Gizem Filmleri İzle

Magnum ForceSilahın Gücü (1973)

Magnum Force - Silahın Gücü (1973)

San Francisco polis dedektifi Dirty Harry ve onun yeni ortağı Early Smith yeni bir iş alır. Şehirde delil yetersizliği gibi nedenlerle salıverilen ya da ulaşılamayan suçlular 'Magnum Ekibi' adındaki bir grup tarafından ölümle cezalandırılır. Callahan araştırmalarına başladığında bu 'Magnum Ekibi'nin polis departmanının içindeki bir grup olduğunu keşfeder. Bu grup kendi kurallarını kendi koyan Dirty Harry'ı bile aşmaktadır.

Aksiyon, Suç, Gizem

Magnum Force
Silahın Gücü (1973) 7.2
Y: Ted Post
O: Clint Eastwood, Hal Holbrook, Mitchell Ryan, David Soul
T: Aksiyon, Suç, Gizem
In a Lonely PlaceTehlike İşareti (1950)

In a Lonely Place - Tehlike İşareti (1950)

Tehlike işareti, pek çok açıdan bir başyapıt niteliği taşır: kült yönetmen Nicholas Ray’in tek "en iyi" filmi olarak; benzersiz biçimde romantik ve kötü sonla bitmeye mahkum bir kara film olarak; Humphrey Bogart ve Gloria Grahame’in en iyi kişisel oyunculuklarını sergiledikleri bir vitrin olarak; ve Hollywood’un iç yüzünü en iyi ortaya koyan filmlerden biri olarak. Saldırgan mizaçlı senaryo yazarı Dix Steele (Bogart), bir cinayetten sorumlu tutulur ama yan komşusu Laurel Gray (Grahame), suç işlendiği sırada onun orada bulunmadığına dair tanıklık eder. Bu durum ikisi arasında tutkulu bir ilişkinin başlamasına yol açar; ne var ki Laurel, Dix’in vahşi yanıyla karşılaşınca çok korkar ve cinayeti gerçekten onun işleyip işlemediği noktasında şüpheye düşer. Bogart, yıllar boyunca romantik sert adamları canlandırdıktan sonra, bu filmde kendi beyazperde kişiliğinin daha derinlerine iner ve Sam Spade’e ya da Rick Blaine’e yakışmayacak bir nevrotik keskinlik sergiler. Gerek hak edenlere gerekse etmemiş olanlara tekme tokat saldırdığı öfke nöbeti sekanslarında fazlasıyla korkutucu hale gelir. Ray’in esrarlı görüntüleri ve neredeyse gerçeküstü sayılabilecek şiirselliği, filmin karamsar temasına heyecan katar. Dorothy B. Hughes’un başarılı romanı senaryoya ilginç bir biçimde uyarlanmıştır: kitapta Steele gerçekten katil çıkar; ama senaryo, esas önemli olanın onun masum olup olmadığı değil bu masumiyetinin her an bozulabileceği olduğunu gösterdiğinden daha iç karartıcı bir sonla biter.

Dram, Kara-Film, Gizem

In a Lonely Place
Tehlike İşareti (1950) 8
Y: Nicholas Ray
O: Humphrey Bogart, Gloria Grahame, Frank Lovejoy, Carl Benton Reid
T: Dram, Kara-Film, Gizem
InnocenceMasumiyet (2004)

Innocence - Masumiyet (2004)

Ormanda, öğrencilerin tabutların içinde geldiği bir okulda geçen film, bu cehennemvari atmosferle ergenlik meselesine el atıyor. Bu bağlamda da fazlasıyla gerçekçi, karamsar ve çarpıcı olmayı başarıyor. Özellikle "Picnic at Hanging Rock"a (1975) benzerliğiyle dikkat çeken eser, yeraltındaki orman atmosferini tedirgin edici hale getirip, ergenlikten yetişkinliğe geçişin korkutuculuğunun ana malzemesi yapıyor. Lucile Hadzihalilovic'in ilk yönetmenlik denemesi, yönetmene San Sebastian Film Festivali'nde en iyi yeni yönetmen ödülü kazandırması bir yana, yolunu gözleyen sayısız sinefil de doğurdu kuşkusuz. "Masumiyet"in sinema tarihinin en şaşırtıcı gençlik filmlerinden biri olduğuna hiç şüphe yok...

