Gerilim Filmleri İzle

Executive DecisionKritik Karar (1996)

Executive Decision - Kritik Karar (1996)

Heyecan mı arıyorsunuz? Tam doğru kararı verdiniz! Yapımcı Joel Silver ve yönetmen Stuart Baird unutulmaz bir aksiyon filmi yapmışlar... Kurt Russel, Steven Seagal, Halle Berry ve John Leguizamo, bu birinci sınıf gerilimin başrollerini paylaşıyorlar. Görevleri, kaçırılmış bir 747 yi havadayken kurtarmaktır. Zarar vermekten kaçınmak gerekmekte çünkü uçakta Amerika2nın Doğu sahillerini yok etmeye yetecek kadar sinir bombası var...

Aksiyon, Macera, Gerilim

Executive Decision
Kritik Karar (1996) 6.4
Y: Stuart Baird
O: Kurt Russell, Steven Seagal, Halle Berry, John Leguizamo
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
CreepyÜrpertici (2016)

Creepy - Ürpertici (2016)

Japon yapımı “Creepy” (Kurîpî), mesleği bırakmış genç bir polis dedektifinin altı yıllık kapanmamış altı yıllık bir dosyayı incelemeye başlamasını ve yeni taşındıkları mahalledeki “garip” komşuları Nishino ile aralarındaki ilişkiyi anlatan gizemli bir Kiyoshi Kurosawa gerilimi.

Gizem, Gerilim

Creepy
Ürpertici (2016) 6.4
Y: Kiyoshi Kurosawa
O: Hidetoshi Nishijima, Yûko Takeuchi, Toru Baba, Ryôko Fujino
T: Gizem, Gerilim
Live Cargo (2016)

Live Cargo (2016)

Kederli yas tutan bir çift; Bahama’da gözden uzak bir adaya giderler ve kendilerini; belediye başkanı ile açgözlü insan kaçakçısı arasındaki tehlikeli hakimiyet savaşının ortasında bulur.

Dram, Gerilim

Live Cargo (2016) 7.7
Y: Logan Sandler
O: Dree Hemingway, Lakeith Stanfield, Robert Wisdom, Sam Dillon
T: Dram, Gerilim
The Age of ShadowsKaranlık Görev (2016)

The Age of Shadows - Karanlık Görev (2016)

Film, Güney Kore'nin Japon sömürgesi zamanında Japon karşıtı olan Heroic Corps (Kahramanlık Kolordusu) adlı bir grubun faaliyetlerini anlatmaktadır. Grup, Kore'nin bağımsızlığını elde etmek için şiddet kullanmıştır.

Aksiyon,Dram,Gerilim

The Age of Shadows
Karanlık Görev (2016) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Byung-hun Lee,Yoo Gong,Kang-ho Song,Ji-min Han
T: Aksiyon,Dram,Gerilim
HavenhurstŞeytanın Evi (2016)

Havenhurst - Şeytanın Evi (2016)

Bir süredir uyuşturucu tedavisi gören genç bir kadın, yeni bir hayata adım atmak üzere, eski bir binaya taşınır. Burada daha önce oturan kişi, gizemli bir biçimde ortadan kaybolmuştur. Genç kadın, kısa süre sonra, apartman yöneticisinin bir sadist olduğunu ve karanlık güçlerin binada hüküm sürdüğünü anlayacaktır…

Korku, Gizem, Gerilim

Havenhurst
Şeytanın Evi (2016) 5.2
Y: Andrew C. Erin
O: Julie Benz, Belle Shouse, Josh Stamberg, Danielle Harris
T: Korku, Gizem, Gerilim
Eloise (2017)

Eloise (2017)

