Gizem Filmleri İzle

Half LightAlacakaranlık (2006)

Half Light - Alacakaranlık (2006)

Hitchcock tarzı olan filmde, Moor'un canlandırdığı Rachel Carlson, başarılı esrarengiz yazardır. Ama hayatı yedi yaşındaki sevgili oğlu Thomas'ın boğulmasıyla altüst olur. En yakın arkadaşı, Rachel'in yaralarını sarması ve tekrar yazmaya başlayabilmesi için uzak sakin bir balıkçı kasabasında sayfiye evi kiralar. Bu sessiz ve sakin balıkçı kasabasında, yaşadağı olaylar Rachel'ı hayatı ve akıl sağlığı için endişe etmesine ve korkmasına neden olur.

Dram, Korku, Gizem

Half Light
Alacakaranlık (2006) 6
Y: Craig Rosenberg
O: Demi Moore, Henry Ian Cusick, Beans El-Balawi, Kate Isitt
T: Dram, Korku, Gizem
The InterpreterÇevirmen (2005)

The Interpreter - Çevirmen (2005)

Sıradan bir işle görevli görünen çevirmen Silvia Broome, Afrika’da doğmuş bir Birleşmiş Milletler çalışanıdır. Ancak hayat umulmadık sürprizleri ile beklemektedir. Afrikalı bir devlet başkanına suikast düzenleneceğini duyan Silvia’yı farklı bir hayat karşılar. Bu şartlar altında FBI ajanı Tobin, genç kadını korumakla görevlendirilir ancak kendisi Silvia’ya inanmamaktadır. Bir süre sonra ikili beraber olayları araştırmaya başladığında, ister istemez planlanan suikast öncesi yok edilmesi gerekenler listesine girerler. Film, Oscarlı oyuncuları ile, Sydney Pollack’ın yönetmenliğinde dikkat çekiyor.

Gizem, Gerilim

The Interpreter
Çevirmen (2005) 6.4
Y: Sydney Pollack
O: Nicole Kidman, Sean Penn, Catherine Keener, Jesper Christensen
T: Gizem, Gerilim
Primal Fearİlk Korku (1996)

Primal Fear - İlk Korku (1996)

Tanınmış bir psikoposun öldürülmesi, büyük bir yankı uyandırır. Bu cinayet sırasında olay yerinden kaçmakta olan Aaron, görgü tanıkları tarafından suçlu olarak ilan edilir ve suçu işlediğin neredeyse kesinleşmiştir. Son derece prestijli bir avukat olan Martin Vail, ise olayların bu şekilde geliştiğinden tam olarak değildir ve Aaron'ı savunma görevini üstlenir. Aaron'ın suçluluğu o derece nettir ki Vail'in bu göreve atanması beyhude bir uğraş olarak addedilir. Ancak kısa bir süre sonra davanın seyri tam anlamıyla değişir. Primal Fear, Akademi'de kendisine Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığı getiren Edward Norton’ın performansıyla da göz dolduruyor.

Suç, Dram, Gizem

Primal Fear
İlk Korku (1996) 7.7
Y: Gregory Hoblit
O: Richard Gere, Laura Linney, John Mahoney, Alfre Woodard
T: Suç, Dram, Gizem
The Long Good Friday (1980)

The Long Good Friday (1980)

Harold, gayrı menkul işine girmeye çalışan bir gangsterdir. Ortakları ile bulaşacağı gün, şehrin hiç olmadık yerlerinde bombalar patlamaya başlar. Bu durum Harold'ın işlerini zora sokar. Harold, bu nedensiz yere patlayan esrarengiz bombaların kime ait olduklarını bulmaya karar verir. Olayın ardındaki isimleri bulması uzun sürmez, ancak bu kanlı olayların olmasını engellemez. Hatta asıl olaylar şimdi başlamaktadı.

