Gizem Filmleri İzle

D.O.A. (1950)

D.O.A. (1950)

Polis departmanına gelen bir adam, bir gece önce San Francisco’da cinayet gerçekleştiğini söyler. Polis, kurbanın kim olduğunu söylediğinde ise kendisi olduğunu söyler. Polisin bu ihbarı ciddiye almaması üzerine, adam hikayesini anlatmaya başlar. Adamın ismi Frank Bigelow’dur ve küçük bir kasabada muhasebecilik yapmaktadır. Nişanlısı Paula ile evliliklerinin arefesinde, biraz kaçamak ve eğlence için San Francisco’ya gitmiştir. Yaşadığı hızlı bir gecenin sabahı kendisini pek iyi hissetmez. Doktora gittiğinde korkunç gerçekle yüzleşir. Haberi olmadan vücuduna enjekte edilmiş bir zehir, bütün damarlarını sarmıştır. Üstelik bu zehirin panzehiride yoktur. Frank, kalan birkaç günlük ömründe, kendisine bunu kimin ve neden yaptığını bulmak zorundadır…

Dram, Kara-Film, Gizem

D.O.A. (1950) 7.4
Y: Rudolph Maté
O: Edmond O'Brien, Pamela Britton, Luther Adler, Beverly Garland
T: Dram, Kara-Film, Gizem
Dark WaterKaranlık Sular (2002)

Dark Water - Karanlık Sular (2002)

Boşanan bir kadın, küçük kızıyla birlikte yeni bir daireye yerleşir ve yaşamında yeni bir başlangıç yapar. Taşındıkları apartman başlangıçta sorunsuz gözükür, fakat zamanla garip bir takım olaylar baş gösterir. Küçük kız genelde boş gözüken, tekinsiz apartmanda sık sık kaybolmaya başlar. Ayrıca çevrelerinde bir hayaletin dolaştığına dair ipuçları almışlardır. Kadın bu gelişmelerden fazlasıyla etkilenmeye başlar.

Dram, Korku, Gizem

Dark Water
Karanlık Sular (2002) 6.7
Y: Hideo Nakata
O: Hitomi Kuroki, Rio Kanno, Mirei Oguchi, Asami Mizukawa
T: Dram, Korku, Gizem
Lady in the WaterSudaki Kız (2006)

Lady in the Water - Sudaki Kız (2006)

Cleveland Heep (Paul Giamatti), Cove apartmanının yanmış ampullerinden ve bozuk aletlerinden sessiz sedasız uzaklaşmaya çalışmaktadır. Ama hayatını bir daha eski haline gelmeyecek şekilde değiştiren o gecede, Cleveland apartmanın günlük rutini içinde saklanmaya çalışan bir başkasını bulur: Story (Bryce Dallas Howard) adındaki gizemli genç kadın, binanın yüzme havuzunun altındaki koridorlarda yaşamaktadır. Genç adam, Story'nin aslında bir tür su perisi olduğunu keşfeder; masallarda sözü geçen bu su perileri, efsaneye göre, bizim dünyamızdan kendi dünyalarına yapmaları gereken tehlikeli yolculukta kötü niyetli yaratıklar tarafından takip edilmektedirler. Story'nin benzersiz algı gücü Cleveland ve diğer apartman sakinlerinin geleceğini görmesini sağlar. Öyle anlaşılmaktadır ki, bu insanların kaderi ile Story'ninki birbirine sıkı sıkıya bağlıdır ve onun özgürlüğüne giden yolun açılabilmesi için hepsinin birlikte çalışarak bir dizi şifreyi çözmesi gerekmektedir. Ama Story'nin eve dönüşüne açılan pencere hızla kapanmaktadır, ve apartman sakinleri ona yardım etmek için hayatlarını büyük tehlikeye atmaktadırlar. Cleveland kendisini Cove'a getiren iblislerle mücadele etmek; diğer sakinler ise, Story'nin içlerinde harekete geçirdiği güçlere ulaşmak zorundadırlar, tabi eğer hem onun hem de bizim dünyamızı kurtarmak için önlerinde uzanan tehdit ve tehlike dolu yolu aşmak istiyorlarsa...