Dram, Gizem

Innocence
Masumiyet (2004) 7
Y: Lucile Hadzihalilovic
O: Zoé Auclair, Lea Bridarolli, Bérangère Haubruge, Marion Cotillard
T: Dram, Gizem
Dead EndÖlüm Çıkmazı (2003)

Dead End - Ölüm Çıkmazı (2003)

Bir Noel akşamı Frank Harrington her yıl yaptığı gibi karısı ve çocuklarını kayınvalidesinin evine götürmek için yola çıkmıştır. Ama bu yolculuk her zamankinden biraz daha farklı olacaktır, zira her yılbaşı yolculuğunda kullandığı yol yerine kestirme bir yolu kullanmayı deneyecektir. Ormanlık bir alanda arabalarıyla ilerleyen aile yolda etrafına ölüm saçan beyaz elbiseli bir kadın ve ulaşılması imkansız bir kasabaya yönlendiren trafik tabelaları ile bitmek bilmeyen, kasvetli bir yola girmişlerdir. Gerilim unsurlarıyla yer yer dalga geçen 2003 yapımı film, çekirdek aile kavramını tam ortasına yerleştiriyor. Aile içi gerilimin atmosferle birleşmesi ve sürpriz finaliyle Dead End ?ilginç bir seyirlik? sıfatını hak ediyor.

Korku, Gizem, Gerilim

Dead End
Ölüm Çıkmazı (2003) 6.7
Y: Jean-Baptiste Andrea, Fabrice Canepa
O: Ray Wise, Lin Shaye, Mick Cain, Alexandra Holden
T: Korku, Gizem, Gerilim
Lost HighwayKayıp Otoban (1997)

Lost Highway - Kayıp Otoban (1997)

Uzun süredir film çekmeyen Twin Peaks’in yönetmeni David Lynch yine değişik bir filme imzasını atıyor.Fred Madison, karısının gecmişinden habersiz olarak onunla evlenmiştir. Ancak bu geçmiş onları rahat bırakmayacaktır. Sonuçta iş bir cinayet ve Fred’in kişilik bölünmesi yaşamasına kadar gidecektir. Bir korku hikayesi, bir cinayet bilmecesi, namlunun ucuyla buluşan bir aldatma, psikolojik bozukluğun analizi?

Dram, Gizem, Gerilim

Lost Highway
Kayıp Otoban (1997) 7.7
Y: David Lynch
O: Bill Pullman, Patricia Arquette, John Roselius, Louis Eppolito
T: Dram, Gizem, Gerilim
A Tale of Two SistersKaranlık Sırlar (2003)

A Tale of Two Sisters - Karanlık Sırlar (2003)

Psikolojik gerilim içerikli film uslubu ve oyunculuk performansı ile dikkat çekiyor. İki kız kardeşin anneleri tuhaf bir biçimde ölür ve bunu takiben de kardeşler hastalanırlar. İyileşene dek de hastanede kalırlar. Tedavileri tamamlandıktan sonra eve dönen kardeşler, babalarının yeni eşi olan Eun-joo isimli üvey anneleriyle anlaşamaz. Zaman zaman üvey annelerinin garip davranışları ve kardeşlerin hastalığının tekrarlaması evde huzursuzlık yaratır. Ayrıca babalarının olaylara tepkisiz kalışı ve labirenti andıran yapısıyla yaşadıkları ev, kızları tedirgin etmeye başlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de doğaüstü olayların meydana gelmesi, gerilimi arttıracaktır.

