Dram Filmleri İzle

Lowriders (2016)

Lowriders (2016)

Los Angeles'taki genç bir sokak sanatçısının hayatı, babasının alçak araç kültürüne olan takıntısı ve eski suçlu kardeşinin kendini ifade etme ihtiyacı arasında gidip gelmektedir.

Dram

Lowriders (2016) 6.1
Y: Ricardo de Montreuil
O: Gabriel Chavarria,Demián Bichir,Theo Rossi,Tony Revolori
T: Dram
Fury (1936)

Fury (1936)

Joe Wilson ve Katherine Grant evlenmek için paraları olmayan iki aşıktır.

Suç, Dram, Kara-Film

Fury (1936) 7.9
Y: Fritz Lang
O: Sylvia Sidney, Spencer Tracy, Walter Abel, Bruce Cabot
T: Suç, Dram, Kara-Film
Igby Goes DownIgby Zor Durumda (2002)

Igby Goes Down - Igby Zor Durumda (2002)

17 yaşında, zengin bir çocuk olan Igby Slocumb, sorunlu bir ergenlik döneminden geçmektedir. Bunun en önemli sebepleri, sürekli hap yutan ilgisiz annesi, şizofren babası ve faşist erkek kardeşidir. Onlardan kurtulmak isteyen Igby, okuldan da atılması üzerine, evden kaçıp Manhattan?a gider. Bu yolculuk sırasında, yaşı kendisinden büyük, onu baştan çıkarmaya çalışan seksi kadınlarla tanışan Igby, üvey babası ile de vakit geçirme şansını elde eder. Aile ve arkadaşlarının ezdiği espritüel ve zeki Igby, bu yolculukta her ne kadar ters giden olaylar olsa da, zorlukları aşmaya kararlıdır.

Komedi, Dram

Igby Goes Down
Igby Zor Durumda (2002) 7
Y: Burr Steers
O: Kieran Culkin, Claire Danes, Jeff Goldblum, Jared Harris
T: Komedi, Dram
The Rules of the GameOyunun Kuralı (1939)

The Rules of the Game - Oyunun Kuralı (1939)

Jean Renoir’ın başyaptı, sinema tarihinin de en güzel filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bir av partisinde biraraya gelen Fransız burjuvaları üzerinden, 2. Dünya Savaşı öncesi Fransız aristokrasisini ele alır. Konuklar arasında yaşananlar, gizli ilişkileri, dünyaya, aşka bakışları ortaya konur.Film aynı zamanda yönetmenin Hollywood’a gitmeden önce Fransa’da çektiği son filmdir. Zamanında olay yaratan ve sansürlenen film, yıllar sonra yönetmenin kurgusu ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Komedi, Dram, Romantik

The Rules of the Game
Oyunun Kuralı (1939) 8.1
Y: Jean Renoir
O: Nora Gregor, Paulette Dubost, Mila Parély, Odette Talazac
T: Komedi, Dram, Romantik
Ryan's Daughterİrlandalı Kız (1970)

Ryan's Daughter - İrlandalı Kız (1970)

Film I. Dünya Savaşı sırasında İrlanda'nın Dingle yarımadasında ıssız bir köyde geçer... Köyün İrlanda milliyetçisi yerlileri, yakınlarda üs kurmuş İngiliz askerlerini dışlamışlardır. Öğretmen Charles Shaughnessy (Robert Mitchum), köyün tek pub'ının sahibi Thomas Ryan (Leo McKern)'ın kızı Rosy (Sarah Miles) ile henüz evlenmiştir. Başlarda Shaughnessy'nin kendisini bu sıkıcı yerden kurtarabileceğini ve hayatına renk katabileceğini uman Rosy, bir süre sonra hayal kırıklığına uğrar ve cinsel çekiciliği de olmayan kocasından soğur... Bu sırada İngiliz üssünün komutasını devralan savaş gazisi Binbaşı Randolph Doryan (Christopher Jones)'a aşık olur...

