Gizem Filmleri İzle

KluteFahişe (1971)

Klute - Fahişe (1971)

Dedektif John Klute'un eski bir akadaşı ortadan kaybolur. Onu bulabilmek için elindeki tek ipucu arkadaşının, bir telekız olan Bree'ye yazmış olduğu müstehcen bir mektuptur. Klute, Bree'nin telefonlarını gizlice dinleyerek ona kendisine yardım etmesi için şantaj yapar. Birlikte araştırma yapmaya başlayan ikilin kayıp olan Tom Gruneman'ın izini bulmak için uğraşır. Ancak Bree'nin peşinde gizemli bir sapık vardır...Genç kadın bir yandan müşterileri, bir yandan peşindeki katil ve bir yandan da yardım etmek zorunda olduğu dedektifle uğraşmak zorundadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Klute ile aralarında başlayan ilişki artık kontrolden çıkmış ve kendisini de kontrolü altına almaya başlamıştır. Bu arada Klute de adım adım gizemli sapığın kim olduğunu çözmeye başlamıştır...

Suç, Gizem, Gerilim

Klute
Fahişe (1971) 7.2
Y: Alan J. Pakula
O: Jane Fonda, Donald Sutherland, Charles Cioffi, Roy Scheider
T: Suç, Gizem, Gerilim
SaltAjan Salt (2010)

Salt - Ajan Salt (2010)

Angelina Jolie'nin seksi bir federal ajanı canlandırdığı "Ajan Salt", kumpasa getirilen bir CIA mensubunun hikayesini anlatıyor. Evelyn Salt (Jolie), idealist bir ajandır ve görevi, şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir devlet görevlisidir. Ancak bir itirafçı onu zor durumda bırakacaktır. Çünkü bu kişi, Salt'ın Rus ajanı olduğunu iddia etmektedir. Bu suçlamayla adeta bağlılığı test edilecektir. Salt sahip olduğu tüm gizli görev tecrübesini kullanarak kendini temize çıkarmak amacıyla kaçar. Salt'ın masum olduğunu kanıtlamak için gösterdiği tüm çaba hakkındaki şüpheleri arttıracak ve geriye yanıtlanması gereken bir tek soru bırakacaktır; Salt kimdir? Süreç içinde, Salt'ın bile yeni keşfedeceği gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.

Aksiyon, Suç, Gizem

Salt
Ajan Salt (2010) 6.4
Y: Phillip Noyce
O: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Daniel Olbrychski
T: Aksiyon, Suç, Gizem
Mystery RoadGizemli Yol (2013)

Mystery Road - Gizemli Yol (2013)

Ceseti kasaba dışında otaban kenarında bulunan genç bir kızın (Julie Mason) cinayetini çözmek için yıllar sonra kasabasına geri dönen yörenin kowboy polisi, Jay Swan'ın hikayesi… Kızın uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve para için kamyon sürücüleriyle seks yaptığını öğrenir. Ancak araştırdıkca farklı şeyler öğrenmeye başlayacaktır.

Suç, Gizem, Gerilim

Mystery Road
Gizemli Yol (2013) 6.5
Y: Ivan Sen
O: Aaron Pedersen, Hugo Weaving, Ryan Kwanten, Jack Thompson
T: Suç, Gizem, Gerilim
Ava's Possessions (2015)

Ava's Possessions (2015)

Genç bir kadın olan Ava'nın bedeni bir şeytan tarafından ele geçirilir, şeytan çıkarılma ayininden sonra kurtulan Ava hayatını tekrar düzene sokmak için çabalar.

Komedi,Korku,Gizem,Gerilim

Ava's Possessions (2015) 5.6
Y: Jordan Galland
O: Louisa Krause,Whitney Able,Deborah Rush,William Sadler
T: Komedi,Korku,Gizem,Gerilim
Hounds of Love (2016)

Hounds of Love (2016)

Suç ve gerilim türündeki Hounds Of Love adlı film, rahatsız bir çift tarafından kaçırılıp her türlü eziyete maruz kalan Vicki Maloney adlı genç kızın, hikayesini ele almaktadır.