Dram, Korku, Gizem

A Tale of Two Sisters
Karanlık Sırlar (2003) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Kap-su Kim, Jung-ah Yum, Su-jeong Lim, Geun-young Moon
T: Dram, Korku, Gizem
The Big SleepBüyük Uyku (1946)

The Big Sleep - Büyük Uyku (1946)

Özel dedektif Philip Marlowe, General Sternwood tarafından gösterişli malikanesine davet edilir. General, dedektif Marlowe’dan, kızı Carmen’in bir kitapçıya olan kumar borçlarını halletmesini ister. Ancak General’in diğer kızı Vivian, durumdan şüphelenerek babasının asıl amacının, bir ay önce kaybolan yakın arkadaşı Sean Regan’ı bulmak olduğunu düşünür ve bunu dedektif Marlowe’la paylaşır. Yine de görevinden şaşmayan Marlowe, kitapçıya giderek olayları incelemeye başlar. Dükkanın sahibi Geiger’ı evine kadar takip eden dedektif burada duyduğu bir silah sesi ve içeride karşılaştığı manzara sonrasında içinden çıkılması güç bir görevle karşı karşıya olduğunu anlayacaktır. Kara film türünün en etkileyici yapıtlarından biri olan The Big Sleep, aynı isimli romandan usta yönetmen Howard Hawks tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Suç, Kara-Film, Gizem

The Big Sleep
Büyük Uyku (1946) 8.1
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, John Ridgely, Martha Vickers
T: Suç, Kara-Film, Gizem
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017)

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017)

Scooby Doo çetesi bir kasaba ziyaretinde yakınlarda ki bir çiftlik ateşe verilmiş ve çevredeki herkesi korku sarmıştır. Korkunun nedeni kasaba halkının yaşadıkları bölgenin perili olduğuna inanmasıdır. Gizemin çözülmesi için Shaggy ve dostları amansız bir mücadeleye girecektir.

Animasyon,Komedi,Aile,Gizem,Kovboy

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown (2017) 0
Y: Matt Peters
O: Grey DeLisle,Tania Gunadi,Matthew Lillard,Kate Micucci
T: Animasyon,Komedi,Aile,Gizem,Kovboy
MusudanÖlümcül Araştırma (2016)

Musudan - Ölümcül Araştırma (2016)

Kore'nin askerden arındırılmış bölgesinde birbiri ardına kayıp ve ölüm vakaları gerçekleşir. Güney Kore, Yüzbaşı Jo Jin-Ho ve yardımcı lider olarak Üsteğmen Shin Yoo-Hwa liderliğinde bir birim oluşturur. Onlara, olayların arkasındaki gerçeği bulmak için sadece 24 saat verilmiştir. Takım üyeleri kanıt bulmuştur ama bir şeyler doğru gelmiyordur.

Aksiyon,Gizem,Gerilim

Musudan
Ölümcül Araştırma (2016) 5.7
Y: Goo Mo
O: Ji-han Do,Lee Ji-ah,Dong-yeong Kim,Min-jun Kim
T: Aksiyon,Gizem,Gerilim
Silent HillSessiz Tepe (2006)

Silent Hill - Sessiz Tepe (2006)

Rose (Radha Mitchell) ve kocası Christopher (Sean Bean), kızları Sharon'un (Jodelle Ferland) çare bulunamayan gizemli hastalığı nedeniyle kötü günler geçirmektedirler. Psikolojik tedaviyi reddeden Rose, kızını rüyalarında sürekli olarak sayıkladığı Silent Hill adındaki kasabaya götürmeye karar verir. Kızının hastalığın tek çaresinin burada olduğuna inanmaktadır. Kocasının tüm itirazlarına rağmen Sharon ile birlikte yola çıkan Rose, kasabaya yaklaştıkça garip olaylarla karşılaşmaya başlar. Ve kasabanın girişinde geçirdikleri bir kaza sonrasında Sharon aniden ortadan kaybolur. Silent Hill'e varana dek içine düştüğü şeytanca oyunun farkında olmayan Rose, kızını bu korkunç kasabadan kurtarabilmek için onun sırrını çözmek zorundadır.Dünyanın en çok satan oyun serilerinden biri olan Silent Hill'in aslına mümkün olduğunca sadık kalınarak çekilen bu tüyler ürpertici sinema uyarlamasını, Kurtların Kardeşliği filminin yönetmeni Christophe Gans yönetiyor.

