Gizem Filmleri İzle

Witness for the ProsecutionBeklenmeyen Şahit (1957)

Witness for the Prosecution - Beklenmeyen Şahit (1957)

Ürettiği onlarca yapıtla sinemanın en zengin ilham kaynaklarından biri olan Agatha Christie’nin yazdığı bir hikayeden konusunu alan film cinayetle suçlanan bir adamın duruşmasını beyaz perdeye yansıtır. Ünlü avukat Sir Wilfrid Robarts sağlık problemleri nedeniyle mesleğine ara verdiği bir dönemde ortaya çıkan bu dava için işine geri döner. Sanık, daha öncesinde tanıştığı ve avukatlığını yaptığı Leonard Vole isimli bir adamdır ve bu adam zengin ve dul bir kadını, Emily French’i öldürmekle suçlanıyordur. Vakti zamanında Leonard’a deliler gibi aşık olan French, ölmeden önce mirasındaki en önemli varisi olarak Leonard’ı atamıştır. Haliyle tüm deliller tutarlı bir şekilde Leonard’ın katil olduğundan yanadır.Altı dalda Oscar’a aday gösterilen filmin yönetmen koltuğunda efsanevi yönetmen Billy Wilder var.

Dram, Gizem, Gerilim

Witness for the Prosecution
Beklenmeyen Şahit (1957) 8.5
Y: Billy Wilder
O: Tyrone Power, Marlene Dietrich, Charles Laughton, Elsa Lanchester
T: Dram, Gizem, Gerilim
Sky Captain and the World of TomorrowSky Captain ve Yarının Dünyası (2004)

Sky Captain and the World of Tomorrow - Sky Captain ve Yarının Dünyası (2004)

Macera, 2. Dünya Savaşı öncesinde, 1930'ların sonlarında araştırmacı muhabir Polly perkins'in ünlü bilim adamlarının gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu araştırmasıyla başlar. tam o sırada, New York şehrinin siluetini dev robotlar kaplar. Gizemli kayboluşlar ve robotların istilası arasında bir bağlantı olduğu açıktır. Dünyanın geleceği açıkça tehlikededir. Pollly'nin yardımına, eski sevgilisi kahraman pilot SKY Captain yetişir. Bu korkusuz ikilinin asıl amaçları, dünyayı yok etmeyi planlayan çılgın bilim adamı Dr. Totenkopf'u durdurmaya çalışmaktır. Polly ve Sky Captain'ın en büyük desteğiyse, suda ve havada savaşabilen filo; amfibianlardır. Amfibianların lideri Franky Cook ve Teknik Deha Dex de kahraman ikiliye yardım ederler...

Aksiyon, Macera, Gizem

Sky Captain and the World of Tomorrow
Sky Captain ve Yarının Dünyası (2004) 6.1
Y: Kerry Conran
O: Gwyneth Paltrow, Jude Law, Giovanni Ribisi, Michael Gambon
T: Aksiyon, Macera, Gizem
20102010 : Karşılaşma Zamanı (1984)

2010 - 2010 : Karşılaşma Zamanı (1984)

Gezegenin en ünlü bilimkurgu yazarlarından olan Arthur C. Clarke'ın Kubrick tarafından sinemalaştırılan 2001 adlı eserinin bıraktığı yerden ünlü yönetmen Peter Hyams bayrağı devralıyor ve 2010 ile serüvene yeni bir boyut kazandırıyor.Jupiter'deki keşif esnasında nelerin olduğunu öğrenmek üzere gönderilen bir ekip korkunç bir gerçekle yüzleşmek üzere buluyor kendisini...

Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim

2010
2010 : Karşılaşma Zamanı (1984) 6.8
Y: Peter Hyams
O: Roy Scheider, John Lithgow, Helen Mirren, Bob Balaban
T: Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
The Last WaveSon Dalga (1977)

The Last Wave - Son Dalga (1977)

Avustralya'nın yerlileri Aborijinler üzerine sıradışı bir yapım. bir uygarlık eleştirisi...Sidney'li avukat Richard Chamberlain beş aborijinin cinayetten yargılandığı bir dava alır. avukat bazı gizemli rüyalar görmeye başlar, olaylar gelişir...

