Gizem Filmleri İzle

The Bourne IdentityGeçmişi Olmayan Adam (2002)

The Bourne Identity - Geçmişi Olmayan Adam (2002)

Açık denizin ortası... Tek başına denizin ortasında hayatta kalmaya çabalayan bir adam bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılır. Adam yavaş yavaş kendine gelmeye başladığında geçmişine dair hiçbir şey hatırlamadığı anlaşılır. Artık kim olduğunu anlamak için kendisi hakkında bir araştırma yapmaya koyulacaktır. Kendisi hakkında yeni bilgiler edindikçe, kimselerde olmayan çok özel yetenekleri de ortaya çıkmaya başlayacaktır. Geçmişi olmayan adamın peşinde, onun hayatına son vermek isteyen azılı suçlular vardır.

Aksiyon, Gizem, Gerilim

The Bourne Identity
Geçmişi Olmayan Adam (2002) 7.9
Y: Doug Liman
O: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper, Clive Owen
T: Aksiyon, Gizem, Gerilim
The House at the End of TimeAraftaki Ev (2013)

The House at the End of Time - Araftaki Ev (2013)

İki çocuk annesi olan Dulce, 5 yıl önce çocuklarıyla taşındığı evde sıra dışı bir durumun gerçekleştiğini keşfeder. Birdenbire esrarengiz olayların yaşanmaya başladığı eve dair ürkütücü bir kehanet vardır ve bu kehanet neredeyse gerçekleşmek üzeredir. 30 yıl sonra artık yaşlı bir kadın olan Dulce kendisini yıllarca kovalayan bu lanetin peşine düşmeye karar verir. Dulce eski evine geri dönerek yaşanan gizemli olayların arkasındaki gerçekleri araştırmaya başlar... Venezuella sinemasının ilk doğaüstü gerilim filmi olan yapımın senaryosu ve yönetmenliği Alejandro Hidalgo'ya ait. Filmde Dulce'yi Ruddy Rodríguez canlandırırken oyuncu kadrosunda Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla ve Simona Chirinos gibi isimler bulunuyor.

Dram, Korku, Gizem

The House at the End of Time
Araftaki Ev (2013) 6.9
Y: Alejandro Hidalgo
O: Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla, Simona Chirinos, Gonzalo Cubero
T: Dram, Korku, Gizem
La ceremonieSeremoni (1995)

La ceremonie - Seremoni (1995)

Burjuva bir aile olan Lelievre'lerin malikhanesinde hizmetçi olarak göreve başlayan Sophie, sessiz ve utangaç bir kadındır. Malikhane'nin yakınındaki ilçe merkezinde postane memuresi olarak çalışan ve tuhaf, enerjik, kompleksli kişiliğiyle toplum tarafından marjinal biri olarak tanınan Jeanne, kasabaya yeni gelen hizmetçi Sophie ile yakın arkadaş olmakta fazla gecikmez. Aileye çok iyi hizmet vermek suretiyle herkesin memnuniyetini kazanan Sophie okuma yazma bilmediğinin ortaya çıkmasıyla Lelievre ailesine karşı içinde öfkenin de bulunduğu karmaşık duygular beslemeye başlar. Aileye karşı içten içe cephe alan Sophie'nin, bu durumu daha da öteye götürmesine neden olan kişi ise Jeanne'dan başkası olmayacaktır. Bu iki kadının dostlukları Lelievre'ler için pek de iç açıcı olmayan gelişmelere sebep olmaya başlar. 1995 yılında Issabelle Huppert'e En İyi Kadın Oyuncu dalında ?César Ödülü? getiren film, Yeni Dalga'nın usta yönetmeni Claude Chabrol'un vazgeçemediği temalardan olan burjuvazinin sularında yüzüyor. Filme kaynaklık eden Ruth Rendell'ın (A Judgement in Stone) Taştan Hüküm isimli kitabı ülkemizde Armağan İlkin'in çevirisiyle Remzi Kitabevi tarafından yayınlanmıştı.

