Fantastik Filmleri İzle

BeetlejuiceBeterböcek (1988)

Beetlejuice - Beterböcek (1988)

Barbara ve Adam yeni evlenmişlerdir ve birbirlerine deliler gibi aşıklardır. Bir gün bir araba kazasında hayatlarını kaybederler. Bir anda kendilerini New England'daki evlerinde hayalet olarak bulurlar. Ölümleri üzerine ev satılır ve bu eve sahip olan yeni aile oldukça sinir bozucu şahsiyetlerden oluşmaktadır. Özellikle bunalımlı bir kişi olan küçük kızları Lydia, hayalet ikilinin sinirlerini epeyce zorlayacaktır. Barbara ve Adam evlerine gelen aileyi korkutup kaçırmaya karar verirler ancak yeterince korkutucu değillerdir. Yardım istedikleri Beetlejuice kendilerine yardımcı olacaktır; ancak ikili yardım istediklerine isteyeceklerine pişman olacaktır.

Komedi, Fantastik

Beetlejuice
Beterböcek (1988) 7.4
Y: Tim Burton
O: Alec Baldwin, Geena Davis, Annie McEnroe, Maurice Page
T: Komedi, Fantastik
Doctor DolittleDr. Dolittle (1998)

Doctor Dolittle - Dr. Dolittle (1998)

Başarılı bir doktor ve ailesine bağlı bir erkek olan John Dolittle (Murphy) çocukluktan bu yana sahip olduğu ve tekrar uyanan yeteneğiyle dünyayı parmağına dolamıştır... Ve durumun keyfini çıkartmaktadır! Etrafındaki tüm yaratıkların iyi doktorun tavsiyelerini istemeye başlaması, dünyasını altüst edecek inanılmaz olaylar zincirini başlatır!

Komedi, Aile, Fantastik

Doctor Dolittle
Dr. Dolittle (1998) 5.3
Y: Betty Thomas
O: Eddie Murphy, Ossie Davis, Oliver Platt, Peter Boyle
T: Komedi, Aile, Fantastik
What If...Peki Ya... (2010)

What If... - Peki Ya... (2010)

Bazen hayatta ikinci bir şansa sahip olma fırsatı yakalarız. Ben Walker'ın hikayesi derslerle dolu! Ben Walker, 15 yıl önce verdiği bir karar anına geri döner ve farklı bir karar verseydi neler olabilirdi onu görme fırsatı bulur...

Dram, Aile, Fantastik

What If...
Peki Ya... (2010) 6.5
Y: Dallas Jenkins
O: Kevin Sorbo, Kristy Swanson, John Ratzenberger, Debby Ryan
T: Dram, Aile, Fantastik
The Secret Life of Walter MittyRüyalar Peşinde (1947)

The Secret Life of Walter Mitty - Rüyalar Peşinde (1947)

Walter Mitty aşırı korumacı annesi Eunice, kibirli patronu Bruce Pierce ve nişanlısı Gertrude'ye açıklayamadığı olağandışı bir hayat yaşamaktadır. Günlük hayatın karmaşasından kaçar ve asla yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri yapabildiği bir hayal ve macera dünyasında bulur kendini. Bu noktada editör olarak çalıştığı gazete en büyük ilham kaynağı olur. Her gün düzenli olarak okuduğu gazetede karşılaştığı haberleri, bu hayali evreninde yaşamaya başlar ve kusursuz bir kahramana dönüşür. Walter Mitty, bir gün gizemli Rosalind van Hoorn ile karşılaştığında anında aşık olur. Rosalind ona 2. Dünya Savaşı'ndan kalan gizli bir hazinenin sırrını fısıldadağında ise en büyük macerası başlamış olur.

