Gizem Filmleri İzle

Every Secret ThingSır Peşinde (2014)

Every Secret Thing - Sır Peşinde (2014)

Kayıp çocuklarla ile ilgili büyük gizemi çözmeye çalışan bir dedektifin hikayesini izliyoruz. Bu gizemli davada baş şüpheliler ise bundan 7 yıl önce bir çocuğun ölümünden sorumlu tutulan ve akıl hastanesine koyulan iki kadındır.

Gizem

Every Secret Thing
Sır Peşinde (2014) 6.1
Y: Amy Berg
O: Diane Lane, Elizabeth Banks, Dakota Fanning, Danielle Macdonald
T: Gizem
Tall in the Saddle (1944)

Tall in the Saddle (1944)

Bir yabancı batıda bir kasabaya gider ve kendisi için gönderilen çiftlik sahibinin öldürüldüğünü öğrenir. Kasaba halkı da birbirinin boğazına sarılmış gibi görünmektedir. Yeni gelen adam hepsinden farklıdır. Bu cinayetin ardındaki gizemi çözmeye karar verir.

Gizem, Kovboy, Romantik

Tall in the Saddle (1944) 7.1
Y: Edwin L. Marin
O: John Wayne, Ella Raines, Ward Bond, George 'Gabby' Hayes
T: Gizem, Kovboy, Romantik
The Seventh VictimYedinci Kurban (1943)

The Seventh Victim - Yedinci Kurban (1943)

Kayıp kız kardeşini arayan bir kadın, New York'un Greenwich Village bölgesinde bir satanist tarikatı ortaya çıkarır ve onların kardeşinin tesadüfi kaybolmasıyla bir ilgilerinin olduğunu düşünür.

Dram, Korku, Gizem

The Seventh Victim
Yedinci Kurban (1943) 7
Y: Mark Robson
O: Tom Conway, Jean Brooks, Isabel Jewell, Kim Hunter
T: Dram, Korku, Gizem
TranssiberianSibirya ekspresi (2008)

Transsiberian - Sibirya ekspresi (2008)

Makinist filmi ile büyük bir hayran kitlesi edinen yönetmen Brad Anderson'un 2008 Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan son filmi Sibirya Expresi / Transsiberian yine sürükleyici bir gerilim...Amerikalı çift, Roy (Woody Harrelson) ve Jessie (Emily Mortimer), son olarak ikamet ettikleri Pekin’den oldukça uzaktaki evlerine dönmeye karar verirler. Trende Carlos (Eduardo Noriega) ve Abby (Kate Mara) adlı başka bir çiftle tanışırlar. Aralarında hızlı bir şekilde evlerinden uzaktaki gezginler arasında kurulan temelleri çok da sağlam olmayan bir bağ kurulur. Roy durakların birisinde trenden ayrılır. Jessie yeni arkadaşlarının göründükleri gibi olmadıklarını anlamaya başlar. Fakat bu unutulmayacak seyahatin gerçek tehlikeleri yeni yeni su yüzüne çıkmaya başlamıştır. Basit bir tren yolculuğu Rus polisler (Ben Kingsley ve Thomas Kretschmann), mafya, işkence, uyuşturucu ve cinayetle korkutucu bir kovalamacaya dönüşecektir.

Suç, Dram, Gizem

Transsiberian
Sibirya ekspresi (2008) 6.7
Y: Brad Anderson
O: Woody Harrelson, Emily Mortimer, Ben Kingsley, Kate Mara
T: Suç, Dram, Gizem
House of 9Evdeki 9 Cinayet (2005)

House of 9 - Evdeki 9 Cinayet (2005)

Dokuz Yabancı, Bir Ev, Yalnız Biri Dışarı Çıkacak. 9 Yabancı... rahip, dansçı, tasarımcı, acemi rapçi, eski profesyonel tenisçi, suçtan dolayı gözaltına alınmış bir kadın, başarısız bir besteci, karısı ve bir dedektif, zengin bir manyak tarafından rastgele zorla bir evde alıkonur. Onlara bu evin içinde 75 kamera tarafından izlendikleri ve aralarından sadece birinin kurtulup susması için 5 milyon dolar alacağı bilgisi verilir. Hırs ve korku dolu psikolojik bir oyun başlar. beyazyelkenli