Suç, Dram, Gizem

La ceremonie
Seremoni (1995) 7.6
Y: Claude Chabrol
O: Isabelle Huppert, Sandrine Bonnaire, Jean-Pierre Cassel, Jacqueline Bisset
T: Suç, Dram, Gizem
Ride the Pink Horse (1947)

Ride the Pink Horse (1947)

Lucky Gagin, arkadaşının intikamını almak ve biraz da para kazanmak için San Pablo adında küçük bir sınır kasabasına gelir. İşi pek de kolay değildir. İntikam almak istediği Frank Hugo adındaki adam tehlikeli biridir ve kolay kolay Gagin'e pabuç bırakacak birisine de benzemiyordur. Arkadaşı Shorty'nin patronu olan Frank Hugo, onu adamlarına öldürtmüştür ve hiçbir ceza almadan Fiesta festivaline eğlenmeye gelmiştir. Frank Hugo'nun peşine takılmış hükümet için çalışan Retz, sevimli olduğu kadar bir o kadar da yabani olan Pila, sarhoş ama iyi yürekli Pancho, Gagin'e yardım etse de, ne dilinden ne de kültüründen bihaber olduğu bu yerde Gagin'in istediğine ulaşması zordur.

Dram, Kara-Film, Gizem

Ride the Pink Horse (1947) 7.3
Y: Robert Montgomery
O: Robert Montgomery, Thomas Gomez, Rita Conde, Iris Flores
T: Dram, Kara-Film, Gizem
The Cabin in the WoodsDehşet Kapanı (2012)

The Cabin in the Woods - Dehşet Kapanı (2012)

Beş arkadaş uzak bir yere kulübede kalmaya giderler. Orada kötü şeyler olur. Hikayeyi bildiğinizi düşünüyorsanız yeniden düşünün... Joss Whedon ve Drew Goddard den gelen korku filmi Koruluktaki Kulübe, aklınızı yerinden oynatacak bir korku filmi...

Korku, Gizem, Gerilim

The Cabin in the Woods
Dehşet Kapanı (2012) 7.1
Y: Drew Goddard
O: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz
T: Korku, Gizem, Gerilim
Courage Under FireAteş Altında Cesaret (1996)

Courage Under Fire - Ateş Altında Cesaret (1996)

Verdiği bir emirle askerlerinin ölümüne neden olan ve bu yüzden de vicdan azabı çeken Amerikalı bir yarbayın hikayesi. Körfez savaşında yaşananlara odaklanan yapım oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Aksiyon, Dram, Gizem

Courage Under Fire
Ateş Altında Cesaret (1996) 6.6
Y: Edward Zwick
O: Denzel Washington, Meg Ryan, Lou Diamond Phillips, Michael Moriarty
T: Aksiyon, Dram, Gizem
The Unknown WomanEsrarengiz Kadın (2006)

The Unknown Woman - Esrarengiz Kadın (2006)

Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. Ukrayna'dan uzun yıllar önce İtalya'ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim? Irena, cazibesini korumasına rağmen gizemli belli belirsiz bir figür olarak karşımıza çıkar. Derinlerde, bütün bu trajik olaylara karşın, karakeri sapasağlam durmaktadır. İtaatkar görünüşü altında, doğal gururu ve asi kişiliği hala varlığını sürdürmektedir. Eskilerden gelen korkunç bir figür Irena'yı yeni şehrinde takip etmektedir. Bu kişi Muffa’dır, eskiden kendisini kaçırmış ve korkunç zulümlere maruz bırakmış bir adamdır. Muffa'nın ortaya çıkması ile Irena yeni korkular ve trajediler ile yüzleşir.

