Biografi Filmleri İzle

Crumb (1994)

Crumb (1994)

Film, yeraltı çizgi roman dünyasının oluşumunda önemli bir rol oynayan ve Keep On Truckin', Fritz the Cat gibi eserlerin sahibi karikatürist/ressam Robert Crumb'ın hayatını anlatıyor. Annesi, iki erkek kardeşi, karısı ve eski kız arkadaşlarıyla yapılan röportajlar ve grafik sanat örnekleriyle bir adamın bilinçaltına yolculuk yapıyoruz. Bilinç akışıyla durmadan kaleminden akan resimler hem rahatsız edici sosyal hiciv unsurlarını hem de Crumb'ın kendi hoşlanmadığı yönleri ve yetersizlikleri de yansıtılıyor. Resimleri gözlerinizin önünden geçerken, oldukça karmaşık ve yaratıcı bir insanın iç dünyası hakkında fikir sahibi oluyorsunuz.

Belgesel, Biografi, Komedi

Crumb (1994) 8
Y: Terry Zwigoff
O: Robert Crumb, Aline Kominsky, Charles Crumb, Maxon Crumb
T: Belgesel, Biografi, Komedi
Becoming JaneAşkın Kitabı (2007)

Becoming Jane - Aşkın Kitabı (2007)

Beyaz dizi serilerinin unutulmaz yazarı Jane Austen'in, gençliğinin ilk baharının hikayesi... Zengin bir erkek ile bir evlilik yapmayı kariyeri için hayati bir mesele olarak gören Austen, fakir bir ailede yetişmiş olmasına rağmen yazarlık konusunda farkedilmesini sağlayacak denli etkili yeteneklere sahiptir. Fakat bu yeteneklerin bir kadın olarak toplumda hiçbir değeri olmadığı düşüncesi dayatılmaktadır. Herşeye rağmen, kendini gösterebileceği tek yolun zengin Wisley ile evlenmesi olduğu düşüncesine karşı çıkmak ister. Ailesinin tüm baskılarına direnen Jane, yetenekli genç avukat Tom Lefroy ile tanışacak ve bu kendine güvenli genç adamla birbirlerine olan aşkları, sahip oldukları herşeyi bir kenara iterek yeni bir hayata başlamaları için büyük bir cesaret verecektir. Hiç evlenmemiş ve son derece soğuk bir kadın olarak tanınan İngiliz yazar Jane Austen’ın olgunluk dönemi eserlerine ilham olan 20’li yaşlarında yaşadığı tutkulu bir aşkın hikayesini anlatan Aşkın Kitabı’nda başrollerde Anne Hathaway ve James McAvoy gibi oyuncular yer alıyor.

Biografi, Dram, Romantik

Becoming Jane
Aşkın Kitabı (2007) 7.1
Y: Julian Jarrold
O: Anne Hathaway, James McAvoy, Julie Walters, James Cromwell
T: Biografi, Dram, Romantik
jOBS (2013)

jOBS (2013)

Amerikan tarihinin en büyük girişimcilerinden birinin gerçek hikayesini anlatan JOBS Steve Jobs’ın hayatının en önemli 30 senesini ele alıyor. JOBS her şeyi daha farklı gören birinin samimi ve özel portresini çiziyor. Filmin oyuncuları: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Josh Gad, Lukas Haas, J.K. Simmons, Matthew Modine.

Biografi, Dram

jOBS (2013) 5.9
Y: Joshua Michael Stern
O: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Josh Gad, Lukas Haas
T: Biografi, Dram
SerpicoSerpiko (1973)

Serpico - Serpiko (1973)

1970'ler. New York'un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico'nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır. Frank'ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır. zeynep1972 -

Biografi, Suç, Dram

Serpico
Serpiko (1973) 7.8
Y: Sidney Lumet
O: Al Pacino, John Randolph, Jack Kehoe, Biff McGuire
T: Biografi, Suç, Dram
The Tillman StoryTillmanın Hikayesi (2010)

The Tillman Story - Tillmanın Hikayesi (2010)

Pat Tillman hiçbir zaman bir kahraman olduğunu düşünmemiştir. Milyon dolarlık bir futbol anlaşmasından vazgeçme ve orduya katılma kararının sebebi doğru olanı yapma isteğinden başka bir şey değildir. Ordunun Pat’in görev sırasında ölmesini bir propagandaya dönüştürme sebebi asla anlaşılamamıştır. Bu tuhaf durum Amir Bar-Lev’in belgeselinde inceleniyor.