Dram, Gizem, Gerilim

The Last Wave
Son Dalga (1977) 7.2
Y: Peter Weir
O: Richard Chamberlain, Olivia Hamnett, David Gulpilil, Frederick Parslow
T: Dram, Gizem, Gerilim
Sleepy HollowHayalet süvari (1999)

Sleepy Hollow - Hayalet süvari (1999)

Ichabod Crane, kendini bulunduğu mevkinin düzenini sağlamaya atayan, esrarengiz bir adamdır. Bir gün yaşanan kanlı cinayet vakaları silsilesini çözmek ve sonlandırmak üzere Sleepy Hollow isimlibir kasabaya gönderilir. Tüm kurbanlar, kendilerine hiç merhamet gösterilmeden, kafaları bedenlerinden ayrılarak öldürülmektedirler. Tüm kasaba bu cinayetlerin bir hayalet tarafından gerçekleştirildiğini düşünmektedir. Ichahold, yaşanan bu tuhaf olayların sonunu getirmeye kararlıdır. Tim Burton'ın teknik dallarda Oscar adaylıkları da bulunan filminin başrolünde, fetiş oyuncusu Johnny Depp var.

Dram, Korku, Gizem

Sleepy Hollow
Hayalet süvari (1999) 7.4
Y: Tim Burton
O: Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Michael Gambon
T: Dram, Korku, Gizem
The Great HypnotistTedavi (2014)

The Great Hypnotist - Tedavi (2014)

Gizemli ve psikolojik gerilim türündeki yapım, bir hasta-doktor ilişkisine odaklanıyor. Alanında uzman fakat oldukça ukala bir psikiyatrist olan Xu Ruining, hastaları üzerinde hipnoterapi kullanmaktadır. Ancak ailesi tarafından da terk edilen gizemli bir hastası, hayaletleri gördüğünü iddia edince, hayaletlerin varlığına inanmayan Ruining, Ren Xiaoyan üzerinde hipnoz denemeye karar verir. Ruining, bir gün Xiaoyan’ın rüyasına konuk olur ve hastası konusunda büyük bir tedirginlik yaşamaya başlar.

Dram, Gizem, Gerilim

The Great Hypnotist
Tedavi (2014) 7
Y: Leste Chen
O: Jing Hu, Zhong Lü, Karen Mok, Yao-Qing Wang
T: Dram, Gizem, Gerilim
The KillersÖlüm Saçanlar (1964)

The Killers - Ölüm Saçanlar (1964)

Öldürmek içi kiralandıkları kurbanın kendilerinden kaçmaması üzerine şaşıran iki profesyonel suikastçi, kendilerini kimin ve ne amaçla kiraladığını bulmaya çalışırlar.

Suç, Dram, Gizem

The Killers
Ölüm Saçanlar (1964) 7.1
Y: Don Siegel
O: Lee Marvin, Angie Dickinson, John Cassavetes, Clu Gulager
T: Suç, Dram, Gizem
Blow OutPatlama (1981)

Blow Out - Patlama (1981)

Bir araba kazasıyla ortaya çıkan korkunç gerçekler!John Travolta'nın başrolünü üstlendiği ve performansını bir kez daha perçilediği heyecan dolu bir yapım. Ünlü yönetmen Brian De Palma'nın yazıp yönettiği, kalbinizi durduracak cinste bir heyacan fırtınası.Jack Terri (Travolta), yetenekli bir ses teknisyenidir. Hayatını korku filmleri için eşsiz sesler kaydederek kazanmaktadır, fakat bir gün elinde olmadan içinde başkan adayının bulunduğu ve hayatını kaybettiği bir otomobil kazasının sesini kayda alır. Aynı otomobilde başkan adayının genç ve güzel metresi Sally (Nancy Allen) de vardır ve ağır yaralanmıştır. Jack bir anda kendini, filmlerini aratmayacak kadar gizemli ve korku dolu bir hayatın içinde bulur. Çok yakında Jack ve Sally'den sadece biri hayatta kalacaktır çünkü bu skandal tıpkı bir şok dalgası gibi hükümetin üst düzeylerini de etkileyecektir.