Suç, Dram, Gizem

The Long Good Friday (1980) 7.7
Y: John Mackenzie
O: Bob Hoskins, Helen Mirren, Dave King, Bryan Marshall
T: Suç, Dram, Gizem
PsychoSapık (1960)

Psycho - Sapık (1960)

Türünün en önemli örneği olan Sapık, yönetmen Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adam para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur. Polisler Marion’un şüpheli davranışları üzerine peşine takılır. Ancak Marion’un peşine takılan sadece polisler değil, aynı zamanda tanıdıkları da Marion’un peşindedir. Sevgilisi ile buluşmayı planlayan Marion geceyi bir otelde geçirmeye karar verir. Otelden içeri girer girmez garip şeyler olduğunun farkın varan Marion uyumadan önce otel sahibi Norman Bates ile biraz sohbet eder. Norman ın kişiliğinde sorunlar olduğunu, annesine ve kuşlara karşı bir takıntısı olduğunu öğrenen Marion, odasına gidip duş almaya karar verir.

Korku, Gizem, Gerilim

Psycho
Sapık (1960) 8.6
Y: Alfred Hitchcock
O: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Janet Leigh
T: Korku, Gizem, Gerilim
Don't BlinkLast Stop (2014)

Don't Blink - Last Stop (2014)

10 kişilik bir grup araçlarının yakıtı bitmesi sonucunda hiç bilmedikleri bir yerde ıssız dağ tesisinde kalmak zorunda kalırlar. Bu anlar onlar içim normal başlasada o şekilde bitmeyecektir ıssız bir yer diye düşündükleri yer aslında öyle değildir.

Korku, Gizem

Don't Blink
Last Stop (2014) 4.8
Y: Travis Oates
O: Mena Suvari, Joanne Kelly, Brian Austin Green, Zack Ward
T: Korku, Gizem
The UninvitedDavetsiz (1944)

The Uninvited - Davetsiz (1944)

Bir besteci ve kız kardeşi güzel Gotik konağı, çok ucuza satın alabilir ucuz olmasının sebebinin evin tatsız geçmiş olduğunu keşfederler.

Fantastik, Korku, Gizem

The Uninvited
Davetsiz (1944) 7.5
Y: Lewis Allen
O: Ray Milland, Ruth Hussey, Donald Crisp, Cornelia Otis Skinner
T: Fantastik, Korku, Gizem
SleuthÖlümcül Oyun (2007)

Sleuth - Ölümcül Oyun (2007)

Michael Caine 36 yıl önce gösterime giren ilk “Sleuth” filminde (1972) evli bir adamın karısıyla yasak ilişkiye giren genç aşığı, yeni “Sleuth” filminde ise bu kez aldatılan kocayı canlandırdı.Çok satan dedektif romanlarının zengin ettiği bir yazar, karısıyla yasak ilişkiye girmiş olan işsiz bir aktörle çok tehlikeli sonuçlara yol açacak olan ölümcül bir oyunda zeka mücadelesine girer...

Dram, Gizem, Gerilim

Sleuth
Ölümcül Oyun (2007) 6.5
Y: Kenneth Branagh
O: Michael Caine, Jude Law, Harold Pinter
T: Dram, Gizem, Gerilim
Secret WindowGizli Pencere (2004)

Secret Window - Gizli Pencere (2004)

Gerilim romanlarıyla ünlenen başarılı bir yazar olan Mort Rainey karısı Amy'nin kendisini aldattığını gördüğünde büyük bir psikolojik yıkıma uğrar. Karısından boşanan ve aynı zamanda 'yazar tıkanıklığı' sorunuyla karşılaşan Rainey, hem yeni kitabı üzerine çalışabilmek hem de zor zamanları atlatabilmek için New York'un ıssız bölgelerinden birine, Tashmore gölünde bir kulübeye yerleşir. Bir gün kapısını çalan John Shooter isimli esrarengiz adam, Rainey'i kendi hikayesini çalmakla suçlar. Başta adamı dikkate almayan Rainey zamanla olayın büyüklüğünün ve tehlikesinin farkına varır. Stephen King'in romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin yazar ve yönetmen koltuğunda 'Panik Odası' filminden hatırladığımız David Koepp oturuyor; başrollerinde ise Johnny Depp, Oscar ödüllü Timothy Hutton ve usta aktör John Turturro bulunuyor.