Komedi, Dram, Fantastik

The Secret Life of Walter Mitty
Rüyalar Peşinde (1947) 7.1
Y: Norman Z. McLeod
O: Danny Kaye, Virginia Mayo, Boris Karloff, Fay Bainter
T: Komedi, Dram, Fantastik
Krull (1983)

Krull (1983)

Uzak bir zamanda, uzak bir evrende, Krull gezegeni kuşatma altındadır. Katillerin lideri "Canavar" tarafından kaçırılan Prenses Lyssa, Kara Kale'de tutsaktır. Prens Colwyn, prensesi kurtarmak ve Krull gezegeninin tek kurtuluş umudu, doğaüstü bir gücün anahtarı olan sihirli Glaive'i ele geçirmek için yola çıkar. Prens Colwyn, Zümrüt Kahin, Muhteşem Büyücü Ergo ve Tek Gözlü Rell'in yardımlarıyla, Katillerin ölümcül ışın mızraklarına, büyüleyici güzellikteki Vella ve Kara Dul'un saldırılarına karşı koyar...bir destan, fantastik bir macera. Krull tüm ailenizi büyüleyecek.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Krull (1983) 6
Y: Peter Yates
O: Ken Marshall, Lysette Anthony, Freddie Jones, Francesca Annis
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
The Great WallÇin Seddi (2016)

The Great Wall - Çin Seddi (2016)

Çin Seddi dünyanın en büyüleyen ve gizemli yapılarından biridir. Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan bu savunma hattının Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak Yimou imzalı film seddin aslında çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor. Matt Damon da günü kurtarmak için savaşan karakterlerden biri olarak öne çıkıyor.

Aksiyon, Macera, Fantastik

The Great Wall
Çin Seddi (2016) 5.9
Y: Yimou Zhang
O: Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
On a Clear Day You Can See ForeverTatlım (1970)

On a Clear Day You Can See Forever - Tatlım (1970)

Barbra Streisand Çalmadan Önce telefonları duyabilen fantastik bir kadındır,eğlenceli bir film..

Komedi, Dram, Fantastik

On a Clear Day You Can See Forever
Tatlım (1970) 6.7
Y: Vincente Minnelli
O: Barbra Streisand, Yves Montand, Bob Newhart, Larry Blyden
T: Komedi, Dram, Fantastik
Daemonium: Soldier of the UnderworldDaemonium: Yeraltı Askeri (2015)

Daemonium: Soldier of the Underworld - Daemonium: Yeraltı Askeri (2015)

Sihir ve teknolojinin kesiştiği alternatif bir evrende, kurnaz ve sigara tiryakisi bir büyücü kendini cehennemin güçleri arasındaki savaşın tam ortasında bulur.

Aksiyon, Fantastik, Bilim-Kurgu

Daemonium: Soldier of the Underworld
Daemonium: Yeraltı Askeri (2015) 5.1
Y: Pablo Parés
O: Caro Angus, Dany Casco, Walter Cornás, Chucho Fernández
T: Aksiyon, Fantastik, Bilim-Kurgu
ThorThor 3D (2011)

Thor - Thor 3D (2011)

Thor bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahtı hırçın bir prensken, lider olmak hakkını kazanan bir süper kahramanın hikayesi...Destansı THOR macerası, günümüz dünyasındaki Marvel Evreni'nden, Asgard'ın mistik gerçekliğine kadar uzanıyor...Hikayenin merkezinde, düşüncesiz tavırları antik bir savaşı tekrar başlatan güçlü ama kibirli savaşçı Yüce Thor var. Sonuç olarak Thor, Dünya'ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının en tehlikeli kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya'yı istila etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyor...

Aksiyon, Macera, Fantastik

Thor
Thor 3D (2011) 7
Y: Kenneth Branagh
O: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
The Company of WolvesKurtlar Sofrası (1984)

The Company of Wolves - Kurtlar Sofrası (1984)

İrlandalı yönetmen Neil Jordan Kırmızı Başlıklı Kız masalını Freud unsurlarıyla yeniden yorumlarken simgesel anlatımına hayran bırakan fantastik bir şölen sunar. Film en iyi kurt adama dönüşme sahnelerini barındırırken Angela Lansbury oynadığı büyükanne karakteriyle torununa uykudan önce korkunç hikayeler anlatır.