Belgesel, Biografi, Gizem

The Tillman Story
Tillmanın Hikayesi (2010) 7.8
Y: Amir Bar-Lev
O: Josh Brolin, Pat Tillman, Mary Tillman, Russell Baer
T: Belgesel, Biografi, Gizem
Baadasssss (2003)

Baadasssss (2003)

Mario Van Peebles'ın babası Melvin Van Peebles'ı oynadığı bu biyografik film, sinema dünyasının ünlü baba-oğul ikilisini bir saygı duruşu'nda buluşturuyor.

Biografi, Dram

Baadasssss (2003) 7.5
Y: Mario Van Peebles
O: Mario Van Peebles, Joy Bryant, T.K. Carter, Terry Crews
T: Biografi, Dram
Amazing GraceÖzgürlüğün Sesi (2006)

Amazing Grace - Özgürlüğün Sesi (2006)

18. yüzyıl İngiltere'sinde geçen film, İngiliz Parlamentosu'nda yasama meclisine seçilen dinci siyasetçi Christian William Wilberforce'un hayatını anlatır. Genç siyasetçini en büyük arzusu yakın bir zaman içerisinde bu yüzyılın en büyük sorunu olan köle ticaretini yok etmektir. Bu hedefindeki en büyük destekçilerden biri şair John Newton'dır. Ancak bu yol fazlasıyla uzun ve zorludur. Çünkü köle ticaretinden büyük gelir elde eden kurumlar vardır ve bu yasanın yürürlüğe girmesine izin vermeye niyetli değillerdir. Wilberforce hayatındaki tüm zorluklara rağmen mücadelesinden vazgeçmeyecektir.Yakın zamanda 'The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader' filmini çeken Michael Apted tarafından yönetilen filmin başrollerinde Ioan Gruffudd ve Albert Finney yer alıyor.

Biografi, Dram, Tarih

Amazing Grace
Özgürlüğün Sesi (2006) 7.5
Y: Michael Apted
O: Ioan Gruffudd, Romola Garai, Benedict Cumberbatch, Albert Finney
T: Biografi, Dram, Tarih
The HurricaneOnaltıncı Raund (1999)

The Hurricane - Onaltıncı Raund (1999)

Ortasiklet boks şampiyonluğunun eşiğine kadar gelen boksör Rubin "Hurricane" Carter yanında bir arkadaşıyla birlikte New Jersey'de bir barda otururken işlenen bir cinayet sonucu üç kişi hayatını kaybeder. Cinayet olayından sorumlu tutulan Carter yanındaki arkadaşıyla birlikte tutuklanır ve yapılan yargılama sonucunda suçlu bulunarak üç kere ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Cinayet olayıyla ilgili olmadığı halde hapishaneye giren Carter'in dünya şampiyonluğu hayalleri darmadağın olmuştur. Irkçı önyargılara öfkesini ve çaresizliğini yazıya dökmeye karar verir ve hücresinde anılarını yazmaya başlar.Aradan yıllar geçer. Yaşamını Kanada'da toplumsal hizmet vermeyi amaç edinen üç aktivistin gözetiminde sürdürmekte olan Lesra Martin adlı hayattan soğumuş bir genç, bir rastlantı sonucu Carter'in kitabını okuduktan sonra hayatında ilk kez bir amaç edinir ve Carter'ı hapishaneden kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir. Carter ile mektuplaşmaya başlayan Lesra Martin, Carter'in salıverilmesine yönelik bir kampanya başlatmaları için Terry Swinton, Lisa Peters ve Sam Chaiton adlı üç aktivistin yardımını ister. Carter bu üç yabancı insanın yardım talebi karşısında başta isteksiz davranırsa da bir süre sonra onların olağanüstü tutkusu karşısında etkilenir.

