Gerilim Filmleri İzle

Deepwater HorizonDeepwater Horizon: Büyük Felaket (2016)

Deepwater Horizon - Deepwater Horizon: Büyük Felaket (2016)

Film, Nisan 2010'da Meksika'da gerçekleşen, bir petrol kuyusunun patlaması üzerine ABD tarihindeki en kötü petrol sızıntısı olarak tanımlanan olayları konu alıyor ve Deepwater Horizon'da çalışanların cesaret ve yaşam savaşını anlatıyor.

Dram,Gerilim

Deepwater Horizon
Deepwater Horizon: Büyük Felaket (2016) 7.2
Y: Peter Berg
O: Mark Wahlberg,Kurt Russell,Douglas M. Griffin,James DuMont
T: Dram,Gerilim
I Don't Feel at Home in This World AnymoreBu Benim Dünyam Değil (2017)

I Don't Feel at Home in This World Anymore - Bu Benim Dünyam Değil (2017)

Depresif bir kadının sakin hayatı bir soyguna kurban gitmesiyle bir anda sarsılır. Boşluktaki kadın artık kendine yeni bir amaç edinmiştir, kendisini soyan hırsızların peşine düşecek ve onları bulacaktır. Bu arayışa tuhaf komşusu da eşlik eder. Ancak kısa bir süre sonra boylarını aşan bir durumla karşı karşıya olduklarını anlarlar. Karşılarında oldukça tehlikeli suçlular vardır… Başrolde Melanie Lynskey ve Elijah Wood‘un yer aldığı I Don’t Feel at Home in This World Anymore, ilk gösterimini Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Suç,Dram,Gerilim

I Don't Feel at Home in This World Anymore
Bu Benim Dünyam Değil (2017) 7.6
Y: Macon Blair
O: Melanie Lynskey,Elijah Wood,David Yow,Jane Levy
T: Suç,Dram,Gerilim
The BreedVahşi Irk (2006)

The Breed - Vahşi Irk (2006)

Bir grup genç medeniyetten uzak bir adaya tatile giderler. Bu doğal güzellikteki adada köpek türü canlılar üstünde deney yapılan bir de laboratuar bulunmaktadır. Çok geçmeden adanın avlanmak ve öldürmek üzere yetiştirilen, genetikleri değiştirilmiş bu canlılar tarafından ele geçirildiğini fark eden gençler kapana kısılmışlardır.

Komedi, Korku, Gerilim

The Breed
Vahşi Irk (2006) 5.1
Y: Nicholas Mastandrea
O: Michelle Rodriguez, Oliver Hudson, Taryn Manning, Eric Lively
T: Komedi, Korku, Gerilim
Man Down (2015)

Man Down (2015)

Eski ABD denizcisi Gabriel Drummer, en yakın arkadaşı ve aynı zamanda hayatını kurtaran kişi ile birlikte çaresizce oğlunun olabileceği yerleri aramaktadır. Senaryosunu Adam G. Simon’un yazdığı, yönetmenliğini Dito Montiel'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Shia LaBeouf, Kate Mara, Gary Oldman, Jai Courtney, Clifton Collins Jr., Charlie Shotwell ve Wolé Parks gibi oyuncular yer alıyor.

Dram, Gerilim

Man Down (2015) 6.2
Y: Dito Montiel
O: Shia LaBeouf, Jai Courtney, Gary Oldman, Kate Mara
T: Dram, Gerilim
HurokZaman Döngüsü (2016)

Hurok - Zaman Döngüsü (2016)

Bilim kurgu ve gerilimi başarılı bir biçimde harmanlayan Macaristan yapımı bir film… Uyuşturucu satıcılığı yapan bir çift, son görevlerinde kartel patronuna ihanet ederler. Ancak olay her ikisini de tek bir zaman döngüsünde hapseder. Çift sürekli aynı olayı yaşamaya başlar.

Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim

Hurok
Zaman Döngüsü (2016) 7.2
Y: Isti Madarász
O: Dénes Száraz, Dorina Martinovics, Zsolt Anger, Géza Hegedüs D.
T: Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim
RavenousYırtıcı (1999)

Ravenous - Yırtıcı (1999)

1847 yılında Meksika - Amerika iç savaşında, düşmanı geri püskürttüğü için, Yüzbaşı John Boyd (Guy Pearce) terfi alır. Bu terfi sonrası Boyd, Nevada'nın karlı dağlarında ıssız bir savaş biriminde üçünçü adam olarak görev alacaktır. Bu görevde kumandan Hart (Jeffrey Jones), inançlı Toffler (Jeremy Davies) ve Cleaves (David Arquette) ile tanışacaktır. Boyd bu gruba katıldıktan sonra, donmaktan ve açlıktan ölmekten son anda kurtulan bir yabancı olan Colqhoun (Robert Carlyle) de gruba dahil olur. Colqhoun'un anlatıklarına göre şefleri Ives, karlar altında bir mağarada kalınca, bölüğündeki bazı insanları yiyerek hayatta kalmıştır. Bundan sonra Boyd ve diğerleri bu olayın geçtiği mağarada başka sağ insan olup olmadığını bulmak için yola çıkarlar. Fakat Boyd, eski bir Kızılderili efsaneside anlatılan Weendigo adlı canlı et yiyerek beslenen, beslendikçe daha çok isteyen insanüstü bir yamyamın saldırısından korkmaktadır. Acaba kendiside bu yamyam tarafından yenilecekmidir yoksa onun oluşturduğu yamyam sürüsüne mi dahil olacaktır ?

Korku, Gerilim

Ravenous
Yırtıcı (1999) 7.1
Y: Antonia Bird
O: Guy Pearce, Robert Carlyle, David Arquette, Jeremy Davies
T: Korku, Gerilim
John Wick: Chapter 2John Wick 2 (2017)

John Wick: Chapter 2 - John Wick 2 (2017)

John Wick 2, dünyanın en ölümcül tetikçileriyle Roma’da birkez daha karşı karşıya gelen John Wick’in, hayatta kalmak için yapmış olduğu çetin mücadele ele alınmaktadır.

Aksiyon,Suç,Gerilim

John Wick: Chapter 2
John Wick 2 (2017) 8.3
Y: Chad Stahelski
O: Keanu Reeves,Riccardo Scamarcio,Ian McShane,Ruby Rose
T: Aksiyon,Suç,Gerilim
American FableAmerikan Rüyası (2016)

American Fable - Amerikan Rüyası (2016)

Gitty, 11 yaşında genç bir kızdır. Çok sevdiği babası, çiftliklerini kurtarmak için zengin bir iş adamını çiftliğin silosunda saklar. Gitty bunu öğrendiğinde adamın hayatını kurtarmak ile bu eylemden dolayı ailesini korumak arasında bir seçim yapmak zorundadır. 2016 yapımı American Fable, 1980'lerin Amerika'da Orta Batı kırsalında, karanlık ve bazen büyülü bir dünyada yaşayan cesur bir kız hakkında yapılmış masalsı bir gerilim filmidir. Anne Hamilton tarafından yazılıp yönetilen filmde, Peyton Kennedy, Richard Schiff, Kip Pardue, Marci Miller, Gavin MacIntosh ve Zuleikha Robinson oynuyor.

Gerilim

American Fable
Amerikan Rüyası (2016) 6.1
Y: Anne Hamilton
O: Peyton Kennedy,Richard Schiff,Kip Pardue,Marci Miller
T: Gerilim
ReversionGeri Dönüş (2015)

Reversion - Geri Dönüş (2015)

Babasının sahip olduğu dev bir teknoloji şirketinin yazdığı anı programını kullanan Sophie, özellikle annesinin ölümüyle ilgili anılarının doğruluğundan şüphelenmeye başlar.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Reversion
Geri Dönüş (2015) 5.8
Y: Jose Nestor Marquez
O: Aja Naomi King, Colm Feore, Amanda Plummer, Lela Rochon
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
Precious CargoÖzel Kargo (2016)

Precious Cargo - Özel Kargo (2016)

Dünyanın en bilinen hırsızı Jack (Mark-Paul Gosselaar) ve onun eğitimli ekibi büyük bir soyguna hazırlanırken, Jack'in eski sevgilisi hamile olarak ortaya çıkar. Bu gizemli kadın tüm ekibi tehlikeli ve büyük bir dolandırıcılığın içerisine sokar. Jack, Eddie (Bruce Willis)'nin paralarını çaldığını farkındadır. Şimdi Jack eski sevgilisi uğruna bu tehlikenin içerisine girip girmeyeceğine karar vermelidir.