Dram, Gizem, Gerilim

The Unknown Woman
Esrarengiz Kadın (2006) 7.5
Y: Giuseppe Tornatore
O: Kseniya Rappoport, Michele Placido, Claudia Gerini, Piera Degli Esposti
T: Dram, Gizem, Gerilim
The Maze RunnerLabirent: Ölümcül Kaçış (2014)

The Maze Runner - Labirent: Ölümcül Kaçış (2014)

Thomas adlı bir genç, beraberinde 60 çocukla birlikte bir labirente hapsolur. Uyandığında kendisini labirentte bulan Thomas ismi haricinde hiçbirşey hatırlamamaktadır. Hayatta kalma çabası vermesinin yanısıra labirentten de çıkmanın bir yolunu bulmak zorundadır. Thomas, hem hayatta kalmanın hem de kendini saran çemberin dışına çıkıp oradan kurtulmanın yolunu bulmaya çalışacaktır...

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

The Maze Runner
Labirent: Ölümcül Kaçış (2014) 6.9
Y: Wes Ball
O: Dylan O'Brien, Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
AtonementKefaret (2007)

Atonement - Kefaret (2007)

1935 yazının en sıcak günlerinden birinde, On üç yaşındaki Briony Tallis, yanlış zamanda yanlış yerde bulunarak görmemesi gereken bir şeyi aklına kazır: Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde cilveleşmelerine tanık olmuştur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır. Bir daha hiç düzelmeyecek kadar trajik bir şekilde kaderleri birbirlerine bağlanan bu üç insan da, hak etmedikleri bir kefaretin farklı şekillerde kurbanı olacaklardır. Dört dalda Oscar adayı olan Aşk ve Gurur’un yönetmeni Joe Wright, bir başka kitap uyarlaması olan Kefaret ile yeniden romantizmin ve dramın etrafında dolaşıyor. Başrolde ise yine Aşk ve Gurur’da birlikte çalıştığı gizemli yıldız Keira Knightley var. Çatışkılı ve zorlu kadın karakterleri hakkıyla beyazperde'de canlandıran Knightley, yine büyüleyici bir performans sergiliyor.

Dram, Gizem, Romantik

Atonement
Kefaret (2007) 7.8
Y: Joe Wright
O: Saoirse Ronan, Ailidh Mackay, Brenda Blethyn, Julia West
T: Dram, Gizem, Romantik
Perfect StrangerKusursuz Yabancı (2007)

Perfect Stranger - Kusursuz Yabancı (2007)

Araştırmacı gazeteci Rowena Price, arkadaşının öldürülmesinin Harrison Hill'le bağlantılı olabileceğini öğrenince, iş arkadaşı Miles Haley'nin yardımıyla, kimlik değiştirir. Bir yandan Hill'in şirketinde geçici sekreter Katherine olarak çalışırken, bir yandan da Hill'in internet üzerinden flört ettiği Veronica olur. Rowena, böylece avının etrafını dört bir yandan sarar ama kimlik değiştiren sadece O değildir.

Suç, Gizem, Gerilim

Perfect Stranger
Kusursuz Yabancı (2007) 5.7
Y: James Foley
O: Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi, Richard Portnow
T: Suç, Gizem, Gerilim
UnfriendedSanalüstü (2014)

Unfriended - Sanalüstü (2014)

Sosyal medyaya yüklenen uygunsuz videosu yüzünden intihar eden genç kız ve ardından sınıf arkadaşlarının başlarına gelen korku dolu anların anlatıldığı bir film. Skype üzerinden konuşan 6 arkadaşın davetsiz bir misafir ile karşılaşmaları ile yöneltilen 'videoyu kim yükledi' sorusuna cevap alınamaması ile cinayetler zincirinin ilk halkasının başlaması ile birlikte ardından gelecek korkunç olaylara zemin hazırlanıyor.. Filmin yönetmeni Levan Gabriadze Başlıca rollerinde ise Shelley Hennig , Renee Olstead , William Peltz , Jacob Wysocki , Heather Sossaman bulunuyor.