Biografi, Dram, Spor

The Hurricane
Onaltıncı Raund (1999) 7.6
Y: Norman Jewison
O: Denzel Washington, Vicellous Reon Shannon, Deborah Kara Unger, Liev Schreiber
T: Biografi, Dram, Spor
Summer in FebruaryŞubatta Yaz (2013)

Summer in February - Şubatta Yaz (2013)

20′inci yüzyılın başında Newlyn artistlik okulunda yetişen bir gencin kendini bir aşk üçgeninde bulması ve bunun yanı sıra yeni tanıştığı aşkıyla ölümsüz bir aşk yaşamasını konu almaktadır Duygu yüklü bir aşk filmine hazır olun...

Biografi, Dram, Romantik

Summer in February
Şubatta Yaz (2013) 5.6
Y: Christopher Menaul
O: Dominic Cooper, Dan Stevens, Jane Cussons, Daphne Neville
T: Biografi, Dram, Romantik
Exodus: Gods and KingsGöç: Tanrilar ve Krallar (2014)

Exodus: Gods and Kings - Göç: Tanrilar ve Krallar (2014)

Musa ve Ramses, Mısır hükümdarı ailede birlikte yetişirler. Aralarında kan bağı olmasa da birbirlerine son derece yakın iki kardeş gibidirler. Ramses sonunda firavun olur ve Musa'yı da en güvendiği danışmanı ve komutanı yapar. Ancak Ramses, küçükken bir nehrin kenarında bulunan Musa'nın İbrani olduğunu öğrendiğinde kardeşini çölde ölüme terk edecektir. Musa ise piramitlerin yapımında köle olarak çalışmaya zorlanan İbranilerin sesi olmuştur. Bir gün rüyasında tanrının kendisiyle konuştuğunu ve İbranileri özgürleştirmek için yola çıkması gerektiğini görür. Böylece 600.000 köle ile birlikte kırk yıl sürecek uzun bir yolculuğa çıkar. Hedefleri ise 'vaadedilen topraklara' ulaşmaktır...Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa'nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu ediniyor. Tevrat'ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor

Aksiyon, Macera, Biografi

Exodus: Gods and Kings
Göç: Tanrilar ve Krallar (2014) 6.1
Y: Ridley Scott
O: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul
T: Aksiyon, Macera, Biografi
The Damned UnitedLanet Takım (2009)

The Damned United - Lanet Takım (2009)

17 Ağustos 2006'da yayınlanan İngiliz yazar David Peace'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Kitap basıldığı anda futbol üzerine yazılmış gelmiş geçmiş en iyi roman olarak adlandırılmıştı. İngiliz futbol tarihinin en iyi hocalarından olan ve 2004 yılında hayata veda eden Brian Clough'un Leeds United'ın başında, sadece 44 gün süren teknik direktörlük dönemi anlatılır... Clough 1974'te Leeds United'ın başın geçtiğinde görevi İngiliz milli takımının başına geçen Don Revie'den devralmıştı. Ancak bir problem vardı ki futbolcular kendilerini 2 kez lig, 2 kez de UEFA şampiyonu yapan 13 yıllık hocaları Revie'den sonra Clough'u kabullenememişlerdi ve ona hiçbir zaman ısınamadılar. Clough yönetimindeki Leeds lige 6 maçta 4 puanla başlayınca ve bu son 15 yılın en kötü başlangıcı olunca İngiliz teknik adam o zamana göre çok yüksek bir rakam olan 98.000 pound gibi bir tazminatla kovuldu. Sonrasında da 18 yıllık şaşaalı Nottingham Forest kariyeri geldi. Film, Clough'un bu "lanetli" gibi duran 44 gününü anlatıyor... Franz_K

Biografi, Komedi, Dram

The Damned United
Lanet Takım (2009) 7.6
Y: Tom Hooper
O: Colm Meaney, Henry Goodman, David Roper, Jimmy Reddington
T: Biografi, Komedi, Dram
PrideOnur (2014)

Pride - Onur (2014)

İngiltere'de, eşcinsel (gay ve lezbiyenler) aktivistler, 1984 yazında Maden İşçileri Ulusal Birliği'nin düzenlediği en uzun grevde, madencilere yardım etmeye karar verirler. Ancak bu eşine az rastlanan girişim, İngiliz toplumundan farklı tepkiler alacaktır.