Dram, Korku, Gizem

House of 9
Evdeki 9 Cinayet (2005) 5.6
Y: Steven R. Monroe
O: Dennis Hopper, Kelly Brook, Hippolyte Girardot, Peter Capaldi
T: Dram, Korku, Gizem
High and LowYüksek ve Alçak (1963)

High and Low - Yüksek ve Alçak (1963)

Varlıklı bir yönetici olan Kingo Gondo, National Shoes isimli bir ayakkabı firmasıyla ilgili son derece önemli bir işi bağlama sürecindedir. Eğer bu projede başarılı olursa şu anki halinden çok daha zengin olacak, bir hayli prestij kazanacaktır. Bu hayale kavuşmak için kusursuz bir plan hazırlayan Gondo planını gerçekleştirmek üzereyken telefon çalar. Telefondaki ses Gondo'ya oğlunun kaçırıldığını, serbest bırakılabilmesi için ise gerekli fidyeyi ödemesi gerektiğini söyler. Proje için ayırdığı parayı gözden çıkaran adam, bu esnada oğlunun eve gelişiyle oldukça şaşırır. Ortada bir yanlış anlaşılma olduğu sonradan anlaşılır; kaçırılan çocuk Gondo'nun şoförünün oğludur. Şimdi Gondo ahlak ve hırsları arasındaki ince çizgidedir. Şoförünün oğlunu kurtaracak mıdır? Tengoku to jigoku izle

Suç, Dram, Gizem

High and Low
Yüksek ve Alçak (1963) 8.4
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Tatsuya Nakadai, Kyôko Kagawa, Tatsuya Mihashi
T: Suç, Dram, Gizem
Blue VelvetMavi Kadife (1986)

Blue Velvet - Mavi Kadife (1986)

Evinden bir süredir uzak olan Jeffrey Beaumont babasının geçirdiği kalp krizi üzerine geri döndüğünde evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulur. Polisin vakayla yakından ilgilenmemesi üzerine olayı kendisi araştırmaya koyulan Jeffrey kendisini karmaşık bir dizi olayın içinde bulur. Uyuşturucu bağımlısı psikopat Frank Booth (Dennis Hopper) şarkıcı Dorothy’nin (Isabella Rossellini) küçük oğlunu Dorothy’e işkence etmek için kaçırmıştır...David Lynch isimli dehşetengiz yönetmenin en önemli filmlerinden biri. Yönetmeni henüz tanımayanlar için de bir Lynch’e başlangıç filmi olarak kabul edilebilir.

Suç, Dram, Gizem

Blue Velvet
Mavi Kadife (1986) 7.8
Y: David Lynch
O: Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan, Dennis Hopper, Laura Dern
T: Suç, Dram, Gizem
The NinesDokuzlar (2007)

The Nines - Dokuzlar (2007)

Tek bir kurguda birleşen üç hikayeyle 3x3, yazar ve karakter, oyuncu ve rolü, yaratan ve yaratılan arasındaki ilişkileri sorguluyor. The Nines oyuncuların farklı rollerde göründüğü 3 kısa filmden oluşan farklı bir film. "Tutsak" bölümünde, belalı televizyon yıldızı Gary (Ryan Reynolds) eski kız arkadaşının eşyalarını yakıp arabasını paramparça ettiği için ev hapsine mahkum olur. Dış dünyayla sadece halkla ilişkiler sorumlusu Melissa McCarthy ve mutsuz komşusu Hope Davis aracılığıyla bağlantı kurabilmektedir. Ancak bazı gizemli olaylar sonrasında bu kadınlardan şüphe duymaya başlar. İkinci bölüm olan "Reality Şov"da, bir televizyon dizisinin yapım sürecini takip eden Perde Arkası programından bir bölüm aktarılır. Dizinin ilk bölümünü çeken Gavin Taylor (Reynolds) post-prodüksiyon sürecinde en yakın arkadaşı ve başrol oyuncusu Melissa (McCarthy) ile kanalın temsilcisi Susan Howard (Davis) arasında kalır. Son bölüm olan "Bilmek"te ise video oyunları tasarımcısı Gabriel (Reynolds) ve karısı McCarthy arabaları bozulunca ormanda mahsur kalırlar. Kızlarının bir sırlarını keşfetmesi, onları geri dönüşü olmayan bir karara zorlar. Komik ama aynı zamanda rahatsız edici olan 3x3, cevabı sorunun kendisi olan bir tür bilmece gibi düşünülebilir: "Parçalar nasıl birleşiyor?"