Korku, Fantastik

The Company of Wolves
Kurtlar Sofrası (1984) 6.8
Y: Neil Jordan
O: Angela Lansbury, David Warner, Graham Crowden, Brian Glover
T: Korku, Fantastik
Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed (2016)

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha'nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler'in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar'ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Assassin's Creed (2016) 6.8
Y: Justin Kurzel
O: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Zazie dans le métroZazi Metroda (1960)

Zazie dans le métro - Zazi Metroda (1960)

Raymond Queneau'nun yazdığı, Louis Malle'in sinemaya uyarladığı film Zazie'nin Paris'e gidip ortalığı ayağa kaldırmasının hikayesidir. Küçük kız çocuğu Zazi, taşradan Paris'e Amcası Gabriel'in evinde kalmaya gelir. Zazi'nin hayallerini Paris metrosunda gezmek süslemektedir. Bu amaçla Gabriel'in evinden kaçar.

Komedi, Fantastik

Zazie dans le métro
Zazi Metroda (1960) 7.1
Y: Louis Malle
O: Catherine Demongeot, Philippe Noiret, Hubert Deschamps, Carla Marlier
T: Komedi, Fantastik
Lady in the WaterSudaki Kız (2006)

Lady in the Water - Sudaki Kız (2006)

Cleveland Heep (Paul Giamatti), Cove apartmanının yanmış ampullerinden ve bozuk aletlerinden sessiz sedasız uzaklaşmaya çalışmaktadır. Ama hayatını bir daha eski haline gelmeyecek şekilde değiştiren o gecede, Cleveland apartmanın günlük rutini içinde saklanmaya çalışan bir başkasını bulur: Story (Bryce Dallas Howard) adındaki gizemli genç kadın, binanın yüzme havuzunun altındaki koridorlarda yaşamaktadır. Genç adam, Story'nin aslında bir tür su perisi olduğunu keşfeder; masallarda sözü geçen bu su perileri, efsaneye göre, bizim dünyamızdan kendi dünyalarına yapmaları gereken tehlikeli yolculukta kötü niyetli yaratıklar tarafından takip edilmektedirler. Story'nin benzersiz algı gücü Cleveland ve diğer apartman sakinlerinin geleceğini görmesini sağlar. Öyle anlaşılmaktadır ki, bu insanların kaderi ile Story'ninki birbirine sıkı sıkıya bağlıdır ve onun özgürlüğüne giden yolun açılabilmesi için hepsinin birlikte çalışarak bir dizi şifreyi çözmesi gerekmektedir. Ama Story'nin eve dönüşüne açılan pencere hızla kapanmaktadır, ve apartman sakinleri ona yardım etmek için hayatlarını büyük tehlikeye atmaktadırlar. Cleveland kendisini Cove'a getiren iblislerle mücadele etmek; diğer sakinler ise, Story'nin içlerinde harekete geçirdiği güçlere ulaşmak zorundadırlar, tabi eğer hem onun hem de bizim dünyamızı kurtarmak için önlerinde uzanan tehdit ve tehlike dolu yolu aşmak istiyorlarsa...

Fantastik, Gizem, Gerilim

Lady in the Water
Sudaki Kız (2006) 5.7
Y: M. Night Shyamalan
O: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Jeffrey Wright, Bob Balaban
T: Fantastik, Gizem, Gerilim
Ghostmates (2016)

Ghostmates (2016)

Şans eseri bir adam, cennete yükselebilmesi için kendine gelen bir hayaletin son isteğini bitirmesine yardımcı olmalıdır.

Komedi, Fantastik, Korku

Ghostmates (2016) 8.7
Y: Jack Henry Robbins
O: Ian Hecox, Anthony Padilla, Jon Alexi, Shay Ali
T: Komedi, Fantastik, Korku
DreamsDüşler (1990)

Dreams - Düşler (1990)

"Düşler" farklı hikayelerin anlatıldığı, birbirinden bağımsız sekiz kısa filmden oluşuyor... "Sunshine Through The Rain", ailesi tarafından dışarı çıkması yasaklanan bir çocuğun, toplum tarafından kutsal sayılan bir günde yaşadıklarını anlatıyor... "The Peach Orchard", insanoğlunun doğaya müdahelesinin yol açtığı sonuçları vurgularken, "The Blizzard"la bir dağda mahsur kalan insanların dramını perdeye yansıtıyor... "The Tunnel", ölümlerinden sorumlu olduğu ölü askerleri bir tünel çıkışında gören adamın dramını anlatıyor... "Crows", ünlü ressam Vincent Van Gogh'un yaşadığı bölgeye ve sanatına dair bir çalışma. Güneşli bir yaz gününde yaşananları "Village of the Watermills" ile anlatan Kurosawa, son iki bölümde ("Mount Fuji in Red" ve "The Weeping Demon") nükleer tehlikenin insanlık üzerindeki etkilerini araştırıyor.