Dram, Tarih, Romantik

Ryan's Daughter
İrlandalı Kız (1970) 7.5
Y: David Lean
O: Robert Mitchum, Trevor Howard, Christopher Jones, John Mills
T: Dram, Tarih, Romantik
Donnie BrascoKöstebek (1997)

Donnie Brasco - Köstebek (1997)

1978 senesi… Joe Pistone işine ve teşkilatına sadık bir FBI ajanıdır. İşi gereği, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmaktadır ve Donnie Brasco olarak anılmaktadır. Sorun şudur ki, Pistone bir süre sonra oynadığı role inanmaya ve gerçekten de Donnie Brasco olmaya başlayacaktır. Bir süre sonra mafyanın bağırsaklarında gezinmeye başlayan Pistone, gitgide kendini bu yeraltı kültürün içerisinde devinmeye başlayacaktır. Kim olduğunu unutmaya başlar başlamaz, tüm hayatını değiştirecek bir açmazın içerisine doğru sürüklenecektir. Mike Newell’ın En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar’a aday olan filmi Joe Pistone’un kendi yazdığı bir kitaptan, yani, gerçek bir hikâyeden yola çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Johnny Depp ve Michael Madsen gibi isimler var.

Biografi, Suç, Dram

Donnie Brasco
Köstebek (1997) 7.8
Y: Mike Newell
O: Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen, Bruno Kirby
T: Biografi, Suç, Dram
Santa sangre (1989)

Santa sangre (1989)

Akıl hastanesinde beyaz duvarların arasında kendini kuş zanneden ve bir ağacın üzerinde yaşayan Fenix (kendi küllerinden doğan Anka Kuşu) var karşımızda. Geçmişe dönüşlerle Fenix'in neden akıl hastanesinde olduğunu öğreniriz öncelikle.Ailesi ile birlikte gösteriler yaptıkları sirklerinde güzel bir çocukluk geçirmektedir Fenix. Ancak çapkın bir adam olan babasının annesini sirkteki dövmeli kadınla aldattığı gece her şey değişir. Babasını dövmeli kadınla yakalayan annesi babasının cinsel organına sülfürik asit atar, babası buna karşılık annesinin kollarını bıçakla keser ve sonra da intihar eder. Tüm bu olayları izleyen Fenix ciddi bir travma geçirerek akıl hastanesine yatar. Fenix'in hayatı bir gün odasının camından kolları olmayan annesini sokağın kenarında beklerken görmesiyle tamamen değişecektir. Hastaneden kaçan Fenix ile annesi artık simbiyotik (iki canlı arasında her iki tarafın karşılıklı yararlanmalarına dayalı ortak ilişki) bir yaşamı paylaşmaya başlarlar.

Dram, Korku, Romantik

Santa sangre (1989) 7.7
Y: Alejandro Jodorowsky
O: Axel Jodorowsky, Blanca Guerra, Guy Stockwell, Thelma Tixou
T: Dram, Korku, Romantik
Shadow of the VampireVampirin Gölgesi (2000)

Shadow of the Vampire - Vampirin Gölgesi (2000)

Vampirin Gölgesi, 1920’lere damgasını vurmuş olan Alman Ekspresyonist sinemacı Murnau’nun meşhur filmi Nosferatu’yu çekmesi sırasında yaşanan olayları, gerçeklik duygusuyla biraz oynayarak ve hayali olup olmadığı tartışmalı bir kurgu içerisinde anlatıyor.1920’lerde, yönetmen F.W. Murnau (John Malkovich) tüm zamanların en muhteşem sessiz vampir filmi olan Nosferatu’yu yapmaya karar verir. Otantik bir korku atmosferi yaratmakta kararlı olduğu için Max Schreck (Willem Dafoe) isimli gerçek bir vampiri, Kont Orlak rolünde oynatmak için tutar. Murnau, Schreck’e filmin uyuşturucu bağımlısı yıldız oyuncusu Greta Schroeder’in (Catherine McCormack) boynunu(!) vaadeder. Tabii filmin finalinde olmak kaydıyla.Murnau tüm film ekibine Schreck’in çok tuhaf göründüğünü çünkü bir metod aktörü olduğunu anlatarak komplosuna zemin hazırlar. Yine de herkes gerçekten de Schreck’in tuhaf görüntüsünü, neden sadece geceleri çekim yapmayı kabul ettiğini ve aralarından bazılarının öldüğünü merak etmeden duramaz. Nosferatu’nun çekimleri, yıldız oyuncusunun rolünü insanüstü(!) derecede fazla ciddiye alması yüzünden giderek tehlikeye düşmektedir.