Biografi, Komedi, Dram

Pride
Onur (2014) 8
Y: Matthew Warchus
O: Ben Schnetzer, Abram Rooney, Jim McManus, George MacKay
T: Biografi, Komedi, Dram
Violeta Went to HeavenVioleta Cennete Gitti (2011)

Violeta Went to Heaven - Violeta Cennete Gitti (2011)

Andrés Wood’un yönettiği, Şili, Arjantin, Brezilya ortak yapımı Violeta Cennete Gitti, Latin Amerikan folk müziğinin annesi olarak tanınan, Şilili şarkıcı ve söz yazarı Violeta Parra’nın yaşamöyküsünü anlatıyor. Sefalet içinde geçen bir çocukluğun ardından uluslararası üne sahip bir popüler kültür ikonuna dönüşen Parra’nın sıradışı hayatı beyaz perdeye taşınıyor.

Biografi, Dram

Violeta Went to Heaven
Violeta Cennete Gitti (2011) 7.3
Y: Andrés Wood
O: Francisca Gavilán, Thomas Durand, Christian Quevedo, Gabriela Aguilera
T: Biografi, Dram
In the Name of the FatherBabam İçin (1993)

In the Name of the Father - Babam İçin (1993)

Basit kaygıları olan saf İrlandalı genç Gerry Conlon, 70’li yıllarda Londra’ya gelir. Kendini hayatın akışına kaptıran delikanlı burada bir işgal evinde serbest bir hayat yaşayan gençlerle birlikte zaman geçirmeye başlar. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutularak tutuklanır.O dönemin İngiltere’sinde şimdikinden çok farklı olarak, terörle mücadele adına insan haklarının hiçe sayıldığı uygulamalar olmaktadır. Yoğun fiziksel ve manevi işkencelerin baskısı altındaki Gerry’nin ömrünün sonbaharındaki masum babası da, suç ortağı olarak hapse atılır. Kadın bir avukatın yıllar süren çabalarının da yardımıyla, Gerry maruz kaldığı adaletsizliğe direnmeye başlar.Dünyanın bir çok ülkesinde benzer şeylerin yaşanıyor olmasının politik gücü, Jim Sheridan’ın bu filmine 7 Oscar verilmesinde ne kadar etkili oldu bilemeyiz ama; Daniel Day-Lewis ve Emma Thompson gibi iki güçlü oyuncu yan yana geldiklerindeki etki azımsanamaz.

Biografi, Dram, Tarih

In the Name of the Father
Babam İçin (1993) 8.1
Y: Jim Sheridan
O: Alison Crosbie, Daniel Day-Lewis, Philip King, Emma Thompson
T: Biografi, Dram, Tarih
The Wolf of Wall StreetPara Avcısı (2013)

The Wolf of Wall Street - Para Avcısı (2013)

Filmde 1998 yılında dolandırıcılık ve para aklamadan ceza alan ve 22 ay hapis yatan uyuşturucu bağımlısı bir borsacı olan Belfort'un (DiCaprio) hikayesi anlatılıyor. Dujardin ise "Belfort'un şirketi için yasadışı fonları aklayan tatlı dilli İsviçreli bir bankacı olan Jean-Jacques Handali" karakterini canlandıracak. Filmde Jonah Hill, Belfort'un arkadaşı ve iş ortağı, Kyle Chandler ise Belfort'u yakalayan FBI ajanı rolünde olacak...

