Bilim-Kurgu Filmleri İzle

The Maze RunnerLabirent: Ölümcül Kaçış (2014)

The Maze Runner - Labirent: Ölümcül Kaçış (2014)

Thomas adlı bir genç, beraberinde 60 çocukla birlikte bir labirente hapsolur. Uyandığında kendisini labirentte bulan Thomas ismi haricinde hiçbirşey hatırlamamaktadır. Hayatta kalma çabası vermesinin yanısıra labirentten de çıkmanın bir yolunu bulmak zorundadır. Thomas, hem hayatta kalmanın hem de kendini saran çemberin dışına çıkıp oradan kurtulmanın yolunu bulmaya çalışacaktır...

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

The Maze Runner
Labirent: Ölümcül Kaçış (2014) 6.9
Y: Wes Ball
O: Dylan O'Brien, Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
Dark CityKaranlık Şehir (1998)

Dark City - Karanlık Şehir (1998)

John Murdoch, bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaştığında olayı çözmeye çok yaklaşmıştır. 'The Strangers' olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdoch’tır. Esrarengiz Dr. Schreber’in yardımı ve kendi anıları sayesinde kendisiyle ve yaşadığı dünyayla ilgili korkutucu gerçeklere ulaşacaktır.Alex Proyas’ın 90 sonlarında çektiği Dark City, türevleri arasında kendine çabuk yer edinmeyi başarmış başarılı bir bilim-kurgu filmi.

Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu

Dark City
Karanlık Şehir (1998) 7.8
Y: Alex Proyas
O: Rufus Sewell, William Hurt, Kiefer Sutherland, Jennifer Connelly
T: Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu
Pitch BlackDerin Karanlık (2000)

Pitch Black - Derin Karanlık (2000)

Bir uçak kazası sonucu yabancı bir gezegene inmek zorunda kalan bir gurup korsan yolcu, çok geçmeden kaçak mahkum Riddick'in dışında korkmaları gereken başka varlıklar daha olduğunu keşfedeceklerdir. Pitch Black, tüm dünyaya antikahraman Riddick Karakterini duyuran adrenalin dolu original bir bilim kurgu hiti!

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Pitch Black
Derin Karanlık (2000) 7.1
Y: David Twohy
O: Vin Diesel, Radha Mitchell, Cole Hauser, Keith David
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Perfect SenseYeryüzündeki Son Ask (2011)

Perfect Sense - Yeryüzündeki Son Ask (2011)

Kadınlara bağlanmakta sorunları olan Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir.

Dram, Romantik, Bilim-Kurgu

Perfect Sense
Yeryüzündeki Son Ask (2011) 7.1
Y: David Mackenzie
O: Eva Green, Lauren Tempany, Ewan McGregor, Connie Nielsen
T: Dram, Romantik, Bilim-Kurgu
Terminator 2: Judgment DayTerminator 2: Mahşer Günü (1991)

Terminator 2: Judgment Day - Terminator 2: Mahşer Günü (1991)

Sarah Connor'ın Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator'ın elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez T-1000 modeli yeni bir Terminator insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah'nın oğlu John Connor'ı hedef alır. Ölümcül T-1000 kendini istediği şekle sokabilmesiyle yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator'ların varlığından haberdar tek insan olan Sarah bir akıl hastanesine kapatılmıştır.Direnişçiler geçmişe T-800 modeli bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800'ün görevi Sarah'yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John'u T-1000'e karşı korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800'ü ve John'u da alan Sarah'ın amacı gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemi geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli beyni olan Miles Dyson'ı gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Terminator 2: Judgment Day
Terminator 2: Mahşer Günü (1991) 8.5
Y: James Cameron
O: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
AirHava (2015)

Air - Hava (2015)

Yakın geleceği konu alan filmde, artık doğal kaynaklar tükenmiş, bilim adamları yeni kaynak bulmak adına bir çok çalışma yapmaya başlamıştır. En önemli kaynağı olan Hava tükenmiştir. Ellerinde son var olan havayı ise Bauer ve Cartwright adındaki iki mühendise emanet etmişlerdir. Bu iki mühendisin yapacakları tüm insanlığın kaderini değiştirecektir.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Air
Hava (2015) 5.2
Y: Christian Cantamessa
O: Norman Reedus, Djimon Hounsou, Sandrine Holt, Peter Benson
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
X-Men: The Last StandX-Men: Son Direniş (2006)