Gizem, Gerilim

Secret Window
Gizli Pencere (2004) 6.6
Y: David Koepp
O: Johnny Depp, John Turturro, Maria Bello, Timothy Hutton
T: Gizem, Gerilim
The American FriendAmerikalı Arkadaşım (1977)

The American Friend - Amerikalı Arkadaşım (1977)

"Ölümcül bir hastalığa kapıldıysanız artık kaybedecek pek bir şeyiniz yoktur..." Üçkağıtçı işadamı Tom Ripley, sanat alanında çalışan bir resim kopyacısıyla önemli bir anlaşma yapmıştır. Resimleri taklit eden bu adam, yeni resimler yapacak, Tom da bu tabloları satacaktır. Fakat suç dünyasından başka bir çete Tom'a bambaşka ve daha tehlikeli bir teklifte bulunur: Cinayet işlemek! Tom bu teklifi, yerel bir resim işçisine götürür. Jonathan Zimmerman isimli bu adam ölümcül bir hastalığı tutulmuş, hayattan pek bir beklentisi kalmamıştır...

Suç, Gizem, Gerilim

The American Friend
Amerikalı Arkadaşım (1977) 7.4
Y: Wim Wenders
O: Dennis Hopper, Bruno Ganz, Lisa Kreuzer, Gérard Blain
T: Suç, Gizem, Gerilim
ArrivalStory of Your Life (2016)

Arrival - Story of Your Life (2016)

Uzaylılar Dünya'ya indikten sonra, geliş nedenlerini çözmek adına ABD hükümeti tarafından bir dilbilimci olan Dr. Louise Banks (Amy Adams) ve bir fizik profesörü olan Ian Donnelly (Jeremy Renner) reve atanır. Louise uzaylılarla iletişim kurmayı öğrendikçe, onların asıl niyetlerini çözmesine yarayacak imgeler görmeye başlar.

Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Arrival
Story of Your Life (2016) 8.4
Y: Denis Villeneuve
O: Amy Adams, Jeremy Renner, Michael Stuhlbarg, Forest Whitaker
T: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
Burnt OfferingsGazap Tohumu (1976)

Burnt Offerings - Gazap Tohumu (1976)

Bir çift ve 10 yaşındaki oğulları yazı geçirmek için büyük bir eve taşınır. Neredeyse aile eve taşınır taşınmaz, tuhaf şeyler yaşanmaya başlar. Ne zaman biri yaralansa, sanki ev kendini onarıyor gibidir.

Korku, Gizem

Burnt Offerings
Gazap Tohumu (1976) 6.5
Y: Dan Curtis
O: Karen Black, Oliver Reed, Burgess Meredith, Eileen Heckart
T: Korku, Gizem
Late Summer (2016)

Late Summer (2016)

Fransa'da kırsal bir alanda kendisine ait arazi üzerindeki evinde toplumdan uzak olarak yaşayan yaşlı bir kadının düzeni ve yaşantısı, tatil için gelen gizemli bir çiftt tarafından bozulur..

Dram, Gizem, Gerilim

Late Summer (2016) 5.4
Y: Henrik Martin Dahlsbakken
O: Bente Børsum, Rolf Kristian Larsen, Heidi Toini, Christian Bujeau
T: Dram, Gizem, Gerilim
Bad TimingKötü Zamanlama (1980)

Bad Timing - Kötü Zamanlama (1980)

Viena’da Amerikalı, genç bir kadın, aşırı dozda ilaç alarak intihar girişiminde bulunur. Kadın hastahanede tedavi altına alınır. Bu sırada bir polis memuru hastanın sevgilisinde bir şeylerin doğru gitmediğinden şüphelenerek, genç kadının Amerikalı profesör sevgilisinin geçmişini araştırmaya başlar ve biz filmdeki geri dönüşler vesilesiyle kadının intihara kadar uzanan olaylar zincirine tanık oluruz; alkol problemi, profesörle olan fırtınalı ve tutkulu cinsel yaşamı, birtakım korkuları ve Çek asıllı kocasından yabancılaşmaya başlama süreci...