Dram, Korku

Shadow of the Vampire
Vampirin Gölgesi (2000) 6.9
Y: E. Elias Merhige
O: John Malkovich, Willem Dafoe, Udo Kier, Cary Elwes
T: Dram, Korku
UnforgettableSaplantı (2017)

Unforgettable - Saplantı (2017)

Tessa Connover eşiyle boşanmış bir kadındır. Ayrılığın acısıyla zar zor baş edebilen kadının hayatı eski kocası David'in vurduğu bir darbeyle daha sallanır. David Julia Banks adında bir kadınla tanışmıştır ve onunla evlenme hayalleri kurmaktadır. Üstelik David Julia'yı eskiden Tessa'yla birlikte yaşadıkları eve getirmiş, küçük kızları Lilly ile de tanıştırmıştır. Nişanlılık ve üvey annelik rollerine adapte olmaya çalışan Julia her ne kadar hayatının aşkını bulduğunu ve onu çok güzel günlerin beklediğini düşünse de, Tessa'nın tehlikeli saplantıları beklediklerinin tam tersini sunacaktır... Başrollerini Katherine Heigl ve Rosario Dawson'ın paylaştığı gerilim türü yapımın yönetmen koltuğunda ise Denise Di Novi oturuyor. İlk yönetmenlik denemesine imza atan Di Novi aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Geoff Stults, Isabella Rice, Simon Kassianides, Whitney Cummings ve Robert Wisdom da bulunuyor.

Dram,Gerilim

Unforgettable
Saplantı (2017) 4.8
Y: Denise Di Novi
O: Rosario Dawson,Katherine Heigl,Geoff Stults,Isabella Kai Rice
T: Dram,Gerilim
A Quiet PassionSessiz Bir Tutku (2016)

A Quiet Passion - Sessiz Bir Tutku (2016)

Modern Amerikan şiirinin öncülerinden sayılan şair Emily Dickinson’ın hayatını anlatan bir film.Emily Dickinson, 1886 yılında 55 yaşındayken, hayatının büyük bölümünü geçirdiği Massachusettes’teki Amherst kasabasında hayata gözlerini yummuş, odasında bulunan şiirler ölümünün ardından kardeşi tarafından yayımlanmıştı.

Biografi,Dram

A Quiet Passion
Sessiz Bir Tutku (2016) 6.9
Y: Terence Davies
O: Emma Bell,Sara Vertongen,Rose Williams,Benjamin Wainwright
T: Biografi,Dram
It Stains the Sands Red (2016)

It Stains the Sands Red (2016)

Zombiler de sever! The Vicious Brothers mahlasıyla yönetmenlik yapan Colin Minihan ve Stuart Ortiz'in yazıp yönettiği It Stains the Sands Red tam manasıyla ikilinin çılgın işlerinin izinden giden bir yapım. Molly, yaşadığı şehirde karşılaştığı zombi istilasından canını zor kurtarmıştır ancak kendini uzun süren bir kaçışın ertesinde çölün ortasında bulmuştur. Peşindeyse elbette inatçı bir zombi vardır ve iş hayat memat noktasına gelmiştir. Zombinin arzuları midesinde mi yoksa kalbinde mi anlayamayan Molly bir yandan aralarındaki mesafenin kapanmasına engel olmaya çalışırken bir yandan da gücünün tükenmeye başladığını fark etmiştir.