Korku, Gizem, Gerilim

Unfriended
Sanalüstü (2014) 5.8
Y: Levan Gabriadze
O: Heather Sossaman, Matthew Bohrer, Courtney Halverson, Shelley Hennig
T: Korku, Gizem, Gerilim
Non-Stop (2014)

Non-Stop (2014)

Yönetmen Jaume Collet-Serra ve aksiyon sinemasının yıldızlarından Liam Neeson'ın tekrar buluştuğu Non-Stop, havada geçen aksiyon dolu bir macera. Kimin suçlu kimin masum olduğunun film içinde belirsizliğe karıştığı Hitchcockian bir aksiyon olarak nitelenen filmde Neeson, Hava Kuvvetleri'nden emekli bir askeri canlandırıyor ve uçakta uçan 200 yolcunun hayatı şimdi onun ellerinde, her 20 dakikada bir uçaktaki birisini öldürmekle tehdit eden esrarengiz bir suçluyu yakalamaya çalışan hava polisi Bill Marks’ı canlandırıyor. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı herkesin potansiyel suçlu kabul edildiği bu durum Bill Marks'ı baş etmesi güç bir macera ve gerilimin içine sürüklüyor.Yerden 12.000 metre yükseklikte geçen bu zamanla yarış filminde Bill, eğer hesabına 150 milyon dolar yatırılmazsa yolcuları öldürmek için fazla beklemeyeceğini söyleyen şüpheliyi bulmaya çalışır. Ancak yapacaklarını bir tek kendsine mesaj olarak göndermesi Bill'in durumunu daha da zorlaştırmıştır. Çünkü panik olan yolcular uçakta yaşanan terörün sorumlusu olarak Bill'den şüphelenmeye başlamıştır.

Aksiyon, Gizem, Gerilim

Non-Stop (2014) 7
Y: Jaume Collet-Serra
O: Liam Neeson, Julianne Moore, Scoot McNairy, Michelle Dockery
T: Aksiyon, Gizem, Gerilim
Get LowBüyük Sır (2009)

Get Low - Büyük Sır (2009)

Ormanda tek başına, herkesten uzakta yaşayan Felix Bush'tan bütün kasaba halkı yıllardan beri uzak durmuş, ondan korkmuştur. Felix'in gözü dönmüş bir katil, şeytanla anlaşma yapmış bir cani olduğunu, adamı yumruğuyla öldürebilecek kadar güçlü biri olduğuna dair hikayeler anlatılmaktadır.Günlerden bir gün Felix, elinde tüfeği ve bir tomar parayla kasabaya iner ve henüz hayattayken kendi cenaze törenini düzenlemek istediğini söyler. Cenaze levazımatçısı Frank ve çırağı Buddy, kısa sürede Felix'in asıl amacını öğrenirler.Felix insanlarla yüzleşmek, yaşamdan elini eteğine çekmesine neden olan, yıllardır içine gömdüğü sırrını kasabayla paylaşabilecek midir?

Dram, Gizem

Get Low
Büyük Sır (2009) 7.1
Y: Aaron Schneider
O: Robert Duvall, Sissy Spacek, Bill Murray, Lucas Black
T: Dram, Gizem
ContactMesaj (1997)

Contact - Mesaj (1997)

Çocukluğundan gelen merak ve heyecanla dünya dışı yaşamlara ve varlıklara inanan Dr. Eleanor Arroway, bu tutkusunu çocuk yaşta kaybettiği babasının da yardımlarıyla bir mesleğe dönüştürür. Dr. Arroway SETI isimli programda çalışan, dünya dışı varlıkları araştıran bir ekibin önemli gökbilimcilerinden biridir. Çocukluğundan bu yana umudunu asla kaybetmeyen ve her seferinde daha tutkulu bir şekilde radyo sinyallerini dinleyen kadın ihtiyacı olan fon desteğini de elde ettiğinde, rekabetçi çalışma ortamına ve uğradığı haksızlaklara rağmen, hayalini kurduğu ve gerçekliğine sıkı sıkıya tutunduğu dünya dışı varlıklardan ilk mesajını alacaktır. Pulitzer ödüllü Carl Sagan’ın romanından Oscar ödüllü Forrest Gump filmiyle tanıdığımız Robert Zemeckis tarafından beyaz perdeye uyarlanan başarılı film, evrenin kendisi ve insanoğlunun evrene dair oluşturduğu algı arasındaki çelişki üzerine önemli çıkarımlar yapıyor.

Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Contact
Mesaj (1997) 7.4
Y: Robert Zemeckis
O: Jena Malone, David Morse, Jodie Foster, Geoffrey Blake
T: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
The Tillman StoryTillmanın Hikayesi (2010)

The Tillman Story - Tillmanın Hikayesi (2010)

Pat Tillman hiçbir zaman bir kahraman olduğunu düşünmemiştir. Milyon dolarlık bir futbol anlaşmasından vazgeçme ve orduya katılma kararının sebebi doğru olanı yapma isteğinden başka bir şey değildir. Ordunun Pat’in görev sırasında ölmesini bir propagandaya dönüştürme sebebi asla anlaşılamamıştır. Bu tuhaf durum Amir Bar-Lev’in belgeselinde inceleniyor.

Belgesel, Biografi, Gizem

The Tillman Story
Tillmanın Hikayesi (2010) 7.8
Y: Amir Bar-Lev
O: Josh Brolin, Pat Tillman, Mary Tillman, Russell Baer
T: Belgesel, Biografi, Gizem
L.A. ConfidentialLos Angeles Sırları (1997)

L.A. Confidential - Los Angeles Sırları (1997)

Los Angeles Sırları, 1998 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kim Basinger) ve En İyi Uyarlama Senaryo (Brian Helgeland ve Curtis Hanson) dallarında Oscar kazandı. Yönetmen Curtis Hanson ve olağanüstü oyuncu kadrosu, James Ellroy'un 1950'li yıllarda Los Angeles Polis Departmanı'ndaki yozlaşmayı anlatan romanını başarıyla beyaz perdeye taşıyor. Üç polis (Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce), bir telekız (Kim Basinger), esrarengiz bir milyoner (David Strathairn), bir bulvar gazetesi muhabiri (Danny DeVito) ve başmüfettiş (James Cromwell) rollerindeki ünlü oyuncular, olağanüstü bir performans gösteriyorlar.

Suç, Dram, Gizem

L.A. Confidential
Los Angeles Sırları (1997) 8.3
Y: Curtis Hanson
O: Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce, James Cromwell
T: Suç, Dram, Gizem
The Manchurian CandidateMançuryalı Aday (2004)

The Manchurian Candidate - Mançuryalı Aday (2004)

Körfez Savaşı sırasında ordusu pusuya düşürülen Astsubay Raymond Shaw, askerlerini ve yüzbaşısı Kaptan Bennett Marco’yu kurtarır. Bir süre sonra Marco, verdiği eğitimlerde, söyleşilerde Raymond’un kahramanlık hikayelerini anlatmaya başlar. Ancak bir taraftan öldürülen Amerikan askerlerinin, Irak askerleri tarafından ele geçirilmiş olmalarına dair soru işaretleri vardır. Belki de Raymond madalyasını hak etmiyordur. Raymond, başkan yardımcılığına adaylığını koyar. Marco, hikayeyi araştırmaya başladığında baka şeyler açığa çıkar. Gerçekten de Raymond bir kahraman mıdır yoksa toplum, onun bir kahraman olduğuna inandırılarak Beyaz Sarayı ele geçirmek uğrunda bir tür beyin yıkamasından mı geçirilmektedir? Manchurian Global şirketindeki bazı çok güçlü kişiler, bu gerçeğin keşfedilmesine dair umutsuz bir görüntü sergilemektedirler. Film 1962 yılında canlandırılan hikayenin yeni versiyonudur.

Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

The Manchurian Candidate
Mançuryalı Aday (2004) 6.6
Y: Jonathan Demme
O: Jeffrey Wright, Pablo Schreiber, Anthony Mackie, Dorian Missick
T: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
Chinatown (1974)

Chinatown (1974)

Ida Sessions isimli bir kadın, özel dedektif Jake Gittes'e başvurup, Los Angeles su teşkilatında çalışan mühendis kocası Hollis Mulwray'in kendisini aldattığından şüphelendiğini söyler. Kadının dedektiften isteği, kocasını takip etmesidir. Gittes, Mulwray'in yanında bir kadınla yakalar, fotoğraflarını çeker ve dava kapanır. Ancak bir süre sonra Mulwray'in öldürülmesi işleri gizemli hale sokar. Davanın üzerine gitmeye karar veren Gittes, zamanla kendisini kiralayan kadın başta olmak üzere birçok gizemle karşılaşır. Ünlü yönetmen Roman Polanski'nin en önemli yapıtlarından olan Oscar'lı filmin başrollerinde Jack Nicholson, Faye Dunaway ve John Huston gibi yıldız oyuncular var.

Suç, Dram, Gizem

Chinatown (1974) 8.3
Y: Roman Polanski
O: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston, Perry Lopez
T: Suç, Dram, Gizem
Stir of EchoesGaipten Sesler (1999)

Stir of Echoes - Gaipten Sesler (1999)

Öldürülmüş bir kadının ruhu mütevazı bir Chicago evinde dolaşmakta ve umutsuzca onu duyabilecek biriyle, herhangi biriyle temas kurmayı beklemektedir. Beklentisi karşısına 3 kişilik sıradan bir aile olarak çıkar. Ruhla ilk konuşan 6 yaşındaki Jake olur, fakat mantıklı ebeveynleri Tom ve Maggie oğullarının hayali arkadaş fikrine gülerler. Bir partideki hipnoz sonrasında tecavüz edilip öldürülen bir kadının korkunç ve vahşi görüntüleri Tom'un beynini istila eder. Günler geçtikçe Tom ruhani sesler ile geçmişten gelen görüntilerin işgaline uğrar. Kimdir bu kadın?.. Tom, bu kadına gerçekte ne olduğunu araştırmaya karar verir. Gömülmüş kemikler değil, aynı zamanda ölümcül bir teori de açığa çıkmak üzeredir...

Korku, Gizem

Stir of Echoes
Gaipten Sesler (1999) 7
Y: David Koepp
O: Zachary David Cope, Kevin Bacon, Kathryn Erbe, Illeana Douglas
T: Korku, Gizem
IdentityKimlik (2003)

Identity - Kimlik (2003)

Sırlarla dolu on yabancı, korkunç bir fırtınada bir araya getirilir: Tüm bu insanlar sinirli gece müdürünün (John Hawkes) yönettiği boş otele sığınmışlardır. Sığınacak bir yer bulmalarının mutluluğu, on yolcunun teker teker ölmeye başlamasıyla yerini korkuya bırakır. Şimdi hayatta kalmak için, onları bir araya getiren şeyin sırrını çözmek zorundadırlar.

Gizem, Gerilim

Identity
Kimlik (2003) 7.3
Y: James Mangold
O: John Cusack, Ray Liotta, Amanda Peet, John Hawkes
T: Gizem, Gerilim
EnemyDüşman (2013)

Enemy - Düşman (2013)

Adam Bell (Jake Gyllenhaal), güzel kız arkadaşı Mary (Mélanie Laurent) ile bile seks yapma isteği duymayan asık suratlı, dağınık bir tarih profesörüdür. Bi iş arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izleyen Adam, kendisini Anthony Clair isimli aktörde görür ve adamı takip etmeye karar verir — zevkine varacağı bir macera olacaktır bu. Benzer adamlar karşılaşır ve hayatları garip ve geri döndürülemez bir biçimde birbirine geçer. arimaya

Gizem, Gerilim

Enemy
Düşman (2013) 6.8
Y: Denis Villeneuve
O: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon, Isabella Rossellini
T: Gizem, Gerilim
Star Trek: The Motion PictureUzay Yolu: Uzay Macerası (1979)

Star Trek: The Motion Picture - Uzay Yolu: Uzay Macerası (1979)