Biografi, Komedi, Suç

The Wolf of Wall Street
Para Avcısı (2013) 8.3
Y: Martin Scorsese
O: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey
T: Biografi, Komedi, Suç
The Girl with Nine WigsDokuz Peruklu Kız (2013)

The Girl with Nine Wigs - Dokuz Peruklu Kız (2013)

Dünya çapında 18 dile çevrilmiş bir romandan beyaz perdeye aktarılan ve ödüllü yönetmen Marc Rothemund tarafından uyarlanan bu filmde dünyaya pembe bir pencereden bakan hayat dolu ve enerjik bir kız olan Sophie'nin hastanede yapılan teşhis sonrasında kanser olduğunu öğrenmesiyle birlikte hayata tutunması anlatılıyor. Hastalıkla savaşırken giymiş olduğu 9 farklı peruk ve farklı ruh hallerine giren Sophie kanser hastasından ziyade bir savaşçıya dönüşür.

Biografi, Komedi, Dram

The Girl with Nine Wigs
Dokuz Peruklu Kız (2013) 6.9
Y: Marc Rothemund
O: Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, David Rott, Alice Dwyer
T: Biografi, Komedi, Dram
Born on the Fourth of JulyDoğum Günü 4 Temmuz (1989)

Born on the Fourth of July - Doğum Günü 4 Temmuz (1989)

Amerikalı Ron Kovic gönüllü olarak Vietnam'a savaşmaya gider. Ancak savaşın acımasız, sert yüzü kendini gösterir ve Kovic evine belden aşağısı felç olarak geri döner. Genç yaşta sakat kalmanın verdiği ruhsal acıya katlanmanın yanı sıra, uğrunda felç olduğu ülkesinin gazilere saygı göstermediğini gören Kovic, ihanete uğradığını hisseder ve savaş karşıtı gösterilere katılarak kendi mücadelesini başlatır. ?Vietnam Üçlemesi'nin ikinci filmi olan Born On The Fourth Of July'da sıcak savaş sahnelerine fazla yer vermeyen Oliver Stone, bu kez de savaşın insan üzerindeki olumsuz etkilerini göstererek muhalif tavrını ortaya koyuyor.Film 1989 yılında, 8 dalda Oscar’a aday gösterilip yönetim ve montaj dallarında ödüle layık görülmüştü. Ayrıca Tom Cruise, Ron Kovic rolü sayesinde ilk defa Oscar’a aday olmuş ancak ödülü My Left Foot filmindeki Daniel Day-Lewis’e kaptırmıştı.

Biografi, Dram, Savaş

Born on the Fourth of July
Doğum Günü 4 Temmuz (1989) 7.2
Y: Oliver Stone
O: Tom Cruise, Raymond J. Barry, Caroline Kava, Josh Evans
T: Biografi, Dram, Savaş
MaskMaske (1985)

Mask - Maske (1985)

Yüzü tıpkı bir maskeyi andıran genç Rocky Dennis'in gerçek yaşam hikayesinin anlatıldığı bu olağanüstü filmde anne Rusty'i canlandıran Cher'de ilk başrolüyle izleyicilerin karşısına çıkıyor... Rusty'nin tutku dolu sevgisi ve azmiyle Rocky bir yandan acının, yanlızlığın ve önyargının verdiği acıyla mücadele etmeyi öğrenirken bir yandan da sınıf arkadaşları ve öğretmenleri için ilham kaynağı olur...

Biografi, Dram

Mask
Maske (1985) 7.2
Y: Peter Bogdanovich
O: Cher, Sam Elliott, Eric Stoltz, Estelle Getty
T: Biografi, Dram
Schindler's ListSchindler'in Listesi (1993)

Schindler's List - Schindler'in Listesi (1993)

Film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı zamanında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in en önemli yapıtları arasında sayılan ve ona Oscar kazandıran bir yapımdır. Film, 1994 yılında 12 dalda Oscar’a aday olmuş ve 7 dalda ödül kazanmıştı. Filmin kazandığı Oscar’lar şöyle : En İyi Film, Yönetim, Kurgu, Sanat Yönetimi, Görüntü, Özgün Müzik ve Senaryo Uyarlaması.

