Fantastik Filmleri İzle

Stranger Than FictionLütfen Beni Öldürme (2006)

Stranger Than Fiction - Lütfen Beni Öldürme (2006)

Herkesin senin hayatının bir hikaye olduğunu biliyor. Ama ya bir hikaye, bu kez senin hayatının ta kendisi ise? Harold Crick, vasat bir IRS ajanıdır. Monoton, sıkıcı ve sürekli kendisini tekrar eden türden. Ancak bir gün tüm bunlar değişir çünkü Harold, kafasının içinde ona hayatını dikte eden bir yazarın sesini duymaya başlamıştır. Harold, bu sesi televizyonda gördüğü saygın bir yazarın sesine benzetir. Ancak hikaye ne vakit Harold’ın öleceğinden dem vurur, Harold bu hikayeyi yazanın peşine düşer. Yaşamını kurtarmak uğrunda yazardan hikayenin sonunu değiştirmesini isteyecektir. Çok geç kalmadan. Not: Oyuncular arasında adı geçmese de Dustin Hoffman'ın da oynadığını belirteyim.(kalender62) kalender62 -beyazperde

Komedi, Dram, Fantastik

Stranger Than Fiction
Lütfen Beni Öldürme (2006) 7.7
Y: Marc Forster
O: Will Ferrell, William Dick, Guy Massey, Martha Espinoza
T: Komedi, Dram, Fantastik
Fantastic Beasts and Where to Find ThemFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them - Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Alışılmadık magizoologist (sihirli yaratıkları inceleyen kişi) Newt Scamander (Oscar Ödüllü Eddie Redmayne) güvenilir yıpranmış bavuluyla birlikte (açıklayamayacağımız nedenlerden ötürü) New York’a gelir. Bu bavul ründüğünden çok, çok ve çok büyük olan büyülü bir eşyadır. Bavul Newt’ın dünyanın her tarafına yaptığı yolculuklardan bulduğu nadir ve nesli tükenmekte olan sihirli yaratıklara ev sahipliği yapmaktadır. Scamender bu gezilerinde, Amerikan büyü topluluğunun (Amerika’da No-Maj olarak adlandırılan) Muggle’lardan korku içinde saklandıklarının farkına varır ve burada büyücülerin ortaya çıkma tehlikesinin, İngiltere’den (Salem büyücülerini hatırlayın) daha büyük sorun yarattığını anlar. Fantastik Canavarlar; eşsiz yeteneklere sahip İngiliz büyücünün büyüfobik Amerika’ya yaptığı yolculukta, kesinlike çok tehlikeli olan bazı yaratıkların bavuldan dışarı çıktığında ne olacağının hikayesidir.

Macera, Aile, Fantastik

Fantastic Beasts and Where to Find Them
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016) 7.9
Y: David Yates
O: Eddie Redmayne, Ezra Miller, Colin Farrell, Zoë Kravitz
T: Macera, Aile, Fantastik
The UninvitedDavetsiz (1944)

The Uninvited - Davetsiz (1944)

Bir besteci ve kız kardeşi güzel Gotik konağı, çok ucuza satın alabilir ucuz olmasının sebebinin evin tatsız geçmiş olduğunu keşfederler.

Fantastik, Korku, Gizem

The Uninvited
Davetsiz (1944) 7.5
Y: Lewis Allen
O: Ray Milland, Ruth Hussey, Donald Crisp, Cornelia Otis Skinner
T: Fantastik, Korku, Gizem
A Chinese Ghost StoryBir Çin Hayalet Hikayesi (1987)

A Chinese Ghost Story - Bir Çin Hayalet Hikayesi (1987)

Utangaç vergi memuru, terk edilmiş bir ormandaki tapınağa sığınır. Orada, güzel kadın hayalet Siu-Shihn onu baştan çıkarmaya çalışır. Hayalete direndiğinde hayalet ona aşık olur. Maalesef, kızınn hırsızların elinde ölmesinden beri Siu-Sihn'in ruhu, kindar ve 'Dam' olarak bilinen ve kızı, Kara Dağ'ın şeytani Lordu ile evlnenmeye zorlayan erkek kılığında bir ağaç şeytanın içine hapsolur. Ling, şeytanlarla savaşmak için Tao ist kılıç ustası Master Yin ile güçlerini birleştirir. Yin, Ölüler diyarına giden geçici bir kapı açar. Ling, Ölüler diyarında, Siu-Shin'i evlilikten kurtarmak ve ruhunu özgürleştirmek için çaba harcar. Sonunda, başka bir bedende dirilmesi olasılığını düşünerek, kızın küllerini tekrar gömer.