Amiral olan James Kirk, eski gemisi Atılgan'la yeni bir göreve çağrılır. Uzayda işgal için hazırlanan ve kötülük planları yapan bir istila gemisini etkisiz hale getireceklerdir. Atılgan'la yaptıkları yolculukta kendi mürettabatını yanına alan Kirk, tuhaf uzay yaratıkları ile mücadele etmek zorundadır. Ancak sorunlar istilacı uzaylılarla kalmaz. Geminin içinde de bir iktidar savaşı sürmektedir. Atılgan'ın yeni kaptanı Williard Decker, Kirk'ün dönmesinden memnun değildir. Geminin içindeki huzursuzluk, uzaylılar karşısında yenilgi almalarına neden olur.

Macera, Gizem, Bilim-Kurgu

Star Trek: The Motion Picture
Uzay Yolu: Uzay Macerası (1979) 6.4
Y: Robert Wise
O: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
T: Macera, Gizem, Bilim-Kurgu
Deliver Us from EvilBizi Kötüden Koru (2014)

Deliver Us from Evil - Bizi Kötüden Koru (2014)

Şeytan kovma için altı aşama gerekir; varlık, hile, ayrılma noktası, ses, çarpışma ve kovma. New York polisi Ralph Sarchie, kendi sorunlarıyla uğraş verirken, bir takım açıklanamaz ve rahatsız edici cinayetleri çözmek üzere atanır. Ancak beraber çalışacağı kişi olağan bir yardımcı değil, şeytan çıkarma konusunda uzman olan bir rahiptir. Polis ve rahip, beraberce kötülüğün kök salması olarak nitelenen duruma ilişkin kanıtları katman katman ortaya çıkartırlarken; Sarchie, şehri ve hatta kendisinin en çok sevdiği kişiler olan ailesini bile tehdit eden şeytani güçlerle savaşı sırasında tüm inanç sistemini sorgulamak zorunda kalacaktır.

Suç, Korku, Gizem

Deliver Us from Evil
Bizi Kötüden Koru (2014) 6.3
Y: Scott Derrickson
O: Eric Bana, Édgar Ramírez, Olivia Munn, Chris Coy
T: Suç, Korku, Gizem
Oldboy (2013)

Oldboy (2013)

2003 tarihli orijinal filmin Amerika'da yeniden çekilen bu uyarlamasında, yıllarca hapis tutulan bir adamın, serbest bırakıldığında ortaya çıkan korkunç bir sırrı öğrenmesiyle değişen hayatını izleyeceğiz.

Aksiyon, Dram, Gizem

Oldboy (2013) 5.7
Y: Spike Lee
O: Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson
T: Aksiyon, Dram, Gizem
I, RobotBen, Robot (2004)

I, Robot - Ben, Robot (2004)

Yıl M.S 2035. Robotlar, insanlarla müthiş bir uyum içerisinde yaşayacak şekilde programlanmıştır ve her geçen gün yaşamın bir parçası olmaya başlamışlardır. Amerikan Robot Şirketi'nde çalışan dahi bir bilim adamı ölü bulununca, dedektif Del Spooner (Will Smith) olayı araştırması için göreve çağrılır. Robot psikoloğu Dr. Susan CalvIn'inde (Brigdet Moynahan) yardımıyla, dedektif Spooner, bu davada bir robotun birincil şüpheli olabileceğini keşfeder. Robot istihbaratı soruşturmayı durdurmaya çalışır ve Spooner gerçeğe doğru attığı her adımda kendini, yaşamını da tehlikeye atabilecek bir yarış içerisinde bulur.Zaman ilerledikçe, makineleştirilmiş dünyanın merkezinden, insanoğlunun varoluşuna meydan okuyan daha güçlü bir tehdit ortaya çıkar.

