Kara-Film Filmleri İzle

The Roaring TwentiesKükreyen Yirmiler (1939)

The Roaring Twenties - Kükreyen Yirmiler (1939)

Eddie Bartlett, George Hally ve Lloyd Hart 1. Dünya savaşının sona ermesinden sonra ülkelerine en son dönen savaş gazileridir. Ve her 3′ünün de sivil hayata dönüşleri husunda geleceğe dair farklı hayalleri vardır. Eddie Bartlett eski araba tamirciliğine, George Hally kısa yoldan köşeyi dönen bir fırsatçı ve Lloyd Hart ise idealist bir avukatlık yapmanın hayallerini kurmaktadırlar. Ancak ülkelkelerine döndükten sonra hiç bir şey eskisi gibi kalmamıştır. ABD 20′li yıllardaki büyük ekonomik krizi yaşamaktadır ve tüm işler illegal yollardan yapılmaktadır. Böyle bir ortamda iş bulmak hemen hemen imkansız bir şeydir

Suç, Dram, Kara-Film

The Roaring Twenties
Kükreyen Yirmiler (1939) 7.9
Y: Raoul Walsh
O: James Cagney, Priscilla Lane, Humphrey Bogart, Gladys George
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Strange Love of Martha IversMartha Ivers'in Garip Aşkı (1946)

The Strange Love of Martha Ivers - Martha Ivers'in Garip Aşkı (1946)

1928 yılında Iverstown'da yaşayan büyük bir mirasın varisi Martha Smith Ivers polis tarafından arkadaşı Sam Masterson ile dördüncü kez kaçmaya çalışırken yakalanır. Halası Mrs.Ivers'ten nefret etmektedir ve odasında özel öğretmeni Walter O'Neil ve Sam ile beraberken elektrikler kesilir, Martha Sam'den kedisini odaya geri getirmesini ister. Sam karanlıkta kediyi yakalamaya çalışırken Mrs.Ivers merdivenlerden yukarı doğru çıkmaktadır, bu yüzden Sam saklanır. Mrs. Ivers kediye bir sopayla vurur, Martha halasını merdivenlerden aşağı iter ve bunun sonucunda Mrs. Ivers ölür. Martha öğretmeni Mr.O'Neil'e yalan söyler, bir adamın halasını öldürdüğünü anlatır ve Walter onun bu yalanını doğrular.18 yıl sonra Sam Iverstown yakınlarından arabayla geçmektedir, ancak bir viraja dikkat etmez ve arabasıyla bir direğe çarpar. Arabasını sanayi sitesindeki bir kaportacıya getirir ve arabasının tamiri için beklerken evinin önünde oturmakta olan güzel Antonia Marachek ile tanışır. Antonia memleketine gidecek otobüsünü kaçırınca Sam'in bir içki içme teklifini kabul eder ve daha sonra onunla beraber oteline gider. Ertesi sabah Antonia şatlı tahliyesini ihlal etmekten tutuklanır, Sam bunun üzerine şimdi başarılı bir savcı olan ve zengin Martha Ivers ile evli olan Walter O'Neil'ı Antonia'yı bırakmasını istemek için ziyaret etmeye karar verir. Walter Sam'i gördüğü zaman Sam'in Martha'ya şantaj yapmaya geldiğini düşünür ve onun bu yanlış anlaması eski arkadaşların halanın öldüğü akşam hakkındaki trajik ilişkilerinin ortaya çıkmasına ve Martha-Walter çiftinin kirli sırlarının ortaya dökülmesine sebep olur...