Aksiyon, Komedi, Fantastik

A Chinese Ghost Story
Bir Çin Hayalet Hikayesi (1987) 7.6
Y: Siu-Tung Ching
O: Leslie Cheung, Joey Wang, Ma Wu, Wai Lam
T: Aksiyon, Komedi, Fantastik
Army of DarknessKaranlığın Ordusu (1992)

Army of Darkness - Karanlığın Ordusu (1992)

İnsan etine mecbur, adı kanla yazılan, diğer bir adı Ölülerin Kitabı olan efsanevi Necronomicon, bu olağanüstü komik kılıç-kalkan-büyü destanında insan ırkı üzerine korkunç kötülükler yağdırmayı amaçlamaktadır. Şeytani güçler Ash (Campbell) ve '73 marka Oldsmobile'ini İngiltere'nin Karanlık Çağı'na sürükler.Ash orada güzel bir kadınla (Embeth Davidtz) romantizm yaşar ve iskeletler ve yaşayan ölülerden oluşan bir orduyla savaşır. Acaba Ash canlıları ve kız arkadaşını kötü ölülerden kurtaracak, kendi zamanına döndürebilecek mi? Özel efektlerle dolu Army of Darkness'ı izlerken korku ve neşeyi aynı anda yaşayacaksınız.

Komedi, Fantastik, Korku

Army of Darkness
Karanlığın Ordusu (1992) 7.6
Y: Sam Raimi
O: Bruce Campbell, Embeth Davidtz, Marcus Gilbert, Ian Abercrombie
T: Komedi, Fantastik, Korku
The Ghost and Mrs. Muir (1947)

The Ghost and Mrs. Muir (1947)

1900 yılında güçlü bir irade sahibi Lucy Muir İngiltere kıyısında hayaletli olduğuna inanılan Gull Cottage’a taşınır. Daha taşındığı günün gecesi evin eski sahibi Kaptan Gregg’in hayaletiyle karşılaşır ama korkmaz. Hatta Lucy evinde hayalet olduğu fikrine alışınca, arkadaş olurlar. Ancak yakışıklı bir adam Lucy’den hoşlandığını belli etmeye başlayınca, Lucy ve kaptan birbirlerine karşı hissettikleri duyguları saklamaya başlarlar. Ama ya hayalet kıskanç biriyse?

Dram, Fantastik, Gizem

The Ghost and Mrs. Muir (1947) 7.9
Y: Joseph L. Mankiewicz
O: Gene Tierney, Rex Harrison, George Sanders, Edna Best
T: Dram, Fantastik, Gizem
Anchors AweighGönül Kimi Severse (1945)

Anchors Aweigh - Gönül Kimi Severse (1945)

Joe (Gene Kelly) ve Clarence (Frank Sinatra) saf ve deneyimli iki denizcidir ve Los Angeles/Hollywood'da 4 özgür günleri vardır...

Komedi, Fantastik, Müzikal

Anchors Aweigh
Gönül Kimi Severse (1945) 7.2
Y: George Sidney
O: Frank Sinatra, Kathryn Grayson, Gene Kelly, José Iturbi
T: Komedi, Fantastik, Müzikal
Black MoonKara Ay (1975)

Black Moon - Kara Ay (1975)

Dünyada kadınlarla erkekler arasında bir savaş vardır. Genç bir kız bu gerçekten kaçmak ister ve kendisini tuhaf bir yerde bulur. Burada ailesiyle birlikte yaşayan tek boynuzlu bir at vardır. Kız kardeşi, ağabeyi, birçok çocuk ve yatağından hiç kalkmayan dünyayla tek iletişimi radyo olan yaşlı bir kadınla birlikte yaşamaktadır. Filmin içeriği resimler ve kinayeler kadar önemli olmadığı için, basit bir konu özeti filmi daha fazla tanımlamaya yetmez.