Dram, Fantastik

Dreams
Düşler (1990) 7.8
Y: Akira Kurosawa, Ishirô Honda
O: Akira Terao, Mitsuko Baishô, Toshie Negishi, Mieko Harada
T: Dram, Fantastik
The Double Life of VeroniqueVéronique'in İkili Yaşamı (1991)

The Double Life of Veronique - Véronique'in İkili Yaşamı (1991)

Veronika Polonya’da yaşamaktadır, Veronique ise Paris’de. Birbirinden haberleri bile olmayan bu iki insan, bir şekilde birbirlerinin hayatlarını etkileyeceklerdir. Veronika bir müzik okulunu girer ve çok çalışır. Ancak ilk performansını verirken ölür. Veronique’nın hayatı da bu noktadan sonra değişmeye başlar ve aniden şarkıcı olmamaya karar verir. Krzysztof Kieslowski’nin fantaziyle yoğrulmuş bu muazzam filmi, senaryosunun orjinalliği ve Renk Üçlemesinin son halkası olan Kırmızı’da oynayan Irène Jacob’un iki karakteri de son derece inandırıcı bir şekilde oynamasıyla dikkat çekiyor.

Dram, Fantastik, Müzik

The Double Life of Veronique
Véronique'in İkili Yaşamı (1991) 7.9
Y: Krzysztof Kieslowski
O: Irène Jacob, Halina Gryglaszewska, Kalina Jedrusik, Aleksander Bardini
T: Dram, Fantastik, Müzik
Bubba Ho-Tep (2002)

Bubba Ho-Tep (2002)

Elvis Presley, şatafatlı yılların ardından kendi kimliğini bir kenara koyarak, sıradan bir huzur evinde hayatının son demlerini yaşamaktadır. Aynı huzur evinde kendisini John F. Kennedy zanneden bir arkadaşıyla muhtelif serüvenlerin içerisine atılmak üzeredir. Bu ikili, kaybettikleri kimliklerinin peşine düşmek konusunda kesin kararlılardır. Ancak yaşadıkları huzur evini kendisine hedef olarak tercih eden, antik bir Mısır mumyası, kendilerini bu amaçlarından alıkoymak için çabalayacaktır.

Komedi, Fantastik, Gizem

Bubba Ho-Tep (2002) 7.2
Y: Don Coscarelli
O: Bruce Campbell, Ossie Davis, Ella Joyce, Heidi Marnhout
T: Komedi, Fantastik, Gizem
City of AngelsMelekler Şehri (1998)

City of Angels - Melekler Şehri (1998)

Filmde Nicolas Cage, Los Angeles üzerinde gezinen ve kalp cerrahı Dr. Maggie Rice'la karşılaşan melek Seth'i canlandırıyor. Dr. Rice, bir hastanın nedensiz bir şekilde ameliyat masasında saybetmiş, kendine güveni altüst olmuştur. Seth, her ne kadar ölen hastaya yardım için orada olsa da, kendine güvenini tekrar kazanmasına yardım etmek istediği Maggie'den etkilenir. Maggie'in güvenini kazanmasını sağlarken ona aşık olur ve hep izleyip hiç yaşamadığı dünyevi hayata kavuşmanın yollarını aramaya başlar.

Dram, Fantastik, Romantik

City of Angels
Melekler Şehri (1998) 6.7
Y: Brad Silberling
O: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher, Dennis Franz
T: Dram, Fantastik, Romantik
The Addams FamilyAddams Ailesi (1991)

The Addams Family - Addams Ailesi (1991)