Suç,Dram,Korku,Gizem,Gerilim

Hounds of Love (2016) 7.2
Y: Ben Young
O: Emma Booth,Ashleigh Cummings,Stephen Curry,Susie Porter
T: Suç,Dram,Korku,Gizem,Gerilim
ExamSınav (2009)

Exam - Sınav (2009)

Gizemli ve güçlü bir şirkette iş sahibi olmak için aday olan 8 yetenekli kişinin bu seçimde son aşamaya gelirler...

Gizem, Gerilim

Exam
Sınav (2009) 6.9
Y: Stuart Hazeldine
O: Adar Beck, Gemma Chan, Nathalie Cox, John Lloyd Fillingham
T: Gizem, Gerilim
Something WickedKötü Birşey (2014)

Something Wicked - Kötü Birşey (2014)

Psikolojik gerilim tarzdaki filmde, Genç bir çift ailelerinin karşı gelmelerine rağmen balayına gitmek için yola çıkarlar.Aileleri olan bir kazada kaçırılınca, genç çift geçmişlerindeki korkunç gerçeklerlerle yüzleşmek zorunda kalırlar ve kesinlikle “sonsuza kadar mutlu” olamayacakları da gün gibi ortaya çıkar.

Dram, Korku, Gizem

Something Wicked
Kötü Birşey (2014) 4.8
Y: Darin Scott
O: Shantel VanSanten, Brittany Murphy, Julian Morris, James Patrick Stuart
T: Dram, Korku, Gizem
The Invisible Guest (2016)

The Invisible Guest (2016)

Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır, Asya pazarı ile yaptığı ticari anlaşmaları ve yüksek teknoloji şirketi nedeniyle Yılın Adamı olarak adlandırılmıştır. Kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Bir dağ oteli odasında yanında fotoğrafçı sevgilisi Laural Vidan'ın cesedi dururken polis tarafından tutuklanmıştır. Adrian Virginia'ya suç ve sevgilisi Laura ile ilişkisi hakkında konuşur. Her ikisi de sürücüsü Daniel Garrido adında bir adamın öldüğü araba kazasısını açığa çıkarmaya çalışırlar. Laura'nın Daniel'in ölümü nedeniyle hapse girmekten kaçınmak için Laura'nın onu nasıl yönettiğinden söz eder. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.

Suç, Gizem, Gerilim

The Invisible Guest (2016) 7.9
Y: Oriol Paulo
O: Mario Casas, Ana Wagener, José Coronado, Bárbara Lennie
T: Suç, Gizem, Gerilim
DeathtrapÖlüm Tuzağı (1982)

Deathtrap - Ölüm Tuzağı (1982)

Sidney’in içinde bulunduğu durumu daha da zorlaştırmak için ondan yazarlık dersi alan öğrencilerinden biri olan Clifford Anderson öğretmenine ilk yazdığı oyunu gönderir. Amacı Sidney’in görüşlerini ve tavsiyelerini almaktır. Ölüm Tuzağı isimli oyun beş karakterden oluşan iki perdelik bir oyundur. Sidney oyunu o kadar beğenir ki ‘Yetenekli bir yönetmenin bile oyun metnine asla zarar veremeyeceğini,’ söyler. Bir kez daha Broadway’de olmak isteyen Sidney Myra ile birlikte akla gelmez bir plan yapar: Clifford’ı Bruhl evine getirip onu öldürecek ve oyun senaryosunu kendileri yazmış gibi göstereceklerdir. Ancak Clifford buluşma yerine geldikten kısa bir süre sonra, işlerin hiç de göründüğü gibi olmadığını fark ederler.