Dram, Gizem, Gerilim

Bad Timing
Kötü Zamanlama (1980) 7.1
Y: Nicolas Roeg
O: Art Garfunkel, Theresa Russell, Harvey Keitel, Denholm Elliott
T: Dram, Gizem, Gerilim
The Ghost and Mrs. Muir (1947)

The Ghost and Mrs. Muir (1947)

1900 yılında güçlü bir irade sahibi Lucy Muir İngiltere kıyısında hayaletli olduğuna inanılan Gull Cottage’a taşınır. Daha taşındığı günün gecesi evin eski sahibi Kaptan Gregg’in hayaletiyle karşılaşır ama korkmaz. Hatta Lucy evinde hayalet olduğu fikrine alışınca, arkadaş olurlar. Ancak yakışıklı bir adam Lucy’den hoşlandığını belli etmeye başlayınca, Lucy ve kaptan birbirlerine karşı hissettikleri duyguları saklamaya başlarlar. Ama ya hayalet kıskanç biriyse?

Dram, Fantastik, Gizem

The Ghost and Mrs. Muir (1947) 7.9
Y: Joseph L. Mankiewicz
O: Gene Tierney, Rex Harrison, George Sanders, Edna Best
T: Dram, Fantastik, Gizem
Beautiful KateGüzel Kate (2009)

Beautiful Kate - Güzel Kate (2009)

Bir yazar olan Ned Kendall, kız kardeşi Sally tarafından aile evine çağrılır çünkü babası ölüm döşeğindedir.Aile evi çok uzak ve ıssız bir bölgededir. Aile evindeyken Ned, güzel ikiz kız kardeşi Kate ile çocukkenki hatıraları aklına gelir.Bu hatıralar, geçmişteki unutulmuş aile hatıralarını da uyandırır.

Dram, Gizem

Beautiful Kate
Güzel Kate (2009) 6.8
Y: Rachel Ward
O: Ben Mendelsohn, Maeve Dermody, Rachel Griffiths, Sophie Lowe
T: Dram, Gizem
Night and the CityGece ve Şehir (1950)

Night and the City - Gece ve Şehir (1950)

Harry Fabian ve Helen Nasseros ilk bakışta birbirlerine yakışmıyor izlenimi uyandıran bir çifttir. Harry başarısız bir avukat, Helen ise sıradan bir garsondur. İki taraf da depresif bir ruh hali içerisinde, hem kendi özellerindeki hem de ilişkilerindeki sorunlarla boğuşmaktadır. Harry bir gün, bir boksörün organizatörüne karşı verdiği oldukça önemli bir davayı kaybeder. İntikam almaya kararlı olan Harry organizatörü kendi mecrasında kıstırmaya karar verir. Boks üzerine hiçbir şey bilmese de ikna kabiliyeti sayesinde kendisine yardım edecek birilerini bulur...

Suç, Kara-Film, Gizem

Night and the City
Gece ve Şehir (1950) 8
Y: Jules Dassin
O: Richard Widmark, Gene Tierney, Googie Withers, Hugh Marlowe
T: Suç, Kara-Film, Gizem
Hush...Hush, Sweet CharlotteSus, Sevgilim (1964)

Hush...Hush, Sweet Charlotte - Sus, Sevgilim (1964)

Birleşik Devletlerin Güney'inde yaşayan bir zamanların güzel kızı, korkunç bir aile sırrının ağırlığı altında, yaşılılığnda münzevi bir hayat sürmektedir. Kayıp bir akrabasının ortaya çıkması üzerine delirmeye başlayacaktır.