Aksiyon,Komedi,Suç,Dram,Gerilim

Precious Cargo
Özel Kargo (2016) 4.6
Y: Max Adams
O: Bruce Willis,Mark-Paul Gosselaar,Claire Forlani,Jenna B. Kelly
T: Aksiyon,Komedi,Suç,Dram,Gerilim
The SalesmanSatıcı (2016)

The Salesman - Satıcı (2016)

Oscarlı yönetmen Asghar Farhadi, Fransa’da çektiği Geçmiş’in ardından sarsıcı bir dramla yeniden ülkesine dönüyor. Günümüz İran’ın da geçen The Salesman başlarına gelen korkunç bir olayla başa çıkmaya çalışan genç tiyatrocu çift Rana ve Emad’ı konu alıyor. İran sinemasının güçlü soluğu Ashgar Farhadi’nin izleyiciyi girdap gibi içine çeken senaryo dinamikleriyle ve oyuncu kadrosunun kusursuz performansları, filme Cannes’da hem En İyi Senaryo hem de En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini ve bol övgü kazandırdı. The Salesman ahlaki açılımları ve İran toplumuna getirdiği derin çözümlemelerle insan davranışlarının dehlizlerine iniyor.

Dram,Gerilim

The Salesman
Satıcı (2016) 8.3
Y: Asghar Farhadi
O: Taraneh Alidoosti,Shahab Hosseini,Babak Karimi,Mina Sadati
T: Dram,Gerilim
GambitHarika Hırsız (1966)

Gambit - Harika Hırsız (1966)

Dünyanın en zengin adamı olan petrol milyarderi Ahmet Şahbender (Herbert Lom)'in sanat koleksiyonundaki paha biçilmez bir antika büstü çalmak üzere adı belirtilmemiş bu Arap ülkesine gelen Harry Dean (Michael Caine) ve karısı rolünü oynayan Nicole Chang (Shirley MacLaine), iş adamının sahibi olduğu otele yerleşirler. O andan itibaren kendisini bir İngiliz Lordu olarak tanıtmış olan sahtekar soyguncuyla petrol milyarderi arasında bir kedi fare oyunu başlar. Filmin başındaki uzun sekansta gösterilen ve Dean'in hayal ettiği şekilde gerçekleşmesi gereken soygun, daha sonra farklı bir şekilde seyredecektir. Bu nedenle filmin sinema afişlerindeki tanıtım sloganlarından biri şudur: "Filmin sonunu dostlarınıza rahatlıkla söyleyebilirsiniz, ama lütfen filmin başını sakın söylemeyin!" Filmin özgün adı olan "Gambit" bir satranç terimi olup, daha iyi bir mevki kazanmak için bir oyuncunun bir veya birkaç taşı feda etmesi anlamına gelmektedir. Yani hesaplı bir hareket, bir tür hile anlamına da gelir.

Komedi, Suç, Gerilim

Gambit
Harika Hırsız (1966) 7.2
Y: Ronald Neame
O: Shirley MacLaine, Michael Caine, Herbert Lom, Roger C. Carmel
T: Komedi, Suç, Gerilim
Torn CurtainEsrar Perdesi (1966)

Torn Curtain - Esrar Perdesi (1966)

Esrar Perdesi, bir zamanların Doğu Almanya'sında çift yanlı bir ajanın öyküsünü anlatan ve hem açık komünist düşmanlığı, hem de şiddet içeren sahneleriyle dikkat çeken bir film... Paul Newman ve Julie Andrews Hitchcock dünyasına bu ilk –ve tek- konukluklarında beklenmeyen bir ikili oluşturuyorlar...