Korku, Gizem

Silent Hill
Sessiz Tepe (2006) 6.6
Y: Christophe Gans
O: Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden, Deborah Kara Unger
T: Korku, Gizem
The Princess and the WarriorPrenses ve Savaşçı (2000)

The Princess and the Warrior - Prenses ve Savaşçı (2000)

Akıl hastanesinde çalışan Sissi geçirdiği trafik kazasında kendisini mucizevi bir şekilde kurtaran Bodo'nun, hayatının erkeği olduğunu düşünür ve onu tekrar bulmak için araştırmaya başlar. Alman yönetmen Tom Tykwer'ın dördüncü uzun metraj çalışması olan "Prenses ve Şövalye", bir önceki filmi "Lola rennt"te durmaksızın koşan Franka Potente'yi melankolik, utangaç ve dingin bir karakterle karşımıza çıkarır. Kader ve aşk temalarının etkileyici şekilde kurgulandığı hikayede, seyirci beklenmeyen şaşırtıcı sahnelerle sarsılır ve duygusal dokunuşlu müziğin etkisiyle filme bağımlı hale gelir.

Dram, Gizem, Romantik

The Princess and the Warrior
Prenses ve Savaşçı (2000) 7.6
Y: Tom Tykwer
O: Franka Potente, Benno Fürmann, Joachim Król, Lars Rudolph
T: Dram, Gizem, Romantik
The 9th Life of Louis DraxDokuzuncu Hayat (2016)

The 9th Life of Louis Drax - Dokuzuncu Hayat (2016)

Liz Jensen'ın çok satan romanından beyazperdeye uyarlanan yapım bilim kurgu ile fantastik türlerinin sınırlarını genişletiyor. 9 yaşındaki Louis Drax'ı temel alan filmde 9 yaşına dek 8 ölümcül kazayı atlatmış olan küçük çocuğun, 9. yaş gününde bir uçurumdan düşmesi konu ediniyor. Durumun garipliğini fark eden bir psikiyatrın başladığı araştırma beklenilenden çok daha fantastik gerçekleri ortaya çıkarıyor. Başrollerde Jamie Dornan, Aaron Paul, Sarah Gadon ve Aiden Longworth'ün yer aldığı filmin vizyon tarihi ise 28 Ekim 2016!

Gizem, Gerilim

The 9th Life of Louis Drax
Dokuzuncu Hayat (2016) 6.4
Y: Alexandre Aja
O: Jamie Dornan, Aiden Longworth, Sarah Gadon, Michael Adamthwaite
T: Gizem, Gerilim
Super Troopers (2001)

Super Troopers (2001)

Thorny, Mac, Rabbit, Foster ve Farva isimli beş farklı polisten oluşan bir polis ekibi, denetimini yaptıkları otoyolda sürücülere göz açtırmamaktadırlar. İşlerini iyi yapma takıntısına sahip olan macera düşkünü bu beş polis, sudan sebeplerle yolcuları şüpheli konumuna getirmekte ve onları takibe almaktadırlar. Ancak kontrol ettikleri bölgede meydana gelen bir cinayet olayı sonrasında daha büyük bir gizemle karşılaşmanın zamanıdır. Buldukları ceset genç bir çocuğa aittir ve bu ölümün nedenlerini çözmek için harekete geçmek durumundadırlar.

