Belinda Misevski
T: Komedi
Why Him?Bu da Nereden Çıktı? (2016)

Why Him? - Bu da Nereden Çıktı? (2016)

Ned Fleming (Bryan Cranston) kızı Stephanie'yi çok seven bir babadır. Ancak kızı büyümüş ve kendi hayatını kurma yaşına gelmiştir ve sonunda ailenin, Stephanie'nin erkek arkadaşıyla tanışacağı gün gelir çatar. Ne var ki Laird Mayhew (James Franco) beklediklerinden çok farklı bir karakterdir. İnternet üzerinden kazandığı paralar sayesinde genç yaşta zengin olmuş bu adam, cana yakın ancak laubali tavırlarıyla daha en başta Ned'in nefretini üzerinde toplar. Laird, kısa süre içinde tüm ailenin sevgisini kazanıp Ned'in de rızasını alarak Stephanie ile evleneceğini söylese de Ned, Laird ne yaparsa yapsın onu damat olarak kabullenmemeye kararlıdır.

Komedi

Why Him?
Bu da Nereden Çıktı? (2016) 6.4
Y: John Hamburg
O: Zoey Deutch, James Franco, Tangie Ambrose, Cedric the Entertainer
T: Komedi
East Is EastDoğu Doğudur (1999)

East Is East - Doğu Doğudur (1999)

1971 yılında Salford’da bir mağaza sahibi olan George Khan ailesinden kendisi gibi Pakistanlı Müslüman kuralları içinde yaşamalarını bekler. Ama İngiliz bir anneye sahip olan ve İngiltere’de doğmuş büyümüş çocukları kendilerini İngiliz gibi görmekte ve babalarının giyecekler, yiyecekler, din ve genel olarak yaşama konusundaki kurallarını reddetmeye başlarlar.

Komedi, Dram

East Is East
Doğu Doğudur (1999) 6.9
Y: Damien O'Donnell
O: Om Puri, Linda Bassett, Jordan Routledge, Archie Panjabi
T: Komedi, Dram
The MagicianSihirbaz (1958)

The Magician - Sihirbaz (1958)

19. yüzyılın başında , İsveç taşrasını dolaşan küçük bir tiyatro gubu Stockholm’un giriş kapılarından birinde resmi görevliler tarafından alıkonulur. Amaçları Dr Vogler adlı sihirbazın gösterilerini sergileyen grubun foyasını ortaya çıkarmaktır. Görevliler dilsiz olduğu söylenen Dr Vogler’den özel bir gösteri isterler. Böylelikle yaptıklarının toplum sağlığına zararlı olup olmadığını denetleyeceklerdir…

Komedi, Dram

The Magician
Sihirbaz (1958) 7.7
Y: Ingmar Bergman
O: Max von Sydow, Ingrid Thulin, Gunnar Björnstrand, Naima Wifstrand
T: Komedi, Dram
The ProducersYapımcılar (2005)

The Producers - Yapımcılar (2005)

New York, 1959. Max Bialystock, Broadway'de eski başarılarını tekrar edemeyen düşüşte bir yapımcıdır. Son derece kötü bir oyun sahneleyerek maddi kayıplarını kurtaracak bir formül bulurlar. Sahnelerde son derece başarısız olacağını umdukları pespaye proje bir anda ilgi çekince, formülleri geçersiz kalır. Ünlü bir komedi klasiğinin yeniden yapımı.

Komedi, Müzikal

The Producers
Yapımcılar (2005) 6.4
Y: Susan Stroman
O: Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell
T: Komedi, Müzikal
Wet Hot American SummerYaz Kampında Curcuna (2001)

Wet Hot American Summer - Yaz Kampında Curcuna (2001)

Yıllardan 1981'dir ve Firewood kamp alanı yaza veda etmek üzeredir. Yaz tatili bitip de herkes dönüşe geçmeden önce, kapanması gereken birkaç küçük hesap vardır. Kamp yöneticisi Beth, her şeyi yoluna koymaya çalışırken astrofizik profesörüne aşık olmuştur. Öte yandan aşık olduğu profesör, NASA'da çalışmaktadır ve kampı ciddi bir tehlikeden kurtarmaya çalışır. ayrıca kampa yakın olan şelale tehlikesi, birtakım aşk üçgenleri, çocuklar, kaçan fırsatlar... Hepsi aynı soruyu sormaktadır, günün sonunda bize ne kaldı?Yönetmenliğini David Wain'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Janeane Garofalo, David Hyde Pierce, Michael Showalter, Marguerite Moreau, Michael Ian Black ve Zak Orth gibi isimler yer alıyor. .

Komedi, Romantik

Wet Hot American Summer
Yaz Kampında Curcuna (2001) 6.7
Y: David Wain
O: Janeane Garofalo, David Hyde Pierce, Michael Showalter, Marguerite Moreau
T: Komedi, Romantik
Moscow on the Hudsonİltica Planı (1984)

Moscow on the Hudson - İltica Planı (1984)

Vladimir Ivanoff, soğuk savaş yıllarında Rusya’da bir sirkte saksafon çalarak geçimini sağlayan bir müzisyendir. Sirki New York’a geldiğinde alışverişe çıkan Vlad, Amerikan rüyasının içinde kalmak istediğine karar verir ve iltica eder! Güvenlik görevlisi Lionel Witherspoon ile arkadaş olan Vlad, önce bir avukat, ardından kalacak yer bulur ve Rus maceraperestin Amerikan hayatına geçiş süreci başlar! Yavaş yavaş ve zorlu ilerleyen bu süreçte yeni arkadaşlar edinir, Amerikan yaşamını keşfe çıkar! Yönetmenliğini Paul Mazursky’nin üstlendiği filmin başrolünde Robin Williams yer alıyorken, kendisine Maria Conchita Alonso, Cleavant Derricks, Cleavant Derricks ve Alejandro Rey gibi isimler eşlik ediyor.

Komedi, Dram, Romantik

Moscow on the Hudson
İltica Planı (1984) 6.5
Y: Paul Mazursky
O: Robin Williams, Maria Conchita Alonso, Cleavant Derricks, Alejandro Rey
T: Komedi, Dram, Romantik
AsphalteAsfalt (2015)

Asphalte - Asfalt (2015)

Paris´in orta yerinde bir apartmanın asansörü çalışmıyor. Bu durum altı insanın kararlarına tesir edecek... Stemkowitz, tekerlekli sandalyesinden kalkıp nöbetçi hemşireye aşkını ilan edebilecek mi? Charly, bir zamanlar ünlü bir oyuncu olan Jeanne Meyer´e yeni bir filmde başrolü kapabilmesi için yardımcı olacak mı? Gökten düşen astronot John McKenzie´ye ve güvendiği Bayan Hamida´ya neler olacak? Yönetmen Samuel Benchetrit, muhteşem bir detaycılıkla ördüğü yeni filminde hikâyesini bir grup Parislinin hayatındaki kelebek etkisi etrafından kuruyor.

Komedi, Dram

Asphalte
Asfalt (2015) 7.2
Y: Samuel Benchetrit
O: Isabelle Huppert, Gustave Kervern, Valeria Bruni Tedeschi, Tassadit Mandi
T: Komedi, Dram