Fantastik Filmleri İzle

Death NoteÖlüm Defteri (2017)

Death Note - Ölüm Defteri (2017)

Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen ve Netflix tarafından sinema dünyasına uyarlanan Death Note'un konusu kısaca; bir lise öğrencisi günün birinde bir defter bulur. Ancak bu sıradan bir defter değildir ve doğaüstü güçleri vardır. Bunu kısa sürede anlayan genç adam, deftere ismini yazarken yüzünü aklında canlandırdığı kişilerin kısa sürede öldüğünü fark eder. Yeni tanrı benzeri yetenekleriyle sarhoş olan genç adam, hayata değmeyeceğini düşündüğü şeyleri öldürmeye başlar...

Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim

Death Note
Ölüm Defteri (2017) 5
Y: Adam Wingard
O: Nat Wolff,Lakeith Stanfield,Margaret Qualley
T: Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
CrumbsKırıntılar (2015)

Crumbs - Kırıntılar (2015)

Etiyopya’da geçen ilk sürreel bilimkurgu Kırıntılar post-apokaliptik hayal dünyasına pop-kültür kırıntıları serpiştiriyor. Etiyopya’da çekilen Kırıntılar, nasıl başlayıp bittiğinden emin olmadığımız bir savaştan geriye kalan yıkık bir dünyada geçiyor. Sakinlerinin Michael Jordan, Madonna, Einstein ve Justin Bieber gibi “eski dünya” mucizelerine tapındığı ve “büyük sanatçı” Carrefour’dan kalan plastik kılıçları salladığı bu dünyada artık geçmiş dünyanın kırıntılarıyla yaşamaktan sıkılan Candy’nin (Daniel Tadesse) geldiğini inandığı gezegene dönmek için çıktığı yolculuğa eşlik ediyoruz. Kıyamet sonrası dünyanın alıştığımız karanlık hayaline pop kültür ikonlarıyla yepyeni bir renk getiren Kırıntılar bilimkurgu sevenler, pop kültür hayranları ve genel olarak tüm hayalperestler için gerçek bir Keş!f vaat ediyor.

Macera, Fantastik, Gizem, Bilim-Kurgu

Crumbs
Kırıntılar (2015) 6
Y: Miguel Llansó
O: Daniel Tadesse,Quino Piñero,Selam Tesfayie
T: Macera, Fantastik, Gizem, Bilim-Kurgu
Batman and Harley QuinnBatman ve Harley Quinn (2017)

Batman and Harley Quinn - Batman ve Harley Quinn (2017)

Bu Video Dünyayı istila etmiş karanlık güçlerle Batman ile Harley'in birlik olup mücadele etmelerini konu alıyor. Nightwing, Poison Ivy ve Floronic Man kontrolündeki küresel tehdidin son bulması için Joker'in eski aşığı Harley'in yardımları gerekmektedir. Ancak Batman Joker'in eski kız arkadaşına temkinli yaklaşmaktadır. Bu nedenle tek başına mücadele etmeyi canı pahasına göze alır.

Animasyon, Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Bilim-Kurgu

Batman and Harley Quinn
Batman ve Harley Quinn (2017) 6.3
Y: Sam Liu
O: Kevin Conroy,Melissa Rauch,Paget Brewster
T: Animasyon, Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Bilim-Kurgu
Tooth FairyDiş Perisi (2010)

Tooth Fairy - Diş Perisi (2010)

Diş kırma konusunda ünlenmiş, bu nedenle de "Diş Perisi" lakapını almış bir buz hokeyi oyuncusu olan Derek Thompson, son maçında talihsiz bir kazaya neden olur. Bunun üzerine Derek gerçeküstü bir cezaya mahkum edilir: Bir hafta boyunca diş perisi ülkesinde hizmet edecektir...