Jacob Martin üç yakın arkadaşıyla sakin bir hayat süren sıradan bir gençtir. Ancak günün birinde bir miras gizemi ile hayatı değişir. 4 kişilik arkadaş grubu içlerinden birine büyük bir miras kalabileceğini öğrenir. Ancak mirasın kime kalacağını belirlemek bir ölüm sertifikasına bağlıdır. Dört arkadaş bu sertifikanın terkedilmiş bir akıl hastanesi olan Eloise'de olduğunu öğrenir. Terkedilmiş binaya girerek belgeyi bulmaya karar verirler. Ancak orada geçirdikleri süre ilerledikçe hem hastanenin tehlikeli sırlarını hem de kendi trajik geçmişlerini keşfedeceklerdir... Başrolünü Gossip Girl'ün Nate'i olarak ünlenen Chace Crawford'ın üstlendiği filmin kadrosunda Eliza Dushku, Robert Patrick ve Brandon T. Jackson da yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Robert Legato oturuyor.

Korku,Gizem,Gerilim

Eloise (2017) 4.6
Y: Robert Legato
O: Eliza Dushku,Robert Patrick,Chace Crawford,Brandon T. Jackson
T: Korku,Gizem,Gerilim
Woman in the DunesKumların Kadını (1964)

Woman in the Dunes - Kumların Kadını (1964)

Film Kobo Abe'nin romanından uyarlanmış. Film böcek toplamak ve incelemek için (Entomologist oluyormuş) üç günlük izine çıkan Niki Jumpei'nin gittiği kırsal alanda son otobüsü kaçırdıktan sonra köylülerin evinde konaklamasını konu alıyor. Etrafı kum tepelerle kaplı (daha doğrusu kumun içindeki büyük bir delikte) bulunan bir eve getiriliyor, burada tek başına yaşayan kadınla beraber bir gece geçirmek için. Garip olaylardan sonra sabah merdivenin yok olmasıyla anlıyorki köylüler Niki'yi buraya hapsediyorlar. Tokyo'daki yaşantısından uzak kalan Niki'nin karşısında bir seçim yapma zorunluluğu yatıyor; ya her gece tepeden aşşağı kayan kumları kürekleyecek ve bu kumlar köylüler tarafından dışarıda satılacak, ya da kumlar arasında boğulup gidecek. zeynep1972

Dram, Gerilim

Woman in the Dunes
Kumların Kadını (1964) 8.4
Y: Hiroshi Teshigahara
O: Eiji Okada, Kyôko Kishida, Hiroko Itô, Kôji Mitsui
T: Dram, Gerilim
Lady Snowblood (1973)

Lady Snowblood (1973)

Japonya karışık bir dönemdedir. Yuki’nin babası öğretmen olarak bi köy veya kasabaya gelir o kasaba veya köyün yerel çetesi tarafında babası katledilir, annesi ise tecavüze uğrar annesi bu yerel çetenin bir elemanını öldürür ve böylece hapishaneye düşer orada intikamını almak için önüne gelen erkekle yatar intikamını bu doğan çocuğun almasını sağlamaktır amacı intikam gözünü kör etmiştir yani bi bakıma aynı zamanda böylece bir kız çocuğu doğurur bu kız çocuğunu doğurduktan bi süre sonra ölür kız hapisten çıkar ve budist bi rahip tarafından yetiştirilir her türlü dövüş tekniğini öğrenerek tabii sonra ailesini katillerinin peşine düşer filmin konusu budur. Salt intikam duygularını dayanan bir film çünkü intikam için doğmuştur Yuki ve bunu başarmalıdır.

Aksiyon, Dram, Gerilim

Lady Snowblood (1973) 7.7
Y: Toshiya Fujita
O: Meiko Kaji, Toshio Kurosawa, Masaaki Daimon, Miyoko Akaza
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
The HamiltonsHamiltonlar (2006)

The Hamiltons - Hamiltonlar (2006)

Anne-babalarının esrarengiz ölümü üzerine baş başa kalan dört kardeşin sıradan gibi görünen karanlık hayatları üzerine gerilimli bir film...

Dram, Korku, Gerilim

The Hamiltons
Hamiltonlar (2006) 5.2
Y: Mitchell Altieri, Phil Flores
O: Cory Knauf, Samuel Child, Joseph McKelheer, Mackenzie Firgens
T: Dram, Korku, Gerilim
Pandora (2016)

Pandora (2016)

Jae-Hyeok (Kim Nam-Gil) küçük bir kasabada yaşamaktadır ve yakınlardaki bir nükleer santralde çlışmktadır ve yaklaşan felaketten ailesini ve ülkesini kurtarmak için mücadele zorundadır...