Dram, Kara-Film

The Strange Love of Martha Ivers
Martha Ivers'in Garip Aşkı (1946) 7.5
Y: Lewis Milestone
O: Barbara Stanwyck, Van Heflin, Lizabeth Scott, Kirk Douglas
T: Dram, Kara-Film
Crime WaveCinayet Şebekesi (1954)

Crime Wave - Cinayet Şebekesi (1954)

Üç San Quentin kaçağı (Penny, Hastings ve Morgan) bir benzin istasyonuna soygun düzenledikleri sırada bir polisi öldürür. Yaralanan Morgan karanlık sokaklardan en kolay sığınağa kaçar: hücre arkadaşı Steve Lacey. Şartlı tahliyeyle salınan Steve yeni bir hayata başlamıştır ve eski dostlarıyla birlikte görünmemesi gerekmektedir. Ancak cinayet detektifi Sims Steve’i Penny ile Hastings’i yakalamasına yardımcı olması için kullanmak ister. Penny ile Hastings ise Steve’in kendilerine bir banka soygunu işinde yardım etmesini istemektedir. Steve için bu durumdan çıkış yolu var mı?

Suç, Kara-Film, Dram

Crime Wave
Cinayet Şebekesi (1954) 7.4
Y: André De Toth
O: Sterling Hayden, Gene Nelson, Phyllis Kirk, Ted de Corsia
T: Suç, Kara-Film, Dram
Force of EvilŞeytanın Gücü (1948)

Force of Evil - Şeytanın Gücü (1948)

Joe Morese genç ve hırslı bir avukattır. Danışmanlığını yaptığı Ben Tucker ise bir gansgterdir. Joe bütün etik kuralları hiçe sayarak Ben ile ortak olmuştur. Amaçları, ortak oldukları bankanın büyüyerek etraftaki diğer dolandırıcılık yapan bankaralı da satın alarak hepsinin tek bir merkezden yönetilmesini sağlamaktır. Ancak bir sorun vardır: Joe'nun abisi Leo da söz konusu bankalardan birinin sahibidir ve bu plana dahil olmak istemez. Kalp sağlığında sorun vardır ve işlettiği yerde çalışanlarıyla adeta bir aile gibi olmuştur, bunun bozulmasına karşıdır. Ancak Joe'nun hırsı, bütün bunları altüst ederek onu ve etrafındaki herkesi felakete sürükleyecektir.

Suç, Kara-Film, Dram

Force of Evil
Şeytanın Gücü (1948) 7.4
Y: Abraham Polonsky
O: John Garfield, Thomas Gomez, Marie Windsor, Howland Chamberlain
T: Suç, Kara-Film, Dram
The House on Telegraph HillTelgraf Tepesinde ki Ev (1951)

The House on Telegraph Hill - Telgraf Tepesinde ki Ev (1951)

Nazi toplama kampında kurtulan Victoria Kowelska Amerika'ya gidiş hakkı kazanmak için ölü bir arkadaşının kimliğine büründüğü zaman kendini gizem, açgözlülük ve cinayet bulunan entrikaların içerisinde bulur.

Suç, Dram, Kara-Film

The House on Telegraph Hill
Telgraf Tepesinde ki Ev (1951) 7
Y: Robert Wise
O: Richard Basehart, Valentina Cortese, William Lundigan, Fay Baker
T: Suç, Dram, Kara-Film
Johnny Belinda (1948)

Johnny Belinda (1948)

Savaş sonrası Cape Breton adlı küçük bir kasabada, kör ve dilsiz bir kadınını tecavüze uğrayıp hamile kalması sonrasında bir doktorun çabalarını anlatan bir hikayeden oluşan bir film...

Dram, Kara-Film

Johnny Belinda (1948) 7.9
Y: Jean Negulesco
O: Jane Wyman, Lew Ayres, Charles Bickford, Agnes Moorehead
T: Dram, Kara-Film
Act of ViolenceUslanmam (1948)

Act of Violence - Uslanmam (1948)

Savaş gazisi Frank Enley(Van Heflin), Joe Parkson(Robert Ryan) oraya gelene kadar küçük bir kasabada mutlu mesut bir evlilik hayatı sürüyor gibiydi. Alman esir kampında olan bir olaydan dolayı Parkson intikam almak istemektedir. Bu korkuyla Enley ani bir kararla Los Angeles'taki bir fuara gider. Tabii ki de Parkson da onun hemen arkasındadır.