Fantastik, Bilim-Kurgu

Black Moon
Kara Ay (1975) 6.3
Y: Louis Malle
O: Cathryn Harrison, Therese Giehse, Alexandra Stewart, Joe Dallesandro
T: Fantastik, Bilim-Kurgu
Harry Potter and the Half-Blood PrinceHarry Potter ve Melez Prens (2009)

Harry Potter and the Half-Blood Prince - Harry Potter ve Melez Prens (2009)

Fantastik Sinema fenomeni Harry Potter, bu defa serinin 6. kitabı Harry Potter ve Melez Prens uyarlamasıyla karşımızda. Sevimli kahramanımız Potter, Hogwarts’taki 6. Yılında bir sürpriz ile karşılaşır. Tesadüfen, üzerinde ‘bu kitap Melez Prens’e aittir’ yazılı bir kitap bulmasıyla kitabın içindeki büyüleri kurcalaması sonucu Melez Prens’in gizemini keşfetmeye koyulacaktır. Bilge büyücü Dumbledore’un yol arkadaşlığı, karanlık düşmanı Voldemort ile hesaplaşmasını kolaylaştırsa da, Harry Potter ve arkadaşlarını bu defa çok çetrefilli bir savaş beklemektedir.J.K. Rowling’in yazdığı serinin 6. kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens, ilk yayınlandığı gün dünya çapında tam 9 milyon satarak kendi alanında yine bir rekor kırmıştı.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter ve Melez Prens (2009) 7.5
Y: David Yates
O: Daniel Radcliffe, Michael Gambon, Dave Legeno, Elarica Gallacher
T: Macera, Aile, Fantastik
The Heavenly KidCennetlik Genç (1985)

The Heavenly Kid - Cennetlik Genç (1985)

Bir araba kazasında hayatını kaybeden Bobby, cennetin önüne geldiği zaman içeriye kolayca giremeyeceğini fark eder. Daha düşük bir konumda eğer koruyucu melek olarak önemli işlere imza atarsa cennete kabul edileceğini öğrenir. Böylece ona ilk görevi verilir: Sınıf arkadaşından yüz bulamayan yetenekli bir genç intihar etmeyi düşünmektedir. Keyifli bir seksenler filmi.

Komedi, Fantastik, Romantik

The Heavenly Kid
Cennetlik Genç (1985) 6.2
Y: Cary Medoway
O: Lewis Smith, Jason Gedrick, Jane Kaczmarek, Richard Mulligan
T: Komedi, Fantastik, Romantik
L.A. StoryL.A. Hikayesi (1991)

L.A. Story - L.A. Hikayesi (1991)

Harris Telemacher (Steve Martin) tarz düşkünü sevgilisiyle (Marilu Henner) tutarsız ilişkisi dışında mükemmel bir hayatı olan, tuhaf bir hava durumu sunucusudur. Sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenince hem sevgilisinden hem de menejerinden ayrılıp kendinden oldukça genç olan Sandy’le (Sarah Jessica Parker) kısa ve yorucu bir ilişki yaşar. Fakat bir otoban tabelası ona hayatının kadınını (Victoria Tennant) bulmak konusunda yardım edecektir.

Komedi, Dram, Fantastik

L.A. Story
L.A. Hikayesi (1991) 6.7
Y: Mick Jackson
O: Steve Martin, Victoria Tennant, Richard E. Grant, Marilu Henner
T: Komedi, Dram, Fantastik
Reign of FireAteş Krallığı (2002)

Reign of Fire - Ateş Krallığı (2002)

Post-apokaliptik bir atmosfere sahip olan filmde Londra'da yaşayan sıradan bir inşaat mühendisi yüzyıllardır uyumakta olan efsanevi bir ejderhayı bu uykusundan yanlışlıkla uyandırır. Yirmi yıl sonrasına gelindiğinde dünyadaki nüfus iyiden iyiye azalmış, geriye kalan insanlar ise bu yaratıkların tehlikelerinden korunmaya çalışagelmiştir. Yıllar önce fitili ateşleyen mühendisin oğlu olan Quinn, artık 30'lu yaşlarında kahraman bir itfaiyecidir. Quinn, pek fazla umut vadetmese de geriye kalan az sayıdaki insanı korumaya çalışır. Bir gün sıra dışı bir Amerikalı maceracı olan Van Zan gelir ve bu hayvanları öldürmek için kullanılacak yöntemi bildiğini söyler...