Gerilim

Pandora (2016) 6.5
Y: Jong-woo Park
O: Jin-yeong Jeong, Kim Joo-Hyun, Shin-il Kang, Dae-Myung Kim
T: Gerilim
Lavender (2016)

Lavender (2016)

Bir kadın hafızasını kaybettikten sonra psikiyatristinin tavsiyesi üzerine hafızasının geri dönmesini sağlayacağı umuduyla çocukluk evini ziyaret etmeye karar verir. Sonrasındaysa açıklanamayan şeyler görmeye başlar.

Dram, Gerilim

Lavender (2016) 5.7
Y: Ed Gass-Donnelly
O: Dermot Mulroney, Abbie Cornish, Justin Long, Diego Klattenhoff
T: Dram, Gerilim
Quarries (2016)

Quarries (2016)

Kötü davranışlarından ötürü erkek arkadaşından kaçan Kat, bir grup kadınla vahşi doğa seferine katılır, ancak bu serüven hayatta kalma mücadelesi haline gelir .

Dram, Korku, Gerilim

Quarries (2016) 4.9
Y: Nils Taylor
O: Nicole Marie Johnson, Carrie Finklea, Leisha Hailey, Sara Mornell
T: Dram, Korku, Gerilim
Brimstone (2016)

Brimstone (2016)

19. yüzyılda, kasabalarına yeni gelen iblis kılıklı rahibin hedefi olan Liz ve ailesinin, yaşamak için yapmış olduğu mücadele ele alınıyor. Liz, intikam dolu düşmanı Reverend tarafından ilgisinin olmadığı bir suç gerekçesiyle ihbar edilir. Bunun yanı sıra Liz, hayatta kalmak ve kızını korumak için savaşır.

Gizem, Gerilim, Kovboy

Brimstone (2016) 7.5
Y: Martin Koolhoven
O: Dakota Fanning, Carice van Houten, Kit Harington, Guy Pearce
T: Gizem, Gerilim, Kovboy
Miss SloaneBayan Sloane (2016)

Miss Sloane - Bayan Sloane (2016)

Elizabeth Sloane, ne pahasına olursa olsun kazanmaya çalışan hırslı bir lobicidir. Silah kontrol yasasını geçirmek üzere harekete geçen Miss Sloane, silah sahibi olabilmek için özgeçmiş bildirimi yapılmasını zorunlu hale getirmek için bir kampanya başlatır. Ancak işi bu kez kolay olmayacaktır. Karşısında güçlü ve tehlikeli silah lobisi vardır ve bu uğurda kariyerini ve hatta daha fazlasını riske atmak zorunda kalacaktır.

Dram, Gerilim

Miss Sloane
Bayan Sloane (2016) 6.6
Y: John Madden
O: Jessica Chastain, Gugu Mbatha-Raw, Michael Stuhlbarg, John Lithgow
T: Dram, Gerilim
Don't Hang Up (2016)

Don't Hang Up (2016)

Sınıf dışında, Brady (Garrett Clayton) ve en yakın arkadaşı Sam (Gregg Sulkin) vakitlerini insanlara telefon şakaları yaparak ve bunları da milyonların izlemesi için internete yükleyerek geçirmektedir. Şöhretleri arttıkça, çocuklar da şakalarını tehlikeli düzeylere taşırlar. Bir akşam Brady ve Sam, gizemli biri tarafından telefon çağrısı alırlar, bu sefer ikilinin kendisi korkunç ve ölümcül bir şakanın kurbanı olmak üzeredir.