Fantastik, Gizem, Gerilim

Lady in the Water
Sudaki Kız (2006) 5.7
Y: M. Night Shyamalan
O: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Jeffrey Wright, Bob Balaban
T: Fantastik, Gizem, Gerilim
InfernoCehennem (1980)

Inferno - Cehennem (1980)

Genç bir kadın şair New York 'ta yerel bir antika dükkânından bir İngiliz mimarın yazmış olduğu Latince bir kitap satın alır. Kitabı okudukça kendi evinin de cadılar tarafından yapıldığını öğrenir.Dehşete kapılan genç kadın Roma'daki erkek kardeşini kendisiyle kalması için davet eder. Mark, kardeşini görmeye New York'a gittiğinde onun öldüğünü öğrenir.

Korku, Gizem

Inferno
Cehennem (1980) 6.7
Y: Dario Argento
O: Leigh McCloskey, Irene Miracle, Eleonora Giorgi, Daria Nicolodi
T: Korku, Gizem
I'm Not ScaredHiç Korkmuyorum (2003)

I'm Not Scared - Hiç Korkmuyorum (2003)

1970’li yıllardayız. On yaşındaki Michele, İtalya’nın güneyindeki küçük bir kasabada masumiyet dolu bir hayatı yaşamaktadır. Arkadaşlarıyla birbirlerini korkutma oyunu oynarken bir kuyunun dibinde hiç görmemesi gereken bir sırla karşılaşır ve masumiyetten oluşan hayatı değişiverir:Kuyunun dibinde zemine zincirlenmiş bir şekilde Filippo vardır. Michele kasabanın belalısı Felice’yi olay mahallinde gördüğünde kötü bir şeyler olduğunu hisseder. En yakın arkadaşına gördüklerini anlattığında, ailesinin olaydan haberdar olması ve ondan herşeyi unutmasını istemesi, küçük çocuğun hayata bakışını sonsuza dek değiştirecektir.Oscar ödüllü Akdeniz’in yönetmeni Gabriele Salvatores’in bu son filmi, 2003’ün Berlin Film Festivali seçkisinde de yer alıyordu.

Suç, Dram, Gizem

I'm Not Scared
Hiç Korkmuyorum (2003) 7.6
Y: Gabriele Salvatores
O: Giuseppe Cristiano, Mattia Di Pierro, Adriana Conserva, Fabio Tetta
T: Suç, Dram, Gizem
Anatomy of a MurderBir Cinayetin Tahlili (1959)

Anatomy of a Murder - Bir Cinayetin Tahlili (1959)

Michigan eyaletinin küçük kasabalarından birinde avukatlık yapan Paul Bieglar, suçun da pek yaygın olmadığı bu yerde tüm zamanını arkadaşlarıyla ya da çeşitli hobileriyle geçirmektedir. Bir gün önemli bir mevkide bulunan tanınmış kişilik Frederick Manion'un karısından aldığı telefon onu ilginç bir vakaya dahil eder. Frederick Manion, bir cinayet suçunun tek şüphelisi olarak tutuklanmıştır. Ancak ortada ilginç bir durum vardır. Manion cinayeti işlediğini kabul edip suçunu inkar etmez, fakat haklı gerekçeleri olduğunu söyler. Öldürdüğü adam karısı Laura'ya tecavüz etmiştir ve suçu bu yüzden işlemiştir. Çarkları bozuk adalet, kimin haklı olduğu şaibeli sayılabilecek bu zorlu davada nasıl bir neticeye varacaktır?

