Fantastik Filmleri İzle

The NinesDokuzlar (2007)

The Nines - Dokuzlar (2007)

Tek bir kurguda birleşen üç hikayeyle 3x3, yazar ve karakter, oyuncu ve rolü, yaratan ve yaratılan arasındaki ilişkileri sorguluyor. The Nines oyuncuların farklı rollerde göründüğü 3 kısa filmden oluşan farklı bir film. "Tutsak" bölümünde, belalı televizyon yıldızı Gary (Ryan Reynolds) eski kız arkadaşının eşyalarını yakıp arabasını paramparça ettiği için ev hapsine mahkum olur. Dış dünyayla sadece halkla ilişkiler sorumlusu Melissa McCarthy ve mutsuz komşusu Hope Davis aracılığıyla bağlantı kurabilmektedir. Ancak bazı gizemli olaylar sonrasında bu kadınlardan şüphe duymaya başlar. İkinci bölüm olan "Reality Şov"da, bir televizyon dizisinin yapım sürecini takip eden Perde Arkası programından bir bölüm aktarılır. Dizinin ilk bölümünü çeken Gavin Taylor (Reynolds) post-prodüksiyon sürecinde en yakın arkadaşı ve başrol oyuncusu Melissa (McCarthy) ile kanalın temsilcisi Susan Howard (Davis) arasında kalır. Son bölüm olan "Bilmek"te ise video oyunları tasarımcısı Gabriel (Reynolds) ve karısı McCarthy arabaları bozulunca ormanda mahsur kalırlar. Kızlarının bir sırlarını keşfetmesi, onları geri dönüşü olmayan bir karara zorlar. Komik ama aynı zamanda rahatsız edici olan 3x3, cevabı sorunun kendisi olan bir tür bilmece gibi düşünülebilir: "Parçalar nasıl birleşiyor?"

Dram, Fantastik, Gizem

The Nines
Dokuzlar (2007) 6.4
Y: John August
O: Ryan Reynolds, Melissa McCarthy, Hope Davis, Elle Fanning
T: Dram, Fantastik, Gizem
Knights of BadassdomBadassdom Şövalyeleri (2013)

Knights of Badassdom - Badassdom Şövalyeleri (2013)

Kendilerini Canlandırmalı Rol Yapma Oyunları’na (LARP) adamış üç yakın arkadaş, mitolojik orta çağ dönemini andıran bir Dungeons & Dragons benzeri oyun oynamak için ormana giderler. Oyun sırasında, Cehennem’den bir Succubus çağırırlar ve Succubus, gerçekten dünyaya gelir. Bir yandan sorunlar ortaya çıkarken bir yandan da fantastik olaylar gerçekleşmeye başlar. Ekibin arkadaşlıkları ve cesareti, çağırdıkları iblisi geri döndürmeye yetecek mi? Ekip, sadece rol yapma oyuncuları olarak mı kalacak yoksa bu kötülüğe karşı gerçek bir savaş verebilecekler mi?

Macera, Komedi, Fantastik

Knights of Badassdom
Badassdom Şövalyeleri (2013) 5.7
Y: Joe Lynch
O: D.R. Anderson, W. Earl Brown, Michael Carpenter, Kevin Connell
T: Macera, Komedi, Fantastik
Phantom of the ParadiseCennetteki Hayalet (1974)

Phantom of the Paradise - Cennetteki Hayalet (1974)

Bir müzik yapımcısı, bir bestecinin elinden yeni bestesini ve kız arkadaşını alınca besteci, müzik yapımcısının müzik şirketinde hayalet olur ve intikamını almaya çalışır.