Komedi, Suç, Gizem

Deathtrap
Ölüm Tuzağı (1982) 7
Y: Sidney Lumet
O: Michael Caine, Christopher Reeve, Dyan Cannon, Irene Worth
T: Komedi, Suç, Gizem
Voice from the Stone (2017)

Voice from the Stone (2017)

1950' li yılların Toskana 'sındayız. Film annesinin beklenmedik cinayetinin ardından sessiz kalan genç bir çocuğa yardım etmek için büyük bir mücadeleye girişen bir hemşire Verena'nın unutulmaz hikayesini anlatıyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Voice from the Stone (2017) 0
Y: Eric D. Howell
O: Emilia Clarke, Marton Csokas, Caterina Murino, Kate Linder
T: Dram, Gizem, Gerilim
The TreatmentTedavi (2014)

The Treatment - Tedavi (2014)

Dedektif Nick Cafmeyer mükemmel kariyere sahip, başarılı bir müfettiştir. Ancak dokuz yaşındayken kardeşi Bjorn belirsiz bir şekilde ortadan kaybolunca, karanlık bir bulut çökmüştür yaşamına. Plettinckx ise herkes tarafından tanınan şeytani zevkleri olan bir seksomanyaktır. Dedektif Nick, Plettinckx'i sorgulamaya alır ama delil yetersizliğinden bırakmak zorunda kalır. Nick, kardeşinin bu seksomanyak adamla bir bağlantısı olduğunu düşünür ve amansız bir takip başlar...

Gizem, Gerilim

The Treatment
Tedavi (2014) 7.2
Y: Hans Herbots
O: Geert Van Rampelberg, Ina Geerts, Johan van Assche, Laura Verlinden
T: Gizem, Gerilim
North by NorthwestGizli Teşkilat (1959)

North by Northwest - Gizli Teşkilat (1959)

Efsanevi yönetmen Alfred Hitchcock’un en önemli yapıtlarından olan film yanlış zamanda yanlış yerde bulunan bir adamın yanlış anlaşılmalarla örülü hikayesini anlatır. Prestijli reklamcı Roger Tornhill, bir yanlış anlaşılma sonucunda George Kaplan isimli bir casus zannedilir ve iki casus tarafından kaçırılıp sorguya çekilir. Kendisini kaçıranlara ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu izah etmeye çalışsa da casusları inandıramaz. Bir uçurumun kenarına bırakılır, buradan kurtulmayı başardıktan sonra casus Kaplan gizeminin peşine düşer. Ancak bir talihsizlik daha başgösterir ve artık işlemediği bir cinayetin faili konumundadır, böylece polis ve gizli teşkilatlarla arasında nefes kesen bir kovalamaca başlar.

Macera, Gizem, Gerilim

North by Northwest
Gizli Teşkilat (1959) 8.5
Y: Alfred Hitchcock
O: Cary Grant, Eva Marie Saint, James Mason, Jessie Royce Landis
T: Macera, Gizem, Gerilim
Carolina MoonKayıp Sırlar (2007)

Carolina Moon - Kayıp Sırlar (2007)

Korkunç geçmişinden kurtulmak isteyen Tory (Claire Forlani) evine dönmenin kolay olmayacağını bilmektedir. Bilinçaltına yaptığı bir gezi ile çocukluk arkadaşı Hope’un korkunç bir cinayet sonucu öldürülmesini hatırlamış ve bu olayı unutmak istemektedir. Kısa bir süre sonra Tory, Hope’un ölümünün bir dizi cinayet zincirinin ilk halkası olduğunu ve o korkunç güne kadar cinayetlerin her yıl devam ettiğini fark eder. Tory’nin iki seçeneği vardır. Ya doğaüstü güçleriyle katili yakalamak ya da onun bir sonraki kurbanı olmak.

Gizem, Romantik, Gerilim

Carolina Moon
Kayıp Sırlar (2007) 5.9
Y: Stephen Tolkin
O: Claire Forlani, Oliver Hudson, Chad Willett, Jonathan Scarfe
T: Gizem, Romantik, Gerilim
AfflictionIzdırap (1997)

Affliction - Izdırap (1997)

Eşinden ayrı yaşayan ve küçük kız çocuğu ile sorunları olan bir polis şefi (Nick Nolte) sıkıntılar yaşamaktadır. Avlanmaya giden 2 kişiden biri av sırasında ölünce olayın kaza olmadığına inanan Nick Nolte olayı araştırmaya karar verir.