Suç, Dram, Gizem

Anatomy of a Murder
Bir Cinayetin Tahlili (1959) 8.1
Y: Otto Preminger
O: James Stewart, Lee Remick, Ben Gazzara, Arthur O'Connell
T: Suç, Dram, Gizem
When the Bough Breaks (2016)

When the Bough Breaks (2016)

Çocukları olmayan bir çiftin vekil aile olarak çocuk almaları ile karışıklıklar başlar. Aldıkları kız babasına aşık olur ve saplantı haline gelir. Aileyi tehlikeli bir gelecek bekler.

Dram, Korku, Gizem

When the Bough Breaks (2016) 4.4
Y: Jon Cassar
O: Morris Chestnut, Regina Hall, Romany Malco, Michael Kenneth Williams
T: Dram, Korku, Gizem
The FacultyFakülte (1998)

The Faculty - Fakülte (1998)

Bir Amerikan banliyösünün sıradan liselerinden bir tanesi… Eski duvalar, zamanı dolmuş ders kitapları ve son kullanma tarihleri geçmiş ders öğretmenleri… Her şeyin zamanının gerisinde olduğu bu lisede öğrenciler gruplaşmış haldedirler. Öğretmenler, aniden sanki bedenleri birileri tarafından ele geçirilmiş gibi tavırlar sergilemeye başlarlar. Bu tuhaf durum öğrencilere de yansır. Geriye sadece kendilerine ‘normal kalanlar’ adını veren altı kişilik bir topluluk kalır. İlk ve son görevleri ise önce okullarını sonra da dünyayı bu ele geçirilmişlikten kurtarmak olacaktır.Ünlü yönetmen Robert Rodriguez’in Hollywood kariyerindeki ilk filmlerinden olan Faculty’nin başrollerinde Eliah Wood ve Josh Hartnett var.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Faculty
Fakülte (1998) 6.4
Y: Robert Rodriguez
O: Jordana Brewster, Clea DuVall, Laura Harris, Josh Hartnett
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The 39 Steps39 Basamak (1935)

The 39 Steps - 39 Basamak (1935)

Hitchcock'un İngiltere'de çektiği filmlerin en ünlülerinden olan "39 Basamak", zekice planlanmış, temposu yüksek bir casusluk öyküsüdür. Richard Hannay, gizemli bir örgütten kaçan genç bir kadına yardımcı olur ve onu evine alır. Ancak kadın öldürülünce katil zanlısı olarak polisten kaçmaya başlar. Kendi adını temize çıkarmanın tek yolu, gerçek suçluları bulmaktır. Bu amaçla İskoçya'da amansız bir takibe katılan Hannay, artık hem av hem de avcıdır.John Buchan'ın romanından uyarlanan "39 Basamak", Hitchcock'un çok sevdiği "yanlış adam" temalı gerilim filmlerine başarılı bir örnektir. Bu film, yönetmenin sonraki yıllarda Amerika'da çekeceği filmlerden çoğuna (özellikle "North by Northwest" - "Gizli Teşkilat"a) temel oluşturur.

Gizem, Gerilim

The 39 Steps
39 Basamak (1935) 7.9
Y: Alfred Hitchcock
O: Robert Donat, Madeleine Carroll, Lucie Mannheim, Godfrey Tearle
T: Gizem, Gerilim
In the Electric MistSislerin İçinden (2009)

In the Electric Mist - Sislerin İçinden (2009)

Fransa'nın en saygın yönetmenlerinden Tavernier'nin James Lee Burke'ün eserinden beyazperdeye uyarladığı, oyuncu kadrosu yıldız isimlerden oluşan, gizemli bir gerilim filmi... Şubat ayında Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan Sislerin İçinden, cinayet, yolsuzluk, ırkçılık ve hayaletler hakkında bir hikâye. Burke'ün dedektif kahramanı Dave Robicheaux kırk yıl arayla işlenen bir dizi korkunç cinayetin sır perdesini aralamaya çalışırken, bir Hollywood filminin yapımcılığını üstlenen New Orleans'lı gangster Balboni, nam-ı diğer "Bebe Ayak"ın olayla ilgisi olduğunu anlar. Sonra işler tuhaflaşır, çünkü Robicheaux güneyli bir komutanın hayaletinin yardımıyla yeni ipuçlarına erişir. Ölmüşlerin sırları gün ışığına çıktıkça, gizem daha da karmaşık bir hal alır.