Komedi, Aile, Fantastik

Tooth Fairy
Diş Perisi (2010) 5
Y: Michael Lembeck
O: Dwayne Johnson, Ashley Judd, Stephen Merchant, Ryan Sheckler
T: Komedi, Aile, Fantastik
Mostly Ghostly 3: One Night in Doom HouseNerede Velet Orada Hayalet 3 (2016)

Mostly Ghostly 3: One Night in Doom House - Nerede Velet Orada Hayalet 3 (2016)

Fantastik macera, serinin 3. filmi ile yine Disney'in genç yıldızlarından oluşan bir kadroyla devam ediyor. Max Doyle, hayalet dostları Nicky ve Tara'ya yardım edebilmek için perili bir evden bir takım nesneler alır. Fakat bu hareketi bir grup hayaleti rahatsız edecektir.

Aile, Fantastik, Korku

Mostly Ghostly 3: One Night in Doom House
Nerede Velet Orada Hayalet 3 (2016) 4.9
Y: Ron Oliver
O: Corey Fogelmanis,Sophie Reynolds,Jamie Kennedy
T: Aile, Fantastik, Korku
Conan the BarbarianConan (2011)

Conan the Barbarian - Conan (2011)

Conan, babasının ölümünden ve köyü Cimmerian’ın katledilmesinden sorumlu olan savaş lordunu öldürmek için yolculuğa çıkarken, savaş lordu Khalar Zym da Tamara isimli kadını bulmak için yolculuğa çıkmıştır. Conan, Tamara’yı kaçırıp onu yem olarak kullanmaya başlayınca peşine bir ordu düşer, bu süreçte çeşitli yaratıklarla da savaşmak zorunda kalır.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Conan the Barbarian
Conan (2011) 5.2
Y: Marcus Nispel
O: Jason Momoa, Stephen Lang, Rachel Nichols, Ron Perlman
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Monkey King: Hero Is BackKahramanlar Takımı (2015)

Monkey King: Hero Is Back - Kahramanlar Takımı (2015)

Çin'de tüm zamanların en çok hasılat elde eden animasyon filmlerinden biri olan Kahramanlar Takımı, sürgün edilen Maymun Kral'ın geri dönüş çabasını anlatıyor. Bulunduğu her yerde gürültü patırtı çıkaran Maymun Kral sonunda yalnızlığa mahkum edilerek Beş Element Dağı'na hapsedilir ve varlığı yıllar boyu nesilden nesle anlatılan bir efsane haline gelir. Küçük kahramanımız Liu bu efsaneden en çok etkilenenlerin başında gelmektedir. Bir gün Dağ Canavarları Liu'ın yaşadığı köye saldırırlar. Bu saldırıdan küçük bir kız çocuğunu kurtarmayı başaran Liu kaçarak Beş Element Dağı'na sığınır ve yanlışlıkla Maymun Kral'ın üzerindeki mührü çözerek onu binlerce yıllık uykusundan uyandırır. Bu arada Dağ Canavarları çoktan kahramanlarımızın peşine düşmüştür. Tek isteği özgür kalır kalmaz evine – Çiçek ve Meyve Dağı'na - geri dönmek olan Maymun Kral bileğindeki mührün tam çözülmemiş olması üzerine istemeye istemeye Liu ve küçük kızla birlikte Şangan'a geri dönmek zorunda kalır.

Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Fantastik

Monkey King: Hero Is Back
Kahramanlar Takımı (2015) 7.1
Y: Tian Xiao Peng
O: Lei Zhang,Zijie Lin,Wenlun Wu,Zirong Tong
T: Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Fantastik
The MummyMumya (2017)

The Mummy - Mumya (2017)

The Mummy, Irak topraklarında bir grup teröristi bulmak için birçok sıradışı durumla karşı karşıya kalan Tyler Colt ve ekip arkadaşlarının yaşadıklarını konu edinmektedir. 2017 ABD yapımı fantastik, macera ve aksiyon türündeki Mumya adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Tom Cruise (Tyler Colt), Russell Crowe, Sofia Boutella (Mummy), Annabelle Wallis, Jake Johnson, Courtney B. Vance, Marwan Kenzari ve Dylan Smith ön plana çıkmıştır.