Komedi, Dram, Fantastik

Phantom of the Paradise
Cennetteki Hayalet (1974) 7.3
Y: Brian De Palma
O: William Finley, Paul Williams, Jessica Harper, Gerrit Graham
T: Komedi, Dram, Fantastik
Dogma (1999)

Dogma (1999)

Uzun yıllar önce cennetten kovulup dünyaya gönderilen iki melek katolik kilisesine girip işlediği suçlardan arınmayı planlamaktadır. Böylece Tanrı'nın buyruklarına karşı gelerek günahlarını affettirip tekrar cennete girebileceklerdir. Eğer bu plan yolunda giderse iki melek Tanrı'nın kusursuz olmadığını, cennetin bir arka kapısı olduğunu kanıtlayarak tüm insanlığı ayaklandıracaktır. Ancak bu süreçte karşılarında var güçleriyle insanlığı bu felaketten kurtarabilecek bir ekip duracaktır. Yönetmen Kevin Smith’in Chasing Amy’den sonra gelen çok tartışmalı bu filminin başrollerinde Matt Damon ve Ben Affleck bulunuyor.

Macera, Komedi, Fantastik

Dogma (1999) 7.4
Y: Kevin Smith
O: Bud Cort, Barret Hackney, Jared Pfennigwerth, Kitao Sakurai
T: Macera, Komedi, Fantastik
O Lucky Man!Talihli Adam (1973)

O Lucky Man! - Talihli Adam (1973)

Genç bir adamın tek hayali, kahve tüccarlığı yaparak ve piyasa bilgisini arkasına alarak yükselerek zengin olmaktır. Ancak hayata bakış açısındaki her nokta yanlış gibi görünmektedir ve olayların hiçbirisi planladığı gibi gelişmeyecektir.If? filminin ünlü yönetmeni Lindsay Anderson'ın üçlemesinin ikinci filmi olan Ah Şanslı Adam, yoğun bir kapitalizm eleştirisi içeriyor.

Komedi, Dram, Fantastik

O Lucky Man!
Talihli Adam (1973) 7.8
Y: Lindsay Anderson
O: Malcolm McDowell, Ralph Richardson, Rachel Roberts, Arthur Lowe
T: Komedi, Dram, Fantastik
Mr. NobodyBay Hiçkimse (2009)

Mr. Nobody - Bay Hiçkimse (2009)

Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adamdır. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar...

Dram, Fantastik, Romantik

Mr. Nobody
Bay Hiçkimse (2009) 7.9
Y: Jaco Van Dormael
O: Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger, Linh Dan Pham
T: Dram, Fantastik, Romantik
Hogfather (2006)

Hogfather (2006)

Hogswatch gecesince çocuklara hediyeler getiren Hogfather kayıplara karışan ve işlerin aksamasını istemeyen Ölüm takma sakal ve yastık göbekle Hogfather’ın görevini üstlenir. Aynı sıralarda Ölüm’ün torunu Suzan olanı biteni çözmek amacıyla Ölüm’ün evine gider. Orada, ipuçlarının yanısıra bir de içi geçmiş tanrı eskisi bulur. Bu arada Mustrum Ridcully, Hogswatch ziyafeti öncesinde duyulan esrarengiz çınlamaların sırrını çözmeye çalışmaktadır. Arkasında Görünmez Üniversite’nin seçkin büyücülerinin desteği vardır.

Macera, Fantastik, Gerilim

Hogfather (2006) 7.6
Y: Vadim Jean
O: David Jason, Marc Warren, Michelle Dockery, David Warner
T: Macera, Fantastik, Gerilim
The Green MileYeşil Yol (1999)

The Green Mile - Yeşil Yol (1999)

Paul Edgecomb'un hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen mahkumları son yolculuklarına uğurlamaktır. Çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey'in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır. Coffey, iki küçük kız çocuğunun katil davasında yargılanmaktadır. Coffey'in günden güne gün yüzüne çıkan dünya ötesi güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını anbean ortaya çıkaracaktır.

Suç, Dram, Fantastik

The Green Mile
Yeşil Yol (1999) 8.5
Y: Frank Darabont
O: Tom Hanks, David Morse, Michael Clarke Duncan, Bonnie Hunt
T: Suç, Dram, Fantastik
CoralineKoralin ve Gizli Dünya (2009)

Coraline - Koralin ve Gizli Dünya (2009)

Filmde yeni taşındığı evde keşfettiği esrarengiz bir kapıyı açınca kendisini paralel evrende bulan Coraline adlı küçük bir kızın maceraları anlatılıyor... Coraline’in girdiği bu paralel dünya ilk bakışta kendi yaşamının bir yansıması gibidir. Ancak çok daha fantastik bir görünümü vardır. Coraline o dünyanın birbirinden ilginç sakinleriyle karşılaşır. Bunlar arasında inanılmaz komik Miss Forcible ve Coraline’in o dünyadaki Sahte annesi Miss Spink de vardır. Sahte annesi onu bırakmak istemeyince Coraline, annesine ve evine geri dönebilmek için yaratıcılığına, kararlılığına ve cesaretine başvurmak zorunda kalır.