Korku, Gerilim

Don't Hang Up (2016) 7.6
Y: Damien Macé, Alexis Wajsbrot
O: Sienna Guillory, Gregg Sulkin, Garrett Clayton, Bella Dayne
T: Korku, Gerilim
UnstoppableDurdurulamaz (2010)

Unstoppable - Durdurulamaz (2010)

Geçtiğimiz günlerde intihar ederek yaşamına son veren ve sinemaseverleri yasa boğan Tony Scott'un yönettiği Durdurulamaz, içinde bol miktarda kimyevi madde ve bir vagon dolusu küçük çocuk olan yük treninin kontrolünü kaybederek son sürat şehre doğru yol almaya başlamasını ve tehlike yaratan bu trenin durdurulma hikayesini anlatıyor. Denzel Washington'ın soğuk kanlı bir şekilde bu faciayı önleme çabası izlemeye değer.

Aksiyon, Gerilim

Unstoppable
Durdurulamaz (2010) 6.8
Y: Tony Scott
O: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Ethan Suplee
T: Aksiyon, Gerilim
RocknRolla (2008)

RocknRolla (2008)

İngiliz yönetmen Guy Ritchie, Amerikalı superstar pop kraliçesi Madonna ile evlenene kadar sadece İngiltere bağımsız film çevrelerinde tanınan bir sinema adamıydı. Şüphesiz ki dünyanın en spekülatif müzisyeni ile yaptığı sıra dışı evlilik ününün eski kıta sınırlarını aşmasına vesile oldu. Ritchie, bu filminde de yine Londra merkezli alengirli işlerin peşine düşüyor. Londra’da emlak pazarı artık uyuşturucu pazarının yerine geçmiştir. Sektör girişimcileri de bir o kadar büyük oynama peşindedir. Ama bürokrat, simsar ya da gangster; küçük ya da önemli bir konumda olsun hepsinin hesap vereceği bir adam vardır o da eski ekolden bir gangster olan Lenny Cole’dür. Ama aslında Londra’nın tüm yeraltı suç dünyası komplo kurma peşinde ve çatışma halindedir, zaman değişiyordur, kurallar da. Ama bu karmaşanın içinde milyonlarca dolar değeri olan bir anlaşma Lenny’nin öldü sanılan, keş rock yıldızı oğlu Toby Kebell’in işine yarar. Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch gibi başarılı filmlerin yazar ve yönetmenliğini üstlenen Guy Ritchie; seks, suçlular ve rock'n roll hikayesi olan RocknRolla’yla beyazperdede.

Aksiyon, Suç, Gerilim

RocknRolla (2008) 7.3
Y: Guy Ritchie
O: Gerard Butler, Tom Wilkinson, Thandie Newton, Mark Strong
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The RockKaya (1996)

The Rock - Kaya (1996)

Oscar Ödüllü Sean Connery ve Nicolas Cage'in başrollerini paylaştığı ve eleştirmenlerce eleştirmenlerce iyi aksiyon filmlerinden biri olarak adlandırılan The Rock, sizi tam bir gerilim turuna çıkarıyor... Çılgın komutan (Ed Harris- Apollo 13) Alcatraz ada hapishanesinin kontrolünü ele geçirdiğinde milyonlarca insanın hayatı tehlikeye girmiştir. San Fransisco ölümcül zehirle dolu gaz füzelerinin hedefi olmakla tehdit edilir. Ateşleme için geri sayım başladığında, bir kimyasal silah uzmanı (Nicolas Cage) ve Alcatraz hapishanesinden kaçabilmeyi başaran tek federal suçlu (Sean Connery), şimdi içeri girmek ve füzeleri etkisiz hale getirmek zorundadır!

Aksiyon, Macera, Gerilim

The Rock
Kaya (1996) 7.4
Y: Michael Bay
O: Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
Cut to the Chase (2016)

Cut to the Chase (2016)

Eski bir sabıkalı olan bir adamın kaçırılan kız kardeşini aramak için suç mahallinin babası olan Shreveport Louisiana’ya doğru yola çıkar. Çok sevdiği kız kardeşini kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Cut to the Chase (2016) 9
Y: Blayne Weaver
O: Blayne Weaver, Lyndie Greenwood, Erin Cahill, Lance Henriksen
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Einstein's God Model (2016)

Einstein's God Model (2016)

Düşük bütçeli bu yapımda bir fizikçi fizikçi, kör bir medyum ve Thomas Edison'un son deneyi yardımıyla "yaşamdan sonrasıyla" bağlantı kurmaya çalışır...