Suç, Dram, Gizem

In the Electric Mist
Sislerin İçinden (2009) 6.1
Y: Bertrand Tavernier
O: Tommy Lee Jones, John Goodman, Peter Sarsgaard, Mary Steenburgen
T: Suç, Dram, Gizem
ExitÇıkış (2006)

Exit - Çıkış (2006)

Finans dünyasının başarılı iş adamlarından Thom Skepphult (Mads Mikkelsen), mentörünün öldürülmesi olayındaki baş şüphelidir. Çünkü bu ölüm sayesinde yüklü miktarda para kazanması söz konusudur. Hapse atılır, ancak gizemli bir ses onu arar ve bazı taleplerde bulunmaya başlar. Karısı ve çocuğu ölümle tehdit edilmektedir. Ailesini korumak ve adını temize çıkarmak için mücadeleye başlar. Gö

Dram, Gizem, Gerilim

Exit
Çıkış (2006) 5.8
Y: Peter Lindmark
O: Mads Mikkelsen, Alexander Skarsgård, Samuel Fröler, Kirsti Eline Torhaug
T: Dram, Gizem, Gerilim
The CarŞeytanın Arabası (1977)

The Car - Şeytanın Arabası (1977)

Santa Ynez isimli küçük bir kasabanın yakınlarında bulunan çölde bisikletleriyle kamp yapmaya giden iki arkadaş gizemli siyah bir araba tarafından öldürülür. Araba daha sonra bir otostopçuya çarpıp kaçar. Bu sahneyi yerli Amos Clements görmüştür. Şerif Everett adamlarını harekete geçirir ve katili yakalamak için yolları kapatır. Kısa bir süre sonra kendisi de arabanın kurbanı olur. Şerif Wade Parent bir türlü bulunamayan bu arabayı bulmak için seferberlik başlatır. Kız arkadaşı Lauren sürücüyle mezarlıkta karşılaşır, araba kızı evinde avlar. Wade o zaman doğa üstü güçlere sahip bir varlıkla mücadele ettiğini fark eder.

Aksiyon, Korku, Gizem

The Car
Şeytanın Arabası (1977) 6
Y: Elliot Silverstein
O: James Brolin, Kathleen Lloyd, John Marley, R.G. Armstrong
T: Aksiyon, Korku, Gizem
Bubba Ho-Tep (2002)

Bubba Ho-Tep (2002)

Elvis Presley, şatafatlı yılların ardından kendi kimliğini bir kenara koyarak, sıradan bir huzur evinde hayatının son demlerini yaşamaktadır. Aynı huzur evinde kendisini John F. Kennedy zanneden bir arkadaşıyla muhtelif serüvenlerin içerisine atılmak üzeredir. Bu ikili, kaybettikleri kimliklerinin peşine düşmek konusunda kesin kararlılardır. Ancak yaşadıkları huzur evini kendisine hedef olarak tercih eden, antik bir Mısır mumyası, kendilerini bu amaçlarından alıkoymak için çabalayacaktır.

Komedi, Fantastik, Gizem

Bubba Ho-Tep (2002) 7.2
Y: Don Coscarelli
O: Bruce Campbell, Ossie Davis, Ella Joyce, Heidi Marnhout
T: Komedi, Fantastik, Gizem
The Other ManBaşka Bir Adam (2008)

The Other Man - Başka Bir Adam (2008)

Gerçeği bilmek mi yoksa yalanı yaşamak mı daha iyi?Bir bilgisayar şirketinin genel müdürü olan Peter (Liam Neeson), ayakkabı tasarımcısı karısı Lisa (Laura Linney) ile 20 yıllık mutlu bir evlilikleri vardır. Peter, bir gün Lisa''nın aldığı e-maillerden şüphelenir ve onların Ralph (Antonio Banderas) isimli esrarengiz bir adam tarafından gönderildiğini öğrenir. Gün geçtikçe Ralph''ı daha çok merak eder ve kendi kendine hayali bir rekabet ortamı yaratır. Şüphelerine esir düşen Peter, Milano''ya Ralph''ı bulmak için gider. Amacı onunla Lisa'nın arasındaki ilişkinin boyutunu öğrenmektir...