Animasyon, Fantastik

Coraline
Koralin ve Gizli Dünya (2009) 7.7
Y: Henry Selick
O: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Jennifer Saunders, Dawn French
T: Animasyon, Fantastik
Perfume: The Story of a MurdererKoku: Bir Katilin Hikayesi (2006)

Perfume: The Story of a Murderer - Koku: Bir Katilin Hikayesi (2006)

Jean Baptiste Grenouille, 18.yy da Paris’te dünyaya gelmiş olup, son derece değişik bir karakterdir. Her türlü kokuya karşı sıra dışı bir algısı vardır. Duyarlılığı çok yüksektir. Öte yandan diğer duyuları aksine gelişmemiştir. Arzu ettiği kokulara sahip olmak uğrunda her şeyi yapmaya hazırdır. Buna insan öldürmek de dahil. Bir gün kendine ait bir ten kokusunun olmadığını fark eder. Bu durumda tek çare vardır. Ona insan kokusu gerekir. Yeni baştan yaratacağı bir insan kokusu. Bunu elde etmek için de insanlara gereksinimi vardır. Patrick Süskind’in aynı adlı romanından uyarlanan film, koku ile var olabilen Jean Baptiste’in trajedisini anlatmaktadır.

Suç, Dram, Fantastik

Perfume: The Story of a Murderer
Koku: Bir Katilin Hikayesi (2006) 7.5
Y: Tom Tykwer
O: Ben Whishaw, Francesc Albiol, Gonzalo Cunill, Roger Salvany
T: Suç, Dram, Fantastik
Highlanderİskoçyalı (1986)

Highlander - İskoçyalı (1986)

Aramızda yaşayan ve kendi aralarında sadece bir kişi kalana dek savaşan ölümsüzler dünyada hatırlanamayacak kadar eski çağlardan bu yana yaşarlar. Özel yeteneklere de sahip olan bu ölümsüzlerin aşık olması yasaktır ve iyi ile kötü arasında ikiye bölünmüşlerdir. İyileri temsil eden Connor McLeod ile kötülüğün somut görüntüsü olan Kurgan'ın nihai savaşı, ezeli bir mücadelenin sonu mu olacaktır. Ya da olacak mıdır?Chritophe Lambert'e dünya çapında ün getiren filmin bir başka ünlü ismi de James Bond filmlerinin unutulmaz 007'si Sean Connery. Kaçırmamanız gereken İskoçyalı, yönetmen Russell Mulcahy imzasını taşıyor. İskoçyalı çoktan bir kült oldu ve 3 devam filmi çekildi. Serinin belki de en iyisi bu birincisi.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Highlander
İskoçyalı (1986) 7.2
Y: Russell Mulcahy
O: Christopher Lambert, Roxanne Hart, Clancy Brown, Sean Connery
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Don't Be Afraid of the DarkKaranlıktan Korkma (2011)

Don't Be Afraid of the Dark - Karanlıktan Korkma (2011)

Babası Alex ve sevgilisi Kim ile birlikte yaşamaya başlayan Sally’yi, yeni taşındıkları büyük evde, hiç de hoş olmayan sürprizler beklemektedir. Zira binanın bodrum katında neredeyse yüzyıldır kitli kalmış olan yaratıklar, evin yeni sahiplerinden dolayı harekete geçmişlerdir. Sally geceleri duyduğu sesler sonrası evin bir önceki sahiplerinin neden gizlice ortadan kaybolduğunu öğrenir ve ailesini uyarmaya çalışır. Fakat babası canavarların hayal ürünü olduğunu söyleyerek küçük kıza inanmamakta direnir. Serciey