Dram, Gizem, Gerilim

Affliction
Izdırap (1997) 7
Y: Paul Schrader
O: Nick Nolte, Brigid Tierney, Holmes Osborne, Jim True-Frost
T: Dram, Gizem, Gerilim
In FearKorku Yolu (2013)

In Fear - Korku Yolu (2013)

Tom ve Lucy tatillerini bir değişiklik yaparak bir taşra motelinde geçirmek isterler. Fakat otele doğru giden yollarda, tabelalarda bir gariplik vardır. Genç çift karanlığında çökmesiyle birlikte aynı yollardan geçtiklerini, içinden çıkamadıkları daireler çizdiklerini fark ederler. Dar yollardan oluşan bir labirentin içinde sıkışmışlardır. Kendi arabalarında tuzağa düşürülmüşlerdir. Göremedikleri bir adamın, onların tüm korkularıyla oyun oynamaktadır ve güvenli oldukları tek yerin arabanın içi olduğuna karar verirler. Koltuklarına sımsıkı yapışan çift, aslında bu yaratığın kendilerine çok yakında, arabanın arka koltuğunda olduğunu sonradan fark edeceklerdir. Çeşitli televizyon dizilerinde bölüm yönetmenliği yapan Jeremy Lovering ilk uzun metrajlı işi olan filmin başrollerinde ise Iain De Caestecker, Alice Englert ve Allen Leech yer alıyor.

Korku, Gizem, Gerilim

In Fear
Korku Yolu (2013) 5.5
Y: Jeremy Lovering
O: Iain De Caestecker, Alice Englert, Allen Leech
T: Korku, Gizem, Gerilim
Personal ShopperHayalet Hikayesi (2016)

Personal Shopper - Hayalet Hikayesi (2016)

Film, ikiz kardeşinin öldüğünü öğrenen genç bir kadını temel alıyor. Kardeşi gibi medyum olarak genç kadın kardeşinin ona bir işaret göndermesini bekliyor, moda dünyasında geçen bir hayalet hikayesini konu alacak. Gö

Dram,Gizem,Gerilim

Personal Shopper
Hayalet Hikayesi (2016) 6.5
Y: Olivier Assayas
O: Kristen Stewart,Lars Eidinger,Sigrid Bouaziz,Anders Danielsen Lie
T: Dram,Gizem,Gerilim
Bottom of the World (2017)

Bottom of the World (2017)

Genç bir kadının esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması, erkek arkadaşını gerçek anlatı yolculuğuna çıkarıyor ve belki de kendi bilinmeyen gerçekliği, geleneksel anlatının sınırlamalarını aşan bu karanlık, hipnotik gizem içine giriyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Bottom of the World (2017) 5.6
Y: Richard Sears
O: Jena Malone, Ted Levine, Douglas Smith, Tamara Duarte
T: Dram, Gizem, Gerilim
TeoremaTeorem (1968)

Teorema - Teorem (1968)

Milanolu bir sanayici, durup dururken fabrikasını işçilerine hibe eder. Film, bu garip cömertliği doğuran olayları anlatır. Bundan kısa süre önce, sanayicinin evinde kalmak üzere yakışıklı ve garip bir delikanlı gelmiştir. Delikanlı ev sahiplerinden hiçbir talepte bulunmaz, ama bütün ev halkı onun cazibesine kapılmakta gecikmez. Bir süre sonra misafir aniden evden ayrılınca, burjuva ailesinin üyelerinin ve köy kökenli hizmetçilerinin hayatı altüst olur.

Dram,Gizem

Teorema
Teorem (1968) 7.3
Y: Pier Paolo Pasolini
O: Silvana Mangano,Terence Stamp,Massimo Girotti,Anne Wiazemsky
T: Dram,Gizem
Extraordinary TalesOlaganüstü Öyküler (2013)

Extraordinary Tales - Olaganüstü Öyküler (2013)

Ünlü şair ve yazar Edgar Allan Poe'nun beş hikayesinden uyarlanan bir animasyon antolojisi, yazarın karanlık evreninin derinliğini ve karmaşasını en iyi ifade eden çizerlerden esinlenerek hazırlandı ve Sir Christopher Lee, Bela Lugosi, Julian Sands ve Roger Corman tarafından seslendirildi. Film, Poe'nun 'Gammaz Yürek', 'Kuyu ve Sarkaç', 'Usher'ın Evinin Çöküşü', 'Valdemar Vakasındaki Gerçekler' ve 'Kızıl Ölümün Maskesi' hikayelerinden uyarlanmıştır.