Aksiyon,Macera,Fantastik,Gerilim

The Mummy
Mumya (2017) 5.7
Y: Alex Kurtzman
O: Tom Cruise,Sofia Boutella,Annabelle Wallis,Russell Crowe
T: Aksiyon,Macera,Fantastik,Gerilim
King Kong (1933)

King Kong (1933)

Uzak ve ıssız bir adaya ayak basan Carl Denham yönetimindeki bir film ekibi, yerlilerce düzenlenen garip bir kurban törenine şahit olur ve engellemek için müdahale eder. Sarışın başrol oyuncusu Ann Darrow'u gözlerine kestiren yerliler daha sonra kampı basıp genç kadını kaçırırlar. Ann'i zincire vurup, tanrı olarak tapındıkları Kong isimli dev bir gorile kurban etmeye kalkışırlar. Dev canavar kendisine ikram edilen Ann'a aşık olur ve durumdan vazife çıkaran Darrow ve ekibince etkisiz hale getirip, bir Broadway şovuna meze edilmek üzere gemiyle New York'a taşınır. Oysa aşk her şeyden güçlüdür!

Macera, Fantastik

King Kong (1933) 8
Y: Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack
O: Fay Wray, Robert Armstrong, Bruce Cabot, Frank Reicher
T: Macera, Fantastik
Time BanditsZaman Haydutları (1981)

Time Bandits - Zaman Haydutları (1981)

Çok çok eskilerde, küçücük hırsızlardan oluşan bir topluluk vardı. Dünyayı yalnızca altı günde yaratmak zorunda kalan Ulu Varlık'ın evrenin dokusunda aceleden bıraktığı zaman-mekân deliklerinden geçerek dolaşırlardı. Zaman Haydutları bu umarsız, açgözlü ama sevimli gezgin cücelerle, aralarına katılan küçük dostları Kevin'in tarih içindeki koşuşturmalarını, hem soyup hem soyuldukları serüvenleri ünlü sinema yıldızları eşliğinde anlatıyor. Öykü şöyle sürüyor: Zaman hırsızlarının elinde, zamandaki delikleri gösteren bir kroki vardır. Ulu Varlık onlara bu delikleri yamama görevi verir. Ne var ki açgözlülüklerine yenilen cüceler, asıl haritayı çalarak geçmişte kayıplara karışırlar. En büyük hatalarından biri de 1980'lerin İngiltere'sinde Kevin adlı sıradan bir İngiliz öğrencisinin katalogla alışveriş karabasanına girmeleri olur. Kevin, mutfak gereçleri çılgınlığından kaçarak sözcüklerin ve resimlerin içinde geçmişin şaşırtıcı olaylarına sığınır.

Macera, Komedi, Fantastik

Time Bandits
Zaman Haydutları (1981) 7
Y: Terry Gilliam
O: John Cleese, Sean Connery, Shelley Duvall, Katherine Helmond
T: Macera, Komedi, Fantastik
This Beautiful Fantastic (2016)

This Beautiful Fantastic (2016)

Çocuk yazarı olma hayalleri kuran genç bir kadın, huysuz ve zengin yaşlı bir dulla imkansız bir dostluk kurar.

Komedi,Dram,Fantastik,Romantik

This Beautiful Fantastic (2016) 6.9
Y: Simon Aboud
O: Jessica Brown Findlay,Andrew Scott,Jeremy Irvine,Tom Wilkinson
T: Komedi,Dram,Fantastik,Romantik
The Boss BabyPatron Bebek (2017)

The Boss Baby - Patron Bebek (2017)

Takım elbise giyen, evrak çantası taşıyan bir bebek 7 taşındaki erkek kardeşi ile güçlerini birleştirip Puppy Cop. Yönetim kurulu başkanının hain planlarını bozmaya çalışıyor.

Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik

The Boss Baby
Patron Bebek (2017) 6.4
Y: Tom McGrath
O: Alec Baldwin,Steve Buscemi,Jimmy Kimmel,Lisa Kudrow
T: Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik
GespensterjägerHayalet Avcıları (2015)

Gespensterjäger - Hayalet Avcıları (2015)

ilesi, 11 yaşındaki Tom için endişelidir. Çünkü Tom, özellikle karanlıktan çok korkmaktadır. Ancak ailesinin bilmediği bir şey vardır. Tom, Hugo adında tamamen zararsız bir hayalet ile dostluk kurmuştur. Yakında, çok tehlikeli bir buzul hayaleti dünyaya gelecek ve yeni bir buzul çağı başlatacaktır. Hugo, Tom ve profesyonel bir hayalet avcısı olan Hetty, bu hayaleti durdurmak üzere akıl almaz bir maceraya atılırlar.

Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik

Gespensterjäger
Hayalet Avcıları (2015) 5.5
Y: Tobi Baumann
O: Anke Engelke,Milo Parker,Bastian Pastewka,Karoline Herfurth
T: Animasyon,Komedi,Aile,Fantastik
Smurfs: The Lost VillageŞirinler: Kayıp Köy (2017)

Smurfs: The Lost Village - Şirinler: Kayıp Köy (2017)

Tamamıyla animasyon olan bu Şirinler filminde; Gizemli bir harita, Şirine’yi ve onun en yakın arkadaşları Gözlüklü Şirin, Sakar Şirin ve Güçlü Şirin’i sihirli varlıklarla dolu yasak ormanda, gizemli kayıp köyü, kötü Büyücü Gargamel’den önce bulmak için heyecanlı ve esrarengiz bir yarışın içine sokar. Tümüyle aksiyon ve macera dolu ŞİRİNLER: KAYIP KÖY filminde, Şirinler, Şirin dünyasının gelmiş geçmiş en büyük sırrını keşfetmek için maceraya atılıyorlar.

Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantastik

Smurfs: The Lost Village
Şirinler: Kayıp Köy (2017) 5.8
Y: Kelly Asbury
O: Demi Lovato,Rainn Wilson,Joe Manganiello,Jack McBrayer
T: Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantastik
The Seventh SealYedinci Mühür (1957)

The Seventh Seal - Yedinci Mühür (1957)

Savaştan bıkmış bir Orta Çağ şövalyesi, yanında bayraktarı ile Haçlı Seferi'nden dönmektedir. Vebanın kasıp kavurduğu Avrupa'yı gördükçe Tanrı'dan kuşku duymaya ve onun yolundan sapmaya başlayan şövalye, çok geçmeden ölümün eşiğine gelir. Ancak ölüme meydan okuyarak Ölüm'ü satranç oynamaya davet eden şövalye, kaybederse canını vermeye razıdır. Ingmar Bergman'ın 3. dönem filmlerinden biri olan Yedinci Mühür, ilk planlarından itibaren kamerayı gökyüzüne çevirmesi ile metafiziğe yönelen yönetmenin bu döneminin ilk filmidir.

Dram, Fantastik

The Seventh Seal
Yedinci Mühür (1957) 8.3
Y: Ingmar Bergman
O: Gunnar Björnstrand, Bengt Ekerot, Nils Poppe, Max von Sydow
T: Dram, Fantastik
King Arthur: Legend of the SwordKral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017)

King Arthur: Legend of the Sword - Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017)

Kral Arthur efsanesinin tahminen 6 seriden oluşacak zincirinin ilk halkası olan filmde efsanenin doğuşu kayadan kılıcı çıkartan Arthur’un kral seçilmesiyle başlıyor. Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ancak bir kez kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatı alt üst olur ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır.

Aksiyon,Macera,Dram,Fantastik

King Arthur: Legend of the Sword
Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017) 7.3
Y: Guy Ritchie
O: Charlie Hunnam,Astrid Bergès-Frisbey,Jude Law,Djimon Hounsou
T: Aksiyon,Macera,Dram,Fantastik
ZardozTaş Tanrı Zardoz (1974)

Zardoz - Taş Tanrı Zardoz (1974)

Belirsiz bir yerde , belirsiz bir zamanda dünya içinde yaşayanlar ikiye ayrılmıştır , hükmedenler ve hükmedilenler… Bu hikaye hükmedilenlerin içinden çıkıp bu düzeni yıkan bir adamın uyanış öyküsüdür.

Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu

Zardoz
Taş Tanrı Zardoz (1974) 5.8
Y: John Boorman
O: Sean Connery, Charlotte Rampling, Sara Kestelman, John Alderton
T: Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu
TidelandKabuslar Diyarı (2005)

Tideland - Kabuslar Diyarı (2005)

Jeliza-Rose'un babası emekli bir rock'n'roll yıldızıdır. Bu eksantrik adamla kızı doğal bir ortamda hayat sürmekte, ancak tuhaf bir ilişki yaşamaktadır. Şöyle ki; Rose ile pek diyalog kurmaya yanaşmayan babasının gizemi, tavan arasında kimin yaptığı belirsiz patırtı ve gerçek hayatın diğer tatsızlıkları içinde küçük kız, kendi kurduğu düş dünyasında kafasına göre takılmaktadır. Ağustos böceklerine bile isim takan, hayali varlıklarla tren yolları üzerinde oyunlar kuran ve müthiş maceraları paylaşan Jelise-Rose’nin gerçeküstü olduğu kadar mizah ve gerilimle de dolu hikayesi, Mitch Cullin’in klasik romanından uyarlanıyor. Oz Büyücüsü ve Alis Harikalar Diyarında’nın geleneklerine sırtını yaslayan bu eserin tam da kült yönetmen Terry Gilliam’ın dişine göre olduğunu söylemek, abartı sayılmayacaktır.

Dram, Fantastik

Tideland
Kabuslar Diyarı (2005) 6.6
Y: Terry Gilliam
O: Jodelle Ferland, Janet McTeer, Brendan Fletcher, Jennifer Tilly
T: Dram, Fantastik
Mythica: The NecromancerKahramanların Yolu 3 (2015)

Mythica: The Necromancer - Kahramanların Yolu 3 (2015)

Mallister, arkadaşları Thane'i tutsak edince Marek ve takımı yine yola koyulur.

Aksiyon,Macera,Fantastik

Mythica: The Necromancer
Kahramanların Yolu 3 (2015) 5.9
Y: A. Todd Smith
O: Melanie Stone,Adam Johnson,Jake Stormoen,Nicola Posener
T: Aksiyon,Macera,Fantastik
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeNarnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe - Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

Pevensie ailesi, savaş nedeni ile güvende olmadıkları ülkelerini tahliye ettiklerinde karşılaşacakları maceradan haberdar değildiler. Dört kardeş, bir profesörün yanında yaşamaya başlarlaR. Bu sırada saklambaç oynayan en küçük kardeş Lucy, kendisini Narnia topraklarına götüren bir elbise dolabı keşfeder. Karlar altındaki Narnia tuhaf ama eşsiz yaratıklarla doludur. Beyaz Cadı Jadis tarafından da gözlenmektedir. Ailenin tüm çocukları bu dolabın içinden geçtiklerinde bambaşka bir dünya kurulur içlerinde. Hayvanların dile geldiği bu dünyanın yöneticisi Aslanı bulmaları ve Cadıyı da etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir. Çocukların hayal dünyasını zengin kılan bu muhteşem kitaplar serisinin perdeye uyarlanışı Şrek’in yönetmeni Andrew Adamson’dan.

Macera, Aile, Fantastik

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005) 6.9
Y: Andrew Adamson
O: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell
T: Macera, Aile, Fantastik
The Visitors: Bastille DayÇılgın Ziyaretçiler 3: İhtilal (2016)

The Visitors: Bastille Day - Çılgın Ziyaretçiler 3: İhtilal (2016)

Yaklaşık yirmi yıl önce vizyona veda eden efsane film 2016 yılında seyirci ile tekrardan buluştu. Filmde Orta Çağ’da yaşayan bir grup insanın günümüze yolculuğu anlatılıyor. 21.yüzyıla gelen ziyaretçiler büyük bir kültür ve dil şokuna girseler de bu şoku kısa sürede atlatacaklardır. Leon filmi ile özdeşleşmiş oyuncu Jean Reno ve Christian Clavier , Frédérique Bel , Sylvie Testud , Karin Viard gibi pek çok oyuncu filmde yer alıyor.