Dram, Fantastik, Gizem

The Nines
Dokuzlar (2007) 6.4
Y: John August
O: Ryan Reynolds, Melissa McCarthy, Hope Davis, Elle Fanning
T: Dram, Fantastik, Gizem
Martyrsİşkence Odası (2008)

Martyrs - İşkence Odası (2008)

Kısa bir süre önce ortadan kaybolan Lucie bir gün tekrar ortaya çıkıverir. Henüz 10 yaşında olan kızcağızın vücudunda işkence izleri bulunur ancak herhangi bir cinsel saldırıya ilişkin bulgu yoktur. 1970'li yılların Fransa'sında bu durum merak ve korkuyla karşılanmıştır. Kimse küçük kızın neden ve nasıl kaçırıldığını anlayamaz. Çünkü küçük kız konuşmayı unutmuş ve bilinci yarı kapalı bir haldedir. Hastanede Anna adında bir kızla arkadaşlığı biraz iyi gelse de zamanla olay unutulur gibi olur. Ancak aradan geçen 15 koca yıl sonra ilginç bir gelişme yaşanır. Sıradan bir ailenin kapısı çalar. Evin babası kapıyı açar ve elinde av tüfeğiyle bekleyen Lucie'yi karşısında bulur. İşkencecisini bulduğuna ikna olan Lucie tetiği çeker. Hit Fransız korku filmi, sert sahneleri kadar, farklı bir kurguya sahip olan senaryosuyla da ilgi çekiyor. Türün meraklılarından tam not aldı.

Dram, Korku, Gizem

Martyrs
İşkence Odası (2008) 7.1
Y: Pascal Laugier
O: Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Catherine Bégin, Robert Toupin
T: Dram, Korku, Gizem
D.O.A.Ölüme 24 Saat (1988)

D.O.A. - Ölüme 24 Saat (1988)

Bir profesör çevresindeki cinayetlerin sırrını bulmaya çalışır... İngiliz profesörü Dexter Cornell'in çevresindeki insanlar ölmektedir. Adam bir öğrencisinden yardım alarak cinayetlerin sırrını çözmeye çalışır.

Gizem, Gerilim

D.O.A.
Ölüme 24 Saat (1988) 6.1
Y: Annabel Jankel, Rocky Morton
O: Dennis Quaid, Meg Ryan, Charlotte Rampling, Daniel Stern
T: Gizem, Gerilim
Three Colors: BlueÜç Renk: Mavi (1993)

Three Colors: Blue - Üç Renk: Mavi (1993)

Film bir üçlemenin ilk bölümüdür. Bir müzisyen olan kocasını ve çocuğunu kaybeden bir kadının bu gerçekle ne şekilde baş ettiğini inceler. Julie, bir kazada kocasını da kızını da ölüme teslim eder. Julie’nin iki seçeneği kalır geriye. Ya geçmişin gölgeleri ile yaşamak ya da geleceği şekillendirmek üzere şimdide yeni bir hayat kurmak. O yaşama tutunmayı ve yeni hayatı yaratmayı seçer. Ancak özgürlük kolay elde edilen bir kavram değildir. Yolu hiç şüphesiz zorlu ve çetin olacaktır. Çok şeyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Dram, Müzik, Gizem

Three Colors: Blue
Üç Renk: Mavi (1993) 8
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Véry
T: Dram, Müzik, Gizem
2001: A Space Odyssey2001: Bir Uzay Macerası (1968)

2001: A Space Odyssey - 2001: Bir Uzay Macerası (1968)