Animasyon, Gizem

Extraordinary Tales
Olaganüstü Öyküler (2013) 6.4
Y: Raul Garcia
O: Christopher Lee, Bela Lugosi, Julian Sands, Guillermo del Toro
T: Animasyon, Gizem
Picnic at Hanging RockHanging Rockta Piknik (1975)

Picnic at Hanging Rock - Hanging Rockta Piknik (1975)

1900'lı yılların başında, önemli bir kız okulu ismi Hanging Rock olan dağlık bir bölgeye gezi düzenler. Bir süre sonra öğrencilerden üçü ve bir de öğretmen bu bölgede kaybolur. Artık herkesin başlıca amacı onları bulmak olacaktır. Ancak arayanlar bir türlü bir sonuca varamamaktadırlar. Tüm ekip bu cevapsız sorunun ağırlığı altında ezilmek üzeredir.

Dram, Gizem

Picnic at Hanging Rock
Hanging Rockta Piknik (1975) 7.6
Y: Peter Weir
O: Rachel Roberts, Vivean Gray, Helen Morse, Kirsty Child
T: Dram, Gizem
The DiscoveryKaşif (2017)

The Discovery - Kaşif (2017)

The Discovery, dünya dışı bir varlığın neden olduğu felaketten ötürü milyonlarca insanın bir reset tuşuna basıp intihar ettiği yakın gelecekte, bu durumun üstesinden gelebilmek için mücadele eden bir grup genç bilim insanın, yaşadıklarını ele almaktadır.

Dram, Gizem, Romantik

The Discovery
Kaşif (2017) 7.6
Y: Charlie McDowell
O: Rooney Mara, Riley Keough, Robert Redford, Jason Segel
T: Dram, Gizem, Romantik
Suicide Kingsİntihar Pokeri (1997)

Suicide Kings - İntihar Pokeri (1997)

İntihar Pokeri (Suicide Kings) 1997 yapımlı, zaman zaman komedi ve dram içeren gerilim filmidir. Peter O'Fallon'un yönettiği kısa hikâyeden uyarlanma bu gangster komedisine Christopher Walken, Denis Leary ve Jay Mohr gibi ünlü isimler rol almıştır. Film, Toronto Film Festivali'nde gösterilmiştir. Avery umutsuzdur, kız kardeşi kaçırılmış, 2 milyon dolar fidye istenmekte ve babasının da nakiti yoktur. Aralarında kız kardeşinin sevgilisi de olan üç arkadaşı ile bir plan kurarlar. Amaçları eski mafya babası Carlo Bertalluci veya şimdiki ismiyle Charlie Barett'i (Christopher Walken) kaçırmaya çalışırlar. Carlo genelde kendisinin oturduğu yere gelince (restoran) kendi yerinde üçlüyü görür ve üçlüden biri Carlonun eski arkadaşlarından birinin babası olduğunu söylerler ve Carloyu kendileri ile gelmeye ikna ederler. Yolda Carloyu bayıltmaya çalışırlar fakat Charlie yani Carlo bayılmamakta inatçı olunca iyne yapmak zorunda kalırlar acilen. Carlo artık arkadaşları İranin evinde bağlı olarak kalmaktadır. İranın ise olaydan haberi bile yoktur, ve evde dörtlünün poker oynayacağını düşünmekteydi ancak gelince gerçeklerle karşılaşır. Bu arada Carlonun parmağını dörtlü kesmişdir amaçlar kendilerinin ciddi olduğunu göstermektir. Carlodan istekleri ya parayı ödemesi ya da fidyecileri bulmasıdır. Carlo kendi avukatını bu fidyecilerle ilgili bilgi toplamak için arar. Ve sağ kolu aynı zamanda da şöförü olan Lono Veccio ise (Denis Leary) bu dörtlünün kim olduğunu , neden Carloyu kaçırdıklarını ve Carloyu kurtarmaya çalışmaktadır. Lono bu aralar yeni ayakkabılarıyla uğraşan çok sert ama aslında iyi bir adamdır. Bu arada Carlo avukatından ilginç bir bilgi alır: Avery'nin kız kardeşinin kaçırılmasında içerden birinin parmağı vardır.