Dram, Gizem, Gerilim

The Other Man
Başka Bir Adam (2008) 5.5
Y: Richard Eyre
O: Laura Linney, Antonio Banderas, Liam Neeson, Romola Garai
T: Dram, Gizem, Gerilim
Frank & Lola (2016)

Frank & Lola (2016)

Las Vegas’ta yaşayan Frank için mutfağından daha önemli hiçbir şey yoktur. Dahası tüm enerjisini işine adamış, sadık bir çalışandır. Ta ki genç ve güzel Lola ile tanışıncaya kadar. Kısa sürede iyi anlaşan ikili, bir ilişkiye başlar. Ancak Lola’nın Frank’i aldatmasıyla birlikte, Frank’in daha önce rülmeyen obsesif bir yönü açığa çıkar. Tüm bunlar yaşanırken Frank’e Paris’ten bir iş teklifi gelir. Ne yapacağı konusunda en ufak bir fikri olmayan Frank’in ihanet ve intikam duygularını aşarak yolunu çizmesi gerekmektedir.

Suç, Dram, Gizem

Frank & Lola (2016) 6.2
Y: Matthew Ross
O: Imogen Poots, Michael Shannon, Justin Long, Rosanna Arquette
T: Suç, Dram, Gizem
The Scarlet ClawKızıl Pençe (1944)

The Scarlet Claw - Kızıl Pençe (1944)

Kanada’nın bir köyünde üç köylünün ölümüne sebep olan bir hayalet hakkında bir efsane vardır. Son zamanlarda, köylüler, ara sıra garip parlak şekiller görmeleri ve boğazları kesilmiş koyunlar bulmaları üzerine hayaletin geri döndüğü endişesine kapılırlar. Son olarak ta Lady Penrose’nın aynı şekilde öldürülmesi köylülerin korkularını katlamıştır...Bu arada, Sherlock Holmes ve Dr Watson, Kanada Kraliyet Okült Cemiyeti’nin toplantısına katılmak üzere ülkede bulunmaktadırlar. Toplantıda bulunan üyelerden Rab Penrose, karısınıın ölümündeki gizemi araştırması için Sherlock Holmes’tan yardım ister...

Suç, Gizem, Gerilim

The Scarlet Claw
Kızıl Pençe (1944) 7.6
Y: Roy William Neill
O: Basil Rathbone, Nigel Bruce, Paul Cavanagh, Arthur Hohl
T: Suç, Gizem, Gerilim
The Bird with the Crystal PlumageKristal Tüylü Kuş (1970)

The Bird with the Crystal Plumage - Kristal Tüylü Kuş (1970)

30'lu yaşlarınıdaki Amerikalı kahramanımız Sam yaşadığı İtalya'da bir cinayet teşebbüsüne şahit olur. Katilin kendisini görmesi üzerine kurban yaralı olarak kurtulur. Ama, bu şahitlik Sam'ın başına önce dert olur sonrasında ise gerçeği çözmek onun için bir tutkuya dönüşür.