Gerilim

Torn Curtain
Esrar Perdesi (1966) 6.7
Y: Alfred Hitchcock
O: Paul Newman, Julie Andrews, Lila Kedrova, Hansjörg Felmy
T: Gerilim
Dead EndÖlüm Çıkmazı (2003)

Dead End - Ölüm Çıkmazı (2003)

Bir Noel akşamı Frank Harrington her yıl yaptığı gibi karısı ve çocuklarını kayınvalidesinin evine götürmek için yola çıkmıştır. Ama bu yolculuk her zamankinden biraz daha farklı olacaktır, zira her yılbaşı yolculuğunda kullandığı yol yerine kestirme bir yolu kullanmayı deneyecektir. Ormanlık bir alanda arabalarıyla ilerleyen aile yolda etrafına ölüm saçan beyaz elbiseli bir kadın ve ulaşılması imkansız bir kasabaya yönlendiren trafik tabelaları ile bitmek bilmeyen, kasvetli bir yola girmişlerdir. Gerilim unsurlarıyla yer yer dalga geçen 2003 yapımı film, çekirdek aile kavramını tam ortasına yerleştiriyor. Aile içi gerilimin atmosferle birleşmesi ve sürpriz finaliyle Dead End ?ilginç bir seyirlik? sıfatını hak ediyor.

Korku, Gizem, Gerilim

Dead End
Ölüm Çıkmazı (2003) 6.7
Y: Jean-Baptiste Andrea, Fabrice Canepa
O: Ray Wise, Lin Shaye, Mick Cain, Alexandra Holden
T: Korku, Gizem, Gerilim
The InsiderKöstebek (1999)

The Insider - Köstebek (1999)

Jeffrey Wigard, dönemin en önemli sigara firmalarından birinde araştırma bölümü başkanı olarak çalışmaktadır. Bir gün yönetim kurulu üyeleri ile farklı düşüncelere sahip olmasından ötürü, onlarla ters düşer ve işten atılır. İşten atıldıktan sonra şirketin sağlıksız tüm politikalarını cesur bir şekilde açığa vurmaya kalkışan Jeffrey, oldukça kallavi kişilerden uyarılar almaya başlar. Günden güne kendini daha tehlikeli bir pozisyona sokan Jeffrey, nasıl bir işin içine girdiğinden habersizdir.

Biografi, Dram, Gerilim

The Insider
Köstebek (1999) 7.9
Y: Michael Mann
O: Al Pacino, Russell Crowe, Christopher Plummer, Diane Venora
T: Biografi, Dram, Gerilim
The Fury of a Patient Man (2016)

The Fury of a Patient Man (2016)

Madrid, Ağustos 2007. Bir mücevher mağazası soygunundan hapse giren tek kişi Curro’dur. 8 yıl geçer… Kız arkadaşı Ana ve oğlu, Curro’nun hapisten çıkmasını beklemektedir. Birsabah,hiçbir yere ait değilmiş gibi duran, kendi halinde, yalnız bir adam olan Jose, Ana ile erkek kardeşinin çalışmakta olduğu bara kahve içmeye gelir. O kış Jose,onu kendilerinden biri olarak aralarına alan bardaki diğer insanlarla yakın bağlar kurar, özellikle de yeni gelen bu adamı sıkıntılı hayatından bir çıkış yolu olarak gören Ana ile. Curro, Ana ile yeni bir hayata başlama umuduyla hapisten çıkar, ama kısacık zamanda her şey değişmiştir. İntikamın asla huzur getirmeyeceğini bilmekten gelen sükunetle şiddet patlamalarını ustalıkla birleştiren, kirli, sürükleyici, öfke dolu bu film, İspanyol sinemasının gördüğü en güçlü ilk filmlerden biri.

Dram,Gerilim

The Fury of a Patient Man (2016) 6.9
Y: Raúl Arévalo
O: Antonio de la Torre,Luis Callejo,Ruth Díaz,Raúl Jiménez
T: Dram,Gerilim
Lost HighwayKayıp Otoban (1997)

Lost Highway - Kayıp Otoban (1997)

Uzun süredir film çekmeyen Twin Peaks’in yönetmeni David Lynch yine değişik bir filme imzasını atıyor.Fred Madison, karısının gecmişinden habersiz olarak onunla evlenmiştir. Ancak bu geçmiş onları rahat bırakmayacaktır. Sonuçta iş bir cinayet ve Fred’in kişilik bölünmesi yaşamasına kadar gidecektir. Bir korku hikayesi, bir cinayet bilmecesi, namlunun ucuyla buluşan bir aldatma, psikolojik bozukluğun analizi?