Aşklarını yenileyen Gomez (Raul Julia) ve Morticia’nın (Anjelica Huston) erkek çocuklarının dünyaya gelişiyle Addams malikanesine yeni bir ses gelir. Fester’ın (Cristopher Lloyd) şehvet düşkünü dadı Debbie Jilinsky’nin (Joan Cusack) peşine düşmesiyle Wednesday (Christine Ricci) ve Pugsley (Jimmy Workman) onun aslında kara bir dul olduğunu ve Fester’ı da ölü koca koleksiyonuna eklemek istediğini keşfederler.Fester’ın dadıyla evlenmesi ve ardından da çocukları yaz kampı için evden uzaklaştırmaya çalışmasıyla ailede soğuk rüzgarlar esmeye başlar. Ancak Wednesday henüz son sözünü söylememiştir...Sinemanın ve ekranların en uzun soluklu 'fantastik ailesi' olarak nitelendirebileceğimiz Addams Ailesi, Barry Sonnenfeld’in yönetmenliğindeki bu filmle, 1992’de En İyi Kostüm dalında Oscar’a aday gösterilmişti.

Komedi, Fantastik

The Addams Family
Addams Ailesi (1991) 6.8
Y: Barry Sonnenfeld
O: Anjelica Huston, Raul Julia, Christopher Lloyd, Dan Hedaya
T: Komedi, Fantastik
The Land UnknownKeşfedilmemiş Ülke (1957)

The Land Unknown - Keşfedilmemiş Ülke (1957)

Antartika üzerinde araştırma seferi yapan bir helikopter arıza yapınca yolcularıyla beraber bir kraterin içine iniş yapmak zorunda kalır. Yolcular karşılaştıkları bu pre-historik dünyada yaşam mücadelesine başlayacaklardır.

Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu

The Land Unknown
Keşfedilmemiş Ülke (1957) 5.9
Y: Virgil W. Vogel
O: Jock Mahoney, Shirley Patterson, William Reynolds, Henry Brandon
T: Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu
Heaven Can WaitCennet Beklesin (1943)

Heaven Can Wait - Cennet Beklesin (1943)

Henry van Cleve cennetin kendini kabul etmeyeceğini düşünerek Cehenemin kapısına gider ve kabul edilip edilmeyeceğini öğrenmek için hayat hikayesini şeytana anlatmaya başlar

Komedi, Dram, Fantastik

Heaven Can Wait
Cennet Beklesin (1943) 7.5
Y: Ernst Lubitsch
O: Gene Tierney, Don Ameche, Charles Coburn, Marjorie Main
T: Komedi, Dram, Fantastik
A Trip to the MoonAya Seyahat (1902)

A Trip to the Moon - Aya Seyahat (1902)

Aya Seyahat (Fransızca: Le Voyage dans la lune) 1902 Fransız yapımı siyah-beyaz sessiz bilim kurgu filmidir. Film orijinallerine sıkı sıkıya bağlı kalınmadan, zamanının iki popüler romanından uyarlanmıştır: Jules Verne'nin yazdığı Dünyadan Aya ve H. G. Wells'in yazdığı Aydaki İlk İnsanlar. Filmin senaryosu, kardeşi Gaston'un yardımlarıyla Georges Melies tarafından yazılmış ve film yine Georges Melies tarafından yönetilmiştir. Film saniyede 16 kare hızında oynatıldığında 14 dakika sürmektedir. Aya Seyahat ilk gösterildiği yıllarda çok popüler olmuştur ve Melies'in çektiği yüzlerce fantezi filmi arasında en iyi bilinen filmdir. Film, aynı zamanda birçok kişi tarafından sinema tarihinde yenilikçi animasyon ve özel efekt kullanan ilk film ve sinema tarihinin ilk bilim kurgu filmi olarak kabul edilmektedir. Prof. Barbenfouillis başkanlığında bir grup astronom Ay'a gitmek üzere planlar yaparlar. Sonuçta dev bir toptan gönderilen mermi şeklindeki uzay gemileri ile hedeflerine ulaşırlar. Ancak burada Aylılar tarafından kaçırılıp Ay kralının sarayına götürülürler...George Méliès'in çoğu Jules Verne'e dayanarak yaptığı yüzlerce kısa filmden bu en ünlüsü, -açıkça H.G.Wells'in First Men in the Moon'undan da esinlenerek- sinema tarihinin ilk bilim kurgu filmi olarak haklı bir üne sahiptir. Méliès'in filmleri janra ait klişelerin tümüne sahiptir neredeyse; çılgın bilim adamları, dehşet verici icatlar, roketler vs vs.. Roketin Ay'a varışını simgeleyen sempatik sekans, kuşkusuz sinemanın en bilinen sahnelerinden birine vesile olmuştur.