Dram,Korku,Gerilim

It Stains the Sands Red (2016) 6.2
Y: Colin Minihan
O: Brittany Allen,Juan Riedinger,Merwin Mondesir,Kristopher Higgins
T: Dram,Korku,Gerilim
Little WingKüçük Kanat (2016)

Little Wing - Küçük Kanat (2016)

Finlandiya yapımı Little Wing, hızla yetişkinliğe ilerleyen 12 yaşındaki Varpu ile büyümek istemeyen annesinin hikayesini anlatıyor.

Dram

Little Wing
Küçük Kanat (2016) 6.8
Y: Selma Vilhunen
O: Linnea Skog,Paula Vesala,Lauri Maijala,Santtu Karvonen
T: Dram
FeedKardeşim Ve Ben (2017)

Feed - Kardeşim Ve Ben (2017)

Olivia ve Matthew birbirlerinden hiç ayrılmayan ikizlerdir. Ancak bir gün beklenmedik bir kaza onları sonsuza dek ayırır ve sağ kalan için zor bir süreç başlar.

Dram

Feed
Kardeşim Ve Ben (2017) 6.9
Y: Tommy Bertelsen
O: Troian Bellisario,Tom Felton,Ben Winchell,James Remar
T: Dram
ParienteSuçlular (2016)

Pariente - Suçlular (2016)

Mariana ve René evlilik hazırlıkları yapmaktadırlar. Mariana'nın eski sevgilisi ise René'nin kuzeni Willington'dur. Willington yeniden Mariana'nın kalbini kazanmaya çalışırken, şehirde de bir hırsız ortaya çıkar ve arka arkaya ürkütücü cinayetler işlenmeye başlar.

Dram,Gerilim,Kovboy

Pariente
Suçlular (2016) 7.3
Y: Iván Gaona
O: René Diaz Calderón,Willington Gordillo,Leidy Herrera,Alfonso López
T: Dram,Gerilim,Kovboy
The Color of MoneyParanın Rengi (1986)

The Color of Money - Paranın Rengi (1986)

Bir alan yetenek sahibi olmakla kalmayıp, yıllar içinde bu işte ustalaşmak ve sonra ileri yaşlarda bunu bambaşka bir biçimde taşır hale gelmek. Film tam da bunu yansıtıyor öyküsü ile. Eddie Felson, bilardoda ustalaşmış önemli bir isimdir. Artık yaşlandığı için geride durandır. Bir gün bir mahalle barında Vincent isminde bir gençle tanışır. Onun bilardoya olan merakı ve yeteneği, Eddie’yi çok etkiler. Tıpkı kendi gençliğidir. İkili yanlarına Vincent’ın kız arkadaşını da alarak ülkedeki bilardo turnuvalarını dolaşmaya başlarlar. Hızla başarı basamaklarını tırmanan Vincent, birden gelen başarının tehlikeli yanları ile ne şekilde mücadele etmesi gerektiğini öğrenmek zorunda kalacaktır. Martin Scorsese bir kez daha konuşturuyor yeteneğini ve kendine has uslubunu.

Dram, Spor

The Color of Money
Paranın Rengi (1986) 7
Y: Martin Scorsese
O: Paul Newman, Tom Cruise, Mary Elizabeth Mastrantonio, Helen Shaver
T: Dram, Spor
Hell Is for HeroesAteş Hattı (1962)

Hell Is for Heroes - Ateş Hattı (1962)

1944 sonbaharı, bir grup Amerikan askeri, Almanları Siegfried hattının gerisinde tutmakla görevlendirilirler. Koskoca bir ordu karşısında yalnız kalan askerlerin tek bir çareleri vardır; sayılarını çok göstermek. Destek güçleri gelene kadar bu bir avuç asker direnişlerini sürdürebilecekler midir?