Issız bir yerde, bir grup primat yemek için kavga etmektedirler. Kavgaları, aniden yanıbaşlarında beliren esrarengiz siyah bir taş sebebiyle bölünür. Aniden beliren bu taş, primatların ilk defa alet kullanmasını sağlayacak bir güce sahiptir. Ve böylece evrimin en önemli adımlarından biri olan akıl kullanımı başlamış, insanların şafağı gelmiştir.2001’de, bir önceki sahneden 4 milyon yıl sonra, bir uzay gemisi aydan gelen esrarengiz sinyallerin ardında aynı siyah taşı keşfeder. Hem de ay yüzeyinde. Sinyaller Jupiter’e gitmektedir.On sekiz ay sonra Discovery’nin güvertesinde, astronotlar David Bowman ve Frank Poole Jupiter’in gölgesine doğru yola çıkmışlardır. Uzay gemisinde HAL 9000 adında, yapay zekaya sahip, dünyanın en gelişmiş bilgisayarı bulunmaktadır. Ve hiç kuşkusuz, bu sonuncunun, kendi planları vardır...Arthur C. Clarke’ın bir kısa hikayesinden yola çıkılarak geliştirilmiş olan bu film çoğu kişi tarafından başyapıt mertebesine oturtulurken kimileri tarafından da hiç sevilmemiştir. 2001’in birçoğu dini olan sayısız altmetni içerdiği açıktır.Kubrick’in kendisi, yaşadığı süre boyunca insanların kafasının karışık olmasını istediğinden soru işaretlerinin hiç birini aydınlatmamıştır. Filmlerde karşılaştığımız bilgisayarlar arasında belki de en ünlüsü olan HAL bu eserde en önemli rolü üstlenen 'canlı'dır.Filmin Ay’daki sahneleri tasvir edern çekimleri bir yıldan uzun sürede ve henüz insanoğlu ayak basmadan önce tamamlanmıştır. Neil Amstrong’un seyahati sonrası Kubrick’in en ince detaya kadar -henüz açıklanmamış- gerçeklere bağlı kaldığı şaşırtıcı bir biçimde göze çarpar.2001 kuşkusuz, insanı hayvanlardan ayıran en büyük adımın 'zeka'nın ortaya çıkması olarak tanımlar ve binlercesinin yanısıra şu soruyu sorar: bir sonraki ayrım noktası ne? Evrimin bir sonraki basamağı hangisi? İlkini başlatan dış bir güç müydü? Eğer öyleyse bu kez bizi ne bekliyor.

Gizem, Bilim-Kurgu

2001: A Space Odyssey
2001: Bir Uzay Macerası (1968) 8.3
Y: Stanley Kubrick
O: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester, Daniel Richter
T: Gizem, Bilim-Kurgu
Mr. Brooks (2007)

Mr. Brooks (2007)

Earl Brooks, başarılı bir ticaret adamıdır. Karısı ve kızı ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak Brooks'un, bir başka yüzü daha vardır. Aslında o Parmak İzi Katili namıyla ün salmış bir seri katildir. Tilki kadar kurnaz ikinci benliği Marshall tarafından masum bir çifti öldürmek için harekete geçtiğinde, şantaj yapan bir fotoğrafçı tarafından görüntülenir. Bu son cinayeti, Parmak İzi Katili'nin kimliğini çözmeye çalışan, bunalım içinde bulunan dedektif Tracy Atwood'un da peşine düşmesini sebep olur...

Suç, Dram, Gizem

Mr. Brooks (2007) 7.4
Y: Bruce A. Evans
O: Kevin Costner, Demi Moore, Dane Cook, William Hurt
T: Suç, Dram, Gizem
The Last of Sheila (1973)

The Last of Sheila (1973)

Sheila araba kazasıyla öldürüldükten bir yıl sonra, multi-milyoner kocası bir grup arkadaşını hazine avı tarzı bir gizemli bir oyunla bir hafta geçirmek için yata davet ediyor. Ancak oyun çok ölümcül ve gerçekdir..