X-Men: The Last Stand - X-Men: Son Direniş (2006)

Bir devam filmi olan X MEN SON DİRENİŞ, bu üçüncü bölümde bir önceki bölümde sona doğru gündeme gelen Dark Phoenix hikayelerini temel alıyor. İkinci filmde, final kısmında bir takım telepatik yeteneklere sahip olan Jean Grey, sevdiği dostları uğrunda kendisinden vazgeçmişti. Bu sefer Phoenix yani Anka Kuşu aracılığı ile yeniden hayat bulacak gibi görünüyor. Her şeyin olduğu üzere bu güzel haberin de bir bedeli olacak mutlaka. Bu bedeli ödemesi gereken başkaları da var bu kez. Son derece heyecanlı bir bölümle karşımızda.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

X-Men: The Last Stand
X-Men: Son Direniş (2006) 6.8
Y: Brett Ratner
O: Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Patrick Stewart
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
For Your Eyes Only007 James Bond: Senin Gözlerin İçin (1981)

For Your Eyes Only - 007 James Bond: Senin Gözlerin İçin (1981)

İngiliz casus gemisi St. Georges kazayla bir mayına çarpar ve bir Varşova Paktı ülkesi yakınlarında batar. Taşıdığı değerli kargo, Batı ülkelerinin denizaltılarını kumanda edebilen iletişim aracı ATAC'dır. Şimdi, ATAC için İngilizler ve Ruslar arasında ölümcül bir yarış başlar. Bu yarışın kaderini İngiliz Gizli Servisi'nin en başarılı ajanı 007 James Bond tayin edecektir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

For Your Eyes Only
007 James Bond: Senin Gözlerin İçin (1981) 6.8
Y: John Glen
O: Roger Moore, Carole Bouquet, Topol, Lynn-Holly Johnson
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
ContactMesaj (1997)

Contact - Mesaj (1997)

Çocukluğundan gelen merak ve heyecanla dünya dışı yaşamlara ve varlıklara inanan Dr. Eleanor Arroway, bu tutkusunu çocuk yaşta kaybettiği babasının da yardımlarıyla bir mesleğe dönüştürür. Dr. Arroway SETI isimli programda çalışan, dünya dışı varlıkları araştıran bir ekibin önemli gökbilimcilerinden biridir. Çocukluğundan bu yana umudunu asla kaybetmeyen ve her seferinde daha tutkulu bir şekilde radyo sinyallerini dinleyen kadın ihtiyacı olan fon desteğini de elde ettiğinde, rekabetçi çalışma ortamına ve uğradığı haksızlaklara rağmen, hayalini kurduğu ve gerçekliğine sıkı sıkıya tutunduğu dünya dışı varlıklardan ilk mesajını alacaktır. Pulitzer ödüllü Carl Sagan’ın romanından Oscar ödüllü Forrest Gump filmiyle tanıdığımız Robert Zemeckis tarafından beyaz perdeye uyarlanan başarılı film, evrenin kendisi ve insanoğlunun evrene dair oluşturduğu algı arasındaki çelişki üzerine önemli çıkarımlar yapıyor.

Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Contact
Mesaj (1997) 7.4
Y: Robert Zemeckis
O: Jena Malone, David Morse, Jodie Foster, Geoffrey Blake
T: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
The Manchurian CandidateMançuryalı Aday (2004)

The Manchurian Candidate - Mançuryalı Aday (2004)