Komedi, Dram, Gizem

Suicide Kings
İntihar Pokeri (1997) 7
Y: Peter O'Fallon
O: Mark Watson, Christopher Walken, Denis Leary, Nina Siemaszko
T: Komedi, Dram, Gizem
Get Out (2017)

Get Out (2017)

Chris (Daniel Kaluuya) kız arkadaşı Rose (Allison Williams) uzak mesafe aşk yaşayan bir çifttir. Rose’un hafta sonu kaçamağı için Chris’i çağırması ile hikayemiz başlar. Missy (Catherine Keener) ve Dean’in (Bradley Whitford) de çift olarak bizimkilere katılır. Öncesinde Chris, Rose’un ailesinin bu ilişki için böylesine uzlaşmacı olmasına şaşırır ve kıllanır. Çünkü dönem gereği bir beyaz ve siyahın ilişkisine sıcak bakılmamaktadır. Bu durum kafasını karıştırıyor ike bir yandan da hafta sonunun gelmiş olması onu bir bilinmezliğe doğru iter ve gerçeklerle yüzleşir.

Korku, Gizem

Get Out (2017) 8.3
Y: Jordan Peele
O: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Catherine Keener, Bradley Whitford
T: Korku, Gizem
In the Heat of the NightGecenin Sıcağında (1967)

In the Heat of the Night - Gecenin Sıcağında (1967)

Bill Gillespie, Güney Amerikada küçük bir kasabada polis şefidir. Sonradan bölgenin şerifi konumuna gelir. Bill, suç olaylarını çözmeye ve suçluları yakalamaya çalıştıkça bir takım hileli küçük-kasaba politiklerini de kullanmak zorundadır. Bu süreçte dedektif Virgil Tibbs ve polis yüzbaşısı Bubba Skinner’dan destek almaktadır. Irk meselesine dair gerilim bölgede artmaktadır. Film Rod Steiger’a En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar getirmiştir. Ayrıca film 1967’de yılın en iyi uyarlama senaryo, en iyi kurgu ve en iyi ses dallarında ödül sahibi olmuştur.

Suç, Dram, Gizem

In the Heat of the Night
Gecenin Sıcağında (1967) 8
Y: Norman Jewison
O: Sidney Poitier, Rod Steiger, Warren Oates, Lee Grant
T: Suç, Dram, Gizem
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-SecAdele'nin Olağanüstü Maceraları (2010)

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec - Adele'nin Olağanüstü Maceraları (2010)

Yıl 1912. Adele, amacına ulaşabilmek için sınır tanımayan gözü kara genç bir gazetecidir. Buna Mısır'a gidip oradaki mumyalarla uğraşmakta dahildir. Bu arada, Paris'te, panik yaşanmaktadır. Bir uçan dinozor cinsi olan Pterosaur'a ait 136 milyon yaşındaki bir yumurta Ulusal Tarih Müzesinde sergilendiği bölümde bilinmeyen biri tarafından kuluçkalanır. Yumurtadan çıkan kuş kentte terör estirmektedir. Ama yaşamı maceralarla dolu olan Adele için bunlar heyecan sayılmaz.

Aksiyon,Macera,Fantastik,Gizem

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec
Adele'nin Olağanüstü Maceraları (2010) 6.3
Y: Luc Besson
O: Louise Bourgoin,Mathieu Amalric,Gilles Lellouche,Jean-Paul Rouve
T: Aksiyon,Macera,Fantastik,Gizem
CreepyÜrpertici (2016)

Creepy - Ürpertici (2016)

Japon yapımı “Creepy” (Kurîpî), mesleği bırakmış genç bir polis dedektifinin altı yıllık kapanmamış altı yıllık bir dosyayı incelemeye başlamasını ve yeni taşındıkları mahalledeki “garip” komşuları Nishino ile aralarındaki ilişkiyi anlatan gizemli bir Kiyoshi Kurosawa gerilimi.