Dram, Gizem, Gerilim

Blow Out
Patlama (1981) 7.4
Y: Brian De Palma
O: John Travolta, Nancy Allen, John Lithgow, Dennis Franz
T: Dram, Gizem, Gerilim
Angels & DemonsMelekler ve Şeytanlar (2009)

Angels & Demons - Melekler ve Şeytanlar (2009)

Küresel bir fenomen haline gelen The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi’nin ardındaki ekip, Dan Brown’ın çok satan romanından uyarlanan ve merakla beklenen Angels & Demons/ Melekler ve Şeytanlar için geri dönüyor. Tom Hanks, antik köklere sahip güçlerin amaçlarına ulaşmak için her şeyi, cinayeti bile göze aldığını yeniden gören Harvard’lı simgebilimci Robert Langdon rolünü bir kez daha üstleniyor. Ron Howard’ın tekrar yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin yapımcılığını üstlenen isimler Biran Grazer, Ron Howard ve John Calley. Filmin senaryosunda David Koepp ve Akiva Goldsman’ın imzası var. Vatikan’ın, tarihin en tartışmalı şifresini kıran adam olan Robert Langdon’a başvurmasına hangi korkunç keşif neden olabilir? Langdon Illuminati olarak bilinen –ve tarihteki en güçlü organizasyon olan- kadim ve gizli bir kardeşliğin tekrar ortaya çıktığına dair kanıtlar bulduğunda, bu gizli organizasyonun en büyük düşmanı olan Katolik Kilisesi’nin varlığına yönelik ölümcül bir tehditle yüzyüze gelir. Illuminati’nin geriye sayan, durdurulması olanaksız bir saatli bombaya benzediğini öğrenen Langdon Roma’ya giderek orada güzel ve gizemli bir İtalyan bilim insanı olan Vittoria Vetra ile güçlerini birleştirir. Mühürlü lahitler, tehlikeli mezarlar, terk edilmiş katedraller ve hatta yeryüzündeki en gizli mahzenin kalbinde geçen durmak bilmez, aksiyon dolu bir ava çıkan Langdon ve Vetra, Vatikan’ın hayatta kalmak için sahip olduğu tek umudu gösteren 400 yıllık Aydınlanma Yolu’nu izlerler.

Gizem, Gerilim

Angels & Demons
Melekler ve Şeytanlar (2009) 6.7
Y: Ron Howard
O: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård
T: Gizem, Gerilim
Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Harry’nin asıl işi hırsızlıktır. Ancak hesapta olmayan olaylar aracılığı ile bir anda kendisini oyunculukla ilgili bir elemelerde bulur. Rol dedektifliktir. Sonra başarılı olmaya aklına koyar ve ciddi bir biçimde oyunculuk öğrenmeye başlar. Rastlantı bu ya okul arkadaşı Harmony ile derslerde karşılaşır. Ancak Harry bunca zaman sonra onu etkilemekten vazgeçmek niyetinde değildir. Kahraman ayaklarında kendini öne sürer. Ancak ne yazık ki durum pek göründüğü gibi değildir zira bu rol her an gerçeğe dönüşme potansiyeli taşımaktadır. Cehennem Silahı ile alıştığımız Shane Black bu defa yönetmenliğe soyunmuş.

Komedi, Suç, Gizem

Kiss Kiss Bang Bang (2005) 7.7
Y: Shane Black
O: Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen
T: Komedi, Suç, Gizem
Enter NowhereKulube (2011)

Enter Nowhere - Kulube (2011)

Üç yabancı teker teker, hayatlarını değiştiren olaylar atlattıktan sonra, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bulunan gizemli bir kulübeye gelir. Ormanda bir çıkış yolu ararken, yorulan, acıkan ve üşüyen bu insanlar aralarındaki gizemli bağı ve ormandan canlı çıkmak için ne yapmaları gerektiğini keşfederler.

Gizem, Gerilim

Enter Nowhere
Kulube (2011) 6.6
Y: Jack Heller
O: Katherine Waterston, Scott Eastwood, Sara Paxton, Shaun Sipos
T: Gizem, Gerilim
The Overnight (2015)

The Overnight (2015)

Alex, Emily ve oğulları RJ Los Angeles'ta yenidirler. Kurt, Charlotte ve Max'i gittikleri bir partide insanlara tanıtır ve olaylar gittikçe ilginçleşmeye başlar

Komedi, Gizem

The Overnight (2015) 6.4
Y: Patrick Brice
O: Adam Scott, Taylor Schilling, R.J. Hermes, Kyle Field
T: Komedi, Gizem
The Imaginarium of Doctor ParnassusDr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus - Dr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü 'Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatmaktadır. İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır. Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir ancak her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü yeniden belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla birlikte kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir. Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek zorundadır!