Komedi,Fantastik

The Visitors: Bastille Day
Çılgın Ziyaretçiler 3: İhtilal (2016) 4.5
Y: Jean-Marie Poiré
O: Christian Clavier,Jean Reno,Franck Dubosc,Karin Viard
T: Komedi,Fantastik
Defending Your LifeHayat Savunmaya Değer (1991)

Defending Your Life - Hayat Savunmaya Değer (1991)

Doğum gününde yeni aldığı gösterişli otomobilini ilk kez kullanan Daniel, ani bir kazayla başka bir arabaya çarparak hayatını kaybeder. Dakikalar sonra kendini öbür dünyadaki bir mahkemede bulan genç adam artık Judgment City isimli bir bekleme bölgesindedir. Kendisi gibi milyonlarca kişiyi barındıran bu bölgede suçsuz bulunursa dünyaya gönderilerek hayatına yeniden başlayacaktır. Dünyaya dönmek için can atan Daniel vakti geldiğinde bu dileğinden vazgeçebilecek midir?

Komedi, Dram, Fantastik

Defending Your Life
Hayat Savunmaya Değer (1991) 7.2
Y: Albert Brooks
O: Albert Brooks, Michael Durrell, James Eckhouse, Gary Beach
T: Komedi, Dram, Fantastik
A Kind of MagicBir Tür Sihir (2015)

A Kind of Magic - Bir Tür Sihir (2015)

Cadılar konseyine üye olan Matt sevdiği arkadaşı Lizzie ile evlenmeyi düşünmektedir. Ancak Matt Psikiyatr Sara ile karşılaştığında sihirleri Sara’ya geçer. İşler iyice karışır.

Komedi,Fantastik,Romantik

A Kind of Magic
Bir Tür Sihir (2015) 6.7
Y: Tosca Musk
O: Ryan McPartlin,Azie Tesfai,Damien Bodie,Amanda Carlin
T: Komedi,Fantastik,Romantik
The Northlander (2016)

The Northlander (2016)

2961 yılında insanoğlundan sonraki devir başlamış ve doğa toprağı yeniden canlandırmıştır. Cygnus adındaki bir avcı, halkını koruması için çağrılır. Bir grup Tanrıtanımaz’dan kabilesini korumak için çöl vadisinde bir yolculuğa çıkar. Cygnus kabilesini ayakta tutmanın bir yolunu bulmak zorundadır…

Macera,Fantastik,Bilim-Kurgu

The Northlander (2016) 5.8
Y: Benjamin Ross Hayden
O: Corey Sevier,Roseanne Supernault,Michelle Thrush,Julian Black Antelope
T: Macera,Fantastik,Bilim-Kurgu
BedazzledŞaşkın (2000)

Bedazzled - Şaşkın (2000)

Elliot Richards, çevresindekilere karşı her daim iyi niyetli olmaya çabalayan bir adamdır. Ancak sosyal ve özel hayatında bir türlü başarılı olamamaktadır. İş arkadaşı olan Allison Gardner'a büyük bir tutkuyla aşıktır. Allison ise Elliot'ın sadece varlığından haberdardır. Elliot bir gün güzel ve esrarengiz bir kadınla tanışır. Bu kadın, Elliot'ın ruhu karşılığında onun dileklerini gerçekleştireceğini söyler. Elliot bir cennetin ve bir cehennemin tam ortasında kalacaktır.

Komedi, Fantastik, Romantik

Bedazzled
Şaşkın (2000) 5.9
Y: Harold Ramis
O: Brendan Fraser, Elizabeth Hurley, Frances O'Connor, Miriam Shor
T: Komedi, Fantastik, Romantik
The Red TurtleKırmızı Kaplumbağa (2016)

The Red Turtle - Kırmızı Kaplumbağa (2016)

Studio Ghibli‘den Isao Takahata’nın da yapımcıları arasında bulunduğu bu masal gibi animasyonda, denizde geçirdiği kaza sonucu kendisini kaplumbağaların, yengeçlerin ve kuşların yaşadığı ıssız bir adada bulan bir adamın hikâyesi anlatılıyor.