Suç, Dram, Gizem

The Last of Sheila (1973) 7.4
Y: Herbert Ross
O: Richard Benjamin, Dyan Cannon, James Coburn, Joan Hackett
T: Suç, Dram, Gizem
Electra Glide in BlueMavi Işık Saçanlar (1973)

Electra Glide in Blue - Mavi Işık Saçanlar (1973)

Arizona’da görev yapan kısa boylu ama yürekli polis memuru John Wintergreen’in (Robert Blake) tek hayali, cinayet büroya geçiş yapıp bir dedektif olabilmektir. Yalnızlığından, hantal bir fil olarak gördüğü motosikletinden ve Arizona’nın yakıcı güneşinden kurtulup, takım elbisesi, başındaki Stetson şapkası ile dört teker üzerinde purosunu tüttürebilmek umuduyla görev yaparken, fırsat ayağına gelir. Ancak, münzevi bir ihtiyarın öldürülüp öldürülmediği üzerine başlayan soruşturmada yaşayıp gördükleri onu bir hayal kırıklığıyla yüzleştirecek, geri döndüğü Arizona çölünde ise kaderine yürüyecektir.

Suç, Dram, Gizem

Electra Glide in Blue
Mavi Işık Saçanlar (1973) 7.2
Y: James William Guercio
O: Robert Blake, Billy Green Bush, Mitchell Ryan, Jeannine Riley
T: Suç, Dram, Gizem
The Ghost WriterHayalet Yazar (2010)

The Ghost Writer - Hayalet Yazar (2010)

İngiltere'de başbakanlık yapmış olan eski bir politikacı, anılarını yazması için bir yazarla anlaşır. Hayatını riske etmek pahasına, geçmişte sır gibi saklanan gerçekleri anlatmaya kararlıdır.

Suç, Dram, Gizem

The Ghost Writer
Hayalet Yazar (2010) 7.2
Y: Roman Polanski
O: Ewan McGregor, Jon Bernthal, Tim Preece, James Belushi
T: Suç, Dram, Gizem
The IllusionistSihirbaz (2006)

The Illusionist - Sihirbaz (2006)

Film farklı dünyalardan gelen insanların arasında doğan bir aşkın, kolaylıkla onaylanmaması ile başlıyor. Sophia aristokrat bir ailenin kızı olarak, marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim’a aşık olur. Üstelik aşkı karşılıklıdır. Bu ikili, birbirlerine hissettiklerinden ötürü tepki alırlar. Öyle ki aşkına yasak bile getirilen Eisenheim, ülkeyi terk eder. Dünyayı dolaşacaktır. Aradan on beş yıl geçtikten sonra ülkesine bir illüzyonist olarak geri döner. Bu sırada Sophia, nişanlanmak üzeredir. Onca zaman sonra yeniden karşı karşıya gelen aşıkların hisleri yeniden alevlenir. Bu durumu hisseden Sophia’nın nişanlısı Prens Leopold ile Eisenheim hesapta olmayan bir mücadeleye girmek zorunda kalacaklardır.

Dram, Gizem, Romantik

The Illusionist
Sihirbaz (2006) 7.6
Y: Neil Burger
O: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell
T: Dram, Gizem, Romantik
Three Colors: RedÜç Renk: Kırmızı (1994)

Three Colors: Red - Üç Renk: Kırmızı (1994)

Valentine, emekli ve kendisine oranla oldukça yaşlı bir yargıçla kurduğu bir ilişkinin akabinde kendi hayatının en büyük fırtınasını yaratır. Bir gün, ihtiyar adamın komşularının telefonlarını dinlemek gibi oldukça tuhaf bir psikolojik sorundan muzdarip olduğunu fark eder. Artık bu ilişkinin normal bir raya oturmak gibi bir ihtimali yoktur.Polonya sinemasının en büyük yönetmeni Kieslowski'nin üçlemesine nokta koyan filmi, seyircinin boğazlarında düğümleniyor.Trois couleurs: Rouge izle

Dram, Gizem, Romantik

Three Colors: Red
Üç Renk: Kırmızı (1994) 8.1
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant, Frédérique Feder, Jean-Pierre Lorit
T: Dram, Gizem, Romantik
Se7enYedi (1995)

Se7en - Yedi (1995)

Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik'tir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Film, Amerika'da gösterime girdiği hafta 14.000.000 dolar gelir elde etmişti. Yönetmen David Fincher imzalı film,sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var. En iyi kurgu dalında 1996’da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Özellikle sürpriz ve çarpıcı finali ile şimdiden sinema tarihinde bir klasik olarak yerini aldı.