Gizem, Gerilim

Hush...Hush, Sweet Charlotte
Sus, Sevgilim (1964) 7.7
Y: Robert Aldrich
O: Bette Davis, Olivia de Havilland, Joseph Cotten, Agnes Moorehead
T: Gizem, Gerilim
The SonOğul (2002)

The Son - Oğul (2002)

Olivier, işinde çok başarılı bir marangozdur. Atölyesine gelen gençlere zanaatının sırlarını ve püf noktalarını göstermekte ve onların da başarılı bir marangoz adayı olabilmeleri için elinden gelen çabayı harcamaktadır. Her zaman olduğu gibi atölyesine yeni bir genç gelir. Francis ismindeki bu genç, Olivier’ın sakin ve kendi halinde giden hayatında önemli bir kırılma noktası olacaktır. Çünkü Francis, yıllar önce Olivier’ın biricik oğlunu öldüren sokak serserisinden başkası değildir.Avrupa’nın önemli sinemacılarından Dardenne Kardeşlerin gösterildiği dönem büyük beğeni toplamış ve 2002 Cannes Film Festivali’nde Olivier Gourmet ’e En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırmış olan filmleri Oğul, başarılı bir dram örneği olarak yerini alıyor.

Dram, Gizem

The Son
Oğul (2002) 7.6
Y: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
O: Olivier Gourmet, Morgan Marinne, Isabella Soupart, Nassim Hassaïni
T: Dram, Gizem
Murder by DecreeKararname ile Cinayet (1979)

Murder by Decree - Kararname ile Cinayet (1979)

Londra sokakları "Karındeşen" Jack cinayetleriyle sarsılmaktadır. Sir Sherlock Holmes ve ortağı Dr Watson konunun üzerine gittikçe, akıllara gelmeyecek büyüklükte bir komplonun varlığını tespit edeceklerdir.

Gizem, Gerilim

Murder by Decree
Kararname ile Cinayet (1979) 7
Y: Bob Clark
O: Christopher Plummer, James Mason, David Hemmings, Susan Clark
T: Gizem, Gerilim
Citizen KaneYurttaş Kane (1941)

Citizen Kane - Yurttaş Kane (1941)

Tanınmış iş adamı Charles Foster Kane gösterişli bir hayatın barındırdığı her şeye sahiptir; bolca para, şöhret, prestij ve kadınlar... Fakat ani ölümünün ardından, ölmeden önce söylediği son söz olan “Rosebud” bir giz perdesini doğurur. Yakın çevresindeki kimsenin anlamanı bilmediği bu sözcük Kane’in ölümüne ve yaşamına dair bazı sırların varlığını işaret eder. Bu kelimenin anlamını açığa çıkarmaya çalışan gazeteci Jerry Thompson Foster’ın arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarıyla röportajlar yapmaya başlar. Bu kişiler Kane hakkında hikayeler anlattıkça gazeteci puzzle’ın parçalarını birleştirmeye başlar. Usta yönetmen Orson Welles’in başyapıtı Yurttaş Kane, sinema tarihinin en önemli kilometre taşlarından biridir.

Dram, Gizem

Citizen Kane
Yurttaş Kane (1941) 8.4
Y: Orson Welles
O: Joseph Cotten, Dorothy Comingore, Agnes Moorehead, Ruth Warrick
T: Dram, Gizem
Ju Dou (1990)

Ju Dou (1990)

Varlığını bırakabileceği bir oğul sahibi olmak isteyen zengin ve yaşlı bir adam tarafından satın alınan genç bir kadının, Ju Dou’nun öyküsü. İktidarsızlığı nedeniyle genç kadını hamile bırakamayan yaşlı adam, hırsını genç kadını önceleri aşağılayarak, daha sonraları da döverek çıkarmaya kalkınca, genç kadın yaşlı adamın yeğeninin ilgisine ve ardından da aşkına sığınır

Dram, Gizem, Romantik

Ju Dou (1990) 7.8
Y: Yimou Zhang, Fengliang Yang
O: Ma Chong, Zhijun Cong, Wu Fa, Li Gong
T: Dram, Gizem, Romantik
Jagged EdgeBıçak Sırtı (1985)

Jagged Edge - Bıçak Sırtı (1985)