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Einstein's God Model (2016) 4.8
Y: Philip T. Johnson
O: Aaron Graham, Kirby O'Connell, Kenneth Hughes, Brad Norman
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Check PointKontrol Noktası (2017)

Check Point - Kontrol Noktası (2017)

Roy Boyle (Kenny Johnson) ,askerden döndüğünde hamile karısını, annesini, babasını ve evini kaybettiğini öğrendikten sonra, yaşadığı kasabanın sokaklarını kendine mesken edinir. Bu sırada Roy sokak arkadaşının aniden kaybolması üzerine kasaba da sanıldığından daha derin olayların yaşandığını anlar ve çocukluk arkadaşının yardımı ile ülkesi üzerine gelebilecek bir felaketi önlemeye çalışır.

Aksiyon, Gerilim, Savaş

Check Point
Kontrol Noktası (2017) 5
Y: Thomas J. Churchill
O: Kenny Johnson, Mindy Robinson, Tyler Mane, William Forsythe
T: Aksiyon, Gerilim, Savaş
The HitKiralık Katiller (1984)

The Hit - Kiralık Katiller (1984)

Bir İngiliz mahkemesinde bir grup banka soyguncusu yargılanmaktadır. Soygunculardan biri olan Willie Parker sanık kürsüsünden soygunu nasıl gerçekleştirdiklerini, çete liderinin kim olduğunu soğukkanlılıkla ifade eder. Mahkemedeki diğer arkadaşları Willie'ye çok kızarlar... Çete arkadaşlarını gammazlaması karşılığında kendisine özgürlüğü verilmiştir. İspanya'ya şirin bir tatil kasabasına yerleşir. Yeni kimliği ile yaşadığı kasabada 10 yıl geçmiş, Willie boş durmayıp felsefi kitaplar okumuştur. Çete arkadaşları onu bunca geçen zamana karşı unutmamış yerini bulmuşlardır. İki kiralık katili Braddock ve Myron'u onu İspanya'dan getirmeleri için tutarlar...

Suç, Dram, Gerilim

The Hit
Kiralık Katiller (1984) 7.1
Y: Stephen Frears
O: Freddie Stuart, Ralph Brown, A.J. Clarke, Terence Stamp
T: Suç, Dram, Gerilim
Marathon ManVahşi Koşu (1976)

Marathon Man - Vahşi Koşu (1976)

Başrollerini Dustin Hoffman ve Laurence Olivier'in paylaştığı filmde, Kolumbiya Üniversitesi'nde tarih öğrencisi olan Thomas (Dustin Hoffman) farkında olmadan Paraguay ve ABD arasındaki yasa dışı elmas kaçakçılığının ortasında kalır. Bu da onu eski Nazi subayı, dişçi Dr. Christian Szell (Laurence Olivier) ile karşı karşıya bırakır...

Suç, Gerilim

Marathon Man
Vahşi Koşu (1976) 7.5
Y: John Schlesinger
O: Dustin Hoffman, Laurence Olivier, Roy Scheider, William Devane
T: Suç, Gerilim
American RomanceSeri Cinayetler (2016)

American Romance - Seri Cinayetler (2016)

Bir seri katil, özellikle çiftleri katletmekte ve ardında sıradışı bir cinayet mahali bırakmaktadır. FBI, bir kamyon şoförünün peşindedir. Emery Reed de bir kamyon şoförüdür… Amerikan rüyasının peşinde uzun süre koşmuş ancak bir kaza sonucu oğlunu kaybedip karısı felç kalınca dünyası tepetaklak olmuştur. Emery, yolda yeni evli bir çift olan Jeff ve Krissy’e rastlar. Araçları bozulan çifte yardım etmek için kamyonuna alır ve soluk kesen bir yolculuk başlar.