Suç, Gizem, Gerilim

The Bird with the Crystal Plumage
Kristal Tüylü Kuş (1970) 7.2
Y: Dario Argento
O: Tony Musante, Suzy Kendall, Enrico Maria Salerno, Eva Renzi
T: Suç, Gizem, Gerilim
ClockersKöşe Başındakiler (1995)

Clockers - Köşe Başındakiler (1995)

Filmlerinde genellikle Amerika’daki siyahlar ve beyazlar arasındaki toplumsal gerilimi işleyen Spike Lee, bu kez zencilerin evrenindeki insani bir çatışmayı mercek altına alıyor. Richard Price’ın çok satmış kitabından yine Price’ın katkısıyla uyarladığı Köşe Başındakiler, uyuşturucu zincirinin en altındaki halka olan sokak satıcılarının adı aslında.Siyahi bir 'köşe başındaki' olan 19 yaşındaki Strike, aslında bir gün bu dünyayı terketmeyi hayal eden, evde kendi başınayken trenlerle oynayıp çikolatı süt içen biridir. Bir gün uyuşturucu lordlarından Rodney, ondan bir başka sokak satıcısı olan Darryl’i öldürmesini ister. Böylelikle şebekede 'terfi' edecek olan Strike, bu konuda kararsızdır. Darryl gerçekten vurulur, tüm gözler Strike’dadır. Ancak deneyimli polis Rocco Klein başka bir koku almaktadır ve olayların üzerine gider.

Suç, Dram, Gizem

Clockers
Köşe Başındakiler (1995) 6.9
Y: Spike Lee
O: Harvey Keitel, John Turturro, Delroy Lindo, Mekhi Phifer
T: Suç, Dram, Gizem
Wonderland (2003)

Wonderland (2003)

1981 yılında Wonderland Avenue'de işlenen seri cinayetler, ilginç bir şüpheliyi hedef göstermiştir. 1970'li yılların porno endüstrisinin en ünlü oyuncularından biri olan John Holmes, on yıllık bir şöhret döneminin ardından unutulmaya yüz tutmuştur. Artık uyuşturucu batağına doğru sürüklenen ve evliliğini genç bir kadın için yıkıma sürükleyen Holmes, kız arkadaşıyla birlikte bu cinayetlerin birinci sanığı olarak gösterilir...Gerçek hayatta yaşanan Wonderland Cinayetleri olaylarını ele alan filmin yönetmen koltuğunda James Cox, başrolünde ise Val Kilmer yer alıyor.

Suç, Dram, Gizem

Wonderland (2003) 6.6
Y: James Cox
O: Kate Bosworth, Carrie Fisher, Val Kilmer, Kim Marriner
T: Suç, Dram, Gizem
The Thin ManSıska Adam (1934)

The Thin Man - Sıska Adam (1934)

Hammet'in aynı adlı eserinden uyarlanmış bir film. Romana oldukça bağlı kalmış. Karakterler müthiş. Myrna Loy de güzelliğiyle göz dolduruyor. Polisiye-Komedi tarzı olduğu söylenebilir. Polisiye severlerin mutlaka seyredilmesi gereken bir film. Bunu seyredince devam filmlerini de seyretmek istiyeceksiniz. zeynep1972

Komedi, Suç, Gizem

The Thin Man
Sıska Adam (1934) 8.2
Y: W.S. Van Dyke
O: William Powell, Myrna Loy, Maureen O'Sullivan, Nat Pendleton
T: Komedi, Suç, Gizem
Eyes Wide ShutGözü Tamamen Kapalı (1999)

Eyes Wide Shut - Gözü Tamamen Kapalı (1999)

Bill Harford ve karısı Alice Harford'ın dış dünyaya mutlu bir yansıyan bir evlilikleri vardır. İlişkilerinde her şey yolunda gibi görünmektedir. Bir gün katıldıkları bir davette Alice, başka erkeklerle sohbetlere dalar. Bunu fark eden Bill, hem sinirlenir hem de yaşanan bu duruma tuhaf bir tepki gösterir. Bill, yaşanan o geceden sonra kimliğini cinselliğe emanet edecektir. Oldukça tuhaf düşüncelerle örülü bir cinsellik dünyasına doğru savrulacaktır. Sinemanın gelmiş geçmiş en büyük ustalarından Stanley Kubrick'in sinemaya veda filmi olan Eyes Wide Shut'ın başrollerinde filmin çekildiği dönemde evli olan Tom Cruise ve Nicole Kidman rol alıyorlar.