Aksiyon, Macera, Fantastik

Reign of Fire
Ateş Krallığı (2002) 6.2
Y: Rob Bowman
O: Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Penelope (2006)

Penelope (2006)

Günümüzde geçen romantik bir masal olan bu film, Penelope isimli genç kızın ailesiyle ilgili gerçekleri öğrenişi, aşkın gücünü keşfedişi ve kendisini tanımanın yolculuğuna çıkışını anlatır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Penelope (2006) 6.8
Y: Mark Palansky
O: Richard E. Grant, Catherine O'Hara, Nick Prideaux, Michael Feast
T: Komedi, Fantastik, Romantik
The FrameÇerçeve (2014)

The Frame - Çerçeve (2014)

İlginç bir şekilde hayatları kesişen iki yabancının öyküsü anlatılmaktadır. Alex tehlikeli bir karteli için çalışan hırsızdır. Sam ise dünyayı kurtarmak gibi büyük bir hedefi kendine belirlemiş olan sağlık görevlisidir. Bu iki kişinin hayatı bir gün ummadık şekilde kesişir ve olaylar ilginç bir hal alır...

Suç, Dram, Fantastik

The Frame
Çerçeve (2014) 6.7
Y: Jamin Winans
O: David Carranza, Tiffany Mualem, Cal Bartlett, Christopher Soren Kelly
T: Suç, Dram, Fantastik
Jabberwocky (1977)

Jabberwocky (1977)

Genç Dennis Hooper, babasının aniden ölümü üzerine kendisine bir iş bulmak üzere yakındaki bir şehre gider. Burada başından bir sürü macera geçer ve genç Dennis Hooper bir rastlantı sonucu şehrin tehlikede olduğunu öğrenir. Bu tehlike Jabberwocky adındaki dev bir yaratıktır ve bu canavar sadece o şehri değil tüm krallığı tehdit etmektedir. Dennis, bu canavarı yok ederse istediği tüm servet ve şöhrete kavuşacağı hayallerini kurmaya başlar ancak o dev yaratıkla savaşmaya giden hiçbir şövalye geri dönememişir. Bunu duyunca işin hiç de o kadar kolay olmadığını anlayan Dennis herşeye karşın denemeye karar verir ve canavarın peşinden gider...

Macera, Komedi, Fantastik

Jabberwocky (1977) 6.2
Y: Terry Gilliam
O: Michael Palin, Harry H. Corbett, John Le Mesurier, Warren Mitchell
T: Macera, Komedi, Fantastik
Return to Oz (1985)

Return to Oz (1985)

Dorothy Oz’dan evine geri döneli tam altı ay olmuştur ama hala uyuyamamaktadır. Hayali yerlerden ve hayali insanlardan bahseden Dorothy’i teyzesi Em doktora götürür. Dorothy hemen akıl hastanesinden kaçar ve tavuğu Billina’nın artık konuşabildiği Oz’a geri döner. Orada yeni insanlarla tanışır. Dorothy yeni arkadaşlarıyla Korkuluk’u kötü kral Nome’den korumak için yola çıkar. Kral Nome Dorothy’nin kırmızı terliklerini bulmuş ve onları Oz’u ele geçirmek için kullanmıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Return to Oz (1985) 6.7
Y: Walter Murch
O: Fairuza Balk, Nicol Williamson, Jean Marsh, Piper Laurie
T: Macera, Aile, Fantastik
Jason and the ArgonautsAltın Postlu Cengaver (1963)

Jason and the Argonauts - Altın Postlu Cengaver (1963)

Antik Yunan çağında Jason’un kral babası, amcası tarafından öldürülür. Jason büyüyüp genç bir adam olduğunda krallığı amcasından geri almak istemektedir. Bunun için ise uzak bir diyardaki altın postu ele geçirmesi lazımdır. Bu tehlikeli yolculukta ise kendisine özel güçleri olan kişiler eşlik edecektir

Macera, Aile, Fantastik

Jason and the Argonauts
Altın Postlu Cengaver (1963) 7.4
Y: Don Chaffey
O: Todd Armstrong, Nancy Kovack, Gary Raymond, Laurence Naismith
T: Macera, Aile, Fantastik
Save the Green Planet!Yeşil gezegeni kurtarmak (2003)