Gerilim

American Romance
Seri Cinayetler (2016) 4.5
Y: Zackary Adler
O: Nolan Gerard Funk, John Savage, Daveigh Chase, James Duval
T: Gerilim
The Assignment (2016)

The Assignment (2016)

2017 ABD ve Fransa ortak yapımı olan Tomboy(Erkek Fatma), gangsterler tarafından ihanete uğrayıp, bir kadın doktor sayesinde hayata dönen ve intikam almak için harekete geçen Frank Kitchen adlı genç kadının, serüvenlerini ele almaktadır.

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Assignment (2016) 5
Y: Walter Hill
O: Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Tony Shalhoub, Anthony LaPaglia
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
MonolithTek Başına (2016)

Monolith - Tek Başına (2016)

Sandra Los Angeles'daki kocasını görmek için çocuğunuda yanına alarak Monolith isimli ultra güvenli arabasıyla yola çıkar fakat ıssız bir yerde geçirdikleri kaza sonunda birlikte hayatta kalmak ve oğlunu korumak için mücadele etmek zorundadır.

Dram, Gerilim

Monolith
Tek Başına (2016) 5.8
Y: Ivan Silvestrini
O: Katrina Bowden, Brandon W. Jones, Andrea Ellsworth, Jay Hayden
T: Dram, Gerilim
Dark PassageKaranlik geçit (1947)

Dark Passage - Karanlik geçit (1947)

Vincent Parry (Humphrey Bogart) işlemediği bir cinayetten dolayı hapse atılır. Suçsuzluğunu kanıtlamak için hapisten kaçar. Yüzünü plastik cerrahiyle değiştirir ve bu intikam yolunda, Vincent'ın suçsuz olduğundan emin olan Irene Jansen (Lauren Bacall) ona yardım edecektir.

Kara-Film, Gerilim

Dark Passage
Karanlik geçit (1947) 7.6
Y: Delmer Daves
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Bruce Bennett, Agnes Moorehead
T: Kara-Film, Gerilim
ExtremitiesOnur meselesi (1986)

Extremities - Onur meselesi (1986)

Marjorie, bir gece arabasında kayak maskesi takmış birinin saldırısına uğrar ve kendisine tecavüz edilecekken kaçmayı başarır. Ancak cüzdanı saldırganda kalmıştır ve bu kişi Marjorie'nin yaşadığı yeri bilmektedir. Elinde yeterli delil ve tarif olmayan Marjorie, polisten de istediği sonucu alamayınca iki kız arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde her an o şahsın kendisini bulacağı korkusuyla yaşayacak ve çok geçmeden bu korkusunda haksız olmadığı ortaya çıkacaktır.

Dram, Gerilim

Extremities
Onur meselesi (1986) 6.3
Y: Robert M. Young
O: Farrah Fawcett, James Russo, Alfre Woodard, Diana Scarwid
T: Dram, Gerilim
Manson Family Vacation (2015)

Manson Family Vacation (2015)

Bir avukat, yaşadığı şehrinde ailesi ile mutlu bir hayat sürdürürken, bir katilin cinayetlerine kafayı takan kardeşinin kendilerini ziyaret etmesi ile hayatları altüst olur.

Komedi, Dram, Gerilim

Manson Family Vacation (2015) 5.9
Y: J. Davis
O: Jay Duplass, Linas Phillips, Leonora Pitts, Adam Chernick
T: Komedi, Dram, Gerilim
Wait Until DarkKaranlığa Kadar Bekle (1967)

Wait Until Dark - Karanlığa Kadar Bekle (1967)

Audrey Hepburn'un kör bir kadını canlandırdığı film, eve gelen saldırganlara karşı kör bir kadının verdiği amansız mücadeleyi anlatıyor...

Suç, Dram, Gerilim

Wait Until Dark
Karanlığa Kadar Bekle (1967) 7.9
Y: Terence Young
O: Audrey Hepburn, Alan Arkin, Richard Crenna, Efrem Zimbalist Jr.
T: Suç, Dram, Gerilim