Fantastik, Korku, Gerilim

Don't Be Afraid of the Dark
Karanlıktan Korkma (2011) 5.6
Y: Troy Nixey
O: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison, Jack Thompson
T: Fantastik, Korku, Gerilim
ImmortalsÖlümsüzler: Tanrıların Savaşı (2011)

Immortals - Ölümsüzler: Tanrıların Savaşı (2011)

Merhametsiz, kana susamış Kral Hyperion (Mickey Rourke) ve ölüm saçan Heraklion ordusu Yunanistan'ın her köşesini yakıp yıkmakta, çok uzun yıllardır kayıp olan Epirus'un yayını aramaktadır... Kral, yenilmez yaya sahip olduktan sonra Olimpos'un Tanrıları'nı devirmek ve dünyanın tek hakimi olmayı planlamaktadır... Kral ve lejyonunun öne geçmek mümkün görünmemekte köyler tek tek yok edilmektedir... Taş ustası olan Theseus (Henry Cavill) Hyperion'un istilasında annesini kaybedince intikam yemini eder. Phaedra (Freida Pinto), Theseus ile karşılaştığında onun yıkımı durdurabilecek tek insan olduğunu anlar... Phaedra'nın yardımıyla Theseus yoldaş toplamaya başlar. Artık insanlığın geleceği için savaşmanın zamanı gelmiştir...

Aksiyon, Dram, Fantastik

Immortals
Ölümsüzler: Tanrıların Savaşı (2011) 6.1
Y: Tarsem Singh
O: Henry Cavill, Mickey Rourke, Stephen Dorff, Freida Pinto
T: Aksiyon, Dram, Fantastik
The Curious Case of Benjamin ButtonBenjamin Button'un Tuhaf Hikayesi (2008)

The Curious Case of Benjamin Button - Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi (2008)

Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy Williams hastane odasındaki yatağındadır. Yanında kızı Caroline vardır. Daisy, kızından ömürlük dostu Benjamin Button’ın günlüğünü yüksek sesle okumasını ister. Benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. Ancak saat mucize yaratır. Savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar. O seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe bebekliğine kadar uzanır ömrü. O noktada da son bulacaktır. Aşk zamanı her şey bir süre karmaşıklaşır ama yine de iki sevgilinin de yürüyeceği yol uzundur. Çok sayıda ödül alan filmin ayrıca 5 Altın Küre adaylığı da mevcuttur.

Dram, Fantastik, Romantik

The Curious Case of Benjamin Button
Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi (2008) 7.8
Y: David Fincher
O: Cate Blanchett, Brad Pitt, Julia Ormond, Faune Chambers Watkins
T: Dram, Fantastik, Romantik
The Monster SquadCanavar Kadrosu (1987)

The Monster Squad - Canavar Kadrosu (1987)

Klasik korku filmlerinde karşılaştığımız ünlü kahramanları bünyesinde bir araya getiren filmde Drakula'nın dünyayı ele geçirme planına ve bu süreçte meydana gelen fantastik olaylara tanık oluyoruz. Drakula'nın tek amacı dünyayı ele geçirmektir, ancak bu tek başına altından kalkabileceği bir plan değildir. Bu nedenle tarihin en efsanevi canavalarının yer aldığı bir ekip kurmaya karar verir. Frankenstein'ın canavarından, Werewolf'a en tanınmış yaratıklar ekibe katılmayı kabul eder. Amaçları, sayesinde dünyayı ele geçirebilecekleri tılsımı bulmaktır. Ancak planları beklenmedik bir şekilde ifşa olduğunda beklemedikleri kadar zeki bir düşman grubuyla karşı karşıya olduklarını anlarlar.