Biografi, Dram, Tarih

Schindler's List
Schindler'in Listesi (1993) 8.9
Y: Steven Spielberg
O: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall
T: Biografi, Dram, Tarih
To Write Love on Her ArmsAşk İçin Savaşmak (2012)

To Write Love on Her Arms - Aşk İçin Savaşmak (2012)

Toplumsal olaylarla ilgili konuları ele alan film toplum gerçeklerinden sinemaya aktarılmıştır. Sivil toplum kurumu olan TWLOHA nın depresyon, bağımlılık ve kendini öldürmek isteme konularında sorun yaşayan insanlara yardım etmeyi hedefleyen bu kurum ile ilgili hikayeleri izleyeceksiniz.

Biografi, Dram, Müzik

To Write Love on Her Arms
Aşk İçin Savaşmak (2012) 6.5
Y: Nathan Frankowski
O: Kat Dennings, Chad Michael Murray, Rupert Friend, Mark Saul
T: Biografi, Dram, Müzik
The PianistPiyanist (2002)

The Pianist - Piyanist (2002)

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır. Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır. Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir anda gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.Film, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar alan Adrien Brody'nin de filmografisinin en güçlü işlerinden biri.

Biografi, Dram, Savaş

The Pianist
Piyanist (2002) 8.5
Y: Roman Polanski
O: Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard
T: Biografi, Dram, Savaş
Good VibrationsHarika Tınılar (2012)

Good Vibrations - Harika Tınılar (2012)

70'li yıllarda Belfast'tayız.  Reggae tutkunu olan Teri Hooley, asi ve tutkulu bir müzisyen olarak kariyer yapmak istemektedir. Siyasi grupların yol kestiği, sınıf farklılıkları ve arasındaki gerilimin git gide tırmandığı zamanlarda karısı Ruth da ona destek olur. Teri'nin müziğe olan ilgisi zamanla şekil değiştirir ve kendini punk tarzına daha yakın görmeye başlar. Aynı zamanda türde yeni bir akıma da tanıklık etme şansı bulduğumuz Good Vibrations'ta dönemin gerilimi müziğin ruhuna da yansıyor. The Undertones'un doğuşu ve yükselişi,İrlanda'da punk'ın öncülerinden Teri Hooley'nin hayat hikayesiyle melodik bir anlatımla yer buluyor.

Biografi, Dram, Müzik

Good Vibrations
Harika Tınılar (2012) 7.2
Y: Lisa Barros D'Sa, Glenn Leyburn
O: Liam Cunningham, Jodie Whittaker, David Wilmot, Dylan Moran
T: Biografi, Dram, Müzik
Paan Singh Tomar (2012)

Paan Singh Tomar (2012)

Fakir bir çiftçiyken askere giden Paan Singh Tomar'ın çok hızlı koştuğu komutanları tarafından farkedilir ve kısa sürede ülkesini uluslararası şampiyonalarda başarıyla temsil eden bir sporcu haline gelir. Sonrasında ise kendine göre mecburen devlet polisine karşı çete kurarak savaşan bir asi olur. Filmde Hindistan'da halk kahramanı olarak bilinen Paan Singh Tomar'ın gerçek hayat hikayesi anlatılıyor.

Aksiyon, Biografi, Suç

Paan Singh Tomar (2012) 8.3
Y: Tigmanshu Dhulia
O: Irrfan Khan, Ravi Bhushan Bhartiya, Mahie Gill, Rajendra Gupta
T: Aksiyon, Biografi, Suç
Grace of MonacoMonako Prensesi Grace (2014)

Grace of Monaco - Monako Prensesi Grace (2014)