Dram, Gizem, Gerilim

Lost Highway
Kayıp Otoban (1997) 7.7
Y: David Lynch
O: Bill Pullman, Patricia Arquette, John Roselius, Louis Eppolito
T: Dram, Gizem, Gerilim
Stray Bullets (2016)

Stray Bullets (2016)

New York taşrasında iki yeni yetmeıssız bir arazi üzerindeki babalarının karavanını temizlemek yola çıkar fakat karavana vardıkları zaman üç kaçak dolandırıcının oraya sığındığını farketiklerinde şaşkına döneceklerdir...

Suç,Dram,Gerilim

Stray Bullets (2016) 4.9
Y: Jack Fessenden
O: James Le Gros,John Speredakos,Larry Fessenden,Jack Fessenden
T: Suç,Dram,Gerilim
GoldAltın (2016)

Gold - Altın (2016)

Şanssız adam olan Kenny Wells bir jeolog olan Michael Acosta ile ekip olup Endonezya’nın keşfedilmemiş ormanlarında altın aramaya koyulur. Altın bulmak zordur fakat altını Wall Street'in en güçlü kurumları arasında elinde tutmak daha da zor olacaktır. Başrollerini Matthew McConaughey , Édgar Ramírez ve Bryce Dallas Howard’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Stephen Gaghan üstleniyor. Gerçek bir hikâyeden esinlenen filmin senaryosunu Patrick Massett ve John Zinman kaleme aldı.

Macera,Dram,Gerilim

Gold
Altın (2016) 6.5
Y: Stephen Gaghan
O: Matthew McConaughey,Edgar Ramírez,Bryce Dallas Howard,Corey Stoll
T: Macera,Dram,Gerilim
Friend RequestLanetli Mesaj (2016)

Friend Request - Lanetli Mesaj (2016)

Laura üniversitenin popüler kızlarından biridir. Facebook’ ta 800 arkadaşı olan Laura bir gün sınıfın dışlanmış öğrencilerinden olan Marinanın Facebook’ ta göndermiş olduğu arkadaşlık isteğini kabul eder. Marina bu arkadaşlığı saplantıya dönüştürüp Laura ile ilgili paylaşımlar yapınca aralarında tartışma çıkar ve Laura onu arkadaş listesinden silmeye karar verir. O andan itibaren hayatı lanetlenen Laura, arkadaşlarının bir bir öldürülmeye başladığını görür. Laura’ nın Facebook hesabını bir ruh ele geçirmiştir ve silinmeyen vahşet dolu ve esrarengiz videolar paylaşılmaktadır.

Korku,Gerilim

Friend Request
Lanetli Mesaj (2016) 5.4
Y: Simon Verhoeven
O: Alycia Debnam-Carey,William Moseley,Connor Paolo,Brit Morgan
T: Korku,Gerilim
Maroon (2016)

Maroon (2016)

Profesör Saurabh Sharma'nın eşi kaybolduğunda hayatı beklenmedik bir şekilde değişir. Emniyet güçlerinin soruşturması sürerken o evde bekler ama zaman geçtikçe hakikat duygusunu kaybetmeye başlar. Profesör Saurabh'ın öğrencisi Sakshi, onunla tanışmak için evine geldiğinde durum dahada kötüye gidecektir. Üstesinden gelme girişimleri hayali hale gelecek, dış dünyayla olan etkileşimi giderek zayıflayacak ve psikolojik olarak çökme noktasına gelecektir

Gerilim

Maroon (2016) 6
Y: Pulkit
O: Devyani Cm,Manav Kaul,Saurabh Sachdeva,Sarika Singh
T: Gerilim
The Unknown GirlMeçhul Kız (2016)

The Unknown Girl - Meçhul Kız (2016)

Jenny, kamu yararına çalışabilmek için prestijli bir kariyerden vazgeçmiş idealist bir doktordur. Stresli ve yoğun bir gece nöbetinde dışardan gelen bazı sesleri yok sayar ve işine yoğunlaşır. Daha sonra polisten gelen ölüm haberiyle yıkılır: dışarıdan gelen sesler Afrikalı genç bir kadına aittir ve yardım alamadığı için sabah ölü bulunmuştur. Suçluluk duygusuyla dolup taşan Jenny, kadının kim olduğunu araştırmaya başlar ve ailesine ulaşmayı hedefler. Bölgede yaşayan insanlarla iletişime geçtikte soruşturmanın derinliklerine sürüklenir.