Aksiyon, Komedi, Fantastik

The Monster Squad
Canavar Kadrosu (1987) 7.2
Y: Fred Dekker
O: Andre Gower, Robby Kiger, Stephen Macht, Duncan Regehr
T: Aksiyon, Komedi, Fantastik
The Nightmare Before ChristmasNoel Gecesi Kabusu (1993)

The Nightmare Before Christmas - Noel Gecesi Kabusu (1993)

Tüm dünyanın en büyük film-noir fenomenlerinden; deli-dahi Tim Burton'ın artık efsaneleşmiş sayılagelen yapımlarından biri ile karşı karşıyayız: "The Nightmare Before Christmas"... Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington'un hanedanlığı, Halloweentown'da geçen olaylar işlenmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan "dinamik" bir nüfusa sahiptir. Jack'in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı bu ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown'da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar. "Noel Gecesi Kabusu", en iyi özel efekt dalında Oscar’a aday olmuş ancak ödülü Babe filmine kaptırmıştı.

Animasyon, Aile, Fantastik

The Nightmare Before Christmas
Noel Gecesi Kabusu (1993) 8.1
Y: Henry Selick
O: Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O'Hara, William Hickey
T: Animasyon, Aile, Fantastik
Here Comes Mr. JordanBay Jordan (1941)

Here Comes Mr. Jordan - Bay Jordan (1941)

Boksor Joe Pendleton Sampiyonluk maçına çıkmadan önce tutkusu olan uçakla seyahat etmeyi gerçekleştirmek ister.Uçak düşer ve canını alan melek tam düşmeden Joe'yu öldürerek büyük bir hata yapar .Bunun Üzerine Mr Jordan'la Joe uygun bir beden aramaya başlarlar

Fantastik, Komedi, Romantik

Here Comes Mr. Jordan
Bay Jordan (1941) 7.7
Y: Alexander Hall
O: Robert Montgomery, Evelyn Keyes, Claude Rains, Rita Johnson
T: Fantastik, Komedi, Romantik
Evan AlmightyAman Tanrım! (2007)

Evan Almighty - Aman Tanrım! (2007)

Tanrı'nın çok özel bir görev yüklediği yeni kişi bu kez, haberciliği bıraktıktan sonra siyasete atılan ve kongreye yeni seçilen Evan Baxter'dır. Geçmişini Buffalo'da bırakarak ailesini Virginia'ya taşımıştır. Ancak oradaki yeni yaşamında Tanrı'nın (Morgan Freeman) aniden karşısına çıkması ve Nuh'un gemisinin benzerini inşa etmesini buyurmasıyla hayatı bir anda altüst olur.Bu durum karşısında ailesinin de kafası karışmıştır. Evan gerçekten Tanrı'dan mesaj aldığı mesaj doğrultusunda mı hareket etmektedir? Yoksa sergilediği garip tutumlar, olağanüstü bir orta yaş krizinin ya da ruhsal bir sorununun göstergesi midir?

Komedi, Aile, Fantastik

Evan Almighty
Aman Tanrım! (2007) 5.4
Y: Tom Shadyac
O: Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham, Johnny Simmons
T: Komedi, Aile, Fantastik
About TimeZamanda Aşk (2013)

About Time - Zamanda Aşk (2013)

Genç yaştaki Tim Lake, ailesiyle birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahiptir: zamanda yolculuk. Bu yeteneklerini keşfettiklerinde, Tim hayatının farklı yönlerini değiştirmek için bu özelliğini kullanmaya başlar. Mary adında bir kıza aşık olur çalışmak için Londra'ya taşınır. Tim gizli yeteneği ilişkilerine de yeni bir 'boyut' getirir ama genç adam yakın zamanda her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini fark edecektir... Yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Curtis'in üstlendiği filmin başrollerini ise Domhnall Gleeson ve Rachel McAdams üstleniyor.

Dram, Fantastik, Romantik

About Time
Zamanda Aşk (2013) 7.8
Y: Richard Curtis
O: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lydia Wilson
T: Dram, Fantastik, Romantik
Angel-A (2005)

Angel-A (2005)