Short, Macera, Fantastik

A Trip to the Moon
Aya Seyahat (1902) 8.3
Y: Georges Méliès
O: François Lallement, Jules-Eugène Legris
T: Short, Macera, Fantastik
Drop Dead FredBırak Onu Fred (1991)

Drop Dead Fred - Bırak Onu Fred (1991)

Elizabeth mutsuz bir çocukluk geçirmiş kendine hayali bir arkadaş edinmiştir. Annesinin baskılı tutumu genç Elizabeth'in fantezi dünyasına kaçmasına neden olmuştur.

Komedi, Dram, Fantastik

Drop Dead Fred
Bırak Onu Fred (1991) 5.7
Y: Ate de Jong
O: Phoebe Cates, Rik Mayall, Marsha Mason, Tim Matheson
T: Komedi, Dram, Fantastik
BedazzledŞaşkın (1967)

Bedazzled - Şaşkın (1967)

Elliot Richards, çevresindekilere karşı her daim iyi niyetli olmaya çabalayan bir adamdır. Ancak sosyal ve özel hayatında bir türlü başarılı olamamaktadır. İş arkadaşı olan Allison Gardner'a büyük bir tutkuyla aşıktır. Allison ise Elliot'ın sadece varlığından haberdardır. Elliot bir gün güzel ve esrarengiz bir kadınla tanışır. Bu kadın, Elliot'ın ruhu karşılığında onun dileklerini gerçekleştireceğini söyler. Elliot bir cennetin ve bir cehennemin tam ortasında kalacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Bedazzled
Şaşkın (1967) 7
Y: Stanley Donen
O: Peter Cook, Dudley Moore, Eleanor Bron, Raquel Welch
T: Komedi, Fantastik, Romantik
EraserheadSilgi Kafa (1977)

Eraserhead - Silgi Kafa (1977)

Sinema tarihinin en orjinal filmlerinden birisi olan film, David Lynch'in ilk uzun metraj filmidir. Dev makinelerin çalıştığı dumanlarla kaplı bir evrende geçen filmde Jack Nance'in canlandırdığı Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşı olan Mary X'den (Charlotte Stewart) mutant bir çocuğu olur. Bu öykü etrafında ilerleyen film, 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder. Filmde Henry Spencer evi terk eden kız arkadaşının öfkesini bebeğini öldürerek dindirir. Bir sürü rahatsız edici imge, izleyicinin algısını allak bullak eden bir ses bandı ve siyah-beyaz görüntüleriyle, 'Eraserhead' bir deneysel sinema başyapıtıdır. Filmde fantastik görüntüler çoğunluktadır.

Fantastik, Korku, Bilim-Kurgu

Eraserhead
Silgi Kafa (1977) 7.4
Y: David Lynch
O: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates
T: Fantastik, Korku, Bilim-Kurgu
Night WatchGece Nöbeti (2004)

Night Watch - Gece Nöbeti (2004)

Esas savaşı kazanacak olan kimdir? İyler mi yoksa kötüler mi? Dünya, bu iki güç arasında paylaşılamadığında ortaya çıkan savaşın galibi kim olacaktır? Savaşı kazanan aslında bir çocukken onu yönetebilecek denli yetişkin olmadığı gerçeği açıkça ortadadır. Bu durumda yapılması geren şey nedir? Gece Nöbeti, Sergei Lukyanenko’nın romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmin yönetmeni olan Timur Bekmambetov, Rusya’da bir başka Tarantino olarak değerlendiriliyor ve son derece etkileyici bir uslubunun olduğu iddia ediliyor.