Dram, Savaş

Hell Is for Heroes
Ateş Hattı (1962) 7.1
Y: Don Siegel
O: Steve McQueen, Bobby Darin, Fess Parker, Harry Guardino
T: Dram, Savaş
The Savage InnocentsVahşi Masumlar (1960)

The Savage Innocents - Vahşi Masumlar (1960)

Eskimoların dış dünyayla çatışan hayat tarzını konu alan filmde, İnuk, kendi halinde ailesi ile yaşayan bir eskimodur. Dış dünyadaki beyaz adamlarla teması sadece avladığı hayvanların kürklerini satmak için gittiği ticaret hanedir. Bir gün yine kürkleri satmak için gittiğinde yanlışlıkla bir misyonerin ölümüne sebep olur. Kouyu araştırmak için bölgeye gelen polis, İnuk ve ailesi ile bir süre yaşamak zorunda kalacaktır.

Macera, Suç, Dram

The Savage Innocents
Vahşi Masumlar (1960) 7.2
Y: Nicholas Ray
O: Anthony Quinn, Yôko Tani, Carlo Giustini, Peter O'Toole
T: Macera, Suç, Dram
Dunkirk (1958)

Dunkirk (1958)

Fransa'da bir İngiliz onbaşı, subayları öldürüldüğünde. Adamlarının hayatından kendini sorumlu tutar, onbaşı hayatını tehlikeye atarak onları İngiltereye geri götürmek zorundadır..

Dram, Tarih, Savaş

Dunkirk (1958) 7.1
Y: Leslie Norman
O: John Mills, Robert Urquhart, Ray Jackson, Meredith Edwards
T: Dram, Tarih, Savaş
City of Tiny LightsKüçük Işıklar Şehri (2016)

City of Tiny Lights - Küçük Işıklar Şehri (2016)

Film çok kültürlü ve kalabalık Londra'da birçok farklı kültüre sahip küçük çaplı suç örgütlerinin, dinsel fanatizim ve siyasi entrikalarla harmanlanmış kendi aralarındaki çatışmaları ele alınmaktadır.

Suç,Dram,Gerilim

City of Tiny Lights
Küçük Işıklar Şehri (2016) 5.6
Y: Pete Travis
O: Riz Ahmed,Billie Piper,James Floyd,Cush Jumbo
T: Suç,Dram,Gerilim
Shot Caller (2017)

Shot Caller (2017)

Ric Roman Waugh yönetmenliğinde izleyeceğimiz film, temelde Amerikan hapishane sistemini eleştiriyor. Kendi halinde bir aile babasıyken alkollü araç kullandığı için bir kişinin ölümüne sebep olan Harlon, bir anda kendini yaşamından tamamen zıt koşullar içinde bulduğu hapishane ortamında şiddet ve türevleriyle tanışır. Yeni ortamına kısa sürede adapte olan Harlon, Money mahlasıyla gangster’lik yolunda ilerler. Karakterimiz eski kimliği, yaşamı ve ailesiyle ilişkisini yavaş yavaş yitirmeye başlarken etrafında gelişen olaylar da büründüğü yeni hali şekillendirmeye devam eder.

Suç,Dram,Gerilim

Shot Caller (2017) 7.7
Y: Ric Roman Waugh
O: Nikolaj Coster-Waldau,Jon Bernthal,Lake Bell,Omari Hardwick
T: Suç,Dram,Gerilim
L'emploi du tempsİş Yok Zaman Çok (2001)

L'emploi du temps - İş Yok Zaman Çok (2001)

Vincent sıkıcı orta kademe yöneticilik işinden yakınlarda atılmış orta sınıftan bir aile babasıdır. Ailesine işten kovulduğunu söyleyemeyen Vincent, iş saatlerini Fransız kırlarında arabasıyla dolaşarak geçirir. Sonra da yeni bir palavra atarak, B.M.de çalışmaya başlayacağını söyler...