Körfez Savaşı sırasında ordusu pusuya düşürülen Astsubay Raymond Shaw, askerlerini ve yüzbaşısı Kaptan Bennett Marco’yu kurtarır. Bir süre sonra Marco, verdiği eğitimlerde, söyleşilerde Raymond’un kahramanlık hikayelerini anlatmaya başlar. Ancak bir taraftan öldürülen Amerikan askerlerinin, Irak askerleri tarafından ele geçirilmiş olmalarına dair soru işaretleri vardır. Belki de Raymond madalyasını hak etmiyordur. Raymond, başkan yardımcılığına adaylığını koyar. Marco, hikayeyi araştırmaya başladığında baka şeyler açığa çıkar. Gerçekten de Raymond bir kahraman mıdır yoksa toplum, onun bir kahraman olduğuna inandırılarak Beyaz Sarayı ele geçirmek uğrunda bir tür beyin yıkamasından mı geçirilmektedir? Manchurian Global şirketindeki bazı çok güçlü kişiler, bu gerçeğin keşfedilmesine dair umutsuz bir görüntü sergilemektedirler. Film 1962 yılında canlandırılan hikayenin yeni versiyonudur.

Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

The Manchurian Candidate
Mançuryalı Aday (2004) 6.6
Y: Jonathan Demme
O: Jeffrey Wright, Pablo Schreiber, Anthony Mackie, Dorian Missick
T: Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
Equilibriumİsyan (2002)

Equilibrium - İsyan (2002)

3. Dünya Savaşı'nın yaralarını zor da olsa sarmayı başarabilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak ve güzel sanatlarla ilgilenmek yasaktır. Duygu ve heyecan uyandıracak şeylerle ilgilenmek, ölüm cezasına bile yol açabilmektedir.Üst düzey bir güvenlik ajanı olan John Preston, kurallara karşı gelenleri bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Kullananlarda sisteme uygun bir ruh hali yaratan Prozium'u içmekten vazgeçtiğinde, sistemin en büyük silahlarından biri olan ajan Preston eski kimliğinden uzaklaşmaya başlayacaktır...Biçimsel olarak Matrix'e, öyküsü ile de Fahrenheit 451'e yakın olan film, karşı ütopik bilim kurgu filmlerinin başarılı bir örneği.

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Equilibrium
İsyan (2002) 7.6
Y: Kurt Wimmer
O: Christian Bale, Dominic Purcell, Sean Bean, Christian Kahrmann
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
Terminator 3: Rise of the MachinesTerminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003)

Terminator 3: Rise of the Machines - Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003)

John Connor, son derece sıradan hayatına bir işçi olarak devam etmektedir. Annesi olan Sarah Connnor ise hayatını kaybetmiştir. Sarah ölmüştür ancak gelecekteki makineler bilmektedirler ki John, gelecekteki direnişin lideri olacaktır. Bu nedenle Skynet, onu ortadan kaldırmak üzere üretilmiş en güçlü Terminatör olan dişi T-X'i günümüze gönderir. T-X ve John Connor artık amansız bir kedi fare oyununun içerisindedirler.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Terminator 3: Rise of the Machines
Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003) 6.4
Y: Jonathan Mostow
O: Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes, Kristanna Loken
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
After EarthDünya: Yeni Bir Başlangıç (2013)

After Earth - Dünya: Yeni Bir Başlangıç (2013)

Mecburi iniş nedeniyle Kitai Raige (Jaden Smith) ve efsanevi babası Cypher (Will Smith) insanoğlunun kaçmasına neden olan sarsıcı olaylarda 1000 yıl sonra dünyada mahsur kalmıştır. Cypher yaralanınca, Kitai yardım çağrısı göndermek için tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda kalır. Yolculuğu sırasında bilinmeyen bölgelerle, gezegeni yöneten evrimleşmiş hayvanlarla ve durdurulamayan uzaylı bir yaratıkla karşılaşır. Baba oğul eve geri dönmek için birlikte çalışmak ve birbirlerine güvenmek zorundadır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

After Earth
Dünya: Yeni Bir Başlangıç (2013) 5
Y: M. Night Shyamalan
O: Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo, Zoë Kravitz
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Mad MaxÇılgın Maks (1979)

Mad Max - Çılgın Maks (1979)