Dram, Gizem, Gerilim

Se7en
Yedi (1995) 8.7
Y: David Fincher
O: Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt
T: Dram, Gizem, Gerilim
Werckmeister HarmoniesKaranlık Armoniler (2000)

Werckmeister Harmonies - Karanlık Armoniler (2000)

Dünya sinemasının usta yönetmeni yeniden siyah beyaz manzaralardan gücünü alan uzun bir hikaye anlatıyor bize. Fakat Karanlık Armoniler’in kolayca özetlenebilecek bir hikayesi yok. Filmde sakin bir Macar kasabasına sirk geliyor ve sessiz sakin hayat kıpırdamaya başlıyor. László Krasznahorkai imzalı The Melancholy of Resistance kitabından uyarlandı.

Dram, Gizem

Werckmeister Harmonies
Karanlık Armoniler (2000) 8.2
Y: Béla Tarr, Ágnes Hranitzky
O: Lars Rudolph, Peter Fitz, Hanna Schygulla, János Derzsi
T: Dram, Gizem
Watchmen (2009)

Watchmen (2009)

Film, Soğuk Savaş döneminin yansımalarını taşıyan bir çizgi romandan perdeye aktarılmıştır. Hikaye New York’ta yaşanmaktadır. Yıl 1985. ABD ve Sovyetler Birliği, nükleer savaşa girmek üzeredirler. Böyle bir süreçteyken hikayedeki süper kahramanlar, maske ve kostümleri ile halkın arasında gündelik hayatı yaşarlar. Her ne kadar bu kişilere süper kahraman denilse de aslında onların kendi iradelerinden başka güçleri yoktur. Ancak kendi gayretleri ile adaleti oluşturmaya dair emek vermektedirler. Rorschach’ın bir arkadaşı öldürüldüğünde, kendisi bu cinayetin arkasında aslen bu süper kahramanlara karşı bir komplo tehdidi altında olduklarını düşünür ve araştırmaya başlar. Komplonun önünü kesmenin çaresi de dağılan grubunu yeniden toplamak olacaktır.

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

Watchmen (2009) 7.6
Y: Zack Snyder
O: Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
VertigoÖlüm Korkusu (1958)

Vertigo - Ölüm Korkusu (1958)

Bir suçluyu kovalarken çatıdan düşen ortağını kurtaramayan dedektif Scottie Ferguson’da, bu olayın ardından yükseklik korkusu başgösterir. “Vertigo” hastalığına dönüşen bu korku nedeniyle mesleğini bırakıp emekli olan dedektir, eski bir arkadaşı tarafından, ruhsal sağlığından şüphe ettiği karısı Madeleine’ni izlemesi için kiralanır. Scottie de kadını daha yakından izledikçe bir şeylerin yolunda gitmediğini fark eder; dahası kadının intihara meyilli olduğunu görür. Artık işleri yoluna koymak için uzaktan takip etmek yetersiz kalacak, Scottie’yi kendi korkularıyla da yüzleşeceği bir mücadelenin içerisine sürükleyecektir.Alfred Hitchcock’un kült filmi, teknik ve işlediği konu itibariyle sinema tarihinin en önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Gizem, Romantik, Gerilim

Vertigo
Ölüm Korkusu (1958) 8.4
Y: Alfred Hitchcock
O: James Stewart, Kim Novak, Barbara Bel Geddes, Tom Helmore
T: Gizem, Romantik, Gerilim
The Otherİblisin kurbanları (1972)

The Other - İblisin kurbanları (1972)

ABD'nin bir tarım şehrinde ikiz kardeşler dünyaya gelir. İçlerinden biri iyi, diğeri ise kötü biri olacaktır. 1935 yazında, 12 yaşındaki İkizler Niles ve Hollanda Perry Connecticut'taki bir çiftlikte ailesi ile birlikte mutlu şekilde yaşamaktadırlar. Sevgi dolu büyükanne(Ada) onlara bir "oyun" öğretir ve bir takım kazalar olmaya başlar.Niles'e sorumlu Holland gibi görünür.Fakat Ada gerçeği görmeye başlar ve bu ürkütücü oyunu durdurabilecek tek kişi odur.