"Temel İçgüdü" filminin senaryo yazarı Joe Ezsterhas'ın yine aynı temayı kullanarak yazdığı bir "katil kim?" filmi. Filmin hemen başında zengin işadamı Jeff Bridges'ın karısı vahşi bir şekilde öldürülür.Tüm deliller zengin kocayı suçlu gösterirken girdiği tüm davaları kazanan dişli bir avukat olan Teddy Barnes (Glenn Close) bu adamın suçsuz olduğunu düşünür ve onu savunmaya başlar.Ancak savcı adamın kendi karısını öldürdüğünden emin gibidir. Bir süre sonra Teddy müvekkiline aşık olmaya başlar ve onunla ilişkiye girer... Ancak yine de dünyada hiçbir şeyden o kadar emin olmamak lazımdır. Müvekkilinin herşeye rağmen suçlu olma olasılığı da mevcuttur.

Suç, Gerilim, Gizem

Jagged Edge
Bıçak Sırtı (1985) 6.4
Y: Richard Marquand
O: Maria Mayenzet, Peter Coyote, Dave Austin, Richard Partlow
T: Suç, Gerilim, Gizem
Gosford Park (2001)

Gosford Park (2001)

Yıl 1932... Sir William McCordle ve karısı Lady Sylvia dostlarını Gosford Park isimli malikanelerine davet ederler. Davetliler arasında bir kontes, bir savaş kahramanı, bir oyuncu ve bir film yapımcısı bulunmaktadır. Davetliler eğlenirken, yanlarında getirdikleri hizmetçileri ile evin hizmetçileri arasında gizli bir mücadele başlar.Olayın içine bir de cinayet girince olaylar tamamıyla karışır.Usta sinemacı Robert Altman’ın, Bob Balaban’la birlikte buldukları bir fikirden yola çıkan çok zeki bir film. En az filmin kendisi kadar ilginç bir malikane olan Gosford Park ise Northumberland Dükü’nün Sion House’daki mülklerinden biri ve ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor.Filmin, 2002 yılı En İyi Özgün Senaryo Oscar’ının sahibi olduğunu da ekleyelim.

Dram, Gizem

Gosford Park (2001) 7.3
Y: Robert Altman
O: Maggie Smith, Michael Gambon, Kristin Scott Thomas, Camilla Rutherford
T: Dram, Gizem
Paranoid Park (2007)

Paranoid Park (2007)

Paranoid Park, kaza sonucu bir güvenlik görevlisinin ölümüne sebep olan genç kaykaycı Alex'in öyküsünü perdeye taşıyor. Vicdan azabı ve korkuyla felç olan Alex Portland bir süre tek başına Portland sokaklarında dolaşır ve kaza hakkında kimseye tek kelime etmemeye karar verir. Fakat yeni tanıştığı Macy’nin tavsiyeleri, acıyla başa çıkma sınavında ona yardımcı olacaktır.

Suç, Dram, Gizem

Paranoid Park (2007) 6.7
Y: Gus Van Sant
O: Gabe Nevins, Daniel Liu, Jake Miller, Taylor Momsen
T: Suç, Dram, Gizem
The Constant GardenerArka Bahçe (2005)

The Constant Gardener - Arka Bahçe (2005)

Kuzey Kenya'nın ıssız bir bölgesinde Tessa Quayle (Rachel Weisz) vahşice öldürülmüş olarak bulunur. Bütün kanıtlar bunun tipik bir aşk cinayeti olduğunu göstermektedir. Diplomat olan Justin'in dengesi (Ralph Fiennes), karısının ölümüyle altüst olur. Eşinin sadakatsizliğiyle ilgili söylentilerin de etkisiyle Justin, kendisini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. Karısının adını temize çıkarmaya ve onun başladığı işi bitirmeye kararlı olan Justin, Tessa'nın ortaya çıkarmaya çok yaklaştığı ilaç endüstrisinin kirli çamaşırlarını araştırmaya başlar.Türkiye’de "Bahçıvan" adıyla yayımlanan John le Carre'nin -Kenya'da satışı yasak olan- best seller romanından uyarlanan bu soluk kesen siyasi gerilim filmindeki rolüyle Rachel Weisz, "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" Oscar'ını kazanmıştı.