Komedi, Suç, Gizem

Super Troopers (2001) 7.1
Y: Jay Chandrasekhar
O: André Vippolis, Joey Kern, Geoffrey Arend, Erik Stolhanske
T: Komedi, Suç, Gizem
Reversal of FortuneTalihin Dönüşü (1990)

Reversal of Fortune - Talihin Dönüşü (1990)

Avrupa jet sosyetesinde 80'lerde cereyan eden gerçek bir skandaldan yola çıkarak temelde ezik erkek, zengin ve güçlü kadın ilişkisi fenomenine değinmektedir. claus von bulow (irons) servetinin esas sahibi olan eşi sunny von bulow (close)'u insülin komasına sokarak felç olmasına sebebiyet vermekten dolayı üvey çocukları tarafından dava edilmiş, nihayetinde harvard'lı bir hukuk profesörü (alan m. dershowitz) ve ordusu tarafından bu suçlamadan sıyrılmıştır. filmde olaylar komadaki sunny von bulow tarafından flashbacklerle anlatılmakta, kronolojik bir sıra izlenmemektedir. neticede claus von bulow'un suçlu olup olmadığı konusunda kesin bir yargıya ulaşmaktan ziyade dışarıdan çok pembe görünen bir dünyayı ve bu dünyanın mensubu olan insanların içinde bulundukları kaos ortamını ironik bir biçimde yansıtmayı, irdelemeyi amaçlamaktadır film.

Biografi, Dram, Gizem

Reversal of Fortune
Talihin Dönüşü (1990) 7.2
Y: Barbet Schroeder
O: Glenn Close, Jeremy Irons, Ron Silver, Annabella Sciorra
T: Biografi, Dram, Gizem
A Canterbury TaleBir Canterbury Hikayesi (1944)

A Canterbury Tale - Bir Canterbury Hikayesi (1944)

Canterbury'ye giden küçük Kent kasabasında bir 'Çiftçi Kız', bir Amerikan askeri ve bir İngiliz askeri'nin yolları kesişir. Ancak asıl ilginç olan, hava karardıktan sonra askerlerle buluşan kızların saçına tutkal döken, gizemli bir "tutkal-adam" tarafından bu kasabanın huzuru kaçırılmış olmasıdır. Üçlümüz, onu izleme girişiminde bulunur ve genelde İngiltere, özelde ise Canterbury tarihinin mistik, tuhaf ve eksantrik görünümlü yerel yargıcında şüphelenmeye başlar -

Komedi, Dram, Gizem

A Canterbury Tale
Bir Canterbury Hikayesi (1944) 7.6
Y: Michael Powell, Emeric Pressburger
O: Eric Portman, Sheila Sim, Dennis Price, John Sweet
T: Komedi, Dram, Gizem
Lost & Found (2016)

Lost & Found (2016)

Uzak ve gizemli bir adaya yazı geçirmek için gönderilen iki kardeş, ailelerinin kaybolan servetini yerine koymak için heyecan verici bir hazine avına girişirler.

Macera, Aile, Gizem

Lost & Found (2016) 5.1
Y: Joseph Itaya
O: Justin Kelly, Benjamin Stockham, Celeste Desjardins, Jason Patric
T: Macera, Aile, Gizem
The Harrow (2016)

The Harrow (2016)

Miller terk edilmiş bir Alabama mezbahasında yalnız yaşamaktadır. 10 yıl önce öldürülen sevgilisini hala unutamamakta ve bu özlem onu yiyip bitirmektedir. Ruth annesinin ölümünü araştırmak için 3 geceliğine Miller’ın yanına gelir ve gerilim başlar…

Suç, Dram, Gizem

The Harrow (2016) 6.7
Y: Kevin Stocklin
O: Annabel Bloom, Geneva Carr, Patch Darragh, Daniel Dorrian
T: Suç, Dram, Gizem
The Santiso ReportSantiso Raporu (2015)

The Santiso Report - Santiso Raporu (2015)

Kızı Irak'ta gizemli bir şekilde kaybolduktan yıllar sonra, hassas bir muhabir ilaçlarını bırakarak sağlıklı bir aklın sınırlarının ötesinde bir yolculuğa çıkar.

Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim

The Santiso Report
Santiso Raporu (2015) 5
Y: Brian Maya
O: Carlos Belloso
T: Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
Big DriverKoca Sürücü (2014)

Big Driver - Koca Sürücü (2014)

Yolda karşılaştığı bir yabancı tarafından tecavüze uğrayıp ölüme terkedilen başrol oyuncusunun, kendisine bunu yapandan intikam alma süreci ve yollarda koca kamyonu ile estirdiği dehşet rüzgarlarını anlatan bir film Gö

Suç, Gizem, Gerilim

Big Driver
Koca Sürücü (2014) 5.7
Y: Mikael Salomon
O: Maria Bello, Ann Dowd, Will Harris, Joan Jett
T: Suç, Gizem, Gerilim
Apollo 18Ölüm Yolculuğu (2011)

Apollo 18 - Ölüm Yolculuğu (2011)

17 Aralık 1972'de Apollo17 adlı uzay aracı aya insanlı son seyahatini gerçekleştirir. Fakat iddialara göre bundan tam bir yıl sonra, Amerika Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki astronot gizli bir görev için Apollo 18 uzay aracı ile yeniden aya gönderilir; ve bu bilgi herkesten gizlenir. NASA'ya ait neredeyse 40 yıllık bir video kaydı ortaya çıkınca bu iki astronotun yaşadıkları da gün yüzüne çıkacaktır.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Apollo 18
Ölüm Yolculuğu (2011) 5.2
Y: Gonzalo López-Gallego
O: Warren Christie, Lloyd Owen, Ryan Robbins, Michael Kopsa
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
Faces in the CrowdKatilin Yüzü (2011)

Faces in the Crowd - Katilin Yüzü (2011)

Bir gece evine dönerken sokakta bir cinayete şahit olan Anna, dehşet içinde kaçmaya çalışırken katil tarafından saldırıya uğrar. Gözlerini hastanede açan Anna, şoku atlatmaya çalışırken çevresindeki insanları tanıyamadığını fark eder. Yüz körlüğü olarak da bilinen Prosopagnozi hastalığına yakalanmıştır. Baktığı bütün yüzler sürekli değişmektedir, artık erkek arkadaşı dahil kimseyi tanımamaya başlayan Anna için günlük hayat tam bir kaosa dönüşmüştür. Geride tanık bırakmak istemeyen seri katil ise bu sırada çoktan Anna'nın peşine düşmüştür.

Suç, Dram, Gizem

Faces in the Crowd
Katilin Yüzü (2011) 5.7
Y: Julien Magnat
O: Milla Jovovich, Julian McMahon, David Atrakchi, Michael Shanks
T: Suç, Dram, Gizem
The NightmareKabus (2015)

The Nightmare - Kabus (2015)

Görsel sanatçı AKIZ’dan büyüleyici bir akıl oyunları bilmecesi. On yedi yaşındaki Tina, Berlinli bir genç kızın isteyebileceği her şeye sahiptir: çekicilik, cool arkadaşlar, her istediğinde onu şımartabilen bir aile... Ama ona her gece musallat olan bir yaratıktan kendini kurtaramamak gibi ufak bir sorunu vardır. Bir süre sonra iğrenmesini bastırıp yaratıkla yüzleşerek kendini keşfeder. Arkadaşları ve ailesi onun bir anda delirmeye başladığını düşünse de Tina kararlıdır. Kelimeleri kifayetsiz bırakan Der Nachtmahr bizi son zamanların en berrak ve en ürkütücü büyüme hikayelerinden biriyle baş başa bırakıyor. Film, düşsel görüntüleriyle bizi etkisi kolay kolay geçmeyecek sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor. AKIZ de bu filmiyle, bir sonraki filmi takip edilesi yönetmenler listesine üst sıralardan giriyor.