Dram, Korku, Gizem

The Other
İblisin kurbanları (1972) 7
Y: Robert Mulligan
O: Uta Hagen, Diana Muldaur, Chris Udvarnoky, Martin Udvarnoky
T: Dram, Korku, Gizem
A WednesdayÇarşamba (2008)

A Wednesday - Çarşamba (2008)

2008 Yılında gösterime giren A Wednesday, korku ve dram özellikleri de taşıyan bir aksiyon filmi. Mumbai kentinde geçen film, bir erkeğin Mumbai polis departmanına ettiği telefonla başlıyor. Telefonu yanıtlayan Prakash Rathod, emekli olmak üzere olan bir polis komiseridir. Telefondaki gizemli kişi, Prakash Rathod’dan, polisin elinde bulunan dört teröristin serbest bırakılmasını ister. Teröristler El Kaide ve Lashkar bağlantılarına sahiptir. Serbest bırakılmadıkları takdirde, şehrin farklı yerlerine yerleştirilmiş beş bombayı patlatacaktır. Bu bombalardan biri de, polis merkezinin tam karşısındadır

Suç, Dram, Gizem

A Wednesday
Çarşamba (2008) 8.6
Y: Neeraj Pandey
O: Anupam Kher, Naseeruddin Shah, Jimmy Shergill, Deepal Shaw
T: Suç, Dram, Gizem
HorsemenMahşerin Dört Atlısı (2009)

Horsemen - Mahşerin Dört Atlısı (2009)

Aidan Breslin (Dennis Quaid), eşini kaybedince bunalıma sürüklenir. Zaman içerisinde oğulları Alex (Lou Taylor Pucci) ve Sean (Liam James) ile arasına mesafe koyar. Çocuklarından da giderek uzaklaşmış, uyumsuz bir polis dedektifi profiline bürünen Aiden kendisini İncil'de geçen Mahşerin Dört Atlısı'nı temel alan sapık seri cinayetleri araştırırken bulur: Aldatma ustası ve fethetmek için her şeyi yapmaya hazır, beklenmedik bir lider olan Beyaz Atlı; masumiyeti alev alev bir öfkeyi gizleyen, İnsanları birbirine düşürme amacına sahip keskin zekâlı bir savaşçı olan Kızıl Atlı; dengesiz ama daima bir adım ileride, insanları yönlendiren ve karanlık bir tiran olan Kara Atlı ve ölümü bir cerrah titizliğiyle yaymaya kararlı, karşı konulmaz güce sahip Solgun Atlı. Breslin davada açığa çıkan her yeni bilgiyle boğuşurken, yavaş yavaş kendisi ve dört şüpheli arasındaki sarsıcı bağlantıyı keşfeder.

Suç, Dram, Gizem

Horsemen
Mahşerin Dört Atlısı (2009) 5.6
Y: Jonas Åkerlund
O: Dennis Quaid, Ziyi Zhang, Lou Taylor Pucci, Clifton Collins Jr.
T: Suç, Dram, Gizem
The HoleDelik (2001)

The Hole - Delik (2001)

İngiliz özel okulunda okuyan dört genç, ormanda mühürlenmiş bir yeraltı deliğini keşfeder ve derinliklerine inerler. Delik muhtemelen on yıllar önce bir bomba sığınağı olarak inşa edilmiştir...