Siyah ve beyaz film şıklığında olan "Angel-A", göz doldurucu ışıklar ve akıllara durgunluk verecek derecede boş olan Paris'te geçen bir kendini kabul etme masalı. Luc Besson, 1999 yapımı "The Messenger: The Story of Joan of Arc" filminden bu yana çektiği ilk filmde 10. defa yönetmenlik koltuğuna oturuyor. "Angel-A" içinizi ısıtacak kadar samimi ve çoğunlukla aksiyonu diyaloğa çeviren muhteşem bir film. Şehrin yarısına onbinlerce dolar borcu olan Andre (Jamel Debbouze), yeteneksiz bir dolandırıcıdır. Teknik olarak kendisini bir Amerikalı olarak gören Andre Amerikan elçiliğinden hiç bir yardım alamaz. Daha sonra kendi güvenliği için polisin kendisini hapse atmasını istemekte de başarısız olur. Kaderi tesadüfi bir şekilde rastladığı uzun bacaklı Angela’nın (Rie Rasmussen, Femme Fatale ) sorunlarının üstesinden gelmesine yardım etmesiyle yeni bir yol almaya başlar.

Komedi, Dram, Fantastik

Angel-A (2005) 7.1
Y: Luc Besson
O: Jamel Debbouze, Rie Rasmussen, Gilbert Melki, Serge Riaboukine
T: Komedi, Dram, Fantastik
Season of the WitchCadılar Zamanı (2010)

Season of the Witch - Cadılar Zamanı (2010)

Yıllarca savaştıktan sonra evlerine dönen iki yakın arkadaş, vebanın her şeyi yakıp yıktığını görür. Kilisenin ileri gelenleri bir kızı cadılıkla suçlamaktadır ve onlara göre bütün olanların sorumlusu odur. İki arkadaşın bu kızı çok uzaklardaki bir manastıra götürmeleri emredilir. Böylece manastırdaki rahipler kızın neden olduğu laneti kaldırmak için ayinler yapacaktır. Ancak bu yolculuk onların cesaret ve dayanıklılıklarını test edecekleri, kızla ilgili gerçekleri öğrenecekleri ve sonunda dünyanın kaderini belirleyecekleri bir maceraya dönüşecektir.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Season of the Witch
Cadılar Zamanı (2010) 5.4
Y: Dominic Sena
O: Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Stephen Graham
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Dorian Gray (2009)

Dorian Gray (2009)

Lord Henry ile Dorian'ın karşılıklı etkileşimleri, Dorian'ın kendini giderek kötüye, şeytani olana, hazcılığa adaması filmin eksenini oluşturmaktadır. Son derece saf ve yakışıklı Dorian'daki değişim, Lord Henry'nin sözleriyle ve Dorian'ın kendi portresinde kendi güzelliğini keşfetmesiyle başlar. Lord Henry'nin etkisiyle kötülüğün ve zevkin çekimine kapılan, dünyada gençlik ve güzellikten önemli bir şey olmadığına inanan Dorian için heyecan, kötülükte ve günahtadır; iyilik ve erdemse sıkıcıdır, edilgendir. İyiliği temsil eden Basil'in Dorian'a duyduğu saf tutkuda eşcinsellik öğeleri açıkça hissedilir. Dorian'ın büyük sırrını, portredeki değişimi gören yalnızca Basil olur. Portreye odaklanan, sonsuz gençlik karşısında ruhunu satan ve ruhunun ölmüş olmasından korkan Dorian için kurtuluş var mıdır?Özellikle bir genç adamın büyümesini, eğitimini, gelişimini, kendini ve inançlarını keşfetmesini işleyen Dorian Gray'in Portresi için Oscar Wilde, "bir ruhun hikâyesi' demiştir.

Dram, Fantastik, Gerilim

Dorian Gray (2009) 6.3
Y: Oliver Parker
O: Ben Barnes, John Hollingworth, Cato Sandford, Pip Torrens
T: Dram, Fantastik, Gerilim
The Lord of the Rings: The Two TowersYüzüklerin Efendisi: Iki Kule (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers - Yüzüklerin Efendisi: Iki Kule (2002)

Yüzük Kardeşliği adındaki ilk film, Tolkien fanatikleri ve hikayeyle yeni tanışanlar tarafından çok beğenilmiş ve yönetmeni Peter Jackson’ı roman hayranlarının gözünde zirveye taşımıştı.İkinci film ise ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu bölümünde, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük’ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai’nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman’ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı’na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor.