Mel Gibson?un Max Rockatansky adında bıkkın bir polisi canlandırdığı film, peşine düştüğü çetenin yardımcısını öldürmesinden sonra kendisini ve ailesini hayatta tutmak için harekete geçen bir polisin hikayesini anlatıyor.Öyküsüyle değil, daha çok yakın gelecek olarak tasvir edilen, kıyamet sonrası atmosferiyle dikkatleri üzerine çeken filmin ardından iki devam filmi daha yapıldı. Mad Max filmi çekmediği zamanlarda da Kasabanın Cadıları gibi başarılı filmler yapan George Miller, yakın zamanda serinin yeni filmi olacak olan Mad Max 4'ü yapmaya hazırlanıyor.Kimi kaynaklarda serinin ikinci filmi, Road Warrior daha başarılı bulunur

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Mad Max
Çılgın Maks (1979) 7
Y: George Miller
O: Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Project AlmanacSonsuzluk Projesi (2014)

Project Almanac - Sonsuzluk Projesi (2014)

Bir genç, eski doğum günü kayıtlarında bir anda olmaması gereken bir silüet görür. Biraz daha dikkatli incelediğinde bunun bizzat kendisi olduğunu fark eder. Kayıttaki görüntüsüne anlam vermeye çalışırken, bu olayı anlattığı arkadaşlarıyla birlikte babasının bodrumda saklı eşyalarını araştırmaya başlar. Meraklı gençler bir kutuda elektronik aletler ve bir yapım şeması bulur. İşlerini bitirdiklerindeyse ellerinde nasıl isterlerse öyle kullanabilecekleri bir zaman makinası vardır. Başta derslerden geçmek, kaçırdıkları konsere gitmek gibi masum "geri dönüşler" yapsalar da, kısa sürede işler çığırından çıkacaktır. İddiaları kazanmak için kullandıkları Almanac, tarihte sapma yapacak olaylara yol açacaktır. Yönetmenliğini Dean Israelite'nin üstlendiği filmin senaryosu Jason Pagan ve Andrew Stark ikilisine ait. Oyuncu kadrosunda ise Jonny Weston, Sofia Black D'Elia, Michelle DeFraites, Ginny Gardner, Patrick Johnson yer alıyor.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Project Almanac
Sonsuzluk Projesi (2014) 6.3
Y: Dean Israelite
O: Jonny Weston, Sofia Black-D'Elia, Sam Lerner, Allen Evangelista
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
Alien: ResurrectionYaratık: Diriliş (1997)

Alien: Resurrection - Yaratık: Diriliş (1997)

Ripley'in (Sigourney Weaver) Fiorina 161'e yaptığı son fedakarlıktan bu yana tam 200 yıl geçmiştir. Uzun yıllar boyu yapılan başarısız deneylerden sonra bilimadamları Ripley ve o öldüğünde içinde olan kraliçe yaratığın bir kopyasını klonlamayı başarmışlardır. Bilimadamlarının yaratık bir taşıyıcı buluncaya kadar fark etmekte geç kaldığı bir gerçek vardır : Bu yeni tür yaratık kendisinden öncekilerin aksine çok daha zekidir...

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Alien: Resurrection
Yaratık: Diriliş (1997) 6.3
Y: Jean-Pierre Jeunet
O: Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron Perlman
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Spider Baby or, The Maddest Story Ever ToldÖrümcek Bebek (1967)

Spider Baby or, The Maddest Story Ever Told - Örümcek Bebek (1967)

Köhne bir konakta, yozlaşmış son nesilden olan Merrya ailesi kendilerine miras kalan bir hastalık lanetiyle yaşamaktadır. Lanet aile bireylerinin 10 yaşından geriye gitmesine neden olmaktadır. Ailenin şoförü onlara göz kulak olmakta ve patavatsızlıklarını saklamaya çalışmaktadır. Ailenin elindeki evi almak isteyen uzak akrabalar ve bir avukat gelince, ortaya problemler çıkmaya başlar.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Spider Baby or, The Maddest Story Ever Told
Örümcek Bebek (1967) 7
Y: Jack Hill
O: Lon Chaney Jr., Carol Ohmart, Quinn K. Redeker, Beverly Washburn
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
Iron Man 3Demir Adam 3 (2013)

Iron Man 3 - Demir Adam 3 (2013)