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

I, Robot
Ben, Robot (2004) 7.1
Y: Alex Proyas
O: Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk, James Cromwell
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
Original SinGünahkar (2001)

Original Sin - Günahkar (2001)

Julia isimli esrarengiz ve güzeller güzeli bir kadın Luis Antonio Vargas isimli genç bir adamın aklını başından alarak onu birtakım sahtekarlık olaylarına bulaştırır. Luis, artık asla geri dönemeyeceği bir suçlar bataklığına girmiştir. Asıl şoku ise, uğrunda her şeyini verebileceği Julia'nın aslında kendisine aşık olmadığını öğrenince yaşayacaktır. Artık Luis'in tek amacı bu fettan ve yararcı kadından ağır bir intikam almak olacaktır.Antonio Banderas ve Angelina Jolie'nin başrolleri paylaşıyor.

Dram, Gizem, Romantik

Original Sin
Günahkar (2001) 6
Y: Michael Cristofer
O: Antonio Banderas, Angelina Jolie, Thomas Jane, Jack Thompson
T: Dram, Gizem, Romantik
Gone GirlKayıp Kız (2014)

Gone Girl - Kayıp Kız (2014)

Amerika'nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick'in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy'yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılır. Amy'nin hayatta olup olmadığı büyük bir muammadır...Yapımcılarından birinin güzel oyuncu Reese Witherspoon olduğu filmin yönetmen koltuğunda David Fincher oturuyor. Başrollerde ise Ben Affleck ve Rosamund Pike bulunuyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Gone Girl
Kayıp Kız (2014) 8.5
Y: David Fincher
O: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry
T: Dram, Gizem, Gerilim
National Treasure: Book of SecretsBüyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007)

National Treasure: Book of Secrets - Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007)

Ben Gates’in John Wilkes hakkında yeni bir bilgi sunumu esnasında Booths’un günlüğünden on sekiz sayfa eksiktir. Çok geçmeden Mitch Wilkinson adında biri kalkar ve söz konusu günlükten eksik olan bir sayfayı okumaya başlar. O sayfada Ben’in büyük babası Thomas Gates’ten söz edilmektedir ve kendisi Abraham Lincoln olayında suikastçiler destekçilerindendir. Film, Abraham Lincoln olayının ardındakileri çözmek istemektedir. Film 2004’te dikkatleri üzerine çeken National Treasures filminin devamıdır.

Aksiyon, Macera, Gizem

National Treasure: Book of Secrets
Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007) 6.5
Y: Jon Turteltaub
O: Nicolas Cage, Justin Bartha, Diane Kruger, Jon Voight
T: Aksiyon, Macera, Gizem
The River MurdersNehir Cinayetleri (2011)

The River Murders - Nehir Cinayetleri (2011)

Jack Verdon cinayet masasında çalışmakta olan çok başarılı bir polisdir. Günün birinde dozunu aşan bir seri cinayet olayının peşine düşer. Ancak tek başına değildir. Olayın peşine takılan FBI’da araştırma yapmaktadır. İlginç olan ise ölen mağdurların tümü Jack Verdon ile akrabadır ve Jack’in başı FBI ile büyük bir derde girer.

Suç, Gizem, Gerilim

The River Murders
Nehir Cinayetleri (2011) 5.2
Y: Rich Cowan
O: Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames, Gisele Fraga
T: Suç, Gizem, Gerilim
Nine Miles DownCehenneme Açılan Kapı (2009)

Nine Miles Down - Cehenneme Açılan Kapı (2009)

Bir sondaj istasyonunda bir çok bilim adamı kaybolmuştur. Güvenlik uzmanı meydana gelen garip olayları araştırmak üzere bilimsel deneylerin yapıldıgı adaya gönderilir. İlginç ve beklenmedik olaylarla karşılaşan güvenlik uzmanı kendini bir bilinmezliğin ortasında bulacaktır...

Korku, Gizem, Gerilim

Nine Miles Down
Cehenneme Açılan Kapı (2009) 5.5
Y: Anthony Waller
O: Adrian Paul, Amanda Douge, Anthony Waller, Caroline Couret-Delegue
T: Korku, Gizem, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son