Macera, Fantastik, Gizem

The Imaginarium of Doctor Parnassus
Dr. Parnassus (2009) 6.9
Y: Terry Gilliam
O: Andrew Garfield, Christopher Plummer, Richard Riddell, Katie Lyons
T: Macera, Fantastik, Gizem
IrreversibleDönüş Yok (2002)

Irreversible - Dönüş Yok (2002)

Paris'te oldukça pis bir arka sokak barı... İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece... Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz. Hayatın kurgusu, bazen insanın zannettiği gibi ileri doğru değil, geriye doğru akar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir.Modern sinemanın heyecan verici yönetmenlerinden Gaspar Noe'nin oldukça sert tonlarda kotardığı filmi kimi festivallerde seyirciyi şoka uğratmıştı.

Suç, Dram, Gizem

Irreversible
Dönüş Yok (2002) 7.4
Y: Gaspar Noé
O: Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel, Jo Prestia
T: Suç, Dram, Gizem
The Thin Blue Lineİnce Mavi Çizgi (1988)

The Thin Blue Line - İnce Mavi Çizgi (1988)

Çekildiği yılda belgesel tarihini alt üst etmiş bir film. Filmdeki röportajlar ve itiraflar kanıt olarak gösterildi ve yargılanan kişiyi idamdan kurtararak beraat ettirdi. Film 1970'lerde işlenen bir polis cinayetini aydınlatmak için o dönemdeki görgü tanıklarıyla, polislerle ve sanıklarla yapılan röportajlardan oluşuyor. Film genel anlamda "12 Angry Man"in gerçekte vücut bulmuş hali olarak tanımlanabilir. zeynep1972 -

Belgesel, Suç, Gizem

The Thin Blue Line
İnce Mavi Çizgi (1988) 8.1
Y: Errol Morris
O: Randall Adams, David Harris, Gus Rose, Jackie Johnson
T: Belgesel, Suç, Gizem
Shutter IslandZindan Adası (2010)

Shutter Island - Zindan Adası (2010)

Scorsese'nin olgunluk çağı ürünlerinden Zindan Adası da, yönetmenin bir çok filmi gibi yine bir başyapıt statüsünde. Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından Dennis Lehane'nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio bulunuyor.

Gizem, Gerilim

Shutter Island
Zindan Adası (2010) 8.1
Y: Martin Scorsese
O: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow
T: Gizem, Gerilim
Survive Style 5+Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Survive Style 5+ - Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Her öldürme ve gömme girişimi sonrasında karısını dirilmiş olarak karşısında gören bir adam, Londra'dan adam öldürmek için Japonya'ya gelen bir tetikçi, sürekli reddedilen çılgın reklam fikirlerine sahip olan bir kreatif direktör, bir adamın bir hipnoz seansı sonrası kendisini kuş sanması ve uçmayı öğrenmeye çalışmasıyla alt üst olan ailesi ve birbirinden tuhaf, amaçsız yaşayan üç hırsızın ev soyma maceraları?Birbirinden bağımsız başlayan bu beş ayrı hikâye bir şekilde kesişmektedir. Hem komik hem de gerilim unsurları içeren bu Japon yapımı tam bir görsel şölen niteliğinde.