Dram

L'emploi du temps
İş Yok Zaman Çok (2001) 7.4
Y: Laurent Cantet
O: Aurélien Recoing,Karin Viard,Serge Livrozet,Jean-Pierre Mangeot
T: Dram
In the Radiant City (2016)

In the Radiant City (2016)

Michael Abbott Jr., Celia Weston, Marin Ireland, Paul Sparks ve Maidsen Beaty‘nin başrollerinde yer aldığı film; uzun süredir ortada olmayan oğul’un geri dönüşüyle geçmişte yaşadıkları bir hadiseden dolayı yıkılmanın eşiğine gelen bir aileye odaklanıyor. Konu fazlasıyla tanıdık gelse de bu yılın Toronto Film Festivali’nin sürprizlerinden addedilmesi ve ardında Jeff Nichols’ın olması işin o kadar da basit olmadığına işaret ediyor.

Dram

In the Radiant City (2016) 6.5
Y: Rachel Lambert
O: Michael Abbott Jr.,Marin Ireland,Madisen Beaty,Celia Weston
T: Dram
No One's ChildSahipsiz Çocuk (2014)

No One's Child - Sahipsiz Çocuk (2014)

1988’de Bosna’da medeniyetten uzak, dağlık bir arazide bulunan bir kurt-çocuk Belgrad’da bir kimsesizler yurduna gönderilir. Doktorların ümitsizliğine rağmen, diğer insanların arasına katılacak kadar normal sosyal yetiler edinir. Ne yazık ki 1992’de patlak veren savaş yüzünden Bosna’ya geri dönmek zorunda kalır. Burada, kendi memleketinde bir kez daha kendini bir yabancı, hatta savaş ortamının kaosunda bir “uzaylı” gibi hissedecektir. Senarist ve yönetmen Vuk Rsumovic’in bu ilk filmi gerçek bir hikâyeye dayanıyor ve savaş ortamında kendi kaderlerine terk edilen milyonlarca çocuğun habis bir kısır döngü haline gelen hayatlarını anlatıyor.

Dram

No One's Child
Sahipsiz Çocuk (2014) 7.7
Y: Vuk Rsumovic
O: Denis Muric,Pavle Cemerikic,Isidora Jankovic,Milos Timotijevic
T: Dram
Una (2016)

Una (2016)

Genç bir kadının geçmişini geri kazanmak için yaptığı yolculuk sırasında yüzleşmesi gerektiği tek bir kişiyi arıyor. O kişi 'Ray' ismindeki eski bir kapı komşusu. Henüz 13 yaşındayken Ray tarafından cinsel bir saldırıya maruz kalmış ve ömrünün geri kalanını onu aramakla geçirmiştir. Tam unutmaya çalıştığı anda tesadüfen bir dergi kapağında aradığı kişiyi görür ve tüm kariyerini riske atarak yola koyulur. Ray ile yüzleştiği anda tüm hayatı film izler gibi gözlerinin önünden geçen yaralı genç kız, amacına ulaşmış gibi görünse de şimdiye dek açığa çıkmamış sırlarla yeniden yüzleşmek zorunda kalıyor.

Dram

Una (2016) 6.8
Y: Benedict Andrews
O: Ruby Stokes,Rooney Mara,David Shields,Ben Mendelsohn
T: Dram
La révolution françaiseFransiz Devrimi (1989)

La révolution française - Fransiz Devrimi (1989)

Fransız ihtilalinin 200. yılı anısına çekilen ve 3'er saatlik iki bölümden oluşan bir film. 1789-1794 arası dönemi bütün ayrıntılarıyla anlatılıyor...

Dram,Tarih,Gerilim,Savaş

La révolution française
Fransiz Devrimi (1989) 7.6
Y: Robert Enrico,Richard T. Heffron
O: Klaus Maria Brandauer,Jane Seymour,François Cluzet,Jean-François Balmer
T: Dram,Tarih,Gerilim,Savaş
Handsome DevilŞeytan Tüyü (2016)

Handsome Devil - Şeytan Tüyü (2016)

İrlandalı yazar ve yönetmen John Butler›ın kendi senaryosundan filme aldığı Şeytan Tüyü etkileyici ve hareketli bir gençlik filmi. 16 yaşındaki Ned babasının zoruyla bir yatılı okula gider. Ned’in en büyük tutkusu müziktir ama gittiği okulda geçerli olan tek tutku rugby sporudur. Kırmızıya boyanmış saçlarıyla dikkat çeken Ned, bu maço ortamda hemen hakaretlere maruz kalır. Oda arkadaşı Conor ise yakışıklı ve başarılı bir sporcudur ama farklı sebeplerle o da okul arkadaşlarına uyum sağlayamamaktadır. Bu iki dışlanmış gencin dostluğu kendilerini keşfetmelerine aracı olur. Butler, oyuncularından aldığı iyi performanslar ve enerjik bir kurgunun yardımıyla, samimi ve herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir büyüme öyküsü anlatıyor.