Aksiyon, Fantastik, Gerilim

Night Watch
Gece Nöbeti (2004) 6.5
Y: Timur Bekmambetov
O: Konstantin Khabenskiy, Vladimir Menshov, Valeriy Zolotukhin, Mariya Poroshina
T: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
Rio, I Love YouSeni Seviyorum Rio (2014)

Rio, I Love You - Seni Seviyorum Rio (2014)

Dünya şehirlerine adanan "Seni Seviyorum ... " başlıklı filmlerin yeni halkası olan "Rio, Eu Te Amo" 10 yönetmen tarafından çekilen 11 filmden oluşuyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yönetmenler her bir filmde Rio'nun başka bir semtini "aşk temasıyla" beyazperdeye taşıyor. Her semtin farklılığını ve karakteristiğini yansıtan bu kısa aşk öyküleri, kültürler arası bir köprü kurarak uçurumları da kapatmayı hedefliyor...

Komedi, Dram, Fantastik

Rio, I Love You
Seni Seviyorum Rio (2014) 5.2
Y: Vicente Amorim, Guillermo Arriaga, Stephan Elliott, Sang-soo Im, Nadine Labaki, Fernando Meirelles, José Padilha, Carlos Saldanha, Paolo Sorrentino, John Turturro, Andrucha Waddington, César Charlone
O: Basil Hoffman, Emily Mortimer, Rodrigo Santoro, Bruna Linzmeyer
T: Komedi, Dram, Fantastik
Orlando (1992)

Orlando (1992)

1928 yılında yayımlanan, büyük yazar Virginia Woolf'un epik-romanı Orlando'dan uyarlanan bu film, bağımsız sinema yapımcısı ve yönetmen Sally Potter'e ait bir prodüksiyon. Bu destansı sinema şahaserinde, dört asırlık bir dönemdeki cinsel politik süreçler aynı oyuncu çerçevesinde ve cinsiyetler değişerek sahneleniyor. Bu yüzyıllık geçişler sürecinde yolu İstanbul'a da uğrayan ana karakter, bu zaman yolculuğunda gönlünü kâh alımlı bir kadına kaptıracaktır kâh yakışıklı bir dahiye. Gerçekten de ilginç bir senaryoya, farklı bir kurguya sahip bir film.

Dram, Fantastik, Romantik

Orlando (1992) 7.1
Y: Sally Potter
O: Tilda Swinton, Quentin Crisp, Jimmy Somerville, John Bott
T: Dram, Fantastik, Romantik
Scott Pilgrim vs. the WorldScott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010)

Scott Pilgrim vs. the World - Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010)

22 yaşına kadar kızlarla şansı yaver gitmemiş Scott Pilgrim, günlerini bas gitarı ve garaj grubu Sex Bob-omb'la birlikte geçirmektedir; ta ki hayallerinin kızı Ramona V. Flowers ile karşılaşıncaya kadar. Scott, Ramona'nın kazanmanın yollarını araştırırken, kızın süper güçlere sahip yedi eski sevgilisini alt etmek zorunda kalacaktır.

Aksiyon, Komedi, Fantastik

Scott Pilgrim vs. the World
Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010) 7.5
Y: Edgar Wright
O: Michael Cera, Alison Pill, Mark Webber, Johnny Simmons
T: Aksiyon, Komedi, Fantastik
The Dance of RealityGerçeğin Dansı (2013)

The Dance of Reality - Gerçeğin Dansı (2013)

Usta sinemacı Alejandro Jodorowsky'nin doğum yeri olan Güney Amerika ülkesi Şili'de geçen çocukluk yıllarına odaklanan film biyografik bir yapım. Filmin senaristliğini ve yapımcılığını da üstlenen Jodorowsky bu yapımı şu sözlerle ifade ediyor: "Ben kendimi, hayli benden ayırıp, hayatın anlamına doğru umutsuzca bir arayıştayım.""Görsel bir otobiyografi deneyimi" olarak da yorumlanan Jodorowsky'nin 1929'da doğduğu Tocopilla kasabasında geçiyor. Ailesinin göçmen olması dolayısıyla da (Rus Yahudisi) çocukluk yılları oldukça zorlu geçen Jodorowsky filmini gerçek insanlara dayandırmasına rağmen şiirsel bir dünyada kurguluyor.

Biografi, Dram, Fantastik

The Dance of Reality
Gerçeğin Dansı (2013) 7.5
Y: Alejandro Jodorowsky
O: Brontis Jodorowsky, Pamela Flores, Jeremias Herskovits, Alejandro Jodorowsky
T: Biografi, Dram, Fantastik

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son