Dram, Korku, Gizem

The Hole
Delik (2001) 6.2
Y: Nick Hamm
O: Thora Birch, Desmond Harrington, Daniel Brocklebank, Laurence Fox
T: Dram, Korku, Gizem
Manhattan Murder MysteryManhattan Katilinin Gizemi (1993)

Manhattan Murder Mystery - Manhattan Katilinin Gizemi (1993)

Orta yaş krizinin buhranları ile boğuşan Lipton çifti, sürekli olarak birbirleri ile didişmektedirler. New York’un sıradan ailelerinden biri gibi sürdürdükleri yaşamları, ev, iş ve arkadaşları arasında sürüp gitmektedir.Alt katlarına taşınan yaşlı bir çiftle tanışmalarının üzerinden bir hafta geçmeden yaşlı kadının ölmesi, Carol’da bir türlü engel olamadığı paronayaların gelişmesine neden olur. Yaşlı adamın şüpheli bulduğu davranışlarından tedirgin olan Carol, Sherlock Holmes misali dedektifliğe soyunur. Larry’nin, bu konuyu fazla abarttığı konusundaki uyarılarının hiçbirini dinlemeyerek delil peşinde koşan ikili, kendilerini tam bir cinayet komedisinin ortasında bulurlar.Woody Allen’ın kendine has üslubu ile harmanlayıp, en baş aktrislerinden biri olan Diane Keaton’la başrolü paylaştığı bu eğlenceli cinayet komedisi, Woody Allen klasiklerinden keyif alanların kaçırmaması gereken bir çalışma!

Komedi, Gizem

Manhattan Murder Mystery
Manhattan Katilinin Gizemi (1993) 7.4
Y: Woody Allen
O: Woody Allen, Diane Keaton, Jerry Adler, Lynn Cohen
T: Komedi, Gizem
The StrangersZiyaretçiler (2008)

The Strangers - Ziyaretçiler (2008)

Hoyt ailesinin 1801 Clark Road’da bulunan yazlık evinde 11 Şubat 2005 tarihinde neler yaşandığı hala meçhul. Şampanya. Gül yaprakları. Mum ışığı. Kristen McKay (LIV TYLER of The Lord of the Rings trilogy, Reign Over Me) ve James Hoyt (SCOTT SPEEDMAN of Anamorph, Underworld: Evolution) için o gece James’in ailesinin gözlerden uzak yazlık evinde bir kutlama gecesi olacaktı. Bir dostlarının düğününden eve dönen mutlu çiftin planları hiç de bekledikleri gibi gelişmedi. Sabahın dördünde kapı çalındı ve rahatsız edici bir ses sordu: Tamara orada mı?...devamı

Korku, Gizem, Gerilim

The Strangers
Ziyaretçiler (2008) 6.2
Y: Bryan Bertino
O: Alex Fisher, Peter Clayton-Luce, Scott Speedman, Liv Tyler
T: Korku, Gizem, Gerilim
In the Valley of ElahTanrının Vadisinde (2007)

In the Valley of Elah - Tanrının Vadisinde (2007)

Mike Deerfield adlı asker, Irak’ta esrarengiz bir şekilde kaybolur. Eski bir savaş gazisi olan Mike’ın babası Hank oğlundan haber alamayınca özel dedektif Emily Sanders ile anlaşır. Oğlunun kayboluşundaki gizemi aydınlatmak için soruşturmaya anne Joan’da katılacaktır.

Suç, Dram, Gizem

In the Valley of Elah
Tanrının Vadisinde (2007) 7.2
Y: Paul Haggis
O: Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Jason Patric, Susan Sarandon
T: Suç, Dram, Gizem
Incendiesİçimdeki Yangın (2010)

Incendies - İçimdeki Yangın (2010)

Polytechnique'in yönetmeni Denis Villeneuve tarafından Wajdi Mouawad'ın ünlü oyunundan sinemaya uyarlanan bu yürek burkucu trajedi, anneleri Nawal'ın ölümünün ardından Lübnan'a doğru yola çıkan Simon ve Jeanne adlı ikizleri izliyor. Bu serüven annelerinin geçmişine rahatsız edici bir ışık tutarak onları çarpıcı bir gerçekle karşı karşıya getirecektir. İzleyiciyi tamamen içine alan film, tüm iniş çıkışların sonunda şok etkisi yaratıyor...

Dram, Gizem, Savaş

Incendies
İçimdeki Yangın (2010) 8.2
Y: Denis Villeneuve
O: Mustafa Kamel, Hussein Sami, Rémy Girard, Mélissa Désormeaux-Poulin
T: Dram, Gizem, Savaş

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son