Fantastik, Gizem, Romantik

Survive Style 5+
Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004) 7.8
Y: Gen Sekiguchi
O: Tadanobu Asano, Reika Hashimoto, Kyôko Koizumi, Hiroshi Abe
T: Fantastik, Gizem, Romantik
State of PlayDevlet Oyunları (2009)

State of Play - Devlet Oyunları (2009)

Amerikan Kongresi’nin yakışıklı, soğukkanlı ve temkinli üyesi Stephen Collins (Ben Affleck), bağlı olduğu siyasi partinin geleceğini temsil eder. Savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanlığı gibi bir görevi vardır. Yaklaşan başkanlık seçimleri için partisinde tüm gözler onun üzerine çevrilmiştir. Onun araştırma asistanının ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine o güne kadar derinlerde bir yerde gömülü duran sırlar birer birer ortaya çıkmaya başlar.Araştırmacı gazeteci McCaffrey’nin (Russell Crowe) bu olaya ilgi duymasının iki sebebi vardır. Birincisi Collins onun eski arkadaşıdır, ikinci sebebi ise acımasız editörü Cameron Lynne'dan (Oscar ödüllü Helen Mirren) bu olayı araştırma görevi almıştır. Çaylak gazeteci partneri Della Frye (Rachel McAdams) ile birlikte katilin kimliği üzerindeki esrar perdesini kaldırmaya çalışan McAffrey, ülkenin güç dengelerini sarsacak bir komployu ortaya çıkartacak adımları atmaya başlar. Sahte doktorların ve yozlaşmış zengin politikacıların var olduğu bir kentte çok önemli bir gerçeği öğrenecektir: Milyar dolarlar tehlikeye girmişse hiç kimsenin sadakati, güvenirliliği, sevgisi ve hayatı güvence altında değildir.

Suç, Dram, Gizem

State of Play
Devlet Oyunları (2009) 7.1
Y: Kevin Macdonald
O: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren
T: Suç, Dram, Gizem
Le Corbeau: The RavenKarga (1943)

Le Corbeau: The Raven - Karga (1943)

Bir kasaba doktorunun Karga imzalı bir tehdit mektubu almasını ve giderek kasabada hemen hemen herkese aynı mektubun gönderilmesinin yarattığı huzursuzluğu anlatiyor.

Suç, Dram, Gizem

Le Corbeau: The Raven
Karga (1943) 7.7
Y: Henri-Georges Clouzot
O: Pierre Fresnay, Ginette Leclerc, Micheline Francey, Héléna Manson
T: Suç, Dram, Gizem
Edge of DarknessIntikam Pesinde (2010)

Edge of Darkness - Intikam Pesinde (2010)

Mel Gibson'ın canlandırdığı Thomas Craven, Boston Polis Teşkilatı'nda tecrübeli bir cinayet masası dedektifi ve kızını yalnız büyüten, hüzünlü bir babadır. 24 yaşındaki gözdesi, kızı Emma (Bojana Novakovic) evinde kimliği belirsiz katil ya da katillerce katledilmiştir. Bu katliamın hemen akabinde herkes asıl hedefin Craven olduğunu düşünür. Ancak kısa zaman sonra Craven bu durumdan şüphelenmeye başlar. Duruma el koyacak ve kızının katillerine ulaşacaktır. Cinayeti çözmek için yaptığı araştırma onu, kızının gizli yaşamına, devletin gizli işlerine ve kanıtları yok etmekle görevli devletin gizli adamı Darius Jedburgh'e (Ray Winstone) sürükler.

Suç, Dram, Gizem

Edge of Darkness
Intikam Pesinde (2010) 6.6
Y: Martin Campbell
O: Mel Gibson, Ray Winstone, Danny Huston, Bojana Novakovic
T: Suç, Dram, Gizem
The Drowning PoolBoğulma Havuzu (1975)

The Drowning Pool - Boğulma Havuzu (1975)

Ünlü bir özel dedektif şantaj yapılan eski kız arkadaşına yardım etmek için güneye gider...

Aksiyon, Suç, Gizem

The Drowning Pool
Boğulma Havuzu (1975) 6.5
Y: Stuart Rosenberg
O: Paul Newman, Joanne Woodward, Anthony Franciosa, Murray Hamilton
T: Aksiyon, Suç, Gizem
The Crimson RiversKızıl Nehirler (2000)

The Crimson Rivers - Kızıl Nehirler (2000)

Kızıl Nehirler, ülkemizde de çok sevilen bir bestseller romancı olan Fransız yazar Jean-Christophe Grangé'a ait kitabın aynı adla sinemaya uyarlanan versiyonu olarak, 2000 yılında vizyon şansı bulmuş bir yapım... Eskiokul ve sert bir polis müfettişinin tuhaf maceraları olarak ana teması hakkında bilgi verebileceğimiz bu filmde, görevini yaparken sıklıkla kural dışına çıkan bir polisi izleyeceğiz... Uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.