Macera, Fantastik

The Lord of the Rings: The Two Towers
Yüzüklerin Efendisi: Iki Kule (2002) 8.8
Y: Peter Jackson
O: Bruce Allpress, Sean Astin, John Bach, Sala Baker
T: Macera, Fantastik
Dark CityKaranlık Şehir (1998)

Dark City - Karanlık Şehir (1998)

John Murdoch, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaştığında olayı çözmeye çok yaklaşmıştır. 'The Strangers' olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdoch’tır. Esrarengiz Dr. Schreber’in yardımı ve kendi anıları sayesinde kendisiyle ve yaşadığı dünyayla ilgili korkutucu gerçeklere ulaşacaktır.Alex Proyas’ın 90 sonlarında çektiği Dark City, türevleri arasında kendine çabuk yer edinmeyi başarmış başarılı bir bilim-kurgu filmi.

Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu

Dark City
Karanlık Şehir (1998) 7.8
Y: Alex Proyas
O: Rufus Sewell, William Hurt, Kiefer Sutherland, Jennifer Connelly
T: Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu
The Lord of the Rings: The Return of the KingYüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü (2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King - Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü (2003)

Sauron'un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor'a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük yok edilmelidir ve iyilik bunun için savaşmaya hazırdır. Arka planda ise insan, elf ve cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklarına rağmen bir araya gelmişlerdir. Hepsi birden küçücük bir Hobbit'in eline ve onun yeteneklerine bakmaktadırlar. Orta Dünya'nın kaderi belli olmak üzeredir. Ancak Tek Yüzük'ü sahiplenmek, kimi zaman taşıyanına daha cazip gelebilir.

Macera, Fantastik

The Lord of the Rings: The Return of the King
Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü (2003) 8.9
Y: Peter Jackson
O: Noel Appleby, Ali Astin, Sean Astin, David Aston
T: Macera, Fantastik
Beauty and the BeastGüzel ve Çirkin (1991)

Beauty and the Beast - Güzel ve Çirkin (1991)

Yaşlı bir dilenci genç bir prense bir gül verir ve karşılığında bir gecelik konaklayacak yer ister. Fakat prens dilenciyi reddeder. Dilenci bunun karşılığında prensi lanetler ve onu çirkin bir yaratık olan Beast'e, hizmetçilerini ise mobilyaya çevirir. Yaşlı dilenci prense sihirli bir ayna ve bir adet gül bırakarak 25 yaşına kadar gerçekten sevmeyi ve sevilmeyi öğrenirse bu lanetin ortadan kalkacağını söyler. Yıllar sonra Belle isimli güzeller güzeli bir genç kız ve babası Maurice çıktıkları bir yolculuk esnasında ormanda yollarını kaybederler ve kendilerini lanetli bir şatonun önünde bulurlar. Bu şato Beast'e aittir ve bu çirkin yaratık Belle'i alıkoyar. Belle bu lanetli yerden kurtulmak için mücadele ederken yıllardır süren büyük sırları öğrenecektir. Animasyon tarihinin en iyi birkaç yapıtından biri olan film, Disney'den çıkan peri masallarının en değerlilerinden biri.

Animasyon, Aile, Fantastik

Beauty and the Beast
Güzel ve Çirkin (1991) 8.1
Y: Gary Trousdale, Kirk Wise
O: Robby Benson, Jesse Corti, Rex Everhart, Angela Lansbury
T: Animasyon, Aile, Fantastik
TwilightAlacakaranlık (2008)

Twilight - Alacakaranlık (2008)