Gerilim, Kara-Film, Dram

Act of Violence
Uslanmam (1948) 7.5
Y: Fred Zinnemann
O: Van Heflin, Robert Ryan, Janet Leigh, Mary Astor
T: Gerilim, Kara-Film, Dram
Ministry of FearDehşet Bakanlığı (1944)

Ministry of Fear - Dehşet Bakanlığı (1944)

Stephen Neale iki yıl akıl hastanesinde yattıktan sonra kendisini İkinci Dünya Savaşı İngilteresinde bulur ancak dışarısı da çok akıllı görünmemektedir. Medeniyete tekrar dahil olmak üzere Londra'ya giderken , ölümcül bir ajan yüzüğü bulur ve kime başvuracağı konusunda en ufak bir fikri bile yoktur.

Suç, Dram, Kara-Film

Ministry of Fear
Dehşet Bakanlığı (1944) 7.2
Y: Fritz Lang
O: Ray Milland, Marjorie Reynolds, Carl Esmond, Hillary Brooke
T: Suç, Dram, Kara-Film
Thieves' HighwayOtoyol Hırsızları (1949)

Thieves' Highway - Otoyol Hırsızları (1949)

Savaş gazisi Nico ahlaksız tefeci Mike Figlia tarafından öldürülen ağabeyinin intikamını almak için yola çıkar. Yolda güzel ve yabancı Rita ile arkadaş olur. Ancak daha sonra Rita’nın Figlia ile birlik olduğunu ve başından beri kendisini kandırdığını öğrenir. Yenilgiye uğrayan Nico önce hayatta kalmak için sonra da hala aşık olduğu Rita’ya yeniden güvenebilmek için mücadele etmek zorundadır. Ama aldatılmış bir adam amacından vazgeçip kendisini aldatanı affedebilir mi?

Dram, Kara-Film, Gerilim

Thieves' Highway
Otoyol Hırsızları (1949) 7.7
Y: Jules Dassin
O: Richard Conte, Valentina Cortese, Lee J. Cobb, Barbara Lawrence
T: Dram, Kara-Film, Gerilim
The Mask of Dimitriosİzmirli Dimitriyos'un Maskesi (1944)

The Mask of Dimitrios - İzmirli Dimitriyos'un Maskesi (1944)

Polisiye roman yazarı Leyden (Peter Lorre), cesedi Boğaz sahilinde karaya vuran ünlü cani Dimitrios Makropoulos'un öyküsünden etkilenmiştir. Onun hakkında daha fazla biligi edinmek için Dimitrios'un Avrupadaki geçmişini izlemeye başlar. Araştırmaları esnasında kendisine katılan Peter (Sydney Greenstreet) adındaki esrarengiz adamın ise başka amacı vardır.

Suç, Dram, Kara-Film

The Mask of Dimitrios
İzmirli Dimitriyos'un Maskesi (1944) 7.2
Y: Jean Negulesco
O: Sydney Greenstreet, Zachary Scott, Faye Emerson, Peter Lorre
T: Suç, Dram, Kara-Film
Dead ReckoningÖlü Hesaplaşma (1947)

Dead Reckoning - Ölü Hesaplaşma (1947)

Kimseye Güvenmiyordu özellikle Kadınlara!Rip Murdock ve Johnny Darke Washington'a giderlerken bir gün Johnny ortadan kayboluyor ve sonra öldüğü ortaya çıkıyor. Rip, Johnny'nin birini öldürdüğü için suçlandığını öğrendiğinde işin aslını öğrenmeye karar veriyor.Bu araştırma sırasında Johnny'nin öldürdüğü düşünülen adamın karısı Coral'a aşık oluyor.