Suç, Gizem, Gerilim

The Crimson Rivers
Kızıl Nehirler (2000) 6.9
Y: Mathieu Kassovitz
O: Jean Reno, Vincent Cassel, Nadia Farès, Dominique Sanda
T: Suç, Gizem, Gerilim
The 'BurbsMeraklı Komşular (1989)

The 'Burbs - Meraklı Komşular (1989)

Hayatları son derece sakin ve rutin olan mahalle sakinlerinin bulunduğu bir Amerikan kasabasında, bu mahalleye Klopeks ailesinin taşınmasıyla, garip olaylar meydana gelmeye başlar. Klopeks'ler gündüzleri hiç dışarıya çıkmayan, evleri pislik içinde ve geceleri evden garip ve esrarengiz sesler gelen bir ailedir.. Ray Peterson (Tom Hanks) ve mahalle sakinleri bu evde yaşayan garip aileden şüphelenmektedirler. Bir gün komşuları olan yaşlı Walter aniden ortadan kaybolunca bu şüpheleri iyiden iyiye artmıştır.. Ray ve arkadaşları, Walter'ı Klopeks'lerin öldürdüğünü ve cesedini bahçeye gömdüklerine inanmaktadırlar.. Klopekslerin evde olmadığı bir gün, yaşlı Walter'ın cesedini bulmak için bir plan hazırlarlar ve serüven başlar...

Komedi, Gizem

The 'Burbs
Meraklı Komşular (1989) 6.8
Y: Joe Dante
O: Tom Hanks, Bruce Dern, Carrie Fisher, Rick Ducommun
T: Komedi, Gizem
Without a ClueBir İpucu Olmadan (1988)

Without a Clue - Bir İpucu Olmadan (1988)

Ünlü dedektif Sherlock Holmes ve yardımcısı Dr. Watson'un maceralarını mizahi bir dille anlatıyor.

Komedi, Suç, Gizem

Without a Clue
Bir İpucu Olmadan (1988) 7
Y: Thom Eberhardt
O: Michael Caine, Ben Kingsley, Jeffrey Jones, Lysette Anthony
T: Komedi, Suç, Gizem
True StoryGerçek Hikaye (2015)

True Story - Gerçek Hikaye (2015)

New York Times dergisinde çalışan yazar Michael Finkel, sıradan bir çalışma gününde karşılaştığı bir gazete karşısında hayrete düşer. Bütün ailesini öldürdüğü için aranmakta olan Christian Longo isimli genç bir adam, Meksika'da yakalanmıştır. Christian Longo kaçtığı süreç boyunca kendine yeni bir kimlik edinmiş, kendini New York Times yazarı Michael Finkel olarak tanıtmıştır. Ertesi gün Times editörleri tarafından yazılıp yayımlanan bir başka not ise bir hayli ilginçtir. Gazetede yazan habere göre Michael Finkel kovulmuştur. Ne var ki hapishaneye gönderilen Longo'nun konuşmayı kabul ettiği tek gazeteci Michael Finkel'dır. Finkel, doğru hikayeyi öğrenmek için hapishaneyi arayıp Longo ile görüşmeyi kabul eder. Sonrasında aralarında tuhaf bir ilişki başlar...

Dram, Gizem, Gerilim

True Story
Gerçek Hikaye (2015) 6.9
Y: Rupert Goold
O: Jonah Hill, James Franco, Felicity Jones, Maria Dizzia
T: Dram, Gizem, Gerilim
HustleCinayet Bulmacası (1975)

Hustle - Cinayet Bulmacası (1975)

Phil Gaines sahilde bulunan ölü bulunan porno aktrisi/striptizciyi araştıran ukela bir polistir ve bir fahişe ile sorunlu bir ilişki yaşamaktadır..Ölen kızın babası kendi soruşturmasına başladığında işler dahada karışır..