Dram, Gizem, Romantik

The Constant Gardener
Arka Bahçe (2005) 7.5
Y: Fernando Meirelles
O: Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Hubert Koundé, Danny Huston
T: Dram, Gizem, Romantik
The Quiet AmericanSessiz Amerikalı (2002)

The Quiet American - Sessiz Amerikalı (2002)

1952'nin Saygon'u... İngiliz bir gazeteci, kendi kuralları çerçevesinde yaşayan bir Amerikalı ve kimliğini kabullenmiş bir Vietnamlı... Bazıları birbirlerini sevecek, bazıları ise birbirlerinden nefret edeceklerdir. Ortada girdaplı bir aşk üçgeni ve savaş sonrası toplumunun fırtınaları vardır. Suç ve aşkın kardeş olgular olması, bu fırtınayı daha da sarsıcı hale getirecektir.Philip Noyce'un yönetmenliğinde çekilen film gösterildiği dönemde bolca övgü toplamıştı.

Dram, Gizem, Romantik

The Quiet American
Sessiz Amerikalı (2002) 7.1
Y: Phillip Noyce
O: Michael Caine, Brendan Fraser, Do Thi Hai Yen, Rade Serbedzija
T: Dram, Gizem, Romantik
Snow Falling on CedarsAşkın Sırları (1999)

Snow Falling on Cedars - Aşkın Sırları (1999)

Küçük bir ada olan San Piedro'nun üstüne yoğun bir sis tabakası çökmüştür. Şehir halkı bu küçük afetin devinimleri içerisinde bir şekilde günü bitirmeye çabalamaktadırlar. Ertesi sabah sis yerini güzel bir güne ve huzura bırakacak gibidir. Ancak sabah fark edilir ki, sislerin içerisinde bir cinayet işlenmiştir. Ölen bir adam ve onun katil olarak yargılanan çocukluk arkadaşı, kasabanın huzursuzluk tanımını değiştirecektir.

Dram, Gizem, Romantik

Snow Falling on Cedars
Aşkın Sırları (1999) 6.8
Y: Scott Hicks
O: Ethan Hawke, Yûki Kudô, Reeve Carney, Anne Suzuki
T: Dram, Gizem, Romantik
Hammett (1982)

Hammett (1982)

Roman yazarı, Dashiell Hammett San Francisco'da güzel Çinli bir kabare aktristinin gizemli kayboluş soruşturmasına dahil oluyor.

Suç, Dram, Gizem

Hammett (1982) 6.5
Y: Wim Wenders
O: Frederic Forrest, Peter Boyle, Marilu Henner, Roy Kinnear
T: Suç, Dram, Gizem
Eagle EyeKartal Göz (2008)

Eagle Eye - Kartal Göz (2008)

Jerry ve Rachel, daha önce hiç tanımadıkları bir kadın tarafından rehin alınırlar. Fakat kadın bu iki kişiyle ilgili her şeyi bilmektedir. Politik bir suikast için kullanılmakta olduklarını anlayan bu iki rehine işbirliği yapmaya karar verir.Michelle Monaghan filmde, teröristler tarafından kapana kıstırılıp suikast düzenlemeye hazırlanan bir terör hücresine katılmaya zorlanınca Shia LaBeouf'un oynadığı karakter ile isteksizce ittifak yapmak zorunda kalan bir bekar anneyi oynadı.Senaryosunu Hillary Seitz'in yazdığı filmin yapımcılığını Alex Kurtzman, Roberto Orci, Pat Crowley ve Ed McDonnell gerçekleştirdi. Yönetmen koltuğunda D.J. Caruso var.

Aksiyon, Gizem, Gerilim

Eagle Eye
Kartal Göz (2008) 6.6
Y: D.J. Caruso
O: Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Michael Chiklis
T: Aksiyon, Gizem, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son