Dram, Gizem, Gerilim

Eyes Wide Shut
Gözü Tamamen Kapalı (1999) 7.3
Y: Stanley Kubrick
O: Tom Cruise, Nicole Kidman, Sydney Pollack, Marie Richardson
T: Dram, Gizem, Gerilim
MirageKatil Kim (1965)

Mirage - Katil Kim (1965)

Çalıştığı binada elektrikler ansızın kesilince, David Stillwell merdivenlerden aşağı inmeye başlar. Çekici bir kadın da ona katılır. El feneri sayesinde kadını görebilmekte, ama kadın onu görmemektedir. Bununla beraber,onu sesinden tanıdığını söyler ve sanki tanıması gerekirmiş gibi Binbaşı dediği birisinden söz eder. David, binadan çıktığında işlerin giderek karıştığını fark eder: bir adam pencereden atlayarak intihar etmiş gibi görünmektedir. Evine vardığında ise, işler tehlikeli bir hâl alır. İki gün içerisinde David'in karşısına tombul bir hayut, bağa gözlüklü kaba bir bakımcı, sinir bozucu bir ruh doktoru veacemi ama kurnaz bir özel hafiye çıkacaktır. Bu arada çekci kadınla sık sık karşılaşmaktadır. En önemlisi kendisiyle karşılaşacaktır; çünkü olduğunu sandığı kişiyle, gerçekten kim olduğu farklı şeylerdir.

Gizem, Gerilim

Mirage
Katil Kim (1965) 7.5
Y: Edward Dmytryk
O: Gregory Peck, Diane Baker, Walter Matthau, Kevin McCarthy
T: Gizem, Gerilim
A Perfect GetawayMükemmel Bir Kaçış (2009)

A Perfect Getaway - Mükemmel Bir Kaçış (2009)

Yeni evli bir çift Hawaii’de geçirmeyi düşündüklerini balayıları için tüm hazırlıklarını yapıp yola koyulduklarında, bölgedeki esnaftan çevrede iki katil olduğunu öğrenirler. Bu tedirgin edici habere rağmen yollarına devam eden çifti, rehberleri ile birlikte başladıkları tatillerinde kötü bir sürpriz beklemektedir.

Macera, Gizem, Gerilim

A Perfect Getaway
Mükemmel Bir Kaçış (2009) 6.5
Y: David Twohy
O: Steve Zahn, Timothy Olyphant, Milla Jovovich, Kiele Sanchez
T: Macera, Gizem, Gerilim
They Look Like People (2015)

They Look Like People (2015)

Akıl sağlığı yerinde olmayan bir adam çevresindeki insanların şeytana dönüştüklerinden şüphelenmektedir. Bu şeytanlarla savaşa girmesi gerektiğini düşünen adam en yakın arkadaşını onlardan korumaya çalışır.

Dram, Korku, Gizem

They Look Like People (2015) 6
Y: Perry Blackshear
O: MacLeod Andrews, Evan Dumouchel, Margaret Ying Drake, Mick Casale
T: Dram, Korku, Gizem
Ghost in the Shell (1995)

Ghost in the Shell (1995)

Günümüzden uzak bir gelecekte, Japonya'da geçen hikaye The Puppet Master isimli bir siber ajanın hikayesine odaklanır. Dünya 2030'lu yıllara gelmiştir ve teknolojik olarak günümüz halinden millerce yıl ötededir. İnsanlar artık sanal bir gerçeklikte yaşamakta ve düzen de yine sanal yollardan sağlanmaktadır. Bakanlık tarafından yaratılan Puppet Master, bu ortamın yarattığı en yetenekli ajanlardan biridir. Süper ajan, yeterli bilgiye ulaştığında kendisi için bir beden aramaya başlar. Ancak peşine düşen ajanlardan habersizdir...Ghost in the Shell, ilk çıktığı günden bu yana halen daha türünün en önemli örneklerinden biri. Ardından devam filmleri de çekilen yapıt Japon dehası Mamoru Oshii'nin elinden çıkma.