Save the Green Planet! - Yeşil gezegeni kurtarmak (2003)

Büyük bir kimya fabrikasının sahibi olan iş adamı iki kişi tarafından kaçırılır. İş adamının bir uzaylı olduğunu, hatta uzaylıların başkanı olduğunu ve insanlar üzeride deneyler yaptıklarını söyleyerek herşeyi itiraf etmesini isterler. İş adamıda uzaylı olmadığını anlatmaya çalışır. Bir yandan bunlar olurken diğer yandanda polisler iş adamını aramaktadır. İşler daha çok karışacaktır. Sonu ilginç biten güzel ve farklı bir film...

Komedi, Dram, Fantastik

Save the Green Planet!
Yeşil gezegeni kurtarmak (2003) 7.4
Y: Joon-Hwan Jang
O: Ha-kyun Shin, Yun-shik Baek, Jeong-min Hwang, Jae-yong Lee
T: Komedi, Dram, Fantastik
Sherlock Jr. (1924)

Sherlock Jr. (1924)

Sherlock, bir sinema salonunda film oynatıcısıdır ama hayal dünyasında yaşar..Esas hayali sıkı bir dedektif olmaktır ve tabi bir de sevdiği kızla evlenmek..Ama beş parasızdır ve bu biraz zor gözükür.. Derken dedektif olma fırsatı eline geçer.. Ama gerçek hayatta değil rüyada..Çünkü Sherlock oynattığı bir gangster filminin içerisine girerek oradaki dedektif olmuştur... Keatonun filmleri geometriden, pandomimden, biçimden çok beslenir..(msl. General filmindeki tren vb. sahneler gibi..) Bu sessiz filmde de aynı geometrik ustalık başarıyla kullanılmış..Takım elbiseli kötü adamlardan kaçarken bindiği motor sahnesi harikadır..Motorla kaçarken öyle sahneler kullanılmış ki gerçekten o zamana göre bir nimet olmuştur mutlaka..Gene bir kulübede Sherlocku kıstırır kötü adamlar, o da kadın kılığına girerek arka pencereden sıvışır... Çok çok keyifli... Ayrıca Time Dergisi'ne Göre tüm zamanların en iyi 100 Filminden biridir... zeynep1972

Komedi, Aile, Fantastik

Sherlock Jr. (1924) 8.3
Y: Buster Keaton
O: Buster Keaton, Kathryn McGuire, Joe Keaton, Erwin Connelly
T: Komedi, Aile, Fantastik
Harry Potter and the Sorcerer's StoneHarry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter and the Sorcerer's Stone - Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter güçlerini keşfediyor! J.K. Rowling'in aynı adlı kült romanından sinemaya uyarlanan bu büyüleyici filmde, Harry Potter 11. Doğum gününde, çok güçlü iki büyücünün yetim kalmış oğlu olduğunu ve kendiside büyücülük güçlerine sahip olduğunu öğrenir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan aldığı bir davetiyeyle Harry hayatının macerasına atılır. Yüksekten uçma sporu Quidditch'i öğrenir ve onu yok etmek isteyen karanlık bir büyücüye giden yolda canlı satranç taşlarıyla nefes kesici bir oyun oynar. En mükemmel macera için buluşalım!

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) 7.5
Y: Chris Columbus
O: Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, Saunders Triplets
T: Macera, Aile, Fantastik
The Time Traveler's WifeZaman Yolcusunun Karısı (2009)

The Time Traveler's Wife - Zaman Yolcusunun Karısı (2009)

Maceracı ruhlu Henry DeTamble'ın çok nadir rastlanan genetik bir bozukluğu vardır. Henry, istem dışı kendi hayatının farklı dönemlerine seyahat edebilmektedir. Bu farklı zamanlara yaptığı yolculukların birinde gelecekte eşi olacak 6 yaşındaki Clare Abshire ile tanışır. Ressam olan Clare, yıllar sonra tekrar karşılaştıklarında uzun süredir beklediği Henry ile evlenir. Başta Henry'nin aniden ortadan kaybolmalarının üstesinden gelebileceğini düşünen Clare giderek yalnız kalmaya başladıkça aşkını da sınamak zorunda kalacaktır.