Dram

Handsome Devil
Şeytan Tüyü (2016) 7.3
Y: John Butler
O: Fionn O'Shea,Nicholas Galitzine,Andrew Scott,Moe Dunford
T: Dram
Warriors of the DawnŞafak Savaşçıları (2017)

Warriors of the Dawn - Şafak Savaşçıları (2017)

Filmde 1592 yılında Güney Kore ve Japonya arasında geçen savaşın bilinmez hikayesinde, tahtını terk eden ve oğlunu ölüme gönderen bir kral, krallık tahtını yenilginin ortasında elde eden hassas bir prens, her şeye rağmen yeni krallarını bırakmayan savaşçı bir takım ve ne olursa olsun yenilginin hangi noktasına gelirse gelsin yeni krallarını düşmana vermeyen ve onun için ölüme hazır olan fedakar bir halk ve 2 ejderha bayrağının asıl hikayesi anlatılmaktadır.

Dram

Warriors of the Dawn
Şafak Savaşçıları (2017) 7.4
Y: Yoon-chul Chung
O: Jung-jae Lee,Jin-gu Yeo,Mu-Yeol Kim,Soo-bin Bae
T: Dram
The Ottoman LieutenantOsmanlı Subayı (2017)

The Ottoman Lieutenant - Osmanlı Subayı (2017)

Fllm, ülkesindeki adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevine yardımcı olmak için Amerika’yı terk eden idealist genç kadın Lillie’nin (Hera Hilmar) hikâyesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Michiel Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

Dram,Savaş

The Ottoman Lieutenant
Osmanlı Subayı (2017) 8.1
Y: Joseph Ruben
O: Michiel Huisman,Hera Hilmar,Josh Hartnett,Ben Kingsley
T: Dram,Savaş
BlindKör (2017)

Blind - Kör (2017)

Bir romancı karısını öldüren ve kendini kör bırakan bir otomobil kazasından sonra ,suçlanan iş adamının ihmal edilmiş eşiyle geliştirdiği ilişki sonucunda hayat ve yazı tutkusunu yeniden keşfeder.

Dram,Romantik

Blind
Kör (2017) 4.6
Y: Michael Mailer
O: Alec Baldwin,Demi Moore,Dylan McDermott,Rae Ritke
T: Dram,Romantik
Sweet DreamsTatlı Rüyalar (2016)

Sweet Dreams - Tatlı Rüyalar (2016)

Massimo, Torino'da çok sevdiği annesiyle evde, dönemin moda şarkılarıyla dans eden, mutlu, dokuz yaşında bir çocuktur. Fakat annesinin ani ölümüyle çocukluğu da paramparça olur. Gençliğinde, önce spor muhabirliği, sonra Saraybosna’da savaş muhabirliği yapar. Yıllar sonra Torino’ya döndüğünde ise artık köşe yazarı olmuştur. Annesinden nefret eden bir okuyucunun yazdığı mektuba duygulu bir cevap verip herkesin gözbebeği olur fakat sonra aniden bir dizi panik atak geçirmeye başlar. Onun için artık travmatik geçmişiyle yüzleşmenin ve yaralarını sarmanın zamanı gelmiştir.

Dram,Romantik

Sweet Dreams
Tatlı Rüyalar (2016) 6.7
Y: Marco Bellocchio
O: Bérénice Bejo,Valerio Mastandrea,Fabrizio Gifuni,Guido Caprino
T: Dram,Romantik