Suç,Dram,Gerilim

The Unknown Girl
Meçhul Kız (2016) 6.6
Y: Jean-Pierre Dardenne,Luc Dardenne
O: Adèle Haenel,Olivier Bonnaud,Jérémie Renier,Louka Minnella
T: Suç,Dram,Gerilim
Sexy BeastSeksi Hayvan (2000)

Sexy Beast - Seksi Hayvan (2000)

Eski bir kasa hırsızı olan Gary 'Gal' Dove (Ray Winstone) gansterlik günlerini geride bırakmış, bir köşede biriktirdiği parayla İspanya'da gözlerden uzak lüks bir villada karısı Deedee (Amanda Redman) ve çok yakın dostları Aitch (Cavan Kendall) ve Jackie (Julianne White) ile mutlu ve sakin bir hayat sürdürmektedir. Günlerini havuz kenarında bira içip tembel tembel güneşlenerek, barbekü ve av partileri düzenleyerek geçirirler. Bu huzurlu ve çakırkeyif günlerden birinde Gal'in eski çete arkadaşı Don Logan (Ben Kingsley) yeni bir soygun teklifi ile çıkagelir... Geçmişle bağlarını kopartmış olan Gal bu teklif karşısında isteksiz davranır, ancak sinirli, alıngan, anlayışsız ve saldırgan bir insan olan Don Logan hayır cevabını kabul etmez... Bu beklenmedik misafir ile Gal arasında bir sinir harbi başlar...

Suç, Gerilim

Sexy Beast
Seksi Hayvan (2000) 7.3
Y: Jonathan Glazer
O: Ray Winstone, Ben Kingsley, Ian McShane, Amanda Redman
T: Suç, Gerilim
Down in the ValleyAşk Vadisi (2005)

Down in the Valley - Aşk Vadisi (2005)

Tobe 16 yaşında, babası ve küçük erkek kardeşiyle San Fernando Vadi’sinde yaşayan bir genç kızdır. Benzin istasyonunda çalışan asi ruhlu, kovboy şapkalı Harlan’ı sahile davet eder ve aralarında duygusal bir ilişki başlar. Ancak Tobe’nin babası bu ilişkiye karşı çıkar ve kızının Harlan’la görüşmesini yasaklar. Buna rağmen Harlan bu yasağı dinlemez çünkü Tobe’nin kendisinin ruh eşi olduğuna inanmaktadır. Sevgilisi ve babası arasında kalan Tobe, zor bir karar verecektir.Psikolojik çatışmaları olan karakterleri oynamayı seven Edward Norton’, Harlan karakteriyle yine dengesiz bir profili başarıyla canlandırmış. Taksi Şoförü’ filmine de göndermeler yapan Aşk Vadisi, izleyenlere sürükleyici ve gerilimli bir aşk hikayesi sunuyor.

Dram, Romantik, Gerilim

Down in the Valley
Aşk Vadisi (2005) 6.5
Y: David Jacobson
O: Edward Norton, Evan Rachel Wood, David Morse, Rory Culkin
T: Dram, Romantik, Gerilim
JawsJaws - Denizin Dişleri (1975)

Jaws - Jaws - Denizin Dişleri (1975)

Dolunay... Issız bir kumsal... Genç bir kadın... Denizin acımasız dişleri korku salmaya başlıyor...Steven Spielberg, bütün zamanların en çok bilinen macera-gerilim filmlerinden biri olan bu klasiği yönetti.Gözü doymayan dev bir beyaz köpek balığı Amity Adası halkına dehşet saçmaktadır. Bir polis şefi (Roy Scheider), yaşlı bir köpek balığı avcısı (Robert Shaw) ve bir okyanus bilimci (Richard Dreyfuss) bu canavarı durdurma kararı alır. Steven Spielberg'in yönetimindeki bu gişe rekortmeni film, Peter Benchley tarafından yazılan romandan uyarlanmıştı. John Williams'ın ürpertici müziği ise unutulmazlar arasındaki yerini hala koruyor.