Animasyon,Fantastik

The Red Turtle
Kırmızı Kaplumbağa (2016) 7.6
Y: Michael Dudok de Wit
O: Emmanuel Garijo,Tom Hudson,Baptiste Goy,Axel Devillers
T: Animasyon,Fantastik
The ShackBaraka (2017)

The Shack - Baraka (2017)

Mackenzie Allen Phillips,küçük kızı Missy'nin kaçırılması ve ardından öldüğünün tahmin edilmesinden sonra inzivaya çekilmiş, kalbi kırık bir adamdır. Mack günün birinde bir mektup alır ve gönderenin Tanrı olduğundan şüphelenir. Mektupta Missy'nin öldürüldüğü yer olan barakaya dönmesi istenmektedir. Bir süre düşünen Mack eşyalarını toplayarak Missy'nin kaçırılmasından sonra ilk kez barakaya geri dönmek için yola çıkar. Orada bulacağı şey hayatını tamamen değiştirecektir...

Dram,Fantastik

The Shack
Baraka (2017) 6.4
Y: Stuart Hazeldine
O: Sam Worthington,Octavia Spencer,Tim McGraw,Radha Mitchell
T: Dram,Fantastik
Tall MenUzun Adamlar (2016)

Tall Men - Uzun Adamlar (2016)

Engelli bir adam gizemli,siyah bir kredi kartı ile bir araba satın aldıktan sonra takım elbiseli uzun şekiller tarafından izlenilmeye başlar…

Fantastik, Korku, Gerilim

Tall Men
Uzun Adamlar (2016) 5
Y: Jonathan Holbrook
O: Rachelle Henry, Elijah Stevenson, Pat Cashman, Kay Whitney
T: Fantastik, Korku, Gerilim
The Lord of the RingsYüzüklerin Efendisi (1978)

The Lord of the Rings - Yüzüklerin Efendisi (1978)

Peter Jackson'un unutulmaz üçlemesinden 13 yıl önce 1978 yılında Ralph Bakhsi tarafından yönetmenliği yapılmış, bazı sahnelerinde değişik bir çekim tekniği kullanılmış, Tolkien'in eserinin geniş bir özeti sayılabilecek 2 saat 13 dakikalık bir animasyon.

Animasyon, Macera, Fantastik

The Lord of the Rings
Yüzüklerin Efendisi (1978) 6.1
Y: Ralph Bakshi
O: Christopher Guard, William Squire, Michael Scholes, John Hurt
T: Animasyon, Macera, Fantastik
PrevengeYalvarış (2016)

Prevenge - Yalvarış (2016)

İngiltere'nin son dönem kült komedi oyuncularından Alice Lowe, üstelik sekiz aylık hamileyken, gebelik ve cinayet öykülerini bir araya getiren bu karanlık komediyi yazmış, yönetmiş, üstüne bir de başrolünde oynamış. Ruth (Lowe) yedi aylık hamiledir. Birçok hamile kadın gibi bebeğinin onunla konuştuğunu düşünür – tek fark, bu bebeğin ona insanları öldürmesini telkin etmesidir. Hâlâ aylar önce kaybettiği kocasının yasını tutan Ruth, bebeğin onu öldürme teknikleri konusunda eğitmesine izin verir ve yoluna çıkan insanları katletmeye başlar. Kan gövdeyi götürürken kimsenin aklına Ruth'tan şüphelenmek gelmez – sevimli, ışıltılı, göbeği çıkmış hamile bir kadından kim şüphe duyabilir ki? Karanlık komedi ayarı tam tadında, yaşam ve ölüm arasındaki alana yeni ve alışılmadık bir perspektifle bakan sıradışı bir film.

Komedi, Dram, Fantastik

Prevenge
Yalvarış (2016) 6.1
Y: Alice Lowe
O: Gemma Whelan, Alice Lowe, Jo Hartley, Kate Dickie
T: Komedi, Dram, Fantastik

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 > 7 son