Dram, Gizem

The Nightmare
Kabus (2015) 6.8
Y: Achim Bornhak
O: Carolyn Genzkow, Sina Tkotsch, Wilson Gonzalez, Arnd Klawitter
T: Dram, Gizem
The Stepford WivesStepford Kadınları (1975)

The Stepford Wives - Stepford Kadınları (1975)

Joanna ve Walter Stepford kasabasına yeni taşınan genç bir çifttir. Fotoğrafla ilgilenen Joanna kendisini geliştirmek ve ev kadınlığı dışında bir şeyler yapmak istemektedir. Oysa kocası Walter klasik bir erkektir ve kasabanın erkekler kulübüne dahil olup kısa sürede kaynaşır. Joanna ve komşusu Bobbie, kasabadaki diğer kadınların ev işleri ve alışveriş yapıp adeta kocalarını memnun etmek için sürdürdükleri köle yaşantısında bir tuhaflık olduğunu farkederler. Araştırmaları onları korkunç gerçekle yüz yüze bırakacaktır.Daha önce Rosemary’nin Bebeği romanı ile sinemaseverler arasında da şöhret olan Ira Levin’den yapılan bir başka uyarlama. 2004’te tekrar çekilen, nefis bir bilim kurgu taşlama!

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Stepford Wives
Stepford Kadınları (1975) 6.9
Y: Bryan Forbes
O: Katharine Ross, Paula Prentiss, Peter Masterson, Nanette Newman
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The Girl on the TrainTrendeki Kız (2016)

The Girl on the Train - Trendeki Kız (2016)

Paula Hawkins'in aynı adlı çok satan romanından sinemaya uyarlanan film, yeni boşanmış bir kadının gizem dolu hikâyesini odağına alıyor. Yakın zamanda bir boşanma atlatan Rachel, her gün kullandığı trenin geçtiği güzergâhta "mükemmel" bir çift görür. Bu çifti gözlemlemeyi günlük rutini hâline getiren Rachel, bir gün şahit olduğu bir olay sonrası çözülmesi zor bir gizemin içerisine sürüklenir.

Dram, Gizem, Gerilim

The Girl on the Train
Trendeki Kız (2016) 6.6
Y: Tate Taylor
O: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux
T: Dram, Gizem, Gerilim
Perfect BlueMükemmel Mavi (1997)

Perfect Blue - Mükemmel Mavi (1997)

CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima'nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!'den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima'nın menejeri Rumi, Mima'ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima'nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.

Animasyon, Korku, Gizem

Perfect Blue
Mükemmel Mavi (1997) 7.8
Y: Satoshi Kon
O: Junko Iwao, Rica Matsumoto, Shinpachi Tsuji, Masaaki Ôkura
T: Animasyon, Korku, Gizem
The Star ChamberGizli Güç (1983)

The Star Chamber - Gizli Güç (1983)

Cinayet Çemberi; Görmeye Alışkın Olduğumuz Olayları Hatırlatacak Son Derece Sürükleyici Ve Gerçekçi Bir Macera!Genç bir yargıç olan Steve Hardin mahkeme salonunda, kurnaz avukatların kanundaki boşluklardan yararlanması sayesinde azılı suçluların serbest kaldığını görür ve bu nedenle vicdanıyla savaşmak zorunda kalır. Ta ki "The Star Chamber" adında kendi adalet anlayışlarıyla kararlar veren güçlü bir toplulukla karşılaşana dek. Topluluk en üst düzey gizlilikte, kapalı kapılar ardında yapılan toplantılar sonucunda suçları kendi uygun gördüğü şekilde cezalandırmaktadır. Yardımcı rollerde Hal Holbrook'un oynadığı "The Star Chamber" size günümüz manşetlerinde görmeye alışkın oluduğumuz olayları hatırlatacak son derce sürükleyici ve gerçekçi bir macera.