Dram, Fantastik, Romantik

The Time Traveler's Wife
Zaman Yolcusunun Karısı (2009) 7.1
Y: Robert Schwentke
O: Michelle Nolden, Alex Ferris, Arliss Howard, Eric Bana
T: Dram, Fantastik, Romantik
Song of the SeaDenizin Şarkısı (2014)

Song of the Sea - Denizin Şarkısı (2014)

Ben and Saoirse küçük bir adanın tepesinde babalarıyla birlikte yaşayan iki kardeştir, ancak daha sonra babaanneleri ile birlikte daha güvenli bir yere taşınırlar. Ben bir gün kız kardeşinin, bir şarkısıyla tüm büyülü varlıkları serbest bırakabilecek bir deniz perisi olduğunu fark eder. Ben ve Saoirse şimdi en büyük korkularıyla yüzleşip tüm sihirli varlıklar güçlerini tekrar kazanabilsin diye kötü cadıya karşı savaşmak için yola çıkmak zorundadırlar. Tomm Moore'un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Will Collins'e ait..

Animasyon, Aile, Fantastik

Song of the Sea
Denizin Şarkısı (2014) 8.2
Y: Tomm Moore
O: David Rawle, Brendan Gleeson, Lisa Hannigan, Fionnula Flanagan
T: Animasyon, Aile, Fantastik
The Imaginarium of Doctor ParnassusDr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus - Dr. Parnassus (2009)

The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü 'Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatmaktadır. İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır. Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir ancak her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü yeniden belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla birlikte kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir. Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek zorundadır!

Macera, Fantastik, Gizem

The Imaginarium of Doctor Parnassus
Dr. Parnassus (2009) 6.9
Y: Terry Gilliam
O: Andrew Garfield, Christopher Plummer, Richard Riddell, Katie Lyons
T: Macera, Fantastik, Gizem
Oz the Great and PowerfulMuhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Oz the Great and Powerful - Muhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Küçük bir sirkte, büyücülük numaralarıyla hayatını kazanan ve biraz da ahlaksız olan Oscar Diggs, yaşadığı Kansas kentinin sıkıcılığından kurtulmak isterken kendisini eğlenceli Oz Ülkesi’nde buluverir. Bu yolculuk, onun için büyük bir şanstır ve turnayı gözünden vurmasına çok az kalmıştır. Ta ki Theodora, Evanora ve Glinda adlı üç cadı Oscar'ın Muhteşem Büyücü kimliğinden şüpheleninceye kadar. Oscar hiç hesapta yokken, Oz Ülkesi’nin sorunlarıyla da karşılaşır ve bu yeni insanların arasında kendi yeteneklerini de geliştirerek hem güçlü Oz Büyücüsü’ne dönüşür hem de eskisinden daha iyi bir insan olur. Walt Disney Pictures yapımcılığında ve Sam Raimi yönetmenliğinde hayata geçen filmin baş rolünü James Franco üstlenirken, Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams da Oz Ülkesi'nde kendisine eşlik eden 3 cadıyı canlandırıyorlar.

Macera, Aile, Fantastik

Oz the Great and Powerful
Muhteşem ve Kudretli Oz (2013) 6.4
Y: Sam Raimi
O: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams
T: Macera, Aile, Fantastik
Survive Style 5+Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Survive Style 5+ - Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004)

Her öldürme ve gömme girişimi sonrasında karısını dirilmiş olarak karşısında gören bir adam, Londra'dan adam öldürmek için Japonya'ya gelen bir tetikçi, sürekli reddedilen çılgın reklam fikirlerine sahip olan bir kreatif direktör, bir adamın bir hipnoz seansı sonrası kendisini kuş sanması ve uçmayı öğrenmeye çalışmasıyla alt üst olan ailesi ve birbirinden tuhaf, amaçsız yaşayan üç hırsızın ev soyma maceraları?Birbirinden bağımsız başlayan bu beş ayrı hikâye bir şekilde kesişmektedir. Hem komik hem de gerilim unsurları içeren bu Japon yapımı tam bir görsel şölen niteliğinde.