Macera, Dram, Gerilim

Jaws
Jaws - Denizin Dişleri (1975) 8.1
Y: Steven Spielberg
O: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary
T: Macera, Dram, Gerilim
Shadow of a DoubtŞüphenin Gölgesi (1943)

Shadow of a Doubt - Şüphenin Gölgesi (1943)

Genç bir kadın, kendisini ziyarete gelen Charlie Amca adındaki kişinin, göründüğü gibi biri olmadığını keşfeder. Söz konusu kişi aslında ülkenin her yanını dolaşırken kanundan ustaca kaçabilen biridir. Aynı isme sahip kuzen genç Charlie, kısa sürede şüphelenmeye başlayacaktır. Onun katil olma ihtimalini anlayınca aralarında bir kaçıp kovalamaca ortaya çıkar. Genç kuzen gerçeğe yaklaştıkça, psikopat katilin en sevdiği akrabasının ölümünü planlamaktan başka seçenek bulamaz.Film Hitckcock'un psikolojik gerilim alanında en dikkat çeken yapımlarındandır.

Gerilim

Shadow of a Doubt
Şüphenin Gölgesi (1943) 8
Y: Alfred Hitchcock
O: Teresa Wright, Joseph Cotten, Macdonald Carey, Henry Travers
T: Gerilim
Kollektor (2016)

Kollektor (2016)

Arthur, bir ajansta çalışan en iyi elemandır. İyi bir maaşı vardır ve rakipleri arasında da şöhreti bulunmaktadır. Tüm bunları günün birinde internette bir video yayınlanınca kenara bırakmak zorunda kalır. Bir anda bütün medyanın ve dedikodu üreten merkezlerin hedefi haline gelir: Videoyu yayınlayan dul kadın, kocasının ölümünden Arthur'u sorumlu tutmaktadır. Arthur ofise sıkışıp kalır ve kısıtlı imkânlarla bunun aksini ispat etmek zorundadır. Tek mekânda geçen ve başarılı bir adamın bir anda büyük suçlarla karşı karşıya kalmasıyla gelişen olayları konu edinen bir Rus filmi.

Dram,Gerilim

Kollektor (2016) 6.9
Y: Aleksey Krasovskiy
O: Polina Agureeva,Kseniya Buravskaya,Konstantin Khabenskiy,Tatyana Lazareva
T: Dram,Gerilim
Secrets of Deception (2017)

Secrets of Deception (2017)

Bir adam genç karısının kendisini mahalleden bir çocukla aldattığını öğrenir ve intikam için tehlikeli bir yola sapar...

Aksiyon,Suç,Dram,Gerilim

Secrets of Deception (2017) 5.2
Y: Josh Webber
O: Tom Sizemore,Lorenzo Lamas,Robert LaSardo,Richard T. Jones
T: Aksiyon,Suç,Dram,Gerilim
Arbor Demon (2016)

Arbor Demon (2016)

Şirin çiftlerin ormanda başına iyi şeyler gelmez. Masum bir hafta sonu kaçamağı, ormanda kurulan şirin bir çadır ve doğayla yalnız kalma hayalleri bazen kabusa dönüşebilir! Arbor Demon, konusunu bir şehir efsanesinden alsa da mevzuyu birkaç adım ileri götürüp klostrofobik bir travmaya dönüştürüyor. Kamp yapan çiftimiz, bir orman iblisinin saldırısından sağ kurtulmayı başaran avcıyla birlikte çadırda hapis kalıyor. Bu kamptan kurtuluş ihtimali neredeyse sıfırın altında!

Dram,Korku,Gerilim

Arbor Demon (2016) 6.4
Y: Patrick Rea
O: Fiona Dourif,Jake Busey,Kevin Ryan,Rob Bouton
T: Dram,Korku,Gerilim
The Snare (2017)

The Snare (2017)

Üç arkadaş, bir hafta sonu için sahilde içki içerken, kötü niyetli Paranormal "normal dışı" bir kuvvet tarafından tatil evinin en üst katında hapsediliyorlar..

Korku, Gerilim

The Snare (2017) 4.2
Y: C.A. Cooper
O: Eaoifa Forward, Dan Paton, Rachel Warren, Fin Banks
T: Korku, Gerilim