Suç, Dram, Gizem

Hustle
Cinayet Bulmacası (1975) 6.2
Y: Robert Aldrich
O: Burt Reynolds, Catherine Deneuve, Ben Johnson, Paul Winfield
T: Suç, Dram, Gizem
The Watcher in the WoodsOrmandaki Göz (1980)

The Watcher in the Woods - Ormandaki Göz (1980)

John Hough’un Florance Engel Randall’ın romanında uyarladığı film ormanda yaşayan bir ailenin ürpertici hikayesini anlatıyor.

Aile, Korku, Gizem

The Watcher in the Woods
Ormandaki Göz (1980) 6.5
Y: John Hough, Vincent McEveety
O: Bette Davis, Lynn-Holly Johnson, Kyle Richards, Carroll Baker
T: Aile, Korku, Gizem
The List of Adrian MessengerSonsuz Sokaklar (1963)

The List of Adrian Messenger - Sonsuz Sokaklar (1963)

Messenger bir yolculuğa çıkmadan hemen önce arkadaşından bir isim listesini araştırmasını ister. Uçağı gökyüzünde patlayınca durum daha ciddileşir. Arkadaşı listedeki isimleri araştırdığında görür ki, her biri tuhaf koşullar altında ölmüştür. Listede aşağılara doğru gittikçe ölümler yakın zamanlara denk gelmekte, sağ kalanları ve listeye neden girdiklerini bulmak bir yarışa dönüşmektedir.

Gizem

The List of Adrian Messenger
Sonsuz Sokaklar (1963) 7
Y: John Huston
O: Tony Curtis, Kirk Douglas, Burt Lancaster, Robert Mitchum
T: Gizem
The Fallen IdolMasum Kadın (1948)

The Fallen Idol - Masum Kadın (1948)

Babası Londra büyükelçisi olan küçük Phillipe, ailesinin sürekli meşgul olması nedeniyle zamanını çoğunu babasının kahyası Baines'ın yanında geçirir. Onun gözünde dünyanın en güvenilir insanı olan Baines, uzun zaman önce Phillipe'in idolü haline gelmiştir. Baines ise ruhsuz bir evliliğin pençesindedir ve bir gün gerçekten aşık olabilmenin hayallerini kurmaktadır. Bir gün kıskançlık nedeniyle tartıştıkları sırada Baines'ın karısı merdivenlerden düşer, polislere göre olayın en büyük şüphelisi Baines'tır. Olay anını gördüğünü ifade eden Phillipe, kahramanını bu suçlamadan kurtarabilmek için ifade vermeye gider. Ancak iyi niyeti, işleri daha da karıştıracaktır.

Dram, Gizem, Gerilim

The Fallen Idol
Masum Kadın (1948) 7.9
Y: Carol Reed
O: Ralph Richardson, Michèle Morgan, Sonia Dresdel, Bobby Henrey
T: Dram, Gizem, Gerilim
SleuthKanlı Şafak (1972)

Sleuth - Kanlı Şafak (1972)

Kenneth Branagh'ın yönettiği ve Michael Caine gibi bir efsanenin, yakışıklı İngiliz aktör Jude Law ve Harold Pinter'in başrolleri paylaştığı Ölümcül Oyun, 2008'de UIP Filmcilik dağıtımıyla Fida Film tarafından vizyona çıkarıldı. Ölümcül Oyun'da, bir kadına sahip olma mücadelesi veren iki erkek üzerine bir öykü anlatılıyor. Olayda her iki erkeğin de sahip olmak istediği bir kadın vardır ama anlatılan aslında kavga eden erkekler ve erkeklerin neden kavga ettiği üzerine bir hikâyedir. Sonuçta erkek egosu üzerine bir öyküye dönüşür. Öykü, rekabet ve karşısındaki insanı alt etmek hakkında gelişir. Ölümcül Oyun, bir 'yeniden çevirim'. Çarpıcı senaryosu ve sürprizleri ile dikkat çeken 1972 tarihli ilk filmde, Laurence Olivier ve Michael Caine rol alıyordu. Caine'in bu filmde de tekrar yer bulması eğlence dozunu arttıran ve 72 tarihli filme selam çakan hoş bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Gizem, Gerilim

Sleuth
Kanlı Şafak (1972) 8.1
Y: Joseph L. Mankiewicz
O: Laurence Olivier, Michael Caine, Alec Cawthorne, John Matthews
T: Gizem, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son