Hollywood'un Altın Çağı'nın en büyük yıldızlarından biri olan Grace Kelly, kariyeriyle ilgili her şeyin yolunda gittiği bir dönemde aşık olur ve Monako prensi, Prens 3. Rainier ile yaşadığı aşk, onu çok sevdiği mesleğine son vermek zorunda bırakır. İkili, Yüzyılın Düğünü olarak adlandırılan görkemli bir düğünle evlendikten sonra ünlü aktris resmi olarak Monako prensesi olur. Saray hayatına ve bu çevrenin kurallarına uyum sağlamaya çalışan 'Monako Prensesi'nin karşılaştığı tek güçlük bu olmaz. Bu dönemde meydana gelen ve Fransa ile Monako arasında patlak veren politik krizler genç krallığı günden güne daha fazla yıpratmaya başlar. Filmin yönetmenliğini La vie en rose filmiyle tanınan Olivier Dahan üstlenirken başrollerini Nicole Kidman ve Tim Roth paylaşıyor.

Biografi, Dram, Romantik

Grace of Monaco
Monako Prensesi Grace (2014) 5.6
Y: Olivier Dahan
O: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella, Paz Vega
T: Biografi, Dram, Romantik
Nowhere BoySınır Tanımayan (2009)

Nowhere Boy - Sınır Tanımayan (2009)

John Lennon’ın çocukluğunu hayal edin... Sevgiye nasıl ihtiyacı olduğunu ve Paul McCartney adlı çocukla nasıl tanıştığını... John, paramparça Liverpool kentinde büyüyen yalnız, meraklı ve zeki bir gençtir. Teyzesi Mimi ve annesi Julia’nın etkisinden kaçışı müzikte bulur. Filmin, Lennon’ın üvey kardeşi Julia Baird’in kitabına dayanan senaryosu Matt Greenhalgh (Anton Corbijn’nin Control’ünün senaristi) tarafından yazılmış. Filmin yönetmeni İngiliz fotoğrafçı ve kavramsal sanatçı Sam Taylor Wood. GQ dergisinde 'son on yılın en iyi müzik filmi' olarak övülen Nowhere Boy, 2009 Londra Film Festivali’nin kapanış filmiydi.

Biografi, Dram, Müzik

Nowhere Boy
Sınır Tanımayan (2009) 7.2
Y: Sam Taylor-Johnson
O: Aaron Taylor-Johnson, Kristin Scott Thomas, David Threlfall, Josh Bolt
T: Biografi, Dram, Müzik
The IcemanKatil (2012)

The Iceman - Katil (2012)

O Organize suç örgütlerinin en tehlikeli katillerinden biri olan Richard Kuklinski. Çocukken bulaştığı yeraltı dünyası onu en acımasız kiralık katillerden biri olarak yetiştirdi. Amerika'nın pek çok eyaletinde işlenen suçlarda ve yasa dışı eylemlerde onun adı çıkıyor. Polis bir yandan, düşmanları diğer yandan Kuklinski'nin peşinde...Sığınak (Take Shelter) filmindeki performansıyla çok beğenilen Michael Shannon'ın oldukça farklı bir rolde seyredeceğimiz filmin yönetmenliğini Ariel Vromen üstlenirken, kadroda Shannon'a eşlik eden oyuncular arasında Winona Ryder, Chris Evans, James Franco, Stephen Dorff ve David Schwimmer gibi yıldız isimler yer alıyor. Film yazar Anthony Bruno'nun gerçek olaylardan esinlenen aynı isimli kitabından uyarlandı.

Biografi, Suç, Dram

The Iceman
Katil (2012) 6.9
Y: Ariel Vromen
O: Michael Shannon, Winona Ryder, Chris Evans, Ray Liotta
T: Biografi, Suç, Dram
The ImposterHayat Avcısı (2012)

The Imposter - Hayat Avcısı (2012)

Amerikalı Nicholas Barclay, 1997’de 16 yaşındayken kayboldu, üç yıl sonra ise ailesine geri döndü. Ancak İngilizcesinde belirgin bir Fransız aksanı vardı, göz rengi de farklıydı.

Belgesel, Biografi, Gerilim

The Imposter
Hayat Avcısı (2012) 7.5
Y: Bart Layton
O: Adam O'Brian, Anna Ruben, Cathy Dresbach, Alan Teichman
T: Belgesel, Biografi, Gerilim

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 > son