Marvel Stüdyoları'nın sunduğu Iron Man 3 küstah ama çok zeki sanayici Tony Stark/Iron Man'i gücü sınırsız bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark özel dünyasının düşmanının ellerinde altüst olduğunu görünce, bu durumdan sorumlu olanı bulmak için bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, her adımda onun azmini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark kendi yöntemleriyle hayatta kalmak zorundadır. Çevresindekileri korumak için yeteneklerine ve içgüdülerine güvenmek zorunda kalır. Çıktığı bu yolda mücadele ederken, Stark gizli gizli peşini bırakmayan bir sorunun da cevabını bulur: zırh mı karakteri yaratıyor, karakter mi zırhı? Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley gibi oyuncuların rol aldığı Iron Man 3’ün yönetmenliğini Shane Black, senaristliğini Drew Pearce ve Shane Black üstlenmektedir. Film Marvel’ın ilk defa 1963 yılında Tales of Suspense’in sayfalarında yayınlanmış ve Mayıs 1968’de The Invincible Iron Man ile ilk solo çizgi romanı çıkan ikonik süper kahramanı Demir Adam hikayesinden uyarlanmıştır.Iron Man 3 Paramount Pictures ve DMG Entertainment ortaklığıyla Marvel Stüdyoları tarafından yapılmıştır. Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige filmin yapımcılığını, Jon Favreau, Louis D’Esposito, Stephen Broussard, Victoria Alonso, Alan Fine, Charles Newirth, Stan Lee ve Dan Mintz ise idari yapımcılığını üstlenmektedir. Film 3 Mayıs 2013’te vizyona girecek ve dağıtımı Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından gerçekleştirilecektir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Iron Man 3
Demir Adam 3 (2013) 7.3
Y: Shane Black
O: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Star Trek: The Motion PictureUzay Yolu: Uzay Macerası (1979)

Star Trek: The Motion Picture - Uzay Yolu: Uzay Macerası (1979)

Amiral olan James Kirk, eski gemisi Atılgan'la yeni bir göreve çağrılır. Uzayda işgal için hazırlanan ve kötülük planları yapan bir istila gemisini etkisiz hale getireceklerdir. Atılgan'la yaptıkları yolculukta kendi mürettabatını yanına alan Kirk, tuhaf uzay yaratıkları ile mücadele etmek zorundadır. Ancak sorunlar istilacı uzaylılarla kalmaz. Geminin içinde de bir iktidar savaşı sürmektedir. Atılgan'ın yeni kaptanı Williard Decker, Kirk'ün dönmesinden memnun değildir. Geminin içindeki huzursuzluk, uzaylılar karşısında yenilgi almalarına neden olur.

Macera, Gizem, Bilim-Kurgu

Star Trek: The Motion Picture
Uzay Yolu: Uzay Macerası (1979) 6.4
Y: Robert Wise
O: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
T: Macera, Gizem, Bilim-Kurgu
Lucy (2014)

Lucy (2014)

Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Eğlenmeyi seven, sıradan bir genç kadın olan Lucy, birkaç gece beraber takıldığı Richard yüzünden kendisini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş bulur. Vücudunun içine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın beyinin tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır... Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor. 

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Lucy (2014) 6.5
Y: Luc Besson
O: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi, Amr Waked
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
I, RobotBen, Robot (2004)

I, Robot - Ben, Robot (2004)

Yıl M.S 2035. Robotlar, insanlarla müthiş bir uyum içerisinde yaşayacak şekilde programlanmıştır ve her geçen gün yaşamın bir parçası olmaya başlamışlardır. Amerikan Robot Şirketi'nde çalışan dahi bir bilim adamı ölü bulununca, dedektif Del Spooner (Will Smith) olayı araştırması için göreve çağrılır. Robot psikoloğu Dr. Susan CalvIn'inde (Brigdet Moynahan) yardımıyla, dedektif Spooner, bu davada bir robotun birincil şüpheli olabileceğini keşfeder. Robot istihbaratı soruşturmayı durdurmaya çalışır ve Spooner gerçeğe doğru attığı her adımda kendini, yaşamını da tehlikeye atabilecek bir yarış içerisinde bulur.Zaman ilerledikçe, makineleştirilmiş dünyanın merkezinden, insanoğlunun varoluşuna meydan okuyan daha güçlü bir tehdit ortaya çıkar.