Gizem, Gerilim

Creepy
Ürpertici (2016) 6.4
Y: Kiyoshi Kurosawa
O: Hidetoshi Nishijima, Yûko Takeuchi, Toru Baba, Ryôko Fujino
T: Gizem, Gerilim
HavenhurstŞeytanın Evi (2016)

Havenhurst - Şeytanın Evi (2016)

Bir süredir uyuşturucu tedavisi gören genç bir kadın, yeni bir hayata adım atmak üzere, eski bir binaya taşınır. Burada daha önce oturan kişi, gizemli bir biçimde ortadan kaybolmuştur. Genç kadın, kısa süre sonra, apartman yöneticisinin bir sadist olduğunu ve karanlık güçlerin binada hüküm sürdüğünü anlayacaktır…

Korku, Gizem, Gerilim

Havenhurst
Şeytanın Evi (2016) 5.2
Y: Andrew C. Erin
O: Julie Benz, Belle Shouse, Josh Stamberg, Danielle Harris
T: Korku, Gizem, Gerilim
Eloise (2017)

Eloise (2017)

Jacob Martin üç yakın arkadaşıyla sakin bir hayat süren sıradan bir gençtir. Ancak günün birinde bir miras gizemi ile hayatı değişir. 4 kişilik arkadaş grubu içlerinden birine büyük bir miras kalabileceğini öğrenir. Ancak mirasın kime kalacağını belirlemek bir ölüm sertifikasına bağlıdır. Dört arkadaş bu sertifikanın terkedilmiş bir akıl hastanesi olan Eloise'de olduğunu öğrenir. Terkedilmiş binaya girerek belgeyi bulmaya karar verirler. Ancak orada geçirdikleri süre ilerledikçe hem hastanenin tehlikeli sırlarını hem de kendi trajik geçmişlerini keşfedeceklerdir... Başrolünü Gossip Girl'ün Nate'i olarak ünlenen Chace Crawford'ın üstlendiği filmin kadrosunda Eliza Dushku, Robert Patrick ve Brandon T. Jackson da yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Robert Legato oturuyor.

Korku,Gizem,Gerilim

Eloise (2017) 4.6
Y: Robert Legato
O: Eliza Dushku,Robert Patrick,Chace Crawford,Brandon T. Jackson
T: Korku,Gizem,Gerilim
Brimstone (2016)

Brimstone (2016)

19. yüzyılda, kasabalarına yeni gelen iblis kılıklı rahibin hedefi olan Liz ve ailesinin, yaşamak için yapmış olduğu mücadele ele alınıyor. Liz, intikam dolu düşmanı Reverend tarafından ilgisinin olmadığı bir suç gerekçesiyle ihbar edilir. Bunun yanı sıra Liz, hayatta kalmak ve kızını korumak için savaşır.

Gizem, Gerilim, Kovboy

Brimstone (2016) 7.5
Y: Martin Koolhoven
O: Dakota Fanning, Carice van Houten, Kit Harington, Guy Pearce
T: Gizem, Gerilim, Kovboy
MissingKayıp (1982)

Missing - Kayıp (1982)

Büyük acılar çekmiş olan Güney Amerika kıtasının 18. yüzyılındayız. Küçücük bir ülke olan Şili, tarihinin en zorlu dönemeçlerinden birini geçirmekte. Dönemin 'süper güç'lerinin desteğiyle kanlı bir darbe yapan Pinochet, halka katlanılması zor anlar yaşatmaktadır. Bu kaos ortamında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Charles Horman isimli bir Amerikan vatandaşı karısı Beth tarafından aranmaktadır. Her yola başvuran talihsiz kadın büyükelçilikten bile istediği yardımı göremez. Oğlunun durumunu öğrenen baba Ed de Şili'ye geldiğinde olayın ardında yatan gizli gerçekler ortaya çıkmaya başlar. 1982 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye'yi Şerif Gören'in Yol filmiyle paylaşan bu etkileyici yapıtın yönetmen koltuğunda Costas Gavras bulunmakta.

Dram, Tarih, Gizem

Missing
Kayıp (1982) 7.8
Y: Costa-Gavras
O: Jack Lemmon, Sissy Spacek, Melanie Mayron, John Shea
T: Dram, Tarih, Gizem

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > 10 son