Dram, Gizem, Gerilim

The Star Chamber
Gizli Güç (1983) 6.3
Y: Peter Hyams
O: Michael Douglas, Hal Holbrook, Yaphet Kotto, Sharon Gless
T: Dram, Gizem, Gerilim
The VillageKöy (2004)

The Village - Köy (2004)

19. yüzyılın sonlarına doğru, küçük ve izole edilmiş bir kasabanın tüm nüfusu, tuhaf bir korku ile yaşamaktadırlar. Etraflarındaki ormanda bir takım yaratıklar vardır. Ancak bu yaratıklarla bölgede yaşayan insanlar arasında gizli bir anlaşma yapılmış gibidir. İnsanlar, ormana ilişmedikçe yaratıklar da ortaya çıkmamaktadırlar. Fakat, ne yazık ki bir gün Lucius Hunt, merakına yenik düşüp ormanda neler olup bittiğine keşfe çıkmaya karar verir. Haliyle anlaşma bozulacağı için yaratıklar da kasabaya inerek çok daha büyük bir korku saçacaklardır.

Dram, Gizem, Romantik

The Village
Köy (2004) 6.5
Y: M. Night Shyamalan
O: Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix, Adrien Brody, William Hurt
T: Dram, Gizem, Romantik
LeviathanVurgun (1989)

Leviathan - Vurgun (1989)

Melville´in gemisi Pequod´un Moby Dick´i kovaladığı sularda, insan, doğa ve makinenin ortak kaderleri Leviathan´da dile geliyor. Bu kolektif deneyimi belgeleyebilmek, insanoğlunun en eski mücadelesini hem balıkçıların hem de avın gözüyle aktarabilmek için, balıkçılarla filmciler arasında gidip gelen, atılıp tutulan, iplerle bağlı düzinelerce kamera kullanılmış. Filmin yazarı, yönetmeni, kurgucusu ve yapımcısı, antropolog-bilim insanı-sanatçı-sinemacı olan ve Harvard Üniversitesi´ndeki Duyusal Etnografya Laboratuvarı´nda çalışan Véréna Paravel ile Lucien Castaing-Taylor. İnsan, hayvan ve makineyi; güzeli ve korkuncu; yaşam ve ölümü olağanüstü bir biçimde görüntüye aktaran Leviathan, şimdiye dek izlediğimiz filmlerden çok farklı

Macera, Korku, Gizem

Leviathan
Vurgun (1989) 5.7
Y: George P. Cosmatos
O: Peter Weller, Richard Crenna, Amanda Pays, Daniel Stern
T: Macera, Korku, Gizem
ReekerDavetsiz Gelen (2005)

Reeker - Davetsiz Gelen (2005)

Uzak ve ıssız bir otoyol açıklanamaz bir şekilde kapandığında, beş öğrenci kendilerini çölün ortasında buluverir. Gençler, ister istemez lânetli varlıklar tarafından rahatsız edileceklerdir. Otelde akşam yemeği sırasında tanıştıkları bir yabancı karısının kayıp olduğunu ve en büyük korkularının gerçek olduğunu anlatmıştır.

Korku, Gizem

Reeker
Davetsiz Gelen (2005) 5.2
Y: Dave Payne
O: Devon Gummersall, Derek Richardson, Tina Illman, Scott Whyte
T: Korku, Gizem
InsomniaUykusuz (1997)

Insomnia - Uykusuz (1997)

İki polis dedektifi genç bir kızın cinayetinin araştırmasında yerel polise yardım etmek için Norveçin kuzeyinde bir kasabaya gelirler.Bir şüphelinin kovalanması sırasında dedektif Jonas Engström(Stellan Skarsgård) kazayla ortağını vurur.İlerleyen günlerde dedektif bu olayın etkisiyle uykusuzluk çekmeye başlar

Dram, Gizem, Gerilim

Insomnia
Uykusuz (1997) 7.4
Y: Erik Skjoldbjærg
O: Maria Mathiesen, Stellan Skarsgård, Sverre Anker Ousdal, Gisken Armand
T: Dram, Gizem, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son