Suç, Dram, Kara-Film

Dead Reckoning
Ölü Hesaplaşma (1947) 7.2
Y: John Cromwell
O: Humphrey Bogart, Lizabeth Scott, Morris Carnovsky, Charles Cane
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Big Steal (1949)

The Big Steal (1949)

Joan (Jane Greer) ve Duke (Robert Mitchum) dolandırıcı Fiske (Patric Knowles)’yi takip ederken Vera Cruz’da karşılaşır. Kısa bir süre içinde olaya müfettiş General (Ramon Novarro) da dahil olur. Fiske, peşinde Joan ve Duke ile Meksika’da kaçmaya devam eder. Arkalarında gerçek Yüzbaşı Blake (William Bendix) de vardır. Kurnaz Müfettiş General onları Tihuacan’da beklemektedir

Suç, Kara-Film, Romantik

The Big Steal (1949) 7.1
Y: Don Siegel
O: Robert Mitchum, Jane Greer, William Bendix, Patric Knowles
T: Suç, Kara-Film, Romantik
Ride the Pink Horse (1947)

Ride the Pink Horse (1947)

Lucky Gagin, arkadaşının intikamını almak ve biraz da para kazanmak için San Pablo adında küçük bir sınır kasabasına gelir. İşi pek de kolay değildir. İntikam almak istediği Frank Hugo adındaki adam tehlikeli biridir ve kolay kolay Gagin'e pabuç bırakacak birisine de benzemiyordur. Arkadaşı Shorty'nin patronu olan Frank Hugo, onu adamlarına öldürtmüştür ve hiçbir ceza almadan Fiesta festivaline eğlenmeye gelmiştir. Frank Hugo'nun peşine takılmış hükümet için çalışan Retz, sevimli olduğu kadar bir o kadar da yabani olan Pila, sarhoş ama iyi yürekli Pancho, Gagin'e yardım etse de, ne dilinden ne de kültüründen bihaber olduğu bu yerde Gagin'in istediğine ulaşması zordur.

Dram, Kara-Film, Gizem

Ride the Pink Horse (1947) 7.3
Y: Robert Montgomery
O: Robert Montgomery, Thomas Gomez, Rita Conde, Iris Flores
T: Dram, Kara-Film, Gizem
Where Danger LivesTehlikenin Yaşadığı Yer (1950)

Where Danger Lives - Tehlikenin Yaşadığı Yer (1950)

Bir gece hastanede genç doktor Jeff Cameron intihara teşebbüs etmiş olan Margo ile tanışır. Birbirlerine ilgi duyarlar ama Margo'nun evli olduğu ortaya çıkar. Bir uzlaşmazlık sırasında Margo'nun kocası öldürülür . Jeff ve Margo kanundan kaçarak Meksika'ya gitmeye çalışırlar.

Kara-Film, Gerilim

Where Danger Lives
Tehlikenin Yaşadığı Yer (1950) 6.7
Y: John Farrow
O: Robert Mitchum, Faith Domergue, Claude Rains, Maureen O'Sullivan
T: Kara-Film, Gerilim
Moonrise (1948)

Moonrise (1948)

Danny Hawkins babasının asılarak öldürülmesinden dolayı psikolojik bir baskı içindedir. Sevdiği kız için tutuştuğu bir kavgada bir adamı kazara öldürür. Suçunu sevgilisinden ve polisten saklar. Ama suçlu olduğu gerçeği onu içten içe yemektedir. Herşeyden ve herkesten kaçmaya başlar. Danny Hawkins has been tortured his entire life because he is the son of a killer who was hanged. In a state of insanity Danny kills Jerry Sykes. When the body is discovered Danny flees from his true love Gilly Johnson and the law but is able to reach salvation by coming to grips with his identity and by turning himself in to the police. -

Suç, Dram, Kara-Film

Moonrise (1948) 7.2
Y: Frank Borzage
O: Dane Clark, Gail Russell, Ethel Barrymore, Allyn Joslyn
T: Suç, Dram, Kara-Film

  
ilk < 1 2 3 > son