Annesiyle birlikte Phoenix'te yaşayan güzel ama hırpani, sevimli ama içe kapanık ergen kız Isabelle "Bella" Swan, hayata karşı isyanları oynayan bir gençtir. Bella, annesinin başka bir adamla evlenmesi üzerine, babasının yanına Washington'ın Fork kasabasına taşınır. Edward ise, küçük kasabasında yıllardan beri ailesiyle yaşayan gizemli, genç bir adamdır. Aslında "çok farklı bir hayat tarzına sahip olan" Edward, uzun süreden beri vampir kimliklerini saklamış olan bir aileye mensuptur. En az kendisi kadar tuhaf "ebeveynleri", insan kanı içmeden, insanlara zarar vermeden mazbut bir hayat sürme gayesindeki "efendi" vampirlerdir. Yeni başladığı okulunda tanıştığı Edward'a karşı tuhaf bir çekim hisseden Bella, bir süre sonra Edward'ın vampir olduğunu öğrenmesine rağmen ondan vazgeçemez. İkili arasında tehlikeli ve tutkulu bir ilişki başlayacaktır. Çok geçmeden ortaya çıkan Cullens Ailesi'nin düşmanları Edward'ın zayıf noktasına saldıracaktır, yani Bella'ya. Vampir klişelerinden arındırılmış bir hikaye sunan Stephenie Meyer'ın dünya çapında çok satmış romanı Twilight serisinin ilk kitabından uyarlanan film, hayranları tarafından merakla bekleniyor. Filmin başarısına göre, serinin ikinci ve üçüncü kitapları New Moon ve Eclipse de beyazperdeye aktarılacak. Stephenie Meyer ise şu sıralar 4. Kitabı yazmakla meşgul.

Dram, Fantastik, Romantik

Twilight
Alacakaranlık (2008) 5.2
Y: Catherine Hardwicke
O: Kristen Stewart, Sarah Clarke, Matt Bushell, Billy Burke
T: Dram, Fantastik, Romantik
TRON: LegacyTron Efsanesi (2010)

TRON: Legacy - Tron Efsanesi (2010)

Sam Flynn, Kevin Flynn'in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu, babasının ortadan kayboluşunu araştırır ve kendini babasının 20 yıldır yaşadığı Tron'un dijital dünyasında bulur...Kevin'in sadık sırdaşı Quorra'yla birlikte, baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar...

Aksiyon, Macera, Fantastik

TRON: Legacy
Tron Efsanesi (2010) 6.8
Y: Joseph Kosinski
O: Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Harry Potter and the Goblet of FireHarry Potter ve Ateş Kadehi (2005)

Harry Potter and the Goblet of Fire - Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)

Harry’nin Hogwart’daki dördüncü yılı başlamak üzeredir. Yaz tatilinde arkadaşları ile keyifli zamanlar geçirmiştir. Bu sezonda iddialı bir ürkütücü olaylar silsilesinden geçecek olduğundan henüz haberdar değildir. Lord Voldemort ile burun buruna gelecek olması, yeni okul yılının en çarpıcı hikayesini oluşturacaktır. Quidditch Dünya Kupası finalini izleyecek ve aynı zamanda da birbirine rakip olan iki büyücülük okulunun en gözdeleri ile beraber turnuvaya gireceklerdir. Önceki bölümlerde de olduğu üzere yine heyecan dolu maceralarla karşımızda.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005) 7.6
Y: Mike Newell
O: Eric Sykes, Timothy Spall, David Tennant, Daniel Radcliffe
T: Macera, Aile, Fantastik
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderNarnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu (2010)

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader - Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu (2010)

Bir ejderhanın uyandığı... yıldızların yeryüzüne indiği... her şeyin olabileceği bir ülke: NARNİA. Bir kral ve hiç beklenmedik bir anda gemisine konuk olan dostları, bilinen bütün toprakların daha da ötesine doğru yelken açarlar. Atıldıkları bu macera dünyanın sonunun sadece bir başlangıç olduğu gösterir. Lucy ve Edmund sevilmeyen kuzenleri Eustace ile beraber Narnia'da Şafak Yıldızı adı verilen Prens Kaspiyan'ın gemisi ile yedi kayıp Narnia Lordlarını ararlar. Başlarına bir sürü olay gelir. Tüccarlar tarafından kaçırılırlar. Bu yolculukta ejderhalar adasına uğrarlar ve orada mızmız kuzenleri Eustace hırsına yenilerek ejderha olmaya mahkum olur...

Macera, Aile, Fantastik

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu (2010) 6.4
Y: Michael Apted
O: Georgie Henley, Skandar Keynes, Ben Barnes, Will Poulter
T: Macera, Aile, Fantastik

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son