Fantastik, Gizem, Romantik

Survive Style 5+
Hayatta Kalmanın 5 Yolu (2004) 7.8
Y: Gen Sekiguchi
O: Tadanobu Asano, Reika Hashimoto, Kyôko Koizumi, Hiroshi Abe
T: Fantastik, Gizem, Romantik
HornsBoynuzlar (2013)

Horns - Boynuzlar (2013)

Genç bir adamın kız arkadaşının hunharca katledilmesinin ardından katilini aramaya başlaması ve hayata karşı sürekli bir isyan duygusuyla hareket etmesine tanık oluyoruz. Düşünmeden öfkeyle yaptığı bu hareketlerin sonucunda, bir sabah uyandığında kafasında beliren iki boynuz çıktığını fark eden genç adamın bundan sonra yaşayacaklarına tanık oluyoruz.

Dram, Fantastik, Gerilim

Horns
Boynuzlar (2013) 6.6
Y: Alexandre Aja
O: Daniel Radcliffe, Max Minghella, Joe Anderson, Juno Temple
T: Dram, Fantastik, Gerilim
What Women WantKadınlar ne ister? (2000)

What Women Want - Kadınlar ne ister? (2000)

Başıdan geçen ilginç kaza sonucu yakışıklı ve çekici reklamcı Nick Marshall (Mel Gibson), kadınların aklından geçenleri ve tüm düşündüklerini duyma yeteneği kazanır. Nick, bu özelliğini bir avantaj haline dönüştürüp kadınlara karşı kullanmaya başlar. Nick e işinde ve kadınlarla olan tüm ilişkilerinde yeni bir dünyanın kapıları açılmıştır.

Komedi, Fantastik, Romantik

What Women Want
Kadınlar ne ister? (2000) 6.4
Y: Nancy Meyers
O: Mel Gibson, Helen Hunt, Marisa Tomei, Alan Alda
T: Komedi, Fantastik, Romantik
Portrait of JennieHayal Kadın (1948)

Portrait of Jennie - Hayal Kadın (1948)

Büyük buhran döneminde, Eben Adams New Yorkta yaşayan başarıya aç bir ressamdır ve kendisine başarı getirecek bir ilham peşindedir.En sonunuda kendisinden tablo satan alacak birisini bulur. Jennie Appleton adındaki bu gizemli genç kız ile özel bir kaderi paylaşacaklardır..

Dram, Romantik, Fantastik

Portrait of Jennie
Hayal Kadın (1948) 7.8
Y: William Dieterle
O: Jennifer Jones, Joseph Cotten, Ethel Barrymore, Lillian Gish
T: Dram, Romantik, Fantastik
Desperate LivingUmutsuz Yaşam (1977)

Desperate Living - Umutsuz Yaşam (1977)

Zengin bir ev hanımı kilolu hizmetçisinin yardımı ile kocasını öldürür ve şuclular için bir sığınak olan "ölüşehir" Mortville'e kaçarlar...

Komedi, Suç, Fantastik

Desperate Living
Umutsuz Yaşam (1977) 7.2
Y: John Waters
O: Liz Renay, Mink Stole, Susan Lowe, Edith Massey
T: Komedi, Suç, Fantastik
InkMürekkep (2009)

Ink - Mürekkep (2009)

“Işıklar söndüğünde ve şehir uyuduğunda, iki güç ortaya çıkar. Onlar, bizleri bu gücün dışında tutabilmek için görünmezdirler. İki farklı gücü temsil eden bu gruplar rüyalarımız aracılığıyla, ruhlarımız için savaşırlar. Gruplardan birisi, umutlarımızı destekler ve iyi rüyalarımız aracılığıyla bizlere güç verirler. Diğer grup ise kâbuslarımızdan yararlanarak bizleri çaresizliğe doğru sürükler.” Baba ve kız olan John ve Emma, fantastik hayal-dünyasındaki bu iyilerin ve şeytani güçlerin arasındaki alaycı aşk hikâyesine, kayıplar ve vaat arayışları içerisinde saplanırlar.

Aksiyon, Fantastik

Ink
Mürekkep (2009) 7
Y: Jamin Winans
O: Christopher Soren Kelly, Quinn Hunchar, Jessica Duffy, Jennifer Batter
T: Aksiyon, Fantastik

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son