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

I, Robot
Ben, Robot (2004) 7.1
Y: Alex Proyas
O: Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk, James Cromwell
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
MoonAy (2009)

Moon - Ay (2009)

Ay toprağından bir enerji kaynağı olan Helyum_3 çıkartan bir maden şirketinin elemanı Sam Bell'i izliyor...3 yıl boyunca aydaki bir üste çalışan Sam'e sadece GERTY adında bir yapay zekâ robotu eşlik eder. Sam'in dönmesine iki hafta kala üste tuhaf şeyler meydana gelmeye başlar; halüsinasyonların ardından bir kaza olur ve Sam yaralanır...

Dram, Bilim-Kurgu

Moon
Ay (2009) 8
Y: Duncan Jones
O: Sam Rockwell, Kevin Spacey, Dominique McElligott, Rosie Shaw
T: Dram, Bilim-Kurgu
TrancersYokedici (1984)

Trancers - Yokedici (1984)

Jack Deth geleceğin kasvetli Los Angelesında bir polis ve ödül avcısıdır. Whistler adlı güçlü hipnotik güçleri olan ve güçlerini insanları zombiye dönüştürmek için kullanan şeytani bir suçlunun peşinde takıntılıdır. Whistler zaman yolculuğu ile kaçmayı başarmış ve 1980 L. A. dolaşmaktadır, Jack Deth'de onun peşindedir..

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Trancers
Yokedici (1984) 6.2
Y: Charles Band
O: Tim Thomerson, Helen Hunt, Michael Stefani, Art LaFleur
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
War of the WorldsDünyalar Savaşı (2005)

War of the Worlds - Dünyalar Savaşı (2005)

Hayatında kendisini mutlu hissetmeyen, işleri yolunda gitmeyen Ray Ferrier’in sorumlu olduğu bir ailesi vardır. Kazancı düşük ve yetersiz olmasına rağmen onların yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaya çalışır. New Jersey’de yaşamaktadır. Bir gün üç ayaklı dev savaş araçları ile uzaylılar gelip dünyayı ele geçirirler. Kahramanımız ise kızını ve tüm ailesini korumak zorundadır. Orson Welles aracılığı ile radyo piyesi olarak da kullanılan ve Marslıların istilası diye insanlığı endişe girdabına sürükleyen bu kült bilim kurgu, H.G.Wells’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin bütçesi dev boyutlara ulaşmıştır. Yönetmenin Spielberg olması da cabası.

Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim

War of the Worlds
Dünyalar Savaşı (2005) 6.5
Y: Steven Spielberg
O: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin
T: Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
Blade IIBıçağın İki Yüzü 2 (2002)

Blade II - Bıçağın İki Yüzü 2 (2002)

İşte "insancıl" ve çukulata renkli vampir Blade, yeniden görev başında. Yine tepelemesi gereken onlarca Şam Şeytanı, gulyabani ve ecinni vampirler, karanlıkta fink atmaktadır. En azılıları olan Reaper, vampirler arasında bile bir korku yaratan bir mutant vampirdir. Bir kaza sonucunda ortaya çıkmıştır ve sadece insanların değil vampirlerin de türünü sürdürmesi konusunda bir tehdit oluşturmaktadır. Bir yarı vampir-yarı insan olan vampir avcısı Blade ise tehlikenin farkındadır. Bu kez Whistler ve Scud gibi iki destekçisini yanına alarak oluşan bu büyük tehlikenin önünü kesmeye çalışacaktır. Blade serisi, gerilim ve vampirseverlere bol bol kan, vahşet, şiddet, hiddet ve heyecan vadederken, seyirciye nefessiz bir çizgi-roman uyarlaması izlettirmeye devam ediyor.