Animasyon, Aksiyon, Gizem

Ghost in the Shell (1995) 8
Y: Mamoru Oshii
O: Atsuko Tanaka, Akio Ôtsuka, Kôichi Yamadera, Yutaka Nakano
T: Animasyon, Aksiyon, Gizem
Oldboyİhtiyar Delikanlı (2003)

Oldboy - İhtiyar Delikanlı (2003)

Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir.

Dram, Gizem, Gerilim

Oldboy
İhtiyar Delikanlı (2003) 8.4
Y: Chan-wook Park
O: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji
T: Dram, Gizem, Gerilim
Morgan (2016)

Morgan (2016)

Bir şirkette çalışan risk yönetimi danışmanı, yapay olarak üretilmiş bir insansıyı yok edip etmeme kararını vermekte zorlanmaktadır. Her ne ne kadar bir insan olarak büyütülse de zamanla sergilemeye başladığı saldırgan davranışlar Morgan'ın ne olduğu sorusunu akıllara getirir.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Morgan (2016) 5.9
Y: Luke Scott
O: Kate Mara, Anya Taylor-Joy, Rose Leslie, Michael Yare
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The DarkKaranlık (2005)

The Dark - Karanlık (2005)

Adele, kocası James'ten bir süre evvel boşanmış olmasına rağmen hayatını yeniden düzenlemek ve ilişkilerine bir şans daha tanımak için kızı Sarah'ı da yanına alıp James'in yeni satın aldığı çiftliğe gider. Fakat bu yolculuk, bütün felaketlerin başlangıç noktası olacaktır. Adele'nin gördüğü korkunç kabuslar, birden gerçek oluverir ve kızı Sarah, bir gün bir gezi sırasında kaybolur. Adele, zamanla çiftliğin tarihindeki korkunç gerçekleri keşfeder. Kızlarının nasıl korkunç bir gücün eline düşmüş olduğunu anlayan Adele ve James, onu kurtarabilmek için güç birliği yapmak zorundadırlar.

Korku, Gizem, Gerilim

The Dark
Karanlık (2005) 5.4
Y: John Fawcett
O: Maria Bello, Sean Bean, Maurice Roëves, Sophie Stuckey
T: Korku, Gizem, Gerilim
FletchAcar Hafiye (1985)

Fletch - Acar Hafiye (1985)

Çok değil bir hafta öncesine kadar Fletch, gerçekler ve adalet için çalışan iyi huylu bir gazetecidir. Ancak herşey onun bir uyuşturucu trafiğini takip edebilmek için kimlik değiştirmesiyle başlar. Görevi esnasında kemik kanseri yüzünden ölüme mahkum Stanwyk ile tanışır. Stanwyk, Fletch'den onu öldürmesini ister...

Komedi, Suç, Gizem

Fletch
Acar Hafiye (1985) 6.9
Y: Michael Ritchie
O: Chevy Chase, Joe Don Baker, Dana Wheeler-Nicholson, Richard Libertini
T: Komedi, Suç, Gizem
The Hidden FaceGizli Oda (2011)

The Hidden Face - Gizli Oda (2011)

La cara oculta; aşk, kıskançlık ve ihanetin sınırlarını keşfe çıkan bir psikolojik gerilim. İspanyol çift Adrian ve Belen, içinde panik odası bulunan, II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Kolombiya’daki bir eve taşınır. Adrian’la ilgili şüpheleri bulunan Belen, panik odasına girerek Adrian’ı kontrol etmeye karar verir ve geri dönüşü olmayan korkunç bir yola girer.

Dram, Gizem, Gerilim

The Hidden Face
Gizli Oda (2011) 7.4
Y: Andrés Baiz
O: Quim Gutiérrez, Martina García, María Soledad Rodríguez, Jose Luis Garcia
T: Dram, Gizem, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son