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Blade II
Bıçağın İki Yüzü 2 (2002) 6.7
Y: Guillermo del Toro
O: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron Perlman, Leonor Varela
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
RoboCop (1987)

RoboCop (1987)

Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex Murphy’nin bedeni çelikten yapılmış bir robotla birleştirilir ve RoboCop adı verilir. Şehrin yeni ve güçlü koruyucusu RoboCop, suç lordu Boddicker’le mücadele edecektir.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

RoboCop (1987) 7.5
Y: Paul Verhoeven
O: Peter Weller, Nancy Allen, Dan O'Herlihy, Ronny Cox
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
G.I. Joe: RetaliationG.I. Joe 2: Misilleme (2013)

G.I. Joe: Retaliation - G.I. Joe 2: Misilleme (2013)

G.I. Joe efsanesi 2013'de yine zorlu görevlerle geri dönüyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adına çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor... 2009 yapımı G.I. JOE: THE RISE OF COBRA’nın devam filmi G.I. JOE: RETALIATION’da G.I. Joe’lar sadece Kobra ile savaşmıyorlar aynı zamanda kendi varlıklarını tehlikeye düşüren hükümet içindeki tehditlerle de savaşmak zorundalar. Filmde D.J. Cotrona, Byung-hun Lee, Ray Park, Adrianne Palicki, Jonathan Pryce, RZA, Ray Stevenson, Channing Tatum, Bruce Willis ve Dwayne Johnson rol alıyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

G.I. Joe: Retaliation
G.I. Joe 2: Misilleme (2013) 5.8
Y: Jon M. Chu
O: Dwayne Johnson, Jonathan Pryce, Byung-hun Lee, Elodie Yung
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Infini (2015)

Infini (2015)

Seçkin bir 'arama ve kurtarma' ekibi, Dünya dışındaki bir kolonide madencilik faaliyetlerinde çalışan ve biyolojik bir salgından kurtulan tek kişi olan Whit Carmichael'ı kurtarmak için yola çıkarlar. Acaba aldıkları bu görev, göründüğü kadar kolay mıdır?

Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

Infini (2015) 5.3
Y: Shane Abbess
O: Daniel MacPherson, Grace Huang, Luke Hemsworth, Bren Foster
T: Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
ContagionSalgın (2011)

Contagion - Salgın (2011)

Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gündür içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler... Sıra dışı filmlerin yapımcısı ve yönetmeni Steven Soderbergh'in 2011'de çektiği üçüncü ve son filmi olan Salgın'ın senaryosunda, İspiyoncu! (The Informant!) ve The Man from U.N.C.L.E. filminde de beraber çalıştığı Scott Z. Burns'ün imzası var. 2000'de çektiği Traffic filmiyle En İyi Yönetmen Oscarı'na uzanan Soderbergh'in bu filminde de vazgeçemediği oyuncu Matt Damon'ın yanı sıra kadro oldukça zengin: Gwyneth Paltrow, Laurence Fishburne, Jude Law, Marion Cotillard, Kate Winslet...Dünya prömiyeri 68. Venedik Film Festivali'nde yapılan film, Filmekimi 2011 programında göze çarpan usta işi yapımlardan. Eleştirmenlerden tam not alan film için, türler arası geçişi seven yönetmen Steven Soderbergh'in 'soğuk' anlatım tarzıyla örtüştüğü yorumları da yapılıyor...

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Contagion
Salgın (2011) 6.7
Y: Steven Soderbergh
O: Gwyneth Paltrow, Tien You Chui, Josie Ho, Daria Strokous
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
The Spy Who Loved Me007 James Bond: Beni Seven Casus (1977)

The Spy Who Loved Me - 007 James Bond: Beni Seven Casus (1977)

İki denizaltı ortadan kaybolunca dönemin güçlü devletleri olan Rusya ve İngiltere korkunç bir savaşın arifesindedirler. Ancak ortaya çıkan bilgi, bu denizaltıların üçüncü bir kuvvet tarafından kaçırıldığını ortaya çıkarmıştır. MI6'in en değerli ajanı James Bond ve Rusya'nın güzeller güzeli kadın ajanı Anya Amasova bir araya gelerek bu işin peşine bırakmayacaklarını gösterirler. Denizaltıları kaçıran Stromberg ise büyük bir nükleer savaşın fitilini ateşlemek üzere planlar yapmıştır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

The Spy Who Loved Me
007 James Bond: Beni Seven Casus (1977) 7.1
Y: Lewis Gilbert
O: Roger Moore, Barbara Bach, Curd Jürgens, Richard Kiel
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > 9 son